HETNIEUWE AVO N D B L AD Wereldspierkracht. 22e JAARGANG No. 1 MAANDAG 2 NOV. 1936 IJMUIDEN Een zee die haar rijkdom verliest. Na den storm. Directeur Kleij 50 jaar musicus Uitvoering van de wet tegen prijsopdrijving. Inbraak in een villa van H. M. de Koningin. Monopolieheffing op granen niet verlaagd. Ernstig jachtongeluk te Heemstede. Weer een onverantwoordelijke Na aanrijding niet gestopt. Echtpaar door auto overreden en gedood. Roofovervaller in arrest? Drie vrouwen met moeite bij brand gered. IJMUIDER COURANT ABONN EMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 V«rschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—i> regels 10.75. Elite regel meei 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et-, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mpdedeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.- Bank te Schiedam. Bestaansvraagstuk van den Noordzee- visscher. Na den oorlog gold de Noordzee nog als on gehoord rijk aan visch. In haar volle rijkdom scheen zij onuitputtelijk te zijn. Elk jaar lever, de zij geweldige hoeveelheden visch van aller lei aard. Gedurende tientallen jaren voeren onophou delijk dag en nacht trawlers en zeekotters, over de groote, dikwijls door zware stormen opgezweepte Noordzee, om door harden arbeid een deel van den rijken vischzegen te be machtigen. Van dezen rijkdom is thans nog maar een bescheiden overschot voorhanden aldus het Hamburger Fremden'blatt. Sedert ■langen tijd breken geleerden en ervaren zee- vissdhers zich het hoofd hierover, hoe deze rest nog te behouden. In Engeland, Holland Denemarken en Duitschland, landen die se dert honderden jaren in de Noordzee'vissche- rij belang stellen, wordt thans de zeer actuee- le vraag gesteld op welke wijze de visohstand het beste beschermd kan worden. Met de verarming van den visohstand wordt de bestaansmogelijkheid van duizenden vis schers vernietigd, en zal een der belangrijkste bronnen van bestaan ophouden te vloeien. De Duitsche visschers zien dit tijdperk reeds voor de deur staan: de werkelijkheid ■bevestigt bet. De oorzaken van de steeds toenemende vischarmoede in de Noordzee zijn bekend. Ze liggen vele jaren terug, en aangezien het tot hiertoe onmogelijk was ze uit den weg te rui men of te beperken kon ook het kwaad langen tijd ongestoord voortwoekeren. Vroeger geloofde men dat de Noordzee steeds nieuwe toevoer van visch uit den aangrenzen- den Atlantischen Oceaan ontving, maar deze theorie is sinds lanig weerlegd. De meening dat dit groot zeebekken onuitputte lijk is, bleek door de practijk onjuist te zijn. Toen men deze feiten voor een tiental jaren voor het eerst waarn'am, ging men de vang- methoden verbeteren. Het gevolg was, dat men in den beginne meer visch ving, edoch na twee, drie jaren kreeg men den terugslag, nog scherper dan voorheen. Nu ving men met de technische, voortref felijk uitgedachte vangmethoden minder en steeds minder. De vermindering was niet meer tegen te houden. De Duitsche trawlervloot wendt zich meer en meer naar IJsland en de Noordelijke IJs zee, daar het grootste deel in de Noordzee geen bestaansmogelijkheid meer vond. Kleine Engelsche trawlers bleven echter ook nog op de Noordzee vissehen, daar deze schepen voor niets anders te gebruiken zijn. Hetzelfde geldt ook voor een deel der Holland- sche, Duitsche en Belgische trawlers. Het schadelijkste is de jarenlange vernieti ging der jonge vissehen geweest; daardoor wordt immers praetlsch alle nagewas verdelgd. Vooral in het Zuidelijke deel van de Noord zee gingen groote hoeveelheden jonge schollen ten gronde, maar ook jonge schelvisschen en andere soorten werden in hun vroegste sta dium in hoofdzaak door de aanwending van nauwe netten bij massa's vernietigd. Daardoor werden groote gebieden der Noord zee langzamerhand volledig ontvolkt, zoodanig dat hier ook geen enkele visch meer te vangen was. Het gevolg hiervan was, zooals bijv. in de laatste drie jaren, dat Belgische en Holland- sche visschersvaartuigen in steeds grooter aantal zeer diep in de Duitsche bocht komen vissehen, daar hier de gevolgen van de visch- vernietiging in den beginne nog niet merkbaar waren. Dat kwam hoofdzakelijk omdat de Duitsche en Deensche visschers sedert veel jaren door het gebruiken van netten met wijde mazen, de jongen vissehen, en vooral de jonge schol len, wilden sparen. Er moet bij deze gelegenheid nog op den door Duitschland en Denemarken ingevoerden maatregel gewezen worden, die in Noord- en Oostzee vooral de jonge schollen spaart. Daar over hebben zich de Engelsche, Belgische en Hüllandsehe visschers niet bekommerd, en door het gebruiken van zeer nauwe mazen en zware grondsleepnetten hebben ze vernietiging van visch ook in de Duitsche bocht onophoudelijk voortgezet. De berichten van Duitsche visschers over dezen toestand zijn niet bemoedigend. Zij kon den onweerlegbaar vaststellen dat overal waar de vreemde visschers met hunne netten met nauwe mazen geviseht hadden, de viseh- vernietiging radicaal was. Na ingestelde on derzoeken bleek het, dat de grond op plaat sen met doode en verrotte jongvisch bedekt Was, Onze visschers, aldus genoemd BuitSch blad, leggen er dan ook allen nadruk op, dat, gezien deze groote verwoesting en vernietiging der jonge vissehen, de Duitsche bocht in korten tijd voor de visscherij verloren zal zijn. In Denemarken hoort men gelijksoortige ver klaringen. Een langdurig verbod tot vissehen in groote gebieden der Noordzee, alsook een absolute sparing der jonge schollen, die voor alle aan de Noordzeevisscherij deelnemende landen verplichtend moet zijn, zou nog iets kunnen redden. Een andere weg bestaat er niet. Ter verduidelijking moet er nog op gewezen worden, dat de haringvangst hier niet in be trokken is, daar haringen over het algemeen in hooger waterlagen leven, terwijl de viseh- vernietiging hoofdzakelijk op deze visehsoor- ten vat heeft gehad, welke op den grond leven, zooals bijv. alle soorten platvisschen, sehel visschen, wijting en Kabeljauw. WEER NAAR ZEE De stoomtrawler „Ita" IJm. 22, is na gerui- men tijd opgelegd te zijn geweest, Zaterdag weer naar zee vertrokken. De nieuwe brug in den weg tusschen Edinburgh en Glasgow is de langste brug, niet alleen van Engeland, maar van geheel Europa. Vele trawlers hadden stormschade. Het blijkt hoe langer hoe meer, dat de jong ste storm, die vooral op de Nederlandsche en de Deensche kust (er worden ongeveer hon derd Deensche visschers vermist) zulk een onheil heeft gesticht, over de geheele Noord zee heeft gewoed, daar nog steeds visschers vaartuigen met schade binnenkomen. Zoo hebben eenige trawlers, die Zondag bin nen zijn gekomen, allerlei schade opgeloopen. De Silvain IJM. 116 had een defect radio zendtoestel. Het feit, dat men gedurende eeni ge dagen geen berichten van dezen trawler had opgevangen was oorzaak, dat men blij was toen men hem zag binnenkomen. Van den trawler Uiver IJM. 384 waren de scheeps- boot en een anker weggeslagen; de stoomlog- ger Gorredijk IJM. 490, waarvan zooals men weet, eerst al een deel van de vangst overboord was geslagen, kwam binnen met een geha vende scheepsboot. Voorts heeft de haring- logger KW 130 vijftig netten verloren. De Adriatic IJM. 18, die kort na den storm met een afgebroken schoorsteen binnenkwam, is wel het meest door den storm getroffen. Bij een nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze trawler behalve de gebroken schoor steen, ook van binnen zeer geleden heeft. De machine is n.l. geheel ontzet, waardoor het noodig zal zijn, deze uit het schip te halen. De trawler zou Dinsdag naar Amsterdam ge bracht worden. Voor de visschers, die dezen trawler voor eigen rekening exploiteeren, is dit een heele tegenslag. De SCH. 68 en de SCH. 119 Met het bergen van den in de buitenhaven verongelukten logger SCH. 68 zal spoedig be gonnen worden. Reeds heeft de bergingsblazer Meermin van de N.V. W. A. van der Tak's Ber gingsmaatschappij te Rotterdam een voor- loopig onderzoek ingesteld. Er wordt thans gewacht op de aankomst van het noodige ma teriaal om het wrak te kunnen lichten. Het bezoek van vreemdelingen en plaatsge- nooten op de pieren en het strand was weer zeer druk. Het was prachtig, helder herfst weer; zoo ver was het zicht, dat men de stuk ken mast, die van het bij de brulboei gelegen wrak boven water uitsteken, duidelijk van de pieren en het strand af kon zien. Zondag is in de buitenhaven nog een reddingboei, voorzien van het merk SCH. 179 aangespoeld, zoodat het aan tal stille getuigen weer vermeerderd is. Eenige opvarenden van de loodsboot zijn met een jol naar het wrak ge roeid. Zij hebben in den mast flarden haringwant gezien, zoodat als vast staand kan worden aangenomen, dat het wrak van een haringlogger af komstig is. En de aangespoelde breel en reddingsboeien laten haast geen twijfel over of het is de SCH. 179. On danks dit alles lijkt ons een grondig onderzoek nog steeds zeer gewenscht. SCHEEPVAARTRERICHTEN. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 51 stoom- en 23 motorschepen, tezamen 74 schepen tegen 76 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken er 46 stoom-, 18 motor schepen en 1 oorlogsbodem, tezamen 65 sche pen tegen 81 schepen in de voorafgaande week, i Uit- en maar zee passeerden er in de laat ste week 139 schepen of 18 schepen minder dan in de voorlaatste week. Ertsaanvoer. Het Italiaansche stoomschip „Vesuvio" arri veerde gisteren aan het Hoogovenibedrijf met een lading erst, komende van Bona. Haringuitvoer. In de Vissehershaven alhier is aangekomen het Noorsche stoomschip „Borgund" van Gdynia om een lading haring te laden. (De Haagsche Post vraagt mij en anderen: Wist u dat de totale activiteit van de menschelijke spierkracht over de geheele wereld per jaar ongeveer overeenkomt met 110 duizend millioen paarde- kracht?) Ik wist het niet, hoe zou ik het ook weten, Zelfs heb 'k er niet het flauwste denkbeeld van, Hoe zoo'n massale spierkracht wordt gemeten, Maar 'k heb respect voor hem, die zooiets kan. Zou het de Haagsche Post persoonlijk wezen, Die deze knappe krachtproef heeft gedaan, Of heeft zij het weer ergens zelf gelezen? Enfin, daar komt het niet zoozeer op aan. Ik wou er liever eens speciaal op wijzen, (In onzen tijd van twijfel heeft dat nut) Hoezeer wij 't menschdom vaak hooren misprijzen, Het heeft toch, zou ik zeggen, nog wel fut. Geest-, wils- en zielskracht vallen hier nog buiten, Het gaat om spieren, louter dus physiek, Als men de kracht van 't woord niet uit zou sluiten, Dan kreeg men nog veel hooger statistiek. En dit Is ook een prettige gedachte, Elk draagt hierin naar eigen kracht wat bij, U hebt uw aandeel in dien berg van krachten, En er is ook een pieseltje van mij. Ik wil mij daarbij maar niet af gaan vragen, Of onze kracht naar waarde is geschat, Wat mij betreft is, na mijn jonge dagen, Mijn spierkracht, zacht gezegd, niet meer je dat. Maar één ding zal men stellig niet weer spreken, Werd al die kracht ten goede aangewend (Waaraan helaas nogal wat blijft ontbreken) Dan was des levens schoonheid permanent. Helaas, wij moeten wel met spijt ervaren, Dat niemand nog dit ideaal verwacht, Bij al die kracht behoort weer telken jare Een groot teveel aan louter dommekracht. P. GASUS DEENSCHE KOTTERS IN DEN STORM De Deensche kottervloot heeft bijzonder van den storm geleden. De meeste vaartuigen ko men met schade in de verschillende havens aldaar binnen. Van één te Esfojerg binnenge sleepte motorkotter was letterlijk alles van dek geslagen, zelfs de verschansing! Het is te verwonderen, hoe de bemanning zich op dezen kalen romp nog heeft weten staande te hou den. De kotter „Ejgil" uit Esbjerg is geheel uit elkandr geslagen, waarbij de bemanning ver dronken is. Wrakstukken van dit schip zijn reeds op de Deensche kust aangespoeld. De kotter „Elna" E. 35, is op het eiland Fanö ge strand, de bemanning kon met veel moeite nog door de reddingsboot worden afgehaald. OPDRACHT Het verlengen van den steiger van gewapend beton onder hal C met bijkomende werken is door de directie van het Staatsvisschersha- venbedrijf opgedragen aan J. Verhagen te Breda voor 3750. PROPOGANDAVERGADERING DER VARA. Op Donderdag 12 November a.s. belegt de af- deeling Velsen der Vara een propagandafeest- vergadering in het bioscooptheater „De Pont". Aan dezen avond werken mede „The Ram blers" onder leiding van Theo Uden Masman. Spreker is de hoofdbestuurder de heer A. de Vries. TE SCHEVENINGEN BINNENGEKOMEN SCHEPEN. Sinds Zaterdagavond zijn te Seheveningen nog de volgende visschersschepen binnen gekomen, die den jongsten storm hebben me degemaakt SCiH 250, schipper A. Rog, SOH 285, schipper M. Pronk, SCH 134, schipper A, Rog, SCH 247, schipper T. Taal, SCH 266, schipper J. Pronk, SCH 42, schipper C. Lagas, SCH 139, schipper M. Taal, de motorlogger SCH 263 „Aurora" van de reederij de Mos, schipper M. van der Zwan, waaromtrent eenige ongerustheid bestond, is Zaterdag gepraaid. Op het oogenblik zijn er nog tien a twaalf motorloggers van de Scheveningsche vloot op zee. „Kunst na Arbeid" huldigt mee. Heden is het 50 jaar geleden, dat de heer M. Kleij, de bekende kapelmeester, als 14- jarige muzikant bij de schutterij muziek te 's-Hertogenbosch werd aangesteld. Geboren In deze stad, ontving hij reeds vroeg les van L. C. Bouwman en Chr. Kriens en ontwikkelde zich spoedig tot een uitstekend violist en saxophonist. Na de Kon. Mil. Kapel als zoodanig gediend te hebben, werd bij be noemd tot kapelmeester bij het 2e regiment huzaren te Venlo. Als opvolger van Joh. Zaagmans volgde 7 jaar later zijn benoemd tot dirigent van het Stafmuziekcorps van het 7e regiment infante' rie te Amsterdam, waardoor hij eerst recht bekendheid en populariteit verwierf door zijn uitstekende leiderscapaciteiten en fraaie uit voeringen. Toen het muziekcorps in 1922 werd opgehe ven, werd de heer Kleij gepension'neerd. Hier na kon hij zich eerst ten volle wijden aan de directie van dilettanten-muziekcorpsen. Hij voert thans nog den dirigeerstaf over de Har monie Kunst na Arbeid te IJmuiden-Oost, Crescendo te Purmerend, Hilversumsche Har monie en ons genoegen te Schellingwoude; ook fungeert hij als jurylid op tal van con coursen. Huldiging te Amsterdam Deze vier corpsen hebben zich aaneengeslo ten om in samenwerking met den Bond van Amsterdamsche Dilettanten Muziekvereeni gingen den jubilaris hedenavond een serenade te brengen voor zijn woning. Den heer Kleij hebben wij leeren kennen als een veelzijdig en bekwaam musicus en de wijze, waarop hij Kunst na Arbeid omhoog hevft weten te brengen, beter nog: te werken!, getuigt ervan, dat hij nog geenszins op zijn lauweren rust. En dat het voor een corps een genoegen moet zijn onder zijn voorlichting en leiding te kun nen musiceer en. Het zal hem heden dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken. MANDOLINE-CONCERT. De Arbeiders Mandolineclub Excelsior, di recteur de heer Joh. B. Kok geeft Zaterdag 7 November a.s. een concert in „De Daad". Me dewerking verleenen de heeren L. Schouten, viool, Joh. B. Kok, guitaar en het Dubbelman- nenkwartet Caeoiiia onder leiding van den heer H. J. Arisz. Vaststelling der zekerheid bij inbezitneming. In Stsbl. 681 is afgekondigd het Kon. Besl van 28 October j.l. tot vaststelling van regelen, als bedoeld in art. 5 der wet van 30 September 1936, houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving. In genoemd ar tikel wordt o.a. gezegd, dat tot inbezitneming van goederen, ten aanzien waarvan prijsop drijving heeft plaats gehad, slechts wordt over gegaan, indien de daarvoor door de gemeente te betalen schadeloosstelling vooraf is geno ten, óf voor deze schadeloosstelling, volgens door de Regeering vast te stellen regelen, voor af persoonlijke of zakelijke zekerheid is gesteld Het hans afgekondigd Kon. Besl. bepaalt dat het bedrag, waartoe zekerheid moet wor den gesteld, 50 pet. méér moet bedragen dan de, voor de in bezit te nemen goederen, ver moedelijk te betalen schadeloosstelling. Deze schadeloosstelling wordt bepaald door den schatter, die door B. en W. der betrokken ge meente wordt aangewezen. De schatter houdt slechts rekening met de feiten en omstandig heden, die hij kent of vermoedt ten tijde, dat hij tot de schatting opdracht ontvangt. Tenzij met een andere wijze van zekerheid stelling genoegen is genomen, wordt zekerheid gesteld door inpandgeving, hetzij van een bij de consignatiekas is bewaring gegeven geld som, welke ten minste gelijk is aan het bedrag, waarvoor zekerheid moet worden gesteld, het zij van bij het Rijk in bewaring gegeven schuld brieven, welke schuldbrieven ten dage der inpandgeving een waarde moeten hebben, wel ke ten minste 10 pet. méér bedraagt dan het bedrag, waarvoor zekerheid moet worden ge steld. Dit besluit is 1 November in werking ge treden. Zaterdagavond hebben werklieden ontdekt, dat er ingebroken was in een villa op den hoek van de Waldeck Piermontlaan en den Loo- scheweg te Apeldoorn, welke het eigendom is van de Koningin. Deze villa is reeds vele jaren onbewoond doch zij was wel gemeubileerd. Voor zoover thans kan worden nagegaan, zijn eenige voor werpen van waarde ontvreemd. De marechaussee te Apeldoorn heeft het onderzoek in handen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, be staat bij de regeering niet het voornemen vooralsnog tot verlaging van de monopolie rechten op granen over te gaan. Op het landgoed Meerenberg. Op de buitenplaats Meer en Berg te Heemstede zou Zaterdag' een jacht partij gehouden worden. Terwijl de jarens en drijvers bezig waren, zich gereed te makeij voor de jacht, ging plotseling bij het laden van één dei- geweren een schot af, waardoor een der jagers, de 36-jarige H. M., uit Soestdijk, in de zij getroffen werd. Het slachtoffer werd op last van dr. J. Laeijendecker in zorgwekkenden toestand naar de Mariastichting in Haarlem vervoerd, waar het 's middags is overleden. Later gearresteerd. Zaterdagavond is op den Rijksweg te Driebergen een 26-jarige jongeman door een auto aangereden en op slag gedood. De automobilist, die doorreed, is later in Amsterdam gearresteerd. Zijn wagen was zwaar beschadigd, doch volgens zijn zeggen zou dit reeds van langen tijd geleden zijn. Getuigen verklaren daarentegen, dat de auto Zaterdagmorgen nog geheel onbeschadigd was. Noodlottig ongeluk te Oegstgeest, Zondagmiddag omstreeks kwart voor vijf is op den Rijksstraatweg nabij Oegstgeest een ernstige aanrij ding gebeurd, welke een echtpaar het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn de ongeveer 55-jarige heer en mevrouw Nachtegaal uit Oegstgeest. Zij wilden den weg oversteken juist op het oogenblik, dat een personenauto, bestuurd door de heer A. P. uit Over- schie naderde. Deze kon niet meer uitwijken met het noodlottig gevolg, dat het echt- .paar onder den wagen kwam en op slag werd gedood. Een van de vermoedelijke daders van den roofoverval op het landbouwersechtpaar V. te Kloosterzande, zekere B. P., is Zaterdag te Apeldoorn gearresteerd. De justitie had de opsporing verzocht van den 37-jarigen letterzetter J. H. L„ afkomstig uit Den Haag, en den 24-jarigen timmerman B. P., afkomstig uit Zutfen. Zij bevonden zich voor de misdaad herhaaldelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar zij ventende langs de huizen den kost trachtten te verdienen. Een hunner moet op den avond vóór den roofoverval nog ten huize van den reeds gearresteerden J. de W. zijn geweest. Café te Tegelen werd geheel door het vuur vernield. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft te Tegelen een hevige brand gewoed in een café met woon huis. Bij dezen brand konden de bewoners zich slechts met groote moeite redden. Om vier uur in den ochtend ontdekte het dienstmeisje van den caféhouder, den heer Peute, eigenaar van het café „Buitenlust" te Tegelen, dat in het huis brand was uitgebro ken. Zij waarschuwde onmiddellijk alle ge zinsleden. De eigenaar en drie kinderen kon den zich onmiddellijk in'veiligheid brengen, doch mevrouw Peute, haar moeder en het dienstmeisje konden het huis niet meer langs den gewonen weg verlaten, omdat de trap van de bovenverdieping, waar de slaapkamers ge legen zijn, in brand stond. De drie vrouwen vluchtten naar een afdakje vanwaar zij door te hulp geschoten buren en politie gered wer den. Het woonhuis en het café brandden geheel uit. De in hetzelfde huis gelegen kappers zaak van den heer Hekkens werd door het vuur aangetast, doch kon grootendeels be houden blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeel telijk door verzekering gedekt.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1