Strijd teMadrid weer opgelaaid. RADIO KOOI „Rijksboerendag"in Duitschland Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Nog steeds gevechten in de universiteitswijk. Congressisten in een gemoedelijk stadje bijeen. PROGRAMMA MÏANDA'G 30 NOVEMBER 1936 Consuls van Oostenrijk en Paraguay te Bilbao vermoord? Hess en Goering spreken op het Rijksboerencongres. Mussolini het volgend jaar naar Centraal Europa? Volkenbondsraad op 7 of 14 December bijeen. Polen. Politieke en cultureele samen werking met Roemenië. Socialisten uit Kanton- bestuur verdwenen. Rusland's vlootsterkte. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. MINIMUM-TARIEF Militaire opstand eischt dooden en gewonden. Ook Italië in het anti-commu nistische font? Oosferduinweg 84 Tel. 4264 - IJmuiden-Oost Goslar's voortreffelijke boerenhoogeschool. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Duitsch vliegtuig na landing in brand gevlogen. DRAISlflA-vAN-VALKENBURG 'Sr:] e A -I LEVER] De speciale correspondent van Havas bij het leger der opstandelingen deelt mede, dat de rechtsche troepen Zaterdag na een hevig ar tillerievuur een aanval déden op de Tetouan- wijk bij Quatro Caminos. Een aantal huizen was hier in ware forten veranderd. O.a. bezet ten de opstandelingen een huis van zes ver diepingen, dat met 32 mitrailleurs werd ver dedigd. De aanvallers konden niet verder doordringen. De vertegenwoordiger van Havas te Madrid bracht een bezoek aan een gedeelte van het front van Madrid tusschen Quatros Caminos en de z.g. Vehesa de la Villa. Het Casa Velasquez, dat door de regeerings- troepen bezet is en het ziekenhuis, van waar uit de belegerde Marokkanen op de loopgraven der regeeringstroepen vuren, vormen de be langrijkste punten waar gestreden wordt Van de Casa del Campo schieten de batte rijen der opstandelingen voortdurend op de stellingen der regeeringstroepen, doch geen enkele ernstige actie wordt op touw gezet. De militietroepen zitten stevig verschanst in de van mitrailleurs voorziene verdedigingswer ken. Wegens het slechte weer of gebrek aan vei ligheid nemen de aanvallers een afwachten de houding aan. In den sector van Pozuelo Humera ten Noordwesten van Madrid heeft de infanterie der opstandelingen, gesteund door tanks Zondag getracht de linies der re geeringstroepen te doorbreken, doch wegens den door dezen geboden tegenstand, moesten zich zich weder terugtrekken. Voorts werd gisteren uit Madrid gemeld, dat de opstandelingen na een hevig voorbe reidend artillerievuur in de universiteitswijk overgingen tot den aanval, welke eveneens werd afgeslagen. De regeeringstroepen hebben voorts de dor pen Ciemposuelos, Getafe en Villaverde aan gevallen. Zij bezetten nieuwe stellingen en de opstandelingen moeten hierbij zware verliezen geleden hebben. Het bombardement van Ma drid door de opstandelingen eischte nog enkeel slachtoffers. Van het front in Aragon wordt gemeld, dat een aanval der opstandelingen bij Huesca werd afgeslagen. Nabij Cas-oe voerden de re geeringstroepen enkele krachtdadige verken ningen uit, waarbij de opstandelingen terug v/erden gedreven. Een groote hoeveelheid Re- mington-geweren en munitie wiel de regee ringstroepen in handen. Aanval met treinen. Generaal Queipo de Llano heeft voor de microfoon o.a. mededeelingen gedaan over den aanval van de regeeringstroepen tusschen Grado en Oviedo. Hij verklaarde dat tenge volge van een tegenaanval der opstandelingen, de regeeringstroepen meer dan 450 dooden op het slagveld achterlieten, benevens een aan zienlijke hoeveelheid materieel. Ook bij Valdemoro wilden de regeerings troepen aanvallen met een pantsertrein en een transporttrein van 25 wagens. De aanval werd evenwel met zware verliezen voor de regeeringstroepen afgeslagen. Omtrent dezen aanval deelt de speciale correspondent van Havas mede, dat omstreeks acht uur in den ochtend de beide treinen kamen aangereden en stopten tusschen Ciem- pozuelos en Valdemoro. Uit den pantsertrein werd een hevig vuur geopend op de stellingen der opstandelingen, terwijl de regeerings- militie uit den transporttrein steeg en in tirailleurlinie oprukte. Terzelfder tijd kwam een afdeeling cavalerie van de regeerings troepen uit de vallei van de Jarama te voor schijn. De bevelhebber van de opstandelingen ver zamelde onmiddellijk een sterke macht ca valerie en drie batterijen artillerie. Na een vuurgevecht van een uur trokken de regeeringstroepen plotseling terug achter volgd door de cavalerie van de opstandelin gen. De beide treinen trokken naar Madrid terug. Consuls van Oostenrijk en Paraguay te Bilbao vermoord? Het persbureau van het hoofdkwartier der opstandelingen te Salamanca publiceert het volgende bericht: „De consuls van Oostenrijk en Paraguay zijn door de rooden en se paratisten te Bilbao laaghartig ver moord. Om deze misdaad te veront schuldigen, beschuldigt men de slachtoffers van spionnage. De rechtvaardigheid verplicht ons nadrukkelijk te verklaren, dat het nationalistische leger in geen enkel contact of verbinding heeft gestaan met deze buitenlandsche diplomatieke vertegenwoordigers. Wij zullen onze oprechte droefheid betuigen aan de regeeringen van Oostenrijk en Paraguay over deze schandelijke misdaad, welke naar wij dachten nooit op Spaanschen bodem zou kunnen plaatshebben". Havas maakt nog bekend, dat generaal Queipo de Llano voor de radio het bericht heeft tegengesproken, dat de zoon van Largo Caballero ter dood zou zijn gebracht. In de slotzitting van het Boerencongres te Goslar heeft Rudolf Hess een rede gehou den, waarin hij het leger roemde en den nadruk legde op de beteekenis van het ac- coord met Japan. Hij zeide onder meer: „Wij staan aan het begin van een groote krachtsinspanning ter verwezenlijking van het vierjaarplan. Een ne derlaag op het gebied der voedselvoorziening zou het bolsjewisme bevorderen. Duitsch- land heeft den slag om de voedselvoorziening gewonnen. De Duitsche arbeider heeft geen hoog loon, maar hij is er trotsch op, dat hij werkt, want hij weet. dat de vruchten van zijn arbeid worden beschermd door het leger, welks wapenen worden geschapen door het Duitsche genie. De wereld weet ook, hoe goed die wapens zijn en Duitschland, hoe noodig zij zijn". Hess verdedigde Duitschland tegen de be schuldiging, dat het tweedracht tusschen de bevolking wil brengen. Wij willen aldus Zeide hij de volken boven alle regee- ringsvormen vereenigen in den strijd tegen de misdadigers, die hen willen vergiftigen. Duitschland wil andere landen niet zijn regeeringsvorm opdringen, maar het weet, dat de komintern den volken haar politieke denkbeelden wenscht op te leggen. Rijksminister Goering zeide, dat de boeren al hun energie in dienst van het vierjaarplan moeten stellen. Hij sprak o.a. over de beteekenis van de overeenkomst met Oosten rijk. Onze twist met Oostenrijk aldus Goering is vergeten. Wij hopen, dat onze besprekingen met Oostenrijk steeds nauwer zullen wor den. Er is thans geen sprake meer van een „Anschluss", maar van een „Zusammenschluss", waarbij beide staten hun eigen plaats behouden. Het vierjaarplan, zei Goering, bedoelt een compromis tusschen landbouw en industrie ter verzekering van de voorziening van le vensmiddelen en grondstoffen. Indien men ons wil afsnijden van de rest der wereld aldus Goering zullen wij ons door eigen energie verschaffen, wat men ons niet wil ge ven. Omdat men Duitschland koloniën wei gert, zal het rubber produceeren, dat beter is dan de koloniale rubber. Goering kondigde nieuwe beperkingen op het gebied der levensmiddelen aan. De minister van landbouw, Darré, deed een heftigen aanval op de communistische land bouwpolitiek, waartegenover hij den „na tionaal-socialistischen productieslag" stelde. Hij keerde zich tegen de „landjonkers, die weigeren den nationaal-socialistischen arbeid op hetgebied der voedselvoorziening te erken nen en tegen zekere „leeghoofdige geleerden". Te Rome gaat het gerucht, dat Mussolini het volgend jaar een bezoek zal brengen aan Centraal Europa en hierbij een onderhoud zal hebben met de staatshoofden van Duitschland Oostenrijk en Hongarije. Een bevestiging van dit bericht is nog niet ontvangen. Het gerucht heeft zijn oorsprong in Hon- gaarsche kringen. Men sprak hier over de mogelijkheid van een reis van Mussolini naar Boedapest in Mei van 't komend jaar. Dit zou evenwel geen tegenbezoek zijn voor het bezoek van Horthy aan den koning van Italië. Hieraan werd toegevoegd, dat de duce ook Weenen zou bezoeken en de nabijheid van de Duitsche grens was aanleiding om te veronderstellen, diat de duce naar Berchtesgaden of München zou gaan. Deze geruchten kunnen slechts met de noo- dige reserve worden aanvaard en in Duitsche kringen wordt ontkend, dat op het oogenblik sprake is van een onderhoud tusschen den Duce en den Fuehrer. De secretaris-generaal van den Volkenbond heeft den leden van den Volkenbondisraad een telegram doen toekomen, waarin hij voorstelt, dat de Raad bijeenkomt op 7 of 14 December. Een definitief besluit zal worden genomen, nadat de antwoorden zullen zijn binnenge komen. De vergadering zal waarschijnlijk te Genève worden gehouden. Na het vertrek van den Roemeenschen minister van Buitenlandsche Zaken, Anto- nescu, is te Warschau een officieel commu nique uitgegeven, waarin o.m. geconstateerd wordt, dat er een volkomen overeenstem ming van inzichten bestaat tusschen de Polsche en Roemeensche regeeringen, welke overtuigd zijn van de noodzakelijkheid waak zaam in den huidigen toestand het nauwste contact te handhaven. Het Poolsch-Roemeen- sche bondgegnootschap vormt een der doel matige opbouwende elementen van de sta bilisatie der internationale betrekkingen en van de veiligheid in Europa. Besloten werd onder alle omstandigheden de beginselen, vastgelegd in het Poolsch-Roemeensche ga- rantineverdrag te handhaven. Besloten werd het bondgenootschap uit te breiden tot alle terreinen van het practische leven. Zoo zagen de ministers onder oogen een spoedig bezoek aan Warschau van den Roemeenschen minister van onderwijs, den chef van den generalen staf van het Roe meenschen leger en den gouverneur van de Nationale Bank van Roemenië. Er werd een conventie onderteekend betreffende cultu reele samenwerking tusschen beide landen. De definitieve resultaten van de verkiezingen in het kanton Genève voor den staatsraad luiden, naar Havas meldt, dat de lijst der natio nale entente een meerderheid heeft behaald van ongeveer 8000 stemmen op de candidaten van de socialisti sche lijst. De nieuwe raad zal dus be staan uit zeven vertegenwoordigers der burgerlijke partijen, terwijl de so cialisten, die tot dusverre een meer derheid in dit lichaam hadden, er niet weer terugkeeren. Er was ongeveer 82 procent der kiezers opgekomen. Wanneer wij onze vloot van 1 Januari 1933 stellen op 100 pet., was onze duikbootvloot eind 1936 met 715 pet. gestegen, terwijl het aantal der andere kleine gevechtschepen, die tezamen met de duikbooten de kusten moeten verdedigen, met 300 pet. is (tegenover het oude raadhuis). Geheel gebit met inb. van trekken ƒ35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) toegenomen. Het aantal stukken ge schut van vèrdragende zware kali bers voor de kustverdediging is met 75 pet. toegenomen. De luchtbescher ming der vlootbases steeg naar het aantal stukken geschut met 100 pro cent, De marineluchtstrijdkrachten zijn thans 510 pet. grooter dan in 1933. Orlow besloot zijn rede met de woorden: Wanneer wij den algemeenen internationalen toestand bekijken en daarbij rekening houden met alle gebeurteissen, die zich afspelen in de kapitalistische wereld rondom Rusland, dan moeten wij bouwen, en wij bouwen thans een werkelijke groote vloot, die schepen van alle klassen omvat en die op het hoogste techni sche niveau staat. Havas meldt uit Quito, dat een ge deelte van het leger tegen de regee ring van president Frederic Paez in opstand gekomen is. De minister van binnenlandsche zaken en het hoofd der politie werden door de opstande lingen gevangen gezet. De rebellen doodden 10 officieren. De opstand bleef tot Quito be perkt en de president heeft opdracht gegeven dezen stevig te onderdrukken. Naar officieel wordt gemeld werden bij deze poging tot opstand 29 perso nen gedood en 69 gewond. Een groot aantal personen is gearresteerd, waaron der Pedron Velasco Ibarra, de broeder van den vroegeren president Ibarra en verscheidene buitenlanders, wier identiteit nog niet kon worden vastge steld. Het schijnt, dat de orde na een gevecht van vier uur kon worden her steld. Litwinof spreekt van het „Japansch- Duitsche militaire bondgenootschap". In een groote rede voor het Russische con gres over de buitenlandsche politiek, heeft de volkscommissaris van buitenlandsche zaken, die ongeveer anderhalf uur achtereen sprak, o.m. gezegd, dat hij er op grond van gegevens uit de meest betrouwbare bronnen van verze kerd was, dat Italië Japan een pact heeft aan geboden, analoog aan het Japansch-Duitsehe verdrag. Wat dit laatste verdrag betreft zeide Litwi nof, dat hij het volledig bewustzijn van zijn verantwoordelijkheden kon bevestigen, dat het „Japansch-Duitsche militaire bondgenoot schap" het resultaat is van vijftien maanden onderhandelen tusschen den Japanschen mili tairen attaché te Berlijn en de Duitsche diplo maten. Voorts verklaarde Litwinof nog: De U. R. S. S. wil geen bondgenooten, noch bloes, maar biedt eenvoudig samenwerking aan voor den vrede. (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen correspondent). GOSLAR, 26 November 1936. Uit alle deelen van het Rijk zijn de boeren leiders met enkele uitverkorenen uit hun gou wen voor den jaarlijkschen Rijksboerendag samengekomen in de oude „Rijks- en Hanze stad" Goslar. die nu officiëel de „Rijksboeren- stad" is. Wat we jaarlijks op den Bückeberg beleven is een demonstratie der boeren, in Goslar werpen de gouwleiders, mannen uit weten schap en practijk, een blik op het afgeloopen jaar en bespreken de resultaten en nieuwe voorstellen ter bevordering van den „Erzeu gungsschlacht", de campagne, om de land bouwproductie tot de grootst mogelijke hoog te op te voeren. De ontvangst, die hier de buitenlandsche journalisten en de vertegenwoordigers der vreemde staten ten deel viel, was geheel in overeenstemming met het gemoedelijk karak ter van het idyllische Harzland. Wel staan overal als soldaten op wacht, S.S. mannen in hun zwart uniform en met den zwaren ijzeren helm op 't hoofd, maar zij zijn er, om de vreemde gasten den weg te wijzen en gevraag de inlichtingen te verschaffen en doen dit, nadat zij op soldatenmanier de hakken heb ben samengeslagen, op de prettige manier van gemoedelijke boerenjongens. Alles ademt die gemoedelijkheid van het militaire concert met zang van Goslar's jagersbataljon tot het „Zum Wohl" der kellnerinnetjes. Velen in ons land kennen den geest van het bekoor lijke Harzgebergte, welnu alle binnen- en buitenlanders, die hier zijn samengekomen, zijn van dien geest doortrokken. Het is de uit stekende regie van een goed gevoerde propa ganda, die dergelijke demonstraties, vergade ringen en feestelijkheden organiseert in een omgeving, die door idyllische -of grootsche na tuurschoonheid het menschelijk gemoed zoo gunstig beïnvloedt. En daarom ook zullen de algemeene vergaderingen -morgen onderbro ken worden voor verschillende toeren door het Harzgebergte met zijn besneeuwde dennen en zijn mooie stadjes en gehuchten. De verschillende afdeelingsvergaderingen die Zondag waren begonnen, zijn gisteren in een algemeen samenzijn besloten met het mi litaire concert en vanmorgen opende de boe renminister Darré de algemeene vergaderin gen met een begroeting, die dezen keer een heel bijzonder karakter droeg. Hij begroette met name de vertegenwoordigers van Argen tinië, België, Denemarken, Dantzig, Engeland, Estland, Frankrijk, Nederland, IJsland, Italië, Japan, Joego-Slavië, Letland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Zuid-Afrika. Zweden, Zwit serland, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. Toen Japan genoemd werd, brak er een stormachtig applaus en bravogeroep uit, dat minutenlang aanhield, het was een uitbartsing van vreugde over de nieuwe vriendschap door het verdrag met Japan. Eenige bijval voor het pact, het verdrag of de overeenkomst met Italië kwam hier bij het noemen van den ouden wispel- turigen vriend heelemaal niet tot uiting, wel werden ook Oostenrijk en Hongarije met ap plaus begroet. Er werd gesproken over „den arbeid op de markt", „het werk op de boer derij" en „de bewerking van de menschen". Er zal nog gesproken worden over „hoeren dom, Duitschen geest en Duitsche wetenschap" „boerengeloof en het erfgoed der voor ouders" „boeren en vierjarenplan", een the ma, dat op dezen boerendag overheerschend is. Wij kunnen de bijzonderheden van al deze onderwerpen niet nader behandelen, zij zijn een nationaal-socialistische geloofsbelijdenis en de experimenten, die gemaakt worden, hoe vernuftig soms ook. zijn voor ons nog maar proeven, waarvan de resultaten moeten wor den afgewacht. Te constateeren valt slechts een energiek eendrachtig werken, -dat niet zonder goede resultaten is gebleven. Wij willen toch nog wel even een der con clusies weergeven, waartoe de afdeelingsver- gadering voor zuivelproductie is gekomen. Duitschland zou met zijn eigen botervoorraad kunnen uitkomen, als de jaarlijksche melk productie per koe kan worden opgevoerd van 2300 tot 2700 liter. De „Duitsche mensch" kan ook meehelpen door uitsluitend afgeroomde melk te drinken! D.w.z. als hij nu eenmaal toch melk wil of moet drinken. Met lof willen wij echter melding maken van de „boerenhoogeschool" in Goslar, een keurig ingericht pensionaat voor boerenknapen en boerinnetjes, die zich op de lagere boeren- school hebben onderscheiden en ook reeds in de boerderij flink hebben meegewerkt. Op rijkskosten volgen zij er een bijzondere cur sus, waarvoor ongeveer 3 maanden noodig zijn. Hier wordt ook het onderwijspersoneel voor de lagere boerenscholen gevormd. De boe renstand is er een waardevol opleidingsin stituut en de bekoorlijke stad Goslar een mooi gebouw door rijker geworden, het dui zendjarige Goslar met zijn historisch raad huis, waarvan de bouw in het begin der twaalfde eeuw is begonnen, zijn Kaiserpfalz en markten en straatjes met de vele archi tectonische kunstschatten uit alle tijdperken. Het aardige stadje kon al zijn gasten niet onder dak brengen en daarom wonen we in Bad Harzburg, vliegen 4 maal per dag heen en weer in de omnibus voor de „Ausland- presse" en hebben door deze 18 kilometer tochtjes al reeds een voorproefje van den toer door den Harz op onzen vrijen Vrijdag. H. L. Passagiers licht gekwetst. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat het ver keersvliegtuig van de lijn LondenBerlijn, de „Marshall von Bieberstein" Zaterdagmiddag voor de landing te Hannover door ijsafzetting te vroeg met den grond in aanraking is geko men, waarbij het toestel licht beschadigd werd. Nadat alle passagiers en de bemanning het toestel verlaten hadden vloog de machine in brand, tengevolge van het feit, dat een benzinetank bij het raken van den grond ge scheurd was. Van de in totaal 15 inzittenden van het toestel liepen 7 lichte verwondingen op. Na verleening van de eerste hulp konden zij hun reis voortzetten. Orlow. de commandant der Russische zee- strijdkrachten zeide op het congres o.m.: Met het oog op zoo dreigende feiten als het toenemende gevaar van nieuwe imperialisti sche oorlogen, in het bijzonder van den kant van Duitschland en Japan moesten wij de laatste jaren een machtige verdedigingsvloot bouwen en wij hebben die gebouwd, waarbij wij de vloot combineerden met de kustverde diging en de marineluchtstrijdkrachten. -^ACHTWVN SMAAK-PRÜ5 70ct. (Adv. Ingez. Med.} Thijs klom dapper verder, dwars door de wolken heen. Het was daar heel koud en guur, en Thijs vond het er heusch geen pretje. Maar hij was zoo bezorgd over Dickie, dat hij steeds verder klom, hoewel zijn handen pijn deden, en zijn armen erg moe werden. „Wie weet," dacht hij, „welk monster Dick meegevoerd heeft. Ik hoop maar, dat hij er heelhuids afkomt. Wat doet dat kereltje ook zoo ver weg te loopen!" Plotseling werd het weer lichter. Hij was door de wolk heen en nu zag. hij tot zijn verbazing een groot gebouw. Wij weten al, dat dit het kasteel van den toovenaar was, maar Thijs begreep er niets van. Het touw hield op, en Thijs begreep, dat Dickie wel in het kasteel te vinden zou zijn. DINSDAG 1 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15, en 10.— Gram.pl. 11.30—12.09 Godsd. halfuur. 12.15 KIRO-orkest en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 5.00 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. (Om 5.45 Felicitatiebezoek)6.40 Espe- rantocursus. 7.Berichten. 7.15 Causerie over den Ned. R.K. Blindenbond. 7.35 Sporthalfuur 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 Het KRO-Orkest en Guitaarrecital. In de pauze: Causerie over Kinderpostzegels. 9.35 „Een Indiëvlucht vroeger en nu", causerie. 9.50 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Gram.pl. 10.45 De KRO- Boys m.m.v. solist. 11.10 Gram.pl. 11.2-0 De KRO-Boys. 11.40—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Gram.pl. 11.Keukenpraatje. 11.30 Gram.pl. 12.De Octophonikers en grm.pl. 2.Het Omroeporkest 3.Knipcursus. 4.— Piano-recital. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest 7. Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. 8.10 Lief dadigheids-oproep van het Leger des Heils. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Gram.pl. 10.20 Bridgeles. 11.Berichten A.N.P. Het AVRO-Dansorkest. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Gram.pl. 12.10 Het Röyal Theatre-orkest. 1.502.20 H. Engleman's kwin tet m.m.v. solist. 4.20 „Kingsford-Smtih Lost", causerie. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5. Gram.pl. 5.35 Mario de Pietroe en zijn Mando line-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Piano-recital. 7.20 Orgelspel. 7.50 „Is there a village com munity", dialoog 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten m.m.v. solist. 8.5-0 Guitaar-recital. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Kosmische Stralen. 10.Komische dialoog. 10.15 Zang en piano. 11.20 Lew Stone en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Poulet-kamer- orkest. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Pasdeloup- kamerorkest. 9.05 Zang. 11.2012.35 Pascal- dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Omroep- kleinorkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Om roeporkest. 3.20 Omroepkleinorkest. 7.30 Arndt Robert's dansorkest en G. Freundorfer's or kest. 8.20 Orkest en koor van de Bachver- eeniging. 10.11.20 Omroepkleinorkest, bala laikakwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Klein- orkest. 6.50 Gram.pl. 7.20 .Salonorkest. 8.20 Het Belgisch Nationaal orkest en zangvoor dracht. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.2-0 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Om roepdansorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon orkest. 6.25 en 7.05 Gram.pl. 6.20 „Le Maitre de Chapelle", opera. 9.35 Omroeporkest. 10.30 11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek door A. Robert en G. Freundorfer's orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Hans von Benda's kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2