3 BEVERWIJK Het jubileum van de Conservenfabriek. De vestiging van Vroom Dreesmann. VOOR DEN- I -POLITIERECHTER DINSDAG 3 N '6 V. 1936 VOOR DEN- I -KANTONRECHTER SCHEEP/ T'JMNCIW Een hartelijke en waardige herdenking. Het veertigjarig bestaan van de Beverwijk sche Conservenfabriek is Maandag op feeste lijke wijze herdacht. Het geheele personeel van laag tot hoog heeft in die feestvreugde gedeeld en allen hebben zich beijverd, om aan deze herdenking een bijzondere sfeer van groote waardeering voor elkanders presta ties, hoe bescheiden of hoe groot ook, ten grondslag te leggen. Voor één dag was het jachtende bedrijfs leven onderbroken. De groote, modern inge richte fabriekshal lag stil en verlaten, als gold het een Zondag. Het heele machtige ra derwerk was voor één dag stilgezet, om even bij een mijlpaal in de geschiedenis der fa briek te verwijlen. De hooge schoorsteen bleef dezen dag zonder rookpluim, hij prijk te nu met een ongewone vlagversiering, die tot in verre omgeving verkondigde, dat de Conservenfabriek een gedenkwaardigen dag beleefde. De huldiging. Tegen 10 uur was het geheele personeel in de expositiezaal van het bedrijf aanwezig. Reeds op dat vroege uur was een schat van bloemen aan de poorten der fabriek afge geven, zoodat in de zaal zelfs ruimte te kort was om al deze fraaie bolemstukken te ber gen. De vier jubilarissen, de heeren N. Luyt, K. Honig, H. Smit en J. v. d. Waa werden met hun dames per auto van hun woning ge haald en in de fabriek door de directie ont vangen. De oudste directeur, de heer J. P. Neyt verwelkomde in het bijzonder den oud-di recteur, den heer F. W. Dekker, de leden van den Raad van Commissarissen met hun pre sidente, mevr. A. A. van Hattum-Dekker, de jubilarissen en de gepensionneerde en wer kende leden van het personeel. „In 1896", aldus vervolgde spr., was de aan koop van de toen opgeheven stoomfabriek van verduurzaamde levensmiddelen te be schouwen als een zegen voor Beverwijk. Hij is dat gebleven, vooral ook voor het perso neel. Deze aankoop geschiedde door den heer M. J. van Hattum. die later ook het pen sioenfonds voor het personeel stichtte en dien wij nooit zullen vergeten". Voortgaande schetste de heer Neyt de ont wikkeling van het bedrijf, dat dank zij de toewijding, waarmede het geheele personeel al die jaren zijn taak heeft verricht, een uit stekenden naam kreeg. De samenwerking tusschen personeel en directie heeft nim mer iets te wensehen overgelaten. Spr stel de er een eer in dit met nadruk te kunnen vaststellen. Met groote dankbaarheid kan dan ook op den afgelegden weg worden te ruggezien. Vervolgens richtte de directeur zich tot de jubilarissen, die hii in hartelijke bewoordin gen met hun jubileum gelukwenschte. Hij memoreerde daarbij tevens de wijze, waarop deze stoere werkers van de meest nederige betrekkingen waren opgeklommen tot ver antwoordelijke posities. De heeren Luyt. Horna:. Smit en v. d. Waa ontvingen als aandenken aan dezen dag een fraai bloemstuk benevens een porte- monnaie met inhoud. Tenslotte zei de heer Neyt voor de komen de jaren op aller steun te rekenen. Hi.i hoop te. dat weldra de tijd weer zal komen, dat aan het personeel weer het zoo van harte gegunde ook zoo verlangde dividend zal kunnen worden uitgekeerd. Alle leden van het vaste personeel en ook enkele werkers, die al vele jaren in den sei- zoentijd in de fabriek arbeiden, ontvingen daarna een portemonnaie met inhoud. Namens allen sprak de heer N. Luyt een dankwoord. Hij verwijlde eveneens in de historie van het bedrijf en zei o.m.. dat elk lid van het personeel zich gelukkig prijst een steentje tot de uitbreiding van het bedrijf te hebben mogen bijdragen. Hij herinnerde er aan, hoe de heeren Dekker en Neyt zich beijverd heb ben de fabriek een goeden naam te bezor gen. Hij bracht voorts hulde aan den jongsten directeur, den heer F. W. van Loenen, die met jeugdige voortvarendheid de groote uit breiding en de moderniseering van het be drijf heeft tot stand gebracht. Tenslotte herdacht hij den stichter van de fabriek, wijlen den heer M J. van Hattum, die in dankbare herinnering bij allen voort- 106 ft De heer Luyt eindigde zijn toespraak met een „Lang leve de familie van Hattum", waarmede de aanwezigen op spontane wijze instemden. Daarna bood de heer Luyt namens het per soneel het tegeltableau aan, dat vervaardigd werd door den bekenden kunstschilder Voer man. In ons blad van gisteren plaatsten wij van dit blijvende aandenken reeds een af beelding. De heer F. van Hattum dankte mede na mens zijn moeder voor de aan de familie van Hattum gebrachte hulde. Wijlen de heer Van Hattum liet allen mee-profiteeren van de fabriek en al is er veel in den loop der jaren veranderd, één ding is gebleven en dat is de goede geest. Spr. hoonte. dat dit zoo zou mogen blijven voortduren. (Applaus). De heer Schipper huldigde de jubilarissen namens het geheele personeel, waarbij hij gelegenheid vond te wiizen on de uitst.eken- Maandag is het veertigjarig bestaan van de Beverwijksche Conservenfabriek op feestelijke wijze herdacht. Een foto van de directie, de leden van den Raad van Commissarissen en de jubileerende employé's. Zittend derde van links Mevr. A. A. van HattumDekker, de weduwe van den heer M. J. van Hattum, stichter van het bedrijf, wiens nagedachtenis nog altijd onder het personeel hoog in eere wordt gehouden. de collegiale verhoudingen, die het bedrijf sieren. Hij bood den jubilarissen een ets van den Wijkertoren aan, benevens een tweede, toe passelijk geschenk en een-bloemstuk. Een en ander ging met daverende toejuichingen ge paard. Uit naam van de gepensionneerden sprak de heer C. Gorter een gelukwensch en drukte de hoop uit dat de groote uitbreiding van het bedrijf een belooning zou vinden in een toenemenden bloei. Het officieele gedeelte van dezen feestelij ken morgen was hiermede ten einde. Er wer den ververschingen rondgediend en nog eeni- gen tijd bleef het personeel gezellig bijeen. Van de zakenrelaties maakten velen van de gelegenheid gebruik, om de directie te com- plimenteeren. De feestdag werd besloten met een feest avond in de bovenzaal van Hotel ..Oud-Mee- renstein", die door den heer G. v. d. Wel van een prachtige bloemenversiering was voor zien. Het is een avond van uitbundige vreug de geworden, niet alleen door de medewer kenden, maar vooral ook door de kameraad schappelijke verhoudingen, die in het bedrijf heerschen. Kees Pruis en Stella Seemer oogstten een enorm succes met hun liedjes en voordrach ten. In de pauze werd aan alle leden van het personeel een cadeau aangeboden. Tot diep in den nacht duurde de feest vreugde voort. PROPAGANDA-AVOND N.C.G.O.V. De Nationaal Christelijke Geheelonthouders Vereen, houdt Crijdag 6 November een pro- paganda-avond als deel van de D.D.D.-actie in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Spreker is de heer Volk uit Bussum. Verder zullen enkele leden een too- neelstukje opvoeren. Maandag 16 November verleenen de leden der plaatselijke afdeeling hun medewerking aan een propagandavergadering te Spaarndam. Zij zullen ook hier een tooneelstukje opvoeren. De voorzitter, de heer H. Bakker, zal een propa- gandarede uitspreken. HEROPRICHTING VAN DE SCHAKEL. De Chr. Geheelonthoudersjeugdvereeniging „De Schakel" moest onlangs door te weinig belangstelling opgeheven worden. Nu zal op initiatief van den heer H. Kraan getracht worden „De Schakel" weer tot nieuw leven te brengen. Hiervoor wordt op Woensdag 4 No vember in het vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering gehouden. Bij voldoende belangstelling zal een bestuur gekozen worden, dat zoo spoedig mogelijk een winterprogramma zal samenstellen. ERNSTIGE BOTSING. Op het kruispunt Munnikenweg, Visscher- straat en Wolff- en Dekenstraat kwamen Maandagmiddag twee personenauto's met el kander in botsing. De bestuurders hoorden de signalen te laat en met een daverenden slag reden de wagens op elkaar. Hoewel de botsing zich zeer ernstig liet aanzien, vielen geen per soonlijke ongevallen te betreuren. Een van de twee auto's, die bestuurd werd door een ge neesheer werd zoo zwaar gehavend, dat er een kraanwagen voor noodig was, om hem naar een garage te vervoeren. De andere auto kon op eigen kracht naar een reparatie-inrichting vertrekken. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN OCTOBER. Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand October ingelegd 49704.29 en terugbetaald 60578.57. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19763. Een adres van de Middenstandscentrale. De Beverwijksche Middenstands Centrale heeft aan de Kamer van Koophandel te Haar lem een adres gezonden van den volgenden inhoud: Door de firma Vroom en Dreesmann zijn hier ter plaatse panden aangekocht met de bedoeling om zeer binnenkort een groot win kelbedrijf te vestigen. Daar Beverwijk een gemeente is met slechts 20.000 inwoners en ook uit de omge ving slechts weinig koopkrachtig publiek trekt doordat de nabij gelegen' groote steden, Haarlem, Amsterdam en Alkmaar, waar de genoemde firma reeds een of meer filialen heeft, die publiek „wegzuigen", is het aantal koopers zeer klein en zeker niet van zoodani- gen omvang, dat het een groot winkelbedrijf rendabel kan maken. Het natuurlijk ge volg is dus, dat tenslotte tegen moordende concurrentiepfijzen zal worden verkocht. Door de groote werkloosheid hier ter plaat se, doch vooral ook door den treurigen toe stand onder de tuindersbevolking, hebben vele middenstandszaken groote moeite, het hoofd boven water te houden. De vestiging van een groot winkelbedrijf met de hierboven aangegeven onvermijdelijke gevolgen, zal voor vele middenstandszaken de genadeslag zijn. Onze organisatie, omvattende alle georga niseerde winkeliers hier ter plaatse, heeft dan ook een request ingediend bij den minister van Handel, Industrie en Scheepvaart om alle pogingen in het werk te stellen, deze ramp voor den Beverwijkschen Middenstand te verhoeden. Onze organisatie is zoo vrij u te verzoeken, met alle beschikbare middelen mede te helpen, dit request bij de regeering te steunen. Wanneer door den minister geen rechts gronden gevonden kunnen worden om de ramp te voorkomen, dan zou de regeering op moreele gronden een beroep op de firma Vroom en Dreesmann kunnen doen om deze zaak, die ook de firma zelf slechts ten nadeele kan zijn, niet te laten doorgaan." Ook in het adres aan den minister wordt verzocht alle pogingen in het werk te stellen deze ramp voor den Be ver wij kschen Midden stand af te wenden. Het antwoord van de Kamer van Koophandel Het Bureau der Kamer van Koophandel heeft een concept-antwoord op dit schrij ven opgemaakt, waarin wordt medegedeeld, dat de Kamer aan het verzoek, bij den be trokken Minister het verzoek der Bev. Midd. Centrale te steunen, niet kan voldoen, daar het treffen van maatregelen tegen de vesti ging van één bedrijf nooit op haar weg kan liggen. Intusschen wijst de Kamer er op, dat de organisatorische weg, door het openen van overleg, voor de Midd. Centrale openstaat en dat het middenstandsbedrijf middelen ter beschikking heeft, om de bedoelde concur rentie te temperen. NIEUWE VERORDENINGEN VOOR DE HONDENBELASTING. B. en W. hebben den Raad ter vaststelling aangeboden het ontwerp van nieuwe verorde ningen, regelende de heffing en invordering van een hondenbelasting. Voor Beverwijk is deze heffing thans gere geld bij verordening dd. 15 November 1934. De belasting bedraagt tenminste f 4 per hond. welk bedrag geheven wordt bij een inkomen van minder dan f 1000; het bedrag klimt daarna telkens met f 2 tot een maximum van f 14 bij een inkomen van f 6000 en meer. Voor Wiik aan Zee en Duin is de beffinff geregeld bij verordening dd. 27 December 1933. De belasting bedraagt f 6 per hond. In de verordening van Wijk aan Zee en Duin zoowel als in die van Beverwijk is de be paling opgenomen, dat van waak- en werk honden slechts de halve belasting wordt ge heven. Het komt B. en W. voor, dat de in de Bever wijksche verordening opgenomen progressie de voorkeur verdient. Zij zouden deze dan ook in de nieuwe verordening willen behouden. De grondslag voor de progressie, n.l. het inko men, zal evenwel door een andere moeten worden vervangen. Voor toepassing van de hondenbelasting werd n.l. gebruik gemaakt van de gegevens betreffende het inkomen der ingezetenen welke B. en W. voor de heffing van het schoolgeld worden verschaft. Nu voor de heffing van het schoolgeld een anderen grondslag moet worden genomen, n.l. de ge mengde hoofdsom wegens gemeentefonds- en vermogensbelasting, ligt het voor de hand, dat deze gegevens ook moeten worden gebruikt voor de heffing van de hondenbelasting. In de ontwerp-verordening is deze nieuwe grond slag dan ook overgenomen. Bij de samenstel ling van het tarief is er voorts naar gestreefd den druk der belasting ongeveer gelijk te hou den. In verband met den gewijzigden grond slag zullen kleine verschuivingen echter kunnen voorkomen. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Bij K. B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in zilver, aan H. Smit, chef-machinist, en aan K. Honig, conserveermeester bij de Beverwijk sche Conservenfabrieken N.V., te Beverwijk. De vertrapte fiets. Een juffrouw reed op haar rijwiel in de Spaarnwouderstraat en sloeg links af een zijstraat in. Een jongen, die achter haar aan kwam, botste tegen haar op en beiden kwa men te vallen, waarbij de japon der juffrouw scheurde. Dit zijn de feiten, waartegen niets is in te brengen, maar minder vaststaand is, wie de oorzaak van de botsing was, immers de juffrouw zei, dat de jongen met woeste vaart had gereden, iets wat, gezien de pres taties van jongelieden per rijwiel, niet direct ongeloofwaardig is, en de jongen zei, dat de juffrouw te laat den arm had uitgestoken, wat ook al weer niet tot de onmogelijkheden be hoort, als we zien hoe wielrijders het aange ven van richtingverandering veelal opvatten. We willen daarin geen beslissing nemen, omdat de rechter het ook niet deed en keeren dus naar de twee gevallen fietsers terug. De zen waren inmiddels opgestaan en begonnen te kijven, als gevolg van hun verschillende in zichten. Misschien ware het daarbij gebleven en hadden we het feit niet aan de vergetelheid ontrukt, wanneer de juffrouw geen gescheur de japon had gehad, maar een japon is voor een vrouw een te kostbaar artikel om een groote scheur daarin onverschillig te laten en daarom bleef het niet bij woorden, maar ging de juffrouw den jongen met haar booa- schappentasch op het hoofd timmeren, wat de voorbijgangers in de Spaarnwouderstraat dermate interesseerde, dat ze van alle zijden kwamen toegesneld om van het schouwspel te „genieten". Wel tweehonderd menschen, zei een jongen, die een vriend van den aangevallene was en daardoor wellicht wat ruim schatte, want tweehonderd menschen is een heeleboel. De jongen weerde de klappen wat af, maar de juffrouw werd daardoor nog meer opgewon den en toen begon zij haar woede op het rij wiel te koelen, dat nu wel de scheur had ver oorzaakt, maar toch feitelijk onschuldig was. Ze ging op het achterwiel staan dansen, zei den getuigen, die niet bedoelden walsen, maar meer krachtdadig steppen; een nuchter mensch zou zeggen: ze trapte het achterwiel in elkaar. Een agent, die in vrijen tijd passeerde, be moeide zich met het geval, toen de fiets reeds gedeukt neerlag en nam een verhoor af, dat hij later in de Smedestraat voortzette en waar de juffrouw een verklaring teekende, dat zij op de fiets had getrapt. Ze moet het wel erg op de zenuwen hebben gehad, want nu wist zij niet meer, dat ze had staan dansen en ook niet, dat ze de verklaring had geteekend, zoodat ze zich thans geheel onschuldig vond en meende, dat de jongen in het beklaagdenbankje moest staan en zij voor het getuigen hekje. Maar zoo was 't nu een maal niet en zij werd voor mishandeling en vernieling veroordeeld tot een week ge vangenisstraf, omdat ze de 30 boete, die de officier had geëischt, niet kon betalen. De jongen had 9.— schadevergoeding geëischt, onder meer voor een vernielde achterband, die hem, zei hij, een kleine 4.— kostte. Alle des kundigen waren het er echter over eens, dat dit een te hooge prijs was voor een buiten band, zoodat die van de rekening werd ge schrapt en de schadevergoeding werd bepaald op 5.50. De juffrouw zei, dat ze in hooger beroep zou gaan Een geheimzinnige accu. Een accu is geen ding, dat zoo maar uit eigen beweging van de eene auto in de andere overgaat, dus als iemand een accu mist en hij vindt die later in de auto van een ander, gaat hij denken, dat die ander het ding ge stolen heeft. Zoo was het ook nu het geval en daarom moest de man in wiens auto de accu door de politie was aangetroffen, voor diefstal van dat voorwerp terecht staan. Bij het onderzoek bleek het echter een in gewikkelde en geheimzinnige zaak te zijn en na het hooren van alle getuigenverklaringen staan we voor het raadsel, hoe de accu in de auto, waar ze is gevonden, is terecht gekomen. De accu zelf, die daar stijf en zwaar op de rechterstafel stond, was de stomme getuige, die alleen opheldering had kunnen geven, als hij had kunnen spreken, maar een stomme getuige spreekt niet. Er gebeurden in de garage, waar de accu was aangetroffen, meer vreemde dingen; op een dag was er een electrische soldeerbout ver dwenen en den volgenden dag stond die weer, waar hij den vorigen dag had moeten staan. Er verdwenen fietsbanden en andere dingen, die nooit meer terug kwamen en een paar meisjes hadden van haar balcon een jongen met een sleuteltje de garage zien ope nen om er binnen te gaan. De jongen was er, volgens zijn zeggen, niet binnen gegaan. Maar die jongen had toch een sleuteltje, waarmee hij op verzoek van een agent de deur had open gemaakt om naar de accu te zoeken, want die jongen was een broer van den eige naar van de vermiste accu en dat alles maak te, als gezegd, de zaak hopeloos verward. Voe gen we daarbij, dat de man, in wiens auto de accu was gevonden, als een behoorlijk mensch bekend stond, die een zeer aannemelijke ver klaring gaf, hoe hij in het bezit van andere accu's was gekomen, dan is er reden om te gelooven, dat iemand anders de bewuste accu in zijn garage had gezet en hij bij ver gissing dat ding in zijn wagen had geplaatst. Hoe het zij, de officier vond geen termen om straf te eischen en de politierechter sprak den man vrij. Een zenuwachtige baas. Een vischhandelaar had een jongen man in zijn dienst, die er met een haringkar op uit trok om de snoeplust der Haarlemmers te bevredigen. De knecht had ter assistentie een jonger knechtje. Nu gebeurde het, dat toen Moos, de knecht, op zijn standplaats stond, de baas in een taxi langs kwam en het knechtje niet zag. Hij vroeg toen, waar het knechtje was en Moos antwoordde: dat weet ik niet! De baas, die, zoo hij zelf vertelde, tot voor kort voor zenuwoverspanning verpleegd was geweest, werd zoo boos, dat hij Moos een slag op het gezicht gaf, wat den baas een vervol ging en Moos zijn betrekking kostte. De baas gaf een ander motief voor zijn gewelddadig optreden op, want, zei hij, Moos had hem uit gescholden voor fascist, maar Moos vertelde, dat zijn baas was begonnen met hem uit te schelden, waarop de baas weer zei, dat Moos bekend stond als Moos de leugenaar, zoodat deze geen geloof verdiende. De politierechter elimineerde dat alles, maar bleef bij den klap, die Moos gevoeld had en dien de baas niet ontkende, Tien gulden boete kreeg de zenuwachtige baas, gelijk de officier geëischt had. De duikelaar. De duikelaar woonde in Hoofddorp en was kwade vrienden met de burgerij. Dat was mis schien wel de oorzaak, dat alles gegaan was, zooals het was gegaan. Op den hoek van den Nieuwen Weg en den Kruisweg in de gemeente Hoofddorp sloeg de bestuurder van een auto rechts af, waarna hij van achteren werd aangereden door een wiel rijder. Maar dit was natuurlijk niet aan- hem te wijten. Doch hij was uitgestapt en was nogal heftig opgetreden. Dies had men er hem van verdacht, dat hij een slok te veel op had. En inderdaad, hij had wat gedronken, al verklaarde de caféhouder, dat het maar twee borrels waren, wat ook de ambtenaar van het O. M. niet veel vond. Wartaal zou hij gesproken hebben. Doch bij het verhoor van de getuigen bleek wel, dat die wartaal heelemaal niet zoo verward was Zoo bleek, dat hij met de vuist op tafel had staan slaan in het politiebureau, en dat ter wijl de inspecteur van politie zei, dat dat on derhoud zeer rustig was verloopen. Het geval was nauw verbonden met een ze kere gespannen verhouding tusschen verdach te en de Hoofddorpsche burgerij. De omstan ders, die dadelijk na de botsing waren toege sneld, hadden zich met spottende opmer kingen in het geval gemengd en dat zou ver dachte geïrriteerd hebben. Want verdachte heeft in Hoofddorp den bijnaam „duikelaar" (over de oorsprong waarvan geen zekerheid bestaat) wat hij zich nogal aantrekt. Er was nu eenmaal een ambtseedig proces-verbaal en daar hield de ambtenaar zich aan, waarom hij dan ook zeven dagen hechtenis requireerde. De verdediger, Mr. T. A. M. A. v. Löben Seis wees echter op de vele getuigenverklaringen, die juist er op wijzen, dat verdachte heele- maai niet dronken was. Hoe vaak men ook afgaat op een ambtseedig proces-verbaal, hier is het dan toch maar één getuige tegenover velen. De kantonrechter achtte het ten laste ge legde bewezen en legde 50.— boete op. J. v. d. AAR t Zondagavond is plotseling, na een kort stondig ziekbed, in de Mariastichting alhier overleden de heer J. v. d. Aar, in leven ter- reinknechf bij de Racing Club Haarlem. Be- teekent dit verscheiden uiteraard een onher stelbaar verlies voor de nagelaten betrekkin gen (de overledene laat een weduwe met twee kinderen achter) ook op het terreinen-com plex te Heemstede zal deze bekwame en uiterst ijverige functionaris gemist worden. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Don derdag, des morgens tien uur, op het R.K. Kerkhnf Vanenburg" te Heemstede. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver, 31 v. Victoria (BC). Blommersdijk 30 v. Tampico te N.-Orleans. Maasdam, Rott. n. N.-York p. 1 Dungeness. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver p. 1 Wight. Lochgoil, Vancouver n. Rott. p. 2 Lizard. Burgerdijk, New-Orleans naar Rotterdam 1 te Londen. Spaarndam, Rotterdam n. Philadelphia 1 te Boston. Beemsterdijk, Philadelphia n. Rotterdam 31 v. New-York. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 30 v. Taboga eil. Meliskerk, (thuisreis) 31 v. Kaapstad. Jagersfontein, 1 v.. Hamburg te Amsterdam vertrok 3 naar Rotterdam. Springfontein, (uitreis) 1 te Antwerpen. Boschfontein (uitreis) 31 v. Zanzibar. Bosfbdijk, 1 v. N. Orleans te Rotterdam. Maasdam, 1 v. Rotterdam n. N. York. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, (thuisreis) 1 te Antwerpen. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk. (uitreis) u. 31 Dunaeness Gaasterkerk, (uitreis) 1 van Colombo. Serooskerk, (uitreis) 1 v. Singapore. Grootekerk. 2 van Amsterdam naar Ham burg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Alhena, (uitreis) 31 v. Lissabon. Nijkerk (uitreis) 31 te Kurrachee. Tajandoen, (uitreis) p. 1 Kaap de Goede Hoop. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, San Nicolas n, Rott. p. 1 Ouessant. Stad Zwolle, 30 v. Susa n. Londen. Rozenburg, 31 v. Sfax. Stad Zaandam, 31 v. Lulea n. Rotterdam- Vlaardingen. Stad Arnhem, 30 v. Seriphos n. Rotterdam-, Vlaardingen. Stad Amsterdam, 31 v Vlaardingen naar Bagnoli. Flensburg, 4 (v.m.) v. Narvik te Rotter- dam/Vlaardingen verwacht. Stad Vlaardingen, 3 (v.m.) van San Nicolas te Rotterdam verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, (uitreis) 1 (138 n.m.) 30 mijl ZO. v. Niton. Jaarstroom. (thuisreis) 31 v. Lagos 7 te Dakar verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili n. Amsterdam via Liverpool 31 (6.32 n.m.) 270 mijl ZW. v. Valencia. Bodegraven ChiM n Amst. 30 v Valparaiso Achilles, Venetië n. Amst. p. 1 Ouessant. Ariadne, 1 v. Kopenhagen te Amsterdam. Boskoop, 2 v. Amsterdam te Hamburg. Breda, 1 v. Amsterdam naar Chili. Ceres, 31 v. Piraeus naar Cephalion. Costa Rica, 1 v. Cristobal n. Carthagena. Crijnssen, Amst. n. Barbados 31 v. Dover. Deucalion, 31 v. Tanger n. Alexandrië. Hebe, 31 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Hermes, 2 v. Hamburg' te Amsterdam. Juno, 31 v. Carthagena te Malaga. Mars, 2 v. Amsterdam te Hamburg. Nereus, 31 v. Amsterdam te Kopenhagen. Orion, Rott. n. Midd. Zee p. 31 Gibraltar. Pluto, Stettin n. Amsterdam p. 2 Bruns- buttel. Stella, 1 v. Lissabon te Piraeus. Theseus, 2 v. Uddevalla te Amsterdam. Trajanus, 31 v. Vigo n. Lissabon. Venus, 31 v. Napels te Catania. Stuyvesant. Amsterdam naar Paramaribo p. 1 Ouessant. Helder, Rosario naar Belfast 30 (8.54 n.m.) 600 mijl ZO van Land's End. Ganymedes, 1 v. Derindje te Stamboul. Barneveld, Amsterdam n. Chili 1 v. Cu racao. Van Rensselaer, 1 v. Curacao naar Pto. Cabello. Orestes, Constantza n. Amsterdam p. 2 Tessant Hercules, 2 van Algiers naar Izmir. Mysseus, 2 van Aarhuus te Amsterdam KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, (uitreis) 29 v. Santos. Salland. 2 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo, (uitr.) p. 31 Ouessant. Baloeran, (uitr.) 2 te Belawan. Dempo, 2 v. Batavia te Rotterdam. Indrapoera, (thuisr.) 1 v. Sabang. Sibajak (uitr.) p. 1 Fin. Blitar, (uitr.) 1 v. Suez. Garoet, (thuisr.) p. l Ouessant. Kota Nopan, (thuisr.) p. 3 Gibraltar. Buitenzorg, 1 v. B Blanca te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Flandres, (charter) (uitreis) p. 1 Dun geness. Alchiba, (uitreis) 1 (9.35 v.m.) 35 mijl O. v. Niton. Alcyon, (thuisreis) 31 te Santos. Alphacca, 2 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, (uitreis) p. 1 Dungeness. Marnix van St. Aldegonde, (uitreis) 31 v. Sabang. Tawali, (uitreis) 1 v. Bremen n. Londen. Tarakan, (thuisreis) 2 v. Port Said. Patroclus, Dairen n. Rott. 1 v. Tsingtao. Eurybates, 2 v Batavia te Amsterdam. Helenus, 31 v. Rotterdam te Osaka. Sarpedon, Dairen n. Rott. 31 v. Penang. Prometheus 31 v. Batavia n. Amsterdam Deucalion, Japan n. Rott. 2 v. Shanghai. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 31 v. Colombo. B'enwyvis, Otaru n. Rott. 30 te Singapore. Euryades, 21 te Tjilatjap v. Amsterdam. Clytoneus, Amst. n. Java, p. 1 Dungeness. Stad Dordrecht, Rotterdam naar Bagnoli 30 (6.30 n.m.) 15 mijl Z. van Niton. City of Florence, Japan naar Rotterdam, pass. 1 Gibraltar, Laei'tes, Java n. Amsterdam 31 v. Marseille City of Derby, Japan naar Rotterdam 2 van Singapore. AANGEKOMEN. 1 November: Hermes s.s. Hamburg Salland s.s. Hamburg 2 November: Rydal Force s.s. Swansea Bortwick s.s. Leith Nalgora s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Vega s.s. Stockholm Theano s.s. Fowey Eurybates m.s. Ned. Indië Rovelutioner s.s. Archangel Budeny s.s. Archangel Theseus s.s. Gothenburg Fredrika s.s. Antwerpen Frangoula Vrondissis s.s. Onega VERTROKKEN. 2 November: Franz Jürgen s.s Rotterdam Midsland s.s. Methil Neptunus m.s. Antwerpen

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6