HET NIEUWE AVONDBLAD Onze tentoonstelling „Oud IJmuiden". 22e JAARGANG No. 28 DONDERDAG 3 DEC. 1936 Eenheid in Amerika. UMUIDEN Hoe de Amsterdam IJM 58 binnenkwam. De vischdistributie onder de werkloozen. Neem Domaniaie 't is de beste De O. A. Knudsen naar Amsterdam gesleept. De komende feestelijkheden. IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukker^ N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct, Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bi] verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of auto blesongeval; ƒ3000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van vlsschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van v^ft of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V-- Bank te Schiedam. Er wordt sterk gestreefd naar eenheid in Noord- en Zuid-Amerika: eenheid op politiek en economisch gebied beide. De éénentwintig staten van het Westelijk halfrond houden een Panamerikaansche conferentie in Buenos Aires, de indrukwekkende hoofdstad van Ar gentinië en een hunner gastheeren is Saave- dra Lamas, de Argentijnsche minister van Buitenlandsche Zaken, aan wien pas de No belprijs 1936 voor den Vrede is toegewezen. Het is wel kenmerkend voor dezen tijd, dat een Europeesch parlement (het Noorsche Storting) den Vredesprijs 1936 aan een Zuid- Amerikaan heeft moeten toekennen, en dan nog wel voor arbeid, in zijn staatsfunctie ver richt. Vroeger zou zulk een geval ondenkbaar zijn geweest, want Europa hief den fakkel der beschaving en Zuid-Amerika gold als een achterland vol primitieve revolutiemakers. Nu komt men daar bijeen en stelt de president der Vereenigde Staten, Franklin Roosevelt, in de bijeenkomst der Panamerikanen de vraag: „Kunnen wij republieken van de Nieuwe We reld ertoe bijdragen de catastrofe, welke een nieuwe oorlog zou teweegbrengen, in de Oude Wereld te voorkomen?" Hij meent dat de Nieu we Wereld er inderdaad toe kan bijdragen, de Oude van den ondergang te redden. Als wij dat lezen kan het ons alleen maar verheugen. Hoeveel menscben in Europa hebben er ver trouwen in, dat Europa's eigen staatslieden bij machte zullen zijn Europa van de catastrofe te redden? Wat hebben zij op het gebied van Europeesche eenheid en samenwerking ge presteerd, terwijl Japan steeds sterker en expansiever in zijn neigingen wordt en de staatslieden van een werelddeel, dat veel grooter en veel bronnen-rijker dan Europa is, zich in Buenos Aires aaneensluiten? Natuurlijk heeft president Roosevelt erkend dat een Europeesche oorlogsramp ook voor Amerika groote nadeelen zou opleveren. Al licht. Wij zijn een prachtig afzetgebied voor Amerika. Maar dat machtige werelddeel heeft grooter welvaartsbronnen dan wij, heeft veel grooter mogelijkheden dan wij en streeft thans een eenheid na die bij ons niet meer denk baar schijnt. Bij ons in Europa maakt men ruzie, houdt dreigende redevoeringen tegen elkaar, bewapent zich als dollen en lacht sceptisch om zooiets als Europeesche toenade ring en bevordering van den vrede. In Amerika zijn ze slimmer. Straks zullen we in Europa moeten gaan erkennen dat ze beschaafder en humaner ge worden zijn ook. Ja, deze Pan-Amerikaansche conferentie werpt een schel licht op hetgeen er van Euro pa geworden is! Het heeft weinig zin, de schuld daarvan aan één of twee of drie of vier staten te geven. Het Europeesche gehéél heeft sinds 1918 ver keerd gefunctioneerd. Het heeft zijn kans ge had om een anderen weg in te slaan en dat merkwaardigerwijze door toedoen van een vroegeren Amerikaanschen president: Wood- row Wilson, den schepper van het Volken bondspact, En een aantal Europeanen, met nieuw Inzicht bezield, heeft gepoogd Europa dien weg te doen gaan. Maar van den aan vang af is deze groep „nieuwlichters" over schreeuwd. Het tijdelijke voordeel dat zij wis ten te behalen, is na 1931 teniet gegaan. De geest van Locarno is dood, de Ontwapenings conferentie is dood, de Economische Confe rentie was een doodgeboren kindje. En de nieuwlichters die geen oorlog, geen stomme vernietiging en afbraak meer willen en besef fen dat er stug gewerkt moet worden om i zooiets te bereiken, worden verdacht van bolsjewisme" en hoonend als „idealisten" be stempeld. Want „idealist" is in het tegenwoor dige Europa een hoonende benaming gewor den. Dat is in een vroeger Europa wel héél anders geweest. Wat moet men in Amerika, in Azië, ja ook in Afrika en Australië wel den ken van èen cultuur, die zoo is afgezakt en die bewapening en autarkie tot haar levens idealen schijnt te hebben gemaakt? „Laat geen man en geen vrouw ooit ver geten, dat er aan een oorlog geen voordeel te behalen valt", heeft president Roosevelt te Buenos Aires gezegd. Ja, daar zullen de Zuid- en Noord-Amerika- nen wel naar luisteren. Maar de Europeanen? Ze zullen zeggen dat het „idealisme" is. Dat is weliswaar onzin, maar niets heeft tegenwoor dig' in Europa grooter succes dan juist dit soort onzin. Aan het succes van de Panamerikaansche conferentie valt niet te wijfelen. Op de mogelijkheid van een Paneuropeesche conferentie valt.... ho ho, daar zou ik haast idealist wezen. En op de kans, dat Buenos Aires iets doet dat ertoe bijdraagt om Europa van de ineen storting te redden moeten we maar hopen. Dat uit Zuid-Amerika het licht des Vredes ons bestrale! De tijden zijn wel veranderd. R. P. De 67-jarige schoenmaker Hyram Barnett Zaharoff uit Zuid-Kensington (Londen) beweert een zoon te zijn van wijlen Sir Basil Zaharoff en aanspraak te kunnen maken op het nagelaten vermogen van den onlangs overleden I „kanonnenkoning". De duizend gepasseerd! Nu, aan het einde van den tweeden dag is allerduidelijkst gebleken, dat wij met onze tentoonstelling „Oud-IJmuiden" het hart van oud en jong IJmuiden hebben getroffen. Inderdaad, oud en jong. Zooals burgemeester Kwint bij de opening van onze tentoonstelling terecht zeide, heeft IJmuiden niet, als zooveel andere plaatsen, een geschiedenis, die eeuwen teruggaat IJmuiden is nog jong en daardoor zijn er nog zoovelen, die onze plaats kennen, toen er in plaats van de 7000 woningen van thans nog slechts enkele woningen stonden, De eerste die in IJmuiden werd geboren, zouden we nog kunnen aanwijzen en bij tientallen zijn ze nog te tellen, die deze streek gekend hebben, toen de rust van de omgeving van het een zame Palsterhof werd verstoord door de luid ruchtige grondwerken, die bij honderden wa ren aangenomen om met zwaren handenar beid tot stand te brengen, datgene wat in die dagen voor iets onmogelijks werd gehou den Zestig jaar na de opening van het Noordzeekanaal kwam een werk gereed, dat in omvang oneindig veel grooter was. Maar daarbij had men de beschikking over de mo dernste werktuigen, van de enorme beton- stortinstallaties tot de krachtige Mollisons, die de tientallen meters lange betonpalen bij series in den grond dreven alsof het heipaal tjes waren voor een modern burgerwoonhuis. De ouderen leven bij herinneringen en deze herinneringen zijn in overvloed op onze ten toonstelling terug te vinden. De jeugd, die deze herinneringen niet heeft, die IJmuiden alleen kent als 't IJmuiden van thans, heeft haar belangstelling uit hoofde van haar leer gierigheid, haar wensch om te weten, hoe het vroeger was. De bij de openingsplechtigheid o.a. door Koning Willem III geteekende oorkonde. Dn zoo ontmoeten oud en jong elkaar op onze tentoonstelling. En is het verklaarbaar, dat zooals gisteravond, opnieuw honderden naar de B'reesaapstraat kwamen, om al die fraaie dingen te bekijken. Het was er drukker dan Dinsdagavond, veel drukker zelfs. Het was er vol. Des middags was het kalm, zoo kalm zelfs, dat een oude ingezetene op haar gemak alles kon bekij ken, waarvoor ze IV2 uur noodig had. Des avonds liep het storm. Het was zelfs zoo druk dat de menschen zich vóór de verschillende stands verdrongen. Dat was niet bevorderlijk voor een rustig bekijken en daarom zouden we hen, die niet uitgekeken zijn, willen ra den, nog eens op een middag terug te komen. Het kost immers niets en niets is ons liever, dan iedereen in de gelegenheid te stellen, alles rustig te bekijken. Reeds gisteravond hebben we het eerste duizendtal bezoekers vol gemaakt, een aan tal, dat onze stoutste verwachtingen over treft. En we twijfelen er niet aan of het zal zoo nog eenigen tijd duren. Wie 's middags kan komen, doet verstandig, niet tot den avond te wachten. Tenzij men het op prijs stelt, te constateeren, hoe velen er zijn, die er van houden, de plekjes terug te vinden, die ze als kind gekend hebben. Wij kunnen niet van alle details een plaatje in ons blad opnemen. Maar we mee- nen, een uitzondering te moeten maken met de oorkonde, die door Koning Willem III en tal van bij de openingsplechtigheid aanwe zige autoriteiten geteekend is. Ze ligt op een apart tafeltje nabij den ingang, waar ze met haar veelkleurigheid en haar goud de aan dacht van eiken bezoeker trekt. Willem, Rut gers van Rozenburg, Alting van Mees, J. Dirks, Heemskerk, al die bekende namen kan men op deze oorkonde terugvinden. Heden verwachten we een 150-tal school kinderen, leerlingen der hoogste klassen der 1. o. en m. u. 1. 0. scholen. Gisteren mochten we de eerste schoolkinderen ontvangen. Voor Vrijdag- en Zaterdagmorgen hebben we nog bezoekuren voor de schooljeugd be schikbaar. We zullen gaarne een uurtje re serveeren. Wie het eerst komt. het eerst maalt. ZEEVISCHDISTRIBUTIE. Vanwege het departement van sociale za ken zijn Woensdag aangekocht de volgende hoeveelheden visch, welke voor distributie onder de werkloozen ter beschikking van de hierna te noemen gemeentebesturen zijn ge steld Areen en Velden 50 K.G. schol; Beesel 50 K.G. schol, 100 K.G. wijting; Borgharen 50 K.G. schol, 50 K.G. wijting; Brunssum 50 K.G. wijting; Eijgelshoven 50 K.G. wijting; Gennep 50 K.G. schol; Gulpen 100 K.G. schol; Heerlen 50 K.G. schol, 100 K.G. wijting; Helden 100 K.G. schol; Meerssen ÏOO K.G. schol; Me- lick en Herkenbosch 50 K.G. schol en 50 K.G. wijting; Roermond 50 K.G. schol, 50 K.G. wijting; Schaesberg 50 K.G. wijting; Schinnen 50 K.G. wijting; Susteren 100 K.G. wijting; Sittard 50 K.G. schol, 50 K.G. wij ting; Swalmen 100 K.G. school, 100 K.G. wij ting; Ubach over worms 100 K.G. wijting; Vaals, 100 K.G. schol, 100 K.G. wijting; Aarle- Rixtel 50 K.G. schelvisch; Beek en Donk 100 K.G. schelvisch; Berghem 250 K.G. schelvisch; Boxmeer 200 K.G. schelvisch, 200 K.G. schol; Dongen 50 K.G. schol; 50 K.G. kabeljauw; Eindhoven 750 K.G. schelvisch, 250 K.G. schol Etten en Leur 50 K.G. schelvisch; Geldrop 350 K.G. schelvisch, 350 K.G. schol en 200 K.G. wijting; Gemert 100 K.G. schelvisch; Goirle 50 K.G. schelvisch, 50 K.G. kabeljauw; Helmond 50 K.G. schelvisch; Huissen (Gld.) 150 K.G. schelvisch; Maarheeze 50 K.G. schel visch; Oirschot 50 K.G. schelvisch en 100 K.G. wijting; Oisterwijk 50 K.G. schelvisch: Oosterhout 50 K.G. schelvisch, 50 K.G. kabel jauw; Oss 50 K.G. schelvisch; Oudenbosch 50 K.G. schelvisch; Rucphen 50 K.G. schel visch, 50 K.G. kabeljauw en 50 K.G. schol; Schijndel 150 K.G. schelvisch; Someren 50 K.G. schelvisch; Son en Breugel 50 K.G. schelvisch; Uden 200 K.G. schelvisch; Val- kenswaard 100 K.G. schelvisch, 100 K.G. schol; Waaldijk 50 K.G. schelvisch, 50 K.G. schol; Wijchen 50 K.G. schelvisch; Zevenbergen 50 K.G. schol. Handige manoeuvres van den schipper. De stoomtrawler Amsterdam IJM. 58, die deze week tijdens zwaren storm binnenliep heeft ondervonden dat men nooit hei! moet roepen voordat men over de brug is. De zware branding die voor de pieren stond wierp het schip dwars, zoodat het op een zeer ongewone manier den havenmond passeerde. Het haast onbestuurbare en hevig slingerende schip werd door de hooge golven dwars naar binnen gestuwd en alleen door handig ma noeuvreeren kon de schipper verdere moeilijk heden voorkomen. Ook enkele andere trawlers hadden het bij het binnenkomen zeer moeilijk. De zee schijnt bij den jongsten storm wel buitengewoon moei lijk te zijn geweest. En de gevolgen voor den handel. Het is een niet te ontkennen feit, dat de binnenlandsche handel door de beschikbaar stelling van goedkoope visch aan werkloozen daarvan een terugslag ondervindt, die niet anders dan een vermindering van den omzet en dus vermindering van winst beteekent. Maar ook in den afslag leidt het koopen van visch voor deze distributie tot eigenaar dige en voor den handel onaangename con sequenties. Zoo is het eenige dagen geleden gebeurd, dat voor de regeering koolviseh (maat groote gul) werd gekocht voor f 5.60 per kist. Deze prijs was voor den vrijen handel ongeveer f 1 te hoog. Op basis van den door de regeering beste den prijs maakte de handel nieuwe offertes, in de veronderstelling, dat de regeering den volgenden dag wel weer zou koopen. Dit ge schiedde echter niet. De koolviseh liep terug tot 1/3 van den vorigen prijs en de bestellin gen op de gedane offertes bleven uit, omdat deze te hoog waren. Zoo is het volgens den handel nog zoo zeker niet, dat de visscherij van den aankoop van visch door de regeering profiteert. En ook meent men, dat men van regeeringszijde met het inkoopen van visch wel wat voorzichtiger zal worden, omdat het meer dan eens voor gekomen schijnt te zijn, dat men de voor werk loozen gekochte visch niet kwijt kon en men een deel daarvan aan particulieren moest ver- koopen. INTERN. ANTI MILITAIRISTEN VEREENIGING Gisteravond zou, volgens de bekendmaking, een openbare protestvergadering plaats heb ben in de Griffioen in de Trompstraat met als spreker den heer A. L. Constandse uit den Haag. Deze vergadering was meer bedoeld als protest tegen het verzwaren van straf wegens dienstweigering. De vergadering kon, wegens verbod, in de Griffioen niet doorgaan. Beslo ten werd om nu een vergadering in besloten kring te houden in een lokaal op den Zeeweg. Deze heeft dan ook plaats gehad en hier had de heer Constandse gelegenheid zijn onder werp: „Vaderlandsliefde, de N.S.B. en het anti militairisme" te behandelen. Spreker begon zijn inleiding met een klein stukje vaderland- sche geschiedenis te behandelen. Aan de hand hiervan trachtte hij duidelijk te maken, dat de zelfstandigheid van Nederland als ko ninkrijk slechts dateert van 1814. Naar aan leiding hiervan, zei spreker, kan men slechts spreken van een nationale traditie van ruim 100 jaren oud. Als we verder terug gaan, al dus spreker, zijn wij meer republikeinsch dan koningsgezind. In de laatste tijden tracht men de koningsgezindheid en het nationalisme weer op te voeren. Wat nationalisme is en waar een opgeschroefd nationalisme toe lei den kan, wordt door spreker uitvoerig bespro ken. Vervolgens vestigde de heer Constandse de aandacht op de toenemende oorlogs-kan- sen en wat die voor het volk beteekenen. Tot dienstweigering kunnen er verschillende mo tieven zijn. De vergroote strafmaat op de dienstweigering wijst volgens spreker op het toenemende chauvinisme en nationalisme. Hierna nam spreker het nationaal socialis me onder de loupe. De persoonsvereering, die hierin naar voren komt, vergelijkt spreker met het geloof. Na de pauze heeft spreker als tweede gedeelte behandeld het begrip „Ge meenschapszin", waaraan volgens spreker,, vast verbonden is de gedachte „nationalisme". Volgens spreker heeft een gemeenschap, waarin van gelijkwaardigheid geen sprake is, geen recht van bestaan. Het is, zoo vervolgde spreker, slechts een begrip. Sterk becritiseer- de spreker de verdeeling der producten van wat men noemt het eigendom der gemeen schap. Hierin is slechts scheiding tusschen producent en productie-bezitter. Dit vormt een economisch klassen-stelsel met als gevolg klassenstrijd. Sprekende over het productie stelsel kwam spreker aan den oorlog en het waanzinnige van den oorlog, die zelfs slacht offers maakt onder de bezittende klasse, aan wie spreker de schuld van den oorlog toe schrijft. Deze bezittende of kapitalistische klasse, die zich in haar stelsel niet meer kan handhaven, neemt nu de hulp te baat van het fascisme. Uitvoerig stond spreker stil bij het fascisme dat, volgens spreker, haar leden recruteert uit de burgerlijke en bezittende klasse. Met verwijzing naar Italië en Duitsch- land waarschuwde de heer Constandse tegen deze beweging, die zich als nationaal aan dient. Vervolgens, verwijzende naar Spanje, wekte spreker de aanwezigen op, om. dezen strijd te steunen want, en hiermede eindigde de heer Constandse, indien daar het fascisme zegeviert, dan is de toekomst voor Europa zeer donker en kan het spoedig met de vrij heid, die ook hier nog heerscht, gedaan zijn. Ëncsonsstraat 1, IJmuiden ZEEWEG 263tel. 5220, Gr. Houtstr. 187teU2504 (Adv. Ingez. Med.) Door drie sleepbooten van de firma Goedkoop. Het Noorsche tankschip O. A. Knudsen, dat zooafs wij gisteren hebben gemeld, door het „rijden" op den Zuiderstrekdam schade be kwam, zou deze schade in Rotterdam doen her stellen. Gisteren hebben echter een expert dei Scheepvaart Inspectie te Amsterdam en een surveyor van Lloyds een voorloopig onderzoek naar de schade ingesteld. Deze bleek van dien aard te zijn, dat de deskundigen het schip niet zeewaardig achtten en een reis over zee dus niet raadzaam was. In verband hiermede werd besloten, de schade te doen herstellen bij de Nederlandsche Dok Mij. te Amsterdam. Gisteravond omstreeks 6 uur is de O. A. Knudsen door drie sleepbooten van de firma Goedkoop naar Amsterdam gesleept. BONTE AVOND „HALLELUJAH". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah", directeur de heer Theo van Zutphen houdt Donderdagavond een bonten avond in het R.K. Vereenigingsgebouw, Mahustraat. Er zal een aardig programma worden ver toond, vol afwisseling. VAN HET KANAAL NAAR „DE ZESTIG". De stoomtrawler Utrecht IJM. 73, die j.l. Zaterdag was uitgevaren om in het Kanaal op haring te vissehen, ontmoette aldaar zulk een slechte visscherij, dat de trawler het vis sehen in het Kanaal staakte en naar „de zes tig" is gestoomd, om aldaar met de gewone netten zijn geluk te beproeven. De haring- visscherij had slechts 80 manden opgeleverd. Van de eene visscherij naar de andere dus een reis van ca. 2xh etmaal. Reis voortgezet. Het Nederlandsche stoomschip „Poseidon" (reeds eerder gemeld) heeft, na eenigen tijd in de Binnenhaven vastgelegen te hebben wegens stormweer, de reis naar de verschillende ha vens in de Middellandsche Zee voortgezet. DAMCOMPETITIE HAARLEM EN OMSTREKEN. De damcompetitie voor de clubs uit Haar lem en omstreken zal 14 December a.s. onder auspiciën van den Districtbond Noord-Holland gespeeld worden. De indeeling is als volgt: Afd. I: Hoofddorp I, Oosterkwartier I, D.O.S. I, Het Noorden I, T.O.P. (Velsen), D.C.H. III. Afd. II: H.D.C. VI, Hoofddorp II, D.O.S. II, Oosterkwartier II, Stabiel I (Santpoort), Ben- nebroek I, Het Noorden II. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor diploma A: P. Grundel te Velsen De Historische Optocht op 9 Januari 1937. Het centraal-comité van Oranjeverenigin gen schrijft ons: Zooals reeds is gemeld, zal door het Cen traal Comité van Oranjeverenigingen een historische optocht worden gehouden, voor stellende den intocht van Prins Willem I in Amsterdam in 1580. Deze fleurige stoet, gestoken in de schitte rende kleedij van dien tijd, zal na aankomst van den Prins en zijn gevolg aan een der aan legsteigers in IJmuiden, waar de regeering van Amsterdam den Prins verwelkomt, zich te voet begeven langs en nog nader aan te wijzen route door IJmuiden West en Oost naar Driehuis, waar de deelnemers de illusie, een Prins, edelman, lid van de deftige vriedschap enz. enz. te zijn. weder ontnomen wordt. Het Comité is er vast van overtuigd, dat duizenden van dit schitterende schouwspel zuilen genieten en doet een ernstig beroep op een ieder, zooveel mogelijk aan het slagen er van te willen medewerken. Dit kan in de eerste plaats geschieden door daadwerkelijke medewerking! Reeds gaven enkelen zich op. Prachtig! Maar er zijn 100 deelnemers noodig. Volgt het voorbeeld van dien jeugdigen en thousiast, die zoo graag page wil zijn en zijn spaarpot thans angstvallig bewaakt, omdat hij zich de kans niet ontnomen wil zien, dien dag zijn diensten aan „zijn Prins" te kunnen bewijzen. Overigens, de prijzen van de rollen zijn zeer overeenkomstig dien goeden ouden tijd en loopen van ongeveer f 2 tot ongeveer f 10. Gymnastiek-, wandel-, sportvereenigingen of groepen van personen kunnen wellicht geza menlijk een onderdeel van den stoet vormen. Vraagt inlichtingen aan de besturen der plaatselijke Oranje vereenigingen en bij het secretariaat, telef. 5141. En de verdere medewerking? 9 December a.s. wordt een speldjesdag gehouden. Het zijn eigenlijk geen speldjes, maar kijkt U zelf eens, dien dag Wij wekken gaarne ieder op, dit doel zooveel mogelijk te steunen,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1