De burgeroorlog in Spanje. Thijs Us en Dickie Dons in de wolken. Ruwe handen Negen doodvonnissen te Nowosibirsk. Regeeringsvloot zou door onderzeeërs van buiten- landsche nationaliteit zijn aangevallen. Zal de geheele burger bevolking Madrid verlaten? Moskou neemt represailles tegen Japan. Salengro ter aarde besteld. De witste tanden, Duitsche démarche te Moskou. landheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. MINIMUMTARIEF Fransch militair watervliegtuig vermist. Zware brand teistert Fransche stad. Belgisch schip tijdens den mist overvaren. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING NIEUWE UITGAVEN PROGRAMMA MAANDAG 23 NOVEMBER 1936 Het radiostation van Sevilla heeft Zondag middag medegedeeld, dat de Italiaansche en Duitsche ambassadeurs te Sevilla zijn aange komen, waar zij door generaal Queipo de Llano en de consuls der beide landen ontvan gen werden. Zij zouden den Zondag te Se villa doorbrengen, welke stad met de Italiaan sche en Duitsche kleuren versierd is en van daag naar Burgos vertrekken. Aan het front van Cordova, zoo meldt het zelfde station verder, heeft de vijand zonder succes Torre Negro aangevallen. Aan het front van Santander hebben de Baskische strijd krachten de stellingen der opstandelingen van Espinosa de Los Monteros aangevallen, doch zij werden teruggeslagen. Tijdens de ope raties aan de verschillende fronten zijn een groot aantal militie-soldaten naar de opstan delingen-troepen overgeloopen. Aan het front van Madrid heeft de dag van gisteren geen belangrijke veranderingen met zich ge bracht. De regeeringstroepen hebben twee tegenaanvallen geprobeerd. De eene vond plaats bij de Casa del Campo door uit het Es- curiaal ontsnapte militiesoldaten. Deze werd afgeslagen, waarbij een groot aantal militie soldaten gedood werd. Tevens werden twee Russische tanks veroverd. De andere aanval, die op Moncloa was gericht had niet veel meer succes. Ook daarbij werden twee tanks buitge maakt. De opstandelingen bezetten de voor steden Usera en Basurera geheel, doch moes ten het hoofd bieden aan een tegenaanval der regeeringstroepen in de omgeving van de modelgevangenis. Wegens het slechte weer moest de luchtmacht werkeloos blijven, doch de artillerie zette de beschieting voort. Het in bezit nemen van het Heldenplein door de op standelingen heeft 260 dooden en 163 gewon den aan de regeeringstroepen gekost. Generaal Varela heeft aan de journalisten verklaard, dat de strijd rondom de model-ge vangenis voortduurde. Te Barcelona aldus vervolgt radio Sevilla bereiden Russische technici zeer levendig de verdediging van Barcelona voor. Zij laten verschansingen van gewapend, beton aanleg gen, prikkeldraadversperringen aanbrengen en luchtafweer installaties organiseeren.De spe ciale inlichtingendienst te Valladolid heeft reeds 70.000 verzoeken om inlichtingen ont vangen omtrent personen te Madrid woon achtig welke uit alle deelen van Spanje, Por tugal en Marokko binnen komen. Havas ontvangt uit Madrid het volgende be richt over den stand aan de fronten: De strijd rondom Madrid wordt verwoed voortgezet in alle sectoren, met inbegrip van het terrein tusschen Casa de Campo en het uiterste noordelijke front. De opstandelingen trachten met inspanning van alle krachten de verdediging te doorbreken, waartegen zij thans reeds bijna drie weken storm loopen. In het Cassa de Campo hebben sterke afdeelingen Marokkaansche legionnarissen een hevigen aanval gedaan op de eerste linies der regee ringstroepen, die hier gevormd worden door de internationale colonne. Er werd gedurende verscheidene uren fel gestreden. De regee ringstroepen hielden echter verbeten in hun stellingen stand en wisten den aanvalschok zonder te wijken te weerstaan. Tenslotte trok ken de aanvallers, na zware verliezen te heb ben geleden, terug, waarbij zij achtervolgd werden door de loyale troepen, die op deze wijze hun stellingen konden verbeteren. In de universiteitstad staan loyalen en opstandelingen nog steeds zeer dicht bij elkander, zoodat de artillerie deze zone niet meer bestookt. Ook hier duurt de moorddadige strijd zon der onderbreking voort. De regeeringstroepen hebben hun posities aanmerkelijk verbeterd en eenige stellingen ingenomen, die hun een voorsprong geven op de opstandelingen. Ondanks koude en regen is het moreel der republikeinen uitstekend en in officieele kringen neemt men er met vreugde nota van, dat op bijna alle punten van het front het initiatief in handen is van de loyalen. Versterkingscolonnes trekken voortdurend door de hoofdstad. Kolonel Yangue van bevel ontheven? Havas verneemt voorts uit Madrid: In de Casa del Campo hebben de regeeringstroepen een journalist uit Uruguay gearresteerd, als mede twee fotografen en een directeur en een redacteur van het te Saragossa verschijnende dagblad „Heraldo de Aragon". Deze waren tijdens een bezoek aan de linies der opstan delingen verdwaald. Zij deelden mede dat luitenant-kolonel Yague, die het bevel voerde over een gedeelte der troepen, die Madrid aan vallen, drie dagen geleden gevangen is geno men, en dat luitenant-kolonel Castejon op nieuw gewond zou zijn. In officieele en vakvereenigingskringen te Madrid is men van meening, dat Madrid moet worden geëvacueerd en dat alleen de strijders en de onontbeeerlijke ambtenaren in dienst van de oorlogvoering achter mogen blijven. Reeds sinds lang heeft het comité van defensie alle faciliteiten verleend aan de evacuatie van vrouwen, kinderen en ouden van dagen. Toch zijn er aldus Havas nog duizenden per sonen te Madrid, die reeds zouden moeten zijn vertrokken en die weigeren zich te laten evacueeren. Men zal spoedig gedwongen zijn tot verplichte evacuatie over te gaan. Het comité van defensie zou zijn taak ten zeerste vergemakkelijkt zien, wanneer het zich slechts zou behoeven bezig te houden met strijders, ambtenaren en gemilitariseerde adbeiders. Aanval van buitenlandsche duikbooten op regeeringsvloot? In een officieel communique der Madrileensche regeering, wordt mede gedeeld, dat duikbooten, naar men veronderstelt van buitenlandsche- nationaliteit, Zondagochtend om 9 uur een aanval hebben gedaan op Spaansche oorlogsschepen aan de mondinfg van de raven van Cartha- gena. Een torpedo heeft den kruiser Cer vantes getroffen en beschadigd. i Het ministerie van oorlog doet hierover de volgende mededeling: „Zondagochtend negen uur viel een aantal onderzeeërs, dat naar wij gelooven deel uit maakt van een vreemde vloot, aangezien de opstandelingen niet over deze schepen be schikken, de vaartuigen van onze eskaders bij het binnenvallen van de haven van Cartha- gena aan. De kruiser „Cervantes" werd door een torpedo getroffen, waardoor het schip averij opliep. Andere torpedo's gingen langs den torpedo boot „Mendez Nunez", zonder schade te ver oorzaken. Ten aanzien van dit incident heeft de Duit sche regeering inmiddels medegedeeld dat zich op het oogenblik" geen enkele Duitsche onderzeeër in de Middellandsche Zee ophoudt De Britsche admiraliteit maakte hedenoch tend bekend niets te hebben vernomen om trent het gebeurde. De „Daily Mail" publiceert een telegram van zijn correspondent te Berlijn, Wardo Pri,- ce, dat als volgt luidt: ,,Uit een onderhoud, dat ik heb gehad met een der hoogst geplaatste staatslieden in Duitschland heb ik zonder aarzelen kunnen afleiden dat de erkenning van de regeering Franco insluit een garantie tot steun van Italië en Duitschland aan de nationale bewe ging, zelfs indien deze met mislukking zou worden bedreigd door het leveren van wape nen en versterking, welke de roode regeering uit Rusland en elders ontvangt, zouden Duitschland en Italië niet aarzelen, liever dan West-Europa 'te stellen aan een bolsje wistische bes i ng door een communistische overwinning in opanje, heeft men mij gezegd, de nationale zaak met hun wapenen te steu nen". Duitsch zaakgelastigde bij de regeering-Franco benoemd. Det D.N.B. meldt, dat generaal Faupel benoemd is tot Duitsch zaak gelastigde bij de regeering-Franco. Hij was tot nu toe voorzitter van het Ibero-Amerikaansch instituut te Ber lijn. Tijdens den wereldoorlog was hij of ficier bij den staf van maarschalk Von Hindenburg en ook heeft hij ge streden als leider van een vrijkorps tegen de Spartakisten. Als vergeldingsmaatregel voor het anti communistische verdrag dat Japan met Duitschland zou hebben gesloten, heeft de Sovjetregeering naar Reuter uit Moskou meldt geweigerd het visscherijverdrag met Japan te onderteekenen. Het visscherij-verdrag, dat reeds gepara feerd was, zou aanvankelijk Zaterdag onder teekend worden. In diplomatieke kringen houdt men ernstig rekening met de mogelijkheid van andere tegenmaatregelen, zooals het afbreken der onderhandelingen met Tokio voor de instelling van een Mandsjoekwo-Sovj et-Russische grens- commissie of de intrekking van de onlangs verleende concessie voor de olie-exploitatie op Sachalin. Léon Blum sprak aan het graf van den minister. Uit Rijssel, 22 November. De begrafenis van wijlen minister Salengro is geschied in tegenwoordigheid van een ontelbare menigte. De baar was onder de kransen en bloem stukken bedolven. Tienduizenden, samengestroomd uit alle hoeken van Frankrijk en ook uit het buiten land, defileerden langs de baar. Een bataljon infanterie verleende de eerbe wijzen en defileerde langs de baar, die ver volgens van 't stadhuis naar de begraafplaats langs een dichte menschenhaag en begeleid door een onafzienbare menigte werd overge bracht. Hoewel niet te zeggen valt hoeveel personen alleen reeds te Rijssel den doode de laatste eer hebben bewezen, schat men hun aantal op 500.000. Om over vijven arriveerden de lijkstoet op de begraafplaats, waar Roger Salengro werd bijgezet. Minister-president Léon Blum, heeft aan het graf een rede gehouden, die door middel van luidsprekers in de geheele stad kon wor den gevolgd. Blum herinnerde aan de loopbaan van Salengro, die op 35-jarigen leeftijd burge meester van Rijssel was en prees zijn optre den als minister van binnenlandsche zaken. Ik kan verklaren, aldus Blum, dat hij een historische rol op een historisch oogenblik heeft gespeeld. Roger Salengro was volkomen tegen zijn bijna bovenmenschelijke taak op gewassen. Blum laakte vervolgens de tegen Salengro gevoerde perscampagne. Hierop zinspelende verklaarde hij met nadruk: „Dit' is iets, dat niet mag voortduren. Het Fransche volk zal zijn goederen niet langer overleveren aan een eerlooze pers, het zal niet langer dulden, dat de bendeleiders zijn eer aantasten, het zal tegen hen de republikeinsch instellingen versterken. De laster moet uitgeroeid en ge straft worden en dit zal gebeuren. De dood van Salengro heeft geheel Frankrijk de nood zakelijkheid hiervan doen gevoelen. Ik beschuldig de lieden van de pers, die tegen hun tegenstanders alle middelen goed en alle slagen toegelaten achten. Blum besloot met te herinneren aan de toe wijding van alle vrienden van Rijssel en elders voor Salengro. Ook te Parijs heeft een groote stoet, van de Place Bastille naar de Place de la Nation gaande, hulde gebracht aan de nagedachtenis van minister Salengro. Evenals te Rijssel heeft ook hier geen enkele wanklank de stilte verstoord. Indien U poetst met wat goeds, dus met Tabe 60 en 40 ct. Doos 20 ct. BRUBHI (Adv. lngez. Med.) Ook de Duitsche ingenieur ter dood veroordeeld. In het proces te Novosibirsk, waar bij negen personen als verdacht van samenzwering tegen de veiligheid van den staat, onder wie de Duitsche mijn- bouwkundig ingenieur Stickling, heb ben terecht gestaan, zijn allen ter dood veroordeeld. Dit vonnis moet als difinitief worden s be houwd. De eenige mogeliji neid is, dat de ver oordeelden gratie zullen krijgen. Direct na het bekend worden van het vonnis heeft de Duitsche ambas sadeur te Moskou stappen gedaan bij d( jetregeering. Hij ^tigde de aandacht op de „on geloofwaardigheid der tegen Stickling ingebrachte beschuldiging" en eischte als eers.m maatregel, dat tijdig zorg zal wo-„en gedragen dat gratie kan worden verleend. Het Sovjet-Russische telegaafagentschap Tass meldt nog over het proces: Tijdens de behandeling van het te No vosibirsk gevoerde proces tegen de Trotzkis- tisehe contra-revolutionnaire saboteurs van de Kermerowo-mijn verklaarde de getuige Chestof, dat Piatakof hem o.a. belast had met de taak daden van terreur en sabotage te plegen in het Koesnetsk-bekken. In het najaar 1934 bereidde de groep eeen aanslag op Molotof voor, die evenwel mislukte. Chestof had de leiding over de Trotzkisten in het Koesnetskbekken, die in verbinding stonden met een fascistische organisatie onder leiding van Stroilof, welke relaties onderhield met de Duitsche fascisten. In 1935 bracht Piatagof aan Drobnis verslag uit over een te Berlijn gehouden bespreking, waaraan werd deelge nomen door Piatakof, Smirnof en Sedof en waar gesproken werd over daden van terreur tegen Stalin en andere leidende persoon lijkheden van partij en regeering en over de te voeren activiteit. Bij zijn aankomst te Kemerowo nam Drobnis de leiding van de sabotage. De rechtbank ging vervolgens over tot het verhoor van den beklaagde Stickling, die volgens de verklaringen van andere beklaag den feitelijk de leider van hun contra- revolutionnaire groep was. Stickling bekende dan hij naar de Sovjet-Unie gekomen was, voor het plegen van sabotage, en dat hij zulks deed volgens een vooraf opgesteld plan, mee- nende aldus het fascisme te steunen. NOORSCHE KROONPRINSES HEEFT EEN AUTO-ONGELUK. Prinses Martha van Noorwegen en haar beide dochtertjes Ragnhild en Astrid hebben Zaterdag tijdens den mist een auto-ongeluk gehad bij Oslo. De hofauto sloeg over den kop. De inzittenden bleven ongedeerd. Slechts de chauffeur liep een onbeteekende wonde op. (tegenover het oude raadhuis). Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. lngez. Med.) Wrakstukken van het toestel waargenomen? Uit Bizerta, 21 November: Een militair watervliegtuig van de vliegtuigbasis Karouba, dat opgestegen was voor een vlucht naar Bone, wordt vermist. Een ingesteld onderzoek heeft tot de ontdekking geleid van wrak stukken, die in zee ronddreven en die moge lijk van het toestel afkomstig zijn. De be manning bestond uit een officier en vier onderofficieren Groot aantal gebouwen vernield of bescha digd; ook de kathedraal vatte vlam. Zaterdagmiddag zijn de magazijnen van het Palais des Marchands, welke een op pervlakte beslaan van 8060 vierkante meter, door brand vernield. Het vuur breidde zich snel uit tot de huizen in de aangrenzende straten. Ook de kathedraal, een historisch bouw werk, dateerend uit de twaalfde en dertiende eeuw, vatte vlam. Er werd een beroep gedaan op de brandweercorpsen der omliggende ste den, die onmiddellijk te hulp kwamen De schade aan de kathedraal, die men ten slotte voor verdere vernieling kon behouden is van dien aard, dat herstel mogelijk is. Tijdens den brand is een vrouw om het leven gekomen door een val van een brand weerladder. Vier personen moesten met ern stige verwondingen in het ziekenhuis opge nomen worden. In totaal zijn 40 perceelen in de Rue Baudrière door het vuur beschadigd. Ver scheidene gebouwen zijn totaal vernield. Tegen zeven uur des avonds was men er in geslaagd uitbreiding van het vuur te verhinderen. Slechts één der opvarenden gered. Als gevolg van den mist heeft het uit Duin kerken vertrekkende Spaansche stoomschip „Christina" een visschersvaartuig uit Oostende overvaren, dat in het midden geraakt werd en vrijwel onmiddellijk zonk. Slechts een der opvarenden kon worden op gepikt en men veronderstelt, dat nog drie personen vermist worden. De naam van het gezonken vaartuig is nog niet bekend. VERKOOP OP TERMIJNBETALING. HAARLEM Maandag. Op Dinsdagavond 24 November 1936 zal te Haarlem in een dre bovenzalen van het re staurant LIDO, aan het Houtplein een lezing worden gehouden over „De nieuwe wet op de afbetalings aan het nieuwe huurkoopcontract." Als sprekers zullen optreden Mr. J. L Bak- huysen Schuld en D. la Crois Jr. Deze lezingga atuit van den Bond van be langhebbenden bij den verkoop op termijn betaling. JUBILEUMBAL DANSINSTITUUT TH. DONKERLOO HAARLEM Maandag Zaterdagavond had de heer Donkerloo, ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan van zijn Dansinstituut, een jubileumbal georga niseerd in gebouw Rosenhaghe. De heer Don kerloo was, zooals hij in zijn openingsrede zei getroffen door de vele blijken van belangstel ling en medeleven, welke hij bij dit jubileum had ontvangen. Te meer, daar hij, hoewel reeds vijftien jaar dansleeraar, pas gedu rende vijf jaar in Haarlem was. Hij was daar dan ook zeer dankbaar voor, en het zou voor hem een aansporing wezen, op den ingeslagen weg voort te gaan en te trachten steeds het beste te brengen. Ten slotte sprak hij den wensch uit, dat ook deze avond de gezellige en intieme sfeer zou hebben, welke hij op zijn balavonden steeds tracht te bereiken. Dat deze wensch in vervulling ging, zal wel elke deelnemer beamen. De uitstekende muziek van Rens Renooy's Band, de voor treffelijke leiding van den heer Donkerloo en de feestelijke stemming van de aanwezigen waren daar trouwens borg voor. Thijs liep daar maar, en het werd al zoo laat, dat hij werkelijk boos begon te worden. Maar plotseling hielden de voetstappen in de sneeuw op. Het leek wel, of de kleine man in den grond verdwenen was. En dan was er iets, dat nog veel vreemder was. Er waren ook heel groote voetstap pen, maar daar was heelemaal geen begin of eind aan. Thijs had veel Indianenboeken gelezen, en bekeek de sporen als een ervaren woudlooper. „Hmmm," zei hij, „dat is wel heel vreemd. Er is maar één oplossing: een groot wezen heeft Dickie beetgepakt, en is met hem in de lucht of in de aarde verdwenen." VERKADE'S ALBUM „WAAR WIJ WONEN" Wat zou die titel wel beteekenen? Betreft dit nieuwe album onze steden of onze hui zen? Behandelt het de dieren en planten die karakteristiek zijn voor de omgeving der menschelijke woningen? Neen, zoo eng be grensd is de inhoud niet; waar wij wonen, dat is immers geheel Nederland! Ein als u nu weet dat dit album verzorgd is door C. en H. Rol, J. Voerman en dr. Jac. P. Thijsse, dan zult u ook begrijpen dat wij juist in woord en beeld die gedeelten van Nederland bezoeken, waar wij niet wonen, die gedeel ten van ons mooie landje, waar het afwisse lend natuurschoon nog in al haar ongerept heid gespaard bleef. Zoowel water als land, vogels als planten zijn afgebeeld. Misschien is Voerman in zijn teekeningen nog iets fij ner van kleur dan C. Rol, die wat donkerder en zwaarder van tint is. Maar wat hebben beiden prachtig werk geleverd b.v. resp. met „Krijtrots bovenste Bosch" en „Zomerplas", om maar enkele voorbeelden te noemen. Dat een terugkeer ook vooruitgang kan beteeke nen heeft de firma Verkade met dit album bewezen. Want velen zullen met vreugde weer dr. Jac. P. Thijsse als verzorger van de tekst begroeten. Zijn manier van schrijven is vol doende bekend. Met zijn onderzoekend oog, zijn natuurwinnend hart en zijn eenvoudige, vlotte stijl, weet hij iedereen in zijn enthou siasme mee te nemen. Kuylman moge in an dere richting als schrijver zijn sporen ver diend hebben, hij verlangt wel wat erg veel van de fantasie zijner lezers en een dr. Thijsse is hij niet. Het nieuwe van dit album is, dat het alleen groote platen bevat, die voor zes en voor vijf bons kunnen worden ingeruild; resp. zijn er vijftien en twaalf, dus een totaal van 150 bons. Behalve de gekleurde platen bevat het" album nog een aantal zwart-wit-teekeningen van C. Rol, die ook de frissche bandversie ring gemaakt heeft. De plaatjes in offset druk zijn van de fa. L. van Leer en Co., het druk- en bindwerk van Blikman en Sartorius. Een prachtige aanwinst voor de serie Ver- kade's albums. -60ct. Bij Apoth-en Drogisten (Adv. lngez. Med.) (Adv. lngez. Med.) DINSDAG 24 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gram. platen. 2.Vrouwenuurtje. 3.05 Modecursus. 4.05 Opera-uitzending (gr.pl.) 5.De KRO- Melodisten m.m.v. solist. (Om 5.45 felicitatie- bezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.Berichten 7.15 Causerie. „De gevaren van een valsch supernaturalisme". 7.35 Sporthalfuur. 8.Be richten ANP. Mededeelingen. 8.10 De KRO- Melodisten en solist. (Om 8.25 en 8.50 Ac- cordeon-muziek.) 9.Jenö Farkas en zijn Hongaarsch orkest. 9.25 Cello en piano. 9.35 Causerie over Weldadigheidspostzegels. 9.45 KRO-Symphonieorkest m.m.v. solist. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.45 Het KRO- Symphonieorkest 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Orgel en viool. 11.— Keuken- praatje. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Het Omroeporkest en Gram.pl. 2.15 Het Lyra-Trio 3.Knipcursus. 4.Piano-recital 4.30 Kin derkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Het AVRO-Dansorkest. 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANP. 8.10 Gram.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Gram.pl. 10.15 Het AVRO-Dansorkest. 11.Berichten ANP. 11.10- 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Kookpraatje. 11.2011.50 Gramofoon- muziek. 12.10 Het Royal Theater Orkest 12.50 Het Irwell Springs (Bacup)-orkest m. m. v. solist. 1.502.20 Jack Wilson's kwintet. 4.20 „King George II returns tot Greece", causerie 4.40 Het Forum-Theaterorkest. 5.05 Gramo- foonmuziek. 5.35 de „Alphas" (concert). 6.20 Berichten. 6.45 De BBC-Zangers. 7.05 Muzikale causerie. 7.20 Orgelspel. 7.50 „Leisure in the modern village", causerie. 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten m.m.v. solist. 8.50 Piano-recital. 9.20 Tijdsein. Berichten 9.40 „The Weather Prophet at Work", causerie. 10.Inleiding tot de volgende uitzending. 10.05 Opera-uitzending. 10.40 Intermezzo. 11.Opera-uitzending. 11.4512.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Pasdeloup- kamerorkest. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Poulet- kamerorkest. 8.05 Zang. 11.0512.35 Pascal- orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Börschel orkest. 11.20 Fabrieksorkest-concert. 12.35 Sachsen-orkest. 1.35 Orgelconcert. 3.35 Ge- var. concert. 4.30 Gram.pl. 6.Omroeporkest. 8.20 Literair-muzikaal programma. 10.35—11.20 Gram.platen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon orkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest en gram.pl. 6.50 Salon-orkest. 7.20 dito. 7.35 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Zang en piano. 9.35 Omroeporkest. 10.05 Zang en piano. 10.30- 11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Zang- en harprecital. 6.35 Gram.pl. 6.45 Omroeporkest 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7.30 O. Kernbach en C. Woitschach met hun dansorkesten. 9.20 Berichten. 9.50 Hans von Benda's kamer-orkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek door Egon Kaiser's orkest. j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2