HET NIEUWE AVONDBLAD Wenscht U Slapeloosheid. 22e JAARGANG No. 16 DONDERDAG 19 NOV. 1936 IJMUIDEN De Gemeentebegrooting. Het rapport der af deelingen en het antwoord van B. en W. De Lichthoeve-bazar* Vrachtauto door trein gegrepen. UMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2^ cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellugen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DB NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Openbare Veiligheid. In verband met hoofdstuk III der gemeen tebegrooting (Openbare veiligheid) werd vol gens het rapport der afdeelingen het vol gende opgemerkt. Een der leden had den indruk, dat de nieu we leiding bij de politie een open oog heeft voor het aanbrengen van verbeteringen en het wijzigen van in den loop der jaren bi, het corps gegroeide toestanden. Hij hoopte, dat nu ook de Inspecteurs worden betrok ken in den gewonen straatdienst en stelde het op prijs te vernemen of het in de be doeling ligt de controle op den buitendienst toe te passen zooals het behoort. Een ander lid vestigde er de aandacht op, dat aan de vergunning voor het houden van den 1 Mei-optocht door de S. D. A. P., hin derlijke voorwaarden waren verbonden. Deze voorwaarden waren gesteld ten behoeve van het gewone verkeer. Het bleek echter, dat de uitvoering juist een averechtsche werking had en het verkeer daardoor zelfs meer be lemmerd werd dan zonder die voorwaarden het geval behoefde te zijn. Dit lid verzocht In het vervolg iets soepeler te zijn. Ditzelfde lid merkte op, dat bij de behan deling van de vorige begrooting er reeds op is gewezen, dat de verkeersregeling niet is zooals zij behoort te zijn. Er is toen gevraagd op verschillende punten verkeersstrepen en verkeersgeleiders aan te brengen. Aan deze wenschen is nog geen gevolg gegeven, waar om dit lid verzocht thans de aandacht aan deze zaak te schenken. Enkele leden wezen er op, dat de voorwaar den, die gesteld worden voor het vertoonen van onbrandbare smalfilms dermate streng zijn, dat het voor vereenigingen onmogelijk wordt cultureele films te vertoonen. Door den burgemeester is indertijd toegezegd, dat eenige soepelheid zou worden betracht. In verband hiermede en mede naar aanleiding van de over dit onderwerp door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken aan de Ge meentebesturen gerichte circulaires, ver zochten deze leden voortaan minder strenge voorwaarden te stellen. Weer enkele andere leden vestigden er de aandacht op, dat vergunning wordt verleend tot het houden van collecten op Zondag door middel van den verkoop van bloemnies Zij vroegen dergelijke vergunningen niet meer te verleenen. Volgno. 91. (Belooning inspecteurs enz) Enkele leden achtten de uitbreiding van de politie in het tegenwoordige tempo, in verband met de tijdsomstandigheden, finan cieel te bezwaarlijk. Zij vroegen de desbe treffende verordening te wijzigen en de uit breiding over een langeren termijn uit te strekken. Een ander lid verklaarde, zich hiermede met te kunnen vereenigen, mede omdat dan 9 menschen te werk gesteld kunnen worden. Nog een ander lid merkte op, dat op dezen post f 11.200 is geraamd voor uitbreiding van het personeel, terwijl in de toelichtende nota is vermeld, dat voor dit doel f 12.800 noodig is. Hij vroeg toelichting van dit verschil Weer een ander lid verzocht bij de benoe ming van leerling-agenten te letten op in de gemeente woonachtige sollicitanten. Hetzelfde lid zou gaarne zien een verhoo- gmg van de salarieering van den'Inspecteur- titulair H. Rollfs of Roelofs, terwijl hij er voorts op aandrong aan den Minister van Justitie te verzoeken in deze gemeente meer Rijkspolitie werkzaam te stellen, teneinde daardoor een ontlasting te verkrijgen van het gemeentelijk budget. Volgno. 100. (Geneesk. behandeling en Kurmg politiepersoneel). Een der leden drong er op aan artikel 23 van de „Verorde ning Gemeentepolitie" te wijzigen en daarin het woord „ziekte" te schrappen, omdat hij jan oordeel is, dat de politie-ambtenaren alien m staat zijn een ziekteverzekering af te sluiten. Zooals de toestand nu is, zijn zij, die te laksch zijn om een ziekteverzekering te smiten, bevoordeeld boven anderen, die zich die uitgaaf wel getroosten. Een ander lid kon zich hier niet mee ver enigen en zag daarin een verzwakking van de rechtspositie. Volgno. 103. (Aanschaffing brandblusch- middelen, enz.) Een der leden juichte de ver- hoogmg van dezen post toe, doch drong er op aan over te gaan tot de instelling van een brandweereommissie, teneinde eenheid te verkrijgen in de zaken de brandweer be treffende. Volgno. 107 (Onderhoud lantaarns en ver dere kosten der verlichting). Verzocht werd het nieuwe gedeelte van de Burgemeester Rambonnetlaan te verlichten en voorts twee lichtpunten te plaatsen bij de aftakking van den nieuwen weg naar Amster dam achter het dorp Velsen. Volgno. 113. (Kosten burgerwacht en B. V. L.) Meerdere leden verklaarden bezwaar te heb ben tegen dezen post. Zij oordeelden, dat in deze tijdsomstandighden dit geld beter voor andere doeleinden kan worden besteed. Een ander lid verklaarde prijs te stellen op het behoud van de Burgerwacht als preven tieven maatregel tegen extrmistische ele-1 menten. Nog een ander lid vestigde er de aandacht OP. dat de particuliere bijdragen aan de Bur gerwacht sinds den tijd dat deze instelling Wordt gesubsidieerd, sterk achteruit zijn ge gaan. Indertijd bedroegen deze bijdragen f 900, thans nog maar f 300. Dit lid wenschte gaarne te worden ingelicht wat hiervan de oorzaak is, terwijl tevens nadere inlichtingen werden ver-zocht omtrent den post „rente opgenomen gelden ad f 125" n.l. waarom dit bedrag zoo hoog is. Meerdere leden vroegen overlegging van een begrooting van deze instelling'. Voorts werd opgemerkt, dat ed behandeling van de vorige begrooting is medegedeeld, dat geen salarissen werden betaald. Gevraagd werd of dit inder daad juist is. Tenslotte werd nog gevraagd of de boeken van de Burgerwacht door den verificateur werden gecontroleerd en indien dit niet het geval was, daartoe opdracht te geven, terwijl eindelijk nog verzocht werd mede te deelen of inderdaad tengevolge van het verleenen van dit subsidi een leerling-agent minder is aangesteld. Volgno. 115. (Kosten bioscoopcommissie en van de filmkeuring). Een der leden vroeg wat de taak van deze commissie alsmede of een jaarverslag wordt uitgebracht en zoo ja dit verslag dan over te leggen aan den Raad. Volgno. 117 (Kosten van het verwijderen van reclame enz. van muren en straten.) Enkele leden verklaarden zich met het systeem, dat gevolgd wordt bij het opruimen van politieke reclame enz, zeer goed te kunnen vereenigen. Het was hun echter opgevallen dat het soms voorkomt, dat een groot gedeelte van den Zondag-voormiddag noodig i$ om deze werkzaamheden uit te voeren. Men vroeg daarom, ter bevordering van de Zondagsrust van het personeel der gemeente, op Zondag zoo weinig mogelijk opschriften te verwijderen. Een ander lid wees er pp, dat het dikwijls moeilijk is uit de opschriften te concludeeren van welke partij zij afkomstig zijn. Het komt dan ook voor, dat voor de opruiming een partij wordt aangewezen, die aan het feit niet schuldig is. Dit lid verzocht daarom een serieus onderzoek. Het woord is aan B. en W. Met betrekking tot de opmerkingen inzake de politie moge in het algemeen verwezen worden naar het hiervoren medegedeeld standpunt van den burgemeester inzake het politioneel beleid. Het veelvuldig aanbrengen van „verkeers- geleiden en verkeersstrepen" vordert, ook voor een geregelde goede instandhouding, uitgaven en daarvoor dienen de financieele middelen beschikbaar te zijn, wat hier niet het geval is. In de voorwaarden, die gesteld zijn voor het vertoonen van ontbrandbare smalfilms wenscht de burgemeester geen wijziging te brengen. Hij acht ze niet bovenmate streng. Wij kunnen de gevraagde toezegging om geen vergunning meer te verleenen voor bloempjesverkoop op Zondag niet geven. 91. Een voorstel tot wijziging der verorde ning om daardoor te geraken tot een be perking der uitbreiding van de politie, is van ons niet te verwachten omdat wij de uitbrei ding noodzakelijk achten. Omtrent het verschil tusschen f 11.200 en f 12.800, verwijzen wij naar de toelichting op de volgnos. 91 en 93. De Burgemeester acht het benoemen van inwoners der gemeente tot politieagent, in het algemeen, onjuist en kan daarom niet aan het verzoek voldoen Een voorstel tot verhooging van de wedde van een met name genoemden politiebeambte is niet te verwachten. Hij verdient het sa laris, voor zijn rang gesteld, en de Burge meester acht geen enkele reden aanwezig tot wijziging. Eenige uitbreiding der Rijkspolitie alhier kan niet tot gevolg hebben een beperking van het aantal agenten omdat de taak van de Rijkspolitie ligt buiten de bebouwde kommen. 100. Voor de gevraagde wijziging achten wij geen grond aanwezig. Het gaat hier over politie-ambtenaren, getroffen door een ziekte of ongeval, in verband met de dienstbe- kleeding. 103. Eenige noodzakelijkheid tot instelling der bedoelde commissie achten wij niet aan wezig. 107. Uitbreiding van de verlichting van het niet bebouwde deel der Burgemeester Ram bonnetlaan achten wij niet noodig. Des avonds kan, zonder eenig bezwaar, een anderen weg genomen worden, die wel verlicht is. Het aanbrengen van de gevraagde ver lichting' in Velsen kan niet geschieden om dat afgezien van de beantwoording der vraag' of de verlichting wel zoo noodig is. ter plaatse geen kabel aanwezig is. Alleen bij volstrekte noodzakelijkheid kan tot uitbreiding der verlichting' worden over gegaan, omdat wij rekening hebben te houden met de beschikbare middelen. 113. Wij achten het dienstig hier nogmaals te verklaren, dat de subsidie aan de Burger wacht geen extra uitgaaf medebrengt omdat, met machtiging van den Minister van Binnen landsche Zaken, zoolang de subsidie verleend wordt, één politieagent 'oeneden de formatie aanwezig is. Vervalt de subsidie dan stelt de Burgemeester een politieagent meer aan. Reeds meerdere malen is uiteengezet waarom de Burgemeester de voorkeur geeft aan de sub sidieering boven de uitbreiding van de politie met één agent. Wij achten het dan ook on- noodig hier nogmaals op in te gaan. De opmerking, dat de particuliere bijdra gen aan de Burgerwacht, sinds den tijd dat deze instelling wordt gesubsidieerd, sterk ach teruit zijn gegaan, is niet juist. In 1934 wer den, als gevolg van een door wijlen Burge meester Rambonnet persoonlijk gevoerde actie, door ingezetenen belangrijke giften ineens gegeven, in totaal tot een bedrag van pl.m. f 500, ten behoeve van de verbetering der organisatie van de Burgerwacht. De gewone jaarlijksche bijdragen bedroegen 'n dat jaar pl.m. f 400. In 1935, toen de Bur gerwacht voor de eerste maal subsidie ontving werd aan gewone bijdragen ontvangen f 381.50. (Te Birmingham, in Engeland, heeft onlangs een zeer druk be zocht congres plaats gehad van menschen, die aan slapeloosheid lijden.) De slapeloosheid is een kwaal, De moeite waard om te bestrijden, Ze is, al wordt ze niet fataal, Een vloek voor hen, die er aan lijden. Elk mensch behoeft geregeld rust, In stille uren van de nachten, Van strijd een wijle onbewust, Vergaart hij slapend nieuwe krachten. Slaap is de beste medicijn, Om nieuwen moed en hoop te geven, Zij dient ons om bestand te zijn Tegen de zorgen van het leven. De uren lijken eens zoo lang, Als men in 't duister ligt te turen, De nooden lijken eens zoo bang In stille nachtelijke uren. Al rust het lichaam dan wel uit, Wanneer de geest maar door blijft werken Heeft dat verzwakking tot besluit, Voor zelfs de zeer bijzonder sterken. Gij, die geregeld slapen kunt, Moogt dagelijks wel dankbaar wezen, Dat u dit voorrecht is gegund, Slaap is een zegen, onvolprezen. In Birmingham is een congres Van slapeloozen ondernomen, Ik weet nog niet of een succes Als resultaat ervan zal komen. Op dit congres vielen wellicht, Als een onmiddellijke bate. Heel veel vermoeide oogen dicht, Als een gevolg van 't vele praten. P. GASUS in den St. Nicolaastijd koopers in Uw zaak? Adverteert dan in deze Courant, zij is de beste waarborg voor de grootste publiciteit De post „rente opgenomen gelden ad f 125" heeft betrekking op een aan de Burgerwacht verleend crediet voor de aanschaffing van uniformen. De begrooting, waarnaar gevraagd wordt, zal voor u ter lezing worden gelegd bij de begrootingsstukken. Zooals de voorzitter reeds in de raadsver gadering van 8 November 1935, op een des betreffende vraag van den heer Mets, mede deelde, wordt de gemeentelijke subsidie niet gebruikt voor het toekennen van gratificaties of emolumenten. De vraag of de boeken van de Burger wacht worden gecontroleerd door den Veri ficateur heeft ons zeer bevreemd, omdat er vereenigingen zijn, die een aanzienlijk grootere subsidie ontvangen, ten opzichte waarvan niet de vraag gesteld is. Wij zijn niet bereid de Burgerwacht in een uitzonderingspositie te stellen. Daar is trouwens geen enkele reden voor. 115. De taak van de Commissie is om schreven in het Koninklijk besluit van 22 De cember 1927, Staatsblad No. 402, dat ter Secretarie voor elk lid, dat daarin belang stelt, ter lezing is. De Commissie brengt geen verslag uit. 117. De bedoelde verwijdering op Zondag heeft plaats om te voorkomen dat door be kladding op Zaterdagnacht bereikt wordt, dat het geschrevene den geheelen Zondag aan wezig blijft. Men zal moeten erkennen, dat de hier gevolgde handelwijze een zeer gunstig resultaat heeft Het zal moeilijk te bewijzen zijn, dat de partij waarvan de leden aange wezen worden voor de opruiming, de op schriften niet hebben aangebracht. HET VERKEERSONGEVAL IN DE JACOB VAN HEEMSKERKSTRAAT. Omtrent het verkeersongeval in de Jacob van Heemskerkstraat vernemen wij nader, dat de taxi (niet van de onderneming Vr.) met een flinke vaart in genoemde straat rijdende, geen voorrang verleende aan den van rechts uit de Olivier van Noortstraat komenden auto van den groentenhandelaar R. Den bestuur der van den groentenauto treft dus in geen geval schuld. SUPP. VER. „DE STORMVOGEL". Het bestuur van de supportersvereniging „De Stormvogel" maakt den leden bekend, dat a.s. Zondag 22 November weer een reis per bus georganiseerd wordt voor den groo- ten wedstrijd R.C.H.Stormvogels te Haar lem. De leden die dezen wedstrijd wenschen bij te wonen kunnen zich opgeven vóór Zater dagavond 10 uur bij den penningmeester Ka naalstraat 72. Donateurs kunnen voor den kostenden prijs medereizen. Komt allen dezen grooten wed strijd bijwonen en trekt met ons mee. Tijd van vertrek Zondag a.s. ten 12,30 uur van de bekende plaatsen. D. C. IJ. NAAR DEN HELDER. D. C. IJ. zal Donderdagavond met drie tien tallen naar den Helde,r vertrekken, nl. met het eerste, het derde en het vijfde tiental, om aldaar den strijd tegen dertig Heldersche col lega's aan te binden. De D.C.IJ.'ers vertrekken 's avonds zes uur van Hotel Kennemerhof. HOCKEY. Het programma van de Strawberries. Voor a.s. Zondag' zijn de volgende wedstrij den vastgesteld Leiden 1Strawberries 1, 2 uur. B. M. H. C. 7Strawberries 2, 2 uur. Kraaien 2Strawberries 3, 2 uur. Dames; Rood Wit 2Strawberries 1, 12 uur. Strawberries 2Amsterdam 5, 11 uur. Juniores (Zaterdag). B. M. H. C. cStrawberries a, 2.30 uur. De opstelling van de eerste elftallen zijn als volgt: Heeren: v. d. Bliek, Huender, Frekenhorst, Brandhoff, Bobeldijk, J. Rodenberg, Sluiters, Limborgh Meijer, Damgen, Heimig en Erd- man. Dames: Van Ronkel, Stoutenbeek, Poppe, Adrian, Teer, Luchsinger, Graper, de Mooij, v. d. Schroeff, Ophoff en van Malsen. DAMMEN. OM DEN MEESTERTITEL. De wedstrijd om den meestertitel in dit dis trict verloopt dit jaar wel met spanning. H. de Boer wist Dinsdagavond van C. Bais te winnen waardoor de stand thans luidt: H. Laros 2 gesp. 4 pnt., H. de Boer en C. Suyk 3 gesp. 4 pnt.. P. H. Heure 3 gesp. 2 pnt., C. Bais 4 gesp. 0 pnt. De partijen LarosSuyk Larosde Boer moeten de beslissing opleveren welke twee spelers zich in den eindstrijd plaatsen. Onderlinge competitie. De onderlinge competitie werd deze week voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: J. Kramer J. Smit 02, B. DukelD. Ott 20, P. Leyte- T. Basstra 20; J. SmitH. Buis 02. Eerste klas H. Schaap—van der Velde 02; LarosPostma 20; van Stra tenF. Dukel 20. PostKoetsier 20. Tweede klas: VisserKok 02, C. H. BroekJ. Visser 02. H. VisserE. Broek 02. VisLigthart 20, E. BroekWout- huizen 02. ZeedersSiewertsen 20, De stand van de hoofdklasse luidt: Lelte 9 gesp. 14 pnt., B. Dukel 8 gesp., 12 pnt-., Ligthart 6 gesp. 10 pnt. Suyk en de Boer 7 gesp. 9 pnt., Basstra 8 gesp. 7 pnt., Postma 7 gesp. 6 pnt., Bais 7 gesp. 5 pnt. Buis 7 gesp. 6 pnt. Smit 8 gesp. 4 pnt., Ott 7 gesp. 3 pnt. Kramer 5 gesp., 1 pnt. In de eerste klas heeft Laros met 8 gesp. 14 pnt. de leiding. PROPAGANDAVERGADERING „BELLAMY". De Internationale Vereeniging „Bellamy" belegt 26 November a.s. een propaganda-ver- gadering in „De Griffioen" Trompstraat. Het ligt in de bedoeling, zoo mogelijk als resul taat van deze vergadering te komen tot de op richting van een afdeeling IJmuiden der Internationale Vereeniging „Bellamy". TRAANKOKERIJ OP TRAWLERS VAN DE VEM. Ofschoon de IJmuider trawlervloot weinig moderne stoomtrawlers rijk is, gaan de ree- ders toch voort met het installeeren van de nieuwste vindingen op scheepvaart- en vischtechnisch gebied op hunne schepen.. Sedert- eenigen tijd hebben nu ook eenige trawlers van de Vem nl. de Alma, de Carolina en de Clasina Luther een traankokerij aan boord. Reeds hebben deze schepen een hoe veelheid traan aangevoerd. Aan de opvarenden wordt door de reederij f 20 per vat uitbetaald. Naar wij vernemen zullen nog meer schel- visch booten van deze reederij met een derge lijke installatie worden uitgerust. AANVOER VAN LEVER EN KUIT. Deze week hebben de trawlers voor het eerst in dit seizoen weer lever en kuit aangevoerd. Dat geeft dus weer verval voor de opvaren den. Hedenmiddag geopend. HAARLEM Woensdag. Dat het bekende Kindertehuis „De Licht hoeve" in Santpoort een groote bekendheid en belangstelling heeft verworven, een be langstelling die ze zoozeer verdienen, omdat ze nu al zooveel jaren verlaten kinderen met zooveel liefde verzorgen, blijkt wederom op dezen bazar, die van de week in het gebouw van den Haarl. Kegelbond in de Tempeliers straat wordt gehouden. Ontzagelijk groot is het aantal voorwerpen, dat voor dit werk ge schonken en vervaardigd is, waarbij het per soneel van „De Lichthoeve" natuurlijk onver moeid heeft meegeholpen. Vanmorgen al om zes uur is mannelijk personeel naar het ge bouw van den Kegelbond gekomen, om de stands voor dezen bazar op te bouwen of er bij te helpen. En te negen uur kwam een groot aantal zusters, met de dames Kuyck en Verkerk aan het hoofd, om de artikelen uit te pakken en de stands aan te kleeden. Zij werden daarbij geassiteerd door dames uit Heemstede, Haarlem en omgeving, die aan dit werk een goed hart toedragen. En de admini strateur van „De Lichthoeve" was eveneens weer present om leiding te geven. We vroegen aan de Directrice, Zuster Kuijck, hoeveel kinderen er op het oogenblik in haar inrichting verzorgd worden. „Gisteravond is juist het 53ste kind, een zuigeling, bij ons binnengebracht!" Dit werd gezegd op een toon, alsof het de nauurlijkste zaak van de wereld was. Men kan er van op aan, dat het ook dit 53ste kind aan niets ontbreken zal, zoo lang de Zusters in staat zijn, dit menschlievend werk te verrichten. Het is te begrijpen, dat daar veel steun voor noodig is, want het zijn allemaal ge zonde kinderen, die flink kunnen eten en die veel kleeding noodig hebben. Er zijn er bij, die nu al tien jaar en nog langer in De Lichthoeve wonen. Daarom is nu ook deze bazar weer ge organiseerd en zooals we hierboven al op merkten is dit welslagen ervan weer zoo goed als verzekerd. We zagen een grooten voorraad nuttige en fraaie handwerken, kunstvoorwer pen, wollen goederen, babyartixelen, levens middelen enz. Natuurlijk ontbreekt er ook niet een propaganda-stand, evenals de maquette van de meer passende inrichting, die de Zusters zoo gaarne in de toekomst op de Veluwe gevestigd willen zien. We hopen, dat er veel bezoekers zullen komen, die op deze manier zullen meehelpen, dit ideaal te ver wezenlijken. Het aantal attracties is ook groot. Behalve de gebruikelijke vermakelijkheden, zooals sjoelbak, grabbelton, vischtent, rad van avon tuur, is er ook weer een stevige glijbaan die 't vorig jaar zooveel vroolijkheid veroorzaakt heeft. Men kan een prijsje winnen met het slaan van spijkers in een balk, enz. Verder is er een attractie, die we nog niet op een bazar gezien hebben. Dat is een galg-spel, dat de heer Joh. M. Schmidt, die ook al zoo lang zijn tijd en werkkracht aan De Lichthoeve geeft, ergens in Luxemburg ontdekt heeft. We zullen niet verklappen, wat dit spel beteekent. Onze lezers moeten maar eens gaan kijken! Ze zullen zich er best mee amuseeren. Het door Kuyck samengestelde Schimmen spel, waarop we reeds eerder de aandacht gevestigd hebben, zal hedenmiddag en Don derdagavond worden vertoond en ook de door den heer Schmidt vervaardigde Lichthoeve film wordt weer vertoond, namelijk heden- en Vrijdagavond. De bazar is hedenmiddag twee uur door Zuster Kuyck geopend. Wie eens een uurtje in een hoogst prettige sfeer wil doorbrengen, moet in deze dagen eens naar het gebouw van den Haarl. Kegelbond gaan. Men zal er verkwikt vandaan komen en de aangename gedachte kunnen koesteren, een goed werk te hebben gedaan. Deze bazar duurt drie da gen. Bestuurder weet tijdig uit cabine te springen. Modern Japansch onderwijs! Aan een militaire oefening in de nabijheid van Tokio nam onlangs ook al een afdeeling schooljongens-wielrijders deel. Op den onbewaakten overweg te Heiloo, nabij de kapel, is Woensdagmorgen de vracht auto van den heer B. Loos uit Heiloo, door een uit de richting Amsterdam komenden trein gegrepen. De auto werd totaal vernield. De chauffeur kon bijtijds uit de cabine springen en liep slechts lichte verwondingen op. De trein had tien minuten vertraging.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1