ifS-V" Waardeerend oordeel van 't publiek CASTRICUM RAADSVERGADERING. BEVERWIJK IJmuider Stoom-, Wasch- en Str ij kinrichting SNELLIUSSTRAAT 39 TELEF. 4371 Z'ATERD'AG 7 NÖV. 1935 101- N.V. v.h. P. Schuckink Kool, Beverwijk Kon. Holl. Lloyd. De burgemeester herbenoemd. De loonen en salarissen van het gemeentepersoneel. Een com missie zal beschuldigingen tegen het beleid van B. en W. onderzoe ken. Het zoetwaterbad. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van wethouder H. Hem- mer, loco-burgemeester. Afwezig de heer J. Tol. Voor de behandeling der agenda heeft de voorzitter eenige woorden gewijd aan de ver loving van Prinses Juliana en Prins Bernhard Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat in den toestand van den burgemeester nog geen verandering was gekomen. „Ik kan u wel zeggen", aldus de voorzitter, „dat de burge meester zeer ernstig ziek is." De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het provinciaal bestuur, met de mededee- ling, dat de uitkeering aan de gemeente uit het wegenfonds f 7250 zal bedragen en uit het aanvullend wegenplan f 650. De ingekomen begrooting van den Keurings dienst van Waren te Alkmaar gaf den heer De W i 1 d t aanleiding B. en W. te verzoeken pogingen aan te wenden, de aanslagen ver minderd te krijgen. De kleine middenstand kan deze hooge lasten niet dragen. De voorzitter antwoordde, dat een her ziening inderdaad noodzakelijk is. Er hapert heel wat aan deze aanslagen, die eigenlijk maar „lukraak" geschieden. B. en W. zullen deze zaak nauwlettend in het oog houden. Ingekomen was voorts een afschrift van het Koninklijk Besluit, waarbij mededeeling werd gedaan van de herbenoeming van den burge meester, voor den tijd van zes jaar met ingang van 1 Augustus j.l. De heer A u k e s vond het een tragische om standigheid, dat dit bericht den raad bereikt, nu de burgemeester wegens ziekte de verga dering niet kan presideeren. Spr. hoopte, dat in den toestand van den burgemeester een gunstige wending zal komen, opdat hij zijn krachten nog vele jaren aan den bloei van de gemeente Castricum zal mogen wijden. Medegedeeld werd, dat Gedeputeerde Staten de begrooting van 1936 hebben goedgekeurd. Naar aanleiding van de antwoorden op de vragen van Mevr. Bakker en den heer Hel- linga, vroeg de heer D e N ij s op ruimere schaal goedkoope levensmiddelen beschikbaar te stellen. De voorzitter zei, dat B. en W. zooveel mogelijk reeds aan dezen wensch tegemoet komen. De heer H e 11 i n g a betreurde het, dat deze zaak niet in de commissie voor de steunver- leening is besproken. De heer Res was niet tevreden over de aan besteding van de verbouwing van het raad huis. De eene aannemer schreef nog lager in, dan de ander en de menschen verarmen steeds meer. Voor de toekomst hoopte spr., dat B. en W. een beigrooting zullen laten maken van dergelijke werken en het werk bij loting zul len opdragen. De voorzitter deed de toezegging, dat B. en W. daarover nog eens overleg zullen ple gen. Misschien is een anadere werkwijze mo gelijk. De heer De Wildt had inzage genomen van de correspondentie tusschen het gemeen tebestuur en het departement van sociale za ken over de loonsverlaging van vijf procent voor het gemeentepersoneel. Het verwonderde hem, dat B. en W. een poging hebben gedaan, om den directeur van de lichtbedrijven buiten de salarisverlaging te houden. Dat vond spr. ten opzichte van de laagst bezoldigde ambtenaren zeer onbillijk. Ook het verstrekken van de noodige gegevens aan den Minister had volgens spr. te wenschen over gelaten. De heer De Wildt had gaarne gezien, dat B. en W. ook voor het lagere personeel een poging hadden gedaan, de salarisverlaging af te wenden. Wethouder De Vries antwoordde, dat B. en W. dit wel degelijk hebben gedaan. OOk ten aanzien van den directeur van de lichtbedrij ven hebben B. en W. gehandeld in opdracht van den raad. Spr. zou een comissie benoemd willen zien, die de beschuldigingen van den heer De Wildt aan het adres van B. en W. onderzocht. De heer De Wildt bleef het veroordeelen, dat B. en W. een hoogeren ambtenaar voor de salarisverlaging wilden vrijwaren. Waarom moest de minister tot driemaal toe vragen, met hoeveel procent de loonen nu in totaal ver laagd waren? De voorzitter betoogde, dat B. en W. deze zaak volkomen correct hebben behandeld, in opdracht van den raad. De heer G. F. Res; Van de meerderheid van den raad. De heer De Nij s had waardeering voor de wijze, waarop B. en W. deze zaak hebben be handeld. Wethouder De Vries zei, dat B. en W. in opdracht van den raad voor alle ambtenaren en werklieden tegen de verlaging geprotesteerd hebben. Spr. stelde voor toch een commissie te benoemen, die de beschuldigingen van den heer De Wildt ontzenuwt. De raad nam dit voortsel aan. De raad zou deze commissie later benoemen. Een adres van den Algemeenen Bond van Fo rensen, met verzoek, om in het vervolg twee maal per week haardasch en vuilnis te doen ophalen, werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Aangeboden werden de gemeentebegrooting en de begrootingen van het Gasbedrijf en van Maatschappelijk Hulpbetoon voor het diénst jaar 1937. B. en W. stellen voor, alle raadsleden in de commissie van onderzoek te benoemen. De hoeren De Wildt en B. Res wilden daarvan geen deel uitmaken. „Onze voorstel len," zei de heer De Wildt, „worden toch altijd met de eeuwige 74 verworpen." Het vooronderzoek noemde hij „flauwe kul" en de heer Res sprak van „voor Jan Klaassen zitten", tegen wélke uitdrukkingen de voor zitter bezwaar maakte. De gemeenterekening 1935 werd voorloopig vastgesteld, nadat de heer Aukes als voorzitter van de commissie van onderzoek, rapport had uitgebracht. De gemeeriterekening sloot voor den gewo nen dienst met een batig saldo van f 5577,62. De inkomsten waren f 277.632,22; de uitgaven f 272.054,60. Kapitaaldienst inkomsten f41.322,99; uitgaven f42.008,26; nadeelig saldo f 685,33. De rekening van het gasbedrijf vertoonde aan baten een bedrag van f 63.208,33, aan lasten f 62.097,78, batig saldo f 1110,55. Kapitaaldienst; baten f 14820,04, lasten f 33643.17; nadeelig saldo f 18823.13. Electrisch Bedrijf: baten f 47790.20, lasten f 47447.29, batig saldo f 243.91. Kapitaaldienst: baten f 8472.46, lasten f 21425.17, nadeelig saldo f 18952171. De rekening van Maatschappelijk Hulpbe toon sloot met een nadeelig saldo van f 891.26. De inkomsten waren f 20256.82; de uitgaven f 21148.08. Na langdurige besprekingen werd het voor stel van B'. en W. tot opheffing van de Com missie van Toezicht op het lager onderwijs, op voorstel van den heer Hellinga, met zes stemmen aangehouden tot de volgende ver gadering. Voor de stemming verlieten de heeren G. F. Res, B. Res, Borst en P. de Wildt, de ver gadering uit protest tegen deze aanhouding. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aangaan van een rekening-courant-over eenkomst met de bank voor Nederlandsche Gemeenten, tot bedragen van f 40.000 voor de gemeente, f 20.000 voor het gasbedrijf en f 39250 voor buitengewone uitgaven. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot ruiling van grond met de provincie ten behoeve van den aanleg van fietspaden langs den Heerenweg. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het subsidie over 1936 voor Maatschappelijk Hulpbetoon met f 5000 ver hoogd. De heer De Wildt wilde hierbij de op merking maken, dat de uitkeeringen aan de tuinders bevredigender waren dan in de vo rige periode. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het verleenen van mede werking aan de stichting van een zoetwater- bad. Zij stellen voor dit als volgt te doen: a. de gemeente staat tegen een jaarlijkschen ca non van f 10 af, voor een op te richten zwem bad, het perceel van de Warkamp; b. zoolang geen sluitende exploitatierekening per ka lenderjaar wordt verkregen, betaalt de ge meente in dat tekort per jaar maximaal f 200 bij; c. bij een sluitende exploitatierekening ontvangt de gemeente voor terreinvergoeding per jaar een aandeel in de winst van ten hoogste 50 procent; d. in de inrichting mag niet gemengd gezwommen worden. De verhuring van de Warkamp willen B. en W. tot 1 Maart 1937 uitstellen, teneinde de stichting in dien tijd gelegenheid te geven de noodige financiën bijeen te brengen. De heer B. R e s acht het een bezwaar, dat juist deze grond voor het bad beschikbaar wordt gesteld. Dat zal voor de gemeente een groot financieel nadeel opleveren, want deze grond is uitermate geschikt voor bouwterrein. Ook de heer G. F^Res kon het voorstel van B. en W. niet zonder meer accepteeren. Het voorstel van B. en W. werd met 6 te gen 4 stemmen aangenomen. (Tegen de hee ren Borst, G. F. Res, B. Res en P. de Wildt). Ten aanzien van de voorgestelde wijziging van de salarisverordening voor ambtenaren merkte de heer De Wildt op, dat door ver hooging in rang van een der ambtenaren, het beoogde effect van de loonsverlaging te niet is gedaan. Spr. zal het voorstel van B. en W. niet steunen, want op een „slinksche manier" probeert men aan de opgelegde sa larisverlaging te ontkomen. De heeren Hellinga en Aukes protes teerden daartegen. De voorzitter wees er nog op, dat de klasse-indeeling volkomen in overeenstem ming met dé bedoeling van dén Minister is geschied. Na langdurige besprekingen werd het voor stel van B. en W. met 6 tegen 4 stemmen aan genomen. De heer G. F. R e s zei, dat hij zich met den minister zou verstaan, om uit te maken of deze zaak wel juist is behandeld. Nadat de raad een zesde suppletoire be grooting voor het dienstjaar 1936 had vast gesteld, werd de vergadering gesloten en ging de raad in comité-generaal ter behandeling van de belastingreclames. SCHAAKCLUB „WEENINK". De competitiewedstrijden voor den N.H.S.B. hadden voor Weenink een gunstig verloop. Het eerste tiental won met 71/22V2; het tweede speelde den eersten wedstrijd en behaalde een 55 gelijk spel. - 2e klasse: Weenink I Aalsmeer I: J. ZoontjesH. Schel tens V2V2 Ph. BakkerC. Noordhoek '/2 T. Pfoltsgraff—F. Noordhoek 01 V. Ph. v. d. Kolk—J. J. Dekker 1—0 G. van LentC. Nell 10 R. SlingsA. Smit 10 C. HennemanD. N. Knibbe 10 T. van TuinenP. J. Knibbe V2Vz J. van EekK. van Keulen 10 P. HartDr. E. J. F. Bon 1—0 Reserve derde klasse: Weenink n Aalsmeer H: J. VisserG. Jongkind D. KikkeP. Oortwijn H. van OmenoordP. Maarsen W. v. Bronkhorst—Jac. Mantel J. Muien—J. Hebermeel A. v. d. KraanC. v. d. Berg H. NijmanH. Peters G. Dil—H. Koel A. van BalenD. Gelein C. BeekmanK. Mantel 71/2—2Vz 0—1 1—0 V2—V2 V2V2 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 0—1 5—5 WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". De Voortrekkers zullen Zondag deelnemen aan den herdenkingsmarsch van de Kenne- mer Jagers. De afstand is 40 K.M. De leden, die te Beverwijk wonen, vertrekken te half negen van het Stationsplein. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den in totaal 1185 werkloozen ingeschreven tegen 1118 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde 1071 werkloozen (vorige week 1005) en Heemskerk 114 (113). TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". De Geheelonthouders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft voor haar tweede uit voering in dit seizoen in studie genomen het blijspel „Een knap stel". PROPAGANDAVERGADERING CHISTEL. GEHEELONTHOUDERSVEREENIGING. Vrijdagavond werd in het Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een propagandavergadering gehouden van de plaatselijke af deeling der Nationaal-Chrlste- lijke geheelonthoudersvereeniging. De vergadering werd geopend met het ge meenschappelijk. zingen van Psalm 25, vers 2 en 4. De voorzitter, de heer Bakker, las hierna Door aanschaffing van de nieuwste machines zijn wij in staat Uw boorden en overhemden te behandelen dat het Uw verwachting overtreft. Scène uit de showfilm „Horay for Love", die in het Luxor Theater te Beverwijk wordt vertoond. een gedeelte uit Jesaja, waarover hij een korte inleiding hield. Vervolgens heette hij de aan wezigen welkom, zich hierbij speciaal rich tende tot den spreker, den heer Volk uit Bussum. De heeren Kamphuys en Rademaker brachten hierna enkele nummers op orgel en viool ten gehoore. De heer Volk sprak over „Wat deedt Gij?" en „Wat moeten wij doen?" Het alcoholge bruik elscht nog dagelijks vele offers. Wanneer wij ons afvragen „Wat deden wij" in den strijd tegen dit gevaar, dan kunnen wij, aldus spr. niet anders zeggen, dan wij deden te weinig. De tegenwoordige tijdsomstandigheden werken er wel toe mee om het drankgebruik tegen te gaan, doch nog altijd wordt te weinig be reikt. Wij zullen, zeide de heer Volk, steeds actiever moeten zijn willen wij den strijd tegen het drankmonster met succes voeren. Ook van onze verantwoordelijkheid, speciaal als christelijke drankbestrijders, moeten wij ten zeerste doordrongen zijn. Als christelijke beweging hebben wij onzen strijd op sociaal, organisatorisch en nationaal gebied te voeren aan de hand van Gods woord. Naastenliefde moet onze eerste drijfveer zijn, maar dit houdt niet In, dat onze houding laf en lauw moet zijn. De N.C.G.O.V. heeft een D.D.-actie ingesteld. De bedoeling van deze actie is, om den ver kregen achterstand in het ledental der N. C. G. O. V. op te heffen. De „Doe-desgelijks-actie" wil ook redden en behouden. Het is een zware taak, doch, aldus spreker, wanneer wij deze biddend voorbe reiden, zullen wij zeker resultaat hebben Spreker eindigde met de opwekking aan de leden, om nu niet enkelen het werk te laten doen, maar om dit gezamenlijk aan te pakken, opdat ook de arbeid van de plaatselijke af- deeling met goed succes bekroond zal worden. De heer Bakker sloot den goed bezochten en welgeslaagden avond met gebed. K.R.O.-AVOND IN HET K.S.A.-GEBOUW. Vrijdagavond is in het K.S.A.-gebouw een concert gegeven door de K.R.O.-troubadours met medewerking van Tholen en Van Lier. De groote zaal was tot de laatste plaats be zet, toen de Troubadours met hun bekenden marsch hun entree maakten. En toen die marscii frisch en pittig gespeeld was, volgde een bont programma, dat den enthousiasten luisteraars eenige uren van muzikaal genot en ook van uitbundige vroolijkbeid bezorg de De leden van de band toonden zich virtuoo- zen op hun instrumenten en zij vonden volop gelegenheid dat te bewijzen in de Solisten potpourri samengesteld door hun leider John Kristel. Het opgetogen publiek werd niet moede de solistische prestaties toe te jui chen. Ook Tholen en Van Lier werden met een daverend applaus begroet. Herman Tholen was uitstekend op dreef. Hij lanceerde weer op prettige, vlotte wijze zijn liedjes en hij wist in zijn conferences prachtig den juisten toon te treffen. Met Jaap van Lier samen speelde hij in de shownummers en vooral in hun „Tien minuten in Tirol" waren zij onbe- tdiciHDci sir Ook na de pauze bleef het programma vol afwisseling. Het publiek genoot van de uit stekende muziek en van de vroolijke schet sen, die vlot werden gespeeld. Het succes van de optredenden was natuurlijk overweldigend. In de pauze heeft de voorzitter van de Katholieke Omroepvereeniging een kort woord gesproken, waarbij hij wees op de be langrijke positie, die de K.R.O. in den aether is gaan innemen. De K.R.O. verwierf zich een wereldnaam met uitzendingen naar Japan, China, Afrika, de koloniën en Amerika. Dit noemde spr. vooral voor de missionarissen en voor alle Nederlanders in den vreemde van onschatbare beteekenis. Ook in de internationale verhoudingen op radiogebied neemt de K.R.O. een belangrijke plaats in. Het Internationale bureau is te Amsterdam gevestigd en juist dezer dagen wordt te Rome een internationale conferen tie gehouden, waaraan de K.R.O. leiding geeft. Pastoor Perquin drong er tenslotte krach tig op aan, de vereeniging financieel en mo reel te blijven steunen. Het geld dat de luis teraars bijdragen, wordt goed besteed. De K.R.O. heeft een staf van 150 menschen in vasten dienst, die behoorlijke salarissen ver dienen. Het geld blijft dus rouleeren en dat vond spreker juist in dezen moeilijken tijd een factor van belang. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Th. J. Bakker en B. H. M. de Vrind; H. E. J. Stankan en M. Bramer; J. Slok en E. A. Hilbers; S. P. Smaal en A. Cebular; H. Panjer en M. de Groot. Getrouwd: P. den Hertog en N. Ledder. Bevallen: K. Kuijervan der Steen, d.; W. J. SminiaAardenburg, d.; H. SnijdersCas tricum, d.; M. BodewesDuin, z.; M. J. H. Ch. Brasser—v. Heijninge, z. Overleden: E. W. Hoedemakers, 32 j., ongeh., wonende te Born bij Sittard (L). M. A. Klous, 2 maanden, d. van J. H. Klous, Heemsk. weg 62, alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. A. Mulder, dienstbode, van Sijbekarspel, Jan Vermeijenstraat la. A. van der Sluis, zonder ber., van Velsen, Noorderwijkweg 63a. J. A. v. Nobelen en gezin, landarb., van Bennebroek, Alkm. weg 279. A. Kessels en gezin, timmerman, van Lim- men, Strick v. Linschotenstraat 9. J. Attema, hulp in de huish., van Haarlem, Populierenlaan 16. 1 J. A. Worsteling, winkelbediende, van Haar lem, Arendsweg 25. A. J. Beentjes, dienstbode, van Heemskerk, Boeweg. J. C. Elenbaas, fabrieksarbeider, van Vel sen, Tulpenlaan 10a. C. C. Abspoel, zonder beroep, van Velsen, Tulpenlaan 10a. L. J. van Schijndel, kapelaan, van Texel, Arendsweg 57. P. J. van Egmond, voeger, van Velsen, Kloosterstraat 1. A. Kruis, dienstbode, van Velsen Meeren- steijnstraat 18. C. M. Stet, zonder beroep, van Overschie, Meerstraat 76. J. B. Avis, zonder beroep, van 's-Graven- hage, Scheijbeecklaan 5. Sj. Buis, dienstbode, van Barsingerhorn, S. Rumpingstraat 1. C. Wessels, geleidster, van Rheden, Emma- huis. Vertrokken: B. van Velthoven, Metercontroleur P.E.N., naar Velsen, Pelsstraat 23. L. Wernke, los arbeider naar Castricum, Schoutenbosch 19. M. F. de Heer, zonder beroep, n. 's-Graven- hage, van Stolklaan 3. Fl. J. Hendrickx, dienstbode, naar Melick- Herkenbosch, Herkenbosch 1. M. Velleman, geleidster, naar Leeuwarden, Steijnstraat 54. M. Bruins, dienstbode, naar Heemskerk, Marelaan 26. A. J. Heilig, echtgen. van J. van Alphen, zonder beroep, naar Velsen, Rijksstraatweg A. Bartscherer, dienstbode, naar Heemstede, Heerenweg 3. P. Kuijs, gepens. majoor const. Marine, naar Zandvoort, Maristraat 18. W. E. A. van Hal, onderwijzeres, naar Eg- mond aan Zee, „Zwartendijk". G. P. Vinke en gezin, varensgezel, naar Velsen, Caasembroodstraat 16. J. Minneboo, autogeenlasscher, naar Velsen, Beecksanghlaan 24. F. Lichtendahl en gezin, machinist, naar Hoogvliet (Z.H.) Gaarde 35. A. P. van de Velde, wachtgelder Rijkswerf, naar Amsterdam (O.), Tilanusstraat 35. J. Moens, zonder ber., naar Bloemendaal, Hartelustlaan 4. J. J. M. van Schie, slager, naar Boskoop, Burgem. Colijnstraat 135. H. J. W. Beerendonk, zonder ber. naar Hil versum, Eikenbosscherweg 183185. Cl. A. M. Koks, zonder beroep, naar Velsen, Kalverstraat 55. (Adv. Ingez. Med.) Saldo verlies over 1935 ƒ2.265.731. Aan het verslag van de directie van den Koninklijken Hollandschen Lloyd over het boekjaar 1935, ontleenen wij het volgen de: Het passagiersschip „Gelria" en de vracht schepen „Gaasterland" en „Maasland" wer den verkocht, alsmede een nog in het bezit van do maatschappij zijnd perceel, gelegen aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam. De netto opbrengst dezer activa werd grooten- deels aan de Maatschappij ter Behartiging van de Nationale Scheepvaartbelangen N.V. (Benas), in mindering van haar hypothecaire vordering, afgedragen. Alhoewel niet tot het boekjaar 1935 be- hoorende, willen wij hierbij vermelden, dat de laatste twee passagiersschepen t.w. het s.s. „Flandria" - en het s.s. „Zeelandia", in 1936 werden verkocht. Het realiseeren van voren- vermelde activa bracht een niet onaanzien lijk kapitaalverlies met zich mede. Wat overigens het bedrijf zelve betreft, zij vermeld, dat met de thans nog in het bezit der maatschappij zijnde zes vrachtschepen een geregelde veertiendaagsche vrachtdienst naar Brazilië en Argentinië en terug wordt onderhouden. Omtrent de voortzetting van de verbinding Amsterdam—Oostkust van Zuid-Amerika zijn nog steeds onderhandelingen gaande. Eerst zoodra de regeering te dien aanzien haar de finitief standpunt heeft bepaald, zal het ons mogelijk zijn nadere mededeelingen te doen omtrent het lot der vennootschap. Dat hier bij voor aandeelhouders nog verwachtingen mogen worden gekoesterd, moet als buiten gesloten worden geacht. De winst- en verliesrekening staat: Debet voor: saldo A. P. f 771.296 in terest rekening f 105.874 (172.720) bedrijfsreke ning f 592.293 (2.230.519), reserve voor loopen- de verplichtingen, verhooging f 10.784 (575.043), speciale reserve (tegen deelneming gen enz.) f 300.000 verlies op verkoop stoomschepen f 479.984 26.979), verlies op verkoop perceel Prins Hendrikkade 34 f 4.867 en Credit voor: saldo verlies f f 2.265.731 (771.296). STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, (thuisreis) 6 te Genua. I Poelau Bras, 6 v. Amsterdam n. Batavia. Chr. Huygens (uitreis) 6 v. Port Said. Johan de Witt (thuisreis) 6 v. Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 4 v. Cristobal. Leerdam, N. York naar Rotterdam 5 (12 midd.) 90 mijl W. v. Bishops. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 4 (4n.m.) 300 mijl Z. v. Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) 5 te Navalakhi. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Lulea n. Vlaardingen, p. 5 Brunsbuttel 7 (1 v.m.) H. v. Holland verw. Flensburg, 5 v. Vlaardingen n. Lulea. Rozenburg Sfax n. Huil 4 v. Oran. Stad Arnhem, Seriphos n. Rotterdam 6 v. Oran. Stad Amsterdam, Vlaardingen naar Bag- fcoü pass. 6 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) 4 v. Bordeaux. Jaarstroom, (thuisreis) 5 v. Freetown. Reggestroom (uitreis) 4 v. Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein, (thuisreis) 5 te Suez. Boschfontein 5 v. Rotterdam te Beira. Springfontein (uitreis) p. 5 Beachy Head. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Serooskerk, (uitreis) 5 te Iloilo. Meerkerk, (thuisreis) 3 te Osaka. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venus, 5 v. Palermo n. Barcelona. Trajanus, 5 v. Melilla n. Oran. Orestes, 6 v. Constantza te Kopenhagen. Rhea, Rotterdam n. Genua, p. 6 Gibraltar. Ganymedes, 6 v. Varna n. Constantza. Irene, Danzig n. Amsterdam 6 v. Kopen hagen. Nereus, vertr. 7 van Stettin naar Amster dam. Calypso, 6 van Rotterdam n. Lissabon. Hermes, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Bennekom, 5 van Callao te Arica. Titus, Lipari n. Amsterdam 6 (12 midd.) 120 mijl Z.W. van Ouessant. Cottica, 6 van Paramaribo te Amsterdam. Pluto, 6 van Amsterdam naar Odense. Theseus, 6 van Amsterdam naar Aarhuus. Stuyvesant, Amsterdam n. Paramaribo, 5 v. Madeira. Telamon, 6 v. Asmterdam te Rotterdam. Titus, Lipari n. Amsterdam p. 5 Finisterre. Iris, 4 v, Kingston (Ja.) n. W.-Indië Bodegraven, 4 v. Arica n. Mollendo. Luna 6 v. N.-York n. Port-au-Prince. Mars, 6 v. Hamburg te Amsterdam. Orpheus, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Stella, 5 v. Stamboul n. Izmir. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, Montferland, 5 v. Amsterdam te Hamburg. Waterland, (thuisreis) 5 v. Santos. NED. INDISCHE TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha, 5 v. Singapore n. Pladjoe, B. Papan. Agnita, 8 te Port of Spain verwacht, naar Takoradi, Dakar. Mirza, 25 van Curacao naar Genua, Livor- no. Napels, waarsch. Haifa, Pauillac, Rouaan ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone, (thuisreis) 5 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet, 6 v. Batavia te Rotterdam. Kota Baroe, (thuisreis) 6 v. Singapore. Sitoebondo, (uitreis) p. 6 Pantellaria. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Atreus, Rotterdam n. Japan 5 v. Hongkong Aeneas, 6 v. Japan te Rotterdam. Glenogle, Dairen n. Rotterdam' 5 v. Singa pore. Menelaus, Japan, n. Rott. 5 v. Shanghai. Antiloehus, Rott. n. Japan 5 te Port Said. Melampus, Batavia n. Amsterdam 5 te Suez Neleus, Singapore n. Liverpool en Amster dam 4 (9.18 n.m.) 840 mijl Z. v. Land's End. Eurybates, Batavia naar Liverpool. Melamous, Batavia n. Amsterdam 6 v. Port Said. AANGEKOMEN. 5 November: Dietrich Hasseldieck m.s. Papenburg Vliestroom s.s. Huil Ask s.s. Söderhamn Mado m.s. Terug uit zee Surreybrook s.s. Goole 6 November: Labud s.s. La Plata Elton s.s. Mesane Porter tpj. Noordzee Hildegard s.s. Trangsund Mars s.s. Hamburg Komiles ms. Leningrad Mount Taurus s.s. Rouaan 5 November: VERTROKKEN. Europe m.s. Liverpool Mado m.s. Londen E. Russ s.s. Rensburg Laurent Meeus m.s. Houston Irma s.s. Gefle Berenice sa. Gibraltar Helmwood s.s. Methil Salland s.s. Buenos Ames Calypso s.s. Lissabon Ousel s.s. Liverpool Telamon s.s. Rotterdam 6 November: Tonis Chandris s.s. Rotterdam Porto Alegre m.s. Porto Alegre Tawali m.s. Batavia Mado m.s. Londen Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip „Ask" arriveerde gisteren, komende van Söderhamn, met een lading cellulose aan de papierfabriek te Velsen. Houtaanvoer. Bij de papierfabriek te Velsen is aangeko men het Russisch motorschip Komiles met een lading hout van Leningrad. Het bergingsfonds van de Herzogin Cecilie. Bij de stranding van het Finsche barkschip Herzogin Cecilie op de Engelsche kust schreef de kapitein een leening uit om uit dat fonds de kosten van vlotbrenging en vernieuwing te kunnen dekken. Dit fonds werd toen gedepo neerd bij de Lloyds Bank te Salcombe. Nadat het schip evenwel weer drijvend was gemaakt bleken de kosten zoo hoog te zijn, dat een herstelling niet meer loonend zou zijn. In verband hiermede heeft kapitein Erikson besloten het schip en den geborgen inventaris te verkoopen en uit de opbrengst den intee- kenaren van het fonds de gestorte bedragen te restitueeren. De gelden, die anoniem ter beschikking wa ren gesteld, zullen worden geschonken aan de Engelsche Maatschappij tot redding van schip breukelingen. Bezoek torpedojager. De Amerikaansehe torpedojager Nr. 356 „Porter" passeerde Donderdag naar Amster- dam voor een bezoek van eenige dagen aan de sjoofdeiadt

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5