De Super-raffelaar. BEVERWIJK Kerkconcert. jonge mannenvereeniging „excelsior". r. k. diocesane land- en tuinbouw- bond. De heer Chr. Lyesen overleden. concert on het vereenigingsgebouw vekeenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. DINSDAG 24 NOV. 1936 ouderavond chr. school. verkiezingen geref. kerk. jubileumconcert van het doops gezind zangkoor. SANTPOORT damclub „stabiel". inst. voor arb. ontwikkeling. bazar. een verbetering. CASTRICUM burgerlijke stand. veiling „ons belang". HEEMSKERK „de vriendenkring". KORFBAL. HAARL. KORFBALBON D overzicht. Cricket in Australië. australisch elftal scoort 544—8. a. p. freeman ontslagen. HOCKEY. DAMES-HOCKEY. KEGELEN. persoonlijk kampioenschap h. k. B. aangekomen. vertrokken. Chr. Gem. Koor „Vox Humana". Een concert, dat terecht de belangstelling van zeer velen had getrokken, gaf het Chr. Gein. Koor Vox Humana onder ditectie van den heer Piet Potgieser Maandagavond in de Herv. Kerk. Het was een voornaam programma, dat deze dirigent zich tot doel gesteld had te doen uitvoeren. We treffen er componisten als Vranken. Bonset, Loots als Hollanders en ook werken van Bach, Dubois, Handel en Men delssohn. Ook liet de dirigent zich met een eigen werk vertegenwoordigen. Ds. H. Holtrop, eere voorzitter, opende op de gebruikelijke wijze. Het welbekende Koren deed de hernieuwde kennismaking met Vox Humana een van de meest aangename soort zijn. Het fraaie materiaal (wat een edel mannen koor stond er!), het soepele zingen en de to tale homogeniteit maakten het luisteren naar dit stevig ingezongen ensemble tot een genot. De gezond-muzikale opvatting en de fijne ver- Borging der dynamiek zijn even zooveel waar borgen voor een serieus realiseeren der inge studeerde composities. Werd Koren reeds met innerlijke bewogen heid gezongen niet minder was Vox' presta tie man Bonset's De omkranste boot, dat Pot- weeike mooie effecten wist te geven met die weeke crescendi en decrescendi, welke zoo de belangstelling van den directeur hebben. Deze moet zich in zijn aanwijzingen tij dens het zingen hoeden voor te luid spreken, want de uitstekende acoustiek bracht mij, die op 40 M. afstand zat, elk woord over. De Winter van den ouden Loots was ter dege bestudeerd en de rhythmisehe moeilijk heden waren geheel en al beheerscht; de bas sen zorgden voor het donkere fond, waarop de rest van het koor kon voortbouwen. Een zeer uitvoerige compositie was Zege praal, van Guido Gezelle, muziek van P. Pot gieser. De muziek houdt zich angstvallig aan den tekst en is echt van dien beschrij venden aard, zooals we dat van de stamvaders der lieder tafelen kennen; ook zou kortheid de spanning van het gfheel nog meer ten goede komen. De zang had kwaliteiten, maar op sommige momenten konden de sopranen moeilijk de hoogte halen. De heer La Fèvre zong zijn inleidende tenor solo in Mendelssohn's Psalm 95 met accura tesse, het strijkorkest (bestaande uit enkele K. O. V.-ers) begeleidde beschaafd en volg zaam en het koor reageerde zuiver op de aan wijzingen van zijn dirigent. In de derde strofe vond ik het aangename timbre van den solist wel op z'n best; de leden van Vox gaven de compositie op verdienste lijke wijze kleur en diepte. Voor het koor was het een zeer gelukkige avond en de verwachtingen heeft Vox Hu mana niet beschaamd. Als solist trad de heer Potgieser op met een Prelude van Bach en een Toccata van Dubois, die alle gelegenheid, boden de schoonheid van een van Miiller's meesterwerken te too- nen, evenals de technische vaardigheid van zijn bespeler. De contrasten in de sterkteteekens leeken ons wel wat te opzettelijk scherp geaccentueerd te worden, maar dat is geheel een kwestie van opvatting. In het bijzonder had Dubois onze waardeering. De heer Nol van Leeuwen uit IJmuiden stond als tenor vermeld; beiden weten we dat wel beter, omdat wij het fraaie bariton geluid meermalen op kerkconcerten konden beoordeelen. Ook nu weer liet Jaap Stroomen- berg's leerling niet na met een 3-tal liederen de aandacht gespannen te houden. Aan den zang van den heer Van Leeuwen is duidelijk te bespeuren, dat hij onder 's leeraars handen is. We hebben de scholing van zijn geluid van zijn eerste optreden af kunnen vol gen. Zijn ademhalingstechniek is beheersehter, zijn stemvolume beschaafder en meer inge toomd geworden. Op de uitspraak van de s moet hij even meer letten. Ds. Holtrop sprak het slotwoord, waarin hij allen medewerkenden dank bracht. Spreker deelde o.a. nog mede, dat Vox van plan is Die Jahreszeiten van Haydn in studie te nemen en eindigde daarna met dank zegging. W. De Christelijke Jonge Mannenvereeniging „Excelsior" hield Maandagavond een propa- gandavergadering in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw in de Oosterwijkstraat. De voorzitter, de heer J. Dalmeyer, sprak een openingswoord, waarin hij in het bijzonder den heer Lor, secretaris van de Provinciale Commissie in Noord-Holland verwelkomde. De heer F. Harbers hield daarna een bespre king over het Bijbelgedeelte Mattheus XIV, verzen 22—32. In het tweede deel van den avond heeft de secretaris van de Noord-Hollandsche Com missie een aantal vragen van de leden uitvoerig beantwoord. De heer Lor Sloot de bijeenkomst met gebed. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Dio- cesanen Land- en Tuinbouwbond houdt Woens dagavond in het K. S. A.-gebouw een leden vergadering. De agenda vermeldt o.m. installatie van den geestelijken adviseur en een bespreking van de agenda voor de a.s. vergadering van den Tuin ders vakbond Tevens zal een afgevaardigde voor deze ver gadering worden benoemd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 21 v. New-York n. Rott. Blommersdijk, New-Orleans n. Rott. 21 te Londen. Drechtdijk, 21 v. Vancouver n. Rott. Bilderdijk, Rott. n. New-York pass. 22 Dun- geness. Beemsterdijk, Rott. n. Philadelphia pass. 21 Lizard. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 21 (8.4 v.m.) in draadl. verbinding met Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 21 van Kaapstad. Meliskerk (thuisr.) 21 te Duinkerken, vertr. 23. Heemskerk, 22 van Beira n. Rott. Springfontein (uitr.) 22 v. Port Sudan. Algorab, 23 v. Antwerpen n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitr.) 21 van Accra. Jaarstroom, 22 v. Rott. te Hamburg. Amstelkerk, 22 v. West-Afrika te Rott. HOLLAND—OOST-AZIc LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) pass. 22 Gibraltar. Grootekerk, 21 v. Rott. te Antwerpen. Oud-hoofd van de Christelijke School. Op bijna 84-jarigen leeftijd is Maandag middag te zijnen huize overleden de heer Chr. Lyesen, oud-hoofd van de Christelijke school voor lager onderwijs alhier. Daarmee is een zeer geacht en algemeen bekend inge zetene heengegaan. Van 1885 tot 1920 heeft de heer Lyesen met groote ambitie zijn beste krachten in dienst gesteld van de opvoeding van de jeugd van Beverwijk en omstreken. Al dien tijd was was hij werkzaam als hoofd van de bijzondere school voor Christelijk Na tionaal onderwijs, die toen in de Koningstraat gevestigd was. Chr. Lyesen, die op 27 Januari 1853 te Am sterdam werd geboren, is het onderwijs, zijn heele lange leven met groote toewijding trouw gebleven. In 1881 werd hij benoemd tot hoofd van de Christelijke school te Hei ningen (N.B.), welke woonplaats hij op, 2 Januari 1885 verwisselde voor Beverwijk. Hij bleef Beverwijk trouw, want voor verschei dene benoemingen elders heeft hij in den loop der jaren bedankt. In zijn lange ambtsperiode is hij nimmer genoodzaakt geweest, zijn werk doo. ziekte te moeten onderbreken. De Christelijke school, waarvan hij in 1885 het hoofd werd, was toen de eerste en langen tijd ook de eenige inrichting voor bijzonder onderwijs, althans voor jongens. Daaraan was het toe te schrijven, dat van de 300 leer lingen, die deze school bezochten, een groot aantal Katholiek was. De heer Lyesen was een onderwijsman van den ouden stempel met een bijzondere voor liefde voor zangonderwijs en niet minder voor schrijfonderrieht. Vele jaren heeft hij op de Koninginnefeesten de aubade van de schooljeugd geleid En wat zijn schrijfonder wijs betreft, het had dit typische resultaat, dat al zijn leerlingen een keurig handschrift hadden. Op 30 Augustus 1920 was voor den heer Luesen na een welbestede loopbaan, het uur van scheiden aangebroken. Hij ging de school met pensioen' verlaten, waarvan hij nog ruim 16 jaren zou mogen genieten. Bij zijn af scheid werd hem in de zaal van het toen nog bestaande hotel „De Zon" een treffende en crr<w=che hulde gebracht, waarbij tot uiting kwam hoezeer men zijn arbeid op prijs had leeren stellen. Ook de oud-leerlingen huldigden hun ouden leeraar in een speciaal voor dat doel georga niseerde bijeenkomst. Toen de schooldeuren zich in 1920 voor goed achter hem gesloten hadden, kon hij toch de groote zaak van het onderwijs niet geheel vaarwel zeggen. Hij bleef nog vele jaren lid van de toen nog be staande commissie van toezicht op het lager onderwijs. Eenige jaren was hij voorzitter van de An- ti-Revolutionnaire Kiesvereeniging, die in hem een toegewijden strijder voor haar prin cipes vond. Als zoodanig trad hij ook in het openbare leven op den voorgrond. Reeds eenige jaren geleden werd hij door een ernstige ziekte getroffen. Zijn ijzer- sterke natuur hielp hem er door heen. Na zijn herstel ontmoette men den krassen grijsaard die met veerkrachtigen tred zijn dagelij ksche wandelingen maakte, nog tal rijke malen. Hij stond graag in het volle le ven en hij ging ook op zijn ouden dag, voor geen hinderpaal uit den weg. Ongeveer twee weken geleden wierp een ernstige ongesteldheid hem wederom op het ziekbed, waarvan hij niet meer zou opstaan. Hoewel hij een gezegenden ouderdom be reikte, zullen zijn oud-leerlingen met wee moed zijn doodsbericht vernemen. Hij zal in hun herinnering blijven voortle ven, niet alleen als hun leeraar van de nood zakelijke kennis, waarmede hij hen voor de maatschappij toerustte, maar vooral ook als de man, die hun wapende met energie en strijdlust voor de. moeilijkheden van het le ven na de schooljaren. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag te half drie op de begraafplaats „Duinrust" geschieden. Donderdagavond 26 November zal de Christelijke Mandolineclub „Orpheus", diri gent de heer W. v. d. Kamp, in het Vereeni- gingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente een concert geven. Als solisten werken mede de heeren H. Oostewaal, clarinet en G. de Boer, harmonium. De eere-voorzitter van de vereeniging Ds. C. M. Krijger, zal een openingswoord spreken. 23 November 1936. Prijsnoteering: Waschpeen per kist 4055 Spinazie per kist 3550 Sla per kist 1540 Boerenkool per kist 1530 Andijvie per kist 1535 Wortelen per bos 47 Raapstelen per bos 2 Radijs per bos 2 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Prei per bos 47 Bloemkool le per stuk 56 Bloemkool 2e per stuk 24 Tomaten per K.G. 1022 Uien per K.G. 22y2 Witlof per K.G. 12—14 Wortelen per K.G. 12 Spruiten per K.G. 7—15 Knollen per K.G. 28 Roode kool per stuk 34 Gele kool per stuk 36 Groene kool per stuk 2—3 Aardbeien per doosje 16 Chin, kool per stuk 13 HOLLAND— BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 23 v. Rott. n. Hamburg. HALCYONLIJN. Flensburg, 22 van Emden naar Narvik. Stad Vlaardingen, 21 v. Narvik naar Rott./ Vlaardingen. Stad Amsterdam, Bona n. Middlesbro p. 21 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) pass. 21 Gibraltar. Tajandoen (thuisr.) 22 te Antwerpen. KON NED STOOMBOOT MIJ Orestes, Rott. n. Tanger p. 22 Dungeness. Bacchus, Rott. n. Oran p. 22 Dungeness. Achilles, Amst. n. Malta p. 22 Gibraltar. Agamemnon, Izmir n. Amst. p. 22 Finisterre Ariadne, 22 van Kopenhagen te Amst. Aurora 22 v. Amst. te Hamburg. Baarn, Chili n. Amst. 21 van Liverpool via Rott. pass. 22 Lizard. Bodegraven, Chili n. Amst. 21 van Curagao via Liverpool. Breda, Amst. n. Chili 22 v. Curagao. Costa Rica, 22 van Barbados te Amst. Deucalion, 22 van Salonika te Cavalla. Ganymedes. Bourgas n. Hmburg pass. 22 Gibraltar. Hercules, 22 v. Stamboul n. Panderma. Hermes, 23 v. Patras te Pirraeus. Mars, 23 van Rotterdam te Palermo. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 22 Brunsbuttel Orion 22 van Lefkandi te Piraeus. (De Amerikaan Henry Scott is uitgeroepen tot wereldkampioen in het snel piano spelen.) Ik presenteer u nu een man, Die 't snelst muziek kan maken, Die 't snelste toetsen beuken kan, Het snelste noten kraken. Als Mengelberg een symphonie In drie kwartier laat spelen, Brengt hij in een minuut of drie Het kunstwerk ten tooneele. Hij is een zeer merkwaardig mensch, Eén van die mateloozen, Zijn vingervlugheid kent geen grens, Hij weet van geen verpoozen. Een stuk muziek bestaat voor hem, Slechts uit een kwantum noten, Dat hij ten snelste zonder rem, Uit 't instrument moet stooten. Probeer niet, het hem na te doen, Het zou u toch niet lukken, De man is wereldkampioen, Hij slaat u vast met stukken. Hij 's verder, schijnt het, wel normaal, Zelfs naar ik heb gelezen, Acht men hem wel vrij muzikaal, Dat moet een grapje wezen. Hij is, dat spreekt, Amerikaan, Hij woont daar in 't Oosten, Hij 's dus een heel eind hier vandaan, En dat moet ons maar troosten. P. GASUS. In het Hervormde verenigingsgebouw aan de Populierenlaan werd gisteravond de ge bruikelijke jaarlijksche ouderavond van de Christelijke school aan den Noorderwijkweg gehouden. Daar Ds. Hovy wegens ziekte ver hinderd was, opende de hulppredikant, de heer Aalders de bijeenkomst met het laten zingen van Psalm 150 1 en het lezen van Spreuken I. In verband met de in dit gedeelte voorkomende woorden, „Wijsheid en tucht" hield de heer Aalders een korte inleiding. Mej. Ligtenberg, onderwijzeres aan de school, sprak hierna over „De groote dag". De groote dag voor de kinderen, aldus ving spreekster aan, is, wanneer zij voor het eerst naar de „groote" school gaan. Hiermede wordt een aanvang gemaakt met hun ontwikkeling en daarmee openen zich voor het kind schit terende perspectieven. Interessant is het om na te gaan, hoe ver schillend kinderen op de indrukken van dien eersten dag reageeren. Mej. Ligtenberg ver duidelijkte dit met enkele voorbeelden. Om bij de verschillende karakters op de juiste manier op te treden en hun de beginselen bij te brengen, eischt van het onderwijzend perso neel werkelijk veel geduld en inspanning. Daarom noemde mej. Ligtenberg den eersten schooldag zoowel voor de kinderen, de ouders, die hun kinderen aan het leven moeten af staan als voor de onderwijzers, „De groote dag". Hierna las zij een fragment uit Bartje van Anne de Vries. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd sprak de heer Runia, het hoofd der school over „Onze school". Het woord school heeft een veelvoudige beteeke- nis, aldus de heer Runia, Wij kunnen hierbij denken aan het gebouw als zoodanig, verder aan de school als instelling en tenslotte als onderwijs-instelling, dus als levend organis me. De heer Runia wilde echter hoofdzakelijk de school als leerinstituut, waarvan kind en onderwijzer deel uitmaken, spreken. Aan het onderwijs op de lagere scholen worden tegen woordig steeds hoogere eischen gesteld. Niet alleen, dat de leerstof wordt uitgebreid, b.v. het vak natuurkunde, maar ook is er den laatsten tijd de neiging om de school te ge bruiken om te misbruiken voor allerlei doel einden, bijv. seholartsendienst, schoolvoeding, schoolbioscoop, etc. Dit alles verzwaart het werk van het onderwijzend personeel. Niet al leen door het opdrijven van de eischen van het schoolwerk, ook door de slechte economi sche toestanden worden de leerkrachten steeds meer getroffen. De school is in de eerste plaats een onder wijzend instituut. Wel heeft zij naast de ouders ook een belangrijk deel van de opvoe dingstaak der kinderen, in verband waar mede spreker het ook een noodzakelijkheid noemde dat er tusschen ouders en het perso neel een goede verstandhouding bestaat, maar het bijbrengen van de leerstof is toch het voornaamste doel. Dikwijls wordt de vraag gesteld; „Wordt er van de kinderen niet te veel gevergd? Volgens spreker is het huidige onderwijs voor sommige kinderen werkelijk wel wat veeleischend Een andere methode is echter haast onmogelijk, daar ook in het onderwijs rekening gehouden moet worden met de toestanden, die van bei den zijden, zoowel van werknemer, als werk gever, het uiterste vergen, om het hoofd boven water te houden. Speciaal legde spreker den nadruk op de verregaande gemakzucht en het slappe concentratievermogen van de leerlin gen. Naar aanleiding van de lezing van den heer Runia werden verschillende vragen gesteld. De verkiezingen in de Geref. Kerk hebben tot resultaat gehad, dat gekozen zijn tot ouderlingen de heeren A. Latman en H. J. Tibboel en tot diaken de heer H. Lyesen. Perseus, 23 van Lissabon te Amst. Saturnus, 22 van Hamburg te Amsterdam. Trajanus, 22 van Lipari te Palermo. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. pass. 23 Ouessant. Venezuela, 23 van Hamburg te Amst. Berenice, 23 v. Carthagena te Malaga. Tiberius, 22 van Stamboul te Varna. Merope, 23 v. Amst. te Kopenhagen. Theseus, 22 v. Kopenhagen te Stettin. Telamon, 23 v. Gibraltar te Alexandrië. Bacchus, Rott. n. Aran 23 te Plymouth. Venus, 23 v. Napels te Amsterdam. Oranje Nassau, 22 v. Curagao te Pto Cabello. Juno, Rott. n. Lissabon 22 (1.30 n.m.) 50 mij O. van Niton. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 22 Dungen. Ulysses Amsterdam n. Izmir p. 22 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Djambi (thuisr.) 23 v. Marselille. Sitoebondo (uitr.) p. 23 Pt. de Galle. Baloeran (thuisr.) 22 v, Sabang. Dempo (uitr.) pass. 22 Finisterre. Sibajak (uitr 23 te Belawan.. Kota Baroe (thuisr.) 23 van Port Said Kota Nopan, 23 van Bremen te Rott. Tapanoeli (thuisr.) pass. 23 Ouessant. Blitar (uitr.) 21 v. Belawan. ROTTERD A MZTTTTI n T\ «-ttottc /I T ,T *- Alwaki, 21 van Buenos-Ayres n. Rett Alpherat (thuisr.) 22 van Bahia. Alcyone (thuisr.) p. 20 Madeira. Het Doopsgezind Zangkoor herdenkt zijn kerkgebouw aan de Meerstraat. 15-jarig bestaan met een Kerstconcert in het Voor dit concert, dat op Dinsdag 22 Decem ber wordt gegeven heeft het koor onder meer in studie genomen een Kerstoratorium van Heinrich Barth voor koor, soli en pianobege leiding. Woensdagavond 25 November krijgt deze club 15 spelers van de Damclub D.O.S. uit Haarlem op bezoek om een wedstrijd te spelen tegen een zelfde aantal Stabielere in het clubhuis aan de Wüstelaan te Santpoort (station) De heer J. W. van Dartelen zal de volgende week een simultaanséance geven. Het bestuur van het plaatselijk instituut voor Arb. Ontwikkeling heeft besloten lid te worden van het algemeene spaarfonds „Vel- sen", dat zich ten doel stelt den leden gele genheid te geven door middel van penningen gelden te sparen voor cultureele doeleinden. Op 27, 28 en 29 November a.s. wordt in „De Toorts" een bazar gehouden ten bate van de zangvereeniging „Morgenrood". Naar we vernemen, heeft het bestuur van „Santpoorts Bloei" op zijn verzoek tot het verlichten van den Slaperdijk een goedgun stig antwoord ontvangen. R.C. BREDERODE. Die jJ. Zondag gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat; Brederode 1R.C.H. 7 84 R.C.H. 14—Brederode 3 4—1 Brederode jun.V.V.H. 6 42 Geboren: Marij, dochter van E. Jager en S. M. van Tiggelen; Johannes Cornells, zoon van C. de Groot en G. A. Castricum. Overleden: Friedrich Pippig, oud 68 j., te Amsterdam; Hendrika v. d. Leur, oud 29 j„ te Amsterdam. Noteeringen van Maandag. Spruiten 1014 ct, per K.G. Boerenkool 15 ct. per 5 K.G. Roode kool 2 ct. per stuk. Gele kool 2 ct. per stuk. Groene kool 3 ct. per stuk. Rapen 2 ct, per K.G. Andijvie 1213 ct. per kist. Zondag heeft de tooneelvereeniging „de Vriendenkring" in het locaal van den heer J. Verduin te Akersloot, 'n goedgeslaagde uit voering gegeven van „Vlammen", 4 deelig tooneelspel van Jan Grosfeld. Voor den aanvang werden de tooneelisten welkom geheeten door den pastoor, welke de uitvoering bijwoonde. Allen spelers gaven blijk dat dat de hun toevertrouwde rollen in goede handen waren. Een dankbaar applaus moest „de Vrien denkring" in ontvangst nemen. Bij het einde dankte de pastoor de dames en heeren voor het goede spel en sprak de hoop uit, dat het publiek de les die in het stug gegeven werd, ter harte zullen nemen. Behalve de normale uitslagen in enkele klassen, ook min of meer verrassende neder lagen. In de eerste klasse verliepen alle wed strijden zooals verwacht werd. Haarlem 3 bleek niets voor de laagste platas te voelen en liet haar concurrenten door haar 31 overwinning flink achter zich. Palvu 1 wist na een spannenden strijd haar mededingster met 10 te overwinnen, waar door Aurora 1 drie punten achter de leiders blijft. S.V. 2O.K. 3 voldeden volkomen aan de voorspelling en deelden met 33 de punten. In 2 versterkte Aurora 2 haar positie door van den hekkensluiter Haarlem 4 met 61 te winnen. O.K. 4 had een goeden dag, door Meerleboseh 1 met 40 te verslaan. S.V. 3 verloor op het kantje af van T.H.B. 2 met 34. Flora 2 blijft door haar overwinning op Aurora 3 bij den kop. In 3 A verraste Aurora 4 door de Zwa luwen 1, die in vijf wedstrijden slechts één verliespunt had, met 72 te verslaan! D.S.V. 1 wist T.H.B. 3 onder zich te houden; het won met 21. In 3 B moest Oosthoek 1 eindelijk buk- KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitr.) p. 21 Ouessant. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 21 te Sabang. Tabian, 21 v. Batavia n. Amsterdam. Poelau Tello (thuisr.). pass. 20 Gibraltar. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Deucalon, Japan n. Rott. 23 van Aden. Patroclus, Japan n. Rott. 22 te Singapore. Sarpedon, Dairen n. Rott. p. 22 Gibraltar. Bennevis, Kohsichang n. Rott. 23 v. Port Said. Melampus, Batavia n. Amsterdam p. 22 Lizard. Achilles, Japan n. Rott. 23 (n.m.) v. Londen. Benrinnes, Otura n. Rott. 20 te Kohsichang. Antilochus, Rott. n. Japan 23 te Penang. City of Lyons, Japan n. Rott. 20 v. Cebu. De „Nordsee". Aan het verslag van de Nordsee Deutsche Hoehseefischerei Bremen-Cuxhaven A.G. ont- leenen wij, dat na afschrijvingen op de bezit tingen van deze onderneming en der neven- bedrijven een bedrag van 1,02 mill Mark (v. j. nihil) overbleef. Na reserveering zal 5 pet. worden uitgekeerd en bijna 25000 Mark op nieuwe rekening worden overgebracht. Op 30 Juni bedroeg hef aantal schepen de zer maatschappij 163, van welke 94 te Cuxha- ven en 69 te Wesermiinde ongeschreven staan. Gedurende liet verslagjaar werden twee oude ken en boekte haar tweede verliespunt door gelijk spel tegen S.V. 4, wat van de Sant- poorters een goede prestatie is. Ook Palvu 2 moest er aan gelooven; zij verloor van Meerlfr- bosch 2 met 20. Maandag is wederom een slechte dag voor de Engelsche bowlers geweest; het was vooral de jonge Australische batsman C. L. Badcock, die zijn bijzondere kwaliteiten toonde. Hij bleef 5 uren aan de wickets en scoorde, slechts één kans gevende, een technisch knappe 182 (22x4). K. Fames nam in één over de wickets van Brown (71) en Robinson (7) en als Gregory voor 17 door Worthington gevangen wordt, zijn er 5 wickets neer voor 272 runs. Badcock scoort dan met Chipperfield (29) 61 voor het 6de en met Talion (35) samen 80 runs voor het 7de wicket. De Zuid-Australiër A. J. Ryan laat ook al goed batten zien doch dan komt een einde aan Badcoek's innings (c. Verity b. Far- nes). Op het eind van den derden dag heeft het Austr. elftal 544—8 bijeen, Ryan 40 en Waite 11 not out en met nog 2 wickets in han den een voorsprong van 256 runs op de 1ste innings verkregen. Het bericht van den secretaris van de Kent c. c. c. dat het contract met Freeman, den beroemden slowbowler, dien wij in Sept. j.l. te 's Gravenhage tegen het Nederl. Elftal aan het werk zagen, niet verlengd zal worden, heeft in de Engelsche sportwereld de noodige beroering gebracht. Sinds 1914 heeft de thans 47-jarige wonderlijke bowler deel van het Kent-team uitgemaakt en buitengewone prestaties geleverd. Van 1920 af nam hij ge regeld meer dan 100 wickets per seizoen, 6 maal meer dan 200 en is wereldrecordhouder sinds 1928, in welk seizoen hij 304 wickets ver overde. Zijn aantal slachtoffers bedraagt meer dan 3700, een totaal dat alleen door den Yorkshire all-rounder W. Rhodes (4188) over troffen wordt. Als reden van zijn ontslag wordt opgegeven dat men aan jongere spelers een kans wil geven. Z.H.C. 1—B.M.H.C. 5 (1—0). De eerste aanvallen zijn voor Zandvoort. De goed opgezette aanvallen leveren evenwel geen doelpunten op. Als na ongeveer 20 mi nuten de middenvoor van Zandvoort, Beets, een hard schot lost, springt de bal van den keeper terug. Met een tweeden slag doet de zelfde speler, den bal in het doel verdwij nen. (10). Na de rust gaat het spel meer gelijk op. Bij een der goed opgezette aanvallen van B. M. H.C. begaat een der Zandvoort-backs een overtreding, waarvoor een strafbully wordt toegekend. De keeper weet evenwel een doel punt te voorkomen. Wel spant Bloemendaal zich tot het uiterste in om gelijk te maken, doch gedoelpunt wordt er niet, zoodat het einde komt met een 1—0 overwinning voor Z.H.C. 1. H. B. S.—Z. H. C. (1-0). Voor de rust was Zandvoort sterk In de meerderheid, doch de backs van H.B.S. deden haar werk uitstekend. Ook de weinige ge vaarlijke aanvallen van H.B.S. leverden geen doelpunten op, zoodat de rust met 00 kwam. Na de rust zijn de rollen omgekeerd. Thans geeft H.B.S. het tempo aan. Bij een van de vele aanvallen lost de rechtsbuiten van H. B. S. een hard schot op doel, dat door den keeper uitstekend gestopt wordt. De bal rol de daarna echter langzaam achterwaarts over de lijn. (16). Met dezen stand kwam het einde. Zaterdag en Zondag werd onder groote be langstelling en met veel animo het persoon lijk kampioenschap H. K. B. 1936 verkegeld en evenals het vorige jaar behaald door H. Frantzen. Het mag zeer zeker een buitenge wone prestatie genoemd worden, tweemaal achtereen dezen eeretital te behalen. Er don gen 86 kegelaars mede. Kampioen werd H. Frantzen met 382 houten. De verdere uitslag was: Klasse a: le prijs L. Ketellapper 381 houten 2e prijs H. B. Denkers Sr. 372 houten; 3e pr. H. van Duijnen 364 houten 4923; 4e pr. N. P. Tum mers 364 houten 4920; 5e pr. D. Bremer 364 houten 4915; 6e pr. L. Dost 364 houten 48—19. Klasse B: le prijs J. Schipper 330 houten; 2e pr. Chr. van Maris 323 houten; 3e pr. C. M. v. d. Beek 318 houten; 4e pr. M. W. Vroom 316 houten; 5e pr. B. F. Kohschulte 315 houten; 6e pr. H. van Heulen 312 houten. Hoogste dames gooister: mevrouw de Bruin 291 houten. Consolatie prijs N. N. 296 houten. Hoogste werper in 10 worpen L. Dost 87 houten. De uitslag vrijebaan wedstrijden is: Klasse A. Gewone telling: L. Ketellapper 45; N. P. Tummers 2x44; C. van Empelen 4443; C. J. Landman 44—39; H. P. Spoor 43; H. Frantzen 42. Klasse A. Hamburger telling: L. Ketellap per 2x120 F. van Orden 120—110; N. Tummers 120—108; L. Dost 2x114—110; N. P. Visser 114—110—108; T. Timmer 114—110—106. Klasse B. Gewone telling: Ohr. van Maris 4342; A. Stevens 4336; J. B. Weijers 4140; C. v. d. Beek 40—36; N. Faase 40; P. Beccari 39. schepen verkocht doch drie nieuwe moderne in de vaart gebracht. Ook in het loopende jaar zijn reeds vier nieuwe schepen in exploitatie genomen en men heeft het plan nog meer schepen te laten bouwen. 22 November: Trite s.s. Fowey Britanica s.s. Londen Saturnus s.s. Hamburg Albula m.s .Danzig Vliestroom s.s. Huil Ariadne s.s. Stettin 23 November: Venezuela s.s. Hamburg Perseus s.s. Lissabon Wilbo m.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Borthwick s.s. Leith Lingestroom s.s. Bristol Horden s.s. Gdynia Escaut m.s. Rotterdam Zaanstroom s.s. Fowey Standard s.s. Bristol Oostzee sLb. Maassluis 23 November: Oostzee sl.b Rotterdam Adelaar bok Rotterdam Meeuw bok Rotterdam (binnendoor; De Ruyter kr. Nieuwediep

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6