BLOKKADE VAN DE HAVEN VAN BARCELONA? Krijgt Von Ossietzky den Nobelprijs? Thijs Us en Dickie Dons in de wolken. Engelsche vloot zal de „normale regels in acht nemen „The boy David VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 De burgeroorlog in Spanje Londen richt zich tot Rome en Berlijn. MandsjoeMongoolsch leger contra China. Legitimistenleider over het Duitsch-Oostenrijksch verdrag. Solovlucht Pariis- mislukt. -T okio „Prinses Juliana" in de haven van Terschelling. Het uittreden van den Noorschen Minister van Buitenlandsche Zaken uit de Nobel- commissie voor den Vredesprijs. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. 114 vliegtuigen besteld. PRDESAMMA 9) In officieele Britsche kringen ontving men gisteren het bericht, dat generaal Franco had medegedeeld de haven Barcelona te blokkee ren. De Britsche regeering is daarop in contact getreden met Burgos. In het Lagerhuis heeft de afgevaardigde Alexander, die eerste lord der admiraliteit was in de Labourregeering, de vraag gesteld, wel ke houding de regeering zou aannemen in geval een blokkade van de Catalaansche kus ten werd ingevoerd. Eden verklaarde daarop, dat de normale regelen, die iedere interna tionale actie in dergelijke omstan digheden gelden, in acht genomen zul len worden door de Britsche oorlogs schepen met het oog op de verdedi- ging der wettige Britsche belangen. Op een vraag van den leider der arbeiders oppositie, Attlee, antwoordde Eden, dat de houding der Engelsche regeering blijft, zoo als die tevoren is gedefinieerd. Toen Attlee daarop vroeg of er van den kant der Engel sche regeering eenig voornemen bestond om de regeering-Franco te erkennen, antwoordde Eden: Het Lagerhuis zal zich er rekenschap van geven, dat er een onderscheid bestaat tusschen de erkenning van een belligerent en de erkenning van de eene partij of de andere als regeering van Spanje en wat dat aan gaat, heb ik niets toe te voegen aan hetgeen ik gezegd heb. In antwoord op de vraag, of de verklaring van Duitschland en Italië geen weloverwo gen schending vormt van het niet-inmen- gings-accoord zeide Eden: Het is mogelijk een nietinmengingspolitiek te voeren ten aan zien van de wapenlevering met gelijktijdige erkenning van de regeering der eene of der andere partij. Dat is, wat alle naties tot dus verre hebben gedaan met de erkenning van de Spaansche regeering. Wat de niet-inmen- ging aangaat, verklaar ik categorisch, dat ik van meening ben, dat er andere regeerin- gen zijn, die meer zijn te laken dan die van Duitschland en Italië. Vervolgens werd Eden de vraag gesteld, of hij zich in verbinding zou stellen met de re geeringen van Duitschland en Italië, ten einde van haar de verzekering te krijgen, dat deze erkenning niet beteekent, dat zij zich vrij zullen gaan beschouwen om wapens te leveren. Eden antwoordde hierop, dat hij dit. zeker zou doen. Ons geheele doel is de niet? inmenging te doen function.neeren en te dien einde rekenen wij op de medewerking van alle belanghebbende regeeringen, onaf hankelijk van hun ideologieën. Opnieuw een hevig bombardement op Madrid. De rechtschen hebben gisteren opnieuw een luchtbombardement op Madrid ontketend. In het centrum der hoofdstad is belang rijke schade aangericht, In enkele wijken zijn de huizen zwaar beschadigd, terwijl vdn andere huizen de ruiten werden vernield. Tusschen de puinhoopen vond men een aan tal lijken; duizenden menschen vluchtten uit hun vernielde woningen. In de Anton Mar tinstraat zouden personen, die hun toevlucht In een kelder hadden gezocht, levend begra ven zijn. Een bom is ontploft op het Cibe- lesplein tegenover het postkantoor. Hierdoor werden de ruiten van alle in de omgeving staande gebouwen vernield, o.a. die van de Spaansche Bank, het ministerie van verkeers azen en van de Centrale Bank. Ook in de nabijheid van de Zonnepoort is een bom terecht gekomen. De monumentale klok op het ministerie van binnenlqndsche zaken is beschadigd. Het aantal slachtoffers onder de burgerbevolking moet zeer groot zijn. Vele huizen staan in brand. De wijk waarin de kantoren van het agentschap Havas zijn ge vestigd, is door het jongste bombardement in het bijzonder getroffen. Enkele gebouwen dreigen in te storten. Om tien uur gisteravond heeft het ministe rie van oorlog het volgende communiqué per radio verspreid: De vijandelijke escadrilles hebben verschei den vluchten uitgevoerd boven de hoofdstad om deze te' bombardeeren. Onze escadrilles stegen direct op en bestreden de vijandelijke toestellen. Wij verloren twee jachtvliegtuigen en schoten drie driemotorige toestellen en drie jachtvliegtuigen der opstandelingen om laag. Een driemotorig toestel kwam op de Casa del Campo terecht en de twee andere achter de linies. Onze escadrilles hebben het vliegveld van Palma de Majorca gebombardeerd. Verschei dene bommen werden in het midden van het vliegveld geworpen, waar vijandelijke toe stellen stonden. Onze escadrilles hebben ver volgens benzinedepöts gebombardeerd, die zich in deze zone bevonden. Deze werden ver nield. Oproep aan de Madrileensche vrouwen. Het ministerie van oorlog heeft voorts de volgende officieele nota per radio bekend ge maakt: „Aan de vrouwen van Madrid! De vijand wil Madrid stormenderhand nemen, maar niet alleen bieden onze soldaten tegenstand en slaan deze misdadige poging der oproerlingen af, doch zij hebben de kracht tegenaanvallen te ondernemen en hen terug te drijven. Vrou wen van Madrid! Gij moet trotsch zijn op uw verdedigers. Gij moet hun waardig zijn. Gij moet de ontberingen der strijdende deelen, daar gij weldra in hun overwinningen zult deelen. Ook Barcelona gebombardeerd? De speciale verslaggever van de Intranst- Beant te Barcelona meldt, dat een kruiser der opstandelingen, waarschijnlijk de „Gadaria" vannacht tweemaal Barcelona gebombardeerd Beeft. De schade schijnt echter niet ernstig te zijn. De bevolking zou van het bombardement niets bemerkt hebben daar juist een hevig on- weder woedde. Te Barcelona wordt echter formeel tegenge sproken, dat de stad zou zijn gebombardeerd. Fransch-Spaansche grens opnieuw gesloten. Uit Hendaye wordt gemeld, dat om niet me degedeelde redenen, welke waarschijnlijk in verband staan met de militaire operaties in het Baskenland, de rechtsche autoriteiten be sloten hebben de Spaansche grens gedurende twee weken te sluiten. Motta wenscht neutrale zone in Madrid. Bet Zwitsersche Telegraaf-agentsohap deelt mede: Uit naam van den bondsraad heeft Mot ta zich in verband met de verwoesting van Madrid gewend tot het internationaal Roode Kruis comité met het voorstel zonder verwijl den strijdenden te verzoeken in Madrid zelf een neutrale zóne in bet leven tq roepen waar de burgerbevolking de wijk zou kunnen nemen. Het vertrek van den Spaanschen zaakgelastigde te Berlijn. De Spaansche ambassade te Parijs heeft medegedeeld, dat het onjuist is, dat de zaak gelastigde van de Spaansche republiek te Berlijn begin November. uit vrijen wil zijn post heeft verlaten, zooals in de officieele verklaringder Duitsche regeering omtrent de erkenning der regeering'van generaal Franco wordt verklaard. Rovira heeft Berlijn verlaten na het slachtoffer te zijn geweest van een aanslag en nadat hem geheime stukken waren ontstolen, hetgeen geschied is onder omstan digheden, die de Duitsche politie niet heeft kunnen ophelderen. Verder blijkt uit de arres tatie van Jorgo Teil, den Spaanschen vice- consul te Hamburg, die den 28sten October op het vliegveld Hannover heeft plaats gehad, op het oogenblik, dat Teil Duitschland wilde ver laten terwijl de Duitsche regeering tot nu toe niet heeft kunnen aangeven, waar Teil zich bevindt dat de diplomatieke vertegen woordiger van de Spaansche republiek in Duitschland sedert geruimen tijd niet meer de gebruikelijke rechten genoot. Volgens berichten uit Chineesche bron wor- .dende ge.v.echte.n tusschen Chineezen en Mongolen ih de s.treek van Taolin, welke zich nog steeds, in hqnd.en bevindt van de troe pen vanSoei. Yoean, doch thans belegerd wordt, voortgezet. De aanval op Soei Yoean schijnt duidelijker vormen aan te nemen. Een Mandsjoe-Mongoolsch leger heeft gisteren Hsingho aangevallen, waarbij het gesteund werd door luchtstrijdkrachten. De Mongo len, die zich kort geleden in. Pai Ling Miau hebben geconcentreerd zouden in de nabij heid van Oetsjoean, op 45 K.M. ten noorden van Koei Hoa zijn aangekomen. De Chineesche bladen verwachten over twee of drie dagen den algemeenen aanval. Chineesche waarnemers wijzen in dit ver band op de numerieke meerderheid der Chi neesche troepen. Zij zijn van meening, dat dat de Nankingregeering vastbesloten is mee alle middelen steun te verleenen aan de regee ringen van Sjansi en Soei Yoean. Uit Chineesche bron verluidt, dat vorst Teh officieel de onafhankelijk heid heeft uitgeroepen van Binnen- Mongolië en dat hij zijn voornemen te kennen heeft gegeven de vijf ooste lijke districten van Soei Yoean te ver overen, welke vroeger deel uitmaak ten van het Mongoolsche gebied. Ter gelegenheid van den 24sten verjaardag van Otto van Habsburg is in het Konzerthaus te Weenen een groote demonstratie gehouden, die door 5000 personen werd bijgewoond. De leider der legitimisten, Von Wiesner, heeft daarin aldus meldt Havas een rede ge houden, waarbij hij de monarchisten gerust stelde aangaande de strekkina van het Duitseh-Oostenrijksche verdrag van 11 Juli. In verband daarmede verklaarde hij: 1. dat dit verdrag geen enkele geheime clausule bevat aangaande de restauratie der Habsburgers. 2. Dat Duitschland dit verdrag niet zou kunnen schenden zonder zijn goede verstand houding met Italië in gevaar te brengen, daar Mussolini de eerbiediging door Duitschland van de onafhankelijkheid van Oostenrijk als vooropgesteld beschouwt. 3. Dat de Oosten»"-'- verwring dit ver drag door de Oostenrijksche nationaal-socia- listen zou weten te doen eerbiedigen, waarbij de legitimisten haar zullen steunen Japy's toestel kort voor het einddoel bij noodlanding verongelukt. Blijkens een Havasbericht uit Sjanghai beeft de Fransche vlieger Japy gisteren een 'anding moeten maken tusschen Hongkong en Sjanghai in het noordwesten van Kioesjoe. Hij schijnt een been te hebben gebroken en '»rwondincrpn in bet gelaat te hebben opge spen Ziin leven is niet in gevaar. Volgens' nadere berichten is Japy's toe stel verongelukt toen hij in de bergstreek ten noordwesten van het eiland Kioesjoe een L -"ZACHT VAN SMAAK - PRUS 70 ct (Adv. Ingez. Med.) heuvel raakte. Het was toen 6 uur 20 A.T. Japy werd vier uur later ontdekt door dorpelingen, die op het gerucht van het on geluk waren komen opdagen. Na hem uit het puin van zijn toestel te hebben bevrijd, ver leenden zij hem de eerste hulp. Zooals men weet was de vlieger te Parijs gestart voor een vlucht naar Tokio, zoodat hij zijn tocht niet ver van het eindpunt heeft moeten opgeven. Onze Londensche correspondent schrijft: „The Boy David" is de titel van het nieuw ste tooneelstuk van Sir James Barrie.' Deze oude Schot, die in zijn geestelijke samenstel ling de nuchterheid van zijn ras schijnt te verbinden met onaardsche verbeeldingskracht begon zijn broodwinning als journalist en ontwikkelde zich tot een tooneelschrijver van bijzondere bekoring voor vele, maar niet voor alle menschen. Zijn grooten naam kreeg hij in 1904 met de opvoering van zijn Peter Pan, den knaap die niet wilde opgroeien. Peter Pan is sedert dat jaar elk jaar met Kerstmis op het tooneel in Engeland teruggekeerd en zal het nog wel in lengte van jaren blijven doen. Het is een poëtische pantomime, waarin de auteur zijn duurzaamste en prettigste gaven kon ontplooien. Zijn ijle humor kreeg vrij spél in dit stuk en men heette hem welkom als een Hans Andersen van het tooneel. Sprook jesachtig en ook wel eens griezelig in fantas tische vormen is Barrie sedert gebleven En nu dan komt er een nieuwe Barrie. Alleen in dien men de Barrie-cultus van Groot Brittan- nië kent en kan peilen kan men beseffen, hoe groot de gebeurtenis van de opvoering van The Boy David, a.s. Zaterdag in Edinburg, zal worden. Men weet weinig meer van den in houd van het stuk, dan dat David de Bijbel- sche David is. Van het ontstaan weet men, dat de schrijver zijn plan voor dit stuk maakte toen hij Elizabeth Bergner had zien spelen in het stuk van Margaret Kennedy .Escape Me Never'The Boy David is voor deze Duitsche actrice, die David zal spelen, geschreven. Barrie is nu 76 jaar en hij heeft doen weten dat hij hierna geen stukken meer zal schrij ven. Die andere Kelt, Bernard Shaw, is veel ijveriger, hoewel hij over de tachtig is. Shaw schudt elk jaar nog een nieuw stuk uit zijn mouw. Zijn „Millionairess" krijgt straks zijn (of haar) eerste opvoering in Bexhill, door een repertoire-gezelschap. Men ziet Londen krijgt niet langer de premières van de grootmeesters der Engelsche tooneelschrijfkunst. Sir James Barrie werd door de kunst van de Duitsche tooneelspeelster ertoe bewogen, in den schemer van zijn leven en na lang zwijgen een nieuw stuk te schrijven. Dat is net iets voor dezen man. Velen uwer zullen zich Gaby Deslys herinneren, een Fransche revue-ster op het Londensch tooneel van den oorlogstijd. Toen Barrie haar eens in een re vue zag optreden was hij zoo onder den in druk, dat hij zich ook aan het schrijven van een revue, zette: „Rosy Rapture, The Pride of the Beauty Chorus" heette het stuk. Dat was in 1915; dit werd een mislukking. Toen Sir James in 1920 het Russisch Ballet in Londen zag schreef hij voor Karsavina, de eerste dan seuse van den troep, een éénacter getiteld „The Truth about the Russian Dancers", die het om den onmiskenbaren Barrie-geest eeni- gen tijd uithield. The Boy David is al twee jaar geleden aan gekondigd. Eenigen tijd geleden stond men aan den vooravond van de opvoering. Maar toen werd Elisabeth Bergner ziek. Dat was een groote strop voor Cochran en een groote te leurstelling voor het publiek. Geen wonder dat de verwachtingen thans hoog gespannen zijn. A. K. VAN R. Donderdag is het motorvaartuig „Prinses Juliana" van de reederij P. J. Balk te Gro ningen, dat in nood heeft verkeerd, door de sleepboot „Holland" van de firma Doeksen in de haven van Terschelling binnenge bracht. Het schip, dat met een lading graan op weg was naar Zweden, maakte, zooals ge meld, sldgzij en had een defect aan het roer. De reddingbooten „Brandaris" en „Insulin- de", die resp. zestien en dertien uur in touw waren, zijn op hun standplaatsen terugge keerd. De vrouw en kinderen van den kapitein van het motorschip waren door de „Bran daris aan boord genomen (Van onzen Scandinavischen correspondent) 18 November Over vier van de vijf Nobelprijzen van dit jaar is nu beslist, alleen de prijs voor den vrede of, om het minder euphemistisch en meer in den trant van Alfred Nobel's testa ment uit te drukken, de prijs voor dengene, die als voorvechter van den vrede de laatste jaren de menschheid van 't grootste nut is geweest, moet nog toegekend worden. Als hij tenminste toegekend wordt. Want de door het Noorsche Storting gekozen Nobelcommissie •kan, zooals zij sedert 1914 trouwens reeds tien maal deed, besluiten den prijs niet uit te deelen. Men kan er natuurlijk over twisten of het wel goed is, juist in tijden, dat zij, die doelbewust voor den vrede werken en strijden tegen oorlogsgevaar en oorlogsmentaliteit, voortdurend met tegenslagen te kampen heb ben, dezen prijs, die een erkenning kan zijn voor een daad in het belang van den vrede of een aanmoediging om voort te gaan met een streven, dat de internationale verstandhou ding ten goede kan komen, achter te houden, te reserveeren zooals 't heet en daarna weer in de groote pot terug te stoppen, zooals men dat misschien doet met een suikerklontje wan neer het hondje niet zoet is geweest. Er is ech ter juist de laatste jaren in de Scandinavi sche pers zeer afkeurende critiek geoefend op het achterhouden van den vredesprijs en men heeft de hoop, dat de prijs dit jaar wel toege kend zal worden daarom nog niet op te geven. Temeer, omdat er de laatste dagen iets is ge beurd, dat op zeer geanimeerde debatten in de Nobelcommissie over een bepaalden candi- daat schijnt te wijzen. De Nobelcommissie voor den vredesprijs be staat uit vijf leden. Tot voor kort waren dat prof. Fredrik Stang, de minister van buiten landsche zaken prof. Halvdan Koht, de oud premier en leider van de liberale partij „Ven- stre" Johan Mowinckel, de vroegere Nobel prijswinnaar dr. Christian Lange en de reeder Bernhard Hanssen. Vlak voor de beslissing over den vredesprijs genomen moet worden hebben nu echter twee leden zich uit de com missie teruggetrokken, eerst minister Koht en daarna oud-minister Mowinckel. De aanleiding hiertoe is, dat in breeden kirng twijfel gerezen is aan de mogelijkheid van de Nobelcommis sie om geheel onafhankelijk en onpartijdig een beslissing over de toekenning van den vredesprijs te nemen, wanneer de minister van buitenlandsche zaken zitting in de com missie heeft. Ofschoon prof. Koht reeds voor hij minister van buitenlandsche zaken was, tot lid der Nobelcommissie gekozen werd op grond van zijn groote kennis van internatio nale toestanden en zijn bijzondere hoedanig heden als geschiedkundige en hij dus feitelijk niet als lid van de regeering zitting heeft, is het denkbaar, dat de Noorsche regeering aan sprakelijk gesteld zou kunnen worden voor een beslissing van de Nobelcommissie, waarbij de minister van buitenlandsche zaken aanwe zig was geweest, en dat de commissie daarom terug zou deinzen voor een besluit, dat ergens in het buitenland groote ontstemming zou kunnen wekken. Vroeger is aan een dergelijke mogelijkheid eigenlijk nooit aandacht besteed, al heeft ook toen meermalen de minister van buitenlandsche zaken zitting in de Nobelcom missie gehad, maar Koht wijst er in zijn Drief, waarin hij zijn besluit om uit de commissie te treden mededeelde, terecht op, dat iets, wat een jaar of wat geleden juist was, nu mis schien niet goed meer is. Wat het aftreden van Mowinckel betreft diene, dat deze zich genoodzaakt voelde het voorbeeld van Koht te volgen, omdat hij diens voorganger is geweest en ook thans nog een der meest vooraan staande Noorsche politici is. Het is echter opvallend, dat de Nobelcom missie verleden jaar, toen minister Koht de kwestie voor de eerste maal ter sprake bracht, hem bewogen heeft aan te blijven, terwijl zij nu, blijkens een verklaring van prof. Stang, Koht's opvattingen ten volle deelt. Men had zich niets behoeven aan te trekken van den in een deel van de Noorsche pers ge- uiten twijfel aan de onafhankelijkheid van de Nobelcommissie. Dat men dat wél gedaan heeft ook al wordt het beneden de waar digheid van de Nobelcommissies geacht op op en aanmerkingen van buitenaf in te gaan kan er op wijzen, dat men eiken twijfel heeft willen opheffen, maar ook, dat de commissie ernstig overweegt een beslissing te nemen, die de regeering van een Noorwegen vriendschap pelijk gezind land geenszins welgevallig zou zijn en die de Noorsche regeering dus in moeilijkheden zou kunnen brengen, wanneer haar minister van buitenlandsche zaken aan het besluit deelgenomen had. Men gelooft in Noorwegen zeer algemeen dat het laatste het waarschijnlijkste is. Het is daarom zeer goed mogelijk, dat de commissie den vredesprijs toe zal kennen aan den Duitschen pacifist Carl von Ossietzky, temeer nu Mowinckel in de commissie opevolgd wordt door Martin Tran- mael, den radicalen hoofdredacteur van het socialistische hoofdorgaan Arbeiderbladet, die in zijn blad krachtig geijverd heeft voor het toekennen van den prijs aan den gevangene van de nationaal-socialisten in Duitschland en die, naar men zegt, goede kans zou hebben om dr. Lange en den heer Hanssen te bepra ten als dat nog noodig zou zijn. De beslissing valt vermoedelijk komenden Maandag, maar zij zal volgens de traditie van de Noorsche Nobelcommissie, die zich in deze strikt aan de statuten pleegt te houden, wel licht niet bekend gemaakt worden voor men den tienden December, den sterfdag van Afred Nobel, in de groote zaal van het Nobel- instituut aan Drammensvejen bijeen komt voor de prijsuitreiking. Maar Von Ossietzky zal, als men hem den prijs inderdaad toewijst, niet naar Oslo kunnen komen om de gouden medaille en het diploma en de chèque ad 159849 Zweedsche kronen en 90 öre uit han den van koning Haakon in ontvangst te ne men. Blijkens de laatste berichten van den correspondent van het Zweedsche telegram bureau te Berlijn hebben de Duitsche autori teiten Von Ossietzky formeel in vrijheid ge steld teneinde te voorkomen, dat de prijs aan een politieken gevangene toegewezen werd, en ligt hij nu ernstig ziek in een ziekenhuis en moet er zelfs kans zijn, dat de vredesprijs van 1936 gegeven wordt aan een doode, aan een pacifist, die zijn moedig vasthouden aan zijn beginselen met den dood moest beköopen. C. G. B. Bij Koolhoven te Rotterdam. De vliegtuigenfabriek van Koolhoven te Rotterdam zou volgens Het Volk een bestelling van 114 vlieg tuigen hebben gekregen, waarvan er 90 voor de Nederlandsche en Indi sche militaire luchtvaart bestemd zouden zijn en 24 voor buitenland sche rekening. Thijs zat intusschen rustig thuis in zijn boek te lezen. Maar toen het uit was, voelde hij, dat het koud was in de kamer. Het tochtte erg, en toen hij rondkeek zag hij, dat de deur wagenwijd open stond. Ongerust keek hij om zich heen. Waar zou Dickie toch zitten? Had hij maar beter op hem gelet. En de deur stond wagenwijd open! De deugniet was er stellig stilletjes van door gegaan. En het was al bijna donker. En zoo koud. ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.309.30 Vrijz. Dem. Bond. 8.09—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.05 Kinderuur. 4.05 KRO-Orkest en gram.pl. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Pad vinders. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gramo. foonpl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. „Voe ding en Hygiëne", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelin- gen. 8.10 Meditatie. 8.30 Vrijz. Democratische Bond. 9.30 Gram.pl. 10.00 Dito. 10.15 Intern. Sportrevue. 10.30 Berichten ANP. 10.35 De KRO-Boys m.m.v. solist. 11.0012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 De Ramblers en solisten, gram.pl. en voordracht. 12.00 Gram.pl. 12.30 De Ramblers. 1.151.45 Gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 Film praatje. 2.45 De Flierefluiters m.m.v. soliste. 3.15 Sehaakles. 3.30 Vervolg concert. 4.10 Lucht vaart-causerie. 4.30 Gram.pl. 5.00 „Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 7.00 Friesche uitzending. 7.30 Bij belvertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Be richten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 9.00 „Als de winter komt", gevarieerd programma m.m.v. solisten en het V&ra-Theaterorkest, 9.30 „The Continentals". 9.40 Toespraak. 9.50 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gram.pl. 11.05 Ramblers. 11.4012.00 Grani.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „Het leven in een Arabisch dorp", causerie. 11.20 Orgelspel. 12.10 Het MacNagh- ten-Strijkwartet. 12.50 Het Lansbury-Sextet. 1.20 Gram.pl. 2.25 Coventry-Hippodrome- orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Piano-recital. 4.20 Declamatie. 4.35 Het BBC-Schotseh-orkest. 5.35 Peter Yorke en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Al Collins en zijn Band. 7.50 Radio-journaal.' 8.20 Voorlezen. 8.35 Het BBC-orkest m.m.v. so listen. 9.20 Berichten. 9.40 Variété-programma. 10.40 BBC-orkest m.m.v. soliste. 11.50 Berich ten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Gevar. concert. 1.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.55 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en accordeon. 9.05 Omroeporkest, Noyon. koor en solisten. 11.2012.35 Het Bailly-dans- orkest. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Silez. Orkestvereen., Accordeon trio en Citers-ensemble. 11.20 Militair orkest en Th. Hollinger's orkest. 1.352.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Kamer-orkest, Schrammel- ensemble, Militair orkest en solisten. 5.25 Het Omroepkamerkwintet. 8.30 Bonte Avond. 9.50 11.20 Het Sachsen-orkest, solisten en het Romanoff-Balalaika-kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 2.23 Salon orkest. 3.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Gram.pl. 4.50 Dito. 5.20 Klein-orkest. 6.20 Zangvoor dracht. 6.35 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.20 Salon orkest. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroep Symphonie- orkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Omroep- dansorkest. BRUSSEL, 484 M 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Max Alexys' orkest. 3.05 Gram.pl. 3.35 Salon-orkest. 4~20 Gram.pl. 4.35 Zang. 5.00 Gram.pl. 5.20 Radio- tooneel. 5.55 Gram.pl. 6.35 Klein-orkest. 8.20 Omroeporkest en Gram.pl. 10.30 Omroepdans- orkest. 11.2012,20 Gram.pl. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd programma. 9.20 Berichten, 9.50 Piano-recital. 10.05 Weerbericht. 10.20 12.15 Egon Kaiser's dansorkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3