VERWACHT WORDENDI E SCHEPEN: IJMUIDEN Maatregelen tegen de puf visscherij. Concert „Nieuw Hosanna". VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART DINSDAG DEC. "1936 HEEMSKERK SANTPOORT Inbraak te Santpoort. Verbittering in Katwijk. De lezen het volgende in Katwijk's Week blad: Vele bladen vermeldden dezer dagen, dat er een groote verbittering is ontstaan onder de visschers, omdat de Visscherij Centrale te gen 1 Januari 1937 een maaswijdte heeft vastgesteld van 7% c.M. Dat is zeer juist. De verbittering is zéér groot. Zelfs onzen Katwijkschen visschers, welke over het algemeen nog aan de zijde van onze Regeering staan, en wars zijn van al le revolutionair gedoe, wordt het nu toch wel al te bar. Thans, nu de visschers duidelijk kunnen constateeren (want zij kennen de practijk der visscherij) op welk een ondes kundige wijze met hun bestaan gesold wordt, baant zich hun verbittering een weg uit het geprangd gemoed, naar buiten in soms zeer krasse termen. Men vraagt zich af hoe onze Regeering toch tot een zóó uitermate onzinnigen en alle per ken te buitengaanden maatregel is gekomen. Schrijver dezes is ten volle overtuigd dat onze minister van Visscherijen zeer zeker ge meend heeft, met bekrachtiging van dezen maatregel iets gedaan te hebben in het belang der Visscherij. Onze minister heeft onge twijfeld veel op met onze visschers en hun bedrijven. Doch onze minister heeft zijn adviseurs. Ambtenaren, misschien met een hoofd vol geleerdheid, doch van de practische visscherij geen verstand hebbende. Die practische ken nis heeft men nog lang niet, ook al weet men precies te vertellen hoeveel milimeter een scholletje jaarlijks grooter wordt. Onze minister en de staf van ambtenaren moeten ook weer worden ingelicht door een instelling genaamd „Visscherij-Centrale". Deze V.C. zou bij goede samenstelling en met wering van alle ondergrondsch gedoe, practisch nuttig werk kunnen doen. Doch ook daar is de practijk geheel en al zoek. Men kent de practische visscherij nog lang niet al is men ook eigenaar of beheer der van een aantal visschersschepen. Welke voorstellen of adviezen mag men bij de tegenwoordige samenstelling der V. C. verwachten? Dit is heel gemakkelijk opgelost en in het verleden meermalen gebleken. Het g r o o t-stoomtrawlerbedrijf is in de V. C. vertegenwoordigd. Ook staat vast dat het g r o o t-stoomtraw lerbedrijf maar één wensch heeft, nl, om het kleine trawlbedrijf om hals te brengen, teneinde daaruit voordeel voor zichzelf te verkrij gen. Om deze twee punten draaien alle genomen en nog te nemen maatregelen der Nederland- sche V. C. Het kleine trawlbedrijf, loggers botters, enz. is bijzonder slecht in de V. C. vertegen woordigd en voor zoover zij nog vertegenwoor digd is, wordt zij, zoonoodig, straal gene gerd. Wanneer onze minister dan meent een voor stel of advies te krijgen, waarmede de geheele visscherij gebaat kan zijn, dan blijkt heel spoedig dat het een voorstel is zooals de heeren van het g ro o t-stoomtrawlerbedrijf het graag zouden willen, met uitschakeling der anderen. Zoo moet ieder, zoo moet ook onze minister er tusschen loopen en een maatregel bekrach tigen waarvan de geheeie kleine trawlvissche- rij de dupe is. Laten wij echter nog niet te veel lucht ge ven aan ons overkropt gemoed. Het gezond verstand kan, (zooals meermalen gebleken) zelfs nog ter elfder ure zegevieren. Laten wij alsnog weigeren te gelooven dat onze minister van Visscherijen, zal gedoogen dat de kleine trawjvisscherij kapot gemaakt wordt, enkel en alleen omdat de heeren van het groot-stoomtrawlerbedrijf, dit zoo hard- grondig zouden wenschen. Wij hebben dit stukje uit genoemd blad overgenomen, om aan te toonen welke ge voelens er over de regeeringsmaatregelen le ven in den boezem der kustvisscherij. Dat deze maatregel in het leven is geroepen, opzettelijk om het kleine trawlbedrijf omhals te brengen is natuurlijk geheel onjuist. De schrijver weet vermoedelijk wel beter. Het is evenmin juist, dat de kleine' kustvisscherij slecht in de V. C. vertegenwoordigd is. Zij heeft vertegenwoordigers in de Werkcommis- sie, in de Contactcommissie en in het dage- lijksch bestuur. Groote diepgang. Het met petroleum en benzine van Aruba aangekomen Zweedsche motor-tankschip Pan Gothia passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,7 Meter. Kolenaanvoer. Het Engelsche stoomschip Towneley is van New Castle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. In aanvaring geweest. Het in den Goole-dienst varende Engelsche stoomschip Surreybrook is bij de Engelsche kust in aanvaring geweest met een stoom trawler, waardoor het schip schade beliep. Deze was evenwel niet van dien aard, dat het buiten dienst moest worden gesteld. PAPYRUS STUDIE CLUB. Maandagavond had in de leeszaal van ge bouw „Concordia" een bijeenkomst plaats van de Papyrus' Studie Club, waarin de heer J. Wartenhorst een causerie hield over ,/De Visscherij". Daar de studieclub eerst kortelings is opge richt, werd in deze bijeenkomst een viertal bestuursleden gekozen t.w. de heeren C. Halff, W. Vons, W. van Citters en N. M. D. Kaper. De heer Wartenhorst nam de aanwezigen eerst mee aan boord van een trawler en liet hun de indeeling zien, mede naar aanleiding van eenige teekeningen in doorsnee. Uitstoo- mende, kwam men na menige handeling aan boord tot visschen; waar de netten werden uitgezet, getrokken, ingehaald, de visch aan boord geheschen en verwerkt in de ruimen. Spr. behandelde mede het gebruik van de octant om de zonshoogte te meten. Met volle lading werd de trawler aan de vischhal gemeerd en de meestal duur ver kregen visch ten verkoop aangeboden. Een warm applaus beloonde spreker voor zijn interessante causerie, die zeker ook een aardige reclame inhield voor de „Eet meer Vi^ch"-propaganda. De heer C. Halff dankte namens de aan- v ven den spreker. Vele vragen werden den h- Wartenhorst nog gesteld. Ten slotte werd nog een wetenswaardig heid medegedeeld over de kolonisatie in Nieuw Guinea betreffende het ontdekken van een geheel onbekenden stam, welke nog in een steenien tijdperk verkeert. Het was een interessante avond. Medewerking Kinderkoor „Klimop". Een goed bezet vereenigingsgebouw was ge tuige van het optreden van het Chr. Gem. koor Nieuw-Hosanna, dir. S. Wiersma, dat aldaar een uitvoering gaf na langen tijd ge zwegen te hebben. De voorzitter, de heer H. Geerlofs, sprak het openingswoord. Spr. heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den componist van een der liede ren, den heer P. Meijer, die met zijn echtge- noote uit Amsterdam overgekomen was, om zijn werk te hooren uitvoeren. Bij Nieuw Hosanna is het in het afgeloopen jaar, evenals bij zooveel vereenigingen, geen rozegeur en maneschijn geweest. Ledenver lies en financieele moeilijkheden zijn ook dit koor niet bespaard gebleven, maar gelukkig gaat het thans weer crescendo Aan de leden van N. H. die hun koor trouw gebleven zijn, zei spr. hartelijk dank. Het be stuur weet nu wie voor het welzijn van N. H. voelen en wekt de oud-leden op wederom toe te treden. Het kinderkoor Klimop hoopt half Februari a.s. het bekende „Jantje in Modderstad" op te voeren. Spr. ging daarna voor in gebed. Behalve de bekende figuren uit het koor zagen we vele nieuwe gezichten en zoo viel het te begrijpen, dat directeur S. Wiersma het artistiek ook moeilijk gehad had. Want zijn nieuwe leden moeten toch weer van meet af aan geschoold worden. Het vriendelijke werkje van Ph. S. Vlessing was daarom een goede, gemakkelijke inlei ding tot het mooie Palestrina-koor Adoramus. dat devoot en vol expressie vertolkt werd. Wiersma toonde hier weer eens even, dat hij èn koorleiding èn muzikaliteit bezit. N. H. is echter nog goed in evenwicht en de stemmen klinken ook in het zware gedeelte beschaafd en het geheel is homogeen. Over uitspraak en stabiliteit geen klagen, al werd de laatste in het werkje van Meijer door de Roeske-moeilijkheden even in gevaar ge bracht. Deze Levensvernieuwing zal het voor een koor, dat uitgebreider bezet is, wel beter doen en de harmonische slotzang vraagt er in het bijzonder om. Een juweeltje van koorcompositie is het in mineur gehouden Vrede van Phons Dusch, naar het bekende gedicht van Renee de Clerck. Het ensemble zong het op lofwaar dige wijze en was hierin wel op zijn best. Wierts' Perelkens van de Hey en de Nobel's Adeste blijven dankbare nummers. Het eer ste loopt voor de sopranen tamelijk hoog en dan klinkt het nog niet vrij genoeg; be- heerscht waren de forti en de registers waren „OUD-IJMUIDEN". Een hoekje van de expositie. fraai op elkander afgestemd. Beter nog was dit in het Adeste, dat echter in de bassen nog niet zoo over kwam, als het eigenlijk wel be hoorde; nu was het nog wat ruw. Met Len tezang sloot N. H. dit voor haar artistiek ge slaagde concert. Het kinderkoor „Klimop", dat aan dezen avond medewerkte, is wel heel wat kleiner geworden. We kunnen met het bestuur van N. H. zeggen: waar is de tijd gebleven, toen er meer dan 100 kinderen zongen. Het vroolijke Schaatsenbaan van Bern Diamant werd muzikaal en frisch van opvat ting vertolkt. Zingen kan Klimop nog altijd! Dat hoorden we ook in het Transvaalsche Voorjaarslied, dat een genoegen werd om naar te luisteren: moeilijkheden in uitspraak en nuanceering hadden de kleuters onder de knie. Rhythmisch was de Klokkenwinkel ter dege bestudeerd en werd op veelvuldig ver zoek gebisseerd. Bewonderaar van Cath. van Rennes als Wiersma is, was deze componiste van het kinderlied natuurlijk ook vertegenwoordigd en wel met de bekende Bloemencantate, die vlot en met verve ten gehoore gebracht werd en waarin Wiersma zijn kinderkoor weer eens op ouderwetsche manier kon aanvoeren Mej. G. Schaap begeleidde Klimop. We zien nu benieuwd uit naar de avonturen van Klimop's Jantje in Modderstad. W. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Alcinous x) Aurania (Zw.) Anna Bulgaris (Gr.) Agamemnon (Ned.) Baarn Bodegraven Bengkalis x) Bennekom (Ned.) Boschfontein (Ned.) Barneveld (Ned.) Berenice C'hryssi (Gr.) Calypso (Ned.) Cassel x) Coryton (Br.) Costa Rica x) Cordillera x) Caribia (Du.) C. F. Liljevalch (Zw.) Darcolm Deucalion (Ned.) Euryades (Br.) x) Eemland (Ned.) Eurymedon (Eng.) x) Essen Euterpe (Ned.) Friedrich Breme x) Gaasterkerk x) Hercules (Ned.) Heemskerk x) Haneström IV (Zw.) Ioannis Carros (Gr.) Urnen (Rus) Kreta (Du) Kumasian Katendrecht (Ned.) x) Meerkerk x) Menes Mirach (Ned.) M. v. St.Aldegonde (N.) Merope Mars (Ned.) Melampus (Ned.) Naumburg (Du.) Orion (Ned.) Oljaren Poel. Roebiah (Ned. x) Prometheus (Br.) Paralos (Gr.) Peisander (Br.) x) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) Phrontis (Ned.) Randfontein Rhea (Ned.) Reggestroom Soroka (Russ.) Stella (Ned.) Simon Bolivar Serooskerk x) Sepia (Ned.) Trajanus (Ned.) Thalia (Gr.) Triton Tabian x) Titania (It.) Tiberius (Ned.) Theseus (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Westfalia Zaanland (Ned.) Batavia Kalmar Santé Fé Hamburg Chill Chili Batavia Chili Beira Callao Alicante Rouaan Midd. Zee Ned. Indië Villa Constitucion Hamburg Hamburg (v. IJm.) Pto Barrios Lulea Buenos Aires Alexandrië Batavia B. Aires Batavia Ned. Indië Bordeaux Baytown (via Hambur; Japan Constantza Z. Afrika Karlstadt San Pedro Leningrad Pt. Limon West Afrika Houston Japan Batavia Beunos Aires Batavia Gdynia Triëst Hamburg Macassar Midd. Zee Napels Batavia Batavia Poti (v. IJm.) Batavia Mexico Batavia Batavia Z.-Afrika Genua West Afrika Archangel Patras West Indië Japan Curasao Palermo Buenos Aires Zwarte Zee Ned. Indië Rosario Varna Stettin Macassar Venetië Ornö Buenos Aires 2 Dec. heden 3 Jan. 17 Dec. 3 Dec. 2 Dec. 10 Dec. 6 Dec. 6 Dec. 26 Dec. 6 Dec. 3 Dec. 10 Dec. 13 Dec. 27 Dec. 2 Jan. 12 Jan. 6 Dec. 13 Dec. 1 Dec. 18 Dec. 3 Dec. 13 Dec. 14 Dec. 3 Dec. 13 Dec. 8 Dec. 6 Dec. 16 Dec. 5 Dec. 25 Dec. 4 Dec. 2 Dec. 19 Dec. 19 Dec. 15 Jan. 8 Jan. 30 Nov. te Havre. 23 Nov. te Hernösand. vertrekt 2 Dec. in lading. 27 Nov. te Hamburg. 21 Nov. van Curagao. 28 Nov. van Port Sudan. 26 Nov. van Callao. 21 Nov. van Kaapstad. 27 Nov. van Valparaiso. 28 Nov. te Lissabon. 30 Nov. vertrokken. 29 Nov. te Napels. 26 Nov. te Triëst. 20 Nov. te Diamante, vertrekt 5 Dec. vertrekt 5 Dec. vertrekt 5 Dec. 30 Nov. vertrokken. 19 Nov. van St. Vincent. 23 Nov. van Cavalla. 28 Nov. te Port Said. 28 Nov. van Montevideo. 28 Nov. vertrokken. 28 Nov. te Batavia, in lading. 29 Nov. van Seilly. 26 Nov. te Rotterdam. 22 Nov. van Stamboul. 29 Nov. van Dar es Salam. 26 Nov. vertrokken. 18 Nov. vertrokken. 29 Nov. van Eiseneur. 27 Nov. van Port of Spain. 21 Nov. van Freetown. 26 Nov. vertrokken. 29 Nov. van Colombo. 30 Nov. te Antwerpen. 29 Nov. van St. Vincent, 27 Nov. van Pt. Said. 1 Dec. van Danzig. 27 Nov. vertrokken, in lading. '25 Nov. van Aden. 24 Nov. van Piraeus, in lading. 28 Nov. te Belawan. 29 Nov. van Gibraltar. 26 Nov. van Gibraltar. 21 Nov. van Belawan. 29 Nov. v. Pto Colombia, vertrekt 12 Dec. vertrèkt 5 December. heden 1 Dec. te Hamburg. 2 Dec. 25 Nov. van Gibraltar. 26 Nov. van Sassandra. heden 14 Nov. vertrokken. 3 Dec. 29 Nov. van Finisterre. 7 Dec. 23 Nov. van Barbados. 27 Nov. van Yokohama. 3 Dec. 28 Nov. te Londen. 5 Dec. 29 Nov. van Gibraltar. 14 Dec. 12 Nov. van Montevideo. 5 Dec. 24 Nov. van Izmir. 27 Nov. van Sabang. 13 Dec. 24 Nov. van B. Aires. 27 Nov. van Stamboul. 1 Dec. 30 Nov. van Brunsbuttel, 22 Dec. 28 Nov. van Perim. 10 Dec. 28 Nov. van Susak. 4 Dec. 30 Nov. vertrokken. 11 Dec 23 Nov. van Bahia. x> Schepen voorzien van een x> zijn grooter dan 6000 bruto register ton IT: IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Britsch Zweedsch s.s. S.S. Towneley Rummarö Newcastle Oxelösund Kolen erts OPENBARE VERGADERING SOCIAAL DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. In het clubgebuw aan den Koningsweg werd Maandagavond een druk bezochte pro- pagandavergadering van de Sociaal-Democra tische Vrouwenclub gehouden. Na het zingen van de „Internationale' heette mevrouw Mol de presidente der af- deeling, de aanwezigen welkom, speciaal de spreekster voor dezen avond mej. Carry Pot huys uit Amsterdam. Enkele dames zongen een tweetal strijdliederen en hielden vervolgens een komische voordracht, die bijzonder bij de aanwezigen in den smaak viel. Mej. Pot- huys sprak hierna, naar aanleiding van de leuze der Novemberactie over het onderwerp „Vrouwen, wij roepen u, strijd met ons sociaal democraten, voor vrede en vrijheid, tegen slaafsheid en fascisme". De vrouwendag zou ditmaal een jubileum dag genoemd kunnen worden, aldus ving spreekster aan. Het is juist 25 jaar geleden dat op een congres te Kopenhagen besloten werd om internationaal ieder jaar een bij eenkomst te organiseeren, waar de vrouwen die voor de democratische idee streden te samen zouden komen onder de leuze: „Op voor het vrouwenkiestrecht". Wanneer wij nu nog in de gelegenheid zijn, vervolgde spreekster, om onzen vrouwen dag ongestoord te kunnen vieren, gaan on willekeurig onze gedachten naar de vrouwen in andere landen, die moeten leven en strij den onder de verstikkende atmosfeer van een dictatuur. En het vervult ons met bewonde ring, wanneer wij zien, dat deze vrouwen, die geen kans meer krijgen om hun bijeenkom sten te houden, toch hun geloof in de demo cratie nooit verliezen, en zelfs den moed hebben, ondanks het risico, dat zij zichzelf of hun gezinnen in een concentratiekamp helpen, toch in het openbaar te colporteeren en propaganda te maken. Onze strijd moet allereerst gaan tegen het fascisme, zei Carry Pothuys. Als wij van de barbaarsche behandeling, die de andersden kenden in den concentratiekampen in Duitscia land ondergaan, hooren en wanneer wij de praktijken van de fascisten in het buitenland en hier te lande zien, dan blijkt duidelijk hun moraal. Oorlog en fascisme zijn synoniem. Ook tegen slaafschheid moet onze strijd gaan, aldus spreekster. In den fascistischen Staat is geen plaats meer voor de vrouw in het maatschappelijk leven. Ook in ons land begint de gedachte, dat roeping en bestem ming van de vrouw alleen is, om het huis houden te doen, meer veld te winnen. Laten wij ons hier tegen verzetten. Door het toe geven aan deze bewering, verliezen de vrouwen hun maatschappelijke rechten en wordt het principe, waarvoor zij jaren lang gestreden hebben, vertrapt. Het is de plicht van iedere vrouw om de vredesgedachte uit te dragen. Wij mogen niet verdragen, dat kapitalisme en fascisme te zamen, door hun afbrekend werk, den chaos vergrooten en den vrede te neit doen. Geweld veroorzaakt geweld. Slechts door ordening aan aan deze verwarring een einde gemaakt worden. Het plan van den arbeid geeft ons hier den norm om te komen tot de maatschap pelijke vrijheid en verhooging van de vouks- welvaart. Wij hebben het zelf in handen, aldus eindigde spreekster, door bij de aanstaande verkiezingen onze stem te geven aan de voor vechters van ons doel. Laten wij ons niet door valsche voorlichting laten misleiden. Tenslotte werd door enkele dames nog een aardige voordracht opgevoerd. Mevrouw Mol sloot met een woord van dank aan allen, die aan het* welslagen van den avond hadden medegewerkt. JUBILEUM VAN DE CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGING „MARIA". De Christelijke Meisjesvereeniging „Maria" bestond half November 12y2 jaar. Dit feit ie Maandagavond in het gebouw voor Christe lijke Belangen feestelijk herdacht. Na de gebruikelijke opening door den heer Geerlofs zongen de meisjes het bondslied. Hierna feliciteerde de heer Geerlofs de ver eeniging en speciaal haar presidente mej. Win tersteyn, die van het begin af de leiding heeft gehad met het jubileum. De vereeniging draagt den naam „Maria". Maria koos aan Jezus' voeten het beste deel. Ook in de ver eeniging wordt den meisjes op het beste deel, Gods woord, gewezen. Daarnaast verricht zij nog een nuttig werk, door voor vele arme gezinnen in de gemeente kleeding voor een Kerstpakket te naaien. De heer Geerlofs ein digde met het uitspreken van den wensch, dat de afdeeling onder leiding van mej. Win ter steyn, nog jaren lang anderen tot steun zou mogen zijn. Na enkele aardige voordrachten „Het Angelus", „De kaarsjes" en „Hollandsch Vlag" waaraan door de leidsters bijzonder veel zorg was besteed, overhandigde een der meisjes mej. Wintersteyn een tweetal fraaie planten. De aanwezigen zongen haar hierna toe: Psalm 138:1. Ook de secretaresse van de C. M. V., mej. Gerritse uit Den Haag, complimenteerde het bestuur met het 12j4-jarig bestaan. Zij gaf vervolgens een overzicht van het werk van den bond, waaraan 350 afdeelingen verbonden zijn. Het hoofddoel der vereenigingen is: het verkrijgen van maatschappelijke en geeste lijke ontwikkeling. Hierna volden nog enkele voordrachten Scheepje onder Jezus' hoede" en de „Roeping der vrouw", vielen zeer in den smaak, maar de kinderoperette ,Anna en Griet" spande toch de kroon. De avond werd met gemeenschappelijk zin gen en gebed gesloten. TWEEDE KLASSE I.V.C.B. V.V.E.—D.S.S.H. (0—0). V.V.E. trapt af en neemt direct het spel in handen. De sterke wind maakt het schieten niet gemakkelijk, maar toch moet de D.S.S.H.- doelman eenige malen handelend optreden. Bij een snelle doorbraak maakt de midden voor van V.V.E. een doelpunt, maar de scheids- rechter blijkt voor een overtreding reeds ge floten te hebben. Met blanken stand komt de rust. In de tweede helft moet D.S.S.H. alle zeilen bijzetten, om doelpunten te voorkomen. Een aantal hoekschoppen bleef zonder resultaat. Onder groote spanning kwam het einde, zon der dat een van beide partijen wist te doel punten. STRAWBERRIES II—GOOI H (0—4). Strawberries II speelde een goeden wed strijd, doch had natuurlijk niet veel kans tegen haar twee klassen hooger spelende tegenstan ders. De wedstrijd was zeer snel, doch de meeste roodwitten konden het tempo goed volhouden. Even voor rust viel keeper Pleyler uit doordat zijn bril bij een botsing bescha digd werd. De halfspeler De Mooy viel voor hem in. Vooral de voorhoede, al bracht zij het niet tot doelpunten, was goed op dreef. Het elftal is nu uitgebekerd. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Hedenavond geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging een concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman; de solist Charles van Isterdael (violoncel). Het programma vermeldt: van Beethoven Derde Leonore Ouverture, Cello concert in D-Groot van Tartini, Variations Symphoniques voor cello en orkest van Boëll- mann en Mendelssohn-Bartholdy's muziek bij Shakespeare's „Een midzomernachtdroom". A.D.O.—SANTPOORT II (2—2). Direct na den aftrap zien we een aantrek- kelijken strijd met A.D.O. in den aanval. Een kans tot scoren gaat verloren als Koopman en Brasser beiden missen. Even later wordt Kaas enbrood zoo in het nauw gedreven, dat hij corner moet werken. Deze wordt door P. Koop man mooi voor doel geplaatst en even mooi door Brasser ingeschoten (10). Als bij een Santpoort-aanval Tervoort den bal mooi krijgt aangegeven, brengt hij de partijen op gelijken voet (11). Kort hierop als Meijer den bal te pakken krijgt, besluit hij zijn rush met een mooi schot; de stand is 2—1. De tweede helft begint met een klein over wicht voor Santpoort. Zij houdt het spel goed open; hierdoor zijn haar aanvallen lang niet van gevaar ontbloot. Als uit een hunner aanvallen Gerrits goed voorzet, weet Nijssen van dichtbij den gelijk maker te scoren (22). Het einde komt met onveranderden stand. De verdere uitslagen zijn; W.S.V. 2—A.D.O. 2 Oranje Wit 3A.D.O. 3 A.D.O. a—S.V.A. a - W.S.V. bA.D.O. b 1—0 2—6 1—0 ,7—0 Toen de bewoners naar de kerk waren. Gisteren maakten wij reeds melding van een inbraak aan de Hoofdstraat te Sant poort. Thans vernamen wij nog het volgende: Het perceel, waarin de inbraak gepleegd werd, was bewoond door den heer v. d. L. Dat er personen aan het werk geweest zijn, die niet geheel onbekend geweest zijn met het doen en laten van den heer v. d. L., is zeer waarschijnlijk, omdat de inbraak is ge pleegd reeds vroeg in den avond, toen de fa milie naar de kerk was. Toen men terugkeerde vond men veel overhopp gehaald door de in brekers, die zich aoor een keukenraam toe gang tot de woning hadden verschaft. De buit was vrij groot, omdat de heer v. d. L. toevallig contanten in huis had, welke hij noodig had in verband met betalingen, welke hij dezer dagen te doen had. Ook dit. zou er op kunnen wijzen, dat het geen onbeken den zijn geweest. Verder vernamen we, dat iemand kort voor de inbraak plaats gehad moet hebben, vlak bij de woning van den heer v. d. L. werd aangesproken door iemand, die uit een auto stapte en die hem vroeg, of hij daar ter plaatse parkeeren mocht, omdat hij een uur tje ergens heen moest. Zou in deze richting gezocht moeten wor den? BRAND IN EEN VARKENSHOK Hedenmorgen half 5 werd de hulp van de brandweer ingeroepen door den heer Van Ma- ris, wonende op „Hageveld" aan den Hage- lingerweg. Onder leiding van opperbrandmeester Jak Jr. was zij spoedig ter plaatse en toen bleek, dat er brand was uitgebroken in een gemet seld varkenshoek met een dak er op, dat ge vuld was met gezaagd brandhout. Gelukkig bevond het hok zich op eenigen afstand van de boerderij en het woonhuis, doch in verband met den hevigen storm, die in de richting der boerderij en het woonhuis woei, was uitbrei ding van den brand en aantasting der boer derij zeker niet denkbeeldig. In betrekkelijk korten tijd was de brand weer het vuur meester. Hoe de brand ontstaan is, was voor den heer Van Maris een raadsel, daar geen der huisgenooten den avond er vóór bij het hok was geweest. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 1 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein; „Onschul dige Meisjes" door het Rott. HofstadTooneel. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: 5de Ledenconcert der H. O. V., Solist Charles van Isterdael. 8.15 u. Palace Filmac 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De witte Engel" met Kay Francis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De ellendigen" met Char les Laughton en Frederic March. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: „De Zwarte Kamer" met Boris Karloff. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Bettelstudent", met o.a. Johan Heesters, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 2 DECEMBER Stadsschouwburg: Ballet-Trudi Schoop met „Die blonde Marie", 8.15 uur. Palace Filmac 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6