1 BEVERWIJK HEEMSKERK WIJK AAN ZEE VOOR DEN- LU: -POLITIERECHTER Madrid DINSDAG 10 NOV. '1936 WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Rotterdam. KEGELEN. VOETBAL. De hoofdstad van Spanje, die op een hoog vlakte (6 a 700 M.) vrijwel in 't midden des lands ligt, is nu het centrum van den burgeroorlog geworden. De troepen van de generaals Mola en Varela zijn de Madrileensche buitenwijken binnengedrongen maar stuiten blijkbaar op verwoeden tegenstand. De binnenkomende be richten zijn natuurlijk ook nu weer uitermate verward en vol tegenspraak, maar de ver wachting van enkele dagen geleden, dat de opstandelingen zich nu wel ten snelste van de hoofdstad meester zouden maken, wordt ken nelijk niet bewaarheid. Als men leest van on dermijnde oude bruggen, van gebetonneerde loopgraven-stellingen langs de Manzanares Ode rivier waaraan Madrid ligt), van grana ten „die in de hoofdstraten vallen en aanzien lijke schade aanrichten" en van huizen die in brand staan, dan huivert men voor het lot van deze mooie, groote stad, die groote kunst schatten herbergt het Museo del Prado be vat o.a. een der rijkste schilderij en-verzame lingen ter wereld en nog meer voor de zeer talrijke bevolking. Volgens de volkstelling van 1930 telde zij zes jaar geleden reeds 883.274 inwoners, dus ongeveer honderduizend meer dan Amsterdam. In den laatsten tijd is herhaaldelijk de term „de opstandelingen staan voor de poorten van Madrid" gebruikt een merkwaardige nieuw bewijs van Briand's bekende woord: „Het is zoo jammer dat de meeste menschen alleen maar historisch kunnen denken". Want de stad Madrid is evenmin een vesting, beheerscht door zulke antieke verdedigingswerken als wallen met poorten erin, als eenige andere Europeesche hoofdstad. Foto's van Madrid toonen een typisch mo dern groot bevolkingscentrum; luchtfoto's bie den een beeld dat precies denzelfden indruk geeft als Amsterdam, Parijs, Brussel, Rotter dam, Weenen enz. maken. Het is een groote open stad met uitgestrekte nieuwe buitenwij ken zich voornamelijk kenmerkend door het groote aantal pleinen (80). Van de oude stads poorten zijn er nog 3 (als antiquiteiten) over gebleven en die liggen nu natuurlijk in het centrum. Het plein waarop in oude tijden de Oostelijke stadspoort Puerta del Sol stond, is nu het middenpunt van het Madrileensche verkeer De stad telt een honderdtal kerken en ka pellen. Tot de grootste gebouwen behooren de paleizen van den Senaat en van de Cor tes, de nieuwe Nationale Bank, de Staatsbi bliotheek, de eertijds Koninklijke Schouw burg, de Beurs, de Munt, paleizen van Spaan- sche grandes, de Nationale Bibliotheek, het Prado. Verder zijn er de Universiteitsgebou wen, het Natuurwetenschappelijk Museum, het Historisch Archief, het Archaeologisch Museum, de Sterrewacht, de Hoogescholen voor Architectuur en Diplomatie, de Hoogere Muziekschool, een Technische Hoogeschool enz. Deze opsomming geef ik slechts om den in druk te versterken, hoe ontzaglijk veel in een dergelijk centrum aan kunstwaarde en aan wetenschappelijk bezit te vernietigen is. Spanje is bij de moderne ontwikkeling van West-Europa achtergebleven, maar gedurende de laatste tientallen jaren heeft zich te midden van een arm, achterlijk, 40% analpha- beten tellend volk van 22 millioen zielen wel een cultureele kern weten te ontwikkelen, die zooals men weet helaas geen politieken invloed kon verwerven. Deze kern vond haar verre weg voornaamste centrum in Madrid. De gunstigste omstandigheid voor de hoofd stad van Spanje is nog wel, dat steeds duide lijker blijkt, dat de beide strijdende partijen maar over weinig oorlogsvliegtuigen beschik ken. Dat Spanje déze ontwikkeling der mo derne Westersche beschaving maar in geringen mate heeft kunnen volgen zal tienduizenden menschenlevens sparen en hopelijk ook veel kostbaar bezit. De Spaansche burgeroorlog geeft zelfs geen flauwe afspiegeling van den hel, die een Euro peesche oorlog in centra als Parijs, Berlijn, Rome, Londen (Amsterdam? Brussel?) zou ontketenen. Hoe lang de strijd in Madrid zal voortduren is een open vraag. Blijkbaar verdedigen de regeeringstroepen zich met d'en moed der wanhoop, zich geen illusies makend over het lot dat hen wacht als zij in gevangenschap raken. Wederkeerig bezielt natuurlijk dezelfde geest, door dezelfde overwegingen beïnvloed, de aanvallers. De historie der burgeroorlogen kenmerkt zich door wreedheden. Er wordt weinig pardon in gegeven. Aan den kant der verdedigers heerscht daarbij bijzondere angst voor de Moorsche troepende Mooren zijn bij over levering een waar schrikbeeld voor den Span jaard. Maandagmiddag is het bericht gekomen dat de troepen van generaal Franco heden de stad zouden binnentrekken. Dit typeert de verwarring want volgens berichten uit het zelfde kamp was dat al veel eerder gebeurd al had men dan ook nog niet het centrum be reikt. Bedoelen Franco's generaals dat zij heden de stad veroveren zullen? Dat lijkt niet waarschijnlijk. Eerder kan men verwachten dat de onderlinge moord partij in Madrid nog dagenlang zal duren. Wie zich dit voorstelt, in een dichtbevolkte moder ne stad, moet wel huiveren van ontzetting. R. P. ERVARINGEN IN BELGISCH CONGO. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen zal mevr. G. E. Sapvan Hattem op Maandag 16 November, des mid dags te half drie in 't gebouw „De Harmonie" een lezing houden over het onderwerp: „Mijn ervaringen als huisvrouw in Belgisch Congo". Mevr. Sap zal ook een interessante verzameling voorwerpen van hout- en ivoorsnijkunst en raffiawerk, vervaardigd door Congonegers ex- poseeren. DE ORDENING IN DEN GROENTENHANDEL. In de heden, Dinsdag 10 November, in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" te houden vergadering van tuinders en kooplie den zal deheer J. G. van Kessel, voorzitter van den R. K. Bond van Kleinhandelaren in Ne derland, spreken over het onderwerp: „Is ordening gewenscht en in het belang van tuin der en handelaar?" Vervolgens behandelt de heer Tj. Reitsma, secretaris van den Neutra len Bond van Kleinhandelaren in Nederland, het onderwerp: „Het nut en de noodzakelijk heid van de ordening". Alle tuinders en kooplieden zijn voor deze vergadering uitgenoodigd. D. O. K. NAAR DE HOOFDSTAD. De Krachtsportvereeniging D. O. K. gaat op Woensdag 18 November naar Amsterdam voor het houden van een club wedstrijd tegen K. D. O., aldaar. Voor D. O. K. komen uit de worstelaars H. Groeneveld, H. Duyn, G. van Soest, W. Brant- jes, W. Moné, H. Waarts, J. v. d. Bosch en W. de Ruyter. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden houdt op Donderdag 19 November in het Vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente een ledenvergadering. Ds. C. M. Krijger spreekt in deze bijeen komst over het onderwerp: „Het leven van Troelstra". MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 9 Nov. 1936. Boerekool per kist 2535 cent. Spinazie per kist 50—60 cent. Waschpeen per kist 3045 cent. Andijvie per kist 1030 cent. Wortelen per bos 45 cent. Peterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 12 cent. Prei per bos 3—9 cent. Bloemkool le soort per stuk 79 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 24 cent. Tomaten per K.G. 415 cent. Uien per K.G. 22x/2 cent. Witlof per K.G. 1218 cent. Wortelen per K.G. IV22 cent. Nero per K.G. 1012 cent. Snijboonen per K.G. 2632 cent. Spruiten per K.G. 8—12 cent. Knollen per bos 25 cent. Chineesche kool per stuk 2—3 cent, Roode kool per stuk 36 cent. Gele kool per stuk 24 cent. Groene kool per stuk 35 cent. Appelen per K.G. 1016 cent. Peren per kilo 1015 cent. Druiven per K.G. 2238 cent. Een Weensch jager, die naar Canada gaat, heeft een fototoestel op zijn geweer gemon teerd, zoodat hij vast kan stellen waar het wild. indien geschoten wordt, wat echter niet de bedoeling is getroffen zou zijn. FILMAVOND VOOR DE LEDEN VAN DE V. V. V. Ook voor de leden van de V. V. V. zal de film van de in Augustus gehouden feestweek wor den vertoond. Dit zal geschieden in een feestelijke bijeen komst op Maandag 16 November in de groote zaal van Hotel „Oud-Meerenstein". De conferencier Max van Laarhoven uit Amsterdam zal den avond met „een liedje, een praatje en een spelletje" opluisteren. JUBILEUMUITVOERING VAN S. S. S. De R.K. Gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren" geeft op Dinsdag 17 November in het K. S. A.-gebouw haar jubileumuit voering. Het programma, dat wij ontvingen, vermeldt de volgende nummers: 1. Opmarsch, opening. 2. Zangspel, kleine meisjes. 3. Brug, kleine jon gens. 4. Vrije oefeningen, meisjes. 5. Vrije oefeningen, kleine meisjes II. 6. Spel, kleine jongens. 7. Klassikaal rek, jongens. 8. Ryth- misch dansje, kleine meisjes III. 9. Brug, hee- ren. 10. Vrije oefeningen, jongens. 11. Staaf- oefeningen, dames. 12. Rek, heeren. 13. Vrije oefeningen, dames. 14. Vrijeoefeningen, meis jes. 15. Klassikaal paard, heeren. 16. Op en van de plaats, meisjes. 17. Vrije oefeningen, hee ren. 18. Dans, dames. 19. Afmarsch. De uitvoering wordt besloten met een ge zellig samenzijn in Hotel „Oud Meerenstein". BEGROOTINGSWIJZIGING VOOR HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. Het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin heeft een wijziging van zijn begrooting voor 1936 ter goedkeuring ingezonden. Het geraamde be drag wegens subsidie van de gemeente wordt hierbij met f 20.000 verhoogd. B. en W. stellen den Raad voor, deze begroo ting goed te keuren. Bij besluit van 16 Octo ber is het bedrag van deze verhooging op de gemeentebegrooting reeds uitgetrokken. BENOEMING VAN PERSONEEL AAN DE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Voor de benoeming van personeel aan de Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school hebben B. en W. onderstaande voor dracht aan den Raad doen toekomen: 1. Met ingang van 1 November 1936 te be noemen in tijdelijken dienst voor ten hoogste één jaar tot leerares in de vakken van voort gezet lager onderwijs mevrouw J. M. Sonne- veltvan Mensch, sedert 1 November 1931 als zoodanig aan de school verbonden. 2. Met ingang van 1 September 1936 te be noemen in vasten dienst tot leerares in de vakken knippen, patroonteekenen enz. Mej. G. J. M. Brus, sedert 1 December 1934 als zooda nig aan de school verbonden. 3. Voor het tijdvak van 7 September 1936 tot en met 31 Augustus 1937 te benoemen tot leerares in de vakken verstellen, stoppen, ma zen enz. mej. G. Battum. 4. Voor het tijdvak van 7 September 1936 tot en met 31 Augustus 1937 te benoemen tot leerares in kinderverzorging en opvoeding mej. W. A. Oosterveld. Deze benoemingen zijn door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, goedgekeurd. UITVOERING VAN „KINDERGELUK". De Geheelonthouders-kinderclub „Kinder geluk" zal Woensdagavond in het Kennemer- Theater het seizoen openen met de opvoe ring van een tweetal kinderoperettes. De afdeeling van de kleinste kinderen zal opvoeren „De Sneeuwmannetjes", woorden en muziek van Geertruida Vladeracken; de groo teren zullen de operette ,„De Prins van Sind", bewerkt naar een sprookje uit de „Duizend en één Nacht" vertoonen. Mej. B. Schelvis verzorgt de pianobegelei ding. HET PROGRAMMA VAN DEN JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De leden van de plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor Onthouding zullen a.s. Zaterdag te Alkmaar een propaganda vond bij wonen. De heer E. Vermeer houdt de propa- gandarede. Op Zaterdag 21 November wordt voor de leden een gezellige avond gehouden, waar voor de cultureele commissie het programma zal samenstellen. De viering van het St.-Nicolaasfeest is vast gesteld op Zaterdag 28 November. Voor dén grooten feestavond in Februari is in studie genomen het tooneelspel „Loeve- steyn" van P. de Boer. ZILVEREN JUBILEUM. Op 14 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Kloes als bloemistknecht bij den heer P. J. van der Ploeg, bloemist al hier in dienst kwam. LEZING WITTE KRUIS. Vrijdag heeft dr. Meyer voor de afdeeling van het Witte Kruis in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw een lezing met lichtbeelden ge houden. Aan het slot van dezen avond werd de oprichting besproken van een cursus in huis verpleging. Vijftien dames gaven zich hiervoor op. RINGVERGADERING VAN DE C. J. M. V. De vergadering van den Ring Haarlem van Christelijke Jongemannen vereenigingen zal op Maandag 16 November in het vereelnigings- gebouw van de Ned. Herv. Gemeente alhier worden gehouden. Een van de leden van het hoofdbestuur houdt in deze bijeenkomst een lezing. OPERETTE „ALS DE KINDEREN SLAPEN" In restaurant „Sonnevanck" is Zondagavond door het kinderkoor ,De Zeezangertjes'on der leiding van de dames D. Vis en A. van der Helm de operette van M. A. Brands-Buys, ,Als de kinderen slapen'opgevoerd. Deze aardige operette werd door de kinde ren in hun mooie costuumpjes zeer goed ge speeld. Elk volbracht zijn taak zeer goed. Het was een zeer geslaagde avond, die velen eenige prettige uren heeft bezorgd. De dansmuziek werd verzorgd door de hee ren Wiggerink en Polderman uit Haarlem. De leiding van het bal was opgedragen aan den heer P. Huybrechts. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdag 11 November houdt de afdee ling Wijk aan Zee van den R. K. Volksbond een ledenvergadering in café ,,De Zon". Spre ker is de heer Angenent, districtsbestuurder te Amsterdam. Een weerbarstige bramenzoeker. Bramenzoeken is een prettige bezigheid, een soort sport, waarbij het doel niet zoozeer is, iets van waarde thuis te brengen, maar meer om, zij het ten koste van de noodige doornprikken, mooie bedauwde vruchten op verscholen plaatsen te ontdekken, 't Is te ver gelijken met hengelsport, waarbij de thuis ge brachte buit gewoonlijk de moeite van 't mee nemen niet waard is. Wat de sensatie bij beide takken van sport verhoogt is, dat men veelal op plaatsen moet zijn waar men eigenlijk niet mag komen want men weet het de bramen groeien in de dui nen en daar prijken tal van bordjes met het opschrift: Verboden toegang. Art. 461 W. v. S.". Dat weet iedere bramenzoeker al zou hij met gesloten oogen tusschen twee bordjes door- loopen om later te kunnen beweren dat hij geen bordjes had gezien. En een bramenzoe ker, die door een veldwachter bekeurd wordt, moet dan ook, wil hij eerlijk zijn, zeggen: Ik heb niet geboft, maar dat is het risico van de sport, en in alle gelatenheid de bekeuring ac cepteeren. Had de man, die met zijn vrouw in de IJmui- der duinen bramen had gezocht, die rechte sportfilosophie gehad, zoo ware hij niet voor den politierechter verschenen, doch was hij er met zijn drie gulden boete voor den kanton rechter af geweest. Drie gulden voor zich en drie voor zijn vrouw te moeten betalen, als men werkloos is, mag niet plezierig zijn, maar dat risico loopt men, dat weet men en daar staat tegenover dat hij die aan 't oog des veld wachters ontsnapt, thuis gekomen, in zijn handen wrijft en naar zijn potje met bramen ziende, zegt: Ze hebben me lekker niet gezien. Maar wat deed deze domme man, toen dc veldwachter hem betrapte? Hij weigerde zijn naam op te geven en toen de veldwachter hem, na ernstig doch vruchteloos vermaan, vast greep om hem mee te nemen, zette hij de hakken in het zand, liet zich voorttrek ken en zelfs een eindweegs meesleepen, want de veldwachter liet niet los en ging in de rich ting van het dorp. Toen die wijze van vervoer hem toch wat te ongemakkelijk werd, gaf hij zijn naam op, onder mededeeling, dat hij zich niet kon legitimeeren. De veldwachter voelde aan den borstzak van den arrestant en meen de dat er papieren in zaten ter legitimatie, wat alweer een hevige uitbarsting van mis noegen ten gevolge had, zich uitende in: Blijf van mijn lijf! De veldwachter maakte zich verder niet druk, maar zocht de vrouw van den bramen zoeker, die naar het strand was gegaan, op en verifieerde den opgegeven naam, die juist bleek. Nu stond de bramenzoeker voor de weer spannigheid terecht, waaromtrent hij een heel andere lezing gaf dan de veldwachter, tenein de de wederspannigheid in het niet te doen verzinken en den rechter te doen gelooven, dat, toen de veldwachter hem aansprak, hij terstond gezegd zou hebben: Ik kan me niet legitimeeren, maar mijn naam is zoo en zoo welk antwoord den veldwachter in een soort van razernij had gebracht, zoodat deze direct aan hem begon te rukken en te trekken. De veldwachter, die majoor is en niet be kend staat als een heethoofdig jong broekje, maar als een heel bezadigd man, vond na tuurlijk bij den rechter meer geloof dan de maar de wederspannigheid wel, eischte twee weken gevangenisstraf. De rechter nam in aanmerking, dat de verdachte al zeven maal was veroordeeld, zij het niet voor wederspan nigheid, waarom geen voorwaardelijke straf of geldboete kon worden opgelegd, en gaf 3 dagen gevangenisstraf. Een verkeerde kerkgangster. Dat iemand in een kerk gaat tijdens een godsdienstoefening om daar andere kerk gangers te bestelen is iets wat aan het feit al een bizonder ernstig karakter geeft en zoo iemand kan dan ook niet rekenen op veel medelijden. Te minder was dit bij het meisje dat terecht stond het geval, omdat zij een be trekking had, zoodat de diefstal niet uit ar moede geschiedde. Toch was er een omstan digheid, die misschien op de straf invloed zal hebben, namelijk deze, dat reeds een zuster van het meisje onder toezicht staat en een andere zuster van de diefstallen mede genro- fiteerd heeft, wat wellicht duidt op een fami liekwaal, om het zoo maar eens uit te druk ken. De feiten, waarvoor ze terecht stond, wa ren bewezen en werden door verdachte niet ontkend. Ze was op twee verschillende dagen te Zandvoort in de R.K. kerk gegaan en had daar telkens een taseh gestolen van een vrouw, terwijl deze naar de communiebank ging. Den laatsten keer was de bestolene, toen ze de tasch miste, snel naar buiten geloopen en mocht het haar gelukken de daderes te doen aanhouden. Het meisje is thans te Amsterdam in be trekking. De rechter schorste de zaak om een nader rapport te vragen met het oog op onder toe zicht stelling, in het bizonder zal onderzocht worden, in wat soort omgeving het meisje te Amsterdam verblijft; haar eigen opgaven wa ren niet al te duidelijk. Pijnenburg en Wals aan den kop. Piet van Kempen weer in de baan. Maandagmiddag was de toestand van Piet van Kempen zoodanig, dat hij weer op de baan kon verschijnen. Hij kon nog niet aan de sprints deelnemen om zich te sparen. Waar schijnlijk zal zijn toestand heden zoodanig zijn, dat hij zich weer geheel zal kunnen geven. Op algemeen verzoek werd besloten, om de ebide Rotterdamsche koppels CathelGilliet en OverwellDe Korver Maandag nog niet uit de baan te nemen en af te wachten, hoe zij zich 's middags en 's avonds tijdens de jachten zouden houden. Mocht hun achterstand ech ter nog grooter worden, dan zouden zij uit het veld worden genomen. Pijnenburg was Maandagavond in de jachten vooral buitengewoon op dreef; hij slaagde er dan ook in, daarbij goed geslaagd door zijn partner Wals, de Belgen van den kop te drij ven en met één ronde voorsprong alleen de leiding te verkrijgen. Protesten. Schön en Bellenaars protesteerden tegen den stand, die vannacht één uur kon worden op gemaakt. Zij meenden, dat zij geen twee ron den achter waren. De jury echter oordeelde, dat dit wel juist was. Uit protest liepen zij toen plotseling weg en namen zonder eenigen strijd een ronde. Toen direct daarop wederom Schön en Pellenaars er tusschen uit vluchtten, vologde het veld opnieuw niet, met het gevolg, dat de jury dreigde aan alle koppels een straf- ronde te geven, indien zij niet probeerden de vluchtelingen te achterhalen. Inmiddels had den Schön en Pellenaars hun twee ronden winst behaald en voegden zij zich op deze wijze bij Pijnenburg' en Wals aan den kop. Te half vijf keerde de rust in het veld weer. Toen behoorde ook deze vierde nacht weer tot het verleden. Bij de neutralisatie was de stand als volgt: Aan den kop: 1. PijnenburgWals 274 p. 2. SchönPellenaars 83 p. Op 1 ronde: 3. BillietDe Pauw 143 p. 4. SlaatsCharlier 108 p. 5. WalthourCross- ley 116 p. 6. RauschGuimbretière 84 p. Op drie ronden: P. en J. van Kempen 291 p. 8. BraspenninxVan der Ruit. Op vijf ronden: 9. RiegerEhmer 143 p. 10. LeducqWambst 24 p. Op zes ronden: 11. MatenaHestinga 205 p. STEDENWEDSTRIJD ALKMAAR- HAARLEM. Zondag is de tweede ronde van bovenge- noemden wedstrijd te Alkmaar gespeeld; de Alkmaarders hebben getoond, dat zij ook nog kegelen kunnen. Hadden de Haarlemmers in de eerste ronde, die te Haarlem is verkegeld, een voorsprong behaald van 591 houten, de Alkmaarders hebben dezen voorsprong terug weten te brengen tot 183 houten. Door Alkmaar werd geworpen 6906 en door Haarlem 6508 houten. Te Haarlem was respectievelijk geworpen 6341 en 6932 houten. Alkmaar dus in totaal 13257 en Haarlem 13440 houten. Door dezen uitslag is Haarlem definitief bezitter geworden van den zilveren beker, uitgeloofd door de firma van de Storm's Li- monadefabrieken, alhier. De hoogste werper van Alkmaar was A, Köllmann met 605 houten en van Haarlem L. Ketellapper met 669 houten. Hier volgt het aantal houten door de Haarlemmers gegooid; het cijfer tusschen haakjes geplaatst geeft het aantal houten aan, dat te Haarlem werd geworpen. L. Ketellapper 340 (329); L. Dost 286 (310); A. ter Horst 303 (289); J. C. W. de Paus 274 (310); T Timmer 274 (302); H. Frantzen 275 (298); G. Schouten 283 (284); L. J. van Leeu wen 281 (276); H. N. Verdel 275 (282); H. van Duijnen 273 (279)A. M. Benraadt 255 (290)H. v. d. Kaa 271 (272)N. Visser 256 (284)H. van Rigteren 257 (282)H. B. Den kers Sr. 253 (286); L. Stroucken 234 (296); A. Stevens 254 (281); C. J. Landman 260 (257); H Loerakker 259 (251); J. van Kes sel 241 (260); J. Leenheer 230 (257); G. Sneiders 237 (249; E. E. Stoel 201 (258); A. Boogaardt 224 (223); J. B. Weijers 212 (227). Heden HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 7 v. Liver pool. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. 8 te Ant werpen. Vclendam, 7 van New-York n. Rotterdam. Rotterdam, 7, van New-York n. W.-Indië. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 8 v. Londen. Deltdijk, Vancouver n. Rott. 8 te Glasgow. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) 8 v. Antwerpen. Bloemfontein (thuisr.) 10 (8 n.m.) te South ampton verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) 7 v. Dakar via Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 8 van Hamburg n. Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Alhena (uitr.) 8 te Izmir. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 8 van Aden. Grootekerk, 7 van Hamburg n. Rott. Zuiderkerk (uitr.) 6 van Genua. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Seriphos n. Rott. p. 7 Gibral- t"*RTr iMaasburg, Genua n. Pepel p. 8 Gibraltar, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 7 van Rio de Janeiro. Amstelland (thuisr.) 7 van Las Palmas. Salland (uitr.) 7 (11.28 v.m.) 80 mijl O.Z.O. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 8 van Amst. te Hamburg. Alkmaar, Chili n. Amst. 8 te Antwerpen. Bacchus, 8 van Chanak Kalessi te Hamburg. Berenice, Amst. n. Gibraltar 9 bij Torbay geankerd. Breda, Amst. n. Chili p. 7 Terceira. Calypso, Rott. n. Lissabon 9 bij Torbay ge ankerd. Ceres, Bourgas n. Amsterdam p. 7 Gibraltar. Colombia, 8 v. Hamburg te Amst. Deucalion, 8 van Alexandrië n. Jaffa. Ganymedes, 8 van Constantza te Stamboul. Hercules, 8 van Izmir naar Stamboul. Juno, Barcelona n. Amst. 8 (2.30 n.m.) 180 mijl Z.W. van Ouessant. Merope, 7 van Hamburg n. Amst. Nereus. Stettin n. Amst. p. 9 Brunsbuttel. Orion, 8 van Piraeus n. Volo. Pluto, Amst. n. Odense p. 8 Holtenau. Poseidon, Alexandrië n. Amst. p. 9 Oues sant. Saturnus, Calamata n. Amst. 8 (12 midd.) 80 mijl Z.W. van Ouessant. Stella, 7 van Stamboul te Izmir. Theseus, 9 v. Amst. te Aarhuus. Titus, Lipari n. Amst. 9 voorgaats IJmuiden. Ulysses, Bourgas n. Amst. 8 (12.25 n.m.) 180 mijl van Ouessant. Venezuela, Barbados n. Amst. 9 te Havre, vertrekt 10 (11 v.m.) van Havre, 11 (11 v.m.) verwacht. Venus, 8 v. Napels te Barcelona. Vesta, 7 van Carthagena n. Genua. Ino, 6 te Balboa. Simon Bolivar, 7 v. Barbados te Cristobal. Telamon. Rott. n. Gibraltar p. 8 Dungeness. Juno, Malaga n. Amsterdam 9 op 70 mijl Z.W. van Ouessant. Van Rensselaer 9 van Paramaribo n. Am sterdam. Fauna, 9 van Bremen n. West-Indië. Orpheus, 9 van Kopenhagen n. Stettin. Irene, 9 van Kopenhagen te Amsterdam. Trajanus, 9 van Oran te Genua. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, (uitreis) 8 te Montevideo. Alpherat, 7 van Buenos-Ayres n. Rotter dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, (thuisr.) p. 9 Perlm. Sibajak, (uitr.) p. 8 Kaap del Armi. Kedoe, (uitr.) p. T Dover. Kota Baroe, (thuisr.) 9 van Vabang. Tapanoeli, (thuisr 9 van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer, (thuisreis) 9 van Suez, Tarakan, (thuisreis) 7 van Genua. Bengkalis, 7 van Batavia n. Amsterdam. Tawali, (uitreis) (8.59 v.m.) 20 mijl O Z.O. van Niton. Poelau Bras, .(uitr.) p. 7 Dungeness. STOOMBOOT MIJ. OCEAAN. Prometheus, Batavia n. Amsterdam 9 v Colombo. Phrontis, Amsterdam naar Macassar 7 v. Belawan. Glenogle, Dairen n. Rotterdam 7 te Penang Neleus, Singapore naar Rotterdam 8 te Li verpool. Clytoneus, Amsterdam n. Java 7 v. Li verpool. Eurybates, Amsterdam n. Liverpool, 7 Dungeness. Glengarry, Dairen n. Rotterdam 7 te Lon den. Achilles, Japan n. Rotterdam 8 v. Port Said City of Cardiff, Dairen naar Rotterdam 9 van Port Said. Menelaus, Japan n. Rotterdam 9 te Ma nilla. Laertes, 8 van Batavia te Amsterdam. Atreus, Rotterdam n. Japan, 8 te Shanghai Euryades, 7 van Batavia n. Amsterdam. Agamemnon, Japan n. Rott. p. 6 Gibraltar. Gleniffer, Japan n. Rott. 7 v. Shanghai. 9 November: Niets. VERTROKKEN. 8 November: AANGEKOMEN. Yewdale s.s. Swansea 9 November: Lingestroom s.s. Brsitol Borthwick s.s. Leith Beroemd poolschip verkocht. Het in 1901 te Dundee gebouwde poolschip Discovery, dat zoovele reizen naar de Pool streken maakte, zal verkocht worden. Het is een bark met hulpstoommachine en meet 736 bruto en 357 netto register ton; het kon een vaartsnelheid van acht mijl behouden. Omdat het voor het poolonderzoek gebouwd was, werd het schip extra versterkt om door het zware ijs te varen. R.C.H.—E.D.O. Voor het kampioenschap van Haarlem wordt a.s. Zondag in het Heemsteedsche Sportpark de wedstrijd R.C.H.—E.D.O. gespeeld. Heden alle bladen. DE RELLETJES BIJ N.A.C.—B.V.V. De Rooy voorloopig geschorst. Met ingang van 6 November j.l. is de B.V.V.- speler A. de Rooy in verband met zijn op treden in den op 25 October j.l. gespeelden competitiewedstrijd N.A.C.—B.V.V. voorloopig geschorst in afwachting van een nader tq némen beslissing, j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6