De burgeroorlog in Spanje. D Thijs IJs krijgt een huisgenoot Na de Zwitsersche devaluatie. prdeïamma Hoest en verkoudheid ampo daar lucht J« van op! DINSDAG 3 NOVEMBER 1936 Opnieuw reorganisatie van het Madrileensche kabinet? Madrid opnieuw gebombardeerd. Amerika. Verkiezingsdag in de Ver- Staten. Erkenning van de Italiaansche souvereiniteit over Abessynië? Eau geland Verliezen van Labour bij de gemeenteraadsverkiezingen. Meeningen over Mussolini's rede. Engeland en de non-interventie San Francisco ernstig door de stakingen getroffen. Verdere uitbreiding der Amerikaansche stakingen. Handelsbesprekingen Zuid-SIavië. met ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Volgens Reuter meent men te Barcelona te weten, dat het Madrileensche kabinet van daag gereorganiseerd zal worden. Het nieuwe kabinet zou dan, evenals het Catalaansche den naam „raad van verdediging der repu bliek" aannemen. In het nieuwe kabinet zouden zitting heb ben vier vertegenwoordigers van de C. N. T. (Nationaal Vakverbond) n.l. Juan Garcia Oliver voor justitie, Juan Peiro voor industrie en handel, mevr. Montseny voor gezondheid en Juan Lopez voor het verkeerswezen. Largo Caballero zou eerste minister blijven en de portefeuille van oorlog blijven beheeren. Prieto, Galarza en Negrin zouden hun porte feuilles behouden. Het nieuwe kabinet zou bestaan uit 18 leden onder wie dr. Jaime Aguade als vertegen woordiger van de Catalaansche linkerzijde, oud-burgemeester van Barcelona. Oud- premier Giral zou belast worden met de nieuwe portefeuille van propaganda. Juan Garcia Oliver is secretaris-generaal van het comité van defensie van het depar tement van oorlog der Catalaansche genera liteit Mevr. Montseny is bekend als schrijfster en propagandiste. Zij is de dochter van den anarchist Federico Urales. Juan Peiro ver tegenwoordigt de C.N.T. en is van gematig de richting. Juan Lopez zou de streek Va lencia vertegenwoordigen. Opstandelingen melden „vorderingen. Het officieele communiqué der centrale legers der opstandelingen deelt mede, dat de bedrijvigheid aan het geheele centrale front voortgaat. In den sector van het Es- curiaal trekken de opstandelingen-troepen verder. Zij bezetten thans alle stellingen, welke de stad bestrijken. In den zuidelijken sector hebben de opstandelingen gisteren de dorpen Pinto en Fuen la Brada bezet. Laatst genoemd dorp ligt op 5 kilometer afstand van het vliegveld Getafe. De in den sector van Soria strijdende troepen zetten haar op- rnarsch naar het zuiden voort langs den rechteroever van de Dulce-rivier. Bomaanvallen op Madrid. Radio la Coruna deelde mede. dat vlieg tuigen der opstandelingen op openbare ge bouwen en kazernes van Madrid bommen van geringe kracht hebben geworpen. Tevens werden in de straten van de hoofdstad een groot aantal proclamaties uitgeworpen, waar in de bevolking wordt uitgenoodigd zich over te geven. Een escadrille vliegtuigen der op standelingen heeft naar hetzelfde station verder heeft medegedeeld, Alcala en Henaras aangevallen, waarbij aanzienlijke schade werd aangericht. Uit Madrid verneemt Reuter, dat vlieg tuigen der opstandelingen Maandag' drie maal bommen geworpen hebben op de Ma drileensche voorstad Puente Vallescas. De eerste maal viel een bom in de straat Jaime Vera, vlak bij een groep vrouwen, die queue maakten voor een levensmiddelenwinkel. Drie kinderen werden gedood. Een tweede bom ontplofte in de straat Sol Ortega. Hier werden zeven personen ge wond. Bijzonderheden omtrent de uitwerking van het tweede en het derde bombardement zijn nog niet bekend. Van de krijgsverrichtingen gaf men giste ren van regeeringskringen het volgende over zicht: Aan het front van Aragon hebben onze troepen een aanvalspoging eener opstande lingen-colonne en van een escadron cavalerie afgeslagen. 53 soldaten hebben zich met hun wapens aan onze troepen overgegeven. Van het zuidelijk front valt niets bijzon ders te vermelden. Onze luchtmacht heeft Pozo Blanco gebombardeerd. Aan het centrale front blijven de opstan delingen-colonnes heftigen druk uitoefenen in der. noordelijken sector. Onze troepen, die stevig verschanst zijn, bieden op heldhaftige wijze weerstand aan de wanhopige aanvallen van den vijand. In den sector van Sierra heerscht absolute rust. Drie regeeringsvliegtuigen hebben Tala- vera gebombardeerd evenals een trein, waar mede soldaten naar de gevechtszone wor den vervoerd. In het gebied van Siguenza heeft een gepantserde trein der regeerings- troepen een escadron vijandelijke cavalerie op de vlucht gedreven. De luchtmacht der op standelingen heeft vandaag onze stellingen te A ca la, Henares en Getafe gebombardeerd. In de Oostelijke en centrale sectoren van dit front, aldus dit communiqué verder, heerscht rust. In de streek van Grado strijden onze troepen tegen een sterke colonne op standelingen. Op den linkervleugel van deze sectoren dringen twee compagnieën regee- ringstroepen langzaam in de linies der op standelingen door. Laatstgenoemden lieten meer dan 50 dooden en vele gewonden achter. Uit New York, 2 November: De laatste schikkingen zijn getroffen voor de verkiezin gen, welke morgen zullen worden gehouden en waaraan, naar schatting 4!5 millioen men- schen zullen deelnemen. De politie heeft overal voorzorgsmaatregelen genomen. „Election day" is een feestdag en voor de sluiting der stembureaux zal geen sterke drank mogen worden verkocht. Nachtgelegen heden, bars en restaurants hebben evenwel voorbereidingen gemaakt orn 's avonds en 's nachts groote menigten te kunnen ont vangen. In Wallstreet heeft men wedden schappen gesloten van 7 tegen 2, dat Landon niet gekozen zal wor den. Volgens de proefstemming van New York Herald Tribune zou Roose velt zeker zijn van 315 van de 531 stemmen van het kiescollege. Deze proefstemming werd evenwel gehou den vóór Landon zijn campagne inzette ten gunste van de opheffing der belasting op de loonen en vóór de zeeliedenstaking. De in vloed daarvan op den uitslag is niet te voor spellen. Naar de Daily Telegraph meldt, verwacht men in welingelichte kringen, dat de Oosten- rijksche regeering binnen enkele dagen mede- deeling zal doen van de officieele erkenning van de Italiaansche souvereiniteit over Abes synië. Hongarije en Albanië zullen dit voorbeeld waarschijnlijk volgen In ongeveer 400 steden en dorpen zijn gis teren gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Uit de tot nu toe binnengekomen cijfers blijkt dat de verkiezingen voor de Labour Partij on gunstig verloopen zijn. ïn sommige gevallen verloor zij haar overwicht in den gemeente raad, terwijl in andere haar aantal vertegen woordigers kleiner werd. In slechts enkele ge vallen is zij er in geslaagd haar vertegen woordiging te vergrooten. Thans zijn 130 uitslagen bekend, waarbij winsten en verliezen als volgt verdeeld waren Conservatieven wonnen 76 zetels, verloren 35 zetels. Liberalen wonnen 10 zetels, verloren 16 zetels. Labour won 47 zetels, verloor 124 zetels. Onafhankelij ken wonnen 67 zetels, verlo ren 25 zetels. In de Duitsche bladen verschijnen vele be schouwingen, gewijd aan de door Mussolini te Milaan uitgesproken redevoering. Het Berli ner Tageblatt schrijft dat Mussolini ten aan zien van de principieele problemen betref fende de organisatie van den vrede een direct probleem gesteld heeft, dat in de eerstvol gende maanden reeds in krachtige beweging moet komen. Een nieuw Europa, zoo zou men dit thema ook kunnen noemen, een Europa, waarvan wij tot dusverre nog slechts een ge ringe voorstelling voor oogen hebben. De Germania ziet in deze rede een streep, die gezet wordt onder de na-oorlogssystemen van Versailles en Genève. ,,De dynamiek der Romeinsche politiek past niet in de vilten pantoffels van Genève", aldus het blad, het revisionisme van naar boven strevende landen is afgewend te wachten op een echo uit de Geneefsche collectiviteit. Het is in de crises, die het door het bolsjewisme vergiftigde Euro pa schokken, geruststellend te weten, dat Italië zoo duidelijk zijn weg voor zich ziet, duidelijker dan vele oude' mogendheden, die nog in de illusies en dwalingen van het Wil- sonsche Europa bevangen zijn. Krachtiger maatregelen voorgesteld. Uit Londen: De subcommissie der niet- inmengingscommissie heeft gisteren, gedu rende ongeveer drie uur beraadslaagd over een Britsch voorstel tot het uitzenden van leden der commissie van onderzoek naar verschil lende punten in Spanje, teneinde de niet- inmenging doelmatiger te maken. Lord Ply mouth heeft bij deze gelegenheid een verkla ring afgelegd waarin hij in groote lijnen zijn voorstel in meer concrete bewoordingen uit eenzette. De gedelegeerden hebben besloten, dat zij de te berde gebrachte punten ter beslissing aan hunne regeeringen zouden overleggen. Ook de regeeringen, die niet vertegenwoordigd zijn in de subcommissie zullen op de hoogte worden gebracht. Borst inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten* (Adv. Ingez. Med.) Vrees voor levensmiddelengebrek in Alaska en op Hawaii. Zooals gemeld, is de scheepvaartstaking uitgebreid tot de Atlantische havens. San Francisco blijft het brandpunt der moeilijkheden en naar de Daily Telegraph meldt, heerscht daar een soort noodtoestand De scheepvaartmaatschappijen hebben ge weigerd, de onderhandelingen te hervatten, zoolang de arbeiders blijven staken. De toestand zoo meldt het A. N. P. is nog verergerd, door de sluiting van levens middelenzaken tengevolge van het feit, dat een duizendtal bedienden van levensmidde lenmagazijnen in staking is gegaan Er worden steeds meer schepen vastgehou den en men vreest, dat aan vale hiervan ernstige schade zal worden berokkend, aan gezien de bond van scheepsmachinisten zijn leden order heeft gegeven de machinekamers te verlaten. In regeeringskringen heeft men den vrees te kennen gegeven, dat in Alaska en op Ha waii de levensmiddelenvoorziening wel eens gevaar zou kunnen loopen, indien de ver schepingen niet over eenige weken zijn hervat. Te Portland, San Pedro, Seattle, San Diego en in vele andere Zuidzeehavens ligt de scheepvaart volkomen stil. Thans ook op de spoorwegen overgeslagen. NEW YORK, 2 November (Reuter/A.N.P.) De staking aan de kust heeft zich heden ochtend uitgebreid tot het binnenland, waar de spoorwegen geen goederen aannemen, die bestemd zijn om verscheept te worden. Het Comité tot verdediging der zeelieden deelt mede, dat op het oogenblik 57 schepen worden vastgehouden in de havens aan de Oostkust. Onder de 2000 stakers te New York, die deelnemen aan de solidariteits-staking, wordt de orde gehandhaafd. Zij hebben van het stakings-comité opdracht gekregen zich aan boord van hun schepen te begeven, zon der te werken. Verder kregen zij opdracht tot het organiseeren van posten. De politie heeft het zeer druk met dq voor bereidingen voor de verkiezingen en de ree- ders denken erover de regeering te vragen wachtposten te plaatsen op de schepen, welke de havens niet kunnen verlaten. KONING EDWARD OPNIEUW ONDER BE HANDELING VAN PROFESSOR NEUMANN? WEENEN, 2 November (Reuter). Het ge rucht gaat hier, dat prof. Neumann specialist in oorziekten, welke door koning Edward bij zijn bezoek aan Weenen is geconsulteerd, naar Londen is ontboden. EDGAR WALLACE „TABOE" IN DUITSCHLAND. De Duitsche autoriteiten hebben, naar het A.N.P. uit Londen meldt, thans ook de werken van Edgar Wallace in de ban gedaan, en wel naar aanleiding van geruchten, dat de be kende schrijver een Jood was. Een zoon van den schrijver heeft de juist heid van dit gerucht tegesproken en verklaard dat zijn vader de zoon was van een Schotsche moeder en een officier van het Britsche leger, afstammende van een zuiver Engelsche fa milie. Hij zeide ervan overtuigd te zijn, dat de zaak wel weer in orde zou komen. Dr. J. B. Hubrecht, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Nederland te Boekarest, is te Belgrado aangekomen ter be spreking van de hangende handelsaangele genheden met de Zuid-Slavische regeering. Dr. Hubrecht zal vier dagen te Belgrado blij ven. Thijs, en Sim kijken elkaar op die vraag eens aan. „Kunnen we den vondeling niet eens zien?'» vraagt Sim. „Kom maar met me mee," zegt de kabouter, „mijn woning is hier vlak bij," Met z'n drieën loopen ze vervolgens de trap af en een kelder door, terwijl het lampje van den kabouter den weg zoo goed en zoo kwaad als 't gaat verlicht. Je begrijpt, dat Thijs en Sim erg benieuwd zijn, waar ze terecht zullen komen en hoe het poesje er uitziet, Na de eerste maand zijn nog bijna geen gevolgen te bespeuren. De regeeringspolitiek, die prijsverhoogin- gen wil tegengaan, en de door de regeering zelf besloten prijsverhooging der internationale telegrammen en tele foongesprekken. De devaluatie heeft het succes der verdedigingsleening niet geschaad. (Van onzen Geneefschen correspondent). GENèVE, 31 October 1936. Aan het einde van de eerste maand, waarin de Zwitsersche frank met niet minder dan 30% gedevalueerd is geweest, zal ongetwijfeld de groote meerderheid der Zwitsersche be volking met bevrediging vaststellen, dat het nogal meegevallen is en dat de devaluatie, die jarenlang door de Zwitsersche regeering zelf als een verschrikkelijke boeman was geschil derd, volstrekt niet die vreeselijke gevolgen heeft verwekt, die ervan gevreesd waren! Over het algemeen is er in het gewone leven van den burger heel weinig veranderd. Van een prijsverhooging is in deze eerste maand nog vrijwel niets te bespeuren geweest. Het is dan ook geen wonder, dat de kranten- heel wat briefjes ontvangen van lezers, die aanvankelijk ongerust waren geweest, doch thans de vraag stellen, waarin die devaluatie nu eigenlijk wel bestaat! De menschen hebben tot dusverre hetzelfde loon. dezelfde renten van hun spaarpenningen uitbetaald gekregen, voor deze gelden dezelfde waren kunnen koo- pen en zich dezelfde genoegens van een schouwburg-of-bioscoop-bezoek en van een spoorwegreisje kunnen gunnen. De regeering neemt natuurlijk met vreugde en met een gepaste zelfvoldoening van al dergelijke verwonderde uitingen over de ge ringe uitwerking van het waardeverlies van den Zwitserschen frank kennis en schrijft zichzelf terecht voor een belangrijk deel de verdienste hiervan toe. Door het onmiddellijk uitvaardigen van het verbod van prijsverhoo- gingen zonder uitdrukkelijke goedkeuring der overheid heeft de regeering veel ertoe bijge dragen, dat het Zwitsersche volk nog slechts heel weinig van de nadeelen der devaluatie be speurd heeft. Belangrijk was in dit verband ook de principieele beslissing der regeering, dat alle aanwezige voorraden, ook die uit het buitenland betrokken waren, tegen den ouden prijs moeten worden van de hand gedaan. Intusschen is het duidelijk, dat over eenigen tijd het oogenblik zal aanbreken, waarop de voornaamste voorraden uitgeput zijn en dus artikelen uit het buitenland zullen moeten worden aangekocht, waarvoor een hoogere Franken-prijs dan voorheen zal moeten wor den betaald. Dan zal ook de Zwitsersche bur ger te bespeuren krijgen, dat hij zich voor zijn frank minder goederen dan vroeger zal kun nen aanschaffen. Een der meest gezaghebben de economische deskundigen van Zwitserland, de heer Stucki. die de regeering steeds in den Volkenbond en bij onderhandelingen over handelsverdragen vertegenwoordigt, heeft het dan ook zijn plicht geacht tegen een al te groot toekomst-optimisme over den invloed der devaluatie op de kosten van het levens onderhoud te waarschuwen. Hij heeft de in verschillende kringen geuite veronderstelling, dat het leven ten slotte niet meer dan 4% of hoogstens 6% duurder zou worden, voor te optimistisch verklaard. Met een prijsverhoo ging van 810% zal zijns inziens moeten ge rekend worden. De politiek der Zwitsersche regeering, om zoo lang mogelijk iedere prijsverhooging tegen te gaan, vindt, behalve natuurlijk bij de groote massa der verbruikers en bezitters van spaargelden, vooral ook warme instemming in de bankwereld, in de industrie, bij de. vak- vereenigingen en in de kringen van het vreemdelingenverkeer. Het spreekt van zelf, dat allen, die bij het toeristenverkeer betrok ken zijn, vol spanning het komende winter sportseizoen tegemoet zien. Zal Zwitserland, dat thans voor de Engelschen, Amerikanen en Duitschers en in mindere mate ook voor de Hollanders zooveel goedkooper geworden is, daaraan een opbloei van het vreemdelin genverkeer te danken hebben? Met spanning volgt men hier natuurlijk ook de berichten over de mogelijke invoering van een „reis- schilling" in Oostenrijk, waardoor Oostenrijk voor de wintersportliefhebbers wellicht de concurrentie met Zwitserland op gelijken voet zou blijven voortzetten De regeeringspolitiek tot een zoo laag mo gelijk houden van de prijzen vindt daarentegen bij den boerenstand geen algemeene waar deering. De „ongekroonde boerenkoning", pro fessor Laur, heeft reeds ertegen geprotes teerd, dat de regeering al te veel aandacht wijdt aan de belangen van de export-nijver heid en van het vreemdelingenverkeer en op alle mogelijke wijzen ernaar streeft, dat de volgens prof. Laur veel te lage prijzen der landbouwartikelen niet de hoogte in gaan. Behalve door dezen aanval van de machtige boerenpartij tegen de regeeringspolitiek is deze in de afgeloopen week ook nog verzwakt door een beslissing van de regeering zelf. Deze heeft namelijk het besluit genomen tot verhooging met 20% van den prijs van alle internationale telegrammen en telefoonge sprekken. De regeering verklaart tot deze prijsverhooging gedwongen te zijn, omdat zij verplicht is het aandeel der andere staten uit de opbrengst der van Zwitserland uit gezonden telegrammen en gevoerde telefoongesprekken in goudfranken te betalen. De regeering zal dus voor ieder internationaal telegram en telefoongesprek heel wat meer Zwitsersche franken aan het buitenland te betalen hebben. Van daar de verhooging der telegram- en telefoonkosten in het internationale verkeer! De juistheid op zich zelf van deze regee- ringsredeneering wordt niet betwist. Doch talrijk zijn toch degenen, die het betreuren, dat de regeering aldus het slechte voorbeeld van belangrijke prijsverhooging gegeven heeft. Weinige Zwitsers zullen einde September zoo sterk van de plotselinge franken-deva- luatie geschrokken zijn als de leiders van het propaganda-comité voor de Zwitsersche leening ten gunste van de versterking der militaire landsverdediging. De actie voor deze leening had juist één van de voorgeno men drie weken geduurd, toen daar plotse ling de bom der devaluatie losbarstte! Tot groote ontsteltenis van de propagandisten voor de staatsleening, die vreesden, dat de verbolgenheid van dat deel der bevolking, dat over eenig kapitaal beschikt, over het door de devaluatie veroorzaakte waardever lies van hun min of meer groote vermogens zoo groot zou zijn, dat deze staatsburgers den staat geen nieuwen dienst zouden willen be wijzen door in te teekenen op een leening, waarvan de rentevoet opzettelijk zoo laag gehouden was, dat de deelnemers er aan slechts 3 pet. rente per jaar zouden ontvan gen. In de eerste dagen na de devaluatie had den de leeningspropagandisten ook inder daad heel wat meer aarzelingen en tegen stand te overwinnen dan in de eerste week van hun actie, toen er nog geen vuiltje aan de lucht scheen te zijn! Doch weldra heeft het Zwitsersche volk ingezien, dat het met de gevolgen der devaluatie zoo'n vaart niet loopen zou en dat in ieder geval de Zwitser sche regeering al het mogelijke had gedaan, om de waardevermindering van den frank zoo lang mogelijk tegen te houden en ook thans nog tot het minimum te beperken. Het inzicht brak door, dat de devaluatie be schouwd moest worden als een symptoom van den ernstigen internationalen toestand en dat de Zwitsers thans juist meer dan ooit blijk van hun vaderlandsliefde moesten geven. Het eindresultaat der leeningspropa- ganda was dan ook een reusachtig succes. De regeering had van het parlement de machti ging ontvangen voor een bedrag van 235 millioen Zwitsersche franken nieuwe uit gaven ter versterking der landsverdediging te doen en dit bedrag door leeningen te ver krijgen. Voorloopig had de regeering slechts 80 millioen terstond noodig, zoodat slechts een 3 pet. leening van 80 millioen was uitgege ven. In het geheel werd evenwel voor 330 millioen Zwitsersche franken geteekend. De regeering heeft dus niet alleen reeds ter stond 235 millioen franken ontvangen, die haar geheele plan tot versterking der weer baarheid van het land noodig heeft, doch bovendien nog 100 millioen extra voor mili taire uitgaven, die later wellicht nog noodig mochten blijken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. AANRIJDING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. HEEMSTEDE Dinsdag. Maandag tegen den avond wilde de 17- jarige mej. W. B., wonende Lindelaan alhier per rijwiel zich begeven van de Heemsteed- sche Dreef naar den Cruquius, en gaf een teeken. Terzelfder tijd naderde een luxe auto uit de richting Haarlemmermeer, bestuurd door W. F. G. uit Amsterdam, welke links den hoek wilde nemen in de richting Valkenbur gerplein. Een botsing volgde waarbij het meisje een 5-tal meters verder tegen den grond werd gesmakt. Direct was het personeel van Openbare Werken met verbandmateriaal aanwezig, evenals dr. Laeyendecker die zich daar toe vallig in de buurt bevond. Het linkerkuitbeen van het meisje bleek gebroken. Na voorloopig verbonden te zijn werd het meisje per ziekenauto van Mathot naar de Maria-Stichting te Haarlem vervoerd. Het rijwiel was ernstig beschadigd. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936. ,i; ?.i,* HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.12.Zang en piano. 12,15 Gram. platen. 12,30 Hollandsch Harp- kwartet. 2 Gram. platen. 3—3.45 viool en piano. 4.— Orgelspel. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 7.— Berichten. 7.15 Natuur historische causerie. 7.45 Reportage. 8.Be richten AN. F. 8.15 Dankdienst voor het Gewas. 9.45 Gram. platen. 10.— Berichten A.N.P. 10.05 Schaakcursus. 10.2011.30 Gram, platen. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM n 301 M. VARA-nitzending. 8.— Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Cabaret-pro gramma (gr. platen) en Plan-causerie. 11.30 ?,De positie van de werkloozen voorheen en thans", causerie. 12.Gram. platen. 12,15 De Flierefluiters m.m.v. solist. 1.1.45 „Melody Circle". 2.— Orgelspel. 2.30 Voor de vrouwen. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Orkest en gram. platen. 7.— Sportuitzending. 7.15 Zang en gram. platen. 7.40 „Sociale verzekering", causerie. 8.— Herh. SOS-Ber„ 8.03 Nieuws- ber., ANP. en VARA-Varia. 8.15 Gram. platen. 8.45 Radio-tooneel en VARA-Theater-orkest. 9.20 Gram. platen. 9.30 Dansmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Zang en orgel. 10.30 Melody Circle", 11.00 „Huwelijksverhoudin gen", causerie. 11.30—12.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,05 Orgelspel. 11,35—11,50 Gram. platen. 12,05 BBC-Northern-Ireland-orkest m. m. v. soliste. 12,50 Jazzmuziek. 1,202.20 Bir- minghamsch Hippodrome-orkest. 3.14 Het Friary Guildford orkest. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur-kwintet. 5^35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Fran- sche causerie. 7.Komische dialoog. 7.20 Het Campoli-Trio. 7,50 Dansmuziek. 8.35 BBC- Symphonie-orkest m.m.v. solisten. 9.40 Be richten. 10 Vervolg concert. 10.45 Het Brid- gewaterkwinteh 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Orkest concert. 2,50 Symphonieconcert. 4.20 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Operette uitzending. 9.05 Radio-tooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 en 11,20 Orkestconcert. 12,35 Omroep orkest. 3.50 Populair concert. 5.20 Omroep- strijkkwartet en piano. 6.20 Omroepkwintêt, en solisten. 7.35 Rijksuitzending: „Jugend am Pflug". 8.05 Wagner-concert (gr. platen). 9,50- 11,20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Salon-orkest. 1.30 Dansmuziek. 1,50—2,20 Gram. platen. 6.20 Zang en orgelspel. 6.55 en 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Symphonieconcert. 10.3011,20 Dansmuziek (gr. platen). BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen 12,50 Dansmuziek. 1,30 Salon-orkest. 1,50—2.20 Gram. platen. 5.35 Omroeporkest. 6.35 Klein-orkest. 8.20 Sym phonieconcert. 9.20 Gram. platen. 9.35 Om roeporkest. 10.3011,20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Viool en piano. 8.05 Rijkszending: „Jugend am Pflug", 8,35 Gram. platen. 9.20 Berichten. 9.50 Trio-concert. 10.05 Weerbe richt. 10.2011,20 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2