HET NIEUWE AVONDBLAD fll 22e JAARGANG No. 7 MAANDAG 9 NOV. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. UHgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM De Heksenketel. IJMUIDEN R.-K. Tooneelvereeniging „Kunstkring". ftti Concert Mandolineclub •Excelsior". Schepen in nood. De Herdenkingsmarsch der Kennemer Jagers. België bouwt visschers- vaartuigen. UMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—6 regels 10.75. Elke regel mee. 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regei meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR EST BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de register® zijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 150.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vl|f of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V^- Bank te Schiedam. In den heksenketel van de buitenlandsche politiek der groote mogendheden raast het door. Krasse redevoeringen van den Duit schen minister generaal Goering en den nieuwen Duitschen gezant in Londen von Rib- bentfop zijn gevolgd door een nog veel kras ser betoog van den Italiaanschen dictator Mussolini, waarin hij de as RomeBerlijn aanwees als „de spil waarom Europa thans gaat draaien" en Engeland min of meer uit daagde ten aanzien van de Middellandsche Zee. Daarop volgde een betoog van den Engelschen minister van Buitenlandsche Zaken. Eden, waarin deze verklaarde dat de vrede in Europa van Engeland afhangt, dat de Middellandsche Zee voor dit land de voor naamste verkeersader blijft en dat Engeland den Volkenbond wil versterken. Hij voegde daaraan het een en ander toe over de voor uitzichten der vijf mogendheden-conferentie. De opvattingen der betrokken landen zijn thans bekend, bestudeerd en vergeleken, zei Eden. Ofschoon de verschillen ontzaglijk groot zijn, kan men ze niet als onoverkomelijk be schouwen en Engeland zal alles doen om succes te bereiken. Deze opsomming klinkt niet bemoedigend, maar de ongeruste lezer van al die kracht dadige Europeesche machts-taal doet goed te bedenken, dat dergelijke redevoeringen steeds voor „het forum der publieke opinie", vooral voor het eigen volk, worden afgestoken. In Italië en Duitschland staan er gemeenlijk geweldige volksmassaas bij te juichen, wier enthousiasme door den redenaar gestimuleerd moet worden. In Engeland is dat niet het geval als een minister een principieele ver klaring aflegt, hetgeen zijn uitingen Uiteraard rustiger doet zijn. Overigens richt ook Eden zich tot het volk. In een gansch andere sfeer doet hij dat op kalmeerende wijze en uit de hoop op een toenaderingnadat hij eerst Mussolini's handschoen heeft opgenomen, hetgeen van den representant van het Brit- sche wereldrijk, dat zich thans ook al met groote snelheid bewapent, moeilijk anders te wachten was. Het geheel wekt dus een indruk van groote spanning in Europa, waarbij men nochtans niet moet vergeten dat de af stand tusschen woorden en daden, tusschen machtsspreuken en geweldpleging, nog altijd groot is en dat men al die woorden dus vooral niet te letterlijk moet opnemen. De soep wordt niet zoo heet gegeten als zij gekookt wordt. In de binnenkamers der di plomatie en der staatslieden wordt heusch wel in andere termen beraadslaagd. Er zij ook aan herinnerd, dat wij in de laatste ja ren al zooveel van die geweldige redevoerin gen te hooren hebben gekregen, dat zij tel kens geaccompagneerd zijn met onheilsvoor spellingen op korten termijn en dat uit al dat alarm nog steeds geen Europeesche oorlog is voortgekomen. De voorspellingen op korten termijn zijn allemaal onzin gebleken; de alarmisten heb ben telkens weer ongelijk gekregen. In wer kelijkheid veranderen redevoeringen aan den bestaanden toestand hoe slecht die nu ook al sinds jaren in Europa is heele- maal niets, en de telkens weer opgezweepte resp. verontruste menigten vergeten die be- toogen merkwaardig-snel. Wie uwer weet nog wat Hitler in 1934 tegen Europa zei, Hitler in 1935, Baldwin een half jaar gele den? Vermoedelijk niemand. Ook zijn er nog andere grootmachten, vooral niet minder machtig, buiten Europa. De wereld bestaat niet uit Europa, en de maohtig-betoogende staatslieden in dit kleine werelddeel hebben met dat feit geducht reke ning te houden. Wij zijn er even aan her innerd door twee berichten van vorige week: de herkiezing van president Roosevelt met een enorme meerderheid in een staat, die groo- ter is dan heel Europa en sterker dan eenige Europeesche mogendheid, en de geruchten omtrent een Russisch-Japansche toenadering. Conclusie? Europa komt steeds meer in de werkelijke noodzaak, te letten op zijn eigen zaak .Als geheel. In zooverre is minister Eden's opmerking over niet-overkomelijke geschillen te verklaren Wij leven op een vulkaan. Maar gelukkig rookt hij steeds alleen nog maar. Er is geen uitbarsting. R. P. VERMISTE DEENSCHE KOTTERS. Het wordt nu als zeker aangenomen, dat de Beensche motorkotters E 100 Thit, E 110 Knud en E 530 Poul Breinholt als vermist moeten worden beschouwd. Bovendien maakt men zich nog ongerust over de motorkotters E 86 Strandby, E 113 Ghrista en FN 55 C. Mollerup, „Het winkeltje van Tante Gerta". Hoe men, ondanks de tegenslagen van een crisistijd, er toch „den moed maar in moet houden" toont de opvoering van het kluchtige blijspel van A. Copini, door de R.K. Tooneel vereeniging Kunstkring. Voor een volle Witte Bioscoopzaal werd dit Zondagavond met veel succes opgevoerd. De titel „Het winkeltje van tante Gerta", wijst er reeds op in welke richting het gegeven zich beweegt. Ook hier is het weer een gezin, dat door de werkloosheid is getroffen en zich een op lossing voor zijn tegenslag zoekt. Zagen we echter in een „Zij roepen om werk" deze moei lijkheden op meer dramatische wijze behan deld, hier is daarentegen een optimist aan het woord, die op een luchtige manier het crisisprobleem naast zich neerlegt en zich (zoover zijn misère het hem dan toelaat) blij moedig door al zijn narigheid tracht heen te slaan. Iets dat door den toeschouwer zoowel als door den speler zeker wel als even aange namer beschouwd mag worden. Het bekende Yankee-gezegde „Keep your sunny side up" is dus wel van toepassing op den gewezen handelsreiziger Albers, die later als kruidenier schittert in het door hem (heer A. Koene) gehuurde komenijswinkeltje van tante Gerta, andersgezegd weduwe Krent (mej. Jo Meesters). Wie anders dan de heer Koene zou bij den „Kunstkring" een rol als deze zoo vertroete len en er het summum van grapjasserigheid uithalen en in een rad tempo over het voet licht werken? De manier waarop hij dit doet verzekert reeds bij voorbaat een éclatant suc ces. Op geestige wijze wist hij de satyre van den schrijver tot werkelijkheid te maken. Copini heeft in dit blijspel o.m. fijntjes de 1001 verplichtingen gehekeld, die een winkeliertje aan zijn klanten-mede-winkeliers heeft en ook natuurlijk op de hebbelijkheden en vooral de onhebbelijkheden van de klanten. Was de heer Koene de stevige spil, een hou vast voor de andere spelers en speelsters, de rest was er daarom niet minder om. Langzamerhand komt meer en meer uit hoe regisseur Jungbacker Sr. zijn ensemble dis cipline heeft geleerd en meer dan dit. De rolkennis is prima, geen moment hapert het, het tempo is het spreekwoordelijke sneltrein vaartje, aan elk gebaar ook aan dat van de derde planners was zorg besteed. Kortom: het klopte overal. Om de gezellige Albers, zoo zonnig en wel dadig aandoende in zijn optimisme ondanks de narigheid, groepeerden zich op passende wijze z'n dochter Thea (Jeanne v. d. Kolk) charmant als altijd en haar verloofde (P. Lieshout). De vlotte verschijning van den reiziger Feenstra (C. Jongejans) bleek een ge vaarlijke rivaal voor den ingetogen Nol. Zoon Leo (Nic. Berkhout) vulde het tooneel zooals we dat van hem gewend zijn en mej. T. Klaassen stond hem op innemende wijze als Mies zijn meisje bij. Moeder Albers vond in mevr. B. v. d. Kolk Versteeg iemand, die deze rol aan kon en zoo doende haar echtgenoot in het komenijs winkeltje waardig terzijde stond. Tante Gerta mogen we zeker niet vergeten te noemen; ten eerste was ze de aanleidende oorzaak, dat we van de gebeurtenissen in het loopzaakje konden meegenieten en ten tweede had Jo Meesters er een leuke typeering aan gegeven en komt haar naast den heer Koene het groote aandeel in het succes toe. Het blijspel had misschien niet veel om 't lijf, maar het bevatte veel waarheden in hu- moristischen of blijmoedigen zin opgediend, de regie heeft er veel mee weten te bereiken en de spelers kunnen hun rollen aan. Resultaat: een geslaagde en gezellige avond. Wat zou men nog meer wenschen! W. DE ZEVEN SLEUTELS VAN BALDPATE. De belangstelling voor „De zeven sleutels van Baldpate", het mysteriespel, dat de Too neelvereeniging „Varia" Dinsdagavond a.s. hoopt op te voeren, beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Indien deze toevloed van nieuwe leden in deze mate aanhoudt, bestaat er alle kans, dat Varia dit seizoen wederom voor uitverkoch te zalen spelen zal. FRANCISCUS VAN ASSISI, CHRISTUS' PALADIJN Zondagavond 15 dezer zal het tooneelstuk „Franciscus van Assisi, Christus' Paladijn" van Dr. P. Bertrand, waarvan dezen zomer de première ging, opnieuw voor het voetlicht worden gebracht, ook nu weer in de zaal van het St. Fidelisgebouw, Willemsbeekweg hoek Zeeweg. Het is een stuk van bijzondere schoonheid, dat bij de eerste uitvoering de aanwezigen ten zeerste heeft geroerd. Ongetwijfeld zal er ook bij de tweede op voering veel belangstelling zijn. CONCERT „DE EENDRACHT" De Harmoniekapel der Kon. Papierfabrie ken „De Eendracht", dirigent de heer G. H. Boedijn, geeft Zaterdag 14 November a.s. een concert in Concordia, met medewerking van het Mannenkoor Zanglust te Beverwijk. De harmonie zal ten gehoore brengen: Feestmarsch van Rich. Strauss, arr. Sam Vlessing, Unvollendete van Fr. Schubert, An dante uit het vioolconcert van F. Mendels sohn Bartholdy, Symphonie no. 2 (le deel) van Borodini, Slavische Rhapsodie van C. Friedemann en Le Fringant van F. Rousseau. Het koor zal zingen: Tempelzang van S. Budelman, Groot is de Heer van Fred. J. Roeske Morgenstemming van Th v. d. Bijl -a Abendfriede am Rhein van M. Neumann, Er is bal na. „Eet thans makreel!" roept aezc .„uiuiiuiaciie vussCher. Makreel is nu op haar best. Gerookt, gebakken of gekookt is het een uitstekend en goedkoop volksvoedsel. 99M Medewerking van het kwartet „Caecilia" Onnaspeurbare vuurpijlen. Het Russische m.s. Klara Tsetkin rappor teerde Zondagavond, dat een vaartuig aan stuurboordszijde op ongeveer 6 mijl afstand vuurpijlen afschoot. De Klara Tsetkin wendde onmiddellijk den steven en koerste naar de plek, waar de noodseinen gegeven waren. Er viel. zoover bekend, echter niets te be speuren. De donkere nacht en de hooge zeeën maakten het onmogelijk de plaats van de ramp nauwkeuriger af te zoeken. De aangegeven positie was 50.39 N.B. en 00.21 O.L. (d.i. ter hoogte van Beachy Head). Isis in S.O.S. Het Duitsche m.s. Isis van de Hapag, dat 4454 ton bruto meet (gebouwd in 1922, 2 schroeven) gaf Zondagavond naar het radio station van Lands End meldt, S.O.S.-signalen. Het in nood verkeerende schip bevond zich toen op 49.34 N.B. en 11.09 W.L. in vliegend storm weer, op ongeveer 350 mijl W. van Lands End. De Isis had ernstige roerschade bekomen en was vrijwel een speelbal van wind en golven. Met man en macht was men bezig de schade tijdelijk te repareeren. Sleepbooten zijn van Queenstown en Penzance ter assistentie ver trokken. WEER STORM OVER IJMUIDEN. De Zuidwester storm heeft Zondag weer tal van bezoekers naar IJmuiden getrokken. Vele automobilisten zijn naar de Semaphore ge reden en hebben van een van de mooiste zee gezichten, die ons land biedt kunnen genieten. Zware brekers sloegen weer over de Zuiderpier en de lichtopstand op het eind van deze pier werd onophoudelijk door de golven bestookt. Een bijzondere attractie was het bezoek van de Canbia, die omstreeks half twee, na passa giers te hebben ingenomen, de haven verliet. En om half vier kwam de Columbia uit Ham burg binnen. De haven bood daardoor een levendig schouwspel, dat vooral op de men- schen uit de provincie een grooten indruk maakte. Gehandicapt door het slechte weer. De Hern denkingsmarsch van de Kennemer Jagers, die gisteren gehouden werd, heeft het met het weer al heel slecht getroffen. Er werd 's morgens zeer ernstig aan gedacht, den marsch uit te stellen, maar terwille van dege nen, die van buiten waren gekomen, besloot het bestuur, in overleg met de deelnemers den marsch te laten doorgaan. En zoo vertrokken Zondagmorgen onge veer zeventig wandelaars en wandelaressen, die zich door de loodgrauwe lucht en de na jaarsbuien die daaruit neerstortten en ver der nog verwacht konden worden, niet lieten afschrikken, opgewekt van den start, het Wil- lemsplein, met 40 K.M. en veel wind voor den boeg. Door de vischhallen tippelde men naar de Zuidzijde, verder over de Julianabrug langs den Kanaaldijk over de sluizen, langs de ha vens aan de overzijde enz. naar Wijk aan Zee en vandaar terug naar de rust. Het Wapen van Vlsen. In totaal c.a. 23 K.M. Nu en dan werden de tippelaars verrast door een hagelbui of een stortregen en werd even geschuild, tenminste wanneer er iets was om te schuilen. Het tweede gedeelte van het parcours liep over Santpoort en was ca. 17 K.M. lang. Over het algemeen hield men er flink tempo in om warm te blijven. Reeds kwart na drie kwamen de eerste deel nemers in de Willem Barendsz, het eindpunt aan, ruim 4 uur waren allen „binnen". Hier vond de prijsuitreiking plaats door den voorzitter der Kennemer Jagers, die daarbij tevens verschillende autoriteiten bedankte voor de medewerking. Twee motortrawlers voor Oostende. Van de werven Boel en Zonen te Temsche aan de Schelde zijn twee visschersvaartui- gen te water gelaten, gebouwd voor rekening van een nieuwe reederij, de fa. Brunet en Co. te Ostende, welke gedoopt werden Adriatic en Arctic. De Adriatic is uitgerust met een Deutz-mo- tor van 300 P.K. bij 300 omwentelingen per minuut. De Artic met een Carels-motor van 300 P.K. met 275 omwentelingen per minuut. De gemiddelde snelheid zal van 11 1/2 tot 12 zeemijlen per uur bedragen. De schepen zijn voorzien van een koelin- richting, welke de vischruimen op een tempe ratuur van 1 tot 2 gr. zal houden; deze instal latie werd geleverd door de firma Lebrun te Nimy. De vischruimen kunnen 80.000 K.G. visch bergen.. Verder worden de schepen uitgerust met echolood, richtingzoeker, draadlooze telefonie enz. De stookolietanks hebben bergruimte voor 40 ton, hetgeen voldoende is voor vijf weken. Einde December zullen de schepen in de vaart gebracht worden. De Nederlanders „spellen ons de les" met de vischdistributie, aldus het Oostendsche Vis- scherijblad, waaraan wij bovenstaand bericht ontleenen. Maar de Belgen „spellen ons de les" wat den bouw van visschersvaartuigen betreft. Hieruit blijkt, dat men in Oostende meer vertrouwen in de toekomst van het vis- scherijbeörijf heeft dan in IJmuiden. waar men schepen laat sloopen, zonder er nieuwe voor in de plaats te stellen, waardoor onze vloot qualitatief misschien wel verbeterd, maar toch aanzienlijk achteruit gaat. WIJZIGING VAN EEN GEDEELTE VAN DE PATRICIUSLAAN. Krachtens de vergunning, verleend bij raadsbesluit van 28 Maart 1934, is door J. L. Min te Driehuis ten Noorden van de J. T. Cremerlaan en nabij den Hagelingerweg te Santpoort een weggedeelte (een z.g. wegaan- zet), sedert genaamd Patriciuslaan, aangelegd. 'De heer Min heeft thans verzocht, hem toe stemming te verleenen, bedoeld weggedeelte te wijzigen en aan te leggen op de wijze als is aangegeven op de bij de stukken gevoegde teekening, gemerkt B. Deze wijziging valt bui ten het plan van uitbreiding (plan in onder- deelen, gemerkt E) zooals dat is vastgesteld bij raadsbesluit van 15 September 1936, no. 3. In het bij dit besluit vastgestelde plan in hoofd zaak zijn de aanliggende gronden voor be bouwing aangewezen, zoodat de gevraagde wijziging ook in de toekomst geen moeilijk heden zal opleveren. Onder deze omstandig heden bestaat er bij B. en W. tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad voor, den heer Min de gevraagde toestemming te verleenen onder voorwaarde, dat alle uit de wijziging voortvloeiende kosten voor zijn rekeningen komen en dat de wijziging ge schiedt volgens aanwijzing en tot genoegen van het college. ANSJOVISVOORRAAD. Per 1 November 1936 lagen in de kel ders en pakhuizen van de Coöperatieve An- sjovisverkoopvereeniging te Amsterdam op geslagen 39418 ankers en 784 tonnen ansjo vis. Gedurende de maand October werden in geslagen 310 ankers en uitgeslagen 2262 an kers. HET RIOLEERINGSPLAN. Het leggen van 3.1 K.M. rioolbuizen van den TJmuiderstraatweg naar Velsen, zijnde het tweede gedeelte van het rioleeriagsplan, is door B. en W. opgedragen aan de firma A. Schoorl te Haarlem voor f 90.502, die had opgegeven 108.510 man-uren. De laagste in schrijving bedroeg f 85,974 met 110.500 man uien. De arbeiders mandolineclub „Excelsior" is een van de weinige ensembles an deze ge meente, waarvan men zou mogen zeggen: goede wijn behoeft geen krans. Van een bescheiden clubje, dat zich jaren geleden aangenaam bezig hield met het op even bescheiden wijze betokkelen van het populaire instrument, dat den naam van: mandoline draagt is het gegroeid tot een flink orkvst. Een orkest, dat dank zij de krachtige en vooral vakkundige leiding van den musicus Johan B. Kok thans een pro gramma uitvoeren kan, dat zoowel uiterlijke als innerlijke waarde heeft. Zoo hebben Zaterdagavond dan ook weer allen in gebouw „De Daad" genoten van het geen Excelsior te bieden had. Der traditie getrouw opende de adspiran- tenafdeeling „Jong Excelsior" met een 3-tal pittig gespeelde werkjes, die als altijd zeer in den smaak vielen en luiden bijval ontlok ten aan hen, die de zaal bevolkten, zij het dan in niet zulk een getale als we bij deze uitvoeringen gewoon zijn. De voorzitter, de heer J. ten Hagen, wees in zijn openingswoord in dit verband op de invloeden van radio en crisis. De jeugdafdeeling bleek een belofte voor de toekomst van het grootere orkest. Want uit de geheele uitvoering viel op te merken, dat de lessen van dirigent Kok ter harte ge nomen worden en dat ook onder de jonge ren serieus gewerkt wordt. Het rhythme zoo wel als de nuanceering geven blijk van stu die en oplettendheid; de stemming gaf, zoo nu en dan wel even aanleiding tot een on zuiverheid, maar dit valt in het niet bij de verdienste, dat het er muzikaal zoo goed „uit .kwam". Excelsior had haar programma niet over laden, maar in beperking juist Ihaar kracht gezocht. Door de ruime medewerking van an dere musici restten haar slechts vier man doline-werken, maar deze werden dan ook zorgvuldig afgewerkt ten gehoore gebracht. De pretentielooze leiding van een man als Kok waarborgde het orkest een gezonde mu zikale uitvoering, waarnaar het een onver deeld genoegen is te kunnen luisteren. Het metrum, de dynamiek, de opvatting, het en- semblespel, het is alls even fraai en boeiend. De heer L. Schouten verleende als violist zijn medewerking. Zijn optreden was veel belovend; hij heeft een goed gehoor en ook oor voor zijn muziek. En dan niet te vergeten het voornaamste: hij heeft muzi kaal gevoel en bezit het zoo dikwijls ontbre kende temperament. De guitaarbegeleiding van den directeur was feilloos maar kan een piano-accompag- nement toch niet vervangen. Een mooi geheel werd verkregen in het sa menspel van den violist en Excelsior met Marti's Serenade en Schubert's Standchen, waarvoor de uitvoerenden grooten bijval in ontvangst te nemen hadden. Na de pauze waren het Henk J. Arisz met zijn zangers, het dubbelmannenkwartet „Caecilia", die den avond opluisterden. En ook zij deden het op muzikaal vlotte en fraaie manier. Zoo werd Hoogerwerf's Nocturne, zoo rijk aan dynamische schakeeringen, uiterst ver zorgd gezongen; even (in 2) gezakt. Le Rossignol van Grétry, een graag gezon gen concoursnummer, ging ook dezen zan gers gemakkelijk af. Nu nog wat meer Fran- sche tong en Caecilia heeft een dankbaar re pertoirenummer er bij. De Legende van de 12 Roovers is eigenlijk het nummer van den heer H. van Kaam. Want naar zijn forsch gezongen baritonsolo mag het succes immers afgewogen worden. Dank zij zijn warm getimbreerd geluid en welbegrepen voordracht en den homogenen samenzang van het nu septet genoot dit re pertoirenummer der Don Kozakken een al leszins te loven vertolking. Gezamenlijk met orkest werd daarna nog een 3-tal melodierijke werkjes gezongen, die gehoord mochten worden; ook nu gaven or kest en kwartet blijk, dat het met hun musi- ceeren ernst was, zoodat er gesproken mag worden van een alleszins geslaagden avond. UITBREIDING CHR. SCHOOL TE SANTPOORT. Het bestuur van de Vereeniging voor Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs te Sant poort heeft zich tot het gemeentebestuur ge richt met het verzoek, de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de school der vereeniging aan de Frans Net- scherlaan aldaar. B. en W. stellen den raad voor het verzoek in hun handen te stellen om advies. SCHEEPVAARTRERICHTEN. Inneming passagiers en stukgoed. Gisterenmiddag arriveerde in de Buitenha ven alhier het Duitsche motorschip „Oaribia", komende van Hamburg om passagiers en stuk goed in te nemen, bestemd voor West Indië, waarnaar het schip na een kort oponthoud al hier is vertrokken. Niet ver gekomen Het Engelsche tank-motorscheepje „Pro wess", dat Vrijdag j.l. van hier naar Londen vertrok, is wegens den storm te Maassluis binnengeloopen. Belangrijke reparatieopdracht. Het Zweedsehe stoomschip „Norita", dat op het oogenblik met een gebroken achtersteven en beschadigd roer te Gent ligt, zal naar Am sterdam worden gesleept om deze schade al daar af doer de te herstellen De opdracht voor dit belangrijk werk is aan de Nederlandsche Dok Maatschappij gegeven. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip „P. L. M. 24" is al hier aangkomen van Bona met een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1