VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een nieuw nummer. CASTRICUM De stichting van een zoetwaterbad. WIJK AAN ZEE BEVERWIJK IJMUIDEN VISSCHER1J EN SCHEEPVAART HEEMSKERK VOETBAL. SCHAKEN. B. en W. wenschen voor de gemeente geen financiëel risico daarbij. Het bestuur van de stichting tot oprichting en instandhouding van een zwembad heeft aan den raad verzocht medewerking te ver- leenen aan deze stichting door in erfpacht af te staan het aan de gemeente behoorende per ceel bouwland, genaamd „De Warkamp" en te garandeeren de rente van het kapitaal groot f 17000 dat noodig is om het 'blad te stichten In hun praeadvies merken B. en W. in de eerste plaats op, dat zij het van harte toe juichen, wanneer in deze gemeente een zoet waterbad zou kunnen worden geopend, zoo wel omdat het ten goede komt aan de volks gezondheid als om de bevordering van het vreemdelingenverkeer. Een andere zaak is, aldus B. en W. of de gemeente zich onder de huidige omstandigheden een dergelijk zwaar offer mag en kan veroorloven als wordt ge vraagd, want de gemeente kan een risico loo pen van ongeveer f 1000 per jaar. Bovendien komt de gemeente binnen zeer korten tijd voor veel grootere uitgaven te staan in verband met de uitvoering van het rioleeringsplan, dat juist met het oog op de volksgezondheid zeer urgent is te achten en ook naar de overtuiging van B. en W. het vreemdelingenverkeer zal bevorderen. Het col lege is dan ook van meening, dat de gemeente zich een dergelijk zwaar offer voor een op te richten zwembad niet kan veroorloven. Toch wordt alle medewerking niet van de hand ge wezen, want B. en W. zijn bereid den raad het voorstel te doen het perceel van de Warkamp tegen een jaarlijkschen canon van f 10 voor een op te richten zwembad af te staan. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Vrijdag 6 November, des middags te twee uur. De agenda vermeldt onderstaande punten. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1937 met begrooting van het Gasbedrijf en van Maatschappelijk Hulpbetoon. 4. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1935. 5. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs. 6. Voorstel tot het aangaan van een reke ningcourant-overeenkomst met de bank van Nederlandsche Gemeenten voor 1937 voor den gewonen- en den kapitaaldienst. 7. Voorstel tot vaststelling van de verorde ning houdende aanwijzing der verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd en van kracht blijven. 8. Voorstel tot ruiling van grond met de provincie Noord-Holland. 9. Voorstel tot verhooging van de subsidie van de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon over 1936 met f 3000. 10. Voorstel tot aanvulling van de veror dening, regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging voor de veldwachters. 11. Behandeling van het verzoek van de stichting Zwembad Castricum om financiëele medewerking voor de oprichting en exploita tie van een zwembad, met praeadvies van B. en W. 12. Voorstel tot aanvulling en wijziging van de rechtstoestandsverordening. 13. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening voor ambtenaren. 14. Behandeling zesde suppletoire begroo ting dienst 1936. 15. Behandeling belastingreclames. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Maria, d. van G. Zonneveld en F. Mooi; Martinus Simon, z. van S. Bakker en E. Schuit. Overleden: Geertje Bakker, oud 89 j„ wed. van J. Lietstra te Amsterdam. Dévertje Sprok- holt, oud 46 jaar, echtgenoote van J. Kore- mans, te Amsterdam. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: F. Altman, van Oostenrijk: A. Molenaar van Hoorn; M. E. Groot van Alk maar; C. G. Harmse en gezin, Th. G. B. Bos- hoff en M. J. G. Muller, allen van Amsterdam; J. W. Hartog van Haarlemmermeer; J. Hellin- ga, van Den Haag; M. J. de Wit. van Amster dam. Vertrokken: J. J. van Leeuwen en Echtgen. naar Velsen. D. G. de Boer naar Groningen. J. C. Flint en gezin naar Amsterdam. J. J. Hinke en gezin naar Amsterdam. 2 November 1836. Andijvie 918 ct. per kist Herfstrapen 2 ct. per kilo Gele kool 23y2 ct. per stuk Groene kool 13 ct. per stuk Spruitkool I 1017 ct. per kilo Spruiten II 6y27 ct. per kilo Kropsla 1928 ct. per kist Boerenkool 89 ct. per kist Spinazie 10 ct. per kits van 4 kilo DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Naar Dr. Leenaerts ons mededeelde is in den toestand van burgemeester Lommen, die reeds geruimen tijd ziek is, nog geen veran dering gekomen. OPRICHTING VAN EEN ORANJE- VEREENIGING. Vrijdag 6 November wordt in restaurant Sonnevanck de vergadering gehouden, wel ke wegens overlijden van den heer Huender werd uitgesteld, ten doel hebbend de oprich ting van een Oranjevereeniging. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. Dinsdagavond hield de Oudercommissie der O.L. School haar eerste Ouderavond in dit seizoen onder voorzitterschap van den heer H. van der Kolk. Deze sprak een welkomst woord. Het hoofd der school de heer L. van Brakel, deed verslag van het schoolreisje en deed te vens rekening en verantwoording van de uit- gaanskas. Wegens bedanken van den heer P. Vellekoop, die zijn functie als secretaris niet meer kan waarnemen en het reglementair aftreden van den heer M. Offenberg, die geen schoolgaande kinderen meer heeft, wer den gekozen mevr. J. C. Smits-Schoenmeyer en de heer B. J. Schoos. De heer Schoos zal het secretariaat waarnemen. De ouders werden in de gelegenheid gesteld in de leslokalen inzage te nemen van het werk der kinderen, waarbij het personeel aan wezig was voor toelichting en bespreking. Het hoofd der school hield een lezing over het onderwerp: „De regeling der schooltijden en de vacanties", waarin hij een uiteenzet ting gaf van een nieuwe zienswijze, nl. een schooltijden bijv. van 8—1 uur, des zomers en 92 uur des winters. Dit in het bijzonder om de belemmeringen van de geestelijke ver moeidheid der kinderen tot de kleinst moge lijke proporties terug te brengen. De mede werking der ouders vooral ten aanzien van de vereischte rust, is daarbij van groote beteeke. nis, vooral wanneer men bedenkt dat kinde- noodig hebben; tot den 13-jarigen leeftijd nog ren tot den leeftijd van 4 jaar 11 uur slaap 10 uur en zwakke kinderen zelfs nog meer. Nadat eenige vragen, die van instemming in principe met zoo'n regeling getuigden, waren beantwoord, sprak het hoofd der school een woord van dank tot het scheidende com missielid den heer M. Offenberg (de heer Vellekoop was afwezig). VEREENIGING VOOR VRIJZINNIG HERVORMDEN. Lezing over „Levensleiding". Gisteravond sprak ds. Dorgelo uit Naarden over het onderwerp Levensleiding in het kerk gebouw in de Parklaan voor de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Spreker zei, het voornamelijk te willen hebben over de leiding van den Heiligen Geest in het leven. De ernst van Gods aanraking beeldde ds. Dorgelo uit door dagelijksche uitdrukkingen, zooals „God is de vader en de ziel is het kind", die alle de verhouding van het machtige Opperwezen tot de kleine menschen weergeven. Dikwijls wordt Gods leiding niet erkend en zijn werk verkeerd begrepen. Ook de Farizeeërs hadden hieromtrent een volkomen verkeer begrip. Zij leefden weliswaar de grootere en kleine wet ten nauwgezet na, maar toch bleek het, dat zij God niet kenden als den levenden God. De komst van Jezus bracht hierin een totale wending, daar Hij zijn liefde niet in een slappe houding uitte, maar in een „Wee U". Spreker vond het daarom wel verklaarbaar, dat er menschen zijn, die vrees voor God hebben. Zijn machtig Wezen zal ons altijd blijven im- poneeren, maar toch zal door waarachtigen godsdienst een sterk contact verkregen kun nen worden tusschen God en den mensch. Voor waarachtigen Godsdienst zullen wij da gelijks moeten strijden. Wij zijn er niet alleen om Gods geest tot ons te laten spreken, maar voortdurend, aldus ds. Dorgelo, zullen wij ons ons in Gods wezen moeten verdiepen en ons aan Zijn leiding overgeven. De slechte economische toestanden vernieti gen de toekomst van de jeugd, die daarom nu een dubbele steun noodig heeft om haar ziel te kunnen redden. Men heeft gemeend, dat gebrek aan leiding verholpen kon worden door ontwikkeling, beschaving en voorlichting. Men wilde beweren, dat de jeugd van geen leiding wil weten. Spreker ontkende dit. Het is juist frap pant, dat de jongelui om geleid te kunnen wor den, zich tegenwoordig juist bij politieke par tijen aansluiten, een insigne en liefst ook een uniform dragen en zich door holle leuzen laten bedwelmen. Deze menschelijke leiding noemde spreker vernietigend voor den geest. Gods leiding echter verheft en veredelt den mensch. Op de vraag of wij dan niet altijd geleid worden, zonder dat wij er naar ver langen of vragen, moest ds. Dorgelo ontken nend beantwoorden, omdat volgens hem het Christendom niet leert, dat alles maar zonder meer door God geleid wordt, maar dat nog veel dingen door het toeval gebeuren. Hierbij definieerde spreker het toeval als een ge beurtenis die beleefd wordt zonder Gods lei ding. Willen wij werkelijk door God geleid worden, dan moeten wij Gods doelstellingen als de hoofdzaak beschouwen, en dit zal eerst dan gelukken, wanneer wij steeds ons leven leven met een achtergrond van geloof, over gave en gehoorzaamheid aan God. De heer H. Blom dankte ds. Dorgelo voor zijn rede. GEVALLEN. Bij het verrichten van werkzaamheden had de lieer N. in dienst bij de fa. A. Volker het ongeluk te vallen. Op doktersadvies werd hij naar zijn huis gebracht. ENGELSCH ZEEMAN BEGRAVEN. Onder groote belangstelling heeft Maandag de gezongen Uitvaart en begrafenis plaats ge had van Georg Mac Laughlin uit Dundee (Schotland), aan schepeling van een in IJmuiden's haven gemeerd Britsch koopvaar dijschip. Om 9 uur werd door pastoor J. C. de Moei, Havenaalmoezenier ter Koopvaardij en Pastoor der St. Gregorius Parochie, de H. Mis van Re quiem gecelebreerd, waarna de beaarding plaats had op het R.K. kerkhof te IJmuiden. Op het kerkhof was o.a. het dagelijksch bestuur van het Havendistrict IJmuiden- Haarlem-Velsen van het Apostolaat ter Zee vertegenwoordigd door de heeren C. L. Kol- ster uit IJmuiden en H. F. Heerkens Thijssen uit Bloemendaal. Onder groote belangstelling van de paro chianen der St. Gregorius Parochie, verrichtte de Havenaalmoezenier de absoute, waarna de heer H. F. Heerkens Thijssen namens het be stuur van het Apostolaat ter Zee in de Engel- sche Taal een korte toespraak als afscheid hield. De Vice-Oonsul van Engeland te IJmuiden had wegens ambtsbezigheden bericht van ver hindering gezonden. Een bloemstuk van het Apostolaat ter Zee dekte de baar. Schip Alkmaar x) Alcinous x) Amstelland x) Aurora (Ned.) Agamemnon (Ned.) Atland (Zw.) Amstelkerk (Ned.) Baarn Bloemfontein x) Bodegraven Bengkalis x) Bacchus (Ned.) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Const. Louloudis Ceres (Ned.) Cassel x) Cottica Caribia (Du.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Darcolm Dignitas (Ital.) Elton (Russ.) Gaasterkerk x) Hanau H6ld.Gr (Nod.) Hildegard (Du.) Irene (Ned.) Joh. de Witt x) Juno (Ned.) Jaarstroom Kurmark x) Kuzbas (Russ) Laertes Labud Lena (Russ.) Leoindas N. Condilis x) Meerkerk x) Melampus Menes Meliskerk Mars (Ned.) Magdalena (Br.) Marina (Finsch) Margareta Finsch) Mount Taurus (Gr.) Midsland (Ned.) Neleus x) Naumburg (Du.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Ö1 jaren (Zw.) Osmed (Zw.) Poel. Roebiah (Ned. x) Poelau Tello x) Patricia Poseidon (Ned.) Polydorus Phoenicia (Duitsch) Prometheus (Br.) P. L. M. 24 (Fr.) Paul Russ (Duitsoh) Pan Aruba (Noor) Rand fontein Simaloetr x) Saturnus Titus Tarakan x) Thalia (Gr.) Tawali (Ned.) Ulysses (Ned.) Venezuela x) Venus (Ned.) Waterland x) Weichsel (Danz.) Zaanland (Ned.) van verm. aankomst Laatste bericht Chili Batavia Buenos Aires Midd. Zee Alexandrië Lulea (v. IJm.) West Afrika 30 Nov. 13 Nov. 17 Nov. 26 Nov. 4 Nov. 3 Nov. te Liverpool. 29 Oct. van Padang. 28 Oct. van Bahia. 28 Oct. te Catacolo. 27 Oct. van Beijrouth. 29 Oct. vertrokken. 1 Nov. van Duala. Chili Z. Afrika Chili Batavia Midd. Zee Hamburg Chili 13 Nov. 29 Oct. te Balboa. 24 Oct. van Kaapstad. 30 Oct. van Valparaiso, in lading. 2 Nov. van Gibraltar, in lading. 29 Oct. van Callao. Buenos-Aires Bourgas Ned. Indië West Indië Hamburg (v. IJm.) Hamburg West Indië 16 Nov. 10 Nov. 14 Dec. 5 Nov. 8 Nov. 8 Nov. 29 Nov. 27 Oct. van Pernambuco. 2 Nov. van Cephalonia. 1 Nov. van Padang. 30 Oct. van Madeira, vertrekt 7 Nov. vertrekt 7 Nov. vertr. 7 Nov. v. Pto Barrios. Buenos Aires Bizerta (n. IJm.) 31 Oct. vertrokken. 1 Nov. van Oran. Mesane 6 Nov. 26 Oct. vertrokken. Japan 1 Nov. van Colombo. Ned. Indië Rosario Trangsund 6 Nov. 6 Nov. 1 Nov. van Gibraltar. 26 Oct. van Madeira. 30 Oct. vertrokken. Danzig 8 Nov. 3 Nov. vertrokken. Batavia Napels West Afrika 18 Nov. 5 Nov. 28 Oct. van Colombo. 31 Oct. te Malaga. 31 Oct. van Lagos. Ned. Indië Archangel 9 Nov. 8 Nov. 31 Oct. van Marseille. 28 Oct. vertrokken. Batavia Buenos Aires Leningrad Archangel 8 Nov. 3 Nov. 4 Nov. 11 NOV. 31 Oct. van Marseille. 23 Oct. van St. Vincent. 28 Oct. vertrokken. 1 Nov. vertrokken. Japan Batavia Batavia Zuid Afrika Hamburg Tunis Kotka Trangsund Rouaan Methil 20 Nov. 23 Nov. 8 Nov. 5 Nov. 6 Nov. 5 Nov. 7 Oct. 31 Oct. te Yokohama. 21 Oct. van Belawan. 31 Oct. van Djibouti. 31 Oct. van Kaapstad. in lading. 30 Oct. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 30 Oct. vertrokken. 3 Nov. vertrokken. vertr. 6 Oct. Singapore Macassar Stettin 27 Oct. van Port-Said. 30 Oct. te Soerabaya. in lading. Constantza 12 Nov. 2 Nov. van Ouessant. Constantza Uuras 3 Nov. heden 31 Oct. te Southampton. 28 Oct. vertrokken. Batavia Batavia Tampico Alexandrië Hamburg West Indië Batavia Bona (v IJm.) Londen Aruba 9 Nov. 10 Nov. 11 Nov. 20 Nov. 6 Nov. 15 Nov. in lading. 29 Oct. van Belawan. 26 Oct. van Trinidad. 28 Oct. van Izmir, vertrekt 7 Nov. 2 Nov. van Curacao. 1 Nov. vertrokken. 31 Oct. van Gibraltar. 31 Oct. uitgeklaard. 27 Oct. vertrokken. Z Afrika 25 Oct. van Mombassa. Batavia Alexandrië 4 Nov. 22 Oct. van Belawan. 28 Oct. van Calamata. Alexandrië Batavia Beunos Aires Bremen 8 Nov. 14 Nov. 9 Dec. 2 Nov. van Gibraltar. 2 Nov. van Pt. Said, vertrekt 8 Nov. 2 Nov. te Londen. Bourgas 13 Nov. 29 Oct. van Stamboul. West Indië Middell. Zee 10 Nov. 27 Oct. van Barbados. 2 Nov. van Catania. Buenos Aires Pitea 27 Nov. 4 Nov. 30 Oct. vertrokken. 28 Oct. vertrokken. Buenos Aires vertrekt 13 Nov. x) Schepen voorzien van een st> zijn grooter dan 6000 bruto register ton l't IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Duitsch s.s. Orlanda Rotterdam laden ONTSLAG AANGEZEGD. Naar wij vernemen is een groot deel van het personeel der firma A. Volker ontslag aange zegd. Dit ontslag geldt hen, die werkzaam waren bij het z.g. seizoenwerk. VEEL SCHARREN AANGEVOERD. De Deensche kotters hebben deze week veel scharren aangevoerd, waarvoor grif koopers gevonden werden. Wij vernemen, dat het Deensche contingent voor November spoedig weer uitgeput zal zijn. BAZAR GEBOUW VOOR CHRIST. BELANGEN Hedenmiddag 3 uur heeft de opening plaats van den bazar, die gehouden wordt ten bate van de Herv. bewaarscholen in het Gebouw voor Chr. belangen. De opening, die opge luisterd wordt door zang van mej. Rie Ver meulen met pianobegeleiding van mevrouw DoevendansOortwijn, zal geschieden door mevr. SwaanRooseboom. De bazar draagt in alles het stempel van een goeden opzet. Behalve de vele en nieuwe attractie's en spelen zijn er keurige stands, waarin waardevolle goederen zijn tentoonge steld. In het midden der zaal is een prach tige stand artikelen, vervaardigd van leder waren, veritex, hout- en rietwerk. Voorts zijn er stands met handwerk, babygoederen, huis houdelijke artikelen, levensmiddelen, enz. Voor ieders beurs is er wat. Het groote podium is ingenomen door de fa. Holsmuller uit Alkmaar, die daar aan de aanwezigen een ge zellig zitje biedt in een keurig ingerichte thee tent. De Melkinrichting Velsen heeft eveneens een mooie.n stand ingericht, waar men ken nis kan maken met de melkproducten, die deze inrichting aanbiedt. Heeft men echter liever limonade of andere verfrisschende dranken, de fa. A. P. Bakker en Zn. heeft een goed-ingerichten limonadestand. Er is dus voor „elck wat Wils", een reden te meer om den bazar te bezoeken. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Orlandia kwam hier van Rotterdam bij het Hdogovenbedrijf aan om een partij ijzer te laden voor een Oostzeehaven. D.C.IJ. WINT DEN EERSTEN COMPETITIE WEDSTRIJD. In hotel Kennemerhof speelden D.C.IJ 1, 3 en 5 haar eerste competitiewedstrijd. Het resultaat leverden op, dat D.C.IJ. 1 met 137 won, het derde speelde gelijk, het vijf de verloor met 13—7. De uitslagen van het eerste tiental luid den: D.C.IJ 1—Wormer 1 B. DukelB. J. de Boer 2—0 LigthartS. Kuyper 11 P. Leyte—Trits 11 H. de Boerv. Hattum 20 C. SuykDemendaal 11 G. PostmaHooyboer 11 BasstraWaal 11 BuisJ. Hattum 20 BalsKaage 02 LarosJ. Bakker 20 WOENSDAG 4 NOV. 1936 Totaal 13r—7 R.K. V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 2—A.F.C. 2 2.30 U. A.D.O. 3—S.V.A. 2 12.30 U. W.S.V. aA.D.O. a 1 u. ONTWIKKELINGSCENTRALE. Door den Volksbond, den L.T.B. en de R.K. Middenstandsvereeniging zullen dezen winter weer verschillende ontwikkelingsavonden wor den gegeven. De volgende spreker zullen de verschillende avonden vullen: v. d. Brulle, Aengenent, vrij gesteld van den R.K. Volksbond; Kuiper, be stuurder van het R.K. Werkliedenverbond; kap. Perquin; een Pater Henri de Greeve. VOLKSONDERWIJS. De afdeeling Volksonderwijs te Heemskerk hield in het locaal vah den heer L. Schipper een drukbezochte vergadering onder voor zitterschap van den heer P. v. d. Born. Ter vergadering waren aanwezig de hoofdonder wijzer der U.L.O. in zijn functie van gedele geerde van heit hoofdbestuur en de heer v. d. Molen, onderwijzer van School 1. Bij de opening memoreerde de voorzitter dat de be sprekingen welke zouden worden gevoerd in het belang mochten wezen van de afdeeling en van Volksonderwijs in het algemeen. Hierna volgde benoeming van één afge vaardigde naar de algemeene vergadering welke op Zaterdag 7 en Zondag 8 November a.s. in Roterdam zal worden gehouden. Daar in de vergadering geen gegadigde werd gevon den zal dit aan het bestuur worden overge laten. Hierna werd door den voorzitter meege deeld dat er heden over de verschillende scholen verdeeld, 66 kinderen te Beverwijk het onderwijs genieten en voorts dat er bij het a.s. kinder-Kerstvacantiefeest twee avon den zullen worden gegeven. De eerste avond zal uitsluitend zijn voor de kinderen en al léén voor die ouders welke kinderen op school hebben. Op dezen avond zullen ook de ver schillende attracties enz. worden gegeven. Hoe de tweede avond zal worden gehouden zal nog door het bestuur worden uitgewerkt Hierna werd door den heer v. d. Molen verteld hoe de kinderen tussohen 12 en 1.30 uur worden beziggehouden en ook hoe de kleintjes welke reeds om elf uur vrij zijn worden behandeld. Hoe goed dit alles gere geld is blee-k wel uit de opmerking welke de voorzitter maakte, „dat de kinderen op de school tusschen den middag veiliger waren dan thuis". Hierna werd door den heer Visser, hoofd der Ulo-school, het verschil uiteengezet tus schen het gewone lagere onderwijs en dat van de Ulo. De heer Visser keurde de wijze waar op sommige voorstanders van het bijzonder onderwijs leerlingen trachten te krijgen af en ook het optreden van sommige ouders, die hun kinderen naar het bij zonder-onderwijs sturen, terwijl ze volgens hun principe daar absoluut niet op thuis hooren. Vervolgens werd het reizen met de auto bus besproken. De heer Schipper drukte de ouders op het hart zich, als er klachten zijn, onmiddellijk naar school te begeven of een briefje te sturen. Tot slot werd nog een gratis verloting gehouden van bloemen. OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDS BEKER. Blijkens een bericht in de Tel. is het Rot- terdamsch elftal, dat Zondag 15 November op het Sparta-terrein tegen het Bondselftal speelt, als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord) Achter: v. d. Horden (C. V. V.) en v. d. Heyden (Feijenoord). Midden: Breitner (Hermes-D. V. S.). Paauwe en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord), Van Spaendonk (Neptunus), v. d. Bout (Martinit) Drok (R. F. C.) en Linsen (Feijenoord). (Eerlang, doch waarschijnlijk niet voor eind 1937 zal een aanvang worden gemaakt met wijziging der nummers van alle auto's, noodig door een nieuw systeem van nummering, als onderdeel van de nieuwe wegenverkeerswet.) Nu luistert, automobilist, Gij motorrijder, hoort, Wanneer gij het soms nog niet wist, Verneem 't en zeg het voort: Koop thans geen nieuwe nummerplaat, Want straks komt er een wet, Waardoor op andre wijs de Staat U op uw nummer zet. Wanneer gij ook den diepren zin Van dit bericht beseft, Dan zit er, dunkt mij zoo, iets in, Dat u wel pijnlijk treft. Het dametje dat teer en fijn Haar wagentje bestuurt, De sportsman die om 't snelst te zijn, Zijn leven avontuurt; De douairière-met-chauffeur, Die kalm het land door wiegt, De jongling die met fel gesleur Te hard door bochten vliegt; De reiziger, die door het land Zijn waar per auto slijt, De dokter, die met eigen hand Naar zijn patiënten rijdt; De brandweer, die een huis in vlam Gaat redden uit den brand, De groenboer, die een auto nam En snelt van klant tot klant. Ja, alles wat in auto's rijdt, Wanneer men 't zoo beziet, Wat zijn ze voor de Overheid? Een nummer anders niet, P. GASUS. JAARVERGADERING H. S. G. Voor de Dinsdagavond gehouden 40ste jaar. vergadering van het Haarlemsch Schaalt Gezelschap bestond onder de leden veel be langstelling. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer H. D. v. d. Ouw, de ver gadering. Van vele zusterverenigingen wa ren gelukwenschen binnengekomen. Het jaarverslag van den secretaris gaf een zeer volledig beeld van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar, Uit het financieel overzicht bleek een kleine vooruitgang. De begrooting van., den penningmeester werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren F. F. Groos, le secretaris, en W. J. Saeijs, bibliothecaris, met groote meer derheid werden herkozen; in de vacature voor commissaris werd de heer J. H. Marwitz ge kozen. Naar aanleiding van het jubileum stelde het bestuur voor, den heer P. Apelboom, die twaalf jaren deel van het bestuur uitmaakte waarvan 7 als voorzitter, tot eerelid te be noemen, hetgeen met luid applaus werd goedgekeurd. De jaarlij ksche Kerstwedstrijd zal ditmaal op beide Kerstdagen worden gehouden, in- plaats van op één. Tenslotte werd de huisvesting besproken, Er kon echter geen resultaat bereikt wor den, zoodat het bestuur deze moeilijkheid alsnog zal trachten uit den weg te ruimen. Te tien uur sloot de voorzitter de vergade ring, waarna een geanimeerde gongwedstrijd werd gehouden. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE HAARLEM. Faillissementen uitgesproken op 3 Novem ber 1936 (Dinsdag). 1 F. A. Beelen, fruithandelaar, wonende te Haarlem, Wagenweg no. 118. Curatrice: mevr. Mr. E. J. Scheltema-Con- radi, wonende te Haarlem. 2 W. Fransman, arbeider, wonende te Wormer, Knollendamstraat 29. Curator: Mr. J. van der Vegt, wonende te Haarlem. 3 H. P. Smit, sigarenwinkelier, wonende te Haarlem, Schoterweg. Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, wonen de te Haarlem. 4 W. C. Brassem, makelaar, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 14. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, wonen de te Haarlem. 5 (Na intrekking der verleende surseance) P. T. Gevers, boekhandelaar, destijds wonen de te Hillegom, thans te 's-Gravenhage, Zoutmanstraat 43a. Curator: Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1 H. Bakker, Directeur der N.V. Bouw- en Handel Mij. „Sico 4", wonende te Bennebroek, Zwarteweg 17. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. 2. de N.V. Hoeing's Stoomerij en Ververij, gevestigd te Haarlem, Spaarndamscheweg 214—222. Curator: Mr. W. Briët, wonende te Haar lem. 3 A. van Stijn, koopman in sigaren en band, wonende te Lisse, Vreewijk 54. Curatrice: mej. Mr. M. J. Kluitman, wo nende te Haarlem. Vernietigd werden de faillissementen op grond van verzet van: 1 C. Koel Czn., lid der H.V. o.d. fa. Melkin richting Sarphati, wonende te Oostzaan, ex Weerpad p.a. G. Mol. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. Op den 20en October 1936 is bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam vernietigd het faillissement van W. van Dongen, aard appelhandelaar, wonende te Hillegom, Meer straat 121. Curator: Mr. J. van der Hoeven, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst van: 1 J. A. Duiker, wonende te Beverwijk. Curator: Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. 2 W. J. Duiker, wonende te Beverwijk. Curator: Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. 3 J. H. Takkenburg, koopman, wonende te Zaandam. Curator: Mr. W. de Rijke, wonende te Haarlem 4 J. Houwertjes. wonende te Assendelft. Curator: Mr, E. van Tuinen, wonende te Driehuis Velsen 5 de N.V. Maatschappij tot voortzetting der zaken van B. Suyk, gevestigd en kantoorhou- dende te IJmuiden, Industriestraat 15 en 17j i

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6