.WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: •JMUIDEN DE NUTSSPAARBANK IJMUIDEN Nederlandschen Spaarbankbond. BEVERWIJK ZATERDAC-MIDDAG COMPETITIE HAARL. KORFBAIBOND. Nederlandsche Spaarbank- bond. LUC. SCHMIDT, is aangesloten bij den VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Jubileumuitvoering van „Nieuw Leven". V R IJ D A G 30 OCT. 1936 Mollison over den Oceaan. KORFBAL. Aurora—Oosterkwartier b, J De „Breeveertien" zoekt naar het wrak van de SCH. 179 Geen resultaat door den mist. Wereldspaardag. Schip Men schrijft ons Binnen enkele dagen zal door de Spaarban ken, aangesloten bij den Nederlandschen Spaarbankbond te Amersfoort 180 in ge tal, met een totaal inleggers tegoed van ruim 400 millioen gulden en in totaal ruim 1 mil lioen inleggers wederom de aandacht worden gevestigd op den Wereldspaardag, welke tel ken jare op 31 October wordt gehouden Het is de bedoeling dat op 'dezen dag alle krachten worden geconcentreerd op de be vordering van den spaarzin. De gedachte hiervoor werd een tiental jaren geleden ge opperd door de Internationale Vereeniging van het Spaarwezen. Zij vond aanstonds groote instemming en thans wordt zij in 32 landen van de wereld ieder jaar met stij gend succes door de ruim 5600 bij de Inter nationale Vereeniging aangesloten spaarban ken over de wereld uitgedragen Het is al zoo dikwijls gezegd maar het is goed het steeds voor oogen te houden dat het voor een staat een levensvoorwaarde Is, dat haar bevolking spaart. Dit wil niet zeggen dat geld terzijde moet worden gelegd en in een oude kous moet worden geborgen, maar dat de inkomsten weloverwogen worden gebruikt, dat zij economisch worden be heerd en dat datgene, wat niet voor onmid dellijke besteding noodig is, wordt aange wend ter versterking van het economisch be stel van den staat. Alleen op die wijze kan een staat zich handhaven en kan zij haar positie versterken. Het huis, waarin wij wo nen; de verkeersmiddelen die wij gebruiken elk voorwerp van dagelijksche behoefte, dat wij als iets gewoons aanvaarden; dat alles is er alleen, doordat er menschen waren, die een deel van hun inkomen direct of indirect ter beschikking stelden om deze zaken voort te brengen. Ook alleen op deze wijze kunnen nuttige instellingen in het leven worden ge roepen en kan het beschavingspeil van een volk worden verhoogd. Daardoor is sparen de bron van volkskracht. De bij den bond aangesloten Spaarbanken propageeren het sparen, daarmee handha vend een traditie van ruim een eeuw, in het bewustzijn, daarmee een dienst te bewijzen aan het Nederlandsche volk. De velen, die deel uitmaken van de besturen der spaarbanken, verrichten hun werkzaamheden geheel be langeloos, om het resultaat voor de spaar ders zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Alle A,b Inkomsten, voor zoover niet noodig ter ver- goeding van rente, worden toegevoegd aar de Amstellan,d XY reserves der spaarbanken, om de innerlijke Alpjla {Am kracht dezer instellingen te vergrooten en Auj0ra (Ned om den roep van groote betrouwbaarheid, Arjacjne (Ned die zij reeds gedurende meer dan een eeuw Agamemn0n (Ned.) genieten, ook in de toekomst waardig te zijn. De taak der bestuurders is in deze donkere Baarn tijden verre van gemakkelijk, maar zij blij- British Diplomat x) ven op hun post, omdat zij weten dat de aan- Bloemfontein x) houder wint en dat er na moeilijke tijden ook weer een gunstiger periode zal aanbreken „Maar er kan niet meer gespaard worden", zal men wellicht tegenwerpen, „de inkom sten zijn gedaald tot een bestaansminimum". Wij weten dat velen het moeilijk hebben, soms zelfs heel moeilijk, maar het afgeloo- pen jaar heeft geleerd, dat er tot de Bonds spaarbanken ruim 32.000 inleggers meer toe halen, dan er om verschillende redenen af vielen. Zou er dan niet meer gespaard kun nen worden Door zeer velen kan zeker nog wel gespaard I Darcolm worden, maar men moet het willen en men zal zich misschien iets moeten ontzeggen, ^xceisior uncu.; maar het doel is dit volkomen waard, want men behoudt of verkrijgt er zijn onafhan kelijkheid door en men verbetert ermee de levensvoorwaarden van degenen, die na ons komen en aldus bouwt men aan de toekomst van het volksbestaan. In een boodschap, eenige jaren geleden uit gezonden door de Internationale Vereeniging kwamen de volgende regels voor: „Wij zien in den spaarzin, evenals in den arbeid, den alge- meenen en zekersten waarborg voor het wel zijn, den vooruitgang en het gevoel van eigenwaarde van den mensch. De beoefening van de spaarzaamheid beteugelt den wil; de eenvoud van levenswijze, die zij oplegt, brengt, de burgers tot elkaar en opent de mogelijkheid om hun arbeid productief te maken op een wijze, welke voor allen het nut- Kouibishev (Rus) tigste is." Of in enkele woorden gezegd: „Sparen is de bron van volkskracht". Moge ook op dezen Wereldspaardag, 31 Oc tober, het Nederlandsche volk deze spreuk I Meerkerk x) indachtig zijn! |Metampus Menes Merope Meliskerk Martha Halm (Du.) Hedenmorgen 9 uur is de „Breeveestien", een dienstboot van de N.V. A. Volkerts Maat schappij tot het uitvoeren van openbare werken alhier voor dit doel door de firma be langeloos daartoe beschikbaar gesteld van IJmuiden uitgevaren om een onderzoek in te stellen naar het wrak, dat gedurende eenige dagen voor IJmuiden ronddrijft. Ook zou men ter plaatse een waarschuwingsboei uitleggen, omdat het wrak in het vaarwater ligt, gevaarlijk voor de scheepvaart. Aan boord van de „Breeveertien" bevon den zich de heer J Seyffert, havenmeester van het Noordzeekanaal, A. van Wijngaarden van de firma Volker en G. Blok, employé van de reederij Frank Vrolijk, aan welke reederij de logger SCH 179 toebehoort, waarvan men vreest, dat het wrak afkomstig is. Het werd echter een vergeefsche reis, door dat de mist het uitzicht zoozeer belemmerde, dat men slechts een paar honderd meter ver kon zien. Een half uur na het verlaten van de haven moest de brulboei, in de nabij heid waarvan het wrak gesignaleerd was, zichtbaar zijn. Ofschoon de „Breeveertien" een klein uur lang bleef rondvaren, leverde het onderzoek geen resultaat op. Men vond noch de boei, noch het wrak en onverrichter- zake is de „Breeveertien" daarom terugge keerd. De onzekerheid over het lot van SCH 179 en de veertien opvarenden blijft dus voort duren. NIET VEEL BELANGSTELLING. De R.K. Kiesvereeniging IJmuiden I nad Woensdagavond een ledenvergadering uitge schreven ter bespreking van de Tweede Ka merverkiezingen en ter verkiezing van nieu we bestuursleden. De opkomst was echter zoo gering, dat de vergadering niet doorging GOED AFGELOOPEN De ong. zestigjarige weduwe B. uit de Trompstraat kwam Donderdagmorgen in de Casembrootstraat te vallen. Zij viel tegen een lichtpaal op en kreeg een bloedende hoofd wonde. In de woning bij de ijsfabriek werd zij verbonden en kon daarna huiswaarts gaan. Hiermede berichten wij, dat van heden af J. STUIFBERGEN ALKMAARSCHESTR. 16, CASTRICUM, geen relaties meer met ons blad heeft. Onze agent en bezorger voor Castri- cum en Omstreken is thans VINKENBAAN 3, BAKKUM. DE „NEELTJE JACOBA" UITGEVAREN. Op het bericht, dat zich ter hoogte van Cas tricum een wrak bevindt, dat gevaarlijk ligt voor de scheepvaart, is hedenmorgen de motor reddingboot „Neeltje Jacoba" uitgevaren. De boot wordt in den middag terugverwacht. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidwestelijken tot Zui delijken wind, nevelig tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk eenigen regen, aanvankelijk zachter BAROMETERSTAND Hoogste 774.2 m.M. te Toulouse. Laagste 732.6 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 50 F. Laagste hedennacht 43 F. Hoogste heden 48 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 766 m.M Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstr-'"* 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag vm. 3.08 uur; n.m 3.28 uur Zondag v.m. 3.54 uur; n.m. 4.14 uur Maandag v.m. 4.42 uur; n.m. 5.02 uur van verm aankomst Laatste bericht Achilles (Ned.) Bodegraven W. F. Burdell Bengkalis x) Bacchus (Ned.) Bennekom x) Chr. Matthiessen Const bouloudis Ceres (Ned.) Cassel x) Cottica Calypso (Ned.) Eurybates x> Europe (Noor) Elsa (Noor) Euterpe (Ned.) Feodosia Groote kerk x) Gaasterkerk x) Hanau Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hoogland Joh de Witt x) Tuno (Ned I Jagersfontein x) Kurmark x) Laertes Labud (Adv. Ingez. Med.) MARKTPRIJZEN Tarbot per KG. f 1.2-0 Tongen per K.G. f 1.701.15 Zetschol per 50 K.G. f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 2110 Schar per 50 K.G. f 4.60—3 40 Vleet per stuk f 1.10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 225.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 5039 Groote gullen per 50 K.G. f 18 Kleine gullen per 50 K.G. f 156 Wijting per 50 K G. f 5.50—0.50 Makreel per 50 K.G. f 8.50—2.55 Leng per stuk f 1.70 Koolvisch per stuk f 1.550.65 Versche haring per kist f 3.051.5-0 BESOMMINGEN Trawlers: Poolzee, IJM. 77, 170 m. f 1690 Dirkje RO 53, 1015 m. f 1810 Alkmaar IJM. 31 f 870 m f 1850. Loggers: KW 75 f 690. Pekelharing: Martenshoek IJM. 283, f 1470. Versche haring: SCH. 130 f 500. SCH 35 900, KW 40 f 270, KW 49 f 100. CHR. GEMENGD KOOR „EXCELSIOR" Het Chr. gemengd koor Excelsior olv. haar dirigent Jan Beider, dat deelnam aan een groot zangconcours te 's Gravesande, wist in den eerewedstrijd een eereprijs te behalen met 305 punten. V. V. IJ.—V. G. S. I Van Gelder's eerste elftal speelt a s. Za terdagmiddag voor de Z. M. C op het terrein te Driehuis een wedstrijd tegen V. V. IJ. Aan vang half drie. Neleus x) Orestes (Ned.) Öljaren (Zw.) Odysseus (Ned.) Poel. Roebia-h (Ned. x) Poelau Tello x) Patricia Poseidon (Ned.) Polydorus Polyktor Pluto (Ned.) Phoenicia (Duitsch) Prometheus (Br.) P. L. M. 24 (Fr.) R,andfontein ISirius (Zw.) I Springfontein x) •oiaoangka x) ISimaloer x) Saturnus San Giuseppe Salland x) Sukhona (Rus) Titus Tarakan x) Thalia (Gr.) Tawali (Ned.) Ulysses (Ned.) Venezuela x) Vesuvio i Vulcanus (Ned.) jwearwood (Br.) Waterland x) jWeichsel (Danz.) Midd. Zee Chili Batavia Buenos Aires Philadelphia Midd. Zee Danzlg Alexandrië 3 Nov. 30 Nov. 13 Nov. 28 Oct. 17 Nov. 1 Nov. 26 Nov. 28 Oct. van Faro. 18 Oct. van Curacao. 24 Oct. vertrokken. 28 Oct. van Bahia. 10 Oct. vertrokken. 28 Oct. te Catacolo. 27 Oct. vertrokken. 27 Oct. van Beyrouth. Chili Abadan Z. Afrika Chili Philadelphia Batavia Midd. Zee Chili 30 »ct. 13 Nov. 25 Oct. van Paita. 28 Oct. te Antwerpen. 24 Oct. van Kaapstad. 27 Oct. van Corral. 12 Oct vertrokken. in lading. 25 Oct. van Chanak Kalessi. 28 Oct. te Callao. Ornskoldsvik Buenos-Aires Bourgas Ned. Indië West Indië Hamburg 31 Oct. 16 Nov. 7 Nov. 14 Dec. 4 Nov. heden 26 Oct. vertrokken. 14 Oct van Montevideo. 29 Oct. te Piraeus. 23 Oct. van Soerabaja. 19 Oct. van Paramaribo. 28 Oct. vertrokken. Buepos Aires 17 Oct. te Santa Fé. Londen Batavia Pt. Arthur Constantza Bordeaux heden 8 Nov. 2 Nov. 2 Nov. 24 Oct. uitgeklaard. 28 Oct. van Gibraltar. 14 Oct vertrokken 25 Oct. van Gibraltar, in lading. 'Vest Indië 'man Tapan 28 Oct. 10 Oct van Trinidad. 28 Oct. te Rotterdam. 27 Oct. te Cuddalore. Ned Indië Rosario Hamburg Newcastle 5 Nov. 30 Oct. heden 21 Oct. van Pt. Said. 26 Oct. van Madeira. 29 Oct. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. Batavia Napels Hamburg 18 Nov. 5 Nov. 1 Nov. 25 Oct. van Sabang. 28 Oct. te Carthagena. vertrekt 31 Oct. Ned Indië r^ningrad 9 Nov heden 26 Oct. van Triest. 26 Oct. van Brunsbuttel. Batavia Buenos Aires 6 Nov. 5 Nov. 25 Oct. van Pt. Said. 23 Oct. van St. Vincent. •Tapan Batavia Batavia Midd. Zee "Niid Afrika Raumö 20 Nov. '20 Nov. 31 Oct. 30 Oct. 27 Oct. van Chefoo. 21 Oct. van Belawan. 22 Oct. van Colombo. 29 Oct. van Ouessant. 26 Oct. van Port Natal. 24 Oct. vertrokken. 'Singapore 27 Oct. van Port-Said. Constantza 12 NOV. 23 Oct. van Stamboul. constantza Kopenhagen 3 Nov. 25 Oct. van Gibraltar. 29 Oct. te Aarhuus. Batavia Batavia Tampico Alexandrië Hamburg Stratoni Stettin West Indië Batavia Bona (v. IJm.) 9 Nov. 10 Nov. 11 Nov. 3 Nov. 20 Nov. in lading. 26 Oct. vertrokken. 26 Oct. van Trinidad. 28 Oct. van Izmir, vertrekt 7 Nov. 13 Oct. vertrokken, vertrekt 31 Oct. vertr. 28 Oct, v. Colon, vertrekt 1 Nov. 26 Oct. vertrokken. z Afrika 25 Oct. van Mombassa. Gothenburg z Afrika Batavia Batavia lexandrië La Goulette (v. IJm.) Hamburg Leningrad 30 Oct. 30 Oct. 4 Nov. 29 Nov. 1 Nov. 30 Oct. 27 Oct. vertrokken. 29 Oct. van Hamburg. 26 Oct. vertrokken. 18 Oct van Padang. 23 Oct. te Calamata. 28 Oct. van Ouessant. vertrekt 31 Oct. 24 Oct. vertrokken. Alexandrië Batavia Beunos Aires Hamburg 5 Nov. heden 25 Oct. van Messina. 18 Oct. van Sabang. 26 Oct. te San Lorenzo. 28 Oct. vertrokken. Bourgas 15 Nov 27 Oct. te Stamboul. West Indië Bona (v IJm.) Malaga heden 31 Oct. 27 Oct. van Barbados. 22 Oct. van Gibraltar. 28 Oct. van Lissabon. Kotka Buenos Aires Ornskoldsvik 30 Oct. 27 Nov. heden 24 Oct. vertrokken. 30 Oct. vertrokken. 21 Oct. vertrokken. xt Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN bijlegger ledig bijlegger stukgoed erts laden Binnenhaven Spaansch s.s. Candina Noordzee Binnenhaven Nederl. m.s. De Hoop Noordzee Binnenhaven Noorsch s.s. Bera Kristinehamn Binnenhaven Duitsch m.s. Caribia West Indië Hoogovens Fransch S.S. Colleville Caen Hoogovens Zweedsch S.S. Delphinus Londen Een succesvolle tooneelavond. Voor een stampvolle zaal heeft de Ge- heelonthouderstooneelrvereeniging „Nieuw Leven" Donderdagavond haar dertigste speelseizoen geopend met de opvoering van het tooneelspel „De Geest van de Olmen hoeve", een spel van het land in drie be drijven van onzen plaatsgenoot Joh. Tromp „Nieuw Leven" heeft onder regie van den heer G. Berghuis, van dit stuk, dat aan dilettanten vooral in het tweede bedrijf hooge eischen stelt, een uitstekend verzorg de opvoering gegeven. Een voortreffelijke rolkennis over de geheele linie maakte, dat het stuk vlot gespeeld werd en dat zich geen enkel hiaat voordeed. Deze geheele voorstelling droeg het stempel van voorbereiding en het was aan alles merk baar, dat de geheele bezetting zich inspande om het beste te geven, wat zij te geven had Zonder iemand te kort te willen doen, willen wij in de eerste plaats een woord van lof brengen aan mevr. M. SchelvischJansen die van de rol van de oude boerin een pracb tige en zuiver aangevoelde vertolking gaf Haar spel boeide den geheelen avond en geen oogenblik viel eenig teeken van verslapping te constateeren. Deze rol lag haar ook gun stig en zij maakte een dankbaar gebruik van de mogelijkheden tot sterk aangezet karak- terspel. De vrij moeilijke rol van Willy werd zeer verdienstelijk gespeeld door mevr. M. Braas van Helden. Vooral in II en III bereikte zij hoogtepunten in haar samenspel met de oude boerin. Eeri zeer goede weergave van deze sterk geaccentueerde rol. Mevr. M. Everingv. d. Kolk had een on sympathieke figuur in het stuk uit te beelden maar zij wist den goeden toon te treffen en vooral maat te houden. Van de dienstbode Anke maakte mevr.Vlotters van Diermen iets goeds. Zij hoede zich voor al te vlug spreken, omdat daardoor de arti culatie in gevaar kwam en achter in de zaal nog al wat van den tekst verloren ging Overigens toonde zij zich .volkomen berekend voor deze aardige rol. De heer L. Pesch had niet alles mee voor de rol van Wouter. Men had zich dezen boer gaarne grooter. struisclrer gedacht. Aan zijn spel deed dit natuurlijk geen afbreuk, hij kwam toch op het eerste plan. Jan Beukers werd gespeeld door den heer K. Groot. Deze dilettant ontwikkelt zich wel in de goeden richting. Zijn optreden op het tooneel doet prettig aan, vooral door zijn beschaafd Ne derlandsch. De dokter van het dorp was een goede rol van den heer C. Smit. De heer J. Vlottes kon als de marskramer zeer goed voldoen. Hij gaf een welbegrepen uitbeelding. Mej. F. de Dood als Erna en de heeren Jurriëns in een doublure en Schelvis als de daglooner hebben het hunne tot het wel slagen van deze voorstelling bijgedragen. Ook degenen, die „achter" werkzaam waren vervulden hun taak naar behooren. En tot slot mag ook een woord van hulde niet ont breken aan den heer G. Berghuis, die met toewijding de regie voerde. Aan het siot heeft het publiek, dat zich over de opvoering zeer voldaan toonde spelers en leider een langdurige hulde ge bracht. Voor den aanvang van de voorstelling heeft de voorzitter van Nieuw Leven, de heer J. P Schelvis, den wensch geuit, dat het aantal leden van het tooneelfonds binnenkort vol doende zal zijn om twee voorstellingen ach tereen mogelijk te maken. Het feit, dat op dezen avond nog velen, die toegang verlangden geweigerd moesten wor den, wettigde de verwachting, dat „Nieuw Leven" daarin zal slagen. VERHURING VAN GEMEENTELANDERIJEN Donderdagmiddag werden in het veilingsge bouw „Centrum" ten overstaan van de no tarissen J. H. Bremmers en Mr. A. Moens de landerijen der gemeente in het openbaar verhuurd Voor deze verhuring bestond groote belangstelling. Ook het gemeentebe stuur was aanwezig. De verhuring had het volgende resultaat: 1. Teelland met kaaidijk groot 1 H.A. 19 A. 92 c.A., L. Spran-gers Beverwijk f 120. 2. Teelland met kaaidijk, groot 1 H.A. 36 A 31 c.A., L. Sprangers. Beverwijk f 150. 3 Teelland, groot 1 H.A. 75 A., C. Harmeijer. Velsen f 100, 4 Teelland, groot 1 H.A. 35 A. 60 c.A., Wed. A. Duyn, Beverwijk f 150. 5 Grasland met kaaidijk. groot 87 A. 29 c.A. K. Commadeur. Beverwijk f 80. 6 Teelland, groot 1 H.A. 75 A. 10 c.A., C. Sprangers. Beverwijk f 205. 7 Teelland. sroot 92 A. 25 c.A., Ch. Duiker, Beverwijk f 125. 8 Teelland. groot 1 H.A. 70 A. 80 c.A., H. Wela°'en, Beverwijk f 250. 9. Teelland. eroot 1 H.A. 50 A Ch. Duiker, Beverwijk f 210. 10 Teelland met kaaidiik. groot 1 H.A. 62 A. 60 c.A., Ch. Duiker. Beverwijk f 200. 11 Teelland, groot 2 H.A. 55 A. en 10 cA. L. Sprangers, Beverwijk f 275. 12. Grasland, groot 1 H.A., L Sprangers, Beverwiik f 80. 13. Teelland met kaaidijk groot 2 H.A. 10 A. 70 c.A., A. J. Stam. Beverwiik f 205. 14 Grasland met kaaidijk. groot 1 H.A. 54 A. 50 c.A., K. Commadeur. Beverwiik f 190. 15 Teelland met kaaidiik groot 1 HA. 59 A.., K. Commadeur. Beverwiik f 180. 16 Weiland aan den Velserweg tegenover „Scheybeeck". groot 75 A'.. H. Dekker. Bever wiik f 130. Totale opbrengst f 2610. De perceelen werden alle gegund. SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de onderlinge competitie van de schaakclub „Weenink" waren: Groep 2: F. C. HendrikA. van Balen 10 J. MuyenG. Dil 0—1 F HendriksH. van Onsenoord 1/21/2 C. WisellH. Nijman 01 Groep 1: J. van EekF van Tuinen 01 D KikkeC. Henneman 1/21/2 Goep 3: j. Tjosc. van Ziil 01 J. Offerhaus—-B Withaar 01 S, D. HoogvorstC Kammeraad 01 N. RamnenJ. Huisman 10 Op Dinsdag 3 November zal „Weenink" 'fp eerste wedstrijden snelen voor de comoe k(fie ven den Non'-d-Hnl) Schaakbond. Het nroïrmma luidt: 2de klasse: Weenink 1Aalsmeer 1: reser ve 3 de klasse Weenink 2Aalsmeer 2. VERGADERING CHR. SCHtKJL- VEREENIGING. Donderdagavond heeft de vereeniging voor-Chr. Nat. Onderwijs (School met den Bijbel) 'haar jaarvergadering gehouden. Na het zingen van het tweede vers van Psalm 25, en na lezing van een gedeelte van de Bergrede, sprak de voorzitter, ds. C. M. Krijger, een openingswoord, waarin hij den oud-voorzitter, den heer H. Breukelaar, die in den loop van dit jaar is overleden, her dacht. De voorzitter herinnerde er aan, dat de heer Breukelaar leefde voor de school, waarvoor hij met groote zorg en toewijding heeft gewerkt. De voorz. zei verder, met groote schroom de taak van den heer Breu kelaar overgenomen te hebben, doch hij hoopte dat het hem gelukken zou, het voor beeld van zijn voorganger te volgen De penningmeester, de heer C. Dingier, deelde mede dat de begrooting in ontvang sten en uitgaven uitkwam op een bedrag van f 19.065. De begrooting kon niet sluitend ge maakt worden. Bij de bestuursverkiezing werd in de va cature Breukelaar gekozen ds. H. Holtrop, die zijn benoeming aanvaardde. De heer Kraan heeft een lezing gehouden over den modernen tijd, in vergelijking met het ver leden. Na gewezen te hebben op de voort schrijding van de moderne techniek, vestig de hij de aandacht op de uitwassen op elk gebied. In het bijzonder op die van de sport. Nochtans worden er voor het kind en ook voor de rijpere jeugd mooie dingen in het leven geroepen. De jeugd doet weliswaar aan heldenvereering, maar spr. schrijft dit toe aan de sportverdwazing. De moderne tijd met al zijn stoffelijke en geestelijke nooden, heeft een machtigen invloed op de geestes gesteldheid. Gelukkig is er ook een op bloeiend geestelijk leven. De jonge menschen zijn niet slechter dan de ouderen. Spr. achtte het niet onwaarschijnlijk, dat de kerk juist nu een groote kans heeft. De voorzitter, die den spr. dank zegde voor zijn uitnemend betoog, zei in aansluiting daarop, dat het Evangelie niet alleen moet worden gepredikt, maar dat het ook in daden moet worden beleefd. Bij de rondvraag heeft het hoofd van de school, de heer A. van der Giessen er aan herinnerd, dat er in de jaren 1934, 1935 en 1936 slechts zeven leerlingen naar de openbare school gingen, en slechts drie leerlingen kwamen van de openbare school naar de Chr. School. Spr. meende hiermede weerlegd te hebben, wat onlangs door een hoofd van een openbare school in de vergadering van „Volksonderwijs" over het afvloeien van leerlingen van de open bare naar de bijzondere scholen, is gezegd. Tenslotte zei spr. dat de Chr. School niet alleen voor dit leven zorgt, maar zij brengt den kinderen ook het Evangelie bij. dat alleen in staat is, den mensch gelukkig te maken. De vergadering zong daarna Ps. 84 vers 6. Ds. Holtrop sloot met gebed. Record van Merril en Richman verbeterd. LONDEN 30 October (Reuter-A.N P.) Jim Mollison is hedenochtend 9.56 uur op Croydon geland. Hij verbeterde op zijn vlucht het record van Merrill en Richman dat 18 uur bedroeg, met 5 uur. Dat VGS niet zoo zwak is, als het resultaat van de eerste drie competitie-wedstrijden zou doen vermoeden, bleek j.l. Zaterdag duidelijk in den wedstrijd tegen Kennemerland. De uitslag werd 11, zoodat de leiders hun eerste punt verspeelden. WIJ 2 blijft Ken nemerland ernstig bedreigen. Dank zij een overwinning (62) op Tweede Jeugd, staan de reserves slechts één punt op de oranje hemden achter De resultaten van SIZO zijn beduidend slechter dan het vorige seizoen. Tot, dusver hebben de Hillegommers al hun wedstrijden verloren, waarvan enkele echter met den oneven goal. Ook Zaterdag was het verschil in doelpunten slechts klein, men verloor n.l. van Telefonia met 10. Deze kleine neder lagen zullen o.i. spoedig door overwinningen worden gevolgd, want SIZO is zeker geen ploeg voor de onderste plaats. VJB past zich wonderwel aan het spel in de hoogste afdee- ling aan. Met groote moeite wist WIJ 1 van deze Velsenaren te winnen (32). In de B-afdeeling werd VEW op eigen ter rein met sprekende cijfers, n.l. 83. door Johez geslagen. Dat was de vierde overwin ning in successie van Maarse c s. Daar ech ter ook Kennemerland 3 voor de vierde maal achtereen won, blijft de strijd om de leiding interessant. ZSV is in deze afdeeling de derde ploeg, die groote plannen heeft. Voor Zaterdag is het volgende kleine pro gramma samengesteld: A WIJ—VGS, 2.30 uur, Chr. Klerk. KennemerlandVJB, 2.30 uur, A. v. Dam. Tw. JeugdSIZO. 2.30 uur, J. Joosten. B Kennemerland 2-VEW, 2 30 u. H. J. Boeree ZSV—WRA, 2.30 uur, J v. d. Wereld. C VEW 2Kennemerl. 5, 2.30 u. H. C. de Wid Johez 2ZSV 2, 2.30 uur, A. Zomer Jr. Kennemerland 6VEW 3, 2 30 u. J. Kramer Als VGS met haar sterkste elftal in den wedstrijd tegen WIJ 1 uitkomt, dan is de kans groot, dat de thuisclub een veer moet laten. Kennemerland krijgt het tegen VJB, dat in uitwedstrijden nog ongeslagen is, lang niet gemakkelijk. O.i. wordt dit een wedstrijd, waarin weinig doelpunten gemaakt zullen worden: daarvoor zijn de resp. verdedigingen te sterk. TelefoniaTweede Jeugd wordt een inte ressante ontmoeting tusschen twee gelijk waardige ploegen. Een verdeeling der punten zou in overeenstemming zijn met de tot he den bereikte resultaten. In de B afdeeling komt het wisselvallig spelende VEW bij Kennemerland 2 op bezoek. Spelen de bezoekers in hun besten vorm. dan zijn ze o.i. wel in staat te winnen. ZSV zal weinig moeite hebben, WRA te kloppen ADSPIRANTEN-COMPETITTE. Voor Zaterdag zijn de volgende ontmoetin gen vastgesteld: A: Animo (Haarlem)D.S.V. Sport Vereent b—Animo (Hillegom). D.E.S.Zwaluwen a- Oosterkwartier a—Meerlebosch a. Meerlebosch c—Sport Vereent a.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7