KONING EDWARD'S POSITIE. Storm over de Middellandsche Zee. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Zal de vorst aftreden? .VRIJDAG '4 DECEMBER' '1936 Baldwin hult zich in stilzwijgen Van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Worden de Chineesch-Japan- sche onderhandelingen afgebroken? ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Door Augusto Barcia. PP06BAMMA In de meest gezaghebbende kringen achtte men het gisteravond laat een vaststaand feit, dat de koning beslui ten zou af te treden. Slechts door een wonder, zoo werd hier gezegd, zou zijn beslissing anders kunnen uitvallen Alle parlementsleden geven echter nog uiting aan de hoop, dat de koning op het laatste oogenblik nog op zijn be sluit tot aftreden terug zal komen. Reuter meent te weten, dat het mogelijk is, dat een uiteindelijke oplossing van de constitutioneele kwestie pas over eenige dagen te verwachten is, en wel omdat de domi nions er rechtstreeks bij betrokken zijn en het naar men meent noodig is, rekening te houden met gedachten- wisselingen tusschen hen en Groot- Brittannië. Verwacht wordt, dat Maandag in het Lagerhuis de beslis sing zal worden medegedeeld. Mrs. Simpson, wier naam thans in verband met de geruchten om den Britschen troon en de positie van koning Edward VIII, veel vuldig genoemd wordt. Minister-president Baldwin heeft zich gis teravond te 21.15 uur naar Buckingham Palace begeven. Hij werd onmiddellijk tot den koning toegelaten. Treedt de Koning af? Van Buckingham Palace is Baldwin naar het Lagerhuis gegaan. De hertogen van Glou cester en Kent hebben in het begin van den avond een lang onderhoud gehad met den Hertog van York in diens woning. Later op den avond hebben Baldwin, Neville Cham berlain, Malcolm MacDonald in het Lagerhuis een bespreking gevoerd met Tewater en Massey de hooge commissarissen van Zuid- Afrika en Canada. Even over elf uur gingen Malcolm MacDonald, Tewater en Massey het ministerie der Dominions binnen. De koning is enkele minuten bij Koningin Mary gebleven. In parlementaire kringen stelde men gister avond de kwestie aldus: de Koning moet kie zen tusschen zijn troon en zijn particulier leven. Allen zijn van meening, dat de crisis een snelle oplossing noodzakelijk maakt, zoo wel om binnenlandsche redenen als om in het buitenland geen opvattingen te doen ontstaan aangaande organische zwakte van het regime. Mrs. Simpson. Volgens de Tel. verluidde gisteren te Londen o.a. dat mrs Simpson vrijwillig zou afzien van een huwelijk met den koning en Engeland zal verlaten; een ander gerucht voegt daar aan toe, dat de koning haar naar het buiten land zou willen volgen, nadat hij afstand van den troon zou hebben gedaan en dat zij zich, na een verblijf op het vasteland, in Argentinië zouden vestigen. Het orgaan der Deensche socialisten „Socialdemokraten" bracht het be richt uit Londen, dat mrs. Simpson vandaag Londen zou verlaten en zich waarschijnlijk per particulier vlieg tuig, via Amsterdam, naar Scandina vië zou begeven. Het was gisteravond niet mogelijk vast te Stellen of mevrouw Simpson zich in haar wo ning te Londen bevond. Het staat thans wel vast, dat haar bagage gisteren weggehaald is. Een cordon politie be waakte den ingang van haar woning, maar men achtte het mogelijk, dat zij reeds uit Londen vertrokken was. z Baldwin ondervraagt het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft Minister-president Baldwin gisteren op de vraag van den leider der Labour-oppositie, Attlee of hij een ver klaring had af te leggen omtrent een con- stitueele moeilijkheid, geantwoord: „Ik heb vandaag geen enkele verklaring af te leggen. Ofschoon er op het oogenblik geen constitutioneele moeilijkheden van welken aard ook, bestaan, is de toestand zoodanig, dat het niet gewenscht is dat mij in dit stadium vragen worden gesteld". Toen Athene aan Baldwin vroeg of hij, gezie^ de spanning, die onder het Britsche vOik heerscht, de kamer de verzekering kon geven, dat hij een verklaring zal afleggen, zoodra het mogelijk zal zijn dit te doen, zeide de mi nister-president: „Al wat Attlee heeft gezegd, beeft zeer zeker mijn aandacht". Op een vraag van Churchill of Baldwin de Verzekering wilde geven, dat geen onherroepe- lijke maatregel zal worden genomen, voordat in het parlement een formeele verklaring is afgelegd, antwoordde Baldwin: „Ik heb niets toe te voegen aan zijn zooeven afgelegde ver klaring. Ik zal de vraag, die Churchill mij gesteld heeft, overwegen. De Britsche pers over de geruchten rond de koning. In een hoofdartikel schrijft de „Times' dat er geen misverstand moet bestaan in zake den aard van het verzet tegen een huwe lijk, zooals de koning zou overwegen. In an dere landen is beweerd en dat is hier '-er haald, dat de oorzaak ligt in een ouderwet- schen, conventioneelen afkeer van een huwe lijk van den koning met een niet-adelijke of Amerikaansche. Niets is verder van de waar heid. Indien Zijne Majesteit zoo gelukkig zou zijn de genegenheid van een van zijn onder danen voor zich te winnen zou het geheele volk in zijn geluk deelen. En Amerika heeft vele dochters, die hij met gelijke vreugde zou kunnen huwen. Er is slechts een tegenwerping en deze is overweldigend; deze is dat de dame in kwestie nog twee gescheiden echtge nooten in leven heeft. De „Morning Post" schrijft in een hoofd artikel dat er op het oogenblik geen consti tutioneele moeilijkheid is. Er is eenige ont spanning ingetreden, hoewel de toestand nog angstwekkend is en zonder eenig modern pre cedent of paralel. Men kan moeilijk gelooven dat een monarch, die zulk een plaats in de harten van zijn volk wist te veroveren, gemak kelijk een dergelijk bezit zou prijsgeven en niet ten koste van groote persoonlijke offers trouw zou blijven aan dat, wat beschouwd kan worden als zijn hoogste en heiligste plicht. De „Daily Telegraph" is van oordeel dat de hoogste belangen welke bij deze crisis be trokken zijn, grooter zijn die van de kroon zelf of van haar huidigen drager. De toe juichingen, waarmede Baldwin gisteren werd ontvangen, toonden dat de houding van het kabinet de steun heeft van alle politieke par tijen. Het is verder geen geheim, dat de mi nister-president en van de dominions deze kwestie beschouwen ais een, welke het geheele Imperium betreft en niet alleen Engeland zelf. De „News Chronicle" komt nogmaals terug op 't voorstel dat gisteren reeds werd gedaan, dat de koning mevrouw Simpson zou trouwen in zijn kwaliteit van hertog van Cornwall, zoodat zijn gemalin hertogin zou worden. Het par lement zou dan een wet kunnen aan nemen. waarbij de kinderen uit dit huwelijk van de kroon zouden worden uitgesloten. Het blad verwacht dat een dergelijke oplossing door het Brit sche volk met vreugde zou worden ontvangen. Het lid der Labour-fractie, kolonel Wedgwood diende een motie in, waarin ge zegd'wordt: „Het Lagerhuis is van meening, dat de eed van trouw, die reeds jegens ko ning Edward VIII is afgelegd, in geen enkel opzicht wordt aangetast door de formalitei ten, welke aan de kroningsceremonie zullen worden verbonden, of door het al dan niet aanwezig zijn van hoogwaardigheidsbeklee- ders of andere personen bij die plechtigheid. Het Huis verklaart voorts, dat het niemand anders in de plaats van den tegenwoordigen vorst wenscht te zien gesteld". Zuid-Affikaansche pers gereserveerd. Uit Kaapstad 3 December: Het Zuid-Afri kaansche publiek heeft de geruchten om trent de huwelijksplannen van den koning kalm ontvangen. Algemeen hoopt men, dat de koning spoedig een oplossing zal weten te vinden. De geheele pers, ook de Afrikaansch- schrijvende, behandelt de kwestie waardig en met reserve. De beurs van Johannesburg opende gister ochtend nerveus in verband met de geruch ten. De meeste waarden daalden aanzienlijk doch later herstelden zij zich aangezien een officieele bevestiging uitbleef. De te Johannesburg verschijnende bladen leverden geen commentaar. Havas meldt uit Berlijn, 3 December: Be halve den bekenden schrijver Thomas Mann, De politieke „topic of the day" blijft in En geland, zoowel als daar buiten, de spanning om de Britsche Paleiscrisis. In gezaghebbende kringen der Engelsche hoofdstad was men gisteren van oordeel, dat voor den koning slechts één weg uit de moeilijkheden open stond, n.l. het afstand doen van den troon. Baldwin, die gisteravond opnieuw met den koning geconfereerd heeft, deelde in het La gerhuis mede, dat hij geen verklaring over den stand van zaken had af te leggen. Het schijnt, dat de premier zich eerst op de hoogste wil stellen van de houding der do minions, voordat het kabinet zijn definitief standpunt bekend maakt. Het parlement zou hiervan Maandag op de hoogte worden ge steld. Het Labourlid kolonel Wedgewood stelde voor, dat het Lagerhuis onder alle om standigheden zijn eed van trouw aan den ko ning gestand moet doen en dat een abdicatie in elk geval dient te worden voorkomen. In den loop van den dag confereerden de broers van den koning, de hertogen van York, Gloucester en Kent met elkaar, terwijl de koning zelf nog een onderhoud had met zijn moeder. Inmiddels duiken om de figuur van Mrs. Simpson allerlei geruchten op. Zoo zou zij volgens zekere berichten van een huwelijk met den koning afgezien en het land verlaten hebben. Een en ander dient natuurlijk met de grootste reserve te worden opgenomen. Spanje en de groote mogenheden in de toekomst. die in 1929 den Nobelprijs voor litteratuur heeft gewonnen, zijn 38 personen van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard, o.a. Mathias Braun, de ex-leider uit het Saar- gebied, de voormalige communistische alge vaardigde Wilhelm Koehnen, de schrijver Rudolf Olden, de vroegere leider van de so ciaal-democratische Rijksdagfractie Wilhelm Sollman, de dramaturg Han vón Zwehl, de schrijver Konrad Heiden (die een boek over Hitier geschreven heeft)prof. von Hildebrand vroeger hoogleeraar in de wijsbegeerte te München en de oud-communistische afgevaar digde Kippenberger. Het Japansche agentschap Domei meldt uit Sjanghai, dat de Japan sche ambassade, nadat de ambassa deur, Kawagoe, gisteren een onder houd had gehad met den Chinee- schen minister van Buitenlandsche Zaken, Tsjang Tsjoen, een lang docu ment heeft gepubliceerd, hetwelk doet verwachten, dat de onderhan delingen tusschen Japan en China zullen worden afgebroken. Uit Sjanghai: Uit goede bron verluidt, dat de Japansche ambassadeur tijdens zijn laat ste onderhoud met den minister van Bui tenlandsche Zaken. Tsjang Tsjoen, een nota zou hebben voorgelezen, betreffende de Chi- neesch-Japansche onderhandelingen. De minister zou geweigerd hebben den tekst van deze nota in ontvangst te nemen op grond van de overweging, dat deze niet in overeen stemming is met de aanvaarde procedure. De Japansche ambassade heeft een com muniqué uitgegeven, waarin onmiddellijke onderdrukking van de anti-Japansche agi tatie in China geëischt wordt en waarin de Nanking-regeering verantwoordelijk wordt gesteld voor de anti-Japansche incidenten, die zich zouden kunnen voordoen. De nota brengt in herinnering, dat een principieel accoord tot stand was gekomen ten aanzien van het instellen eener luchtverbinding tus schen beide landen, herziening van de Chi neesche invoerrechten en verder betreffende de activiteit van de Koreaansche nationa listen in China, het gebruik van Japansche raadsleden bij de Chineesche bestuurslicha men en energieke onderdrukking van de anti-Japansche agitatie. Het communiqué voegt hieraan toe, dat de onderhandelingen op den goeden weg wa ren, toen de Chineesche regeering punten ter bespreking indiende, die niet in verband stonden met de actueele onderhandelingen. Het communiqué maakt geen melding van de eischen, die naar men zegt door Japan zijn Jjigediend, betreffende een speciaal sta tuut woor Noord-China en de vorming een anti-communistisch front. van Natuurlijk was Thijs dolblij, zijn vriendje te hebben teruggevon den. Maar ondanks die vreugde vergat hij niet, dat de bengel weg- geloopen was. Hij gaf hem dan ook een geducht standje. „Je moet dat nooit meer doen!" zei Thijs. „Ik heb heel erg in angst gezeten. Je moet me beloven, dat je nooit meer iets dergelijks zult uithalen, anders iaat ik je hier boven." Kleine Dick beloofde huilend beterschap, en als goede vrienden gingen ze de trap af, op zoek naar het toovertouw. Augusto Barcia, die tot de gema tigde republikeinsche groep be hoort, was Spanje's laatste minis ter van buitenlandsche zalcen voor de vorming van het kabinet Largo Caballero. In het hier volgend ar tikel schildert Barcia Spanje's si tuatie in de Middellandsche Zee, zijn vraagstukken van buitenland- schen aard en hun te verwachten invloed op een uiterst teer punt der huidige internationale politiek het Middellandsche Zeestatuut. In het begin van deze eeuw was een der moeilijkste vraagstukken der diplomatie de belangen der groote mogendheden in de Mid dellandsche Zee met elkaar in overeenstem ming te brengen. De methode die hiervoor moest dienen een soort compensatie was niet altijd volkomen rechtvaardig. Hoe men ook over bepaalde onderdeelen van de politiek van den status quo mocht denken, zij bleef steeds slechts dat, wat zij volgens haar karakter alleen maar kon zijn: een tijdelijke oplossing, een overgang. Men behoeft slechts één keer den tekst der pacten en verdragen aan een zorgvuldige analyseering te onder werpen en zich voor alles meer aan den zin dan aan de letter te houden, om deze opvat ting volkomen bevestigd te vinden. Spanje's bijzondere positie. De houding van Engeland bracht met zich mee, dat Spanje een zeer speciale rol ten deel viel. En deze rol heeft het inderdaad op zich genomen. Bij de kwestie van het inrichten van bases en steunpunten in de Westelijke Middellandsche Zee voor de een of andere groote mogendheid, welke deze ook mocht zijn, bestond er namelijk voor Engeland geen toegevendheid, zelfs niet, wanneer het pro bleem nog maar theoretisch opgeworpen werd. Engeland kent zelf het beste de oplos singen, die voor het oog slechts overgangs maatregelen zijn. En als de Spanjaarden zich van dit gevaar een duidelijk beeld willen vormen, behoeven zij slechts aan Gibraltar te denken. Want Gibraltar is, eenvoudig omdat Engeland het noodig heeft, weliswaar slechts „provisorisch" bezet, maar niettemin defini tief aan de Spaansche souvereiniteit onttrok ken. Zoowel aan zijn eigen kusten als aan die der Balearen en het deel der Afrikaansche kust, dat onder zijn souvereiniteit staat, bezat Spanje steunpunten en lange strooken land, waarvan de strategische waarde algemeen bekend was. Het nam daar een uitgesproken bevoorrechte positie in. Spanje heeft zijn steunpunten echter niet uitgebreid. Had het dit wel gedaan, dan zou de verdediging der protectoraatsgebieden ongetwijfeld sterker geworden zijn. Bovendien bevond Spanje zich ook in ander opzicht" in een zeer speciale positie. In de eerste plaats vormt het land zoowel in het verleden als in het heden, louter door zijn geografische ligging, een voorname factor in het wel en wee van het Middellandsche Zeebekken. Ten tweede beschikt het echter ook over een roemrijk verleden, dat boven dien nog voor een deel nauw met de Arabi sche geschiedenis verbonden is. Tenslotte is Spanje met waarachtige vrede lievendheid bezield en grondig genezen van imperialistische hebzucht. Het wenscht zijn verplichtingen loyaal te vervullen. Zoo kon en mocht het niemand aanleiding tot afgunst of wantrouwen geven. Daarin ligt ook de verklaring van het feit, dat Spanje tijdens den wereldoorlog, waarin het dank zij zijn strategische situatie een po sitieve houding kon aanneman het be schikte immers over een zeer apart systeem van verdedigingsplaatsen terwijl Engeland en Frankrijk zich in groot gevaar bevon den, niet de minste lust toonde zijn leven in de waagschaal te stellen en zijn strategische voordeelen aan een der strijdende partijen dienstbaar te maken. Neen, het bleef in den meest correcten zin neutraal. Zal Spanje nu ook nog in deze politiek vol harden? Zonder ook maar een duimbreed van zijn eigen grond of van zijn Marokkaansche protectoraatgebied prijs te geven kan Span je op de ontwikkeling van de Middellandsche Zeepolitiek een beslissenden invloed uit oefenen en daarbij toch zijn internationale verplichtingen nauwgezet nakomen. Wat zou er gebeuren als Spanje op een goeden dag een andere politieke houding zou aannemen? Welke gevolgen zou een dergelijke^ verande ring voor de Middellandsche Zeepolitiek heb ben? De profeten der wereldpolitiek bewe ren weliswaar, dat de laatste beslissingen in den Pacific zullen vallen. Maar men mag bij dat alles zeer zeker aannemen, dat het in de Middellandsche Zee ongetwijfeld tot ernstige conflicten zal komen. Italië, Engeland en het Suezkanaal. Italië's buitenlandsche politieke macht is met geweldigen drang herleefd. Italië heeft zijn positie in Afrika verzekerd en is met de vorming van een reusachtig koloniaal rijk be gonnen, waaraan het thans Abessynië toe voegt. Italië ziet in de vrijheid van de zee engte van Gibraltar een essentieele voor waarde voor zijn veiligheid en den vrijen toe gang tot den Atlantischen Oceaan. En ten slotte beschouwt het 't Suezkanaal als het on misbaar deel van den weg, die naar zijn rijk voert. Dat alles moest in ieder geval een riva liteit tusschen Rome en Londen tengevolge hebben. Sinds Napoleon's tijd heeft het Foreign Office niet meer zulke ern stige zorgen gehad als op dit oogen blik. Om een wereldmacht te worden heeft Engeland vroeger al de grootste moeilijkheden moeten overwinnen. Maar nimmer zal het nogmaals zulke moeilijke tijden doormaken als nu. Want thans ziet Engeland zich een voudig in zijn levensbelangen bedreigd. Spaansch oud-minister van buitenl. zaken. vreemde inmenging binnen deze zones zou toelaten en dat het verder de verdediging dezer gebieden tegen een eventueelen aanval uitsluitend als een defensieven maatregel zou beschouwen. Dat was een duidelijke zin speling op het Suezkanaal, de doorvaart door dit kanaal en den toegang tot de Roode Zee. Welke beteekenis heeft het Suezkanaal op het oogenblik? Het staat uitsluitend onder Engelsche heerschappij en de doorvaart door de Roode Zee is volkomen vrij. Als Italië zijn werk in Abessynië eenmaal definitief vol bracht heeft, zal het daarop nog wel iets te zeggen hebben. Maar wat is Suez zonder Gibraltar? En wat is Gibraltar in het gezicht van Ceuta en met de Sierra,, die de land tong beheerscht en van waaruit men ae stad zeer goed met artillerievuur bestrijken kan? Wat zal er van de vrijheid van de Middellandsche Zee wegen worden, als op de Balearen een gevaarlijke zone ontstaat? Het vraag stuk der Middellandsche Zee neemt thans vormen aan, die niemand vermoed had. En wanneer de belan gen der groote mogendheden met elkaar in conflict zouden komen of elkaar alleen maar concurrentie aandoen wordt Spanje mogelijk een beslissende factor bij de vestiging van het toe komstige statuut der „Mare Nostrum". Tenslotte mag men niet vergeten, dat thans in geen geval slechts Engeland, Frankrijk en Italië een rol spelen. Nu reeds duikt in het debat Duitschland op, dat zijn vroe gere Afrikaansche bezittingen zoo snel mo gelijk wenscht terug te hebben. Daarna komen Rusland en Turkije. Op deze wijze wordt het probleem der Middellandsche Zee opnieuw tot de Gordiaansche knoop der internationale politiek. (Nadruk verboden). "^ACHT YAN SMAAK - PRÜS TO ct ,J (Adv. lngez. Med.) Na de onderteekening van het Kellog-gpact maakte Engeland zijnerzijds een voorbehoud ten opzichte van het protocol. Het verklaarde, dat er bepaalde zones waren, die voor het land een levensbelang vertegenwoordigden en maakte in woorden die geen twijfel overlieten bekend, dat het nooit ook maar de geringste ZATERDAG 5 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Gedsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg KRO- orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.05 Cau serie „De eerste eisch. 4.25 HIRO-Post. 4.30 Gram.pl. 4.33 Causerie over St. Nicolaas. 4.53 Gram.pl. 5.00 KRO-orkest. 5.35 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.20 Journ. Weekover zicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Aetueeel aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.30 Gram.pl. 8.45 St. NicoJaasavond, cabaretprogramma. 10.30 Be richten A.N.P. 10.35 Sportoverzicht. 10.5012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 en 7.30—8.00 VPRO. 6.30—7.30 VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Or gelspel, Declamatie en Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 De Flierefluiters en Gram.pl. 2.00 De Ramblers. 2,30 Filmpraatje. 2.45 Declamatie 3.15 Schaakles. 3.30 St. Nicolaas-Programma. 4.00 Melody Circle. 4.40 Causerie over China. 5.00 Gram.pl. 5.40 Litteraire causerie. 6.00 Or gelspel. 6.30 VRO. 7.30 Sinterklaas-program ma. 8.00 SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Solistenconcert. 8.45 St. Ni- colaasprogramraa m.m.v. solisten en het VARA Theater-orkest. 9.15 Neerlatndia-kwartet. 9.30 VARA-Grootorkest. 9.50 Neerlandia-kwartet. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-Grootorkest. 11.00 Berichten. 11.05 De Ramblers. 11.4012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 8.509.10 Sportreportage. 11-20 Orgelspel. 11.50 Het Rawlins strijkkwartet. 12.50 Dans muziek (Gr.pl.) 1.20 Sportreportage. 1.40 Com modore Grand orkest. 2.25 Het VARIO-Trio en solist. 3.05 Gram.pl. 3.50 Sportreportage. 4.35 Declamatie. 4.50 BBC-Schotsche orkest. 5.35 Jan Ralfini's Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sport nieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-or- kest en solisten. 7.50 Radio-Journaal. 8.20 Ra dio to oneel. 8.35 Jacik Hylton's Band. 9.20 Be richten. 9.40 Variété-programma. 10.40 BBC- Theater-orkest en solist. 11.35 BBC-Dans- orkest. 11.50 Berichten. 12,0012.20 BBC-Dans- RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pasoal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Declamatie en piano, spel. 9.05 Operaconcert m.m.v. solisten, koor en orkest. 11.2012.35 Porée-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Th. Hollinger's orkest en solisten. 1,35 Gram.pl. 3.20 Omroepkwintet. 5.25 Gram.pl. 6.20 Madri gaalkoor en solisten. 7.30 Omroeporkest, koor en solisten. 9.5011.20 Vroolijk concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50 en 2.23 Gram.pl. 2.50 Mozart- concert. 4.20 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroep orkest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroepdansorkest. 8.20 Cabaret. 9.20 Gram.pl. 9.35 Kamermuziek. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gra-m.pl. 2.25 Max Alexys' or kest en Gram.pl. 4.20 Gram.pl. 4.35 Salonorkest. 5.35 Omroepkleinorkest. 6.35 Het Lejeune-kwar tet. 8.20 „Mireille", opera. 11.30—12,20 Gram pl DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3