^WEERBERICHT BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. IJMUIDEN SANTPOORT HEEMSKERK Verbouw van tarwe weer vrij. DONDERDAG 26 NÖV. 1936 WIJK AAN ZEE Ontheffing der winkelsluiting. IJMUIDEN Nieuw haringcontract met Rusland. VOETBAL. Zwaluwen wedstrijd in Den Haag. Zwaluwen-elftallen voor Brussel en Rotterdam. Kennemer Theater. Van a.s. Vrijdag af vertoont het Kennemer Theater de spannende film „De Groote Sen satie", met Ricardo Cortez en Marguérite Churchill in de hoofdrollen. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende Een onderwijzeresje mag nog zoo'n goed paedagoge zijn en haar pupillen mogen nog zooveel van haar houden, als „juf" die aan haar hoede toevertrouwde jeugd volpropt met rooververhaaltjes. inplaats van met geeste lijk voedsel, dat hen krachtens de leerplicht wet toekomt, dan kan het gebeuren, dat ze op zekeren dag onderwijzeres af is. Dit onder vond ook Jane Carpenter (Marguerite Chur chill) een allerliefst onderwijzeresje van het kleine provinciestadje Coasterville. De ge- meenteoverheid, ouderwetsch en streng in haar opvatting, oordeelde deze verhaaltjes onge schikt voor de jeugd, reden waarom Jane haar ontslag krijgt. Ze is hierdoor niet al te zeer uit het veld geslagen, want de wereld is groot en Chicago is dan ook de stad van be lofte, waarheen ze met haar verloofde, Hank Dawson (William Cargan), van plan is te gaan. Hank Dawson heeft weliswaar een betrekking bij het plaatselijk weekblad „De Klaroen", maar deze baan kan hij er best aan geven, omdat die toch niet veel oplevert en boven dien is Jane's wil voor hem wet! Plotseling komt er echter een sensationeel bericht in het stadje. Frank Kingman (Ricardo Cortez), een berucht bandiet, is uit de gevangenis ont snapt en heeft koers genomen in de richting van Coasterville. Veldwachters, politie en een aantal journalisten komen naar het stadje. Deze groote sensatie mag de pers zich niet laten ontgaan. Kingman ziet geen veiliger plaats, om zich te verbergen, dan de gemeen teschool. Hier wordt hij door Jane ontdekt. Roovers genieten nu eenmaal haar belang stelling en zij verbergt hem in een hut dicht bij een verlaten mijn. Hank ontdekt dit toe vallig en terwijl hij de politie in den arm neemt, waarschuwt Jane haar bandiet, die zich tijdig in het kreupelhout weet te ver bergen. Hank, die eerst de journalisten op het spoor van den roover zou brengen, wordt nu door de heeren der pers bespot. Hij verspreidt nu een gerucht, dat de bank niet te vertrou wen is. Heel Coasterville komt spaarduiten van de bank halen, met het gevolg, dat er geen „cash" meer aanwezig is, als de roovers de bank overvallen. Teleurgesteld druipen zij dan ook af en als ze willen vertrekken, is het Ed Hoggins, voormalig sheriff van Coaster ville, die de roovers met zijn geweer den af tocht verhindert, zoodat ze toch in handen val len van de gewapende macht. Hank Dawson, die met zijn journalistieke voortvarendheid zijn copy gereed gemaakt heeft, weet die aan de groote pers door te geven, vóór één der journalisten zelfs nog van de feiten op de hoogte is! Men biedt hem een betrekking aan bij een groot dagblad te Chicago, maar na al die hevige emoties, blijft hij, zoowel als zijn verloofde, liever in Coasterville. Joan Crawford en Franchot Tone spelen de hoofdrollen in de film „Geen vrouwen meer", die als tweede hoofdnummer wordt vertoond. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnum mer „De valsche getuige" met het nieuwe duo Jean Arthur en George Murphy in de hoofd rollen. Deze film behandelt eveneens een ge geven uit Amerikaansche reporterskringen. Red Foster is een ambitieus verslaggever, die door zijn krant wordt uitgezonden om een ongeval, dat zich heeft afgespeeld aan boord van een oceaanreus, in Amerikaanschen stijl tot een wereldgebeurtenis te proclameeren. Onder de vele persmenschen bevindt zich een onbekende journalist, die verklaart uit Detroit afkomstig te zijn en het bericht lan ceert, dat Tonelli, beter bekend als „Gemeen schapsvijand No. I", zich onder de opvarenden bevindt. Als hongerige wolven speuren de re porters naar copy, waarbij Foster in contact komt met de scheepsmanicure Cassie, een al- lercharmantste jongedame, die uit hoofde van haar Grieksche nationaliteit door de immi- gratieambtenaren niet in de V.S. kan worden toegelaten. Het meisje deelt Foster mede, dat zij hem een primeur kan verschaffen, waar mede zijn carrière gemaakt is. Haar voor waarde isdat hij met haar in het huwe lijk treedt, zoodat de immigratie-verordening op haar, als Amerikaansche, niet meer van kracht is. Foster aarzelt lang, doch zijn nieuwsgierigheid is gaande gemaakt. Ten laatste stemt hij toe in het ongewone com promis. Terwijl de huwelijksplechtigheid door den scheepskapitein wordt voltrokken, ontpopt de onbekende verslaggever zich als een hand langer van Tonelli. Een machine-geweer houdt de aanwezigen in bedwang en in de persboot zetten de bandieten koers naar wal. Red Fos ter heeft deze geheele geschiedenis, welke on getwijfeld een extra-editie opgeleverd zou hebben, gemist en wordt door zijn hoofd redactie ontslagen. Onmiddellijk belt. zijn vrouw de redactie op met de mededeejing, dat, indien haar echt genoot weer in zijn functie wordt hersteld, le „Bulletin" op uiterst sensationeele mede- deelingen kan rekenen. Dat geschiedt en den volgenden dag publiceert het uitverkoren blad met vette letters het doodsbericht van Tonelli, alsmede een lang, door Red Foster geteekend artikel over den gangster. Terwijl het publiek de editie's uit de han den van de verkoopers rukt, komt het bericht binnen, dat Tonelli twee personen naar de eeuwige jachtvelden heeft gezonden. Foster wordt door zijn woedenden chef we derom ontslagen, terwijl Cassie in hechtenis wordt genomen wegens het doen circuleeren van valsche berichten. Tonelli ontvoert Cassie, doch de politie komt hem op het spoor en trekt een cordon om de wijk, waar men ver onderstelt dat de bandiet verblijf houdt. Het meisje slaagt erin Red op te bellen en hem haar gedwongen verblijfplaats mede te deelen. Vermomd als chauffeur van een ambulance- auto passeert hij zonder moeite de politie- afzetting, parkeert zijn wagen voor Tonelli's huis en haalt deze over als pseudo-patiënt met hem mee te gaan, waarna hij hem naai de haven zal brengen, waar een motorboot wacht. Full-speed gaat het echter naar de bureaux van de „Bulletin", waar Red zijn ge vangene veilig en wel aflevert. De opgetogen hoofdredacteur biedt hem op slag een kolos saal salaris aan, de courant krijgt een sen satie-primeur in optima forma en de echt verbintenis is hechter dan ooit. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Bella Donna" met Conrad Veidt en Mary Ellis in de hoofd rollen. BIJDRAGE VOOR HET NAT. HUWELIJKS GESCHENK. Franchot Tone en Joan Crawford in Geen vrouwen meer". (Kennemer Theater, Beverwijk) SALARISREGELING VOOR AMBTENAREN EN WERKLIEDEN. In de ontwerp-verordening, regelende de bezoldiging van de ambtenaren in dienst der gemeente Beverwijk, stelen B. en W. o.m. voor, de bode-concierge van het Raadhuis in de tweede groep op te nemen. Zijn salaris wordt daardoor iets verhoogd, maar B. en W. zullen den Raad nadere voorstellen doen, ten aanzien van het schoonhouden van het Raadhuis, waardoor de voorgestelde salaris- verhooging, met de vergoeding voor het schoon houden, wordt verrekend. De controleur-armenbezoeker bij Maat schappelijk Hulpbetoon komt voor plaatsing in groep 3 in aanmerking. De eerste klerken bij het gas- en electrici- teitsbedrijf zullen een aanstelling ontvangen in den rang van adjunct-commies eerste klasse, evenals de klerk bij Openbare Wer ken wiens belooning niet meer past bij de bestaande verhoudingen. Dat is het geval met de belooning van den secretaris-penningmeester van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Ten aanzien van dezen ambtenaar achten B. en W. bovendien een toelage van f 300 per jaar noodzakelijk zoo lang hij belast is met de uitvoering van de steunregeling voor werklooze arbeiders. B. en W. zullen den raad binnenkort voor stellen doen, ten aanzien van de bij den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon noodzakelijk gebleken reorganisatie. De directeur van Openbare Werken wordt in een hoogere loonklasse geplaatst. Na de samenvoeging der gemeenten is de positie en de verantwoordelijkheid van dezen func tionaris zoodanig gewijzigd, dat de voorge stelde verhooging, naar het B. en W. voor komt, ten volle gemotiveerd is. Ook de bezoldiging van den directeur van het Openbaar Slachthuis wordt in het ont werp verhoogd. Indien de voorgenomen reor ganisatie, ten aanzien van dezen dienst, tot stand komt, zal de directeur geen veeartse- nijkundige practijk kunnen uitoefenen. Bo vendien wordt deze functionaris verplicht tot beschikbaarstelling van een auto voor den dienst, waarvoor hem slechts een geringe toelage wordt verleend Voorts zal hij zich belasten met de administratie, waarvoor tot nu toe f 500 per jaar werd uitgetrokken. Tenslotte komt het B. en W. wenschelijk voor, in navolging van het rijk en vele an dere overheidslichamen, in de salarisrege ling ook een beperkte kindertoelage, gelijk aan die, welke voor de politie en voor de werklieden wordt voorgesteld, op te nemen. De loonen der werklieden. B. en W. stellen voor de loonen van de werklieden als volgt vast te stellen: Groep I (ongeschoolden)f 23.04-f 28.80. Groep II (eenigszins geschoolden)f 24.48 f 30.24. Groep III (geschoolden): f 25.92f 31.68. Groep IV (vaklieden)f 27.36.f 33.12. Groep V (vaklieden met bij zonderen dienst of bijzondere bekwaamheid)f 29.76f 35.52. Groep VI (onderbazen)f 31.63f 37.44. De werklieden genieten bij wijze van tijde lijke toelage voor hun wettige of gewettigde, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoote gesproten kinderen, beneden den leeftijd van 18 jaar, die zij op 1 Jan. van het jaar bezitten doch slechts voor zoover deze meer dan twee in getal zijn een kindertoesiag van f 1 per kind en per week. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thiuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Gorredijik, IJM 490. Vangst: 8 last pekel haring. RIJWIELDIEFSTALLEN. Twee inwoners van IJmuiden hebben bij de politie aangifte gedaan van diefstal van hun rijwielen. Een dezer rijwielen werd ontvreemd, uit het portaal van de R. K. Kerk aan den Wil- lemsbeekweg, terwijl de eigenaar in de kerk was. NAAR DEN SLOOPER. De stoomtrawlers Vios n, IJM 134 en Tuban- tia, IJM 47, zijn naar dien slooper gebracht. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 26 NOV. Tarbot per K.G. f 1,25f 0,94 Griet per 50 K.G. f 28—f 12,50 Tongen per K.G. f 1,15f 0,81 Groote schol per 50 K.G. f 32—f 26 Middelschol per 50 K.G. f 22f 18,50 Zetschol per 50 K.G. f 25—f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 20f 3,60 Schar per 50 K.G. f 13,50—f 3,30 Rog per 20 stuks f 12f 10,50 Vleet per stuk f 2f 0,90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36f 27 Middelsehelvisch per 50 K.G. f 27f 22 KI. middelsehelvisch p. 50 K.G. f 23f 18 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17f 9,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 66f 25,50 Groote gullen per 50 K.G. f 17,50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 4,60 Wijting per 50 K.G. f6,50—f2,10 Makreel per 50 K.G. f 11,50f8,50 Heilbot per K.G. f 0,78—f 0,48 Leng per stuk f 1,50f 0,80 Koolvisch per stuk f 0,86f 0,18 Versche haring per kist f 8,50f 3,50 Groote hake per 125 K.G. f 82 Middel hake per 125 K.G. f94—f90 Klein middel hake per 50 K.G. f 37f 32 Kleine hake per 50 K.G. f 23f 14 BESOMMINGEN. Het plaatselijk comité tot inzameling van gelden voor het Nationaal Huwelijksgeschenk deelt ons mede: Dat tot nu toe ongeveer f 200 is binnenge komen. Tot en met Zaterdag 28 November kan men zijn .bijdrage nog storten in de bus sen die eeplaatst zijn ten huize van Ds. H. F ltvop Zeestraat 142 en J. B. Schoos Bree- straat 16. Onder vermelding van het woord huwelijksgeschenk kan men ook zijn bijdrage storten op postrekening no. 77029, ten name van den heer F. R C. Rijkens. of op de reke ning bij de Twentsche Bank N.V., ten name yan den heer J. B. Molenaar Trawlers: manden Cornelis IJM 15 400 f 3330 Witte Zee IJM 177 300 f 2780 Bergen IJM 16 300 f 2390 En Avant IJM 8 290 f 2400 Voorwaarts IJM 83 110 f 1190 Sperwer IJM 133 125 f 1530 Zeeleeuw IJM 29 105 f 1690 Jenny Elsa IJM 88 110 f 1880 Bruinviseh IJM 97 105 f 1170 Loggers: KW 60 f820; K W75 f860; KW 64 f660; KW 86 f 1240. Kotter: GG 409 f 920. Versche haring: SCH 310 f 1690; KW 70 f 1000 FEESTAVOND „SANTPOORTS BLOEI". Gister was door de vereeniging Santpoorts Bloei in Zomerlust een feestavond georgani seerd, waarvoor de belangstelling niet zoo groot was, als we verwacht hadden. De avond werd geopend door den voorzit ter, den heer Joh. v. Beem. Hij dankte allen, die aan het welslagen van dezen avond had den meegewerkt, in 't bijzonder de Sant- poortsche winkeliers, die voor de verloting zoovele prijzen hadden beschikbaar gesteld, de leden van de propaganda-commissie (de heeren Hempel en Van Millingen en den heer Lühlfs) die voor de zaalaankleeding hadden gezorgd. Toen was het woord aan het trio De Laat. Bepaald jammer was het, dat dit trio een repertoire afwerkte, dat het hier ter plaatse op een feestavond van T.V.S. reeds ten ge- hoore had gebracht. Daardoor was het bij een aantal der aanwezigen reeds bekend. Aan het einde van den avond werd een tombola gehouden, waarvoor 62 prijzen be schikbaar waren. De avond werd met een bal besloten. BAZAR. De Gemengde Arbeiders Zangvereeniging „Morgenrood" te Santpoort houdt op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 November a.s. een bazar in gebouw „De Toorts", Duinweg 32, Sant- poort-St. De opbrengst komt ten goede, aan bovengenoemde vereeniging. Als attractie zal aanwezig zijn: Rad van Avontuur, ballenwerp- tent, draaibord, sjoelbak en grabbelton. Za terdag 28 November 's middag 3 uur komt St. Nicolaas den bazar bezoeken. De verloting van de fiets en andere voor werpen vindt plaats op Zaterdagavond 28 November. De bazar is open Vrijdagavond van 6 tot 12 uur en Zaterdag van 's middags 2 tot des avonds 12 uur. R.K. LANDARBF^fRSBOND „ST. DEUS DEDIT". Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" een ledenvergadering in het Ver- eenigingsgebouw. Na opening en voorlezing der notulen deelde de voorzitter, de heer A. Zuurbier mede, dat de vergadering van den Bondsraad zal worden gehouden op 4 en 5 Januari 1937. Voorstellen voor deze vergadering kunnen worden inge diend bij het afdeelingsbestuur. Bekend werden gemaakt de namen der leden, die vijf achtereenvolgende jaren uitge trokken zijn geweest en dit jaar geen uitkee- ring kunnen verkrijgen. Naar aanleiding van een ontvangen circu laire van het hoofdbestuur drong de voor zitter er op aan, dat alle leden zorgen zij bij werkloosheid ingeschreven staan bij de Ar beidsbeurs, daar zij anders niet in aanmerking komen voor uitkeering. De belangrijkste be palingen, welke bij het trekken uit de werk- loozenkas in acht moeten worden genomen, werden nog eens onder de loupe genomen, en zoo noodig, door het bestuur toegelicht. Medegedeeld werd, dat 1 December a.s. de wachtdagen ingaan. De beide eerste dagen zal gelegenheid bestaan tot stempelen ten huize van den heer A. Zuurbier, Muilmanslaan, van 9.3010.30 uur, daarna van 9.3010 uur. Door den secretaris werd verslag uitgebracht van de gevoerde actie tot het verkrijgen van hoogere uitkeeringsnormen voor de afdee ling Heemskerk. Het resultaat hiervan is nog nihil, doch door het verkrijgen van een con tract Is mogelijk iets te bereiken. Door een lid van het hoofdbestuur zou op deze vergadering gesproken worden over het onderwerp: „Ieder lid propagandist". Daar de spreker niet was verschenen, spoorde de, voor zitter in een kort woord aan tot het voeren van propaganda, om het ledental van de af deeling hooger op te voeren. De heer P. Koopman, die langen tijd aan de bestuurstafel van de afdeeling heeft aange zeten en zich in deze pediode zeer verdienste lijk voor de afdeeling heeft gemaakt, heeft wegens verandering van maatschappelijke positie als lid van „St. Deus Dedit" moeten bedanken. Door den voorzitter werd het schei dend bestuurslid onder een toepasselijk woord een blijvend aandenken aangeboden, n.l. een bijzonder fraai H. Hart-beeld. De heer Koop man dankte voor het mooie geschenk, waar mee men geen betere keus had kunnen doen. Bij de rondvraag informeerde de heer Bur ger naar de z.g. steun-B, waarvan men in deze gemeente maar niets hoort. De voorzitter antwoordde, dat de betreffende commissie alles in het werk gesteld heeft om deze steun te kunnen verstrekken, doch dat de benoo- digde gelden nog niet zijn ontvangen. Men zal echter alles in het werk stellen om zoo spoe dig mogelijk de talrijke aanvragers te bevredi gen. Ook werd geïnformeerd naar de mogelijk heid om voortaan met één maal per dag stem pelen te kunnen volstaan, daar thans een con troleur voor deze steunverleening is aangewe zen. Het bestuur antwoordde, in deze richting reeds de noodige stappen bij het college van B. en W. te hebben gedaan. ONDERLING VEEFONDS. In het café van de heer J. Aardenburg ver gaderde het Onderling Veefonds onder voor zitterschap van den heer C. Baltus. Bij de opening deelde de voorzitter mede dat het bestuur zich verplicht heeft gevoeld deze ver gadering te houden. Volgens spr. is de laatste vergadering in de beste harmonie verloopen, echter blijkbaar niet naar den zin van enkele bestuursleden en verschillende leden. Van andere zijde heeft spr. vernomen, dat er een nieuw fonds is opgericht. Deze verbrokkeling vindt hij hoogst gevaarlijk in dezen slechten tijd. Ongeveer alle leden van het nieuwe fonds zijn volgens het reglement nog lid van het oude fonds en daar dit koninklijk is goedge keurd zal het bestuur alle middelen te baat nemen om die leden aan hun Verplichtingen te laten voldoen. Ook zullen twee bestuursleden alle uitge treden leden nog eens nagaan. Vervolgens wordt besloten om het aantal bestuursleden van 9 op 7 te brengen, waarmee de vergadering accoord gaat. Hierdoor blijven nog twee vacatures, hierin worden gekozen de heeren C. Sprenkeling te Castricum en J. Stengs te Heemskerk. Nog wordt meegedeeld dat in het fonds ongeveer 230 koeien verzekerd zijn. De kwitanties zullen voortaan met 14 dagen zicht worden gepresenteerd, is dan nog niet voldaan, dan zal het bestuur eijn maatregelen nemen. MIDDENSTANDS RECLAMECAMPAGNE. Gelijktijdig met de „Mica" werd ook plaat selijk een reclame-campagne gevoerd. Na keuring der ingekomen formulieren was de uitslag der prijswinnaars de volgende: 1. Mej. J. Beentjes, Oosterstreng f 7,50; 2. P. Bakkum, Voorweg, f 5, 3. mej. Kloes, Oos terstreng f 5, 4. mej. Molenaar, Voorweg f 2,50, 5. G. Limmen, Voorweg f 2,50. 6. A. Welp. Voorweg f 2,50, 7. S. Zonneveld. Rijksstraatweg f 2,50, 8. J. v. Duivenvoorde, Luttikeie f 2, 9. G. Groot, G. v. Assendelftstraat f 2, 10. N. Schouws, Oosterstreng f 2, 11. A. de Haan, Heiloo, f 2, 12. J. de Weert, Rijksstraatweg f 2, 13 H. v. Keulen, Cieweg f 2, 14. G. Berg, Marquettelaan f 2. 15. A. de Wildt, Hoflan- derweg f 2. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer S. Zonneveld, Rijksstraatweg 53. R. K. VOLKSBOND. Maandag 30 November, houdt de R. K. Volksbond 's avonds half acht een ledenver gadering in het R. K. Verenigingsgebouw. De Regeeringspersdienst meldt: Aangezien de prijsverhooging tus- schen de tarwe en de andere akker bouwgewassen thans zoodanig is, dat de beperking van den verbouw van tarwe tot ten hoogste 1 3 van de ge heele oppervlakte bouwland zooals voorgeschreven in artikel 2, lid 1, van de Crisistarwebeschikking 1936 niet meer noodzakelijk is, wordt hier mede ter algemegne kennis gebracht, dat deze beperking is opgeheven. De Bilt voorspelt AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 26 NOVEMBER Stadsschouwburg: Gezelschap Jan Musch met „Baron Tip", 8.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrand Theater: ..F^mhrandt" met Charles Laughton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Komedie om Geld" Nederlandsche film. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Chineesch goud" met Gary Cooper. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Slotaccoord" met o.a. Willy Birgel en Lil Dagover. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER Palace Filmac 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen. Nieuw programma. „(HERWONNEN LEVENSKRACHT". In restaurant „Sonnevanck",,hield de plaat selijke afdeeling van Herwonnen Levenskracht Woensdag een propaganda-avond met ver tooning van lichtbeelden. Na een kort openingswoord van de plaat selijken voorzitter, den heer v. d. Mey, begon de heer H. B. Haver, hoofdbestuurder der vereeniging, zijn toelichting bij de lantaarn plaatjes, door er op te wijzen, dat omstreeks 1914 nog jaarlijks 14000 sterfgevallen door tuberculose voorkwamen, tegen thans 5 a 6000 per jaar. Met vele duidelijke beelden toonde hij de vreeselij ke verwoesting aan, welke de tuberculose-bacil in alle lichaamsdeelen zoo wel de edele organen als ons beendergestel kan aanrichten. Daarbij gaf de spreker nuttige wenken alshet ademen door de neus, inplaats van door den mond; het gevaar van het ge bruik van ongekookte of niet gepasteuriseerde melk en zeker niet in de laatste plaats den raad: laat het zonlicht toch vooral in de woningen binnen komen. Dit laatste vooral is een uitstekend bestrijdingsmiddel van de tuberbacil. Wetenschappelijk is komen^ vast te staan, dat de tubercelbacil aan 't directe zonlicht blootgesteld in twee uur gedood is. Een tweetal plaatjes herinnerde aan den ont dekker van deze, gevaarlijke bacil, de Parijsche dokter R. Koch en aan Dr. Calmet, de uit vinder van het bestrijdingsserum. Na deze algemeene inleiding werden vele goedgeslaagde plaatjes getoond van het sana torium der vereeniging „Berg en Bosch" te Bilthoven. Deze gaven een goeden indruk van de instelling, die over een terrein van 47 H.A. beschikt en pl.m. f 200.000 aan stichtingskos- ten vergde. Ruim 400 personen worden er verpleegd en regelmatig moeten aanvragen afgewezen worden wegens plaatsgebrek. De directeur-geneesheer Dr. Bronkhorst beschikt over de modernste hulpmiddelen, ook voor chirurgische tuberculose. Voor zijn instelling kon hij aan de hand van de statistiek bewijzen dat 80 pet, van de verpleegden als genezen ontslagen werden. Tenslotte deed spreker een krachtig beroep op de jongeren om toch met hun gezonde jeugd zich te geven voor hun zieke medemen- schen wanneer een beroep op hen gedaan wordt voor de bloempjesverkoop en op de ouderen om 't werk der vereeniging te steunen door de vrijwillige stuiversactie. Van 4 tot 7 Januari. 's-GRAVENHAGE. 24 November. Naar wij vernemen heeft de minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart in verband met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld, burgemeester en wethouders van alle gemeenten ge machtigd, een al dan niet voorwaar delijke ontheffing van de winkelslui tingswet te verleenen voor het tijdvak van 4 tot en met 7 Januari 1937. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 24 November 1936. R. D. van der Veldt, koopman in wegen-ma terialen, wonende te Heemstede, Rembrandt- laan 8. Curator Mr. A. Beets, wonende te Haarlem. W. A. Felix, handelende onder den naam Gebrs. Felix, smid, wonende te Heemstede, Oudé Posthuisstraat 30. Curator Mr. D. de Jong, wonende te Haarlem. F. H. Felix, handelende onder den naam Gebrs. Felix, smid, wonende te Haarlem, Wa genweg 31. Curator Mr. D. de Jong, wonende te Haarlem. Gerrit Kniep, koopman in lompen en oud ijzer, wonende te Aalsmeer, Kudelstaartsche- weg 60. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft, wonende te Aalsmeer. D. Gerritse, landbouwer, wonende te Wijk aan Zee, gemeente Beverwijk, Curatrice Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen Dols, wonende te Haarlem. J. F. de Geus, handelende onder de firma J. F. de Geus, voorheen firma B. Hagen, timmerman en aannemer, wonende te Haar lem, Olmenstraat 12 zw. Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. C. G. Tabak, koopman in groenten en fruit, wonende te Beverwijk, Meerstraat 74, Cura tor Mr. J. A. B. Sanders, wonende te Bever wijk. P. Veenis, houthandelaar, wonende te Krommeniedijk 12 B, zaak drijvende te Wor- merveer. Curator Mr. H. J. M. Tonino, wo nende te Haarlem. De Naamlooze Vennootschap van Vught's Weegwerktuigenfabriek N.V., gevestigd te Heemstede, en kantoorhoudende Heerenweg 83, Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillissementen Mi*. E. J. W. Top te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: J. F. Lindeman, timmerman en aannemer, wonende te Bloemendaal, Schoolpad 4. Cura tor Mr. L. G. van Dam, wonende te Haarlem. J. Huybregts, papierhandelaar, wonende te Purmerend, Kanaalkade 20. Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam. P. Otto, radiohandelaar, wonende te Aals meer, Zijdstraat 17. Curator Mr. W M. Gun ning, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uitdeelings lijst van: J. H Hulsbergen, loodgieter, wonende te Haarlem, Soutmanstraat 50; Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. Th. C Dobbe, landbouwer, wonende te Vo gelenzang, gemeente Bloemendaal. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, wonende te Haarlem. Meest zwakken Oostelijken tot Zuide lijken wind, nevelig of betrokken, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 772.0 m.M. te Saerna. Laagste 747.3 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 41 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 38 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 1.13 uur; n.m. 1.34 uur. Zaterdag v.m. 2.02 uur; n.m. 2.22 uur. Zondag v.m. 2.52 uur; n.m. 3.13 uur. Levering van 8800 ton Schotsche haring. 's-GRAVENHAGE, 26 November. De ree- dersvereeniging voor de Nederlandsche ha- ringvisscherij heeft heden een derde haring contract met Rusland afgesloten. Dit con tract betreft de levering van 8800 Schotsche tonnen haring. Door tusschenkomst van deze vereeniging is dus dit seizoen het zeer be langrijke totaal-kwantum van 78.800 Schot sche tonnen haring aan Rusland verkocht. Op het V. U. C.-terrein had Woensdagavond een wedstrijd plaats tusschen twee Zwaluwen- elftallen voor de samenstelling van het Zwa luwen-elftal, dat op 9 December te Brussel te gen de Roode Duivels zal spelen. De wedstrijd heeft al zeer weinig nieuwe ge zichtspunten opgeleverd De deelnemende spelers, die tot dusverre in hun club in goeden vorm waren, bevestigden dezen vorm en uit blinkers waren er over het algemeen niet, be houdens enkele uitzonderingen. Het A-elftal vormde over het algemeen een beter sluitend geheel, waar tegenover de B- ploeg een tikje meer enthousiasme stelde Uitblinkers in de A-ploeg waren Heetjans, Van Gooi en Dijkstra. Bergman was door zijn snelheid dikwijls tot goede dingen in staat, doch wisselde dit met zwakke momenten af. Van Houtum speelde een nuttige partij met zoo nu en dan zeer goede momenten. In de B-ploeg was Mij ling, na een zwak be gin, de beste; goed werk leverden de beide H. V. V.'ers Bool en Van der Luur. De rest kwam niet boven het middelmatige. In het veld was het krachtsverschil niet zoo heel groot, maar voor doel was dat van de A-ploeg nuttiger en doortastender, vooral ook door het sublieme werk van Heetjans, dien wij gaarne eens in de plaats van Smit zouden wil len zien, al heeft hij misschien iets minder ausdauer. De blauwen hielden het spel over het alge meen te kort, waardoor verscheidene goed op gezette aanvallen op de verdediging der witten strandden. De witten namen voor rust een 41 voor sprong door Heetjans (2), Van Houtum en Bergman. Van der Luur scoorde een goed doelpunt voor het B-elftal. Na rust vergrootte v. d. Bout, die voor Van Houtum is ingeval len, den voorsprong tot 51. De elftallen waren als volgt samengesteld: Wit: Dijkstra (Z.F.C.) doel; Van Asten (Velox) en v. d. Hoven (Longa) achter; De la Mar (Haarlem), Van Kuylen (Hengelo) en Van Gooi (Haarlem) midden; Stam (Ajax), Engelsman (Quick N.), Van Houtum (Longa), Heetjans (P.E.C.) en Bergman (BI. Wit) voor. Blauw: Mijling (Tubantia) doel; Van Eysden (O.D.S.) en Cuyten (N.E.C.) achter; Bool (H. V.V.), Faber (Quick N.) en v. d. Burg (Coal) midden; Jaarsma (Heracles), v. d. Luur (H. V.V.), De Bruyne (Meteoor), Verschoor (Em ma) en Van Walsum (R.F.C.) vóór. Na den wedstrijd tusschen twee Zwalu wen-elftallen, die Woensdagavond op het V.U.C.-terrein gespeeld werd, zijn de elftal len, die op 9 December resp. te Brussel en Rotterdam zullen spelen, samengesteld. De samenstelling van het elftal, dat des avonds tegen de Roode Duivels in het Heys- sel-Stadion te Brussel zal spelen, is als volgt; Doel: Halle (Go ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Peijenoord), Ande- riesen (Ajax), en Breitner (HD.V.S.) Vóór: Stam (Ajax), Van Spaendonck (Neptunus), Lungen (A.F.C.), Heetjans (P. E.C.) en Bergman (Blauw Wit). Reserves: Dijkstra (doel), v. d. Hoven (back), Van Gooi (midden) en vóór: Van Walsum en Van Houtum. De Nederlandsche bondsploeg, welke even eens op 9 December des middags te Rotter dam tegen een Hongaarsch elftal op het Sparta-terrein zal spelen, is als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Cuyten (N.E.C.) en Van Stok ken (D.W.S.) Midden: Pellikaan (Longa), Wilders (Blauw Wit) en v. Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord), de Bock (Bloemendaal), Bakhuys (HB.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8