Suikerrecord. De Amerikaansche Presidents' verkiezing. BEVERWIJK Naklanken van de V. V. V.- feestweek. De nieuwe bioscoop programma's. DONDERDAG 5 NOV. 1936 SANTPOORT HEEMSKERK SCHAKEN. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. Cricket in Australië. Het is dus zeker dat de president der Ver eenigde Staten, Franklin Roosevelt, voor een nieuwe ambtstermijn van vier jaar gekozen zal worden. Merkwaardig is eigenlijk dat men dit aan duidt als „de presidentsverkiezing", want dat is het niet. Volgens de Amerikaansche grond wet worden nu nog pas de kiesmannen geko zen, die in het begin van het volgende jaar den president zullen hebben aan te wijzen. Het is overigens geen halve maatregel, de invulling van zoo'n Amerikaansch stembiljet. Immers, tegelijkertijd wordt beslist over het presidentschap, de gouverneursposten in de achtenveertig staten, de samenstelling van Senaat en Congres en een aantal hooge rech- tersposten. De president der Vereenigde Staten wordt vaak aangeduid ais de machtigste heerscher ter wereld. Dit moge vooral in dezen tijd een Europeaan, gewend zich blind te staren op min of meer geruchtmakende machthebbers in zijn eigen werelddeel, wat vreemd in de ooren klinkenhet is niettemin erg nuttig eens aan de waarheid herinnerd te worden. Niet alleen is de president van de Vereenigde Staten, die behoudens zijn verplichtingen te genover Senaat en Congres zeer groote be voegdheden bezit, het staatshoofd van 120 millioen Amerikanen en zijn de 48 staten ge zamenlijk veel en veel grooter dan Europa, maar bovendien beheersehen zij een zeer groot deel van den wereldhandel en is hun land het rijkste grondstof fengebied ter wereld. President Roosevelt is in 1932 onder uiter mate moeilijke omstandigheden aan het be wind gekomen. Hij heeft toen een welvaarts- politiek ingeluid en doorgezet die velen in het oude Europa met ontzetting heeft vervuld vanwege haar risico's, zich voornamelijk uitend in een enorme verhooging van de staatsschuld. Roosevelt heeft methodes toege past die voor een klein land als het onze een voudig ondenkbaar zouden zijn, omdat ons buitenlandsche crediet ze niet zou kunnen en willen verwerken. Zijn beleid te vergelijken met dat van een Nederlandsche regeering heeft dan ook geen zin: een grootmacht als de V. S. kan middelen toepassen die voor een kleinen staat zelfmoord zouden beteekenen. Toch stuitte hij ook in eigen land aanvankelijk op machtigen tegenstand. Het bleek evenwel dat zijn inzicht in de capaciteiten van zijn volk en vooral in de Amerikaansche psychologie volkomen juist waren, zoodat in het algemeen gesproken de Vereenigde Staten tot een hoog welvaarts-peil zijn teruggekeerd onder het bewind van dezen durver, wiens breede blik en machtige energie hem inderdaad gestempeld hebben tot een groot, begaafd en buitengewoon energiek staatsman. De historie zal hem ongetwijfeld in de rij der Amerikaansche presidenten een bijzondere plaats toekennen. Hij behoort tot de meest markante figuren, die deze mach tige post hebben bekleed. In politieken zin zal natuurlijk de overwin ning der democraten in dezen tijd overal in de wereld een bijzonderen indruk maken, ter wijl vanzelf de vraag gesteld zal worden of Roosevelt's tweede periode, nu de binnenland- sche aangelegenheden minder zorg van hem zullen eischen dan in de eerste vier jaar het geval was, hem niet de gelegenheid zullen ge ven op internationaal gebied belangrijk werk te verrichten. Indien althans Europa terug keert in een toestand, waarin er weer eens mee te praten valt en er op redelijke wijze con structieve arbeid mee kan worden verricht. In het Verre Oosten ziet een andere macht zwijgend, maar ongetwijfeld niet zonder leed vermaak, Europa's verdeeldheid en innerlijke verzwakking aanTerwijl die macht, Ja pan, vandaag de geweldige beteekenis en kracht van de Vereenigde Staten opnieuw zal beseffen. R. P. DE KENNEMERS—A. F. C. Zondag spelen de Kennemers in het Ge meentelijk Sportpark tegen A.F.C. De opstelling van het elftal is: Doel: J. van Urk. Achter: v: d. Bos en Dinkla. Midden: Steeman, Horeman, v. d. Wal. Voor: Schipper, Boom, Groot, Heideman, Veens tra. T.O.G. 2—KENNEMERS 2. De roodzwarte reserves spelen Zondag een uitwedstrijd tegen T.O.G. 2 Het elftal is: Doel: Grapendaal. Achter: Versluis, B. Bret-houwer Midden: Hoen, Vessies, Blom. Vóór: Bakker, Rekveld, M. Brethouwer, Ten Wolde Dekker. De Prinses en de Prins aan boord van de „De Ruyter" in IJmuiden. Feestavond voor de commissieleden. Woensdagavond is in het Kennemer Hotel een feestelijke bijeenkomst gehouden van de commissieleden, leden van het eerecomité en schenkers van de prijzen, die aan de in de maand Augustus gehouden feestweek hun medewerking hebben verleend. Ook burge meester en mevrouw Scholtens hebben dit feestelijk samenzijn voor een groot deel bij gewoond. De voorzitter van het hoofdcomité van de feestweek tevens voorzitter van de feest week, tevens voorzitter van de V.V.V., Mr. A. Moens, herinnerde nog eens aan de hoogte punten van de feestweek als het landsspel en de tentoonstellingen, waarmede Beverwijk een zeer goed figuur heeft gemaakt. Onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten werd aan de commissies décharge ver leend. In zijn dankwoord betrok de voorzitter ook de leden van het eerecomité, de schenkers van de medailles en de deelnemers in het garantiefonds. Spr. kon de prettige mede- deeling doen, dat het gevormde garantie fonds zoo goed als zeker niet aangesproken behoeft te worden. Deze tijding werd met een daverend applaus begroet. Tenslotte maakte Mr. Moens nog eens van de gelegenheid gebruik hulde te bren gen aan den auteur en den componist van het landsspel „Kennemerland's Glorie" voor hun arbeid. De heer Marx vertoonde na dit openings woord de film van de feestelijkheden. Ook nu had dit filmpje, dat voor de V. V. V. van groote historische beteekenis is, veel suc ces. De heer Jack Funny en zijn gezelschap verzorgden vervolgens een zeer afwisselend cabaretprogramma, dat den genoodigden eenige prettige uren bezorgde. Funny zong aardige liedjes, waarvan de refreintjes werden meegezongen. Na afwer king van het programma was er gelegen heid voor het maken van een dansje waarvan door velen een dankbaar gebruik werd ge maakt. Al bij al een zeer geslaagde avond, die voor de commissieleden na den zwaren ar beid voor, tijdens en na de feestweek een prettige belooning beteekende. Tenslotte vermelden wij nog, dat de heer G. v. d. Wel de zaal van een keurige bloe menversiering had voorzien. MOOI SUCCES OP EEN BLOEMENKEURING. Onze plaatsgenoot de heer G. v. d. Wel, die als arrangeur op verscheidene bloemen tentoonstellingen fraaie onderscheidingen behaalde, had op de Maandag en Dinsdag te Amsterdam gehouden keuring vanwege de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wederom een mooi succes. In de groote zaal van het Ge nootschap Natura Artis Magistra arrangeerde hij den stand van de firma Vollebregt. De ury kende aan dezen stand een groote gouden medaille en vele eervolle vermeldingen toe. GEHEELONTHOUDERSVEREENIGING „DE SCHAKEL". Gisteravond is de oprichtingsvergadering gehouden van de jongelieden-geheelonthou- dersvereeniging „De Schakel". In het bestuur werden gekozen de heer H. Kraan, voorzitter, mej. R. van Breugel, mej. H. Waanders en de heeren W. van Rijn en J. Smit. De verschillende functies zullen de bestuurs leden onderling verdeelen. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk het winterprogramma ontwerpen. (De Friesch-Groningsche Coöpe ratieve Beetivortelsuikerfabriek te Groningen heeft de vorige week een record gevestigd door in 24 uur ruim vijf millioen K.G. suiker bieten geheel te verwerken.) 't Is wel goed om op te merken, Dat niet enkel in de sport, Soms een record na hard werken Glorierijk verbeterd wordt. In de suikerfabricage Blijkt dat men het ook wel kan. En een simpele passage In de krant getuigt ervan. Maar al is het een prestatie Van belang, het wekt toch niet, Zooals in de sport, sensatie, Want den meesten is 'teen biet. Als er tienden van seconden Van een „tijd" zijn afgerend, Wordt dat kolossaal gevonden En als heldenfeit erkend. Als een dag werk vijf millioenen Kilogrammen bieten kraakt, Spreekt men niet van kampioenen, Dat 's geen feit dat ophef maakt. En 't is toch niet kinderachtig, Ook al is het suikerwerk, Ik vind die prestatie prachtig, Vijf millioen is dat niet sterk? Geen medaille en geen ruiker Zooals men in' sport het doet, Toch met zulk een massa suiker, Wordt ons 't leven zelf verzoet. P. GASUS. TREKKING VERLOTING. Gisteravond werd de trekking gehouden van de verloting, die de gezamenlijke drank- weervereenigingen organiseerden. De hoofdprijzen vielen op de nummers 31, 979, 693, 443 en 822. De volledige trekkingslijst ligt op ons bu reau ter inzage. MARKTBERICHTEN. Kennemerland en Vrije Veiling. Beverwijk, 4 November. Boerekool per kist 1020 ct. Andijvie per kist 10—15 ct. Waschpeen pre kist 2035 ct. Spinazie per kl. kist 18—26 ct. Bospeen per bos 45Y2 ct. Radijs per bos 12 ct. Raapstelen per bos 22i/2 ct. Pieterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 12 ct. Prei per bos 38 ct. Bloemkool per stuk 26 ct. Roode kool per stuk 35 ct. Gele kool per stuk 35 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Snijboonen per K.G- 20—26 ct. Spruiten per K.G. 715 ct. Tomaten per K.G. 416 ct. Witlof per K.G. 12—14 ct. Uien per K.G. 2—2V2 ct. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer „Het Huis met de duizend Kaarsen" met Phillips Holmes en Mac Clarke in de hoofdrollen. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: Ergens in Europa staat een uiterst luxueus ingericht Palace-Hotel. Daar vereenigt zich de élite van alle werelddeelen, die, aangetrokken door de verfijnde genietingen, welke in dit hotel geboden worden, zich hier komt ver- poozen. Zoo treft men een centrum van vermaak, waar naast het bevredigen van gastronomi sche verlangens, gelegenheid bestaat tot spe len, terwijl de meest vooraanstaande artisten de gasten komen bezighouden. Leider en tevens eigenaar van dit hotel, genaamd „Het huis met de duizend Kaarsen", is een zekere Monsieur Sebastian. Deze heeft een over de geheele wereld ver takten spionnagedienst georganiseerd en houdt iederen avond met zijn agenten contact door den radio-omroep, welke het programma van „Het Huis met de duizend Kaarsen" uitzendt. De toespraak, die hij houdt om zijn program ma in te leiden is volgens een code opgesteld en op deze wijze vernemen de agenten hun op drachten. Een jonge attaché aan de Engelsche Am bassade te Parijs, Carlton, wordt belast met het overbrengen van een zeer belangrijk be richt naar Genève. Sebastian die dit bericht in handen wil krijgen, draagt de beroemde danseuse Raquel, welke in zijn dienst is, op, dit uit te voeren. Het gelukt haar door Carlton te bedwelmen, maar Sebastian slaagt er niet in onder de meegebrachte papieren het bepaalde document te vinden. Intusschen is Carlton, na te zijn bijgekomen en wetende, dat Raquel in het „Huis met de duizend Kaarsen" zal optreden, haar daarheen gevolgd. Bij de nu volgende ontmoeting blijkt Raquel niet tegen Carlton te zijn opgewassen en zij valt door de mand. Sebastian echter, die het gesprek heeft ge volgd, laat Raquel vermoorden, terwijl Carl ton nog in haar kamer is. Carlton's bediende Alf evenwel is er in ge slaagd eveneens „Het Huis met de duizend Kaarsen" te bereiken en daar als onschuldig bezoeker binnen te dringen. Hij bemerkt dat zijn meester in nood verkeert en terwijl Carl ton in de speelzaal noodgedwongen het plan van Sebastian volvoert, weet hij den Band leider Barrie, die een vriend van Carlton is, te bewegen dezen te hulp te komen. Inmid dels heeft Carlton, die nu hulp verwacht, zich naar Sebastian laten brengen, quasi om hem omtrent het document in te lichten. Door een toevalligen samenloop van omstan digheden geschiedt dit eerder dan verwacht wordt en Sebastian thans op de hoogte van den inhoud, begeeft zich onmiddellijk op weg om het document aan een geïnteresseerde mogendheid te verkoopen. Barrie en Alf overrompelen de bewakers van Carlton en waar Barrie den omroep van Se bastian moet verzorgen nu deze weg is, maken zij hiervan gebruik om een opdracht uit te zenden, opdat Sebastian wordt tegengehouden, onder voorwendsel, dat een moordenaar in diens auto gevlucht is. De eigen handlangers van Sebastian laten nu diens auto in een ravijn storten door een botsing in elkaar te zetten en Carlton, die inmiddels Sebastian gevolgd is, krijgt het document weer in han den om het te bestemder plaatse af te leveren. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De Amateur jockey". Luxor Theater. Het Luxor Theater heeft als hoofdnummer ingezet de mooie speelfilm „De Dorpsdokter" met Jean Hersholt, June Lang, Slim Summer- ville en de Canadeesche vijfling in de hoofd rollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: Als de eenige dokter van het district, bindt Dr. John Luke, geholpen door de verpleegster Dorothy Peterson, den strijd aan tegen ziekte en dood in het Canadeesche houthakkersland. Geen hospitaal staat te zijner beschikking, noch heeft hij andere noodzakelijke hulp middelen. Diphtheritis heerscht temidden van hen, die door strenge vorst geheel geïsoleerd zijn en alleen het onontbeerlijke serum zou hier uitkomst kunnen brengen. Een neef van den dokter, Tony Luke, die vlieger is. zal zijn best doen, dit serum te verschaffen. Dit ge lukt, tot heil van tal van zieken. Maar het vliegtuig heeft averij opgeloopen en het zal zeer veel tijd kosten om het te repareeren. De ziekte wordt nu met goed gevolg bestre den en nu wil Dr. Luke stappen doen, om het zoo gewenschte hospitaal te krijgen. Daartoe reist hij naar Montreal. Hij slaagt daar niet in, omdat hij tegenwerking ondervindt en hij keert terug naar zijn standplaats Moosetown zonder hoop op de verwezenlijking van dezen lievelingswensch. Thuis verneemt hij, dat zijn neef, na het vliegtuig te hebben hersteld, ij weggevlogen, maar tevens, dat de jongeman zich verloofd heeft met een zekere Mary Mac Kenzie. Omdat haar vader zich tegen de® verhouding verzette en daarbij buitengewoon ruw optrad, heeft Tony Luke hem in zelfver dediging een arm gebroken. Deze MacKenzie wil nu niets meer van den geneesheer weten en zoekt een middel om hem kwijt te raken. Dit middel nu is te vinden; Dr. Luke heeft inder tijd verzuimd, een dokterslicentie aan te vra gen. dus kan hij eenvoudig worden uitgewezen, Verslagen en doodongelukkig neemt Dr, Luke de boot naar Montreal, maar een zekere Asa Wyatt haalt hem weer van boord en smeekt hem, mee naar zijn huis te komen, waar zijn vrouw een kind verwacht. Hij komt nog juist intijds, om de geboorte van een vijf. ling te leiden en alle krachten in te spannen voor haar behoud. Radio en telegraaf brengen het opzienba rende nieuws van de vijfling de geheele we reld door. Dr. Luke wordt nu als een held geeerd en krijgt nu eindelijk zonder moeite het zoo vurig begeerde hospitaal. Een jaar verstrijkt en de autoriteiten van Canada komen bijeen te Moosetown, om eer te bewijzen aan Dr. John Luke. Ui't de handen van den Gouverneur- Generaal van Canada ontvangt hij de Orde van het Britsch Imperium „voor den grootste aller Dorpsdokters". Als tweede hoofdfilm wordt vertoond de muzikale rolprent „Horay for Love" (De Klap- looper) met in de hoofdrollen Ann Sothern, Gene Raymond en de beroemde tapdanser Bill Robinson. BAZAR VOOR DIACONIE EN KERKVOOGDIJ. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat wordt een bazar ge houden, georganiseerd door de Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora", ten bate van de diaconie en de kerkvoogdij der Ned, Herv. Gemeente. Deze bazar mag zich in een groote be langstelling verheugen. De vele attracties, die het publiek moeten aanlokken om op prettige wijze wat bij te dragen voor het goede doel, hebben veel aftrek en de mooie stands, vooral die van handwerken, hebben in het bijzonder de aandacht van de dames, Ds. C. M. Krijger heeft aan de Meisjes vereeniging hulde gebracht voor haar initia tief. Hij betrok in zijn dankwoord in het bijzonder mevr. Vreudenberg—Maters en den heer Vreudenberg, hopman vam de pad vinders, die zeer veel arbeid bij de voorbe reidingen hebben verricht. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST", In de maand October werden bij de Win- kelierscombinatie „Plan West" 211 volgeplak te zegelboekjes ingeleverd. De datum, waarop voor deze boekjes een bijzondere premie gold, was 22 October. De gelukkigen waren: Hulsker, Populie renlaan 57; J. Fuik, Hofdijkstraat 65, Govers, Hobbestraat 31; Kuilman, Adrichemstraat 11, Hienkens, Cornells Matersweg 1; Van Ries- sen, Heemskerkerweg 68, P. Goedhart, Popu lierenlaan, Van Someren, Akerendamlaan, Scholts, Creutzberglaan 140; C. Bakker, Nar- cissenweg 95; Groenevsld, Groote Houtweg 33, Broekhuis, Zeestraat 12, Marx, Tulpen laan; Mulder, Comelis Matersweg 15. „Plan West" zal op Dinsdag 10 November in „Odeon" weer een openbare vergadering houden. De film van den boottocht wordt vertoond en verder zullen de bezoekers gratis mogen deelnemen aan de verloting van een aantal mooie prijzen. EEN LEZING OVER HET UITBREIDINGS- PLAN. Op de laatste ledenvergadering van „Sant- poorts Bloei" deelde de voorzitter mede, dat Ir. Verhoef, de directeur van Openbare Wer ken, had toegezegd, voor de leden van „Sant- poorts Bloei" een lezing te willen houden over het uitbreidingsplan. Zoo men weet, wa ren er in een speciaal voor dit doel door „Santpoorts Bloei" belegde vergadering ern stige bezwaren geopperd tegen het nieuwe uitbreidingsplan. Thans vernemen we, dat deze lezing zal plaats vinden op Donderdag 12 November a.s. in „De Weyman". Ir. Ver hoef zal haar verduidelijken met filmbeelden, Dc Canadeesche Vijfling in de 20th. Century-Fox film ..DE DORPSDOKTER" TOONEEL- UITVO ERING „VRIENDEN KRING" Zondag 8 November geeft de Tooneelver- eeniging „Vriendenkring" haar eerste uit voering in dit seizoen. Opgevoerd wordt „Vlammen", tooneelspel in vier bedrijven van Jan Grosfeld. De volgende personen verleenen hun medewerking: de heer P. Gooijer, Mej. C. Pekel, de heer C. Beentjes, Mej. C. Dekker, mej. A. v. d. Maat, en de heeren K. Veldhuis, J. Kloes en K. Beentjes. De uitvoering wordt opgeluisterd door Jazz-bandmuziek. De uitvoering vindt plaats in de concert zaal van Gebr. Dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, 3 v. N.-Orleans n. Rott. Beemsterdijk, Philadelphia na Rott. 2 te 3/X Delftdijk, Vancouver n. Rott. 4 te Liverpool. Loehgoil, Vancouver n. Rott. 3 te Londen. Volendam, 4 v. Rott. te New-York. Nictheroy, Rott. n. Vancouver 2 v. Bermuda. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 4 te Kaapstad. Springfontein (uitr.) 4 v. Antwerpen. Jagersfontein, 4 v. Amst. te Rott. vertr. 4 (n.m.). HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen .thuisreis) p. 1 Kaap de Goede Hoop. Alhena (uitr.) 3 v. Algiers. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 3 v. Antwerpen via Ham burg p. 4 (v.m.) Vlissingen. HALCYON LIJN. Flensburg, 4 v. Narvik te Vlaardingen. Rozenburg, 31 v. Sfax n. Huil. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Grootekerk, 3 v. Amst. te Hamburg. Zuidcrkerk (uitr.) p. 3 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 3 te Bordeaux. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, 4 v. Bordeaux te Amst. Ganymedes, 3 v. Stamboul n. Bourgas. Irene, 4 van Danzig n. Kopenhagen. Juno, 3 v. Malaga n. Amsterdam. Oranje Nassau, 2 van Paramaribo te Cura cao. Orestes, Constantza n. Kopenhagen p. 4 (3 n.m.) IJmuiden. Venus, 4 v. Messina te Palermo. Orpheus, 4 v. Amst. n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland, 4 v. Amst n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD Garoet (thuisr.) 4 te Londen vertr. 5 (12 n.m.) Kedoe (uitr.) 4 te Antwerpen. Kota Nopan (thuisreis) p. 3 Ouessant. Kota Baroe, 4 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 3 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 2 v. Sin gapore. Johan de Witt, Batavia n. Amst, 2 v. Aden. STOOMVAART MIJ OCEAAN Achilles, Japan n. Rott. 28 v. Colombo. Agamemnon, Japan n. Rott, 4 te Marseille. City of Derby, Japan n. Rott., 4 v. Penang. Helenus, 2 v. Rott. te Yokohama. Benmohr, Japan n. Rott. p. 4 Dungeness. Benwyvis, Otaru n. Rott. 3 v. Penang. Prometheus, Batavia n. Amst. 3 te Belawan. Clytoneus, Amst. n. Liverpool en Java 2 te Swansea. Laertes, Batavia n. Amst. p. 3 Gibraltar. City of Florence, Japan n. Rott. 6 te Havre verwacht. AANGEKOMEN. Euterpe s.s. Bordeaux 4 November: Lena s.s. Lenigrad E. Russ s.s. Duinkerken Trio m.s. King's Lynn Helmwood s.s. Newcastle Atland s.s. Lulea VERTROKKEN. 3 November: Annie m.s. Randers Fredrika s.s. Vesteras Rydal Force s.s. Rotterdam Borthwick s.s. Leith Merope s.s. Hamburg Jagersfontein m.s. Rotterdam Bollsta s.s. Oslo Apollinaris VI m.s. Aberdeen Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen 4 November: Vega s.s. Lübeck De Ruyter kr. Nieuwediep The Monarch s.s. Blyth Orlanda s.s. Mantyluoto Montferland s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Scheepsboot aangebracht. Te Esbjerg is een scheepsboot aangebracht met het nummer O 211. Onder dit nummer vaart de Belgische motortrawler General Le- man uit Oostende. Er wordt bij vermeld, dat de boot vermoedelijk uit de davids geslagen is want zij bleek zonder prop te zijn en ook niet te zijn uitgerust alsof zij is gebruikt om een schip te verlaten. Vermiste kotters. Maandagavond waren van de Deensche kot- tervloot nog zeven schepen uit Esbjerg en vier uit Frederikshavn over tijd. De vloot van Skagen is in haar geheel teruggekeerd of ge rapporteerd. Van de vermiste Esbjerger sche pen is het vrijwel zeker, dat de Knud veron gelukt is want een gedeelte van het bundek is reeds door een anderen kotter aangebracht. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Atland" is van Lulea bij het Hoogovenbedrijf aangekomen met een lading ijzererts. SCHAAKCLUB „DE ROCHADE". Maandag 9 November betrekt de schaak club „De Rochade" een nieuw clublokaal in café „Suisse" aan den Rijksstraatweg. De clubavond wordt voortaan op Maandagavond gehouden HAARLEM—DE KENNEMERS. Zondag 15 November wordt op het terrein aan den Schoterweg voor de tweede ronde van het kampioenschap van Haarlem de wedstrijd HaarlemDe Kennemers gespeeld. DE M.C.C. WINT VAN ZUID-AUSTRALIë. Overeenkomstig de verwachting heeft de M.C.C. Zuid-Australië met 104 runs geslagen. De 2de innings der Australiërs, Maandag bij een stand van 1385 afgebroken, leverde voor de laatste 5 wickets slecht 64 runs op. Richardson werd voor een uitstekende 55 (4x4), waarover hij 2 uren deed, door Verity op Voce gevangen. Voor het 6de wicket werd het totaal met 96 runs verhoogd. De 2de in nings van Zuid-Australië sloot op 202. G. O, Allen nam 3—32, Verity 4—35 en Sims 2—76. Vrijdag a.s. begint te Melbourne de wedstrijd M.C.C.—Victoria. Voor het Sheffield Shield speelde Queens land 132 en 56—1 (O'Reilly 4—47) te Brisbane tegen N.S. Wales 322 (Robinson 163) Dixon 4—79.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6