WEEKABONNEMENTEN Een Lichtpunt. BEVERWIJK De salarisregeling voor de ambtenaren. Het eerste lustrum van de Kennemer Orkest Vereeniging Concert van de Beverwijksche Harmoniekapel De nieuwe loonregeling voor het gemeentepersoneel. DONDERDAG 26 NOV. 1936 DRIEHUIS BURGERLIJKE STAND Het ontwerp verschenen. Als gevolg van de op 1 Mei j.l. tot stand ge komen vereeniging van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin moet de be zoldiging van het gemeente-personeel opnieuw worden geregeld. B. en W. hebben den raad thans ter vast stelling het ontwerp van een salarisregeling voor de ambtenaren aangeboden. Zij deelen den raad ter toelichting het volgende mede: Aangezien de rechtspositie van de ambte naren en van de werklieden door verschillen de reglementen wordt beheerscht, komt het B. en W. wenschelijk voor, ook de bezoldiging voor die beide groepen afzonderlijk te rege len. Om administratieve reden is het verder gewenscht, de regeling van de bezoldiging van het politiepersoneel niet met die voor de overige ambtenaren in één verordening op te nemen. Zij stellen zich voor, de bezoldiging van de drie genoemde groepen van personeel in drie afzonderlijke verordeningen te regelen. Bij de samenstelling van de aangeboden ambtenaren-salarisregeling hebben B. en W. als leiddraad gebruikt de thans voor Bever wijk geldende, doch zeer gebrekkige en on stelselmatige regeling. Bij besluit van 30 De cember 1935 werd op de daarin geregelde be zoldiging een korting toegepast van 5 pCt. waarbij de bedragen van f 1500.en lager on aangetast werden gelaten. De Minister van Binnenlandsche Zaken deelde op 3 Februari mede, na de boven ver melde korting tegen de salarisregeling voor de ambtenaren nog op een tweetal punten be zwaar te hebben. Bij brief van 7 April tenslotte deelde de Minister mede, er genoe gen mede te kunnen nemen, dat een verdere herziening van de salarissen voor de ambte naren werd aangehouden tot de vereeniging der gemeenten zou zijn tot stand gekomen;'in ieder geval echter werd een nieuwe regeling vóór 1 October 1936 tegemoet gezien. Het mocht B. en W. evenwei niet gelukken, met de samenstelling van een ontwerp vóór genoem den datum gereed te komen; op hun verzoek is de genoemde datum van 1 October vervan gen door 15 November, zoodat thans op zeer korten termijn een beslissing moet zijn ge nomen. De voorgestelde salaris-regeling voor de ambtenaren is ontworpen in overeenstem ming met de desbetreffende commissie voor georganiseerd overleg. Bij de samenstelling van dit ontwerp stonden B. en W. voor de moeilijkheid, dat de tegenwoordige salaris regeling in menig opzicht geen gelijken tred heeft gehouden met de ontwikekling van de gemeente en haar bedrijven, gedurende de laatste jaren. Daarnaast moet ook de op 1 Mei tot stand gekomen vereeniging van de gemeenten Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin in aanmer king worden genomen, tengevolge waarvan de beteekenis van sommige functies is gewijzigd en bovendien de noodzakelijkheid ontstond, om de voor Wijk aan Zee en Duin geldende regeling te doen vervallen. Deze moeilijkheden, welke het in den kor ten tijd, die thans beschikbaar is, onmogelijk maken een geheel bevredigende regeling te treffen, gepaard aan de financiëele omstan digheden waarin de gemeente thans verkeert, moesten ook in de commissie voor georgani seerd overleg voor de ambtenaren worden erkend. De commissie heeft zich eenstemmig aceoord' verklaard met het voorgestelde ont werp. Echter vestigden de daarin vertegen woordigde organisaties er de aandacht op, dat zij tot deze overtuiging zijn gekomen door rekening te houden met de zeer bijzondere omstandigheden waarin de gemeente Bever wijk op het oogenblik verkeert. Wanneer de voorgestelde salaris-regeling op zichzelf moest worden beoordeeld, aldus deze organisaties, dus los gemaakt van de bijzondere omstandig heden der gemeente, dan zou de regeling vrij wel in ieder opzicht onvoldoende moeten wor den geacht. De voorgestelde regeling wordt derhalve aanvaard als een compromis, om voorloopig uit de moeilijkheden te komen. De organisaties maakten evenwel uitdrukkelijk het voorbehoud, dat de regeling als een voor- loopige wordt aanvaard; zij behouden zich de bevoegdheid voor om binnen afzienbaren tijd te komen met een verzoek, de regeling op ver schillende punten te verbeteren. RAAD S VERG ADERING. De gemeenteraad vergadert op Maandag 30 November, des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van een leeraar in tijdelijken dienst aan de Nijverheids-avondschool voor Ambachtslieden. 2. Vaststelling van een verordening, regelen de de bezoldiging der ambtenaren. 3. Vaststelling van een verordening, rege lende de loonen van de werklieden. 4. Vaststelling van een verordening, over eenkomstig art. 223, derde lid der Ge meentewet. 5. Vaststelling suppletoir kohier hondenbe lasting dienst 1936. 6. Aanbieding gemeente-rekeningen, dienst 1935 der voormalige gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. 7. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1937. 8. Voorstel om onderhands op te dragen het ophalen van haardasch en vuilnis in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin gedurende het jaar 1937. 9. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van 10 woonhuizen aan de Kerkstraat. 10. Vaststelling van een Capitulantenverorde- ning. 11. Mededeelingen en ingekomen stukken. Vijf jaren symphonie-muziek. Vrijdag 27 November zal de Kennemer Or kest Vereeniging, dirigent de heer Louis Stiens, op feestelijke wijze haar eerste lustrum herdenken. Beverwijk heeft het vele jaren zonder een symphonie-orkest moeten stellen, een omstandigheid, die wel eenige verwonde ring baarde, omdat de toonkunst in onze ge meente toch zoo ruimschoots werd beoefend, ook op het gebied van „strijkmuziek", zooals tot uiting kwam bij een concert van een zang- vereeniging, waaraan eenige jongelui hun me dewerking verleenden. Het was bij die gele genheid, dat de gedachte tot uiting kwam, om in verenigingsverband de muzikale studie verder voort te zetten. De heeren Chr. Braun Jr. en E. Geldermans wisten met heel veel moeite en arbeid hun initiatief tot werkelijk heid te maken. De Kennemer Orkest Vereeni ging kwam tot stand en verleende al heel spoedig haar medewerking aan concerten van de toen nog in vollen bloei zijne zangvereeni- ginig „Beverwijk" en van „Inter Nos" te Zaandam. Louis Stiens. Het aantal leden breidde zich uit, al ging dat dan ook niet zonder veel moeite. Dezelfde m&nnen, die het initiatief voor de oprichting namen, togen namelijk op huisbe zoek en het succes daarvan trad duidelijk aan den dag in de uitbreiding, die het orkest on derging. Er werd met ernst en toewijding gerepeteerd de onderlinge verstandhouding liet niets te wenschen over en weldra had de K. O. V. zich een plaats in onze muziekwereld verworven. De heer Louis Stiens, die tot dirigent be noemd was, leidde de vereeniging met vaste hand en met groot enthousiasme. Het is ze ker aan zijn grooten ijver en niet minder aan zijn groote liefde voor de K. O .V. te danken, dat ons plaatselijk symphonie-orkest niet al leen stand kon houden, maar zich vooral in muzikaal opzicht ontwikkelde. De concerten, die de K. O. V. in de winter maanden pleegt te geven, stonden altijd op hoog peil, ook al, omdat daarvoor steeds so listen van naam werden uitgenoodigd. Wij noemen b.v. Hélène Cals, Gerard H. Boedijn, mevr. SuykSchik, Marguérite Couperus en van de medewerkende vereenigingen het be kende dubbelmannenkwartet „De Veireenigde Zangers" en het Beverwijksche Gemengd Zangkoor, waarvan de heer Stiens eveneens dirigent is. Zeer veel steun heeft de K. O. V. ook mogen ontvangen van haar beschermheer, den heer G. W. P. Stoutenbeek, die in de weinige jaren, dat hij de vereeniging met raad en daad ter- zijdestaat, reeds met hechte vriendschaps banden aan de K. O. V. is verbonden. Ons plaatselijk symphonie-orkest mag zich bij haar eerste lustrum verheugen in een har telijke belangstelling, die reeds tot uiting kwam bij het jubileumconcert van ovrige week en die zich ongetwijfeld ook tijdens de receptie en bij de feestelijke viering van het eerste jubileum zal doen gelden. OPRICHTING VAN EEN BEURS VOOR BLOEMEN-, BLOEMBOLLEN- EN GROENTENTEELT. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de Bloemenkweekersvereeniging „Flora" be sloten, pogingen aan te wenden, tot stichting van een beurs voor de bloembollen-, bloemen en groenten teelt. Het bestuur is tot dit be sluit gekomen, omdat het van oordeel was, dat de culturen in Kennemerland, ten achter komen bij die van andere streken. De bedoeling is dan ook, dat door het stich ten van de beurs, bloemenkweekers en tuin ders ingelicht kunnen worden, over nieuwe variëteiten, die in andere tuinbouw- of bloe- men-centra oan de markt verschijnen, waar door het kweeken van nieuwe variaties wordt aangemoedigd. Op deze beurs zal ook handel kunnen wor den gedreven. Verder zullen ook infirma ries worden verstrekt over allerlei zaken, die met het vak in verband staan. O.m. over wet telijke regelingen, die zoowel voor de bloem bollenkweekers als voor de tuinders, zijn uit- gevaardigd. De beurs zal zoo mogelijk, zoowel in den winter als in den zomer, wekelijks in het veilinggebouw „Centrum" te Beverwijk worden gehouden. Genotvolle avond. De Beverwijksche Harmoniekapel gaf Woensdagavond in het Kennemer Theater haar eerste winterconcert, dat als naar ge woonte veel belangstelling trok. Tot de be zoekers behoorde ook de beschermvrouwe van de vereeniging, mevr. A. A. van Hattum— Dekker. Nadat de voorzitter, de heer Scheuer, het gebruikelijke openingswoord had gesproken, hief de dirigent, de heer H. W. Hofmeester den dirigeerstok voor de uitvoering van het eerste nummer van het programma, den marsch „Throuch night to light" van Laukien, dat beschaafd van toon en in een prettige rythmiek werd gespeeld. Belangrijk en goed werk verrichtte de kapel in de prachtige ouverture „Die Zauberflöte" van Mozart. Het was een knappe, vooral tech nisch ook goed verzorgde uitvoering. De stem ming was te loven, evenals de levendige tempi in het allegro. Met genoegen belhister- den wij de mooie ronde baspassages en de zeer muzikaal gespeelde trekjes voor fluit en saxofoon-alt. Een voorname weergave van deze mooie muziek, waarmede de kapel en haar dirigent veer eer inlegden. Het Largo uit het „Quartet" opus 76 no. 5. van Haydn werden mooi gedragen en met fraaien toon gespeeld. In het eerste deel van Massenet's fantasie ballet „Le Cid", dat hierna volgde, viel de verzorgde begeleiding op, in het bijzonder van het saxofoon-trio. De clarinetten waren uit stekend op dreef in het tweede deel en in het technische lastige derde deel. In het laatste deel van dit melodieuze ballet kon het duet van van clarinet en fluit bekoren. De stemming 'bleef tot nu toe zeer goed. De kapel oogstte met dit nummer veel succes. De heer G. J. Moed, cellist, speelde het be kende Chanson Triste van Tschaikowsky en het Allegro Molto uit ret verde concert van Goltermann. Er viel veel te waardeeren in het spel van dezen solist en vooral in het concerto gaf hij blijken van een goede tech niek. De heer Hofmeester begeleidde den solist met vaardige hand aan de piano. Het optreden van den illusionist Davola verwekte groote vroolijkheid. Hij verbaasde allen door de groote handigheid, waarmede hij zijn experimenten uitvoerde. Het geheimzin nige kabinet werd een daverend succes. Alle experimenten slaagden trouwens uitstekend en het publiek, dat bij de Harmoniekapel al meermalen „in het land der illusies" heeft vertoefd en op dit gebied dus critisch is aan gelegd, was over het optreden van Davola dan ook zeer voldaan. Na de pauze liet de kapel zich nog hooren in dé ouverture „Lefèbre d' Orval" van Guil- lement in de groote potpourri „Aus Mozart's Reich" van Urbach en in de wals „Aan de Golf van Napels", van A. de la Guardia. Verscheidene instrumentengroepen hadden gelegenheid zich in deze werken te onder scheiden. Alleen was het jammer, dat de stem ming van sommige instrumenten er na de pauze niet heter op was geworden. De Harmoniekapel mag intusschen met te vredenheid op dit eerste winterconcert terug zien. Er is zeer verdienstelijk gemusuceerd De avond werd besloten met een gezellig taal onder leiding van den heer Leo Peelen en met medewerking van Roemer's Band. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. (Bij een controle op de verlichting van auto's, werden te Leeuwarden 30 wagens goedgekeurd, terwijl 60 niet aan de eischen voldeden.) Aangezien er een verplichting Voor den stand der lampen geldt, Wordt nu ook eens de verlichting Extra in het licht gesteld. Men is aan het controleeren, Dat 's geen zaak van licht gewicht, Licht kan z' in gevaar verkeeren, Daarom worde zij belicht. Men moet veilig autorijden, Elke automobilist, Zij in deez' verlichte tijden Een lichtzinnig lampenist. Licht beschouwt hij licht uitsluitend In het licht van eigen zicht, En houdt zich maar rustig buiten 't Ander lichtpunt van gewicht. Licht gebeuren ongelukken, Als het lichtbeeld niet goed staat En dan zit hij met de stukken, Als belichtend resultaat. Niet te lichtgeloovig reeknen, Dat het licht wel goed zal zijn, Al te licht kan 't scha beteeknen, Licht is immers enkel schijn. Laat uw licht dus hierop schijnen, 't Brengt uzelf alleen profijt, Want de zorg kan eerst verdwijnen, Als ge steeds „lichtvaardig" rijdt. P. GASUS. B. en W, handhaven de aanvankelijk voorgestelde bedragen. De samenvoeging van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin maakt vaststel ling van nieuwe verordeningen, regelende de bezoldiging van het gemeente-personeel, noodzakelijk. Daaromtrent schrijven B. en W. aan den gemeenteraad o.m. het volgende: Het verloop, welke de pogingen om in voor malig Beverwijk tot een nieuwe loonrege ling voor de werklieden te komen, hebben ge had, maakt dat deze zaak thans niet op zich zelf kan worden gezien, maar dat aanslui ting bij deze pogingen moet worden gezocht. Herhaaldelijk was er van Regeeringswege op aangedrongen, om ook de loonen van het ge meente-personeel in overeenstemming te bren gen met het gemiddelde plaatselijke loonpeil. Daarnaast werd erop gewezen dat ook de zorgwekkende toestand van de gemeente-fi- nanciën herziening van de loonen noodzake lijk maakte. De gemeenteraad heeft tot nu toe echter de daaromtrent ingediende voor stellen steeds van de hand gewezen. Omdat geen overeenstemming kon worden bereikt namen Burgemeester en Wethouders hun voorstel terug en stelden voor, met in gang van 1 Januari 1936 aan algemeene loens en salarisverlaging van 5 pet. toe te passen. Van deze verlaging zouden uitgezonderd zijn de wedden welke f 1500 of minder bedragen, welke uitzondering evenwel niet van toepas sing was op de loonen der werklieden, aan gezien deze allen boven genoemde grens waren gelegen. In de vergadering van 30 December d.a.v. werd dit voorstel aangenomen. Bij brief dd. 3 Februari 1936 evenwel deelde de minister van Binnenlandsche Zaken mede, zich met deze regeling niet te kunnen vereenigen, aangezien de loonen van de werk lieden ook na korting met 5 pet. nog hooger zijn dan loonen van rijks werklieden in een gemeente derzelfde klasse. Omdat deze bedragen waren gebaseerd op de loonen van rijks werklied en ter plaatse ge noten, kon het college van Burgemeester en Wethouders zich daarmede niet vereenigen en diende nogmaals zijn aanvankelijk voor stel, waarbij het plaatselijk loonpeil als uit gangspunt was genomen, bij den gemeente raad in. In de vergadering van 26 Maart 1936 evenwel besloot de Raad de herziening van de loonen der werklieden aan te houden tot dat de samenvoeging der gemeenten zou zijn tot stand gekomen. Bij brief dd. 4 Mei 1936 deelde de minister van Binnenlandsche Zaken mede, zich bij dit besluit te zullen neerleggen; echter werd een herziening in ieder geval vóór 1 October 1936 tegemoet gezien. Omdat door samenvoeging der gemeenten een zóó groot aantal belangrijke zaken de aandacht van het college van Burgemeester en Wethouders vroeg, Is het niet gelukt vóór genoemden datum met een voorstel gereed te komen. Het is echter wel duidelijk, dat, indien de Raad de regeling dezer materie aan zich wil houden en zich geen regeling van hooger hand wil zien opgelegd, thans binnen zeer kor ten tijd 'n beslissing zal moeten zijn genomen. De thans ter vaststelling aangeboden ver ordening komt overeen met die, welke door het voormalige college dd. 18 October 1935 werd aangeboden, met deze uitzondering, dat de daarin in artikel 13 voorgestelde over gangsbepaling is vervallen, terwijl ook de be perking van den kindertoeslag niet is overge nomen. De thans voorgestelde loonen zijn dus hooger dan de door den minister voor geschreven bedragen. Daarnaast is ook in het ontwerp een kindertoelage opgenomen van f 1 per week, te beginnen met het derde kind. B. en W. hebben grond om te verwachten, dat de minister tegen dit laatste geen bezwaar zal hebben. Indien er overigens geen belangrijke ver anderingen in de omstandigheden waren inge treden zou er geen enkele reden zijn om te verwachten, dat de minister thans genoegen zou nemen met een regeling welke hooger loonen toekent dan de bovengenoemde, door den minister toelaatbaar geachte bedragen. Door de gebeurtenissen op monetair gebied zijn de omstandigheden evenwel gewijzigd; welken invloed deze gebeurtenissen zullen hebben, de houding van de Regeering tegen over de gemeentelijke loonregelingen is thans nog niet bekend. Waar evenwel wèl zeker is, dat deze gebeurtenissen de koopkracht van de uit te keeren loonen zal doen dalen, mee- nen B. en W. de aanvankelijk voorgestelde bedragen te moeten handhaven. Zij meenen ook, dat de belangen van het personeel daar mede het beste zullen zijn gediend. Immers, aan verhooging van de voorgestelde bedragen valt, met het oog op den ongunstigen toe stand der gemeente-financiën, niet te den ken. Het is den Raad bekend, dat de begroo ting voor 1936 thans een groot tekort geeft, terwi.i1 er niet op te rekenen valt, dat de be grooting voor 1937 zal sluiten. En zou de raad het voorstel van B. en W. niet aannemen dan- zal, naar alle warschijnlijkheid, een regeling door de regeering worden opgelegd, welke re geling voor het personeel nadeeliger is. B. en W. meenen er daarom met klem op te moeten aandringen, hun voorstel thans onge wijzigd over te nemen. KRACHTSPORTVEREENIGING D.O.K. De Beverwijksche Krachtsportvereeniging D.O.K. zal op Woensdag 2 December te Alk maar in een clubwedstrijd uitkomen tegen de krachtsportvereeniging D.O.K. In de eerste afdeeling zullen de D.O.K.- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk Rott. n. Vancr. 23 v. Guayquil. Lochmonar Vanc. n. Rottm. 24 v. Santiago (Cuba). HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 23 v. Singapore. Gaasterkerk (thuisr.) p. 25 Ouessent. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 25 (n.m.) te Antwer pen verw. Meliskerk (thuisr.) 25 van Antwerpen. Algorab 25 van Antw. te Hamburg verwacht. Springfontein (uitr.) 24 van Aden. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Jaarstroom 24 van Hamburg, n. Amsterdam. HALCYON LIJN. Rozenburg 25 van Huil te Rotterdam. Stad Zaandam 24 van Vaertan naar Emden. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 24 te Genua. Tajandoen (thuisr.) 25 v. Antw. via Hamb. Alhena (uitr.) 25 te Bombay. HALCYON LIJN. Stad Schiedam Genua n. Londen 24 (9.40 V.m.) 225 mijl ZO. v. Land's End. Stad Zwolle Rott. n. Porto Vesme 24 (4.5 V.m.) 170 mijl ZW. v. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisreis) 23 v. Bahia. Waterland (thuisr.) 27 (3 v.m.) te IJmuiden verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso 24 van Genua naar Livorno. Orion 24 van Piraeus naar Amsterdam. Simon Bolivar 23 van Barbados n. Amst. Van Rensselaer 25 v. Paramaribo te Amst. Vulcanus 24 van Rotterdam te Genua. Titus 25 v. Amst. n. Gibraltar v.o. Agamemnon 25 v. Izmir te Amsterdam. Triton 25 v. Amsterdam n. Rotterdam. Costa Rica 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Merope 25 v. Kopenhagen n. Gdynia. Breda Amst. n. Chili 23 te Cristobal. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 24 van Hamburg naar Rotterdam. Alchiba 24 van Rotterdam te Buenos-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar 25 van Rotterdam te Batavia. Tapanoeli (thuisr.) vertr. 25 7 n.m.) v. Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Derby Japan n. Rott. 25 v. Aden. Glenogle Dairen n. Rott. 25 v. Pt. Said. Glenbeg Dairen n. Rott. 23 v. Cebu. Deucalion Japan n. Rott. p. 24 Perim. Antilochus Rotterdam n. Japan 24 v. Penang. Patroclus, Japan n. Rott. 25 v. Singapore. Memnon 20 van Yokohama naar Rotterdam. Antilochus, Rott, n. Japan 24 van Penang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (thuisreis) 23 v. Singapore. Poelau Roebiah 25 van Batavia n. Amst. Chr. Huygens 25 van Amsterdam te Batavia. Johan van Oldenbarneveldt (uitr.) 25 van Suez. Poelau Tello (thuisr.) 24 te Londen. Tarakan 25 van Amsterdam te Antwerpen. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip „Mount-Lycabet- tus" is van Antwerpen bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij aangekomen om eeni ge herstellingen te ondergaan. Het is een ver heugend verschijnsel dat er in den laatsten tijd zoovele buitenlandsche schepen op Ne- derlandsche werven komen repareeren. In bedrijf gesteld. Het motorschip „IJstroom" van de Holl. Stoomboot Mij., hetwelk alhier de vorige week van de werf arriveerde, is direct in bedrijf ge steld en vertrok gister (Dinsdag) a vond naar Huil en zal geregeld op die haven blijven varen. Belgische visscherij. Voor rekening van Belgische reeders worden op het oogenblik op de scheepswerf 's Lands Welvaren te Vlaardingen twee motorkotters gebouwd. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Vaering" is van Harlingen bij het Hoogoven bedrijf aangeko men om een partij ijzer te laden, bestemd voor Zweden. 24 November: AANGEKOMEN Normandia s.s. Gothenburg Melampus s.s. Batavia Adellen m.s. Antwerpen Argus m.s. Vlaardingen Forshult s.s. Skoghall 25 November: Arete s.s. Rotterdam Wilja m.s. Londen Mount Lyoabettus s.s. Antwerpen Van Rensselaer s.s. West Indië Vaering s.s. Harlingen El Saturno s.s. Bilbao kleuren verdedigd worden door H. Groeneveld in veder- en J. van Heek in midden A-gewicht. In de tweede afdeeling komen uit: C. Hoeben (vedergewicht), J. Berg en W. Moné (licht gewicht), J. v. d. Bos en J. Pesch (midden A- gewicht) Van de Krachtsportvereeniging „Antwer pen" heeft D.O.K. de vereerende uitnoodiging ontvangen voor een internaitonalen clubwed strijd, te houden in Beverwijk en in Ant werpen. GECOMBINEERDE VERGADERING VAN DE VREDESGROEPEN. In de kleine zaal van „Odeon" werd gister avond de gecombineerde jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Vrou wen Vredebond en de Vredesgroep gehou den. De voorzitter van de Vredesgroep, de heer J. P. Rijken, gaf in zijn openingswoord zijn teleurstelling te kennen over de geringe be langstelling voor deze vergadering. Het is daarom zoo te betreuren, aldus de heer Rij ken, omdat de toestand tegenwoordig steeds critieker wordt. De bewapening in verschil lende landen worde nog altijd uitgebreid. De ring om Rusland wordt steeds nauwer, zoodat een oorlog tusschen Rusland en de fascisti sche landen binnenkort haast niet meer ver meden zal kunnen worden. Daardoor is aan de vredesgroepen in alle landen afbreuk ge daan. Versterkte actie is daarom dubbel noo- dig. De heer Rijken eindigde met de opwek king met nooit falend enthousiasme de vre- desgedachte te blijven verdedigen en ver spreiden. De heer P. J. Rijken las hierna het jaar verslag van de vereeniging „Mobilisatie voor den Vrede" voor, waarin de afdeeling Bever wijk vermeldt werd met de verspreiding van 5000 pamfletten, en 8000 kranten. De secretaresse van den Vrouwen Vredes- bond, mevrouw Steyn, bracht het jaarverslag van deze vereeniging uit. Hieruit bleek, dat het ledental eenigszins gestegen was. Verder werd medegedeeld, dat de uitgifte van blad wijzers aan schoolkinderen op den wapenstil standsdag een succes was. De penningmeesteresse, mej. Swaan, bracht de jaarverslagen uit over 1934-1935 en 1935- 1936. Het jaar 1934-'35 sloot met een batig sal do van f 21,16. Het boekjaar 1935-1936 lever de een saldo van f 16.44 op. Tot leden van de commissie voor de con trole van de boeken en bescheiden werden benoemd mevrouw De Hartofh en mej. Van Wijngaarden. Het jaarverslag van den secretaris, den hee, P. J. Rijken gewaagde, van een succesvol ver- eenigingsjaar. Den heer Lafeber, die als be stuurslid bedankte, werd dank gebracht voor het veel werk, dat hij voor de vereeniging ver richt heeft. Mevrouw Schippervan Ierland bracht het financieel verslag van de Vredesgroep uit. Dit vermeldde over het paar 1934-1935 een batig saldo en over 1935-1936 een saldo van f 41,23. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren Steyn en Rijken. Daar het bestuur van de Vredesgroep meente, dat door meerdere concentratie in de actie ook betere resultaten verkregen zullen worden, werd het voorstel gedaan, om over te gaan tot de aansluiting bij de Algemeene Ne- derlandsche Vredesactie, waardoor de af deeling in landelijk verband wordt opgeno men, zonder in haar zelfstandigheid te wor den beperkt. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling, Beverwijk. 25 Nov. 1936. Prijsnoteering: Wasehpeen per gist 2040. Spinazie per kist 3545. Boerenkool per kist 2030. Andijvie per kist 1525. Wortelen per bos 56. Raapstelen per bos 23. Peterselie per bos 11/22 1/2. Selderie per bos 23. Prei per bos 410. Tomaten per K.G. 81'8. Aardappelen per K.G. 2.402.60. Uien per K.G. 2—2 1/2. Witlof per K.G. 12—14. Wortelen per K.G. 12. Spruiten per K.G. 710. Knollen per bos 28. Roode kool per stuk 35. Gele kool per stuk 36. Groene kool per stuk 23. SINT-NICOLAASPRET. Woensdagmiddag kwam St.-Nicolaas hier met den trein aan de halte Driehuis-Wester- veld aan. Een groote menigte wachtte den Sint op. De muziek deed een welkomstlied hooren en daarna steeg St.-Nicolaas op een wit paard en ving de rondgang aan. Voorop ging de muziek en het was zoo druk, dat de autobussen en auto's er niet door konden ko men. Op het balcon der fa. Mentink sprak de Sint de kinderen toe en Pieterbaas vroeg of de kinderen nog konden zingen. Tal van Sinter klaasversjes werden gezongen begeleid door de muziek, waarhij Piet een goede dirigent bleek. De zak met strooimoppen werd flink aan gesproken en de kinderen genoten buitenge woon. Menige autorijder bleef staan, om het leuke tooneeltje gade te slaan. Weinig dingen zijn er, die der kinderen zooveel genot ver schaffen. 24 November: VERTROKKEN. Brisk s.s. Oslo Ruznetz Lesov m.s. Hamburg Britanica s.s. Londen Dvinoles m.s. Bremen Borthwick s.s. Leith Tarakan m.s. Batavia Trio m.s. Ipswich Perseus s.s. Vigo Leeuwarden s.s. Londen IJstroom m.s. Huli 25 November: Honfleuraise s.s. Swansea Beaumont m.s. Hamburg Pinguïn m.s. Strood Mount Taurns s.s. Emdea HAARLEM, 25 November. Ondertrouwd 25 November: J. van Leersui en C. C. Lichtenveldt; W. M. A. O. Haccou en N. Toepoel; A. de Droog en G. C. Faase; M. Moerkerk en H. Deen; Th. H. Cramer en L. Hoogendoorn; P. W. Klooster en G. K. Elfrink; G. Gouwentak en P. R. Boelhouwers; S. E. Vissering en M. C. Overbeek; W. J. van Es en A. Surma. Getrouwd 25 November;H. P. van Gaasbeek en H. M. van Schaick; F. p. Landwehr en M. C. Prms; P. J. Zedel en J. G. M. Kuijper; C. Kool en J. C. C. Dekkers; J. A. van der Putte en H. Bos; P. Th. C. Zuidhoek en M. Homan; P. G. van den Bosch en M. Woudenberg; W. Barends en E. J. F. Ravelli; A. M. Zwaneveld en J. A. de Koninck; N. Verhagen en B. J. Koch; A. de Bruijn en A. Fijnheer; J. R. Spijk- stra en W. van Dijk; L. Landwier en D. A. van Wageningen; H. A. van Doornik en T. B. M E. Franken; A. W. Schaefer en J. Hakkenbroek. Bevallen 20 November: H. c. M. Teeuwen— Verkooijd.; H. M. KienzleStrassburger, d.; 22 November: C. M. ReusKlijnveld, z.: 23 November: H. E. A. v. d. Ham-43uijling, z.; B. Kaaks—Hooftman, z.; D. A. P. Lijnzaad—den Hollander, z.; 24 November: M. J. Lootsv. d. Sloot, z.; D. DocterBleeker, d.; S. v. d. Enghv. d. Bent, z.; 25 November; J. v. Ol- üenmark—Dreijer, z.; M. van Dijck—Smit,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6