De feesten bij bet prinselijk huwelijk. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Willem de Zwijger wordt ingehaald. VELSEN. Het Centraal Comité veler medewerking optocht te doen slagen. rekent op den om BEVERWIJK Het overzicht van de groentenmarkt CASTRICUM SANTPOORT HEEMSKERK VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART VRIJDAG 20 NOV. 1936 WIJK AAN ZEE DRIEHUIS VOETBAL. Roode DuivelsZwaluwen. Gistermiddag hebben ten gemeentehuize de he eren J. p. Weijtourg en J. J. van der Weele ons het een en ander verteld aangaande de plannen van de feesten die er georganiseerd zullen worden ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het Centraal Comité, zoo vertelde de heer Weijtoerg, heeft gemeend, contact te moeten zoeken met de Oranjevereenigingen, die tot dusver min of meer los van elkander werkten. Het Centraal Comité wilde zoodoende komen tot het organiseeren van gemeenschappelijke feesten voor de geheeie gemeente. Dit contact is tot stand gekomen. De opzet van het feest was een moeilijke kwestie, in verband met het groote gebied der gemeente. Men heeft gedacht aan het houden van een optocht en van een défilé. Dit laatste heeft men echter terzijde gezet, omdat men eigenlijk niet wist voor wie men zou moeten defileeren. Historische optocht met Willem den Zwijger. De keus is dus gevallen op een historlschen optocht. Het comité heeft daarvoor de mede werking verkregen van dr. R. J. C. Rüter, leeraar aan de R. H. B. S. alhier, een deskun dige op historisch gebied, die zich bereid heeft verklaard, het comité van advies te dienen. De keuze van een „gegeven" was niet zoo eenvoudig, want het moest in elk geval een symbool zijn van den band, die Nederland en Oranje bindt en daarbij ook belangrijk genoeg om veel menschen te trekken. Ten slotte werd besloten, terug te gaan tot het tijdvak, waarin de band tusschen Neder land en Oranje werd gelegd, d.w.z. tot den tijd van Willem den Zwijger. Als onderwerp is ge kozen de ontvangst van den Prins te Amster dam in het voorjaar 1580. Dit onderwerp is zeer passend, want juist in dien tijd heeft de Prins zich veel moeite gegeven om de eenheid in ons land te versterken. In verhand met de groote kosten zal de op tocht van bescheiden omvang zijn. Verder ligt het in de bedoeling, een allego- rischen optocht te houden en als derde onder deel va,n het gemeenschappelijk feest (de ver schillende Oranjevereenigingen organiseeren naast dit feest zelf ook nog andere feesten) zullen stertochten uit verschillende deelen van de gemeente naar het centrum gehouden worden. Doordat de Oranjevereenigingen alle zeilen bijzetten om hun eigen feesten zoo goed mo gelijk te doen slagen en dus geen gelden voor het groote („centrale") feest 'beschikbaar kun nen stellen, zullen voor het centrale feest op een andere wijze gelden bijeengebracht moe ten worden. De bedoeling is, hiervoor een speldjesdag te organiseeren. Gegadigden voor het vervullen van een rol in den historischen optocht, zullen zelf voor hun costuum moeten zorgen. De commissie hoopt, dat men dit er voor over heeft. Zooals reeds is gezegd, zal worden voorge steld de aankomst van den Prins te Amster dam. Dit geschiedde per schip en om trouw te blijven aan de historie zal ook bij het feest een incomste per schip worden geënsceneerd. De Prins wordt bij zijn aankomst ontvangen door burgemeester, schout en schepenen en andere Amsterdamsche notabelen uit het jaar 1580. Na de begroeting volgt de optocht. Prins en edelen te paard. voor dezen optocht hoopt de ruime medewerking. commissie op De stertochten. Aangaande de stertochten bestaan nog geen vaste plannen. De bedoeling is, een zoo groot mogelijk aantal vereenigingen, muziekcorpsen enz. van verschillenden deelen der gemeente op een centraal punt te doen samenkomen, bijv. nabij het raadhuis, waar dan de optocht voorbij zal trekken. Een vergoeding zal aan de deelnemende muziekcorpsen niet gegeven wor den. De comimssie hoopt en vertrouwt echter, dat dit voor geen enkele vereeniging een be letsel zial zijn om mee te doen. Voor den allegorische optocht is een sub commissie gevormd, bestaande uit de heeren G. Hop te Santpoort, T. H. Meyering en S. Doevendans, IJmuiden, R. de Boer, IJrauiden- Oost en H. H. Meijer, Velsen-Noord. Deze hee ren zullen de voorloopige werkzaamheden op zich nemen en aan eventueele deelnemers in lichtingen verstrekken. Kinderzang. De kinderzang wordt .gehouden in IJm-ui- den-Oost. Een plaats is nog niet vastgesteld, maar vermoedelijk wordt het Tiberius,plein daarvoor gekozen. Ook te dien opzichte ont staat er een groeiende samenwerking tus schen de verschillende vere/enigingen. Na IJmuiden-Oost kwamen geleidelijk andere af- deelingen en men hoopt hierin ook IJmuiden- West, Velsen en Driehuis te kunnen betrekken. Zoo is dus alles keurig door het comité ont worpen. En als de onmisbare medewerking niet op zich laat wachten zal men in onze gemeen te het huwelijksfeest van Prinses en Prins op waardige wijze vieren. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 20 Nov. 1936. Tarbot per K.G. f 1.15 Griet per 50 K.G. f 34—f 17 Tongen per K.G. f 1.20f 1.01 Kleine schol per 50 K.G. f 23—f 12.50 Schar per 50 K.G. f 8.50—f 7.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 18f 11 Wijting per 50 K.G. f 5.20—f 4.60 Versche haring per kist f 8.80f 8.15 BESOMMINGEN. Trawler: Dolfijn IJM 103, 45 manden f 1900 Versche haring: SOH 250 f 1190; KW 65 f 1040; KW 55 f 710. De stemming blijft lusteloos. In de aanvoeren van de verschillende pro' ducten kwam in de afgeloopen week weinig verandering. Van de meeste artikelen die in dezen tijd van het jaar nog worden aangebo den, is de markt meestal nog ruim voorzien. Het verloop van den handel gaf echter nog wel eenige variatie, doordat de inzet bij het begin dezer week zich kenmerkte door een trage en gedrukte stemming. Andijvie, waar van het scheen, dat de belangstelling in het laatst der vorige week wat begon op te leven, moest het Maandag weer danig ontgelden. Ei- draaiden weer heel wat partijen door. De prij zen bewogen zich op een peil van 13—30 ct per kist. Spinazie, die nog werd aangeboden is van zeer uiteenloopende kwaliteit, wat natuurlijk in de noteeri-ngen duidelijk tot uiting komt. Voor goede kwaliteit bestaat nog wel belang' stelling. De prijzen wisselden naar verhouding van 20-60 ct. per kist. Sla wordt weinig meer aangevoerd. Voor kassla zijn de prijzen be hoorlijk. Uit de natuur is dit artikel wegens vele gebreken waardeloos. Bospeen vertoonde nog niet de minste nei ging tot prijsverbetering. Voortdurend bleef de prijs van 35 ct. per bos. Waschpeen had evenmin een vluggen handel en noteerde naar soort van 2540 ct. per kist. Bloemkool werd belangrijk minder aa-nge voerd en ook de kwaliteit gaat steeds meer achteruit. Voor eerste soort werd ongeveer van 68 ct. besteed. Voor mindere kwaliteit naar verhouding van 24 et. per stuk. De spruiten-handel maakte in de afgeloopen week ook geen vooruitgang mee. Prijzen, die vorige week nog boven 1013 ct. voorkwamen, kon' den de laatste dagen niet bereikt worden. Maandag en Woensdag wisselden de notee-rin gen van 59 et. per K.G. Boerekool heeft nog weinig vraag en wordt verhandeld van 1020 ct. per kist. Tomaten gingen iets williger van de hand, vooral de goede kwaliteit was vlui te verkoopen. Naar soort werd besteed van 822 ct. per K.G. Witlof liep in prijs terug en noteerde van 10—11 ct. per K.G. Kassnijboo nen zijn zoo goed als afgeloopen. Voor min dere kwaliteit die nog werd aangevoerd, werd tot 20 ct. per K.G. betaald. Schorseneeren heb ben nog weinig aftrek. Steeds worden no maar beperkte partijtjes afgenomen. Naar soort schommelen de prijzen van 2—10 ct. per K.G. Prei is een van de artikelen, die steeds ruim vertegenwoordigd zijn. Voor de beste soort staan de prijzen meestal op een peil van 69 ct. per bos. Knollen waren iets vlugger te verkoopen. Vooral de beste soorten trekken nog al aan. De prijzen varieerden naar soort van 27 ct. per stuk. Stapelproducten maak ten een slechten week mee, niet alleen in prijs maar ook wat de afname betreft. In de fruit- afdeeling bleven appelen en peren behoorlijk op prijs, terwijl druiven in prijs weer een klei ne verbetering maakten. Voor aardbeien, die nog steeds van de partij waren, werd van 45—48 ct. per doosje betaald. Darcolm - Deucalion (Ned.) Euryades (Br.) x) Eemland (Ned.) Friedrich Breme x) Gaasterkerk x) Prins en edelen te paard gaan voorop. Achter hen sluiten zich aan de Amsterdamsche vroedschap en de andere hoogwaardighe-ids- bekleeders, de kapitein en de bemanning van het schip, waarmede de Prins is aangekomen, lijfgarde, de Amsterdamsche schutterij enz. De route van den optocht en het eindpunt zullen nog worden vastgesteld. Het Centrale Comité doet een krachtig be roep op iedereen, die er iets voor gevoelt een rol in den optocht te vervullen. Gegadigden kunnen zich opgeven bij den heer J. J. v. d. Weele ter gemeente-secretarie. Natuurlijk zijn ook groepen van vereenigingen, die een be- Ganymedes (Ned.) paald onderdeel van den optocht willen vor- men, welkom. De benoodigde ruiters hoopt men uit de paardrijdende plaatsgenooten te recru- teeren. De optocht zal worden gehouden op Zaterdag 9 Januari, op welken dag ook de allegorische optocht plaats vindt. In dezen optocht zul len geen reclamewagens mogen rijden of op een andere wijze reclame gemaakt mogen wor den. Alleen mogen bepaalde bedrijven of stan den als het visscherij, den middenstand enz. op allegorische wijze voorgesteld worden. Ook Schip Alkmaar x) Aicinous x) Agamemnon (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Ariadne (Ned.) Alf (Deen) Albula (Ned.) Amstelland x) Baarn Bloemfontein x) Bodegraven Bengkalis x) Bennekom (Ned.) Boschfontein (Ned.) Beaumont (Noor) Belorussiya (Rus) Barneve-ld (Ned.) Const. Louloudis Cassel x) Cordillera (Du.) x) Coryton (Br.) Costa Rica (Ned.) x) Ceres (Ned.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 20 NOVEMBER Theater de Pont: „Als de natuur roept" en „De verliefde Loodgieter". 8 uur. ZATERDAG 21 NOVEMBER Theater de Pont: „Als de natuur roept" en „De verliefde Loodgieter". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Magda- lena" en „In de penarie", 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „Chineesch Goud" en „Mannen van vijftig". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 20 NOVEMBER Stadsschouwburg: Voordrachtavond Char lotte Kohier. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Ledenconcert Haar- lemsche Orkestvereniging. 8.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Galapremière „Rem brandt" met Charles Laughton. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Komedie om Geld" Nederlandsche film. 2.30, 7 en 9.15 uur Frans Hals Theater: „Chineesch goud" met Gary Cooper. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Slotaccoord" met o.a. Willy Birgel en Lil Dagover. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 21 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Een lentedag van 's morgens acht tot middernacht". 8.15 uur. Palace Filmac 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Jaarstroom Kreta (Du) Meerkerk x) Melampus Me nes Mirach (Ned.) M. v. St.Aldegonde (N.) Naumburg (Du.) Odysseus (Ned.) Poel. Roebiah (Ned. x) Poelau Telio x) Phoenicia (Duitsch) Prometheus (Br.) Paraios (Gr.) Peisander (Br.) x) Phrygia (Du.) Poseidon (Ned.) Pan Gotjiia (Zweed) x) Perseus (Ned.) Polyphemus (Ned.) Randfontein Rhea (Ned.) Simaloer x) Saturnus (Ned.) Soiroka (Russ.) Thalia (Gr.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Venern (Zw.) Venezuela (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland x) Wm. Wilberforce Zaanland iNed.i (Br.) van verm. aankomst Laatste bericht Chili Batavia Alexandrië West Afrika Danzig Gdynia Danzig Hamlburg 1 De-c. 26 Nov. 22 Nov. 22 Nov. 20 Nov. 29 NOV. 15 Nov. te Hamburg 18 Nov. van Pt. Said. 13 Nov. van Izmir. 19 Nov. te Havre. 19 Nov. van Kopenhagen, in lading. 16 Nov. vertrokken, v-ertrekt 28 Nov. Chili Z. Afrika Chili Batavia Chili Beira Constantza Igarka Callao 16 Dec. 23 Nov. 22 Nov. 18 Nov. te Liverpool. 19 Nov. te Hamburg. 17 Nov. van Cristobal. 17 Nov. van Colombo. 16 Nov. van Talcahuano. 16 Nov. van Port Natal. 16 Nov. van Gibraltar, vertr. 21 Nov. van Hull. 17 Nov. vertrokken. Buenos-Aires Ned. Indiè West Indië Villa Constitucion W Indië Hamburg 19 NOV. 12 Dec. 27 Nov. 22 Nov. 17 Nov. van Ouies-sant. 17 Nov. te Pt. Sudan. 16 Nov. van Barbados. in lading. 16 Nov. van Flores. in lading. Buenos Aires Alexandrië 3 Dec. 10 Dec. 31 Oct. vertrokken. 18 Nov. te Lefkandi. Batavia B. Aires 13 Dec. 10 Nov. van Padang. vertrekt 27 Nov. Baytown (via Hamburs 2 Dec. 13 Nov. vertrokken. Japan Bourgas (via Hamburg 2 Dec. 19 Nov. van Genua. 15 Nov. van Panderma. Rosario Constantza heden 10 Dec. 14 Nov. van Belfast. 18 Nov. van Varna. West Afrika 19 Nov. te Rotterdam. Pt. Limon 13 Dec. 18 Nov. van Pto Colombia. ■Japan Batavia Batavia Beunos Aires Batavia 23 Nov. 1 Dec. 13 Dec. 8 Dec. 18 Nov. te Manilla. 18 Nov. be Liverpool. 15 Nov. van Port Said. 10 Nov. van V. Constitucion 15 Nov. van Sabang. Macassar 16 Dec. 10 Nov. van Batavia. Stettin in lading. Batavia Batavia West Indii Batavia Poti (v. IJm.) Batavia Mexico Hamburg Aruba Lissabon Batavia 28 Nov. 20 Nov 14 Nov. 29 Nov. 21 Dec. 19 Dec. 20 Nov. 21 Nov. 15 Jan. in lading. 18 Nov. te Marseille. 10 Nov. van Port of Spain. 9 Nov. van Colombo. 15 Nov. van Stamboul. 18 Nov. van Padang, 16 Nov. vertrokken. 19 Nov. vertrokken, in lading. 16 Nov. vertrokken, vertrekt 12 Dec. Z.-Afrika Genua 20 Dec. 17 Nov. van Gibraltar. 16 Nov. te Burriana. Batavia Bremen Archangel 24 Nov. 16 Nov. van Marseille. 18 Nov. te Hamburg. 14 Nov. vertrokken. Beunos Aires 14 Dec. 12 Nov. van Montevideo. Macassar 22 Dec. 15 Nov. van Padang. Middell Zee W. Indië Sundsvall Hamburg Venetië 20 Nov 25 Nov. heden 22 Nov. 18 Nov. van Finisterre. 18 Nov. van Madeira. 10 Nov. vertrokken, vertrekt 21 Nov. 18 Nov. vertrokken. Buenos Aires West Afrika 27 Nov. 19 Nov. 10 Nov. van Bahia. 18 Nov. te Dover. Buenos Aires 11 Dec 17 Nov. te Santos. x) Schepen voorzien van een x> zijn groorer rlan 60(10 bruto register ton ZONDAGSSCHOOLSAMENKOMST VAN DEN RING KENNEMERLAND. De ring Kennemerland van de Hervormde Zondagsscholen had gisteravond een ver gadering in het verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat belegd. Vooraf werd een gezellige bijeenkomst ge houden, waarin de aanwezigen gelegenheid kregen met elkaar kennis te maken en een kopje thee te drinken. De officieele vergadering werd door Ds. Krijger met gebed en het lezen van een ge deelte uit Johannes geopend. Verder heette hij de aanwezigen en in het bijzonder den spreker voor dezen avond, ds. Warners uit Alkmaar, van harte welkom. Het werk van de Zondagsscholen staat te genwoordig bijzonder in de belangstelling door het onlangs gevierde honderdjarig be staan van de vereeniging. De Zondagsschool is gesticht uit den kring van het „Reveille", die zich verzetten tegen de geestelijke dorheid, die toentertijd in de kerk heerschte. Van een heel klein begin is dit werk gegroeid tot een uitgebreide ver eeniging, die gedurende de jaren veel zegen rijke arbeid onder de kindern verricht heeft. De bewering dat het Zondagsschool werk te genwoordig uit den tijd is, weersprak Ds. Krij ger. Hij eindigde met een opwekking aan de dames en heeren, om hun onderwijs, tot heil van vele kinderen met kracht en animo voort te zetten. Hierna was het woord aan ds. Warners. De ze sprak over „Inhoud en vorm van ons om derwijs" en koos als uitgangspunt een gedeel te uit Handelingen 17, waarhij hij speciaal naar voren bracht de beginselen, die aan het godsdienstonderwijs ten grondslag liggen. Al lereerst noemde spreker de roeping. Om Zon- dagsschoolonderwijs met vrucht te kunnen geven, moeten wij de persoonlijke overtuiging hebben dat wij geroepen zijn voor dit werk. Plebben wij deze overtuiging niet, of stellen Wij onze levenshouding hier niet op in, dan kan, aldus Ds. Warners, het onderwijs geen goede resultaten hebben. Een tweede nood zakelijke voorwaarde is het zekere geloof in de dingen, die wij onderwijzen. Als derde beginsel noemde ds. Warners de beschouwing van het karakter, aard en milieu van het kind, waarvoor een serieuze en diep gaande studie noodig is. Eerst wanneer men contact met het kind heeft, zijn eigenschap pen, eigenaardigheden en moeilijkheden be grijpt, zal men hem Gods woord met waarde kunnen leeren. Spreker wees er hierbij nog op dat het een zeer voornaam punt is, om in het gebed en de vertelling, met de beelden zoo kinderlijk mogelijk te zijn. Dok Ds. Warners besloot met de opwek king, om den zoo zegenrijken Zondagsschool- arbeid ondanks de moeilijkheden en teleur stellingen, die zich ongetwijfeld ook op dit ■gebied zullen voordoen, toch met kracht voort te zetten. Na de pauze volgde naar aanleiding van de rede van Ds. Warners een geanimeerde dis- cussie De avond werd op de gebruikelijke wijze ge sloten. A.N.W.B.-INSIGNE VOOR CHAUFFEURS. In de te Amsterdam gehouden vergadering der afd. Noord-Holland van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. is aan H. A. Huyg, in dienst van den heer J. B. Duyn, te Beverwijk, het A.N.W.B.-insigne met diploma uitgereikt voor meer dan 12^-jarigen onafgebroken dienst bij denzelfden patroon en aan R. The di-nga, in dienst van mevr. A. A. van Hattum •Dekker, te Beverwijk, die 25 jaar in dezelfde betrekking werkzaam is. ONGELUK OP HET VOETBALVELD. In den wedstrijd O.S.V. IllC.S.V. te Oost- zaan heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Het C.S.V.-lid Gerrit Grobbe kopte tegelijker tijd met O.S.V.'er een hoogen bal weg; Grobbe werd bloedend gewond; ook raakte hij het be wustzijn kwijt, zoodat hij weggedragen moest worden. Hij zal eenigen tijd rust moeten hou den. Heden alle bladen. DS. R. W. DE JONG. A.s. Zondag herdenkt Ds. R. W. de Jong, em. predikant alhier den dag waarop hij vóór 45 jaar in het predikambt bij de Gereformeer de kerk bevestigd werd. Rienk Wisse de Jong werd 20 April 1868 te Donkerbroek (Fr.) geboden. Hij bezocht het gymnasium te Arnhem en studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1891 canóidaat werd, om 22 Nov. van dat jaar door zijn vader, wijlen Ds. B. de Jong van Velp, te Marrum (Fr.) in zijn eerste ge meente te worden bevestigd. In 1894 vertrok hij naar H-olten, welke standplaats in 1897 met Terneuzen verwisseld werd. In 1902 ver trok ds. De Jong naar Noordwijk aan Zee, om in 1908 te Hoofddorp zijn intrede te doen. In 1912 ging ds. De Jong naar Werken dam en in 1915 verbond hij zich aan de kerk vam Broek op Langendijk, die hij ge diend heeft totdat hem met ingang van 1 Jan. 1927 eervol emeritaat verleend werd. Ds. de Jong die in 5 van de door hem ge diende kerken door zijn vader bevestigd werd. werd in de verschillende classes, waarin hij diende geregeld afgevaardigd naar de Part. Synode. Verschillenre deputaatschap- pen heeft hij eveneens gekleed, laatstelijk v-oor de classis Alkmaar. In Noordwijk sticht te ds. de Jong een Chr. school; in Hoofddorp zette hij mede zijn schouders onder dit werk en in Werkendam mocht hij tijdens zijn ver blijf aldaar een nieuw kerkgebouw tot stand zien komen. In zijn emeritaatstijd nam zijn gezondheid weer in zooverre toe, dat hij bij herhaling Zondags kon optreden. Papieirfabriek TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Embla Söderhamn cellulose AFSCHEID KORPSCOMMANDANT B.V.L. Donderdag 19 November H. bracht de Commandant van het Landstormkorps „Ken nemerland", overste Hartog Heysh van Zou- teveen een afscheidbezoek aan de afdeeling Heemskerk, dit in gezelschap van den nieuw benoemden commandant, van het korps. Het afscheid van den heengaande en de installatie met den nieuw benoemden func tionaris vond op eenvoudige hartelijke wijze plaats, in tegenwoordigheid van vele leden der afdeeling; door den plaatselijken leider werd hartelijk dank gebracht aan den heen- gaanden overste voor de jaren lange prettige samenwerking; en werd de majoor Borre als opvolger met eenige toepasselijke woorden geïnstalleerd. VEEFONDS „ONDERLING VERTROUWEN". In het café van Gebr. Dam, werd Donder dagavond een vergadering van veehouders gehouden met het doel te komen tot een on derlinge vee-verzekering. De vergadering stond onder leiding van den heer Th. Aardenburg. De in de vorige week gehouden vergadering van het oude reeds bestaande veefonds, kon niet de goed keuring wegdragen van vele leden, en ook niet van vier bestuursleden; zoodat men thans tot het besluit gekomen was, een nieuw fonds op te richten. De voorzitter deed eenige mededeelingen over de z.i. onjuiste boekhouding van het oude fonds. Volgens hem zou het voorgeko men zijn dat, bij een schade van ongeveer f 700, 45 cent van de honderd gulden be taald moest worden; terwijl van een schade van ongeveer f 350, 40 cent per f 100 moest worden betaald. Besloten werd een nieuw fonds op te rich ten, dat zal heeten: Veeverzekering „Onder ling Vertrouwen". Vervolgens werd het reglement behandeld. De taxateur-koeienverkooper zal om de twes jaar worden benoemd. De schade aan vee, door brand of onweer valt buiten het fonds. De contributie werd bepaald op f 0.50. Het inleggeld bedraagt f 1 per koe, doch dit treedt pas 1 Januari 1938 in werking. Voor het taxeeren zal 7 cent per koe wor den berekend waarvan de helft in de kas zal worden gestort. Het marktgeld wordt met het vervoer be paald op f 5. Voor koeien welke aan huis worden verkocht wordt aan de 2 taxateurs ieder één gulden betaald. In het bestuur werden gekozen de heeren Th. Aardenburg, voorzitter; J. Schoehuis, G. Weel, E. J. de Wit, Jc. Strik, J. Wentink, W. Zonneveld LAND- EN TUINBOUWBOND. De R.-K. Land- en Tuinbouwbond houdt Dinsdag 23 November a.s. een ledenvergade ring in het R.-K. Vereenigingsgebouw. NED. HERV. KERK. Bij de verkiezingen voor gemachtigden van het kiescollege der Ned. Herv. kerk gehou den te Wijk aan Zee in de consistorie en in het vereenigingsgebouw aan de Populieren laan zijn herkozen mej. E. Deegenaar en de heeren C. Broeze, G. Joor, H. v. den En-de en G. v. der Velde. Ook de aftredende notabelen: de heeren Chr. de Vries en A. Smit zijn herkozen. Voor de vacature J. Kammelaar wordt herstem ming op nader te bepalen datum -gehouden. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De afd. Wijk aan Zee van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht" geeft Woensdag 25 November 's avonds 7.45 uur in restaurant Sonnevanck een lichtbeeldenavond, toegankelijk voor alle belangstellenden (kinderen beneden 16 jaar onder geleide). Het hoofdbestuurslid de heer H. B. Haver geeft de toelichting bij de plaatjes. UITVOERING ARION. In café De Zon gaf de muziekvereeniging „Arion" onder leiding van den dirigent den heer D. Schellevis, Donderdagavond een con certavond. De voorzitter, de heer H. Oosterveen me moreerde in zijn openingswoord het 37-jarig bestaan der vereeni-ging, in welk tijdvak, vele ,ups" doch helaas ook ..downs" beleefd zijn. Dank zij de energieke leiding van den dirigent en de meerdere animo der leden gaat 't thans weer bergopwaarts. Enkele nieuwe instrumenten zijn aangekocht en door den bazar, welke in het komende jaar wordt gehouden, hoopt het bestuur in de ge legenheid te zijn haar instrumentenbezit te kunnen verbeteren en uitbreiden. Het programma, dat o.m. ook de beide nummers bevatte, waarmee dit jaar op het concours te Watergraafsmeer twee eerste prijzen werden behaald, werd vlot en zuiver afgewerkt en kwam goed tot zijn recht. Het slotnummer was een compositie van den di rigent: de Scholtensmarsch, opgedragen aan den burgemeester Scholtens. Tijdens de pauze trad de humorist de heer Reusink op. Met eenige aardige liedjes en kwinkslagen had hij er spoedig de stem ming in. Ook tijdens het bal, dat onder zijn leiding stond wist hij de vele aanwezigen eenige aangename uren te bezorgen. B. V. L. Met een wedstrijdavond heeft de afd. Wijk aan Zee van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm Donderdag de reeks oefenavon den besloten. Van de prijswinnaars vermelden wij de heeren: F. Bol Hzn met 89 punten. Ie prijs; A. Bodeswes met 89 p., 2e prijs; G. Duin 84 p. 3e prijs, P. Schelvis 83 p. 4e prijs; D. Schel levis 82 p. 5e prijs; S. Bol 81 p., 6e prijs. De prijsuitreiking zal op nader te bepalen datum in restaurant Spnnevanck plaats heb ben. VERBOUWING. Het verbouwen van een burgerwoonhuis aan den Driehuizerkerkweg tot winkelhuis met bakkerij is opgedragen aan de fa. N. Cobelens en Zn. te Haarlem. Proefwedstrijd op het V. U. C.-terrein. Voor den jaarlijkschen wedstrijd Roode Dui velsZwaluwen, die 9 December a.s. te Brussel wordt gespeeld, heeft Woensdagavond a.s. te kwart over acht op het V.U.C.-terrein een proefwedstrijd plaats tusschen twee Zwalu- wenploegen uit veelbeloovende jonge spelers. De elftallen zijn aldus: Elftal A: Dijkstra (Z.F.C.), Van Asten(Velox) Koldewijn (Heracles); De la Mar (Haar lem), Van Kuylen (Hengelo) en Van Gooi (Haarlem); Stam (Ajax), Engelsman (Quick Nijmegen), Van Houtum (Longa), Heetjans (P.E.C.) en Bergman (Blauw Wit). Elftal B: Meyling (Tubantia)Kuyten (N. E.C.) en Van Eysden (O.D.S.); Van der Burg (Coal), Faber (Quick, N.) en Bool (H.V.V.); Roosen, Verschoor (beide Emmen). de Bruyne (De Meteoor), Van Vliet (H.B.S.) en Jaarsma (Heracles). H. R. C.—DE KENNEMERS. De Kennemers spelen Zondag in Den Hel der tegen H.R C. in de volgende opstelling: Doel: Van Urk. Achter: Dlnkla en v. d. Bos. Midden: Steeman, Horeman en Ten Wolde. Vóór: Schipper, Boom, Groot, Heideman, Veenstra. 1

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6