De dag van het Noorden. Een Hondenleven feu wtouw sclttitfi Het wrak bij Castricum. De schoonheid van Carmen. Prins Bernhard bezoekt de Philipsfabrieken. Weer een ongeluk op een overweg te Emmen. Boorden en Overhemden IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 Wijziging dienstplichtwet bepleit. Koop geen dure nummer platen meer. De fraudes te Vlissingen berecht. Een Douglas-toestel naar Abessynië. PPOfiRAMMA ZATERDAG 31 C T. 1936 Hét inzicht. zijnde Fragmenten, uit het Dagboek van een Teckel, den Baas toegeblaft. T/lieuwe> Suie- Onlangs heb ik de schoonheid van Car men, de boxerteef, beblaft. Mijn Baas heeft er haar portret bij gezet en vertelt me nu dat het geen „Schlager" is geweest. Geen van de menschen, die hij erover heeft gesproken, was het met mijn smaak eens. Integendeel, zei hij. ze lachten er hard om. Zij vonden Carmen bepaald leelijk. Nu, ik wil dan wel zeggen dat alle honden die ik ken haar bewonderen. Met „alle" hon den bedoel ik natuurlijk de reuen, want er zijn spijtige teeven genoeg die er wat op af te dingen hebben. Maar dat kennen we. Als er in Amor's hondenseizoen een half dozijn aan bidders voor Carmen's huis staan te blaffen, zit dat haar mededingsters natuurlijk dwars. Er zijn er heel wat die zich verbe-ïlden dat zij zelf de Miss Holland van de honden zijn. Natuurlijk dingen wij niet allen naar Carmen's poot. In het horjdenleven doen verschillen in afmeting zich nu eenmaal heel wat sterker gelden dan bij de menschen. Het spijt mij overigens voor Carmen dat zij op die groote, lompe bruten is aangewezen. Ik weet zeker dat haar teer, gevoelig karaktertje zich beter bij mijn distinctie zou aanpassen dan bijvoor beeld bij dien grofkop van een bouvier, van wien een andere politiehond mij onlangs ver telde dat hij zich verbeeldt een Sherlock Hol mes te zijn maar hoogstens een dorpsveld wachter is. Ofschoon ik bij Carmen niet in aanmerking kom. vereer ik haar lieftalligheid en bloeiende, jeugdige schoonheid ten zeerste. Platonisch adoreer ik haar. De Mensch begrijpt dat niet, omdat hij honden beoordeelt naar mensche- lijke opvattingen omtrent schoonheid. Van daar ook dat zelfs keurmeesters op honden tentoonstellingen er veelal zoo jammerlijk naast zijn met hun bekroningen. Ik wil wel ronduit zeggen dat wij op onze soos er ons soms ziek om lachen als er weer zoo'n prijs- winner of -winster voor den dag komt. On langs won Sylvia, de spaniel van den leeraar Fransch, een kampioen schap en niemand snapte er iets van. Sylvia! een teef zonder een aasje charme, naar wie nog nooit een zich respecteerende reu heeft omgekeken! Als ik haar zie moet ik altijd gapen. Stekelig is ze ook: een zure ouwe vrijster. En dat haalt me een kampioenschap! „Waar moet het met ons Ras naar toe!", gromde de spaniel Rex van den bakker, die haar ook nog nooit een knipoog heeft waardig gekeurd. Ik kon me zijn bezorgdheid voorstellen. Temeer omdat Sylvia in haar domheid meende dat zij nu een erkende beauté was, en met haar snuit in den wind ter hondensoos paradeerde. Po gingen om haar tot de werkelijkheid terug te brengen hielpen niets; zij is er nog heele- maal mal van. Darmen heeft natuurlijk wel eens kuurtjes, maar dat is van een prima donna ook in de hondenwereld te begrijpen en te verontschul digen. Wie hebben daar tenslotte de schuld aan? Wij mannen. Ik geef het eerlijk toe. Zij is een beetje verwend en dientengevolge vaak nogal prikkelbaar. Als er eens niet uit sluitend van haar notitie wordt genomen, trekt zij een pruilend mondje en boudeert. Het blijft niettemin allerliefst en er schie ten altijd dadelijk honden toe om haar te troosten. Die domkop van een Schnauzer gaf haar vanmorgen het mooiste bot, dat hij in tijden van den slager gekregen had. Nu: er zijn grenzen. Zooiets zou ik zelfs voor Carmen niet over hebben. Maar sommige collega's zijn wel erg romantisch aangelegd en plengen graag dankoffers aan de voetjes hunner aan gebedenen. Dat moeten zij dan zelf maar weten. Ik voor mij huldig de stelling: een bot is een bot en wie weet hoe lang het duurt eer je een ander krijgt! De Baas vindt Carmen wat erg breed van poot-basis. „Smalspoor is anders", zegt hij en ik zie hem gekwetst aan. Zij is geen loco motief! „Kerel, ik wil je 'heusch niet beleedi- gen, verzekert de Baas. „Ik kan me best voor stellen dat jullie haar gezichtje allerliefst vinden". Ik kijk hem achterdochtig aan. De familie lacht. Ik snuif en ga maar liever de deur uit. Met allen eerbied voor den Mensch: hij is in deze zaken niet bevoegd tot oordeelen. Z. D. H. Prins Bernhard, vergezeld van Zijn secretaris, jhr. ir. W. G. Röell, kwam gis teravond te 6 uur te Eindhoven aan. De prins br-acht den avond door ten huize van dr, A. F. Philips, alwaar ook overnacht werd. Hedenmorgen omstreeks half tien verliet Prins Bernhard huize „De Laak" en begaf zich naar het hoofdkantoor der Philipsfabrieken. Van den met vlaggen getooiden toren der gloeilampenfabriek liet het Philips-carillon ■vaderlandsche liederen hooren. Bij zijn aan komst werd de Prins door een talrijke me nigte luide toegejubeld. Op het hoofdkantoor werden de leden der directie aan Prins Bernhard voorgesteld. Be- begeleid door dr. A. F. Philips en de onder directeuren ir. P. F. S. Otten, ir. F. J. Philips en den heer P. Staal werd hierop een bezoek gebracht aan de gloeilampenfabriek, waar de prins met groote belangstelling het fabricage proces gadesloeg. Er zal intensief gezocht worden. De pogingen om zekerheid te krij gen over het wrak, dat vier mijl uit de kust bewesten Castricum in zee is gesignaleerd, met de kiel naar bo ven en dat derhalve gevaarlijk voor de scheepvaart zou zijn, zijn nog niet opgegeven. Nadat de „Neeltje Jacoba" Vrijdag den geheelen dag tusschen IJmui- den en Camperduin de zee had afge zocht, en onverrichterzake huistoe moest gaan, is besloten, dat deze red dingboot ook hede zee zou kiezen om hetzelfde gebied af te zoeken, terwijl de motorreddingboot „Dorus Rijkers" van den Helder tot Camperduin naar het wrak zal speuren. Men heeft me dewerking gekregen van den Marine- vliegdienst, waarvan eenige water vliegtuigen uit het kamp „De Mok" assistentie zulen verleenen bij het afzoeken van de zee, om, wanneer zij iets ontdekt hebben, daarvan aan de reddingbooten kennis te geven. De bemanning van de SCH 179. Absolute zekerheid omtrent het vergaan van de SCH 179 bestaat er nog niet, doch hoop, dat het schip nog behouden binnen zal vallen, durft men niet te koesteren. Op verzoek van de reederij publiceerden wij tot heden nog niet de namen van hen, die bij deze ramp een graf in de golven heb ben gevonden Nu echter het verloren gaan van het schip als vrijwel zeker wordt aan genomen, volgen hier de namen van de moe dige visschers, die vermist worden: W. de Niet, schipper; B. de Niet, stuurman, C. Blok, monteur; A. Mos, Z. Ttaal, B. Fran ken, D. Bal, L. Spaans, matrozen; J. Klein, licht matroos; L. de Jager en C. Mos, oud sten, C. Overduin, jongste, J. Overduin, reep schieter, W. Harteveld, afhouder. Jeugdige arbeider zwaar gewond. Vrijdagmiddag is op den onbewaakten over weg aan de Boschlaan te Emmen, op onge veer 100 meter afstand van het station de jeugdige arbeider G. B. uit Emmererfschei- denveen door de locomotief gegrepen. De ongelukkige kreeg vrij ernstige hoofd wonden, kneuzingen in den rug en een been breuk. De jongeman is per ziekenauto naar het Wilhelmina ziekenhuis te Assen overge bracht. in onze GLANS- en STRIJKINRICHTING behandeld, trekken ieders bewondering (Adv. Ingez. Med.) Door kolonel Alting von Geusau. De kolonel van den generalen staf Jhr. J. Th. Alting von Geusau heeft Vrijdagavond voor de Vereeniging ten behoeve van de krijgswetenschap een voordracht gehouden, waarin hij de volgende wijzigingen van de dienstplichtwet bepleitte: Het uit de wet verwijderen van het getal, aangevende het contingent, het in de wet opnemen als systeem van vrijstelling wegens broederdienst van de kleinste helft der broeders, waardoor een contingent mogelijk wordt van 32.000 man, waarmede met behoud van 15 lichtingen, alle door spr. voorgeitelde wijzigingen kun nen worden doorgevoerd en in de grootere depotsterkte een middel aanwezig is om de bemanning van luchtdoelgeschut, infanterie- geschut, mitrailleurs e.d. te vermelden; in de wet opnemen van de derde herha lingsoefening; den eersten oefentijd bepalen op negen maanden voor de onberedenen, met opkomst in één ploeg, drie maanden verspringen bij de divisiën en een blijvend gedeelte van on geveer 50 pet. der infanterie, gedurende drie maanden. In de nieuwe Wegenverkeerswet van 13 September 1935 wordt bepaald, dat de num- merbewijzen in de toekomst niet meer door de provinciën zullen worden uitgegeven, doch door een centraal orgaan. Het uitgegeven nummer zal alsdan uitsluitend bij een bepaal den wagen behooren en gaat dus bij verkoop aan den nieuwen eigenaar over. Het is de K.N.A.C. bij onderzoek gebleken, dat het in het voornemen ligt na het inwer king treden der wet met een zekeren over gangstijd alle thans bestaande nummers door nieuwe te vervangen, weshalve zij automobiel- bezitters adviseert geen groote bedragen meer aan fraaie uitvoeringen van nummerplaten te besteden, daar deze toch slechts een kort leven is beschoren. Een machtige manifestatie van de Scandinavische eensgezindheid. „De vijf witte zwanen van den vrede (Van onzen Scandinavischen correspondent). STOCKHOLM, 28 October. „Goedenmorgen IJsland! Goedenmorgen Finland! Goedenmorgen Denemarken, Zwe den en Noorwegen! We hebben immers afge sproken vandaag allemaal even vroeg op te staan om elkaar te kunnen begroeten? In vroeger eeuwen gebeurde het wel, dat wij el kander op een ietwat andere wijze wekten. Nu deden we het met het klokgelui van kerk torens, maar in oude tijden gebruikten we soms 't metaal op een andere en minder vreedzame manier tegenover elkaar. Van daag zijn wij er gelukkig over, dat wij den vredigen hoek van Europa vormen. De tuin van Eden lag in het zonnige Zuiden, maar de tuin van den vrede heeft God nu in het koude Noorden aangelegd." Aldus begon de bisschop van het Noorde lijkste bisdom van het vasteland, dr. Eyvind Berggrav te Tromsö, in den stormachtigen ochtend van Dinsdag de inter-Scandinavi- sche morgenwijding van de radio, nadat mi nutenlang de aethergolven het gebeier van de klokken der domkerken in Aalborg, Abo, Trondheim en Gothenburg over de landen van het Noorden hadden gedragen. En wat later, toen men tot slot een oud en in heel het Noorden geliefd kerkgezang gezongen had, gingen daar overal de vlaggen de hoog te in, de vlaggen van het eigen land en die van de broederlanden, de vijf kruisvlaggen van het Noorden, die er heel dezen dag ge striemd door den regen en strak-uit in den gierenden wind met z'n vijven naast elkaar zouden staan als een kleurig symbool van Scandinavische saamhoorigheid, die sterker wordt gevoeld naarmate elders in de wereld de politieke stormen toenemen. „Nordens Dag", de Dag van het Noorden, is een krachtige propaganda geworden voor de onderlinge samenwerking van de Scan dinavische landen, maar ook, en misschien vooral een machtige manifestatie van de eensgezindheid, die er over de belangrijkste problemen van dezen tijd onder de Denen en Finnen, Noren en IJslanders en Zweden heerscht. Nimmer tevoren is er ook zoo'n duidelijk getuigenis van de Scandinavische gemeenschap afgelegd als in den avond, toen van Tonder tot Hammerfest, van Viipuri tot Reykjavik millioenen luisterden naar de boodschap, die de vier staatshoofden hun brachten. Koning Gustav sprak als oudste eerst en zeide, dat een lange ervaring als regent hem geleerd had, dat de eensgezindheid in het Noorden een eerste voorwaarde voor een ge lukkige toekomst van de Noordsche landen is. President Svinhufvud wees er op, hoe dubbel belangrijk de intieme en vertrouwe lijke samenwerking tusschen de volkeren van 't Noorden juist is in onrustige tijden als nu heerschen. Koning Christiaan van Dene marken sprak de hoop uit, dat de samen werking de saamhoorigheid in het Noorden zal versterken en koning Haakon van Noor wegen legde er den nadruk op, dat de grond slagen voor een nauwe samenwerking tus schen de Noordsche volkeren ook voor sa menwerking van alle andere volkeren moeten gelden, dat slechts verdraagzaamheid en goede wil resultaten kunnen opleveren, die van duurzaam nut voor de volkeren zijn. Hier in het Noorden hebben geografische ligging en historische omstandigheden bij zondere onderlinge problemen geschapen, maar gelukkig tevens een open blik voor de noodzakelijkheid, dat die problemen opge lost worden en wel op vriendschappelijke wijze. Men mag hopen, zeide koning Haakon tenslotte, dat de samenwerking zich geleide lijk uit zal breiden, ook op oeconomisch ge bied, wat dan een verdere cultureele samen werking weer bevorderen zal. Streven voor vrede, voor oeconomische en cultureele sa menwerking hooren bijeen en moeten de drijfveeren van de Noorsche volkeren zijn. Op een dergelijken grondslag kan men werk verrichten, dat zeker niet zonder beteekenis zal zijn voor het veel grootere en veel verderf strekkende streven naar een goede verstand houding tusschen alle volkeren. Er zijn op „Nordens Dag" vele redevoeringen gehouden, redevoeringen van ministers en hoogïeeraren, van gemeentelijke autoriteiten en schoolmeesters, dichters hebben lofzangen gedicht en bekende personen hebben ver klaringen neergescheven voor de speciaal aan de Scandinavische samenwerking gewijde krantenbijlagen en tijdschrift-nummers. Het gaat natuurlijk niet aan ook maar een klein deel daarvan te releveeren en er zou trouwens vaak in herhalingen vervallen worden, want er heerscht immers eensgezindheid over het samengaan tusschen de vijf landen in het Noorden van ons werelddeel, eensgezindheid over de groote beteekenis ervan en over het doel: elkaar als trouwe vrienden een helpen de hand te reiken, de samenwerking steeds hechter te maken, de vrede in het Noorden en de cultuur van het Noorden te versterken en door dit voorbeeld ook buiten Scandinavië een invloed ten goede uit te oefenen. Maar er zijn niet alleen speeches afgesto ken. De „Dag van het Noorden" is gevierd met grootsche feesten, omdat men toch ook zijn vreugde wilde uiten over de goede onder linge vriendschap. In Helsingfors zat de groote Jaarbeurshal, het grootste vergaderlo kaal van Scandinavië, tot de achterste plaat sen toe vol, in den Kopenhaagschen konink lijken schouwburg zaten schooljongens in Zondagsche pakjes en met ridderordes ge tooide autoriteiten door elkaar, in Oslo kwam men bijeen in de grootste zaal ter plaatse en de Stokholmsche opera had weer een van zijn schitterende gala-avonden. Men luisterde naar de uitzending van de toespraken der staatshoofden en zong de volksliederen, men luisterde naar prologen en Scandinavische muziek en aanschouwde een Deensch ballet of een Zweedsche opera-fragment. En elders zaten kinderen thuis gebogen over een boekje over de vijf broederlanden dat ze dien dag op school gekregen hadden, een boekje met op het blauwe omslag vijf vliegende wilde zwanen, de vijf witte zwanen van den vrede, zooals een Deensche dichter ze noemde inzijn wonder-mooie gelegen heidsgedicht op „Nordens Dag". En weer el ders danste men, in met de fleurige vlaggen versierde restaurants, of thuis bij de radio, die voor de zooveelste maal dezen dag in intieme samenwerking tusschen de radio diensten van Denemarken, Finland, Noor wegen en Zweden een gemeenschappelijk óver alle zenders uitgezonden programma verzorgde, die tot een stuk in den nacht een inter-Scandinavisch radiobal gaf. waar bij zoo nu en dan de orkesten van Kopen hagen en Oslo, Stockholm en Helsingfors te zamen speelden en tenslotte de omroepers nog een kort na-praatje hielden om elkaar en de luisteraars goedennacht te wenschen. C. B. Gevangenisstraffen tegen alle verdachten geëischt. Voor de Middelburgsche rechtbank zijn gisteren de fraudezaken uit Vlissingen behan deld, Aan vier collectanten van het plaatse lijk Crisis Comité te Vlissingen was diefstal van goederen ten nadeele van het Crisiscomi té ten laste gelegd. De officier eischte tegen drie van hen: C. G„ A. B. en H. V. één maand en tegen C. R. vier maanden gevangenisstraf. Verdachte J. P. L., commies ter secretarie te Vlissingen, was ten laste gelegd, dat hij te Vlissingen als secretaris van het plaatselijk Crisis Comité A. zich in de jaren 1932—1936 opzettelijk verschillende goederen, toebehoo- rend aan genoemd crisiscomité heeft toege- eigend en verder dat hij zich op drie verschil lende tijdstippen in het laatst van 1935 geld bedragen, ontvangen uit een collecte van het plaatselijk crisis comité, had toegeëigend. Tegen hem werd twee maanden gevange nisstraf geëischt met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. Verdachte W. de W„ administrateur der af- deeling sociale zaken der gemeente Vlissingen stond terecht wegens het aannemen van van verduistering afkomstige goederen als ge schenk en terzake van het valschelijk opma ken van rekeningen. Tegen dezen verdachte werd zes maanden gevangenisstraf geëischt. Aan verdachte P. C. L., oud-wethouder van Vlissingen, die thans in het Huis van Bewa ring te Middelburg verblijft, was tenslotte ten laste gelegd het zich wederrechtelijk toeëige- nen van eenige goederen (twee rollen lino leum), welke hij als wethouder had gekocht voor de inrichting van het gebouw van Maat schappelijk Hulpbetoon, het zich toeëigenen van een drietal bedragen, welke voor het plaatselijk crisis comité waren gecollecteerd, subsidiair deze door misdrijf verkregen gelden als geschenk had aangenomen, en het uitlok ken van het misdrijf, dat aan verdachte W. de W. was ten laste gelegd. De eisch tegen hem luidde acht maanden. Uitspraak 13 November. VEROORDEELDE NEDERLANDER UIT DUITSCHLAND ONTSNAPT. ZEDDAM, 30 October. Een dezer dagen gelukte het den Nederlander V., uit Netterden (gemeente Gendringen), die in Duitschland wegens deviezensmokkel tot twee jaren tucht huisstraf was veroordeeld, te ontsnappen. De vrouw van den veroordeelde overleed een dezer dagen en toen de man verlof kreeg, onder geleide naar de begrafenis, welke in Emmerik zou plaats hebben, deel te nemen, zag hij kans te ontvluchten. Hij vroeg n.l. even te mogen telefoneeren. Dit verzoek werd in gewilligd, doch buiten stond een auto klaar. De man sprong in den wagen en wist op deze wijze over de grens in Nederland te komen. In het midden van de Decembermaand zal de K.L.M. met een Douglas-machine een vlucht ondernemen naar Abessinië, in op dracht van Fransche belanghebbenden, die in het hart van dat land onderzoekingen wil len. instellen naar een verkregen concessie. Een der oudere piloten is voor deze vlucht aangewezen. ZONDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Geref. Kerkdienst. Hierna: Orgel spel. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 „De kerkelijke eenheid van het geestelijk lied", causerie- 1.20 KRO-Orkest. 2.00 Vragenuur. 2.30 KRO-Sym- phonie-orkest mmv solist. 3.20 Gram.pl. 3.40 Vervolg concert. 4.00 Ziekenlof. 4-55 Sport nieuws. 5.00 Chr. Dameskoor „Looft den Heer" mmv. solist. 5.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.50 Ned- Herv. Kerkdienst. Hierna; Gewijde mu ziek (gr. pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie: Allerzielen. 8.10 Berichten ANP. Mededeelin- gen. 8-20 Literair-muzikaal programma. 9.20 Gram.pl. 9.30 Voordracht. 9.50 Gram.pl. 10.00 Concert mmv. solisten, KRO-koor en -orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.40 Epi loog- 11.0011.30 Esperanto-causerie. HILVERSUM II, 301 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Sportnieuws, tuinbouw- praatje. 9.20 „De opvoeding in het gezin van een socialistisch vrijdenker", causerie. 9.35 Gram.pl. 10-15 Zoölogische causerie. 10.30 VARA-Orkest, 11.15 „Van staat en maatschap pij". causerie. 11.30 Vervolg orkestconcert. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Omroeporkest en Kronijongliedjes1-30 Boekbespreking. 2.00 Reportage „NederlandNoorwegen". In de pauze: Zwemreportage. 4.00 Dansmuziek. 4.45 Sportnieuws ANP. Gram.pl. 5.00 Orgelspel. 5.55 Sportnieuws. 6.00 50-jarig bestaan Vereen. „Tot Steun". 6.30 Gram.pl. 7.00 Wijdingsdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8-15 Om roeporkest en solist. 9.00 Radio-tooneel- 9.25 Zang en piano. 9.55 Radio-journaal. 10.10 Renova-kwintet. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Dansmuziek. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 12.50 BBC-Variété-orkest mmv. solisten. 1.50 Fred Hartley's kwintet mmv. solist. 2.20 Tuin- bouwpraatje. 2.40 BBC-Harmonie-orkest. 3.20 Gram.pl. 4.00 „What is the church for", inter view. 4.20 BBC-Zangers. 4.50 Muzikale cause rie. 5 05 Fluit-recital. 5.20 Relig. causerie. 5.40 BBC-Orkest. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Zang recital. 7.20 Radio-tooneel. 8.15 Kerkdienst. 9-05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Het Londensch Palladium-orkest. 10.30 Voor dracht. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.05 dito. 12.35 Orkest concert. 3.20 Porée-orkest. 7.50 Zang. 8.20 Cello-recital. 9.05 Radio-tooneel. 11.05—12.35 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Omroeptrio en so liste. 9.20 Gram.pl. 10.50 Orkestconcert. 11.30 Militair concert. 12.35 Populair concert. 1.20 Omroepkwintet. 2.30 Düsseldorfsche Madri- gaalvereen. 3.20 Gevar. programma. 7.20 Om roeporkest. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.25 Gram.pl. 10 20 dito. 11.05 Zang. 11.35 Klein-orkest. 12.20 Zang en piano. 12.50 Om roeporkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 Orgel concert. 2.35 Dansmuziek. 3.35 J. Schnyders' orkest. 4.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Salon-orkest. 7.20 Zang. 8.20 Nat. orkest. 9.05 Radio-tooneel. 9.35 Omroeporkest. 10.3012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 9 20 Gram.pl. 10.20 Plechtige Hoogmis. 11.50 en 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest, 1.30 Om- Met oneindige zorg en groot geduld borduur de moeder beelderige blauwe vergeet-mij- nietjes op Bobby's nieuwe kieltje. Het stond schattig en de kleine baas was er o zoo trotsch op. Zijn heldere kijkers glom men van plezier en met een warm, kleverig vingertje aaide hij zachtjes over elk bloempje. Zoo'n prachtig pak had niemand: in de heele klas niet, op de heele school niet! Toen Bobby om twaalf uur uit school kwam kroop hij met 'n hoogroode kleur stilletjes in een hoekje. Moet je geen boterhammen eten, vent? pro beerde moeder, maar Bobby schudde van nee. Moeder zag dat er tranen op komst waren en liet hem stilletjes in zijn hoekje zitten tot de anderen, klaar met eten, weer weggegaan waren. Wat is er Bobby? vroeg moeder. Niks, klonk het stug. Kom eens even, heel eventjes maar hier bij mevleide moeder. Daartegen was Bobby niet bestand. Hij vloog op moeder toe, verborg zijn krul- lebol in haar schoot en met horten en stoo- ten kwam het eruit: W-wim van h-h-hiernaast h-heeft me uit- ge-gelachenhij zegt da-d-dat ik een meisje b-ben met die b-b-bloemetjes, hij..., hij z-zei dat ik een b-baby was Zacht streek moeder hem over zijn haar. En je vond ze toch eerst zoo mooi Ze moeten er afsnikte Bobby. Maar ik ben er uren mee bezig geweest. Toen Bobby gedwongen werd het nieuwe kieltje toch te dragen, werd hij van een zon nig klein kereltje een koppige stille jongen. Hij spijbelde van school en verstopte zich achter in den tuin. Er hielp niets aan. Moeder moest het mooie borduursel eraf halen. En terwijl zij hiermee bezig was begreep zij opeens, dat Bobby te groot werd voor de kleine kinderkleertjes, die zij zoo dolgraag maakte Zij begreep, dat zij die bloemetjes op dat kieltje had geborduurd niet voor zijn plezier, maar voor haar eigen genoegen Gaat het ons niet allen vaak zooals de moe der van Bobby? Doen wij niet heel, heel vaak van allerlei voor onze kinderen, o, heelemaal en alleen uitsluitend te hunnen behoevewat toch eigenlijk heel eerlijk bekeken niets anders is dan een bevrediging van eigen wenschen of een voldoen aan eigen ij delheid? Moge het ons echter gegeven zijn om intijds tot het juiste inzicht te geraken, want slechts een basis van eerlijke zelfkennis is een goede grond voor een doelmatige en rechtvaardige opvoeding AMY GROSKAMP—TEN HAVE roeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.20—2.35 en 2.50 J. Schnyders' orkest. 3.20 Gram.pl. '4.20 Kamer muziek- 5.30 Orgelconcert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Toe spraak. 9.35 Nat. orkest. 10 30 Gram.pl. 11.20 12 20 dito. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Populair concert uit Hamburg. 9.20 Be richten. 9.50 Trio-concert. 10-05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek. MANDAG 2 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Stichtsch Salonor kest; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.platen; 3.00 Wenken v. d. Keuken; 3.30 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Orgelspel; 6.00 Grama- platen; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vragenuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP.; 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist; 9.05 Voor jonge menschen; 9.35 Ver volg concert (Om 10.05 berichten ANP.); 10.35 Gram.platen; Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. Aigemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding. Gram.platen; 10.30 Hofstad-Strijkkwartet; 11.30 Voordracht; 12.00 Ensemble J. Cantor en Gram.platen; 1.30 Omroeporkest; 3.05 Gram.platen; 4.05 Piano-recital; 4.30 Disco causerie; 5.30 De Palladians; 6.30 Dansmu ziek; 7.00 Viool en piano; 7.45 De tropische sfeer, causerie; 8.00 Berichten A.N.P. Mede deelingen; 8.10 Revue-programma; 9.00 Vlaamsche voordracht; 9.30 Omroeporkest en solist; 10.30 Gram.platen; 1.00 Berichten A. N. P.; 11.10 Dansmuziek; 11.30 Orgelconcert. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Gram.platen;' 12.20 Bijbellezing; 12.45 BCC-Northern-Ire- land-orkest en solist; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Gram.platen; 4.20 Viool en piano; 4.50 Gra- mofoonplaten; 5.20 Biologische causerie; 5.35 Het Walker-Octet en solist; 6.20 Berichten; 6.40 Voor de Boeren; 7.00 BBC-orkest en so liste; 7.40 Gevar. programma; 8.20 „Occu pations and Professions", causerie; 8.50 Vo cale duetten; 9.20 Berichten; 9.40 Causerie over de Amerikaansche Presidentsverkiezing; 9.55 Radio-tooneel; 10.55 Vioolduetten; 11.35 Verkiezingsuitslagen; 11.50 Dansmuziek; 12.20 Verkiezingsuitslagen. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 11.20 Orkestcon cert; 12.35 Orgelconcert; 1.05 Vervolg orkest concert; 2.50 Gram.platen; 3.20 Fluit en pia no; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Dito. 8.20 Harp- sextet; 9.05 Kwartet, zang en voordracht; 11.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Orkestconcert; 12.35 Neders. Symphonie-orkest; 1.35 Om- roepschrammelensemble; 4.20 Gram.platen; 5.20 Omroeporkest Wendling-kwartet en so listen; 7.30 Weekoverzicht; 8.30 Het Prisca- kwartet; 9.45 Literair-muzikaal programma; 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL 322 M, 12.20 Gram.platen; 12.50 Klein-orkest; 1.30 Omroeporkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Om roeporkest; 6.50 en 7.20 Gram.platen; 8.25 Kleinorkest; 10.30 Gram.platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Klein-orkest; 1.50 Gram.pl.; 5.20 Kamer muziek; 6.35 Gram.platen; 7.05 Zang; 8.20 Radio-tooneel met muziek; In de pauze: Gram.platen; 10.40 Balletmuziek DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Herdenkingsprogramma; 8.30 Militair concert; 9.20 Berichten; 9.50 Piano-recital; 10.05 Weerbericht; 10.20 Populair program ma.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5