VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Contract-opzegging te IJmuiden? .WEERBERICHT IJMUIDEN IJmuiden's Mannenkoor. „Rose Marie" in TKeater De Pont. De inbraak bij de weduwe v. d. Z. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Zeelieden wenschen meer loon. Wegens duurder levens onderhoud. BEVERWIJK DONDERDAG 12 N V. 1936 CASTRICUM Uitspraken van de Rechtbank. Concert in het Patronaatsgebouw. Het was een vrij goed bezette Patroraaats- tsaal, die Woensdagavond getuige was van de geslaagde uitvoering welke het IJmuidens Mannenkoor onder leiding van zijn directeur Henk J. Arisz gaf. Voor de openingsrede zongen het mannen- en knapenkoor den zangersgroet, welke door de jongensstemmen een heel aardig en licht getint effect maakte. De heer F. Oostendorp begroette de aanwe zigen en bracht het damescomité hulde en dank voor den arbeid in het belang der ver eeniging verricht. Morgenstemming van Tho v. d. Bijl een modern werk, dat aan de stabiliteit van de zangers hooge eischen stelt, maakte een ver zorgden indruk. Ook rhythmisch zijn er veel verrassingen, maar Arisz heeft zijn zangers goed in de hand en zij reageeren uitstekend op zijn aanwijzin gen. Prachtig was het gave basregister met zijn vollen orgeltoon; een verrassing de teno ren, die heel wat beter geworden zijn en aan klank belangrijk gewonnen hebben. Een oude .bekende was het compositorisch voorname werk van Jan Nieland, Vlaamsche Kermis, een veel gevraagd concoursnummer, dat echter een heel'e opgave is. Streng in het metrum hield de directeur het, maar hij kon toch niet ontkomen aan het feit, dat het ge heel zich slechts leent voor een uitgebreide en „meer koppige" koorbezetting om de gave en ronde klank te krijgen, die ervoor noodig is. Le Rossignal, de melodieuze compositie van Grétry, blijft toch altijd maar een dankbaar werk en de zangers zetten hierin hun beste beentje voor. Er werd vol expressie gezongen en Arisz bereikte een uitstekende homogeni teit; stemming een weinig' zwevend; fraai van nuaneeering. In C. varn der Linden's „Er was er is" met den geestigen staccatozang wilden de uitvoeren den nog wel eens aarzelen bij de inzetten van de strofen, maar dit vond zijn oorzaak in het zingen zonder dirigent, daar deze laatste de pianobegeleiding verzorgde. Een nummer, dat het wel doet. Dit mag eveneens gezegd worden van Roeske's Zigeunerleven met zijn zoo vee.l- vuldig voorkomende moeilijkheden. Prachtig waren de ff. climaxen, de dans en den slot zang. Heldere tenoren; baritons beheerschten hun partijen grondig; bassen uitstekend van kwaliteit. Niet van zwevingen vrij, maar be grijpelijk door de eischen die er in en aan ge steld worden. Abt's Hemweh was het primeurtje van het meisjeskoor, dat veelbelovende sopraantjes telt; onder de altjes wordt nog niet altijd even zuiver gezongen. Nog meer aandacht aan de nuaneeering en klank maakt er een aardig meisjeskoor van. De uitspraak van het Duitsch is nog niet die van de Gretehens en Berthas. Ne.1 Arisz begeleidde accuraat en ondersteun, de daarmede het succes. Het knapenkoor veroverde natuurlijk stor menderhand het publiek met de leuke en frissche kinderliedjes, waarvan vooral dat van Worp onberispelijk uitgevoerd werd. Ook hier zijn de eerste stemmen in klank vooruitge gaan en de pianiste verrichtte er uitstekend werk. De jongens zijn zoo met hart en ziel bij hun werk, da.t het een waar genoegen is er naar te kijken. Gecombineerd gaven jongens en meisjes o.a. ten bests Ruim Baan en Kikkercantate, die in deze combinatie niet onverdienstelijk klon ken. Maair waarin van de stemmetjes wed zeer veel gevergd werd in het laatste nummer. Dank zij de slagvaardigheid van Arisz kwam men de rhythmische moeilijkheden vlot te boven, al kon de uitvoering nog wel een ste vige retouche hebben. Een daverend applaus viel den jeugdigen koristen ten deel. De harmonicaspeler Wijker luisterde het pro gramma met accordeon.muziek op. Onnoodig te zeggen, dat deze populaire muziek er met smaak inging en hij zonder toegift het podium niet verlaten mocht. Voor het IJmuidens Mannenkoor dus een welgeslaagde avond. W. PROCESSEN-VERBAAL IN DEN AFSLAG. In den loop van deze week is weer tegen tal van personen proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van het halreglement (zich ophouden in het gedeelte, bestemd voor den afslag) OUDERAVOND Ds. H. W. CREUTZBERG- SCHOOL. A.s. Vrijdagavond wordt een Ouderavond gehouden van de Ds. H. W. Creutzbergschool alhier. Op dezen avond zullen de prijswinnaars van een gehouden opstellenwedstrijd hun opstel voorlezen. Verder zullen eenige leerlingen eenige zang nummers en muziekstukjes ten beste geven. TWEE RIJWIELEN GESTOLEN. Aan het hoofdbeureau van politie is door twee personen aangifte gedaan van diefstal van hun rijwiel, gepleegd in de Kanaalstraat. BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje R. O. 53, 500 manden f 3020. Cornelis IJM. 15 520 manden f 3920. Witte Zee, IJM. 167, 235 manden f 2210. Rijnstraat IJM. 86, 60 manden f 1520. Versche haring: VI. 50 f 650, Sch. 186 f 1130. Pekelharing: Martenshoek IJM. 283 f 3170. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 12 NOVEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Paarlenroof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater; „Ave Maria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 13 NOVEMBER Stadsschouwburg: Een avond van vroo- lijke, intieme kunst door een uitgebreid ge zelschap. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Benefice-concert der H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman, Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen. Nieuw programma. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „The sin- ging Kid" en „De oude en de jonge koning", 8 uur. f Luxor Theater, Breestraat: „De Keizer vari' Californië" en „Fanfare d'Amour", 8 uur. Met Jeannette MacDonald in de hoofdrol. Van Vrijdag' tot en met a.s. Woensdag wordt in het Theater de Pont vertoond Rose Marie, n.l. de Rose Marie van Jeanette MacDonald, een film, die overal met veel succes werd vertoond. De korte inhoud van deze film is als volgt: Marie de Flor, de schoone en gevierde ope razangeres, treedt op in het Koninklijk thea ter van Montreal. Na afloop eener voorstel ling van „Romeo en Julia" wordt haar een brief ter hand gesteld van haar broer, John Flower, die in de gevangenis zit. Niemand weet, dat John Marie's broer is; hij schrijft haar, dat zijn verzoek om op eerewoord te worden vrijgelaten, afgewezen is. In het ho tel aangekomen, verneemt zij, dat een half bloed-Indiaan, Boniface geheeten, haar wacht en zij verneemt, dat Flower uit de ge vangenis is ontsnapt en den sergeant der Koninklijke Canadeesche bereden politie heeft gedood. Hij verbergt zich thans in de hut van Boniface, in het uiterste Noorden der Canadeesche wouden. Marie ziet. nu in, dat zelfs 't bezoek van Canada's eersten minis ter, dien zij verwacht, hem niet zal kunnen redden. Zij trekt haar oudste kleeren aan en vertrekt met den halfbloed. Onderweg steelt de verraderlijke Boniface al haar geld, en zij durft de politie niet van de roof op de hoogte te brengen, aangezien zij het doel van haar komst, het bezoek aan haar broer, wil verborgen houden. Zij beproeft geld te verdienen door in een kroeg te zingen, doch is voor deze taak ongeschikt. Onder de toeschouwers in de gelagkamer bevindt zich Sergeant Bruce van de Bereden Politie, die met de gevangenneming van John Flower is belast. Hij herkent in Marie de beroemde zangeres en begrijpt niet, wat zij in dit woeste gedeelte van Canada zoekt, Als zij de kroeg verlaat, volgt hij haar, ver telt haar, dat hij haar heeft herkend,, en zij zegt, dat zij een minnaar wil bezoeken, die zich aan een van de verre meren bevindt. Bruce biedt haar aan Boniface te zoeken, en hij brengt haar naar een Indiaansch feest, waar zij den dief vindt. Zij dwingt hem het gestolen geld terug te geven en haar naar haar broer te leiden, wat de laffe gids aan neemt te doen. Beiden vertrekken naar het Noorden. Op zijn bureau wordt Bruce ge troffen door de overeenstemming tusschen Marie's naam „De Flor" en dien van den vluch teling „Flower". Hij vermoedt, dat Mary Flo wer's zuster is, en volgt haar, om de schuil plaats van den vluchteling te vindeh. Weldra Eenige „hoofdrollen" en de leiding van „Po- lenbloed"; boven v. 1. n. r. H. A. Osendarp :Zaremfoa), mevr. Dora AriszSchrama (He lena), mej. A. Schrama (Wanda). Onder v. 1. n. r.: Reinhard Rijke (regisseur), Jack Roza (Bolo), Hans Klaassen (Popiel), Ph. S. Vles- sing (dirigent). vindt hij haar spoor en slaat hij gade, hoe Marie en Boniface te paard een bergmeer willen overzwemmen. Het jonge meisje valt in het water, en de trouwelooze gids zwemt met zijn paard naar den overkant en ver dwijnt in de bosschen. Bruce redt haar, en doet, alsof hij gelooft in haar voorwendsel, dat zij op weg is naar een minnaar. Hij be grijpt, dat hij haar liefheeft, en dat zijn liefde wordt beantwoord, maar plicht dwingt hem, en hij neemt plotseling afscheid van haar. In 't geheim echter volgt hij haar, ziet, hoe zij haar broer wedervindt, en arres teert hem. Beiden, Bruce en Marie, zijn wan hopig. Maar aan hun wanhoop komt ten slotte door toedoen van den impressario een einde. Nieuwe arrestaties. Naar wij van de zijde van de politie ver nemen, zijn gisteren opnieuw leenige arres taties verricht in verband met den diefstal met braak, omstreeks Pinksteren, ten huize van de weduwe v. d. Z. aan den Stations weg gepleegd. Een tweteal inwoners dezer gemeente werd gisteravond en hedennacht, verdacht van heling, aangehouden, terwijl een som gelds in beslag genomen werd. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Chili 10 Nov. te Terneuzen, Batavia 1 Dec. 29 Oct. van Padang. Amstelland x) Buenos Aires 13 Nov. 7 Nov. van Las Palmas. Aurora (Ned.) Midd. Zee 17 Nov. 10 Nov. van Gibraltar. Agamemnon (Ned.) Alexandrië 26 Nov. 27 Oct. van Beijrouth. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 22 Nov. 5 Nov. van Takoradi. Achilles (Ned.) Hamburg in lading. Baarn Chili 2 Nov. van Curacao. Bloemfontein x) Z. Afrika 11 Nov. te Duinkerken. Chili 9 Nov. van Callao. Batavia 16 Dec. 7 Nov. vertrokken. Bacchus (Ned.) Midd. Zee 13 Nov. 8 Nov. te Hamburg. Boskoop (Ned.) Hamburg 15 Nov. 11 Nov. vertrokken. Bennekom (Ned.) Chili 5 Nov. te Arika. Boschfontein (Ned.) Beira 10 Nov. te Lorenzo Marques. Beaumont (Noor) Constantza 23 Nov. 9 Nov. van Stamboul. Const. Louloudis Buenos-Aires 16 Nov. 4 Nov. van Dakar. Ceres (Ned.) Bourgas 13 Nov. 9 Nov. Finisterre gepass. Cassel x) Ned. Indië 14 Dec. 7 Nov. van Colombo. Cordillera (Du.) x) West Indië 27 Nov. 11 Nov. van Pto Colombia. Coryton (Br.) Villa Constitucion in lading. Costa Rica (Ned.) x) W. Indië 10 Nov. van Barbados. Buenos Aires 3 Dec. 31 Oct. vertrokken. Dignitas (Ital.) Bizerta (n. IJm.) 12 Nov. 3 Nov. van Gibraltar. Deucalion (Ned.) Alexandrië 10 Dec. 10 Nov. van Haifa. Euryades (Br.) x) Batavia 13 Dec. 10 Nov. van Padang. Ens. M. St. Germain (E Casablanca 12 Nov. 10 Nov. van Ouessant. Eschenburg Lovisa 12 Nov. 6 Nov. vertrokken. Gaasterkerk x) Japan 8 Nov. van Aden. Grena (No) x) Curaeaco 15 Nov. 29 Oct. vertrokken. Ganymedes (Ned.) Bourgas 24 Nov. 8 Nov. te Stamboul. Helder (Ned.) Rosario 4 Nov. te Belfast. Hebe (Ned.) Danzig 15 Nov. 10 Nov. vertrokken. Holme Force (Eng.) Swansea 13 Nov. 10 Nov. vertrokken. Ioa-nnis Carras (Gr.) Beunos Aires in lading. Joh. de Witt x) Batavia 8 NOV. 7 Nov. van Pt. Said. Jaarstroom West Afrika 7 Nov. van Dakar. Kreta (Du) Pt. Limon 13 Dec. vertrekt 13 Nov. Leoindas N. Condilis x) Archangel 13 Nov. 7 Nov. van Lodingen. Japan 6 Nov. van Kobé. Melampus Batavia 23 Nov. 6 Nov. van Pt. Said. Menes Batavia 28 Nov. 7 Nov. van Port Said. Magdalena (Br.) Tunis 12 Nov. 3 Nov. van Gibraltar. Montferland x) Hamburg 15 Nov. vertrekt 14 Nov. Mirach (Ned.) Beunos Aires 10 Nov. van V. Constitucion Neleus x) Singapore 13 Nov. 8 Nov. te Liverpool. Naumburg (Du.) Macassar 18 Etec. 5 Nov. van Macassar. Neptun (Eestl.) Parnu 11 Nov. 5 Nov. vrtrokken. Constantza (v. Kopenb 12 Nov. 6 Nov. te Kopenhagen. Osmed (Zw.) Uuras 12 Nov. 5 Nov. van Borga. Orpheus Stettin in lading. Poel. Roebiah (Ned. x) Batavia in lading. Poelau Tello x) Batavia 26 NOV. 29 Oct. van Belawan. Patricia Tampicó 9 Nov. 7 Nov. van de Azoren. Polydorus Hamburg 11 Nov. 11 Nov. van Bremen. Phoenicia (Duitsch) West Indië 20 Nov. 4 Nov. van La Guayra. Prometheus (Br.) Batavia 4 Dec. 9 Nov. van Colombo. Pan Aruba (Noor) Aruba 13 Nov. 27 Oct. vertrokken. Paralos (Gr.) Poti (v. IJm.) 28 Oct. te Piraeus. Peisander (Br.) x) Batavia 21 Dec. vertrekt 14 Nov. Randfontéin Afrika 6 Nov. van Pt. Said. Batoum in lading. Batavia 10 Nov. van Port Said. Alexandrië heden 8 Nov. van Ouessant. Selene St. Nazaire 14 Nov. in lading. Stock Force Swansea heden 7 Nov. vertrokken. Tarakan x) Batavia 14 Nov. 9 Nov. van Gibraltar.. Thalia (Gr.) Beunos Aires 10 Dec. 8 Nov. van Va. Constituion. Ulysses (Ned.) Bourgas 15 Nov. pass. 10 Nov. Dungeness. Uckermar'k (Du.) Macassar 22 Dec. 6 Nov. vertrokken. Venus (Ned.) Middell. Zee 20 Nov. 10 Nov. van Barcelona. Varing (Zw.) wnösand 11 Nov. 5 Nov. vertrokken. Van Rensselaer (Ned.) W. Indië 9 Nov. van Paramaribo. Waterland x) Buenos Aires 27 Nov. 10 Nov. van Bahia. Zaanland (Ned.) Buenos Aires 11 Dee. vertrekt 13 Nov. xi Schepen voorzien van een xi zijn grooter dan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Naar wij vernemen bestaat er on der de zeevisschers in de trawl-vis- scherij weinig animo om op de voor waarden van het oude contract te blijven varen. Hiermede is verklaard, waarom tot nu toe geen overeen stemming tusschen de reeders en de organisatiebesturen over een nieuw contract is bereikt. De zeelieden achten de thans gel dende loonvoorwaarden ten eenen male onvoldoende, des te meer, om dat door de waardevermindering van den gulden oliegoed en andere zaken, onmisbaar voor het uitoefenen van hun werk, veel duurder zijn gewor den. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 12 NOV Tarbot- per K.G. f 1,15—0.92. Griet per 50 K.G. f 32—21. Tongen per K.G. f 1,100.96. Kleine schol per 50 K.G. f 23- Tongschar per 50 K.G. f 35- Rog per 20 stuks f 2619. Vleet per stuk f 2,131,75. Kleine poon per 50 K.G. f 6- Groote schelvisch per 50 K.G. f 3328. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3329. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 26 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 155. Kabeljauw per 125 K.G. f 6432. Groote gullen per 50 K.G. f 16.5011,50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11—4.40. Wijting per 50 K.G. f 3.80—3.10. Makreel per 50 K.G. f 116. Heilbot per K.G. f 0.74^0.46 Leng per stuk f 2.400.83. Koolvisch per stuk f 1,200.15. Versche haring per kist f 4.553,65. Groote hake per 125 K.G. f 106. Middel hake per 125 K.G. f 112. Kleine hake per 50 K.G. f 3118. VERKEERS ONGEVAL. Gistermiddag is een 13-jarig meisje op den hoek van het Willemsplein en de Dirksstraat tegen een luxe-auto opgeloopen, welke werd bestuurd door een inwoner van Driehuis. Het meisje kreeg het achterwiel van de auto over haar linkervoet, waardoor de voet is ge kneusd en een bloeduitstorting in den enkel werd veroorzaakt. -10. -19. -3.80. 21 Papierfabriek Binnenhaven Buitenhaven Buitenhaven Zweedseh Nederl. Nederl. Nederl. s.s. slpb. slpb. slpb. Grim Schelde Utrecht Holland Söderhamn Gent Nieuwediep Terschelling cellulose ledig ledig ledig WIJDINGSAVOND IN DE NED. HERVORMDE KERK. Ds. Voorsteegh over „Simson". Gisteravond werd in de Ned. Hervormde Kerk de eerste wijdingsavond gehouden. Spre ker was Ds. Voorsteegh uit Den Haag over het onderwerp: „Simson". De naam Simson wekt dadelijk herinnerin gen bij ons op aan den man met de ontzagge lijke lichaamskracht, aldus begon spreker zijn rede. Zijn levensloop is wonderlijk en afwis selend geweest. Duidelijk komt hierin uit, wat de mensch vermag, wanneer hij God als zijn leidsman neemt, wanneer Gods geest vaardig' over hem wordt. Maar tevens zegt ons deze Simson-beschouwing, d:at tot den ondergang gedoemd zijn allen, die God buiten hun leven sluiten. De Simson-figuur schetst ons de twee uiter ste mogelijkheden in het menschenleven. Naast den mensch, die op de hoogte van de ervaring van Gods kracht woonde, was hij ook de man, d'ie tot de diepste zonden verviel. Zijn leven leefde hij, aldus Ds. Voorsteegh, zondi gend en biddend. Vervolgens behandelde spreker de geschie denis van Simson. Simson's leven heeft zijn hoogtepunten ge had, wanneer God hem leidde; zijn kracht was buitengewoon, zoolang hij Gods geboden onderhield, maar hij is zichzelf nooit meester geweest in zijn zondige hartstochten. Voort gaande schetste Ds. Voorsteegh dit uitvoerig. Hij beschreef zijn strijd tegen de Filistijnen, waardoor hij Israël verlaste, de haat van dit volk tegen hem, zijn leven met Delillah, dé Filistijnsche vrouw, die hem op sluwe wijze tenslotte in de handen van den vijand over leverde. Tenslotte zijn strijd in den kerker, waarin hij als blinde tot inkeer komt, zijn laatste gebed op een heidensch feest „Heere, gedenk toch mijner, en sterk mij nog dit maal, o, God, dat ik mij voor mijn twee oogen aan de Filistijnen wreke". God heeft nog dit laatste gebed verhoord, hem nog eenmaal de kracht gegeven om zich te wreken, waardoor hij niet duizenden Fili stijnen den dood vond, tot verlossing van zijn eigen volk. Uit dit alles, aldus eindigde Ds. Voorsteegh, zien wij hoe God den mensch, die zijn eigen-ik voor, en God achter stelt, straft, maar ook spreekt deze geschiedenis van een verlossing en een verhooring van een oprecht gebed. Het Hervormd Zangkoor, dirigent de heer Klut, dat ook in het begin van den avond enkele liederen gezonden had, bracht hierna nog eenige composities ten gehoore. Ds. Voorsteegh sloot den avond met gebed. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen tijdelijk nog stormachtig-en Zuidelijken tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, regen of hagelbuien, kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 764.4 m.M. te Boedapest. Laagste 734.5 m.M. te Holyhead. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 2.25 uur; n.m. 2.38 uur. Zaterdag v.m. 2.58 uur; n.m. 3.11 uur. Zondag v.m. 3.33 uur; n.m. 3.45 uur. 50 F, 44 F, 48 F. 746 m.M. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 11 Nov. 1936. Spinazie per kist 62 cent. Andijvie per kist 1022 cent. Koolrapen per zak 75 cent. Wortelen per bos 47 cent. Bieten per K.G. 3 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 2Vfe51/2 cent. Spruitjes per K.G. 512 cent. Boerenkool per bak 1835 cent. Roode kool per 100 f 3f 6. Savoije kool per 100 f 4. Bloemkool per 100 f 7-f 15. Uien per kilo 2 V2 cent. Prei per bos 37 cent. Sla per kist 1540 cent. Pieterselie per bos 6 cent. Selderie per kistje 16 cent. Appelen per kilo 1032 cent. Peren per kilo 1837 cent. Druiven per kilo 2636 cent. Brusselsch lof per kilo 1022 cent. P. B. KESLER. VEERTIGJARIG JUBILEUM. De heer P. B. Kesler, Oude Haarlemmer weg 26, vierde zijn 40-jarig jubileum bij de Levensverzekering Mij. Utrecht te Utrecht. De heer Kesler, die werkzaam is op het bij kantoor te Amster dam werd aldaar door zijn collega's gehuldigd. Bovendien kwamen de direc teur, de heer Ketelaar en de heer Schippers directeur-generaal, den jubilaris per soonlijk gelukwen- schen, Zij stelden hem een gouden her- inneringsmedaille ter hand. De Castricumsche Orkest Vereeniging waarvan de jubilaris lid is, alsmede de Forensen Vereeniging or ganiseerden een specialen „Kesler-avond" in de zaal van „De Rustende Jager". De jubilaris werd door de voorzitters van beide organi saties toegesproken. Hem werd een gouden draagspeld aangeboden en door de loterij club „No. 13" een rooktafel. Vijftien bloemen manden en 18 bloemvazen herschiepen de woning van den jubilaris in een bloemen- CREMATIE W. C. DE BOER. Groote belangstelling op Westerveld. Gistermiddag vond op Westerveld onder groote belangstelling de crematie plaats van wijlen den heer W. C. de Boer, die in het laatst der vorige week op de Hoogovens het slacht offer werd van benzolvergiftiging. Vooral uit de kringen der moderne vakbeweging waren velen in den rouwstoet meegekomen om hun kameraad de laatste eer te bewijzen. Eenige omfloerste vaandels werden in den stoet mee gedragen. De heer C. Oosterhoorn, secretaris van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Metaalbe- werkersbond sprak allereerst eenige treffende woorden van hulde aan de nagedachtenis van den overledene, die in alle stilte en eenvoud veel werk voor zijn organisatie deed. Hij hoop te, dat de directie van het Hoogovenbedrijf in dit ongeluk aanleiding mag vinden maat regelen te nemen, waardoor een herhaling niet meer kan voorkomen. Dr. Wehrheim, bedrijfsingenieur der Hoog ovens, sprak een afscheidswoord namens de directie. Hij huldigde den overledene als iemand, die zich steeds een plichtsgetrouw en goed arbeider had getoond. Aan het ongeluk heeft niemand schuld, al dus spr. Alles is gedaan om de levensgeesten op te wekken, doch helaas zonder succes. De directie zal leering uit dit ongeluk trekken en onderzoeken, wat er gedaan kan worden om herhaling te voorkomen. Spr. richtte woorden van troost tot de familie. Namens deze dankte de heer Andrea de aanwezigen voor hun be langstelling. DOODELIJK ONGELUK BIJ VERPLAATSING VAN EEN BRANDKAST. AMSTERDAM, 11 November. In het kan toorgebouw op den Hoek van den Zwanen burgwal en Lange Houtstraat is hedenmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het ver plaatsen van een brandkast is deze voorover gevallen. Een der vervoerders, een man van ongeveer 40 jaar, kwam onder de zware kast en werd daardoor zoodanig gewond, dat hij kort daarop is overleden. Op 29 October stond een inwoner van Zaandam terecht wegens het opzettelijk on juist aangeven voor de belasting. Het vonnis luidde hedenmorgen: f 500 boete subs, twee maanden hechtenis. De verdedi ging had erop gewezen, dat verdachte zelf niet kon schrijven en dus niet opzettelijk het misdrijf had beigaan. Een inwoner van Leeuwarden stond dien dag terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Verdachte had een aanrij ding veroorzaakt te Beverwijk. Het vonnis luidde: f 20 of 12 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid-, een motorrijtuig te bestu ren, voor den tijd van 6 maanden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6