Engeland en de Spaansche burgeroorlog. D Engelands Buitenlandsche Politiek. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Hoest bij kinderen Londen met Parijs in nauw contact. ampo lucht op en geneest! DINSDA'G 24 NOVEMBER 1936 Voor het oogenblik geen erkenning der partijen als belligerenten", zegt Eden. Het vis se her ij verdrag met Rusland. Toetredins tot het verdrag van den duikboot- oorlog. Geen voortzetting der onder handelingen met Japan? Daranyi's bezoek aan Mussolini. De opvolger van Salengro. Wijziging van het vonnis van Novosibirsk. Spaansche regeering beschul digt Duitschland en Italië. Algemeene staking in de Noord-Fransche metaal industrie. Transport van vliegtuigen naar Spanje. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Eduard VIII als soldaat. Poging tot bemiddeling in het Palestijnsche conflict. PPUÊflAMMA Strenge maatregelen tegen wapenvervoer overwogen. ENGELAND Op vragen betreffende de veiligheid van de Britsche koopvaardijschepen in de Middellandsehe Zee, antwoordde de minister van 'buitenlandsche z-a- ken, Eden gistermiddag in het Lager huis, dat het de politiek der Britsche regeering is, in geen enkel opzicht deel te nemen aan den oorlog in Spanje en aan geen der partijen steun te verleenen. Onder applaus verklaarde Eden, dat de Britsche regeering tot dusver aan geen van beide partijen de rechten der belligerenten ter zee had erkend en voor het oogenblik ook geenszins voornemens is zoodanige rechten te erkennen. Bijgevolg zullen de Britsche oorlogsschepen zoo noodig de Britsche koopvaardijschepen in volle zee tegen interventie van de zijde der schepen, van welke partij ook buiten de driemij Iszone beschermen. Op verdere vragen heeft Eden in het La gerhuis geantwoord, dat de Fransche regee ring hem haar wensch te kennen heeft gege ven, nog geen 24 uur geleden, het non-inter- ventieaccoord te zien voortgezet. Op de vraag, of de Engelsche regeering in contact was met Parijs ter verzekering van een gemeenschap pelijk aptreden in geval van schending der Pransche of Britsche rechten op het gebruik van Spaansche havens, antwoordde Eden, dat hij de verzekering kon geven, dat de regee ring in nauw contact was met de Fransche regeering ter zake van alle kwesties, opge worpen door den toestand in Spanje. Eden had des morgens een onderhoud gehad met den Franschen ambassadeur en hem een uit eenzetting gegeven van de politiek, die de Britsche regeering voornemens is te voeren. In Engelsche politieke kringen vestigt men in het bijzonder de aandacht op het voorbe houd door minister Eden gemaakt, ten op zichte van de niet-erkenning der belligeren ten. De minister verklaarde, dat deze erken ning „voor het oogenblik" niet werd over wogen. De algemeene indruk in deze kringen is, dat de Engelsche beslissing slechts werd verdaagd en vroeg of laat zal worden genomen. Met name zou de admiraliteit haar invloed uitoefenen in de richting van een erkenning als belligerent, die elk incident bij de Spaan sche kusten zou voorkomen. Ook andere leden van het Britsche kabinet zouden een zelfde meening hebben te kennen gegeven. De omme keer in de Britsche politiek aldus meldt Havas uit Londen is klaarblijkelijk een ge volg van het reeds sedert eenige maanden ge toonde verlangen niets te doen, dat de Fransch-Britsche samenwerking in gevaar zou kunnen brengen. De vorige week was de Brit sche politiek nog gericht op een houding van juridische neutraliteit, doch men scheen al hier te hopen, dat, al was het dan ook moei lijk een beslissing in dien geest te nemen, bijna onmiddellijk na de erkenning der regeering Franco door Rome en Berlijn, zonder de schijn te wekken aan druk toe te geven, de toestand anders zou kunnen zijn, indien men wachtte tot een zekeren tijd was verloopen. De door Eden in het Lagerhuis aangekon digde maatregelen scheppen thans den volgen den toestand: In de Spaansche territoriale wateren is elk Engelsch koopvaardijschip onderworpen aan het recht van doorzoeking door schepen der opstandelingen, wanneer het betreft de door de regeering van Burgos gecontroleerde kus ten, en door schepen van de regeering, wan neer het de Oostelijke kusten betreft. De moeilijkheid schuilt in de toepassing van dit principe voor het geval een Britsch stoom schip door een opstandelingen-schip zou wor den doorzocht in de streek van Barcelona, die nog onder controle der regeeringstroepen staat. Engelsche diplomatieke kringen wijzen er op, dat in dit opzicht de Britsche houding niet kan worden vastgesteld, zoolang men de voornemens van Franco niet kent, wiens ant woord nog steeds niet is binnengekomen. Ver der brengen zij in herinnering, dat wanneer het een Britsch stoomschip zou betreffen, dat wapens of munitie vervoert, dit sohip geen beroep op de Britsche autoriteiten zou kun nen doen in geval van inbeslagneming, daar het zoowel de bepalingen van de non-inter- ventie-overeenkomst als die, waarvan Eden de aanstaande toepassing heeft aangekondigd, zou overtreden. Men meent volgens Havas verder te Londen te weten, dat de wetgevende maatregelen, die door Eden in het Lagerhuis zijn aangekon digd ten aanzien van het verbod tot vervoer van wapenen, bestemd voor Spanje, met En gelsche schepen den autoriteiten de bevoegd heid zullen geven zware boeten op te leggen aan de eigenaars van schepen, die de op te stellen regels zullen overtreden. Deze regels zullen met name betrekking hebben op het vervoer van wapens door Britsche schepen van een ander land dan Groot-Brittanië naar de Spaansche havens. van Stickling en waarschijnlijk ook van eenige Russen in gevangenisstraf zal worden veran derd. De Duitsche autoriteiten te Moskou trachten het leven van Stickling te redden. „Absurde verwijten". De Deutsche Diplomatisch-Politische Kor respondenz schrijft aangaande het vonnis van Novosibirsk o.a.: Verschrikkelijk schijnt het evenwel, dat den Duitschen beschuldigde de „onthulling" werd opgedrongen, dat niet al leen binnenlandsche Duitsche officieele in stanties, doch ook leden van de officieele con sulaire vertegenwoordiging van het rijk bij de acties tegen den Sovjetstaat betrokken zijn Zulke verwijten zijn juist tegenover Duitsche instanties des te absurder, daar van Duitsche zijde steeds de nadruk is gelegd op het prin cipe dat ook steeds in acht is genomen dat iedere politieke inmenging, ven welken aard dan ook. in de aangelegenheden van andere staten achterwege moet blijven. Even onzinnig is de veronderstelling van een eventueel Duitsch belang bij economische daden van sabotage, vooral, daar zooals be kend, het econqmisch ruilverkeer tusschen Duitschland en de Sovjet Unie tot nu toe nog niet is onderbroken. Uit dit alles blijkt dus, aldus de „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz", dat hetgeen in het proces en bij de bekentenis is beweerd, onmogelijk kan zijn uitgegaan van eenige Duitsche instantie. De woordvoerder van het Japan- sche ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat het bericht over de weigering van Sovjet-Rus land om het Japansch-Russische visscherijverdrag te onderteekenen op een misverstand berust. De tele grammen van den Japanschen am bassadeur te Moskou over deze kwes tie zijn onjuist en schijnen op een misverstand te berusten. De Duitsche ambassadeur te Lon den, Von Ribbentrop, heeft Maandag in opdracht van zijn regeering een nota doen tokomen aan het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken, waarin verklaard wordt, dat de Duit sche regeering toetreedt tot de bepa lingen betreffende den duikbootoor log, vervat in deel vier van het vloot- verdrag van Londen en deze bepalin gen met ingang van heden als bin dend aanvaardt (D.N.B.) Officieele Chineesche kringen te Sjanghai schijnen niet verlangend de onderhandelingen met Japan, die thans reeds bijna twee maan den duren weer aan te knoopen. Zij zijn van meening, aldus Havas, dat de toestand in Soei Joean een vorderen van deze onderhan delingen onmogelijk maakt. In Japansche kringen te Sjanghai is men volgens het persbureau Domei pessimistisch en denkt men dat wanneer een nieuw onder houd tusschen den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken, Tsj ang-Tsjoen en den Japanschen ambassadeur, Kawagoe, tot stand komt, dit de laatste bespreking zal vormen. Minister-president Daranyi heeft voor zijn vertrek naar Rome tegenover een aantal jour nalisten een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide: „Ik hoop, dat mijn besprekingen met den grooten staatsman van het Italiaan sehe rijk zullen bijdragen tot de verdere ver dieping van de goede betrekkingen tusschen Italië en Hongarije. Ik ben er van overtuigd, dat deze vriendschap niet alleen voor Italië en Hongarije een ernstige politieke, economi sche en cultureele waarde en winst beteekent, maar ook een belangrijken en onontbeerlijken factor voor de ontwikkeling en den bloei van Midden-Europa. In de zitting van den kabinetsraad van heden zal de opvolger van Salengro worden benoemd. Het schijnt, dat de socialist d'Ormoy, onderstaatssecretaris van het minister-presi dium, gekozen zal worden. Voorts zal gesproken worden over het wets ontwerp tegen den laster. Herriot en Blum zullen een rede uitspreken, waarna de zitting zal worden geschorst ten teeken van rouw. De speciale correspondent te Moskou van de Petit Parisien schrijft met betrekking tot het vonnis van Novosibirsk: Volgens het Sovjet Russische wetboek moet het vonnis binnen drie maal 24 uur ten uitvoer worden gelegd. Stickling, daarbij geholpen door den Duitschen consul te Novosibirsk heeft zijn verzoek om gratie onmiddellijk na de publicatie van het vonnis ingediend. In diplomatieke en journalistieke kringen verwacht men algemeen, dat het doodvonnis AUTOGRAMMENJAGER TREKT DE WERELD DOOR. In de Oostenrijksche hoofdstad vertoeft op het oogenblik de heer John Henderton, die sedert enkele jaren een jacht maakt waar bij hij reeds aanzienlijke sesultaten heeft be reikt. Onder zijn verzameling van meer dan 10.000 autogrammen vindt men handteeke ningen van Stalin,, Worosjiloff, Lindbergh, Mussolini, Benesj, Otto van Habsburg en tal van andere bekende personen, onder wie vele beroemde letterkundigen. Intusschen heeft Mr. Henderton zijn jacht op handteekeningen voortgezet. Bij zijn ver trek verklaarde hij: „Het is de eenige bezig heid, die mij interesseert en het is mijn eenig vermaak". Het borstje inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apotb. cn Drogisten. (Adv. Ingez. Med.J Spionnage ten gunste der opstandelingen? VALENCIA, 24 November. (A.N.P.) Gis- steravond heeft het ministerie van marine een nota gepubliceerd, waarin wordt gezegd dat de hulp van de Duitsche en Italiaanscht vloot aan de opstandelingen thans met zeker: feiten is aangetoond. 0.a. wordt verklaard, dat de Italiaansehe en Duitsche schepen sedert het begin van dei opstand de oorlogsbodems van de regeering bespionneeren om de opstandelingen op d hoogte houden. Verder wordt gezegd, dat eer. Duitsch kabelschip mijnen heeft gelegd vooi de haven van Bilbao, de opstandelingen be schikken niet over mijnenleggers. Ten aanzien van het incident voor Cartha- gena wordt in de nota gezegd, dat het on derzoek naar de scherven van de torpedo, welke de „Miguel Cervantes" beschadigde, heeft uitgewezen, dat deze is afgeschoten door een buitenlandsche onderzeeër, niet door een Spaansche of Italiaansehe. Tenslotte wordt medegedeeld, dat na den aanval de Duitsche torpedojager, welke voor Carthagena ligt en die zich tijdens het gevecht op een afstand hield, den ingang van de haven naderde om het onderzoek in te stellen naar den uitslag van den strijd. Daarna verwijderde het schip zich weer. „Italië zal Franco alleen moreel steunen. ROME, 23 November. Hedenavond werd verklaard, dat Italië moreelen steun zal verleenen aan Franco bij iedere blokkade, die hij zal kunnen instellen, maar, aldus voegt men hier aan toe, Italië heeft geen materieelen of militairen steun verleend en zal geen militairen steun verleenen aan een blokkade, terwijl het zal voortgaan met de niet-inmenging. De groote fabrieken door de arbeiders bezet. 'HAVAS meldt uit Rijssel, 23 November: De staking in de metaalindustrie hier en in de omgeving is algemeen. De groote fabrieken zijn bezet de kleine en middelgroote bedrijven niet. Geen enkele „neutralisatie" is ingesteld. De werkgevers, die lid zijn van de kamer van metaalfabrikanten, hebben herhaald, dat zij geen besprekingen zullen openen met de arbeiders voordat het werk hervat is. In het departement van het noorden zijn thans in totaal 11100 arbeiders in staking. Hiervan zijn 3180 werkzaam in textielfabrieken en steenkoolondernemingen in het gebied van Roubaix en Tourcoing, ABESSYNISCHE RASSEN TE ROME. ROME, 23 November (Stefani-A.N.P.) Ras Seyoem en Ras Getatsjoe zijn te Rome aan gekomen. Controleplan der non-interventiecommissie. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft de sub-commissie der niet-inmengingscommis- sie het rapport der luchtvaartdeskundigen be sproken, die de uitbreiding van het controle plan hebben bestudeerd om te voorkomen, dat militaire vliegtuigen naar Spanje zouden wor den gezonden- De volgende voorstellen zijn ter bestudee ring voorgelegd: 1. Controle op alle burgervliegvelden in Spanje. 2. Vestiging van controleposten op vlieg velden buiten Spanje welke binnen een ra dius van 2500 K.M. van de Spaansche grens zijn gelegen. 3. Vaststelling van „luchtcorridors", welke burgervliegtuigen zouden moeten volgen, wanneer zij Spanje binnenkomen. De beteekenis van Eden 's jongste rede. Geen deelneming aan een anti-fascistisch of anti-communistisch front. Onze Londensche correspondent schrijft: De regeering in Engeland moet daar en ook in het buitenland nog al eens het verwijt hooren dat ze haar standpunt in de interna tionale wereld niet duidelijk aangeeft. Enge land heeft als de andere landen verscheidene in pacten en verdragen vastgelegde buiten landsche verplichtingen en verbintenissen. Maar de opvatting in buitenlandsche politiek is thans vrij algemeen dat de bindende kracht van officieele handteekeningen onder ver- drags- en pactdocumenten in haar functie ernstig tekortschiet. Men kan daarom uit een studie van de internationaal-politieke over eenkomsten niet leeren hoe een land zal han delen onder zekere omstandigheden die kun nen rijzen, hoe zeer de overeenkomsten de wijze van handelen trachten voor te schrij ven. Wat Engeland verweten wordt gebrek aan klaarheid in zijn internationale positie kan dan ook even zeer aan andere landen worden verweten. Maar Engeland is in dit op zicht het belangrijkste land (het blijkt uit de bezoeken van buitenlandsche staatslieden aan Londen) en indien men van zijn houding zeker was zouden waarschijnlijk de gansche Euro- peesche toestand en zijn toekomstige ont wikkeling aanmerkelijk beter kunnen worden gepeild. Minister Eden is afgeloopen Vrijdag wat tegemoet gekomen aan het geroep om klaarheid. Maar de tegemoetkoming was niet groot hoewel aan zijn rede groot belang is ge hecht. Hij heeft Engeland's bindend geachte verplichtingen aangegeven met naam en toe naam. Zijn woorden waren niet meer dan een bevestiging van hetgeen men lang had be grepen. Engeland komt Frankrijk of België te hulp wanneer ze worden aangevallen. En geland verdedigt Irak en Egypte tegen andere dan Britsche inmenging. Engeland kiest geen partij in en neemt geen deel aan een groe peering van staten in Europa die een politieke leer, Fascisme of Communisme, tot basis heeft. Dit alles had men kunnen veronderstellen zoo men het niet positief wist. Het belang dat aan de rede wordt gehecht zal dan ook wel moeten worden gezocht in hetgeen onbespro ken is gebleven. Het schijnt dat Engeland zijn bindende afspraken niet verder wil laten reiken dan West-Europa. Als dat zoo is dan maakt de leer van Lord Beaverbrook, die nim mer moede wordt in zijn Daily Express de „prachtige afzondering" te prediken, nu school in Downing Street. Irak en Egypte zijn voor de aanhangers van deze leer zoo nauw met het Britsche Rijk verbonden dat hun verdedi ging door Engeland de zuiverheid van de leer niet aantast. De eenige afwijking van „Splen did Isolation" ligt in Engeland's bemoeienis met onzen kant van Europa, waar het met macht van wapenen zoo noodig de status quo zal handhaven. Het is mogelijk dat Eden vol ledigheid in de opsomming van Engeland's bindende overeenkomsten niet noodig of niet raadzaam achtte. Zoo ze wel volledig was dan moet het stelsel van collectieve veiligheid wat Engeland betreft worden afgeschreven, hoe wel verantwoordelijke staatslieden het naar- voren blijven brengen als een beginsel van de buitenlandsche politiek van Groot Brittannië. Eden's stellige verklaring, dat Groot Brit- tannië zou weigeren partij te kiezen in het conflict tusschen de hevige politieke leerstel lingen die de mensehheid teisteren, klonk voor den Brit gepast en geruststellend uit den mond van den leider van de buitenlandsche poli tiek van een land dat zijn aanzien en macht in de wereld bemiddelend wil aanwenden. Ze was niet overbodig; want de twee staten die deze leerstellingen meer in het bijzonder heb ben aanvaard wedijveren in Londen in hun volhardende pogingen Engeland te doen be sluiten zich ten gunste van de eene of de an dere uit te spreken. Een anti-fascistisch front is, zegt men hier, voor Engeland onmogelijk, al was het alleen maar omdat het zijn best doet vriendschappelijke betrekkingen met Italië te herkrijgen en omdat het er niet toe wil meewerken van de Duitsoh-Italiaanische flirt een ernstige en reëele verbintenis te ma ken. Een anti-communistisch front acht men hier voor Engeland al evenmin mogelijk of ge wenscht. De overheerschende opvatting is hier dat Rusland Engeland geen kwaad kan doen, nu niet en in de toekomst niet. Het idee van Lenin's wereldrevolutie wordt in Moskou niet meer gehuldigd. Stalin's Socialistisch Natio nalisme is wat het zegt, Nazi-isme omgekeerd; het kent niet de imperialistische uitbreidings- zucht die men hier in Fascisme en Nazi-isme zoo verontrustend vindt en die naar men het hier veelal inziet - schuil tracht te gaan in een anti-Communistischen mantel. Partij kiezen ten gunste van de Nazi-leer zou daaren boven leiden tot Duitsche overheersching in Europa, een staat van zaken dien Engeland in elk geval altijd zal willen voorkomen. De diplomatieke correspondent van den Manchester Guardian voorziet de mogelijk heid van een verandering in Duitschland's buitenlandsche politiek, nu Eden te kennen heeft gegeven dat Engeland zelfs geen lijde lijke bondgenoot tegen Rusland wil zijn en nu er geen schijn van vooruitzicht bestaat, dat Frankrijk zijn overeenkomst met Rusland prijs zal geven. Hij meent dat zelfs een Ouitsch- Russische entente niet tot de onmogelijkheden behoort en herinnert er in dit verband aan, dat de Duitsche militaire leiders en de indu- strieelen voor een niet onaanzienlijk deel ook nu nog een betere verstandhouding met Rus land bevorderen, hoezeer de rijkskanselier ook tegen Rusland fulmineert. Volgens den zelfden correspondent heeft Eden inderdaad alleen om redenen van omzichtigheid wat Oost-Europa betreft de puntjes niet op de i gezet en blijft Engeland als voorwaarde voor een nieuw Lo carno verlangen, dat dit zal worden gevolgd door een algemeen vergelijk, waarin ook Po len en Rusland zullen zijn betrokken. Als de correspondent het juist ziet, is de conferentie der Locarno-mogendheden zeker voorgoed van de baan. A. K. VAN R De ontmoeting der „Tommies". Het was in 1917, toen een Engelsche „Tom my" van het front in Vlaanderen met enkele weken verlof naar huis vertrok, zoo vertelt de K.W.P. Terwijl hij op het station op den trein naar Calais wachtte, sprak hij een anderen soldaat aan, die rustig een sigaret liep te rooken. „Ik ga mijn vader eens opzoeken", zeide de verlofganger. „Hier heb je zijn foto! Een aardige oude heer hé?" De andere Tommy knikte. Toen nam hij een geldstuk uit zijn zak en liet de beelte nis van George V zien: „Dat is mijn vader. Ook een aardige oude heer hè? Neem dit geld stuk maar mee als souvenir!" Vóór de verbaasde soldaat het bemerkt had was de vorstelijke Tommy verdwenen. Emir Abdulla van Transjordanië te Londen. LONDEN, 23 November (D.N.B.-A.N.P.) Uit Jeruzalem wordt vernomen, dat daar gis teren Emri Abdulla van Transjordanië is aan gekomen. Hij wil trachten een samenwerking tot stand te brengen tusschen de Arabieren en de koninklijke commissie. Je ziet, dat Thijs niet zoo heel ver mis was. En omdat hij dat zelf ook wel begreep, besloot hij, maar eens een kijkje in de wolken te gaan nemen. Dat zou voor ons niet meevallen, maar Thijs wist, dat er hier dicht in de nabijheid een oude, zonderlinge toovenaar woonde. Die zou hem wel willen helpen, om in de lucht te komen. „Er is geen andere kans om Dick te hulp te komen," dacht Thijs, en ging op een drafje naar den.Voovenaar, WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. N.R.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing, meditatie. 8,159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. Gram. platen. 12,30 Vervolg Ensemble Van der Horst. 1,30 Gram. platen, 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30—3.45 Gram. platen. 4.00 Chr. Gem. Zangvereeniging te Vreeland. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 On derwijsfonds voor de scheepvaart. 7.00 Berich ten. 7.15 Causerie over de Beweging der Jong- Hervormden. 7.30 Gram. platen. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten A.N.P.. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en soliste. 9.10 Voor jónge menschen, 9.40 Vervolg concert. 10.15 Be richten A.N.P. 10.20 Schaakcursus. 10.3512,00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO., 6.30 RVU. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. platen en cau serie over opvoeding tot gemeenschapszin.11.30 Causerie over jeugdwerkloosheid. 12.001,45 VARA-orkest en gram. platen. 2.00 VARA-or- kest. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinde ren. 5.30 Orgelspel. 6.00 De Ramblers. 6.30 Causerie „Noodlot en vrije wil". 7.00 Sportuit- zending. 7.15 Vocaal concert. Hierna: Gram. platen. 7.40 Causerie „Problemen der demo cratie" 8.00 Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Be richten ANP., VARA-varia. 8.15 Gram. platen 9.000 Radio-tooneel met muziek. 10.00 Berich ten A.N.P. 10.05 De Ramblers. 10.30 Brus- selsch Strijktrio. 11.00 Causerie over „Huwe lijksverhoudingen". 11,3012,00 Gram. pla ten. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,3511,50 Gram. platen. 12,05 BBC-Northern Ireland orkest en so list. 12,50 Dansmuziek (Gr. platen), 1,20 2.20 Birminghamsch Hippodrome orkest. 3.10 Het Horsham Borough Silver orkest. 3,50 Pia norecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berich ten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Radiotooneel 7.50 Variété programma. 8.35 BBC-symphonie- orkest m.m.v. Mannenkoor en solist. 9.50 Be richten. 10.10 Vervolg concert. 10.40 Het Hal lis-kwintet en soliste. 11.35 Bram Martin's Band. 11,5012,20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Parijsch symphonie-orkest. 2,50 Orkest concert. 4.20 Gram. platen. 5.50 Pasdeloup-kamerorkest, 8.20 Vocaal kwintet. 9.05 Radio-tooneel. 11,2012,35 Locatelli- dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest. 7,50 Gram. platen, 11,20 Concert, 12,35 Saarbrücker orkestver eeniging. 1,35 Gram. platen. 3,50 Niederbergsch kamerorkest. 5.20 Viool en piano. 6.05 Omroep- kwintet. 8.05 Omroeporkest. Pianotrio en so listen. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroepdansorkest 1,30 Omroepkleinorkest. 1,502,20 Gram. pla ten. 6.20 en 6.50 Omroepdansorkest. 7,20 Ka mermuziek. 8.20 Omroepsymphonieorkest. 10.4511,20 Gram. platen. BRUSSEL 484 M. 12,20 Kleinorkest. 1,30 Omroepdansorkest. 1,502,20 Gram. platen. 5.25 Omroepdansor kest,6.35 Zangvoordracht. 6.55 Vioolrecital. 8.20 Omroeporkest. 8.35 Verhaeren-Herdenking. 10.30—11,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Nedersaksisch symphonie orkest. 8.20 Militair concert. 9.20 Berichten. 9.50 Trio- concert. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Egon Kaiser's Dansorkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8