HET NIEUWE AVONDBLAD Sinl Hitdaas n 4400 1 1 M I Het invoeren van een pufverbod. 22e JAARGANG No. 20 DINSDAG 24 NOVEMBER '36 Onze Fietsen. UMUIDEN De Gemeentebegrooting. is nut allee* de fycaate velend van uwe kindeten, maat hij, kan U zeil een tay-enUik uil den zbzty van allen day- bevrijden. Bijzondere bepalingen voor „voorloopers" en grondpezen. Onderlinge competitie D. C. IJ. Neem Domaniale t is de beste T entoonstelling „Oud-I Jmuiden". Zeevischdistributie. Conferentie der trawl- visscherij. Belgische voorstellen ter internationale conferentie te Londen IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2(4 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AbvERTENTIëN: 1—a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algebeele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobasongevalƒ5000,- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkéeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.- Bank te Schiedam. Het is merkwaardig zoo diep als buitenland sche bezoekers van ons land altijd weer ge troffen worden door de veelheid van onze fietsen en door de behendigheid waarmee het Nederlandsche volk zich in massa op dit ver voermiddel voortbeweegt. Tallooze vreemde lingen zijn al deswege „in hun pen geklom men" en hebben de fietsende Hollanders in vele talen en in vele toonaarden bezongen. Waren in vroeger tijden onze Markers en Vo- lendammers, onze kazen en onze bloembollen de leidende objecten van de buitenlandsche belangstelling in de Nederlandsche natie, thans heeft onze massale verknochtheid aan de Fiets die interesse geëvenaard, wellicht zelfs overtroffen. De laatste buitenlandsche scribent op dit chapiter is ee-n philosoof en historicus van in ternationale vermaardheid, de Spanjaard José Ortega y Gasset, en hij heeft zijn uitvoerige studie over het onderwerp gepubliceerd in het te Buenos Aires verschijnende grootste dag blad van Argentinië: La Nacion. Het is inder daad een studie; nimmer zouden wij zelf, die de fiets als een nuttig dagelijksch gebruiksar tikel beschouwen en er verder nooit over na denken behalve dan uit even-nuchtere over wegingen van verkeers-organisatie, ooit ver moed hebben dat er zooveel loodzware diep zinnigheid over bij elkaar te schrijven was. Ortega's artikel is gedagteekend uit Madrid. maar in September, toen het nog niet belegerd werd en hij in de ongestoorde rust van zijn studeerkamer dat vreemde tweewielige wezen, den Hollander, nog vrij rustig bepeinzen kon. Maar al te helder kan hij zich toch niet gevoeld hebben toen hij schreef dat de ande re volken de fiets beschouwen als „een appa raat voor spel en sport" en dat het eigenlijk niet te pas komt dat de Hollander het ding overbrengt naar het gebied van de nuttigheid. Waarom mag dat niet, o Ortega? Het ant woord is: de Spaansche wijsgeer vindt het leelijk en gevaarlijk. Het heeft hem geïrri teerd. Dat bejaarde en gezette personen zich voortdurend per fiets in het verkeer van een groote stad bewegen noemt hij „botweg ge vaarlijk", ongemotiveerd vermoeiend en oe- treurenswaardig, onaesthetisch, zonder een oogenblik te vermoeden dat wij deze laatste qualificatie in versterkte mate kunnen toe passen op zijn nationale stierengevechten. Hij vindt dat „de ranke lijn van de fiets niet zon der dat de aesthetica er onder lijdt het ge wicht en den last verdraagt van een vijftig jarige dikke dame of van een bierbuikig ma gistraat". Hij vindt ons fietsen een misbruik, iets dat niet behoorlijk is, Iets tegennatuur lijks. De vlakheid des lands excuseert den Hollander niet en zijn eenlg excuus isde goedkoopte. Dat is een onvoldoende veront schuldiging, want wij hoorden „uit ons zelf een beetje feest voor de oogen van den mede- mensch" te maken. Is dit ook geen humane plicht? vraagt Ortega. En hier wordt het mij te machtig. Ik weet heel goed dat de vreedzame studeerkamer geleerde Ortega y Gasset allerminst verant woordelijk is voor den burgeroorlog in zijn land en er zich ongetwijfeld diep over bedroeft, maar als een ander volk een zoo droevige voorstelling van humaniteit ten beste geeft als het Spaansche thans, moeten zijn knap ste en geleerdste vertegenwoordigers, moet een man van wereldreputatie als deze toch een beetje voorzichtig zijn met te gaan zaniken over ons goedige gefiets als een tekort aan humaan plichtsbesef. Wij zullen er maar onbekommerd op blijven rijden. R. P. PERSONALIA. Wegens huwelijk zal mej. Koning, hoofd van de Christelijke Bewaarschool in de Heide- straat, binnenkort haar functie neerleggen. Zij vertrekt half Januari naar Indië, waar haar a.s. echtgenoot bij het Godsdienstonder wijs geplaatst wordt. VERGADERING V.V.S.U. De Vereeniging van vrienden van de Sovjet- Unie (V.V.S.U.) houdt a.s. Zaterdagavond een openbare propaganda-feestvergadering in „Het Wapen van Velsen". De heer C. de Boer uit Amersfoort zal spreken over „De Sovjet- Unie en zijn strijd voor vrede en democratie". Medewerking verleenen de tooneelgroep ,,'t Signaal" uit Oud-Karspel en een Jazzband. Er is bal na. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN, Loggers: IJM. 204 f 1140, RO 9 f 1630, KW 166 f 1020. KW 169 f 420 KW 89 f 560, KW 162 f 380, KW 155 f 1430, KW 59 f 520, KW 24 f 810, KW 27 f 470, KW 178 f 610, KW 91 f 1000, KW 112 f 390, KW 108 f 610, KW 46 f 490, KW 52 f 380, KW 104 f 910 KW 114 f 730. Versche haring: SCH 196 f 570, SCH 260 f 970 SCH 37 f 1630, SCH 53 f 820, KW 18 f 2280, KW 52 f 650, KW 159 f 670, KW 36 f 210, KW 123 f 1160, KW 102 1840, KW 151 f 1030. De Raad vraagt en B. en W. antwoorden. Op de opmerkingen in de afdeelingen van den Raad over de hoofdstukken IV, V en VI der gemeentebegrooting, opgenomen in ons blad van j.l. Zaterdag hebben B. en W. het volgende geantwoord Hoofdstuk IV. De eerste vraag beantwoorden wij beves tigend. Met betrekking tot de tweede vraag zullen wij gaarne vernemen welke vereeni ging hier bedoeld wordt. Wij zullen de opmerking inzake de gebit ten onder de aandacht van den Directeur van den Dienst brengen. Zijn ervaring is dat de ouders moeilijk te bewegen zijn aan de gebitten datgene te laten doen wat er aan gedaan behoort te worden. Wij zijn bereid met het Bestuur der zwem inrichting in overleg' te treden over de vraag of en in hoeverre een regeling voor het ge bruik van schoolbaden kan worden getroffen. Deze regeling zal echter niet tot gevolg kun nen hebben eenige uitgaaf door de gemeente. De opmerking inzake le hulp bij ongeluk ken heeft onze aandacht. Een eventueels re geling zal voor de gemeente echter geen kos ten met zich mogen brengen In vergelijking met het vorig jaar is de ge zondheidstoestand, resp. de voedingstoestand der schoolkinderen niet achteruit gegaan. Van ondervoeding kan niet worden gesproken 133. Bedoelde administratie wordt buiten de kantooruren gevoerd. De regeling heeft nim mer aanleiding' gegeven tot moeilijkheden, zoodat wij geen aanleiding kunnen vinden hieraan 'n einde te maken De beslissing hier omtrent berust bij ons College. De betreffende Commissie heeft de op dracht ons over den bouw van een slachthuis van nader advies te dienen. 134. Bedoelde gelden worden niet meer ge- ind. Er is dan ook geen personeel meer voor werkzaam. 140. De nieuwe regeling wordt voorgesteld omdat wij het billijk achten, dat ook de af- deeling Velsen van de Katholieke Kinderuit zending een deel van de bedoelde gelden ont vangt. Meerdere kosten brengt dit niet met zich omdat,' bij aanneming van ons voorstel, de gelden, naar behoefte, aan de diverse ver- eenigingen zullen worden uitgekeerd. De opmerking inzake de bemoeiingen van den Directeur is niet juist. Deze heeft geen' recht van veto. Er bestaat alleen de verplich ting, vóór de uitzending, overleg te plegen met den Directeur. 142. Hierover heeft reeds een bespreking plaats gehad. Eenig resultaat heeft dit nog niet gehad. Hoofdstuk V. De bedoelde samenwerking heeft voortdu rend plaats. Wij zullen de noodige inlichtingen inwin nen om de gestelde vragen inzake den ach terstand der hurèn enz. te kunnen beant woorden. 164. De aflossingen zijn geraamd omdat de termijn, waarvoor bedoelde hypotheken zijn verstrekt op 31 December 1937 is verstreken. Hoofdstuk VI. Artikel 202a is indertijd in de algemeene politieverordening' opgenomen mede op aan drang van de pachters. Wanneer deze ver zoeken bedoeld artikel weder in te trekken zullen wij overwegen of een voorstel tot in trekking dient te worden gedaan. Overigens meenen wij te mogen opmerken, dat zij, die zooveel mogelijk veilig willen baden, daarvoor ook iets over moeten hebben. 197, 198, Tot een verbetering van den Ha- gelingerweg kan thans nog niet worden over gegaan. Voor het aanleggen van een tegelrij wielpad zijn geen gelden beschikbaar. De verwachting, dat wanneer men tot ver betering van den Kruidbergerweg overgaat, vele eigenaars, die thans nog weigerachtig zijn den benoodigden grond af te staan, wel vanzelf zullen komen, kunnen wij niet deelen. Op de begrooting' Is f 3950 uitgetrokken voor demping van een gedeelte der Jan Gij- zenvaart aan den Bloemendaalschestraatweg ten noorden en ten zuiden van de Kluyskens- laan. Wanneer deze demping doorgaat, be- teekent dit een verbetering van dat gedeelte van den Bloemendaalschestraatweg'. Bedoelde berm is Rijks-eigendom. Voor een verbetering kan de gemeente geen gelden be schikbaar stellen. Het is de bedoeling aan de noordzijde dei- rails naar de zuidpier een plankier te leggen. Het bestaande plankier aan de zuidzijde is te smal. Wij zullen na laten gaan of de stand van den begrootingspost toelaat het bedoelde ge deelte van den Schulpweg te verbeteren wanneer de noodige medewerking van de eigenaren der aangrenzende perceelen kan worden verkregen. Oogenschijnlijk ligt het nieuwe deel van den Driehuizerkerkweg er niet al te best bij. Er zijn, om de gevolgde werkwijze minder be zwaarlijk te maken, dikke klinkers gebezigd. De golflijn is ontstaan door het voorgeschre ven éénrichtingsverkeer, waardoor de stee- nen steeds in éénzelfde richting worden ge schoven. Dit verschijnsel doet zich voor bij eiken klinkerweg met éénrichtingsverkeer. Bij den Driehuizerkerkweg valt de vormver andering der weglijnen sterk op, omdat de daar gebezigde steenen een groot bovenvlak hebben De bestrating is onder een goed pro fiel blijven liggen. 199. Wij zullen op de borden bij de ingan gen van Velserbeek laten vermelden, dat het park geopend is van een half uur na zonsop gang' tot een half uur na zonsondergang. Tot heden werd daarvoor een bepaald uur aan gegeven, wat minder juist is. Zooals de benaming parkopziener reeds aanduidt is zijn taak toezicht te houden in het park. Hij houdt toezicht op de naleving van de voor Velserbeek vastgestelde veror dening. In Velserbeek zijn door ons geen fazanten voor den handel gekweekt. Het ligt in de bedoeling, dat de vervanging- van den Opzichter voor de plantsoenen plaats heeft, zoolang deze door ziekte verhinderd is zijn taak waar te nemen. 204. Gezien de weinige jaren gedurende welke nog van „de Biezen" gebruik kan wor den gemaakt, kan het bouwen van een aula niet in overweging worden genomen. Zooals dr. J. J. Tesch op de jl. Vrijdag avond gehouden vergadering van de propa- ganda-commissie ter bevordering van het vischgebruik reeds mededeelde, zal heden te Londen een internationale conferentie ge houden worden, waar besproken zal worden het vaststellen van maatregelen om de uit roeiing van visch in de Noordzee tegen te gaan. Aan deze conferentie zullen vertegen woordigers van alle bij de Noordzeevisscherij betrokken landen deelnemen. Ons land zal vertegenwoordigd worden door den heer W. J. Janssens, voorzitter der Visscherij-Cen- trale en dr. Tesch. Dat men vooral van Belgische zijde veel belang stelt, in de Londensche conferentie bewijst het feit, dat de Hooge Raad der Zee- visscherij dezer dagen een zitting heeft ge houden, om het Belgische standpunt ter Londensche conferentie vast te stellen. Het volgende ontwerp voor een internatio nale regeling zal door de Belgische afgevaar digden worden voorgesteld: 1. Het is verboden te visschen met sleep netten waarvan de mazen niet ten minste 7'/2 c.M. lang zijn, gemeten in natten en uitgestrekten toestand van den bovensten tot den ondersten knoop van de maas. 2. Uitzondering wordt gemaakt voor sleep netten uitsluitend gebruikt om garnaal, sprot haring, pilchard of makreel te vangen. Wan neer deze netten gebruikt worden zullen geen andere aan boord mogen zijn. 3. Het is verboden opzettelijk op puf te visschen. De hoeveelheid puf aangebracht door vaartuigen die visschen met de netten voorzien in artikel 2 zal niet meer mogen bedragen dan 10 pet. van hunne vangst. 4. Er zal niet langer dan twee uren aan een stuk mogen gesleept worden. Het log boek zal het begin en het einde van eiken sleep aanduiden. Voorloopers of grondtou wen die meer dan 10 K.G. per strekkenden meter wegen zijn verboden. 5. De volgende vischsoorten zullen dade lijk na de vangst in zee moeten geworpen worden zoo zij niet, van het einde van den kop tot het uiteinde van den staart geme ten, de volgende lengte hebben: Tong 20 c.M., schar 23 c.M., schol 23 c.M., tarbot 25 c.M., griet 25 c.M., rog 25 c.M., heil bot 30 c.M., wijting 18 c.M., schelvisch 24 c.M., koolvisch en kabeljauw 30 c.M. 6 Deze lengten zullen in alle vischmijnen voor de genoemde soorten als het kleinste soort verkocht worden. 7. Ten behoeve der kustvisscherij binnen een afstand van dertig mijlen uit de kust, zal elk land voor ten hoogste drie maanden per jaar en voor ten hoogste drie visch soorten voornoemde minimummaten mogen verlagen. De Inernationale Raad van Kopenhagen zal daarvan voor verwittigd worden en zal De stand der eerste twee klassen luidt: Leyte 9 gesp. 14 pnt. B. Dukel 8 gesp. 12 p. Ligthart 6 gesp. 10 pnt. Suyk en de Boer 7 gesp. 9 pnt. Basstra 8 gesp. 7 pnt. Postma en Buis, 7 gesp. 6 pnt. Bais 7 gesp. 5 pnt. Smit 8 gesp. 4 pnt. D. Ott 6 gesp. 3 pnt. Kramer 5 gesp. 1 pnt. Tweede klas: Laros 8 gesp. 14 pnt. v. Stra len 9 gesp. 10 pnt. Postma 8 gesp. 10 pnt. Post 9 gesp. 10 pnt. F. Dukel 8 gesp. 8 pnt. De Jong 7 gesp. 8 pnt. Koetsier 9 gesp. 8 pnt. v. d. Heijde 7 gesp. 7 pnt. v. d. Velde 5 gesp. 4 pnt. Kraai 6 gesp. 4 pnt. v. d. Outenaar 6 gesp. 3 pnt. H. Schaap 6 gesp. 1 pnt. In de hoofdklasse zal de titel wel worden gewonnen door Leyte, Dukel of Ligthart. In de tweede klas wordt Laros met vlag en wimpel kampioen. Club wed strijd. Dinsdagavond zullen D. C. IJ. IV en V el kaar voor de competitie ontmoeten. BELANGRIJK VOOR GRONDEXPLOITANTEN Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen onder de aandacht van belangheb benden, dat het aanbeveling verdient vóórdat wordt overgegaan tot den aankoop van als bouwgrond aangeboden terreinen, omtrent de bebouwingsmogelijkheden en de daaraan ver bonden consequenties inlichtingen in te win nen bij den Directeur van Openbare Werken. JUBILEUM. De heer J, Hamers zal op 28 December a.s. 40 jaar in dienst der Ned. Spoorwegen werk zaam zijn. De heer Hamers is werkzaam aan het station Velsen-IJmuiden-Oost. KERKELIJKE VERKIEZING Op Maandag 30 November a.s. vindt een verkiezing plaats van twee notabelen der Ned. Hervormde Gemeente. Aftredend zijn de heeren P. J. van Geelen en P. Blad welke zich echter herkiesbaar stel len. DE UTRECHT GAAT WEER ,.OP DE HARING" Naar wij vernemen is de stoomtrawler Utrecht met haringnetten naar zee gegaan om in het Kanaal „op de haring" te gaan. een zorgvuldig opgemaakte statistiek ont vangen van de aldus aangevoerde soorten en hoeveelheden. 8. Elke overtreding van overeenkomst zal gestraft worden: de eerste maal met een voor ontvangst geteekende waarschuwing; de tweede maal met verbod gedurende een maand een schip te voeren; de derde imaal met inbeslagneming van vangst en tuig; de vierde en volgende malen met verbod gedu rende een jaar een schip te voeren. 9. De visscherijwachtschepen der deelne mende landen zijn gemachtigd om de over tredingen vast te stellen. De straffen worden toegepast door de natie wier vlag het vaar tuig voerde op het oogenblik der overtre ding. 10. Deze overeenkomst geldt voor alle zeeën. FRIEZEN OM ÜTENS. Het voorloopig comité tot oprichting van een Frijsk Kristlik Selskip zal Woensdagavond in de Gereformeerde Kerk aan den Velser- duinweg een bijbellezing in de Friesche taal houden. Als voorganger zal optreden Ds. S. E. Wes- bonk. GYMNASTIEK EN ATHLETIEKVEREENI- GING „OLYMPIA". Het bestuur schrijft ons: Aan ons ledental kunnen wij best bemer ken dat ons zomer-programma naar behoo- ren is afgewerkt; wij zijn bijna weer aan de 300 leden toe en als in Juli 1937 ons 12!/2- jarig bestaan herdacht zal worden, zullen we zeker de 300 gepasseerd zijn. Met dit groote aantal werkende leden gaan wij tot de grootste vereenigingen in den omtrek be- hooren en niet alleen tot de grootste maar ook onbetwist tot de beste. De laatste wed strijden van den K.T.K. gaven hiervoor een doorslaand bewijs; deze wedstrijden leverden ons niet minder dan 4 vereenigingsprijzen op, waarvan 1 eerste. Mej. T. v. Leeuwen kwam voor het eerst uit in de dames-wed strijden en plaatste zich onmiddellijk als nummer één in haar afdeeling, gevolgd door B. Smit welke beide dames daardoor het vol gende jaar direct naar een hoogere afdee ling gaan. Bij de heeren was het niet min der A. v. d. Zijl die dit jaar voor de eerste maal in den 2den graad uitkwam, werd zon der al te groote inspanning nummer één in deze afdeeling en A. J. v. Niekerken en E. Hinrichs deden niet veel minder. In het geheel kampten van Olympia 16 leden in den 3en graad. Allen kwamen met een diploma thuis. In den 2en graad werkten 8 Olympianen mede, waarvan er 6 met een diploma naar IJmuiden kwamen, aldus zeer goede resultaten. En nu maar weer aanpakken want „Olym pia" werkt mede aan de feesten ter gelegen heid van het huwelijk van onze Kroonprin ses en dan moeten we aan IJmuiden weer eens toonen, dat er maar één Olympia is, correct en goed gezind. Na deze bijzonder heden betreffe-nde deze uitvoering worden nog nader bekend gemaakt. Ericsonsstraat 1, IJmuiden ZEEWFG 263 tel. 5220, Gr. Houtstr. 187 tel. 12504 (Adv. IngezMed.) Georganiseerd door de „IJmuider Courant". Over enkele dagen wacht IJmuiden een be langrijke gebeurtenis. De IJmuider-Courant organiseert n.l. een tentoonstelling „Oud- IJmuiden", die betrekking heeft op den sluis bouw en de stichting van onze plaats, welke belangrijke gebeurtenis dezer dagen zestig jaar geleden plaats vond. Er is geen feest gevierd op 1 November, den belangrijksten datum in de nog jonge geschie denis onzer plaats. De dag is onopgemerkt voorbijgegaan. Maar als een herinnering aan de belangrijke gebeurtenissen, die plaats von den op 1 November 1876, als een waardige hul diging van de mannen, die het tot stand bren gen van een betere verbinding van Amster dam met de Noordzee als hun levenstaak be schouwden, zal ons blad een tentoonstelling organisceren, die den bezoeker terugvoert tot den dag, waarop de eerste spade in den grond werd gestoken voor den bouw van de eerste sluis, hij zal de tweede en de derde sluis zien groeien, hij zal de ontwikkeling kunen volgen van den Rijksvischafslag en van de Visschers- haven, hij zal IJmuiden zien in verschillende stadia van zijn uitbreiding. Foto's zonder tal zullen de ouderen terugvoeren naar den tijd, toen IJmuiden nog in zijn kinderschoenen stond. En verder komen er tal van interes sante dingen, die nauw verband houden met de geschiedenis van onze plaats. Wij kregen voor deze tentoonstelling o.a. de beschikking over foto's, teekeningen en kaar ten van het Provinciaal Archief van Noord- Holland te Haarlem. Verder verleenden ook het gemeentebestuur van Velsen, het hoofd bestuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij, de Reedersvereeniging te IJmuiden, en de directie van het Staats- Visschershavenbedrijf en tal van particulieren hun medewerking. De expositie wordt gehouden in het groote gymnastieklokaal van de voormalige school C, ingang Breesaapstraat t.o. Thalia, welk lokaal welwillend door het gemeentebestuur be schikbaar werd gesteld. De tentoonstelling zal Maandag 30 Novem ber, 's avonds 8 uur, officieel geopend worden door Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen. Daarna wordt de tentoonstelling voor ieder ter bezichtiging gesteld. Entree wordt niet geheven. Nadere bijzonderheden zullen zoo spoedig mogelijk medegedeeld worden. Door het departement van Sociale Zaken zijn Maandag aangekocht de volgende Hoe veelheden visch, welke voor distributie onder de distributie onder de werkloozen ter be schikking van de hierna te noemen gemeente besturen zijn gesteld. Coevorden 100 K.G. wijting en 50 K.G. schol; Emmen 2.5 K.G. wijting en 50 K.G. schol; Hoo- geveen 100 K.G. wijting; Echoonebeek 100 K.G. wijting; Borne 50 K.G. wijting; Hengelo 50 K.G. wijting' en 50 K.G. schol; Oldenzaal 50 K.G. wijting en 50 K.G. schol; Aalten 150 K.G. wijting; Dinxperlo 150 K.G. wijting; Doesburg 250 K.G.; wijting; Genderingen 200 K.G. wij ting; Groenlo 200 K.G. wijting; Lichtvoorde 300 K.G. wijting; Neede 150 K.G. wijting; Win terswijk 150 K.G. wijting; WLsch 100 K.G. wijting; Zevenaar 150 K.G. wijting. PROPAGANDA-AVOND COöP. „DE EENDRACHT". Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Coöp. De Eendracht zal op Donderdag 10 December a.s. een feest en propaganda-avond gehouden in het theater De Pont. Spreker op dezen avond is de heer H. van der Sluis, hoofd bestuurder van den Centralen van verbruiks coöperaties. „Wij gaan verhuizen" is de film welke dezen zal worden vertoond, en Professor Ben-Ali-Libi zal de aanwezigen bezighouden met zijn goocheltoeren. Londensche besprekingen zijn begonnen. LONDEN, 23 Nov. (Reuter). De interna tionale conferentie der trawl-visscherij, waar op ook Nederland vertegenwoordigd is, is heden alhier geopend. Morrison, de minister van landbouw en visscherij zeide, dat de vis- scherij met ondergang werd bedreigd, tenzij een verstandige overeenkomst zou kun-nen worden bereikt. Maurice, de secretaris voor visscherij van het ministerie van landbouw werd tot voorzitter gekozen. De conferentie heeft vandaag besproken de kwesties der ma zen van sleepnet, en zegen en van de grootte der aan te voeren visch en is tot morgen ver daagd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1