KON. NED. VOETBALBOND. Mijn kijk op het spel De uitslagen: door Criticus. StormvogelsD. H. C. Storm vogels-D. H. C. (1-1) D. W. S.-V. S. V. (4-1) Haarlem-K. F. C. (2-2) Blauw Wit-R. C. H. (3-0) DE OVERIGE EERSTE KLASSERS DE RANGLIJSTJES. AFDEELING I. AFDEELING II. AFDEELING III. AFDEELING IV. AFDEELING V. ExcelsiorD. F. C. (62) XerxesAjax (13) Z. F. C.Feijenoord (2—5) i AFDEELING I. Eerste klasse: XerxesAjax 13 ExcelsiorDFC 6—2' StormvogelsDHC 11 Blauw Wit—RCH 3—0 CW—ADO 2—3 Tweede klasse A: OSV—ZVV 6—2 Zeeburg'iaVriendensch. 20 WFCHercules 14 Tweede klasse B: De KennemersAFC 41 't GooiHRC 6—2 HFC—EDO 2—3 BFC—De Spartaan 23 Alcm. VictrixBl'daal 21 Derde klasse A: Alkm. BoysAlkmaar 20 JuccesHollandia 10 HelderBeverwijk 04 Derde klasse B: DWV—DJK 5—1 HalfwegSchinkelhaven 1—3 Jan Hanzenkwart.TOG 14 DECZeemeeuwen 2—3 WMSDe Meteoor 12 Derde klasse C: Zandvoort-Allen Weerb. 31 Watergraafsmeer-SDZ 35 WA—Rapiditas 31 Ahrend's VC De Volewijckers 02 Vierde klasse D THB—DIO 5—2' SDW—Swift 4—1 Spaarnevogels—AVOG 31 RipperdaAvanti 31 Reserve eerste klasse: RCH 2ZFC 2 3—0 Spartaan 2Stormvog. 2 42 EDO 2Zeeburgia 2 00 Hilversum 2Haarlem 2 10 Reserve tweede klasse A: Ajax 3—HFC 2 3—3 HRC 2—AFC 2 3—3 Reserve tweede klasse B: De Volewijckers 2-WMS 2' 51 VSV 2—DWS 2 4—3 ZW 2—OSV 2 1—4 AFDEELING II. Eerst,e klasse: HaarlemKFC 22 DWS—VSV 4—1 Hermes-DVSSparta 43 VUC—HBS 1—1 ZFCFeijenoord 25 Tweede klasse A-* OvermaasQuick 35 NeptunusSVV 23 H. v. Holland-St. Hooger 22 ODSVDL 1—1 Tweede klasse B: DOSEmma 64 RFCUnitas 62 The Rising Hope-Alphen 24 UW—UVS 2—3 SliedrechtDCL 23 Derde klasse A: Delft—ASC 4—2 HillinenHillegom 3,3 Lugdunum—Gouda 11 PostduivenSchoten 31 AFDEELING III Eterste klasse: Ensch. BoysNEC 03 Wageningen—ZAC 70 PECGo ahead 30 AGOVV—Enschedé 1—0 Tweede klasse A: SallandiaRobur et Velocitas 33 UDRigtersbleek 23 BorneHengelo 02 Zw. Boys—KHC 2—1 Rijssen VooruitPhenix 42 Tweede klasse B: Be QuickTheole 41 RhedenVitesse 3—3 SCH—Quick 2—0 AFDEELING IV Eerste klasse: NoadLonga 11 BleijerheidePSV 02 NACJuliana 42 AFDEELING V Eerste klasse: HSCHoogezand 23 LeeuwardenBe Quick 03 VelocitasSneek 02 Achilles—GVAV 4—2 Wel zelden zal in een voetbalmatch het spel- beeld en ook het spelpeil van voor en na de rust zoozeer verschillen als in dezen wedstrijd het geval is geweest. Voor de pauze, toen de thuisclub den stormwind in den rug had, was er van goed voetbal geen sprake, want door een voortdurende opeenhooping van bijna alle spelers voor het D.H.C.-doel maakte het geheel meer den indruk van een „scrum" bij een rugbymatch. Combineeren was ten eenenmale uitgeslo ten, omdat men elkaar zoodanig in den weg liep, dat er, practisch gesproken, geen ruimte overbleef om met den bal nuttig werk te kun nen doen. Steeds weer stuitte 't leder op het lichaam van een medespeler of tegenstander af, waarvan een vijftiental corners en zeker tweemaal zooveel doelschoppen en ingooien het gevolg waren. Stormvogels' kansen, om in déze periode een doelpunt te scoren ontstonden, merkwaardig genoeg, uit plotselinge uitvallen van D.H.C., waardoor het gedrang voor het Delftsche doel gedurende enkele oogenbliken minder werd, doch daar de voorwaartsen der thuisclub geen van allen een goed gericht schot wisten te los sen of daarmede meestal veel te lang wacht ten, kwam het doel der bezoekers slechts spo radisch in werkelijk gevaar. Uitgezonderd linkshalf Tol, die eenige malen met verre schoten trachtte, keeper Boot te passeeren, scheen geen der Stormvogels te begrijpen, dat zelfs het schieten van grooten afstand met dezen stormwind in den rug doelpunten kon opleveren, mits men den bal niet te hoog of te hard wilde trappen. D.H.C. verdedigde met man en macht in de logische veronderstelling, dat zij na de pauze door beter gebruik te maken van den steun der elementen daarvan werkelijk voordeel zou ondervinden in tegenstelling met de moeilijk heden, die Stormvogels zichzelf had bezorgd. Zoo eindigde dus de eerste helft, zooals deze begonnen was, d.w.z. met een bijkans onafge broken worsteling voor het doel der gasten, zonder dat den supporters der beide clubs, laat staan den onpartijd'igen toeschouwer ook maar eenige reden tot enthousiasme over het vertoonde was geboden. Terecht was men algemeen van oordeel, dat D.H.C., dat het zonder den, een kwartier na den aanvang wegens een verwonding uitgeval len Van Nellen moest stellen, na de hervat ting vrij gemakkelijk zou zegevieren. Doch tot veler voldoening, niet het minst van onder- geteekende, tapte Stormvogels in de tweede helft uit een geheel ander vaatje. De spelers waren blijkbaar volkomen door drongen van het feit, dat een verdedigende tactiek, zooals die voor de pauze door D.H.C. was gevolgd, hun slechts verlies of, in het al lergunstigste geval, een gelijk spel kon opleve ren. Van stonde af aan werd met alle macht getracht, het spel naar de Delftsche helft te verplaatsen en daar te houden. Deze uitste kende tactiek liet niet na vruchten af te wer pen. Daar de halfbacks en zelfs de backs steeds achter de voorhoede optrokken, waren de D.H.C.-voorwaartsen en middenspelers ge noodzaakt, hun „arbeidsterrein" ver van het Stormvogels-doel te zoeken. Wel probeerden de Delftsche middenvoor en vleugelspelers de schaal naar de andere zijde te doen overslaan, doch de buitenspel-val, zaakkundig opgezet, door de gebroeders Haak, verijdelde meerma len dit pogen. De IJmuidenaren kregen zoowaar diverse uitstekende scoring-kansen, die echter alle door te lang talmen, slecht schieten en onvol doende bal-contröle (het „doodmaken" van een hoogen bal is bij zulke weersomstandig heden een eerste vereischte) te niet gingen. Wel heel jammer was het, dat de beide vleu gelspelers niet de juiste methode volgden om het offensief volledig tot zijn recht te doen komen. Rechtsbuiten Bloemink was weliswaar zeer actief en deed ook wel goede dingen, doch geen oogenblik was hij op de plaats te vin den, waar hij behoorde, n.l. op zijn lijn. De open aanvallen van de ploeg liepen dienten gevolge dikwijls dood, doordat de bal over de verlaten zijlijn ging, terwijl dé vleugelspeler het zijn bewaker mogelijk maakte, ook in het middenveld te helpen verdedigen. Linksbuiten Prins toonde de neiging, vrijwel eiken bal eerst een tikje naar achteren te geven, om het le der daarna met den rechtervoet voor het doel te plaatsen. Dit veroorzaakte herhaaldelijk tempo-verlies en deze manoeuvre was te meer onnoodig, daar Prins veel beter links dan rechts trapt. Intusschen had de Delftsche rechtsbuiten Van der Sloot door, met een vrij veld voor zich, op het juiste moment naar binnen te loopen en zuiver laag in den hoek te schieten, aan de Stormvogels-vleugelspelers laten zien, hoe het wèl moet en daarmede tevens zijn club de leiding gegeven. En ondanks de fraaie kansen, die de voorwaartsen der thuisclub kregen, om hun team te doen zegevieren, moest een straf schop wegens ruw spel tenslotte het, overigens verdiende, gelijkmakende doelpunt brengen. Thans nog een enkel woord over de spelers. In de voorhoede wilde het, zooals gezegd, niet al te best boteren. De drie binnenvoorwaartsen bleven meestal te dicht bij elkaar, Schoorl stelde zich dikwijls met zijn rug naar het vij andelijk doel op, waardoor hij het leder niet steeds tijdig bereiken kon. De jeugdige Wou denberg deed lang geen slecht werk, hij trachtte althans voortdurend zijn vleugelspe ler in het spel te betrekken, doch hij dient te bedenken, dat de vijandelijke halfback deze steeds herhaalde manoeuvre in het oog krijgt. Een pass naar den anderen vleugelspeler, mits deze op zijn lijn blijft, geeft aan het spel dikwijls een verrassende wending. Van Pel heeft hard gewerkt, maar hij moet het leder sneller afgeven of eerder schieten. De halfbacks hebben, vooral na de pauze, tactisch voortreffelijk gespeeld; zij moeten er echter in hun enthousiasme voor waken, el kaar niet in den weg te loopen. Voor de rust was het aangeven meermalen te hard en een goed gericht schot zou onder deze weersom standigheden alleszins op zijn plaats geweest zijn. De beide backs hebben hun taak naar behooren verricht, daarentegen maakte Hol- lenberg dezen middag verschillende fouten, die als door een wondér geen doelpunten ten ge volge hadden. Hij moet, zeer zeker bij zulk een stormwind, steeds het spel blijven volgen, ook al beweegt zich dat op de andere helft. Dan zal het niet zoo gauw voorkomen, dat hij door een onverwacht hoog schot van de middenlijn af bijna wordt verrast, doordat hem de tijd ontbreekt, de vlucht van den bal precies te beoordeelen en zich goed op te stellen. Het scheelde eenige keeren maar een haar, of de bal was over zijn hoofd in het doel gegaan. Bij D.H.C. hebben de backs goed, zij het ook ietwat forsch verdedigd. De keeper verrichtte eenige fraaie „saves" en de halfbacks waren defensief voldoende met den linksmidden Bak ker als den technisch en tactisch besten speler. In de voorhoede was Van der Sloot de gevaar lijke man, nu Van Nellen slechts korten tijd aan het spel kon deelnemen. De beide bin- nenspelers werden door de IJmuider-halfbacks vrijwel volkomen overschaduwd. De middenvoor Ditmars, van wien, naar mij bleek, velen meenen, dat hij in aanmerking komt voor een plaats in een vertegenwoordigd elftal, is zeer zeker een speler met capaciteiten, vooral wat het schieten en het open houden van den aanval betreft. Zijn spel is echter te wisselvallig om hem vooralsnog als een aan valsleider bij uitnemendheid te beschouwen, want naast vele goede dingen zijn er lange periodes in een wedstrijd, waarin hij totaal niet opvalt, terwijl hij tevens geneigd lijkt, bij tegenslag zijn goed humeur te verliezen. Intusschen ben ik er geen oogenblik be vreesd voor, dat Haak en zijn mannen er niet in zullen slagen, een behoorlijk aantal pun ten te veroveren. CRITICUS. De storm was oorzaak, dat er van goed spel in deze ontmoeting weinig terecht kwam. Voor de rust had Stormvogels het voordeel van den wind met het gevolg, dat de blauw witte aanvallers niet van het Delftsche doel waren te slaan. En toch kreeg Boot betrek kelijk weinig te doen, doordat het groote aan tal spelers op een kleine oppervlakte gronds, het schieten zeer lastig maakte. Wel werden heel wat hoekschoppen op Boots veste geno men, doch daarbij bleef het. Na de rust heeft D.H.C.'s aanval het in zoo verre gemakkelijker gehad, dat Ditmars c.s. meer vrijheid werd gelaten, doordat Storm vogels in tegenstelling met D.H.C. voor de rust ook tegen den wind in „op den aanval" ging spelen. Tal van schoten werden op Kollenberg ge lost. Deze stopte er eenige heel goed, was soms iets onzeker, doch kon aan Van der Sloots doelpunt niets doen. Tenslotte maakte Schoorl uit een strafschop gelijk. Bij Stormvogels hebben allen hard gewerkt, doch een schutter konden we ook nu nog niet in den aanval ontdekken. Wel viel ons het goedé plaatsen van Woudenberg op. De elftallen waren: Stormvogels Hollenberg Haak Sr., Haak Jr. Bravenboer, Weij, Tol Bloemink, Van Pel, Schoorl, Woudenberg Prins D.H.C.: Van Nellen, v. Dijk, Ditmars, Buyink, v. d. Sloot Bakker, v. d. Lem, Bommelee Dor jee, Noordeloos Boot Stormvogels heeft het eerst het voordeel van de stevige bries en reeds in de eerste minuut ontsnapt het Delftsche doel tot twee maal toe op het nippertje. Bovendien stopt Boot op werkelijk kranige wijze een kogel van Van Pel. D.H.C. heeft het geducht met den storm te kwaad en in den regel brengt men het aan vankelijk niet verder dan de beide Haken, die tot op de helft van het veld staan. Deze in- sluittactiek van Stormvogels brengt mee, dat het voor het Delftsche doel een opeenhooping van spelers is en de IJmuidenaren slechts wei nig aan schieten toekomen. Het voornaamste resultaat, dat de Vogels boeken, ziin een groot aantal corners, die echter voorldopig geen doelpunt opleveren. Plotseling zien we Wou denberg prachtig werk verrichten, doch niet minder mooi voorkomt Boot een doelpunt. Na 20 minuten komt, wat verwacht kon worden: Een paar snelle uitvallen van den steeds vrij staanden Van der Sloot, die slechts op het laatste nippertje bedwongen worden. Van Nellen verlaat dan het terrein en het IJmuider overwicht wordt nog grooter, wat echter de kans op een Stormvogels-doelpunt verkleint, want zelfs de halfbacks gaan in de voorhoede opereeren. Boot krijgt dan ook be trekkelijk weinig te doen, doch zoo noodig o.a. bij een vliegend schot van Van Pel toont hij zich een goed doelman. Het regent hoekschoppen op het Delftsche doel, doch kop pend en trappend weten de D.H.C.-ers een doelpunt te voorkomen. Rust 00. Nauwelijks is begonnen, of we zien Ditmars 1 op meesterlijke wijze een „omhaal" geven, welke net naast gaat. Maar ook Stormvogels' aanval zit niet stil en na een paar minuten hebben we van de IJmuider voorhoede reeds meer goeds gezien dan van de Delftsche in de geheele eerste helft. Na 5 minuten laat Haak Jr. geheel onnoodig Van der Sloot loopen. Deze geeft Vermeulen, die Van Nellen verving, een pracht kans, welke deze leelijk mist. Ontsnapt hier Stormvogels, even later heeft D.H.C. geluk wanneer Schoorl uit 'n voorzet van Prins een opgelegde kans niet accepteert. Stormvogels is in 't veld nog absoluut niet minder. Haar voorhoede speelt zelfs beter dan voor de rust. Met dit al echter beleeft het IJmuider doel de benauwdste momenten: Een schot van Van der Lem ketst tegen de lat en een schot van Tol stop Hollenberg slechts op het nippertje. Even hierna echter wordt hij door Van der Sloot gepasseerd (01). Stormvogels geeft zich nog niet gewonnen en we noteeren eenige snelle aanvallen, waar uit Woudenberg bijna doelpunt. Stormvogels houdt vol en neemt zelfs eenigen tijd den aan val over. Eindelijk weet Schoorl uit een straf' schop gelijk te maken (11). Eenigen tijd oefent Stormvogels nu een zwaren druk uit, doch tegen 't einde ver plaatst D.H.C. het spel en zien we Hollenberg op prachtige wijze een vliegend schot van Van Dijk over de lat werken. Spoedig hierna is het tijd en heeft Stormvogels een verdiend gelijk spel behaald. Met een schutter in de voorhoede, had het zelfs een overwinning kunnen zijn. Hoewel de Amsterdammers de overwinning zeer zeker verdiend hebben, heeft V.S.V. in deze ontmoeting met veel pech te kampen gehad. Zoo plaatste Broek den bal juist voor de voeten van Slot, welke maar voor het in trappen had en was De Koning, nadat Sterk nog voor de rust gelijk had gemaakt, zoo on gelukkig, den bal in eigen doel te plaatsen. Zoodoende kwam D.W.S. aan twee zeer goedkoope doelpunten, waardoor de eerste helft met een 21 voorsprong in het voordeel der Amsterdammers inging. Het zag er toen nog lang niet naar uit dat D.W.S. zou win nen. Eerder scheen de overwinning der rood-witten in het zicht, te meer daar V.S.V, thans den zeer sterken wind in den rug kreeg. Het zoo homogene elftal van voor de rust bleek er in eens geheel uit te zijn en het werd een hulpeloos geknoei van je welste. Behoudens Sterk, v. d. Griendt en keeper Michel raakten alle overige spelers geheel de kluts kwijt en zoo kon het gebeuren, dat D.W.S. een vrij ge makkelijke overwinning op het uit vorm zijn de V.S.'V.-elftal behaalde. Wanneer de uitstekend leidende scheids rechter Vrugt beginnen laat, stellen de elf tallen zich als volgt op: D.W.S.: Heekelaar Caldenhoven, J. v. Stokken Troek, Huisman, Deuker Melchers, H. Mol, Slot, Luttinghuis, C. v. Stokken V.S.V.: Teeling, Sterk, G. Michel, v. Leeuwen, Heins V. Os, De Koning, v. Osch, v. d. Griendt, Broek Michel De Koning, welke den toss wint verkiest eerst tegen den zeer sterken wind en de zon in te spelen. Al direct is D.W.S. in den aan val en ontstaat er een gevaarlijk moment voor het V.S.V.-doel als keeper Michel weg werkt en de bal door den wind afdrijft en juist weer voor den doelmond terug komt, waar Broek hem wederom retourneert. Ook hierna krijgt de D.W.S.-voorhoede verschil lende kansen, doch deze worden alle ver knoeid. Ondanks den sterken wind laat V.S.V. zich geenszins in de verdediging drin gen, zij valt zelfs verschillende malen goed aan. De V.S.V.-voorhoede heeft echter geen gemakkelijke taak tegen de zeer sterke D.W.S.- verdediging. Caldenhoven en v. Stokken heb ben de beidé vleugelspelers van V.S.'V. vol komen in bedwang. De partijen wegen goed tegen elkaar op en de wedstrijd is reeds een half uur oud zonder dat een der partijen gedoelpunt heeft. D.W.S. komt dan al zeer gemakkelijk aan de leiding, als Broek op on begrijpelijke wijze den bal zonder meer voor de voeten van Slot legt, welke enkel maar voor het intrappen heeft (10). Direct hierop krijgt Luttinghuis de kans van den dag om den voorsprong te vergrooten, doch deze faalt volkomen. Even later krijgt dezelfde speler nog een kans. Vlak in den doelmond staande, kopt hij een scherpen voorzet van v. Stokken totaal mis. Bij een V.S.V.-aanval wordt de sterk be waakte Sterk tegen den grond geloopen. Lig gende op den grond weet hij echter het leder nog langs den uit zijn doel geloopen D.W.S.- keeper te plaatsen en zeer langzaam verdwijnt de bal langs dén eveneens op den grond lig gende back van D.W.S. in het doel (11). Kort voor de rust schiet De Koning, wan neer hij den bal in den doelmond om wil halen in eigen doel en zoo komt D.W.S. ten tweeden male goedkoop aan de leiding (2—1). Na de rust is V.S.V. direct in den aanval en eenige harde schoten van Van Leeuwen en Sterk komen tegen de lat of gaan langs het D.W.S.-doel. V.S.V. heeft dan weer pech als een hard schot van Sterk buiten bereik van keeper Heekelaar via de bovenlat over gaat. Zoo verstrijkt het eerste kwartier van de tweede helft met een sterk V.S.V. overwicht. Dan volgt een plotselinge doorbraak van de D.W.S.-vooi'hoede en scoort Melchers het eenige mooie doelpunt in dezen wedstrijd (3—1). Het spel van V.S.V. zakt dan als een kaar tenhuis ineen en van hetgeen het V.S.V.- elftal toen nog vertoonde valt weinig goeds meer te vermelden. D.W.S. behield het beste van het spel en Slot weet nog eenmaal voor D.W.S. te doelpunten, zoodat de wedstrijd ein digt in een wel wat geflatteerde 41 over winning der Amsterdammers. Het bekende spelsysteem der Koogers heeft ook nu zijtn uitwerking niet gemist. Bijna tweemaal drie kwartier was Haarlem in de meerderheid; K.F.C. bepaalde zich weer in hoofdzaak tot snelle uitvallen, welke niet van gevaar ontbloot waren, maar die toch niet meer zoo goed van opzet zijn, als voor heen. hoewel K.F.C. in De Boer een uitste kend midvoor heeft, waarmee 'rekening dient gehouden te worden. De Haarlem-voorhoede stond voor een moeilijke taak, want geen moment weken de Koogers af van hun systeem; de talrijke aan vallen der roodbroeken werden steeds afge slagen. Vooral doelman Veen onderscheidde zich. hoewel hij dezen middag ook veel geluk had. Toch had in een periode van dit Haarlem- overwicht KF.C. bijna gescoord, maar eenig aarzelen van De Boer was oorzaak, dat Ver happen kon wegwerken. Overigens maakte laastgenoemde speler geen sterken indruk; hij zal zich vooral be ter moeten opstellen om gevaarlijke momen ten te voorkomen. De geheele voorhoede van Haarlem vuurt talriike malen den bal rm het Koog-er doel af. maar er wordt te hoog geschoten. Een uitstekend schot van De Ja Mar, die in een uitstekenden vorm is. Buist net over de lat. Een goede pass van Smit wordt door Van Polanen voor doel geplaatst. De Winter schiet in. (10). Direct hierop kopt Smit mooi in, maar met een sprong weet keeper Veen een zeker schijnend tweede doelpunt te voorkomen. Rust komt met 10. De eerste aanvallen na rust komen direct van de zijde van Haarlem; Smit lost reeds dadelijk een hard schot, dat Veen onschade lijk maakt. Ook K.F.C. komt dan meer tot aanvallen, maar Vijgeboom is eveneens op zijn post. Het spel wordt dan te enthousiast. Het ware beter geweest, als scheidsrechter Neuer- burg toen dadelijk had ingegrepen. Na een goed genomen hoekschop maakte Kruiver gelijk. (11). Wel bleef Haarlem ook nu aanvallend, maar er was door -de Koogsche verdediging niet heen te komen Een goed schot van Van Gooi gaat via den paal naast, maar toch kwam van dien kant Haarlem's tweede doelpunt, toen Van Gooi uit een vrijen trap den bal voor doel plaat ste en Effern in kopte. (21). Maar al spoedig bleek dat deze voorsprong niet veilig was, want toen Verhappen onge oorloofd werd aangevallen, kon De Boer on gehinderd gelijk maken. (22). Het regende nu schoten op het K.F.C.-doel waar keeper Veen steeds op zijn post is. Legio vrije trappen worden uitgedeeld, v. d. Hulst moet uitvallen; hij wordt vervangen door Hurkmans. Een aantal hoekschoppen op het K.F.C. doel heeft ook geen succes. Dank zij keeper Veen sleept K.F.C. een gelijk spel uit het vuur. Haarlem speelde met het volgende elftal: Vijgeboom, Verhappen, Huysmans, de la Mar, Goedhart. Van Gooi, de Winter, Effern, v. d. Hulst, Smit, Van Polanen. R.C.H. heeft het wederom niet tot een over winning kunnen brengen. Zij staat er thans met slechtst drie punten uit zeven wedstrij den, wel heel slecht voor. Indien niet spoedig verandering in den toestand komt, ziet 't er slecht uit voor de Racing Club. Vooral het feit dat nu in drie achtereen volgende wedstrijden geen enkel doelpunt ge - maakt is, stemt tot nadenken en leidt toch wel tot de conclusie, dat vooral de voorhoede totaal uit vorm is, althans matig speelt. Dit was ook nu het geval, al zijn er toch nog wel, en enkele zelfs heel goede kansen tot scoren geweest, die onbenut bleven. Het lijkt er bovendien op, dat elk greintje geluk ontbreekt. De tegenpartij had daarover niet te klagen. Zoo leverden twee door den rechtshalf van R.C.H. veroorzaakte corners twee doelpunten op, en een door den wind opgenomen voorzet van den Amsterdamschen rechtsbuiten, door Kors onjuist beoordeeld leverde aan Blauw Wit eveneens een doel punt op. Ondanks de drie tegenpunten kan toch gezegd worden dat de R.C.H.-verdediging be hoorlijk gespeeld heeft, al komt het ons voor dat de derde goal directt uit een corner ge scoord, bij juister opstellen van Metten, voor komen had kunnen worden. De voorhoede daarentegen was vrijwel on gevaarlijk en dat wel in de eerste plaats omdat de beide vleugelspelers er nagenoeg niets van terecht hebben gebracht. Hanse en v. d. Meulen hebben het de verdediging van de thuisclub niet lastig gemaakt.. Van der Horst was ook niet in zijn besten vorm en Hoogendoorn werkte wel hard, doch kon toch ook niet de Amsterdamsche defensie in groote moeilijkheden brengen. Op het goed bespeelbare, zij het wat zachte terrein stelden zich te twee uur de volgende ploegen op: Blauw Wit* Ferwerda, Weerman, Slot, Hellingman, de Boer, de Lange, Ouwerkerk, van Deene, van Nol, Wilders, Bergman R.C.H.: v. d. Meulen, Hoogendoorn, v. d. Horst, van Balen, Hanse Prevost, Slot, Siegerist, Prevost, Kors, Metten. Blauw Wit begint met eenig overwicht; reeds aanstonds is het Bergman, die na een snellen rush den bal hoog over het R.C.H.-doel schiet. Dan krijgt plotseling v. d. Horst na een mooien aanval den bal vrij voor doel, doch zijn schot faalt, waarna een door v. d. Horst geforceerde corner evenmin eenig resultaat oplevert. Ër komt nu een periode, waarin de Amster dammers zich bepaald sterker toonen, doch de verdediging van R.C.H. met Prevost aan het hoofd weerstaatt den druk uitstekend. Toch volgt na ongeveer een halfuur het eerste doelpunt van Blauw Wit als Van Nol een onjuist door Kors beoordeelden voorzet opvangt en inschiet. (1.0). Dan komt R.C.H. wat meer aan het woord Hoogendoorn krijgt een kans uit een door v. d. Horst aangegeven bal, doch zijn schot belandt in het zijnet, zoodat met een 10 achterstand gedraaid wordt. Na de hervatting volgt een periode van wel twintig minuten, waarin R.C.H. den toon aan geeft, doch het komt niet tot den op dat oogenblik verdienden gelijkmaker. Als na vijf en twinitig minuten Blauw Wit een corner te nemen krijgt, ontstaat daaruit een scrimmage, waaruit Wilders den bal in kopt en vlak daarna schiet Bergman uit een corner den bal ineens in het R.CH.-doel. Alle pogingen ten spijt ziet R. C. H. geen kans, tegen te scoren. Zij verliest alzoo met 3—0. C. V. v.—A. D. O. (2—3) In de eerste helft ging het aanvankelijk ge lijk op. Daarna kwam C. V. V. geleidelijk meer in den aanval. Toen in de C. V. V.-verdedi- ging na een Haagschen aanval even wat ge knoeid werd, wist Vols hiervan mooi te profi- teere-n (01). Vlak daarop maakte v. d. Herik van C. V. V. den gelijkmaker (11). Vlak daarop maakte v. d. Herik van C. V. V. den gelijkmaker (11). Kort voor de rust nam A. D. O. op zeer gelukkige wijze opnieuw de leiding. Op vrij verren afstand kreeg zij een vrijen schop te nemen, -die -door Loof, op doel w-er-d geschoten. De keeper van C. V. V. be oordeelde den bal verkeerd; denkende, dat deze naast ging, stak hij geen hand uit. De bal rolde evenwel net in het uiterste reehter- hoe-kje (12). In de tweede helft zette C. V. V. enkele aan vallen op, welke echter nog niet het -gewensch. te resultaat hadden. Meer dan 20 minuten waren verstreken, toen eindelijk de gelijkmaker kwam. Zaanen zette voor en Verhoef schoot onhoudbaar in het net1 (2—2). In de laatste minuut brak plotseling de links buiten van A. D. O. door. Hij plaatste naar zijn linksbinnen, -die inschoot (23). Eerste klasse: gesp.gew.gei.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 7 6 1 0 13 18—9 1.50 C. V. V. 7 4 1 2 9 14—11 1.29 Blauw Wit 7 4 0 3 a 13—9 1.14 D. H. C. 7 3 2 2 8 13—9 1.14 Excelsior 7 3 1 3 7 17—14 1.— Xerxes 7 3 1 3 7 20—15 1.— A. D. O. 7 3 1 3 7 8—8 1.— D. F. C. 7 2 1 4 5 14—22 0 71 Stormvogels 7 1 1 5 3 12—17 0.43 R. C. H. 7 1 1 5 3 8—23 0.43 Tweede klasse B: Alcm. Victrix 6 4 2 0 10 15—6 1.67 E. D O. 7 4 2 1 10 14—10 1.43 't Gooi 7 3 3 1 9 21—12 1.29 A. F. C. 7 2 3 2 7 22—20 1.— H. R. C. 7 3 1 3 7 22—23 1.— De Kennemers 6 3 0 3 6 11—14 1.— B. F. C. 7 2 2 3 6 26—24 0.86 De Spartaan 7 2 2 3 6 1415 0.86 Bloemendaal 7 2 0 5 4 16—26 0.57 H. F. C. 7 1 1 5 3 17—28 0.43 Eerste klasse: Feijenoord 7 6 1 0 13 26—11 186 D. W. S. 6 5 0 1 10 14—9 1.67 Haarlem 7 4 2 1 10 20—1(1 1 43 Hermes-DVS 6 4 0 2 8 13—14 1.33 V. S. V. 7 4 0 3 8 15—15 1.14 Sparta 6 2 1 3 5 6—8 0.83 K. F. C. 6 1 2 3 4 12—14 0.67 V. U. C. 7 1 2 4 4 10—14 0.57 H. B. S. 7 1 1 5 3 11—21 0.43 Z. F. C. 7 0 1 6 1 7—13 0.14 Eerste klasse: Heracles 6 4 1 1 9 17—6 1.50 Go ahead 7 4 2 1 10 11—6 1.43 P. E, C. 7 4 1 2 9 17—11 1.29 A. G. O. V. V. 7 4 1 2 9 8—5 1.29 Tubantia 6 3 1 2 7 11—10 1.17 N. E. C. 7 3 2 2 8 13—9 1.14 Enschedé 7 3 1 3 7 12—11 1 Wageningen 7 2 1 4 5 17—16 0.71 Z. A. C. 7 .1 0 6 2 14—30 0.29 Ensch. Boys 7 1 0 6 2 5—21 0.29 Eerste klasse: P. S. V. 7 5 1 1 11 17—9 1.57 Noad 7 4 1 2 9 23—14 1 29 N. A. C. 7 4 1 2 9 16—12 1.29 B. V. V. 6 3 1 2 7 16—14 1.17 Roermond 6 2 3 1 7 14—13 1.17 Bleijerheide 7 2 3 2 7 8—11 1— Longa 7 2 2 3 6 18—13 0.88 Juliana 7 1 3 3 5 13—21 0.71 M. V. V. 6 1 1 4 3 10—15 0,50 Eindhoven 6 1 0 5 2 11—25 0.33 Eerste klasse: Be Quick 8 6 2 0 14 30- -11 1 75 G. V. A. V. 8 4 2 2 10 23- -12 1.25 Veendam 7 3 2 2 8 16- -11 1.14 Sneek 7 3 2 2 8 7- -8 1.14 Hoogezand 8 3 3 2 9 20- -18 1.13 Friesland 6 3 0 3 6 11- -a 1.— Achilles 8 2 .2 4 6 20- -27 0.75 Leeuwarden 7 2 1 4 5 11- -17 0.71 H. S C. 7 2 0 5 4 9- -20 0.57 Velocitas 8 1 2 5 4 13- -13 0.50 D. F. C. nam na den aftrap het eerst het initatief tot de naanva.1, waarbij Ruisch tegen den paal kogelde. Toen nam Excelsior spoedig de leiding over; Engelsman scoorde uit een voorzet van Wigman het eerste Rotterdamsche doelpunt (10). Na 25 minuten vergrootte Engelsman den voorsprong (20). Even voor het einde der eerste helft bracht Maaskant met een goeden kopbal den stand op 3—0. In de tweede helft waren de gasten weder om het eerst in den aanval. De voorhoede demonstreerde af en toe aardig veldspel, doch met schieten faalde zij tel-kens. De thuisclub deed het beter. Na goed opbrengen plaatste Mansen het leder goed voor doel, waarna Maaskant inschoot (40). Even later profi teerde de Rotterdamsche voorhoede van een opening in de Dortsche achterhoede. Uit een voorzet van Manssen schoot Niehoff met een hard, vliegend schot het vijfde Rotterdamsche doelpunt in (50). Tegen het einde boekten de gasten voor de eerste maal succes; na goed opbrengen van den linkervleugel kwam de bal bij Pluimert, die na een kort duel met keeper Jongste inschoot (5—1). Even later ging Mijnders er alleen met den bal van door. Hij loste een schot, waarbij de bal effect kreeg en zoodoende over de handen van den doelman heen in het net terecht kwam (52). Tenslotte maakte Niehoff uit een corner van Manssen het half dozijn vol, zoo dat met 62 voor Excelsior het einde kwam. Voor het begin biedt de Ajax-aanvoerder aan Lagendaal, die bruidegom is, bloemen aa«*. Ajax is aanvankelijk iets sterker, maar do%*- man Darnrne houdt er eenige moeilijke ballen uit. Als men elk oogenblik een doelpunt voor Xerxes kan verwachten, neemt plots Ajax de leiding. Stam brengt op, Schut valt, zoodat Van Reenen vrij staat en niet veel moeite heeft in te schieten (0—I). Van den aftrap onderneemt Xerxes een mooien aanval, De Haan trekt mee naar voren en met een magni- fiek-en kopbal brengt Lagen-daal de partijen op gelijken voet (1—1). Na de rust pakt Xerxes dadelijk goed aan. Als door een wonder ontkomt het Ajax-doel eenige malen aan doorboring. Plots onder neemt Ajax een snellen aanval; Blom vliet heeft weinig moeite om er 1—2 van te maken. Een minuut later trapt Damme slecht uit; voordat hij in zijn doel terug is, heeft Van Reenen den bal in het net getrapt. (13). In den wedstrijd tegen Feijenoord heeft het Z. F. C. niet mee gezeten. Immers er stonden vier spelers op de ziekenlijst en tijdens den wedstrijd moesten zich nog drie spelers laten vervangen. Het duurde niet lang of keeper Dijkstra moest reeds voor een schot van Ba- ren-dregt visschen (0—1). Na 10 minuten bracht De Boer de partijen op gelijken voet 11). Bij een voorzet van Vrauwdeunt miste keeper Dijkstra; Kantebeen had geen moeite, den bezoekers de leiding te geven (12). Uit een hoekschop vergrootte dezelfde speler den voorsprong tot- 13. Toen Linssen daarop een ver hard schot inzond, werd Dijkstra daardoor verrast (1—4). Vrauw deunt maakte er weldra 15 van. Z. F. C. zet te nu de tan-den op elkander en speeide zeer enthousiast. Na de hervatting bleek v. d. Oever zich bij Z. F. C, door Wolters te hebben doen vervan gen. Deze speler benutte weldra een vrijen schop (2—5). Eenige spelers moesten toen uit vallen. Er werd niet meer gescoord.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7