Ontzettend bombardement op Madrid. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Brandwonden Twee luchtaanvallen der rechtschen eischen een groot aantal slachtoffers. WOENSDAG 18 NOVEMBER' 1935 Stad brandde op tal van plaatsen. Britsch-Italiaansche toe nadering wordt voorbereid. Eaa^elamd Wereldoorlog niet onver mijdelijk," zegt Hoare. Oud-premier Papanastasioe overleden. Meeste gearresteerde Duit- schers hebben volgens Litwinof reeds bekend. Carl von Ossietzky vrijgelaten. Duitsch verkeersvliegtuig verongelukt. energie en arbeidskracht gezondheid en levensvreugde voor 2 ct per dag Mengelberg dirigeert het Boedapester Philharmonisch Orkest. Een internationaal anti- communistisc h front? Pu rol er op Puro! geneest Geldverspilling bü de crisisdiensten? Tweede Kamer over Land bouw en Visscherij. „Dignitas" in het Kanaal vergaan? Koninklijke Petroleum- Maatschappij. PKCEVAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Dinsdagmorgen om vijf uur ver schenen de bombardementsvliegtui gen der opstandelingen reeds weer boven Madrid. Zij keerden tusschen acht en negen uur terug. De door hen uitgeworpen bommen kwamen neer in verscheidene wijken in het cen trum, vooral in San Miguel, waar bommen op de markt vielen en talrij ke personen doodden en verwondden. Nooit nog had Madrid een zoo inten sief bombardement meegemaakt. Ook was het de eerste maal dat de op standelingen brandbommen neer wierpen. Het is nog niet bekend, hoeveel slachtoffers eijn gevallen, maar hun aantal is zeker groot. Den geheelen nacht en den geheelen mor gen zijn de brandweerlieden, bijgestaan door reddingsploegen, bezig geweest met het be strijden van de branden, die op verschillende punten van de stad waren ontstaan. Men is er in geslaagd de branden in de om geving van de Fransche ambassade te blus- schen. Den geheelen nacht reden de ambulance- wagens af en aan voor het weghalen van doo- den en gewonden. Er speelden zich hartroe rende tooneelen af. Schreiende moeders klem den de lijken harer kinderen vast en weiger den ze door de Roode Kruismannen te laten weghalen. In een enkel huis in de Sint Augustijnstraat werden 30 personen gedood. De correspon dent van Havas heeft des morgens een tocht gemaakt door de stad, waar hij kon aan schouwen hoe hevig de bombardementen zijn geweest. De materieele schade is ontzaggelijk groot. Het ziekenhuis van San Carlos is af gebrand. Een dikke rook, die een scherpe kruit lucht verspreidt stijgt hoog op in de straten en verduisterd het uitzicht. Tweede bombardement. Des middags om drie begon de artillerie der opstandelingen opnieuw met het bombardee ren van de hoofdstad. Ditmaal was het bombardement gêricht op de Gran Via. Er vielen ook nu slacht offers. Het gebouw, waarop hoofdzakelijk door de artillerie gedoeld werd, was de telefoon centrale. Tegen vijf uur kwam een granaat tot ontploffing in de bovenverdiepingen van de centrale. Wat den militairen toestand betreft aldus werd gisteravond uit Madrid gemeld is er de laatste uren niet veel veranderd, de eerste regeeringslinies zijn betrokken door republi- keinsche gardesoldaten, terwijl de militie troepen de tweede en derde linies bezet houdt. Sedert heden (Dinsdag) morgen zeer vroeg bombardeert de regeeringsartillerie de ver schansingen der opstandelingen. Nieuwe stuk ken zijn in stelling gebracht en de stad. dreunt van het kanongebulder. Aan den anderen kant blijven de granaten der opstandelingen in de noordwestelijke wijken der stad neerkomen. Gezegd kan wor den, dat in de laatste drie dagen door bommen en granaten 200 personen gedood en 500 min of meer ernstig gewond zijn. Het gebouw van het Roemeensche gezant schap is getroffen door een bom, die groote schade aanrichtte. Het legatiepersoneel had het gebouw echter 48 uur tevoren ontruimd. Het vlak naast de legatie staande gebouw is eveneens getroffen en vernield, waarbij negen personen gedood werden. Nader meldt Havas nog uit Madrid: Gister middag nam het bombardement van Madrid door de opstandelingen in hevigheid toe. Vooral werd de telefooncentrale onder vuur genomen. Dit gebouw steekt met zijn 17 ver diepingen hoog boven Madrid uit. Verschei dene granaten ontploften bij het gebouw en beschadigden het ernstig. Een scherf vloog zelfs door een venster in een vertrek, terwijl in het vertrek daarnaast de buitenlandsche journalisten wachtten op telefoonverbindin gen met hun bladen. Dit nieuwe bombardement eischte verschei dene dooden en gewonden. Een bom viel op het Roode Kruis hospitaal. Te tien uur in den avond streed de brandweer nog tegen de branden, welke overal in de stad woedden. Het verkeer op straat wordt met den dag ge vaarlijker, de opstandelingen sparen geen en kele wijk. Er zijn thans veel meer dan 200 dooden en 500 gewonden. Het blad Seculo deelt mede. dat de Montana-kazerne en de modelgevan genis te Madrid door de opstandelin gen in brand zijn geschoten. Volgens mededeelingen van de opstandelingen zouden de regeeringstroepen alvorens terug te trekken, duizenden gevange nen vermoord hebben. De radioclub te Lissabon meldt, dat gister avond 11.45 uur twee radiostations van Ma drid, Union Radio en Radio Madrid plotseling hun uitzending staakten. Het schijnt, dat beide stations door het bombardement van de opstandelingen zijn vernield. Over den jongsten aanval der opstandelin gen op Madrid verneemt Havas uit Avila: Gisterochtend vielen de opstandelingen wederom aan in de universiteitswijk. Zij dron gen door in de richting van Cuatre Caminos. Het resultaat van dezen aanval is nog niet bekend, doch het hoofdkwartier van de op standelingen was tevreden over den gang van zaken. Radio-Cadix berichtte gisteravond, dat sedert het begin van den aanval op Madrid 9000 man van de regeeringstroepen gewond werden. Zij konden niet meer aan den strijd deelnemen. Het hoofdkwartier der opstandelingen te Salamanca heeft medegedeeld, dat de colonne, welke den opmarsch der opstandelingen naar Paseo del Parque del Oeste wilde stuiten, een internationale colonne was. Geen enkele Span jaard streed hierin mee. De colonne werd op de vlucht gedreven en verloor eenige honderden dooden. Zeeslag aan de Noordkust. Uit Saint Jean de Luz, 17 November: Het gerucht doet de ronde, dat gisteren een kleine zeeslag geleverd is tusschen regeeringsschepen en schepen der' opstandelingen uit de haven van Pasajes. De strijd zou geleverd zijn op 20 mijl buiten de Spnansche kust. Waarschuwing van Burgos. De voorloopige regeering der opstandelingen te Burgos heeft de buitenlandsche regeerin gen gewaarschuwd hun schepen uit de haven van Barcelona te verwijderen, teneinde deze schepen geen gevaar te doen loopen bij de maatregelen, welke genomen zullen worden tegen het ontschepen van gas en oorlogsma teriaal in deze haven. De Italiaansche ambassadeur te Londen, Dino Grandi is naar Reuter meldt naar Rome vertrokken om deel te nemen aan de beraad slagingen van den grooten fascistischen raad. Naar te Londen verluidt zal hij Mussolini uitvoerig verslag uitbrengen over zijn laat ste besprekingen met Eden en de mogelijk heid van verdere toenadering tusschen En geland en Italië. Men is van meer.:-- "at de tijd voor diplomatieke voorbereiding tot een dergelijke toenadering gekomen is. yy In een rede, uitgesproken aan een maaltijd van de buitenlandsche pers- vereeniging, heeft Samuel Hoare ge zegd, dat volgens een der tegenwoor dig meest gehoorde voorspellingen een wereldoorlog onvermijdelijk is. Dat is echter niet de meening der Britsche regeering. Wij weigeren, aldus Hoare, deze wanhoopsprofetie te aanvaarden. De Britsche regeering is vastbesloten alles te doen, wat in haar macht ligt, om te voorkomen, dat die voorspelling bewaarheid wordt. De Britsche re geering is, zooals zij dat ook in het verleden was, bereid, de beste be trekkingen te onderhouden met de regeeringen, welker systeem in En geland in het geheel niet kan wor den toegepast. (Reuter.) Alexander Papanastasioe, die verscheidene keeren minister-president geweest is, is gis teravond aan een beroerte overleden. Papanastasioe, die republikein was, heeft in Maart 1935 deelgenomen aan de Venizelis- tische revolutie. De volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof, heeft den Duitschen ambas sadeur te Moskou medegedeeld, dat de gear resteerde Duitschers worden beschuldigd van militaire en economische spionnage, versprei ding van fascistische geschriften onder de Russen en daden van terreur. Het meeren- deel der gearresteerden aldus Litwinof heeft reeds een bekentenis afgelegd. De Duitsche ambassadeur heeft op deze mededeeling geantwoord, dat wel in andere landen nationaal-socialistische groepen be staan, maar dat dit in de Sovjet Unie niet het geval is. In een sanatorium opgenomen. Het Duitsche ministerie van pro paganda bevestigt thans, dat de be kende schrijver en pacifist Carl von Ossietzky zich op het oogenblik op vrije voeten bevindt. Nadere bijzon derheden worden evenwel niet ver strekt, noch over zijn invrijheidstel ling, noch over zijn huidige verblijf plaats. Anderzijds wordt vernomen, dat Von Ossietzky ernstig ziek zou zijn en met spoed uit het concentratiekamp, waar hij was opgesloten, is overgebracht naar een ziekenhuis te Berlijn. Van particlliere zijde verluidt volgens Havas, dat Von Ossietzky is opgenomen in een sanatorium in Mecklenburg. Hij zou lij dende zijn aan tuberculose. Zijn toestand wekt ernstige ongerustheid. STAKERS EN WERKWILLIGEN IN FRANSCH FABRIEK SLAAGS GERAAKT. Havas meldt uit Roubaix. 17 November: Dinsdag heeft in een textielfabriek een vechtpartij plaats gehad tusschen een der tigtal stakers die de fabriek bezet hielden en werkwilligen. Vrijwel het geheele personeel was voor hervatting van het werk en een aantal ar beiders drong dan ook de fabriek binnen. Er ontstond daarop een gevecht, dat twee uur duurde. Tenslotte moest de mobiele gar de de fabriek met geweld ontruimen. Een per soon werd gearresteerd. Bij de vechtpartij werden verscheidene ar beiders licht gekwetst. Twee slachtoffers. Uit Neurenberg, 17 November. Een ver keersvliegtuig van de lijn BerlijnMunchen is bij de landing op het vliegveld van Neu renberg verongelukt. De bestuurder en een passagier werden daarbij doodelijk gewond. Diopha, het krachtige D vita mine preparaat, brengt een stroom van nieuwe levenskracht, is een bron van energie. Het bevat méér D vitamine dan levertraan. Het bevat meer dan 48 volkomen verteerbaar ei wit. Het bevat jodium, calcium, phosphoren De prijs is slechts 60 cent per busje voor een heele BIOPHAmaand EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONDHEID Diopha N,V.= IJmuiden (Adv. Ingez. Med.) Het volgend jaar per Zeppelin naar Zuid-Amerika. Uit Boedapest, 17 November: Het Boedapester Philharmonisch Orkest heeft onder leiding van den grooten Neder- landschen dirigent dr. Willem Mengelberg een goedgeslaagde uitvoering gegeven. Ter eere van den voornamen gast heeft de Nederland- sche gezant jhr. v. Hoorn de persvertegen woordigers in de zalen van het gezantschaps gebouw willen ontvangen. Dr. Mengelberg gaf daarbij zijn groote vreugde te kennen, dat hij na een afwezigheid van twee jaar wederom in de gelegenheid was, thans voor de tweede maal de leiding van het Hongaar - sche orkest op Zich te nemen. De meester be woog zich heel vriendelijk onder de aanwe zige journalisten en vertelde, dat hij in de laatste twee weken in Londen en Berlijn was opgetreden en dat er vóór het einde van dit jaar nog uitvoeringen in zes groote steden van Europa op het program stonden. In het begin van 1937, aldus dr. Mengel berg zal ik naar Zuid-Amerika overste ken, evenwel niet per stoomschip maar per Zeppelin. Op deze wijze kan ik mijn in dit werelddeel te geven gastuitvoeringen in wei nige weken afwikkelen. Reeds verscheidene malen ben ik in Noord-Amerika opgetreden, doch het liefst dirigeer ik de Europeesche Philharmonische orkesten, want eerlijk ge zegd, zij zijn de beste van de geheele we reld. (K.W.P.) Berichten over samenwerking tusschen Italië, Duitschland en Japan. In zekere politieke kringen te Berlijn gaat het gerucht, dat eerlang een Duitsch-Japan- sche verklaring van groote politieke draag wijdte zal worden gepubliceerd. Tot nu toe was hieromtrent geen beves tiging te verkrijgen. Er zou hier sprake zijn van een anti-com munistisch front". Ook het Italiaansche blad Giornale d'Ita- lia maakt hiervan melding. Het blad spreekt uitdrukkelijk van een samenwerking tusschen Italië, Duitschland en Japan. Politieke kringen te Rome verzekeren noch tans, dat het nieuws nog slechts uit buiten landsche bron is ontvangen. Dezelfde kringen hechten geen enkel geloof aan de geruchten, dat Italië met Japan zou willen onderhande len over de erkenning van het Italiaansche keizerrijk in ruil voor de erkenning van Mandsjoekwo. Wat Miinhardt maakt is goed (Adv. Ingez. Med.) Dezen winter aanvullende steun voor den tuinbouw noodig geacht. Ontleend is aan de Voorloopige Verslagen der Tweede Kamer over de begrootingen van Landbouw en Visscherij en van het Land bouwcrisisfonds 1937: Verscheidene leden verklaarden het land bouwbeleid van den minister weinig bevre digend te achten. Zij qualificeerden dit be leid als één, dat te veel over de boeren en te weinig voor de boeren gevoerd wordt. Er is nog steeds een te groot verschil in belooning tusschen agrarischen en anderen arbeid. Gaarne zou men van de regeering verne men, in hoeverre deze van de devaluatie v. d. gulden voor- of nadeel voor den landbouw als geheel verwacht. Verscheidene leden meenden, dat over het geheel genomen geen groote opleving te wachten is. Er zijn echter gunstige uitzonde ringen. In het bijzonder dachten sommige leden hierbij aan de teelt van bloembollen, welke van de waardevermindering van den gulden zeker zal profiteeren. Verscheidene leden meenden, dat door de depreciatie van den gulden de weg gebaand is voor een geleidelijke opheffing van een gedeelte der landbouwcrisismaatregelen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat ondanks de devaluatie van den gulden het vaste-lasten-probleem nog vrijwel in zijn vollen omvang is blijven bestaan. Met bijzondere instemming hadden ver scheidene leden kennis genomen van het voorstel om aan het Nederlandsch Vissche rij Proefstation opnieuw subsidie toe te ken nen Begrooting van het Land bouwcrisisfonds. Met verwondering en ontstemming hadden vele leden kennis genomen van de geldver spillingen, welke door de Algemeene Reken kamer blijkens haar verslag over 1935 bij sommige crisisdiensten en -organisaties zijn geconstateerd. Verscheidene leden meenden de opmerking niet achterwege te mogen laten dat zij van het aftreden van den vroegeren commer- cieel-adviseur van het college van regeerings commissarissen met voldoening hadden ken nis genomen. Zelfs de schijn dat iemand, die een zoo groot persoonlijk belang heeft bij de uitvoering van sommige crisismaatregelen, daarop ten eigen bate invloed zou kunnen uitoefenen, behoort immers te worden ver meden. Akkerbouw en veehouderij. Verscheidene leden achtten den richtprijs voor de groene erwten een voor onzen akker bouw zeer belangrijk product, ten eenen- male onvoldoende. Sommige leden vestigden er de aandacht op dat de prijs van de aardappelen nog steeds zoo laag is, dat hij den producent geen bestaan geeft. Zij hadden vooral bezwaar tegen de heffing van f 30 per hectare. Verscheidene leden drongen er op aan, dat aan de varkenshouders eindelijk een loo- nende prijs voor hun product zal worden ge garandeerd. Verscheidene leden achtten het verloop van zaken t.a.v. de baconindustrie hoogst onbevredigend. Thans is ingeschreven voor f 2.60 per 100 K.G., terwijl vroeger f 4.80 be taald werd. De baconfabrikanten hebben op deze wijze, behalve de normale winst, en kele millioenen extra verdiend ten koste van de gemeenschap. Een ernstig bezwaar tegen de gevolgde zui- velpolitiek was voor verscheidene leden ge legen in de omstandigheid, dat als gevolg van die politiek het margarine-etende ge deelte van de bevolking dat wil zeggen in het algemeen het minst draagkrachtige deel, zwaarder wordt belast dan het boter-etende gedeelte. Van verschillende ziiden werd betoogd, dat de tuinbouw nog steeds in een zeer slechten toestand verkeert. Dat wederom f 1'2 millioen wordt uitgetrokken voor steunuitkeeringen werd algemeen gewaardeerd, doch deze uit- keeringen kunnen in den hoogst ongunsti- gen toestand geen afdoende verbetering brengen. Van verschillende zijden werd er verder op aangedrongen, de minimumprijzen aan de veilingen te verhoogen. Naar de meening van verscheidene leden is de nood in den tuinbouw thans zoo hoog gestegen, dat dezen winter aanvullende hulp naast de steunuitkeeringen niet ontbeerd kan worden. Algemeen was men van oordeel, dat de toestand in de visscherij, zoowel de zee- als de zoetwatervisscherij, nog veel te wenschen overlaat. Op 10 November is het schip Ouessant gepasseerd. De cargadoors te IJmuiden hebben Dinsdag getracht het Italiaansche stoomschip .Digni tas", dat reeds een week geleden met een la ding erts voor de Hoogovens te IJmuiden had kunnen verschijnen, draadloos via Scheve- ningen-Haven te bereiken. Alle oproepen zijn echter zonder resultaat gebleven, zoodat men inderdaad moet aannemen, dat het schip met man en muis is vergaan. De vraag is gesteld hoe het mogelijk is, dat zoo iets is gebeurd, zonder dat men eenig S.O.S.-sein heeft opgevangen, daar de „Digni tas" toch radio aan boord had. Van deskun dige zijde heeft men ons bij het stellen van deze vraag geantwoord, dat met erts geladen vrachtvaarders, zooals dat in de zeemanstaal heet, „zwaarmoedige" schepen zijn, d.w.z. schepen, die moeilijk met de zeeën op en neer gaan en dientengevolge bij stormweer veel water over krijgen. De mogelijkheid bestaat ook, dat aan boord van de „Dignitas" de radio defect is geweest, doch in dat geval zou het onbegrijpelijk zijn, dat van geen van de kustplaatsen een praai- rapport is ontvangen. Waarschijnlijk is dan ook, dat het schip zich niet uit een overkomenden waterberg heeft kunnen oprichten en in een zeer kort tijdsbestek met de op varenden in de diepte is verdwenen. BOUW VAN EEN SCHUTSLUIS IN HET NIEUWE MEER. Dinsdagavond is in het Amsterdamsche ge meenteblad een voordracht verschenen om over te gaan tot den bouw van een enkelvou dige schutsluis in het Nieuwe Meer. Aan dezen sluisbouw zitten andere werken vast, o.m. de doortrekking van de beide Amstelka- nalen en den als gevolg daarvan noodigen bouw en aanleg van bruggen, sluizen en oevervoorzieningen. De kosten, verbonden aan de uitvoering van dit complex van werkzaamheden en verrich tingen, worden begroot op f 2.900.000. Sir Henry Deterding tot commissaris gekozen. ASTERDAM, 4 November, In gebouw „Idustria" te Amsterdam werd heren een buitengewone algemeene vergadering gehouden in verband met het feit, dat de directeur-generaal, sir Henri Deterding den wensch te kennen had gegeven aan het ein de van het loopende jaar zijn functie neer te leggen. Aan de orde was een voorstel om den heer Deterding een plaats in het colle ge van commissarissen aan te bieden. Voorts werden twee nieuwe directeuren ter benoe ming voorgedragen. De raad van commissa rissen had aan den heer Ir, J. E. F. de Kok, thans directeur, met ingang van 1 Januari reeds den titel van directeur-generaal ver leend. De voorzitter, Jhr. H. Loudon, sprak den heer Deterding in waardeerende woorden toe en bracht hem dank voor hetgeen hij voor de Maatschappij die zijn levenswerk was, had gedaan. De heer Deterding werd met algemeene stemmen tot commissaris gekozen. Daarna was aan de orde de benoeming van tw^e di recteuren. De heeren J. M. de B'ooy en; W. E. L. K. Andrau, werden met groote meerder heid tot directeur benoemd. De wolk daalde tot heel dicht bij de aarde. Weer drukte de toove- naar op een knop, en de wolk bleef op dezelfde hoogte hangen. Hij keek uit het venster. Daar lag de bengel in de sneeuw te slapen. „Kom," zei toovenaar Akoedeboe, „daar moeten we vlug naar toe, om het ventje te helpen!" Hij voegde de daad bij het woord en snelde naar hem toe. Hij vloog zoo maar door de lucht, sneller dan de snelste vogeL DONDERDAG 19 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00.9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. 12.30 KRO-Orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Viool en piano. 6.30 Causerie vanwege het Leger des Heils. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Or gelconcert. 9.00 „Een vaste burcht", causerie. 9.30 Amsterd. Salonorkest (Om 10.00 Berichten ANP) 11.00—11.30 Gram. pl. Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gr. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.15 Lyra-Trio. 12.00 Het Omroeporkest en gram pl. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gram. pl. 3.00 Naai-cursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Orgelspel. 4.50 Radio-tooneel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sport-praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededee lingen. 8.10 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 8.45 Radio-tooneel. 9.15 Het Omroeporkest, solist en het Hollandsch Vocaal kwartet. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Sportreportage, 11.20 12.00 AVRO-Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie. 11.25—11.50 Gram. pl. 12.10 Het BBC-Welsch-orkest mmv. soliste. 1.05 De BBC-Zangers mmv. solist. 1.35—2.20 Dans muziek (gr. pl.) 3.35 Stedè Orkest Bourne mouth mmv. solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Syney Kyte en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", couserie. 7.00 BBC orkest mmv. so- lisae. 7.50 Variété programma. 8.50 „Freedom and Trade", causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 10.00 Komische dialoog. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het BBC-Theater-orkest mmv. soliste. 11.35 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl..) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 4.20 Zang. 4.35 Gram. pl.. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nat. Orkest, zangsolisten en vocaal kwartet. 11.20—12.35 Pascal-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Marschenconcert. 9.209.50 Volks liederen. 11.20 Kapel Siegerland. 12.351.20 Münchener Omroep-Amusements-orkest. 3.20 Het Omroep-kamerkwintet. 4.20 Omroeporkest 6.20 Omroepkleinorkest en solisten. 7.30 Dans muziek mmv. het Omroeporkest en solisten. 8.20 Radio-tooneel. 9.50 Oude en moderne Ita liaansche Volksliederen. 10.20—11.20 Dansmu ziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.05 Cabaret. 1.15 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest 1.50 Cabaret 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Omroep orkest, 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Operette „Das Dorf ohne Clocke". 10.30—11.20 Gram nl DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Be richten. 9.50 Hobo, hoorn en piano. 10 05 Weer bericht. 10.20—11.20 Gram. pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3