HET NIEUWE AVONDBLAD waar: waarom: Het hMkk De contractactie in 't Visscherijbedrijf. 22e JAARGANG No. 15 WOENSDAG 18 NOV. 1936 Het Instituut der Publieke Opinie IJMUIDEN Gecombineerd concert. Varia speelt in Concordia. De Gemeentebegrooting. Ook het contract voor de vischlossers opgezegd. DAMMEN. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM I A hADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobasongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van rijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAVj- Bank te Schiedam. Dit is een Amerikaansche uitvinding. In een speciale correspondentie wordt ons de vol gende uiteenzetting van de activiteit van dit lichaam gegeven: „Amerika heeft een „Instituut der Publieke Opinie". Dat is een instelling, die de statistiek toepast niet op graanprijzen en olieproductie, maar op een veel moeilijker te definieeren productde Publieke Opinie. Iedere week richt dit instituut zich met vragen van actueelen aard tot het Amerikaansche publiek, en iedere week publiceert het de resultaten van zijn onderzoek. Hierbij wordt een wetenschappe lijke methode gevolgd, die zich onderscheidt van de gebruikelijke werkwijze, waarbij vra genlijsten aan een zoo groot mogelijk publiek worden gezonden, zoodat men zich gerecht vaardigd acht de ingekomen antwoorden als representatief voor de geheele bevolking te be schouwen. Het Amerikaansche instituut volgt de omgekeerde methode. Het kiest van te voren zijn „publiek", zóó, dat het de ver schillende bevolkingsgroepen evenredig ver tegenwoordigt. Het gaat hierbij zeer nauw keurig te werk, want daar het over het algemeen een aantal van 100.000 personen voldoende acht om er de publieke opinie van Amerika's millioenenvolk uit af te leiden, be- teekent een kleine vergissing in de gemaakte selectie een zeer groote vergissing in het resultaat. Het Instituut heeft zijn grootste succes ge boekt met de voorspellingen over den uitslag van de jongstleden verkiezingen in Amerika. Op grond van antwoorden van 100.000 of 200.000 personen, verkregen door vragenlijsten en door huisbezoek, voorspelde het Instituut een week vóór de verkiezingen, dat het resul taat van de stemmen van 45 millioen Ameri kanen als volgt zou zijn: 40 staten zeker vóór Roosevelt en 5 dubieus, maar zeer wel mogelijk voor Roo sevelt, als de sterke tendenz te zijnen gunste zich ook de laatste week bleef voortzetten. (De verkiezingsuitslag bracht 46 staten voor Roosevelt.) Een meerderheid voor Landon in slechts drie staten. (Landon behaalde een meer derheid in slechts twee.) Het Instituut peilde de publieke opinie ten opzichte van de verkiezingen op acht verschil lende data, waaruit een meerderheid voor Roosevelt op de laatste 6 data bleek. Het Instituut was de eenige, die aan de hand der cijfers de Staat Pensylvania, die sinds 1856 hardnekkig Republikeinsch was geweest aan Roosevelt toewees. Het Instituut heeft hiermee bewezen resul taten met zijn werkmethode te kunnen ver krijgen, die door geen ander benaderd kunnen worden en die het tot één der belangrijkste instellingen in Amerika's maatschappelijk leven maken. Eén zijner actueele vragen aan het Ameri kaansche publiek betreft de kwestie van de wenschelijkheid eener nieuwe internationale bewapeningsconferentie, om tot vermindering en beperking van bewapening te geraken. 57% spraken zich voor zulk een conferentie uit, maar van die 57% verzetten zich 28% tegen het voorstel, dat Amerika zulk een conferentie bijeen zou roepen en dus van Amerika het initiatief uit zou gaan. De beteekenis van een dergelijk Instituut, dat in staat is in tijden van kalmte en in tij den van groote beroering in korten tijd de publieke opinie op de vragen van den dag weer te geven en in welks archieven data van groote historische beteekenis worden bijeengebracht, wordt thans meer en meer erkend. Ook in En geland bestaan thans plannen voor werk in deze richting." Natuurlijk is het een heel belangwekkend geval, maar ik zie de Engelschen nog niet zoo hard in dezelfde richting gaan. In Europa zal men groote bezwaren zien in de werking van zulk een Instituut en het zou niet verwonder lijk zijn als men die in Amerikaansche regee- ringskringen ook al voelt. Immers, in iederen parlementair-geregeerden staat sticht men op deze wijze een tweede kiezerscorps naast het reeds bestaande. Wordt zooiets door particu lieren ondernomen hetgeen blijkbaar in Amerika het geval is, ofschoon de mogelijk heid aanwezig schijnt dat de regeerende De mocratische Partij er invloed in heeft dan gaat men op weg naar zooiets als een onwet- tigen „staat in den staat". Weliswaar heeft dit nieuwe lichaam geen uitvoerende bevoegd heid, maar het zou een zeer grooten invloed op beslissingen van regeering en parlement kunnen doen gelden. Als vrijwel zeker kan men aamiemen, dat het Amerikaansche Instituut den uitslag van de verkiezingen ook beïnvloed heeft. Zou het inderdaad onpartijdig handelen in zijn vele enquêtes, dus alle zaken van wer kelijk belang onderzoeken en de resultaten ook eerlijk publiceeren, als de leiders van het In stituut daar zelf niet ingenomen mee waren, dan zou het inderdaad op den duur een macht van enorme beteekenis krijgen, waarmee te vens het gevaar zo-u toenemen dat het als mid del voor politieke intriges werd gebruikt en zijn onpartijdigheid verloor eer het publiek dit bemerkte. In Zwitserland bestaat wettelijk het volks referendum, hetgeen wil zeggen dat men zich in dat land niet tevreden stelt met den uit spraak der kiezers over de samenstelling van vertegenwoordigende lichamen, maar hen ook laat stemmen over aangelegenheden van groot openbaar belang. Hun meerderheids-beslis sing heeft definitieve kracht omdat het refe rendum deel uitmaakt van het staatsbestel. Misschien zou men uit het optreden van het Amerikaansche Instituut der Publieke Opinie moeten opmaken, dat ook in de Ver- eenigde Staten neiging bestaat in de rich ting van het volksreferendum. Maar dat is zeer moeilijk uitvoerbaar in dat geweldige geheel van achtenveertig Staten, veel moei lijker dan in het kleine Zwitserland al is, dat ook een Bondsrepubliek. En het houden van vóorstemmingen bij verkiezingen is in elk geval al iets heel anders, terwijl de be perking tot 100.000 kiezers in sommige ge vallen een volkomen misleidend resultaat kan geven. Ware de conjunctuur in Amerika een dus danige geweest, dat de kansen van Roosevelt en Landon vrijwel gelijk hadden gestaan, dan zou de „vergissing" van het Instituut ten Voorwaarts en IJmuider Volksstem. De harmonievereeniging „Voorwaarts", dir. Philip S. Vlessing en de gemengde arbeiders- zangvereenigïng „IJmuider Volksstem" onder leiding van den heer J. Post uit Haarlem ga ven in het goed bezette Thalia Theater een gecombineerd concert. Onder de uit te voeren werken waren er een 3-tal van Ol. Koop, o.a. de bekroonde suite voor harmonie Petite Fantaisie nr. 2; de componist woonde op uitnoodiging deze eerste uitvoering van zijn compositie bij. De heer S. Bonke sprak namens beide en sembles een welkomstwoord en heette allen, in het bijzonder den heer Koop en de bestu ren der zusterorganisaties welkom. Toen ging het licht uit en was het programma overbodig, hetgeen we geen van allen leuk vonden. Na een stevigen Plan Marsch konden we Voorwaarts bewonderen in Sam Vlessing's ouverture Rose Marie, waarvan de inzet de aandacht vergde van saxen en baritons, die in dit werk trouwens over de geheele linie een goed figuur sloegen. Het geheele corps maakte een vlotten indruk en vooral het zuiver blazen deed weldadig aan. Durfde de tweede cornet in het meno mosso de melodieuze obligaatpartij niet aan? De diepe bassen bliezen stevige marcatopassages dat het een lieve lust was. Nu nog meer (en dit geldt voor alle blazers!) op de intenties van den dirigent letten wat betreft de dynamische teekens, want we hoo- ren Voorwaarts ook gaarne eens wat sterker genuanceerd spelen. Petite Fantaisie lag geheel binnen het be reik van Voorwaarts en is een goed klinkend, vakkundig gecomponeerd werd, dat echter som tijds vol en druk aandoet. Het middenregister gaf een mooie verwerking van den melodieu- zen middensatz. De ouverture Charmante van Sam Vlessing werd in een vlot tempo en met vaardigheid uitgevoerd. Een zuiver geblazen pistonsolo vormde den inzet van des directeurs Pasto rale Suite. De Rigaudon en Musette waren stevig van samenspel en bewezen, dat het het orkest ernst is met de studie en dat het weder om belangrijk vooruitgegaan is en dus ook aan klank gewonnen heeft. Den leden is muzikaal begrip bijgebracht, dit wezen de solo-trekjes in de Sarabande uit. Het Rondo zat de blazers technisch nog niet geheel en al in de vingers. De „Stem" opende met het mat gezongen lek seg adieu, dat door du Hirte gevolgd werd. Het optreden van het koor was qua verzor ging en voordracht zeer verdienstelijk, maar het materiaal is vooral in het mannenkoor voor veel verbetering vatbaar. Er staan 17 tenoren en bassen, deze kunnen toch wel ste viger voor den dag komen? En de dames idem idem. In Mozart's Weltliche Cantate zat meer pit en dit werd met keurig in acht nemen der nuanceeringen voorgedragen. De solo der sopranen toonde even hoe veel- eischend Mozart's cantate wel is en hoe de zorgen van den dirigent in de eerste plaats wel naar de veredeling van den klank der re gisters afzonderlijk mogen uitgaan, zooals b.v. in de bewuste solo. Des Morgens en Cantecler van Koop waren knap van voordracht, op toon en gezond van muzikaliteit en terecht kon de heer Koop zijn dank overbrengen aan de beide dirigenten. Spr. wees op den achteruitgang van de actieve muziekbeoefening in de groote steden en den bloei er van in kleinere gemeenten. Wanneer de leden van Voorwaarts en de Stem met volle energie hun vereenigingen steunen zullen zij nog veel moois kunnen uitvoeren, zeide de heer Koop. Van Otto de Nobel werd met harmoniebege leiding het tendenz koorwerk Macht tegen Macht uitgevoerd, gedirigeerd door den heer Post. Het orkest was, hoe kan het ook anders, aan den overheerschenden kant; de compo sitie sprak nu direct tot ieders oor door haar gewild moderne effecten. Geen gelukkig num mer. Met het gezamenlijk zingen der Internatio nale werd dit druk bezochte concert gesloten. W. aanzien van den staat New-Hampshire een beslissenden suggestieven invloed hebben kun nen geven. Er heerschen veel uiteenloopende meeningen omtrent staatsvormen, maar een particulier instituut met suggestieven invloed zooals dit Amerikaansche zal geen enkele regeering op den duur naast zich kunnen dulden. Het moet leiden tot intriges en versnippering van re- geeringsmacht. In Europeesche landen, ook in het onze, worden soms enquêtes over groote vraagstuk ken van den dag gehouden. Ik herinner b.v. aan het Nederlandsche petitionnement van 1931, dat overigens een internationaal vraag stuk (dat der ontwapening) betrof, aan de overeenkomstige Engelsche enquête van de League of Nations in 1935, aan de onlangs door de Groene Amsterdammer gehouden enquête inzake staatkundige vraagstukken. Maar al dergelijke enquêtes worden inci denteel gehouden en steeds weer door an deren. Het wordt iets heel anders als men een permanent Instituut schept, zooals in Ame rika, dat vóórstemmingen bij verkiezingen houdt en er zijn bedrijf van maakt, voortdu rend over allerlei zaken te enquêteeren. Tenslotte nog dit: vele kiezers zullen hun stem anders uitbrengen als die hun door een particulier instituut zonder uitvoerende be voegdheden gevraagd wordt, dan als de wet tige overheid dat doet. R. P. gaat St. Nicolaasinkoopen doen. Bij de Adverteerders in deze Courant Omdat dit dagblad in de meeste gezinnen wordt ge lezen Baldpate en de T. B. C.-bestrijding. Het comité in deze gemeente, dat zich be ijvert gelden bijeen te brengen tot steun aan de bestrijding der t.b.c. heeft een avond in het gebouw Concordia georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bate van bovengenoemd doel zal komen. Op dezen avond zal, der traditie getrouw, de tooneelvereeniging Varia, regisseur, Rein- hard Rijke, geheel belangeloos een reprise ge ven van haar successtuk: De Zeven Sleutels van Baldpate, het bekende mysteriespel in twee bedrijven, vier tafereelen. Baldpate werd door de donateurs van Varia zeer gunstig ont vangen en een ieder heeft zich kostelijk ge amuseerd met de geestige intrige. Ongetwijfeld zullen velen a.s. Zaterdagavond in Corcordia genieten van Varia, griezelen van de geheimzinnige bezoekers in het verlaten landhuis Baldpate en met het aangename het nuttige tevens vereenigen, nJ. het werk van het comité steunen. GISTEREN WERD GEEN „REGEERINGS- VISCH" GEKOCHT. Gisteren is vanwege de regeering geen visch gekocht ter distribueering aan werkloozen. Wil men eerst het resultaat van den eersten dag afwachten? LEVERING DRUKWERKEN EN KANTOOR BEHOEFTEN. Bij de door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding voor de levering van drukwer ken in het jaar 1937 werd ingeschreven als volgt: N.V. Drukkerij Sinjewel f 3067.50; S. van Dorp f 3129.75; W. Groenewoud f 3275.60, allen te IJmuiden. Voor de levering van kantoorbehoeften was als volgt ingeschreven: Sinjewel's boekhandel f 659.67; S. van Dorp f 662.74, fa. C. J. Snooy f 690.50, allen te IJmuiden. Beide leveringen zijn aan de laagste in- schrijfster gegund. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Rem-v. d. Kroft z., Hagelin- gerweg 78, Santpoort. T. Plokker-de Niet, d., Vareniusstraat 5, IJmuiden. G. de Jong- Galis, 2 d., Eikenstraat 32, IJmuiden. C. Veenis-Grammer, z., Stationsweg 24, IJmui den. S. v. d. Ban-Joren, z., Broekbergen- laan 5, Santpoort. A. Bruijnes-Nijmeijer, d., Bloemendaal. C. de Koning-v. d. Gaag. d. Tuindersstraat 17, IJmuiden. M. J. A. F. Adrichem-Scheffer, d. Casembrootstraat 54, IJmuiden. J. P. E. Mulder-v. d. Vlis, d., Frogerstraat 33 rd., IJmuiden M. Jak- Gorzalka, z., Noorderdorpstraat 12, Sant poort. J. Wagendorp-Arfman, z., Meeuwen laan 26, IJmuiden. G. van Hooff-Ver- schoor d.. Tuindersstraat 50. IJmuiden. P J. Kops-Schuurman, d., Tusschenbeeksweg 16, IJmuiden. J. Tijl-Unger, d., Tuinders straat 110, IJmuiden. Overleden: A. v. d. Bent. 39 jaren, echtge- noote van T. Guijt, de Roemerstraat 12, IJmuiden. Het antwoord van B. en W. op de algemeene beschouwingen. Op de in het rapport der afdeelingen voor het onderzoek der gemeentebegrooting onder „algemeene beschouwingen" gemaakte op merkingen hebben B. en W. als volgt geant woord Als eenig argument om dit jaar afdeelings- onderzoek te houden is hier naar voren ge bracht de gewijzigde monetaire toestand. Wij vragen ons af of dit het onderzoek wettigde, zulks te meer omdat in het geheele rapport over deze zaak verder met geen enkel woord wordt gerept. Wij meenen, dat voldoende aan den Raad bekend is, dat de grootst mogelijke zuinigheid wordt betracht. Wij hadden gaarne zien aan gegeven in welke gevallen dit niet het geval geweest is. Tot onze bevreemding hebben wij gelezen, dat de verhouding tusschen ons College en den Raad in den laatsten tijd minder soepel wordt. Wij hebben dit niet bemerkt en geloo- ven ook niet aan de juistheid van de opmer king. De Voorzitter kan niet erkennen, dat, in het algemeen, de leden ongelijk worden be handeld en dat de agenda wordt afgeraffeld. Aan de leden wordt voldoende spreektijd ge laten. Het is vanzelfsprekend, dat de Voor zitter, waar noodig, tracht de discussies over minder belangrijke zaken, zooveel mogelijk te bekorten. Het zou van een gebrek aan goede leiding getuigen indien dit niet zoo was. De opmerking van een lid, dat de minder soepele houding van ons College wil uitstrek ken tot het niet beantwoorden van gestelde vragen achten wij niet juist. De discussie in de vergadering van den Raad van 10 Maart 1936 inzake een Vereeniging, stelde geenszins in uitzicht, dat wij daarop later terug zou den komen. Ten opzichte van de beantwoor ding der vraag inzake huurachterstand moge worden verwezen naar gemeenteblad No. 6 van 1936 en het officieel verslag No. 1, blz. 7 van de vergadering van Uwen Raad van 4 Februari 1936. Wij betreuren het, dat zoo weinig aandacht is geschonken aan ons ant woord. Reeds enkele malen is in den Raad de vraag besproken of de Commissie van bijstand voor de Financiën te weinig vergadert. Het wil ons voorkomen, dat geen nieuwe gezichtspunten naar voren zijn gebracht om daarop thans nogmaals in te gaan. In het algemeen wordt een Commissie voor een vergadering bijeen geroepen wanneer daartoe werkelijk voldoen de reden aanwezig is. Men moet echter niet vergeten, dat er ook Commissies zijn met een zeer bescheiden taak, waarop ook de tijds omstandigheden van invloed zijn. De vraag of het vertrouwelijk karakter van een vertrouwelijk advies van een Commissie aan ons College bewaard blijft, meenen wij, wat ons College aangaat, bevestigend te kun nen beantwoorden. Wij zouden gaarne ver nemen welk advies hier bedoeld wordt. Het is U bekend, d§,t de Burgemeester het wettelijk juist standpunt inneemt, dat hij aan den Raad geen verantwoording schul dig is wegens zijn politioneel beleid. De Bur gemeester wenscht dan ook niet in een ge- dachtenwisseling te treden omtrent de door hem afgegeven vergunning tot het houden van feestelijkheden. Uit de ons overgelegde afrekening is ons gebleken, dat het gratis gebruik van wegen en pleinen een batig saldo heeft opgeleverd, dat beschikbaar is gesteld voor de feesten op 31 Augustus. Inderdaad is bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin o.m. aangevoerd, dat de gemeente Vel- sen haar gebied ten Noorden van het Noord zeekanaal eenigszins verwaarloosd heeft. Dit argument en ook de overige in het afdeelings onderzoek naar voren gebrachte punten ga ven blijk van een zoo groote onbekendheid van de betreffende Kamerleden met den wer- kelijken toestand, dat wij daarop bij schrij ven van 16 Maart 1936 de aandacht hebben gevestigd van den Minister van Binnenland- sche Zaken. Wij hebben in dit schrijven uit voerig de argumentatie bestraden en den Minister verzocht van de door ons verstrekte gegevens, voor zoover zulks dienstig werd ge acht, gebruik te maken. Noch in de Tweede noch in de Eerste Kamer is men echter op het in het afdeelingsonderzoek aangevoerde teruggekomen, zoodat er voor den Minister ook geen reden kon bestaan daarop verder in te gaan. De aanwezige voorraad laat niet toe van elk der gedrukte verordeningen een exem plaar aan de Raadsleden te verstrekken. In de tegenwoordige tijdsomstandigheden moe ten wij met een beperkt bedrag voor druk werk toekomen zoodat, anders dan bij vol strekte noodzaak, niet tot herdruk wordt overgegaan. Mocht een lid een bepaalde ver ordening graag in zijn bezit hebben dan kan hij hiervan aan ons mededeeling doen. Wij zullen dan gaarne nagaan of aan zijn verzoek kan worden voldaan. De begrooting voor 1936 is nog niet goed gekeurd. De Streekplancommissie IJmond-Noord is nog bezig met haar voorbereidende werk zaamheden om te komen tot de vaststeling van het voorgenomen uitbreidingsplan. Hier toe worden op verschillende tijdstippen de noodige vergaderingen gehouden. MARIONETTEN-THEATER VOORSTELLING. Het bestuur var IJmuider-Oos' Vooruit" (IJ.O.V.) verzoekt ons te melden, dat de Marionetten-theater-voorstelling niet op 30 November, maar op 1 December in het Pa tronaatsgebouw zal plaats vinden. Zooals gemeld kan men voor 60 zegels een plaatsbewijs bekomen. Zooals wij gisteren reeds hebben gemeld, hebben dp samenwerkende organisaties, nl. de IJmuider Fede ratie, de Ned. Bond van Chr. Haven en Transportarbeiders, de O. K. en de R.-K. bonden het zeeliedencon tract opgezegd. Nader vernemen wij, dat ook het contract van de vischlossers is op gezegd. Er wordt thans overleg gepleegd tusschen de hoofdbesturen en de be sturen van de betrokken vakgroepen over de voorwaarden, waarop even tueel nieuwe overeenkomsten met de Reedersvereeniging zullen worden aangegaan. BRAND TWEEDE KLAS KAMPIOEN. De wedstrijden om het damkampioenschaip van Noord-Holland zijn voor D. C. IJ. wel eeio. groot succes geworden. Wist Dukel in de hoofdklasse, H. Buis in de eerste klas den titel reeds te behalen, thans is het ook den D. C. IJ.'er Brand door zijn laat ste twee overwinningen gelukt, beslag te leg gen op den titel tweede klas kampioen van Noord-Holland. T.V.IJ.-NIEUWS. Splitsing meisjesafdeeling. Door den sterken groei van de meisjes afdeeling hebben wij ons genoodzaakt gezien deze te splitsen in een afdeeling jongste meis jes tot 11 jaar en een afdeeling oudste meis jes van 12 jaar en ouder. De eerste afdeeling oefent Vrijdags van 6.157.15 uur, en de laat ste van 7.158.15 uur. De onderlinge wedstrijden van beide meis jesklassen worden gehouden op Vrijdag 11 December a.s. De meisjes mogen geen enkelen oefenavond missen. Deze laatste oproep geldt ook voor alle damse en heeren in verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van de Prinses. We noodigen oud en jong uit ook ge huwde dames vinden op onze Dinsdagavondles gepaste oefenstof om eens te komen kijken in de gymnastiekzaal, school A, Kerkstraat; wie eenmaal een oefenavond heeft bijgewoond, wordt zeker lid en wint daarbij gezondheid en turnersgeest, twee schoone zaken in deze moeilijke tijden. KINDERFEEST VOOR DE KINDEREN DER WERKLOOZEN. Het bestuur van de V.V. Rood Wit schrijft ons: Wij hebben gemeend, een aanta jpakketjes apart te moeten houden, voor zieke kinderen der werkloozen, die niet in staat zijn het kin derfeest bij te wonen. Indien men kinderen weet die hiervoor in aanmerking komen gelieve men dit op te geven aan het secretariaat: M. J. v. Tooren- burg, Zeeweg 39 rood. Aan bovengenoemd adres en voorts aan de hieronder vermelde adressen kunnen de ouders Donderdagavond van 57 uur hun kinderen voor deelneming laten inschrijven. J. Blom, De Ruyterstraat 128, D. Schaap, Zandersstraat 38, G. v. Dijk, Popelstraat 9. KOMEN ER DIT JAAR GEEN HARING- DRIFTERS? Van het bezoek van Engelsche haringdrif ters aan onze markt schijnt dit jaar weinig te komen. Het aantal, dat tot nu toe in de Visschershaven arriveerde, is zeer beperkt en een verandering schijnt vooralsnog niet ver wacht te kunnen worden. Het voordeel van het koersverschil voor de Engelsche visschers is door de devaluatie van den gulden verdwe nen, zoodat het prijsverschil in den regel ge ring is. Voor vele zakmenschen, havenarbeiders enz. is dit wegblijven van de Engelsche vischers een groote teleurstelling. EXCURSIE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Vanwege het R.K. comité voor jeugd- werkloozenzorg werd Maandag een excursie gehouden naar het Veiligheidsmuseum te Amsterdam. De jeugdige werkloozen hebben zich uitstekend geamuseerd, terwijl het nut tige aan het aangename gepaard ging. DE WEDSTRIJD KELLER—DUKEL. De wedstrijd KeilerSpringer is door het bestuur van den N.D.B. vastgesteld in het laatst van de maand December. De winnaar van den wedstrijd zal in Februari spelen tegen den wereldkampioen Raichenbach om het wereldkampioenschap. Begrijpelijk trainen beide spelers zich om als overwinnaar uit den wedstrijd te voor schijn te komen.Zooals reeds door ons werd gemeld, is door Keiler aan D.C.IJ. verzocht een trainingswedstrijd te organ'seeren met jord één (Dukel), over drie partijen, welk ver zoek door de D.C.IJ. is aanvaard. Zoo zal dus Zaterdagmiddag a.s. om 4 uur in Hotel Kennemerhof de eerste partij van dezen wedstrijd aangevangen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1