GROOTE AFSLAG LAMSVLEESCH „DE ECONOOM" orma Ifdtura BERNARD KOOMEN De begrooting van 1937 goedgekeurd KENNEMER THEATER MUITERIJ OP DE BOUNTY Opwinden en onderhouden van de uurwerken HOGENBIJL LUIDSPREKERS Automatiek FLUKS Attractie v. jong en oud Duingrond te koop BLOKFLUIT Personeel gevraagd SLAGERIJEN Provinciale Staten Geldleening aangegaan van f 3.304.050 Algemeene beschouwingen over het Wegenfonds. Verduisteringen bij den B. V. L. te Alkmaar. Ongerustheid bij visschers. Over de maaswijdte van 7Vz c.M. Overeenstemming over de maas wijdte. Resultaat der Londensche conferentie. 50.000 door notarisklerk verduisterd. Binnenkort een film van ongelooflijke spanning. WEKENLANGE VERTOONING IN AMSTERDAM. met 'n Officiëele (Crisis) Bekendmakingen. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. Voor huishouding Groote Houtstraat 21 - Haarlem AMSTERDAMSCH VLEESCH. HOUWERIJEN. mr Vanaf 6 December rijden er in onze etalage ST. NICOLAAS GESCHENKEN STERK'S MANUFACTURENMAGAZIJN PRACHT MARSEPAIN HART CADEAU F. L. VOORMA Zeeweg 17 KRUISWEG 42 haarle (Zitting van Donderdagmorgen) Hedenmorgen half elf werd de behandeling der Provinciale begrootingen voortgezet. We gens verhindering van den Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. Röell, werd de zit ting gepresideerd door het lid der Ged. Sta ten, Mr. J. B. Bomans. De President deelt mede dat ingekomen is een voorstel van de heeren Saai c.s. (N.S.B.), waarin aan de Staten in overweging wordt gegeven, het werk van het kanaal Hoorn-Medemblik te laten rusten en daarvoor in de plaats andere werkzaamheden, bijv. aan leg van wegen, te ontwerpen. De heer Van der Wal (S.D.A.P.) vindt dit zulk een ingrijpend voorstel, dat daar nu geen beslissing over genomen kan worden. Daar om stelt hij voor, dit voorstel om prae-advies in handen van Ged. Staten te stellen. De Presiden antwoordt, dat Ged. Staten ditzelfde hadden willen voorstellen, maar dat zij toch de voorstellers in de gelegenheid wil len stellen, een mondelinge toelichting te ge ven. Het Wegenfonds De heer Valkering (S.HA.P.) bepleit het aanleggen van meer rijwielpaden en aanleg van tertiaire wegen als Werkverschaffings object, De heer Luden (Chr.-Hist.) brengt hulde aan den scheidenden directeur-hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat Jhr. Reigersman en vraagt o.a. voltooiing van den weg van het Gooi naar Amsterdam, die thans eindigt in een nauw straatje te Diemen, wat hij onge- wenscht acht. Tevens bepleit hij verbetering van de wegen in Naarden, Blaricum en Huizen. Mevrouw Boissevain (V.B.) sluit zich aan bij de hulde aan Jhr. Reigersman. Spreek ster merkt op, dat sinds 1931 niets is gedaan aan den weg tusschen Huizen en Blaricum. Zij vraagt of er eerst ongelukken moeten gebeu ren, alvorens daarin verbetering komt. Telkens worden uitvluchten gezocht om met de werk zaamheden te beginnen. Daarom vraagt zij, of Ged. Staten daar wat meer toezicht willen uitoefenen. Wegens het snelverkeer moeten de wegen in 't Gooi zoo goed mogelijk zijn. De heer Saai (N.S.B.) verdedigt het voor stel, door zijn fractie ingediend. Hij merkt op, dat de N. S. B., als zij aan de macht komt, een einde aan de werkloosheid zal maken. De be strijding van de werkloosheid is bij de tegen woordige autoriteiten volgens hem niet in goede handen. Het kanaal Hoorn-Medemblik acht spreker niet in het algemeen belang, óm dat het autoverkeer steeds toeneemt. De N. S. B. vindt het dus beter, daarvoor in de plaats een weg te maken, die aan alle eischen vol doet. Hij beveelt daarom zijn voorstel in de belangstelling der Staten aan. De heer Van der Wal (S.D.A.P.) keurt het af, dat de aannemer van de verbetering der Geinbrug nog een groot bedrag in reke ning heeft gebracht boven het aannemings bedrag, omdat het noodig was gebleken, ook nog de fundeering te verbeteren. Spreker is van oordeel, dat dit van te voren geconsta teerd had moeten worden en vraagt een on derzoek, of de raming van 10.000 goed is ge weest. De heer Van de Va 11 (S.D.A.P.) merkt op, dat de werkloozen wel blij zullen zijn, als zij lezen, dat de N. S. B. zulke gunstige perspec tieven voor hen heeft geopend, als zij aan de macht komt. Spreker twijfelt daar echter ten zeerste aan en verwijst daarvoor naar de rede, die de heer Kuiper (R.-K.) Woensdag heeft gehouden. Komende tot de behandeling van het Wegenfonds zegt spreker, dat het voor Jhr. Reigersman wel heel aangenaam moet zijn, weg te kunnen gaan op het oogenblik, dat hij de voltooiing van het schitterende we genplan in Noord-Holland nog heeft kunnen bijwonen. Spreker bestrijdt tenslotte het voor stel van de N. S. B. De President verzoekt aan de Staten, niet te veel meer te praten over dit voorstel, omdat Ged. Staten er eerst hun prae-advies over moeten uitbrengen. De heer He ilk er (R.-K.) sluit zich na mens zijn fractie eveneens aan bij de hulde aan Jhr. Reigersman. Hij meent echter, dat het personeel en ook Ged. Staten in die hulde moeten deelen. Ook brengt hij hulde aan dit college voor wat het ten bate van de werk loozen heeft gedaan. Daarom vindt hij het heel arrogant van de heeren Saai c.s. om te durven zeggen, dat zij onmiddellijk de werk loosheid zullen laten verdwijnen, als zij aan de macht komen. Zij hebben volgens spreker niet het recht, aldus te spreken, omdat zij heel goed weten, dat de werkloosheid in ons land een gevolg is van de dictatuur en terreur in de landen, waar de nationaal-socialisten aan het bewind zijn. (Geroep: „Zeer juist!"). De Presiden verzoekt aan den heer Heilker, weer tot de wegen terug te komen. De heer Heilker merkt op, dat dit maar een klein déraillement was. Hij is nu echter weer in het rechte spoor. Hij uit eenige wen- schen ten aanzien van de wegen en bepleit het plaatsen van witte paaltjes op de hoofd wegen, om het verkeer bij avond en bij mistig Sireer te beveiligen. Tenslotte verklaart spre ker het eens te zijn met de N. S. B., dat de tijd voor het kanaal Hoorn-Medemblik voor bij is. (Te 11.50 uur neemt de Commissaris der Koningin weer den voorzitters zetel in). De heer Pothuis (S.D.A.P.) dringt er op aan, over te gaan tot conversie van de lee ningen, die tegen meer dan 3J/2 pCt. zijn afge sloten, omdat hij den tegenwoordigen toestand van de geldmarkt daarvoor het gunstigst acht. De heer Bomans (R.-K.) (Ged. Staten) deelt mede dat Ged. Staten over het voorstel van de N. S. B.-fractie, die volgens hem meer het karakter van een motie heeft, prae- advies zullen uitbrengen. Wat de rijwielpaden betreft, zegt spreker, dat de provincie doet wat ze kan. De meeningen over de rijwielpa den zijn verdeeld. De één zegt: „hoe is het mogelijk, dat zooveel rijwielpaden in zulk een korten tijd konden worden aangelegd". Een ander meent, dat er nog te weinig zijn. Spre ker is er echter van overtuigd, dat Noord- Holland, wat den aanleg van rijwielpaden be treft, voor geen enkele andere provincie be hoeft onder te doen. Wat den uitweg in het nauwe straatje te Diemen betreft zegt spreker, dat men einde lijk zoover gekomen is, dat met de werk zaamheden kan worden begonnen. Ten aan zien van de Geinbrug' zegt spreker, dat er vóór de aanneming van het herstellingswerk eerst een put moest worden gegraven om te onderzoeken, waar de fout zat. Dat kostte 2000. Spreker is bevreesd, maar hij hoopt niet dat het werk 12.000 inplaats van 10.000 zal kosten. Jhr. Reigersman heeft echter verzekerd dat die brug niet voor den tweeden keer zal scheuren. Verder betwist spreker, dat de bruggen in Noord-Holland te laag gebouwd zouden zijn. Wat het tolgeld voor de Zaanbrug te Wormerveer betreft kan de heer Bomans mededeelen, dat het gemeentebestuur van Wormerveer dit geld niet kan prijs geven Het aanbrengen van witte paaltjes op de hoofdwegen kan nog niet aan de orde komen Wat de geldleeningen betreft, zegt hij, dat twee jaar geleden leeningen tot een bedrag van 63 mill, tot ZV2 pCt. geconverteerd zijn: bij na geen enkele andere provincie heeft zulk een massaal bedrag tegen zulk een laag rente type kunnen converteeren. De rekening en begrooting van het Wegen fonds worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De zitting wordt te kwart voor één ge schorst tot half twee. (Zitting van Donderdagmiddag) Donderdagmiddag twee uur werden de al gemeene beschouwingen over de provinciale begrootingen voor 1937 voortgezet. Aan de orde waren de algemeene beschou wingen over de Bedrijven. De heer Valkering (S.D.A.P.) spreekt er zijn genoegen over uit, dat een bedrag van 20.000 is uitgetrokken voor uitbreiding van de waterwinning uit het IJselmeer. Hij zou het echter betreuren, als de duinen voor de kam peerders geheel gesloten zouden worden. De heer Thomassen (SD.A.P.) spreekt over de duinen als recreatie-oord. Hij is te vreden over de toezeggingen van Ged. Staten, o.a., om aan jeugdgroepen onder geleide gra tis toegang te geven tot het duingebied te Bergen, Egmond en Bakkum. Hij zou echter gaarne willen, dat dit ook in Heemskerk het geval zal zijn ten bate van hen, die ontspan ning te Wijk aan Zee zoeken. Hij bepleit ver der aanleg van fietspaden door het duinge bied, voorzien van de bekende paddenstoel wegwijzers. Ook zou hij gaarne willen, dat wandelpaden over de duintoppen geleid zullen worden. Er moet ook goed gewaakt worden te gen vandalisme. Ook is hij er tegen, dat aan ruiters toegang tot het duin gegeven wordt, want de paarden kunnen den plantengroei benadeelen. Spreker brengt hulde aan Ged. Staten voor de wijze, waarop zij de bedrijven financieren. De moties Van Engelen De heer Van Engelen (K.D.P.) is niet tevreden over het antwoord van Ged. Staten op zijn vraag om jeugdige werkloozen bij de werkverschaffingsobjecten aan het werk te zetten. Dat laatste was de bedoeling van zijn vraag echter niet. Hij vraagt, jeugdige werk loozen practisch werk te laten doen, om daarmee een voorbeeld aan de particulie ren te geven. De heer Van Engelen bespreekt de moties, die hij het vorig jaar heeft inge diend, waarbij hij Ged. Staten uitnoodigt een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot het ontwerpen van een tariefsregeling welke rekening houdt met de koopkracht en gezinsbehoeften van de verbruikers. Naar aan leiding van het afwijzend prae-advies trekt hij die moties in, maar dient nu twee gewij zigde moties in. De eene luidt: „De Staten, van oordeel, dat de huidige ta rieven voor levering van electriciteit direct aan huis, geen rekening houden met gezins grootte van den verbruiker, achten het dringend noodzakelijk, dat juist in deze zorg volle tijden de sociale functie van het door de Provincie geëxploiteerde Electriciteitsbe- drijf ten opzichte van de groote gezinnen ten volle tot haar recht komt; noodigen mitsdien Ged. Staten uit een ta riefregeling te ontwerpen, die rekening houdt met gezinsgrootte van de verbruikers". De andere motie heeft denzelfden inhoud, maar die heeft betrekking op de tarieven voor levering van water direct aan huis. Deze moties worden voldoende ondersteund. De heer Romme (R.-K.) verklaart zich te gen deze moties. De groote gezinnen moeten weliswaar behoorlijk kunnen leven, maar zij mogen niet op deze wijzen door de provincie gesubsidieerd worden. De heer Saai (N.S.B.) vraagt aan Ged. Sta ten te trachten, zooveel mogelijk water uit het IJselmeer te betrekken, omdat het grondwa ter in de cultuurgronden steeds minder wordt. Dat is o.a. in Bennebroek gebleken. De heer Seegers (Comm.) kan de moties- Van Engelen, hoezeer de inhoud hem overi gens ook sympathiek is, niet steunen, omdat ze in reactionaire richting gaan. Volgens spreker moet de druk van den waterprijs door de huiseigenaren gevoeld worden en niet door de huurders. De heer Pothuis (S.D.A.P.) acht de ta rieven der provincie voor electrischen stroom voor grootverbruikers te hoog, vergeleken met dezelfde tarieven van gemeentebesturen. De heer B r u c h (A.-R.) (Ged. Staten) zegt, dat hij op het standpunt blijft staan, dat de heer Saai en anderen te weinig rekening hou den met den overheerschenden invloed van neerslag op de waterwinningsgebieden. Met genoegen hebben Ged. Staten geconstateerd, dat men algemeen heeft ingestemd met het feit, dat het college voor de waterwinning ook den blik naar het IJselmeer heeft gesla gen. Wat het duingebied betreft, merkt spre ker op, dat de onderhoudskosten heel hoog zijn. Elke 20 bunder bosch kost 2000 per jaar aan onderhoud. Een billijke vergoeding mag dus gevraagd worden, om aan deze hoo- ge kosten een weinig tegemoet te komen. Het is niet alleen het vandalisme, dat aan de dui nen kwaad doet, maar ook onkunde en slor digheid. Spreker acht het onjuist, aan de le den der Vereeeniging tot behoud van Natuur monumenten vrijen toegang tot de duinen te geven. Dit aantal is te groot. Het zou onbillijk zijn tegenover hen, die betalen moeten. Spre ker is het, wat de moties-Van Engelen betreft, eens met de meening van den heer Romme. De heer Bruch kan ook deze moties niet aan vaarden. Het bedrijf is er alleen, om dienst baar te zijn aan cfijfi consument. Daarbij kun nen geen uitzonderingen gemaakt worden. De mogelijkheid van het te werk stellen van jeug dige werkloozen bij de bedrijven hebben Ged. Staten onder het oog gezien, maar het is tot dusver niet mogelijk gebleken in verband met den aard der bedrijven en van het werk. Ook wordt er gestreefd naar een juist commercieel beheer; Ged. Staten zijn bereid, eventueele onbillijkheden weg te nemen. Na een korte re- en dupliek werden de al gemeene beschouwingen over de bedrijven ge sloten. De moties-Van Engelen worden verworpen met 47—8 stemmen. De provinciale begrooting wordt goedge keurd tot een eindcijfer van 50.305.100. De communisten en N.S.B.-leden stemden tegen. Geldleening Goedgekeurd wordt het voorstel tot het aangaan van een geldleening van 3.304.050 voor de bedrijven en ziekenhuizen. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel ter bestrijding van de uitgaven te heffen 20 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen; 20 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen; 20 opcenten op de inkomsten belasting voor het dienstjaar 1937-'38; 20 op centen op de vermogensbelasting voor het zelfde dienstjaar. Tenslotte wordt goedgekeurd het voorstel inzake het verleenen aan de gemeente Am sterdam van een bijdrage a 250.000 in de kosten van den bouw van een nieuwe schut sluis in het Nieuwe Meer. Bedrag zou in de duizenden loopen. Sedert geruimen tijd liepen te Alk maar geruchten, dat er geknoeid zou zijn met de kas van het verband Alkmaar van den Bij zonderen Vrij- willigen Landstorm. Eenige maanden geleden werd den vijf tig-jarigen pro pagandist en secretaris-penning meester P. J. O. ontslag verleend en is de Justitie in de zaak gemengd. De-ze stelde een uitvoerig onderzoek in. Verdacht van verduistering, op lichting en valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd, is thans de voormalige secretaris-penningmees- ster gearresteerd. Hij zal dezer dagen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Het verduisterde bedrag, waar naar het onderzoek nog in vollen gang is, schijnt in de duizenden te loopen. Vragen van het Kamerlid Drop. Het Tweede-Kamerlid Drop heeft aan den -minister van Landbouw en Visscherij de vol gende schriftelijke vragen gericht. 1. Is het den minister bekend, dat de af kondiging van het besluit van 8 juli 1936 n-o. 21 waarbij aan het verleenen van uitvaar certificaten voor visschersvaartuigen de voor waarde wordt verbonden, dat deze vaartui gen slechts mogen worden uitgerust met netten, waarvan de maaswijdte minstens 7.5 c.M. bedraagt, behalve voor de viss-cherij op sprot en makreel, in de kringen van belang- hebben groote ongerustheid heeft gewekt? 2 Is het waar, dat Nederland het eenige land is dat een zoover gaanden maatregel voor de visscherij heeft genomen en is het naar het oordeel van den minister niet juister zoodanigen maatregel tegen over.be- vissching van de Noordzee alleen te nemen indien vaststaat, dat andere landen als En geland, Franrijk en België daartoe mede be reid zijn, en heeft internationaal overleg over deze aangelegenheid plaats gehad? 3 Moet de minister niet erkennen, dat vooral de kleinkustvisscherij bij de uitvoe ring van het bedoelde besluit groote moei lijkheden zal ondervinden? 4 Wil de minister overwegen alsnog inwer kingtreding van het besluit tot een naderen datum uit te stellen en in elk geval voor de kustvisscherij met kleine schepen te bepa len, dat met een uitrusting met netten van een maaswijdte van hoogstens 6 c.M. kan worden volstaan? Gulden middenweg bewandeld. Deze week is te Londen een conferentie ge houden tot het treffen van een internationale regeling omtrent de maaswijdte van den kuil en het vaststellen van minimummaten van visch. Op deze conferentie is overeenstemming bereikt tusschen de deelnemende landen, met uitzondering van Frankrijk. Men heeft beslo ten de bepalingen voor de maaswijdte van den kuil over te nemen, welke reeds voor Engeland van kracht zijn. Zooals men weet zijn in ons land reeds maatregelen getroffen, welke op 1 Januari van kracht zullen worden. Ook Frankrijk heeft Wel maas wij dtebepalin- gen afgekondigd, doch deze gaan niet zoo ver ais de Britsche bepalingen. Men hoopt, dat de conferentie over drie maanden weer bijeen zal komen, nadat de delegaties met de betrokken regeeringen rug gespraak hebben gepleegd, om dan te kunnen over gaan tot het opstellen en aanvaarden van een internationale conventie, gebaseerd op de besluiten der huidige conferentie. Vol gens den Londenschen corr. van de Tel. zal, bij het bekend maken van de overeengekomen maten blijken, dat men den gulden midden weg heeft bewandeld. Voor sommige soorten, zooals schol, zal een geleidelijke overgang naar grootere maten worden voorgesteld, waarbij eerst over eenige jaren de overeengekomen minimum-maat verplicht zal worden gesteld. Voor tong is het Engelsche minimum als te groot afgewezen. Het zal dus verboden zijn, visch beneden de de min. maten zoowel te landen als te ver- koopen. De gevangen kleine visch zal onmid dellijk overboord moeten worden geworpen en ook hierop zal toezicht worden uitgeoefend daar elk uur dat de visch langer aan boord is, de kans van voortleven in stijgende ver houding vermindert. De te Londen aangenomen voorstellen zul len natuurlijk in ons land nog gesanctioneerd moeten worden, zoodat de heele kwestie nog in de Kamer zal worden behandeld. Door de nieuwe regeling zal vooral de z.g. pufvisscherij aanmerkelijk worden beperkt. Voor de Bredasche echtbank stond terecht de 41-jarige notarisklerk G. W. van G. uit Princenhage, thans gedetineerd. Verd. werd ten laste gelegd een viertal gevallen van valschheid in geschrifte. Het O.M. wees er op, dat verd. in zeven jaar tijds ruim 50.000 verduisterd heeft, wat voornamelijk te wijten was aan de onvol doende controle. Wegens verduistering en valschheid in ge schrifte, driemaal gepleegd, eischte het O.M. drie jaar gevangenisstraf. Burgemeester en Wethouders van Beverwijk zullen op DINSDAG 22 DECEMBER 1936 des voormid dags 11 uur ten raadhuize AAN BESTEDEN, het der gemeente, voorzoover deze in het bestek zijn aangegeven. Bestekken zijn verkrijgbaar aan het bureau van Openbare Werken C. H. Moensplein 10. Prachtig stukje a. d. Heerenweg te Bakkum. Ge schikt voor Villa of Landhuis, 0.75 per M2., pl.m. 1500 M2. Be vragen Makelaar N. F. Kuenen, Dorpsstraat no. 7, telefoon 102 te Castricum. gelukkig natuurlijk van Oude Groenmarkt 28 Tel 14273 - Haarlem HET BAKKEN VAN VOERBKOOD. Aangezien bliijkbaar de mee ning ingang heeft gevonden, dat de voorschriften inzake het bak ken van voerbrood niet nauw keurig behoeven te worden na gekomen, maakt de Meelcentra le het volgende bekend: In het algemeen moet meel van gedenatureerde rogge bij levering, overeenkomstig daar toe bestaande voorschriften, door menging met andere pro ducten, ongeschikt gemaakt worden voor menschelijk voed sel. Een uitzondering hierop zaJ slechts worden verleend voor het geval kan worden aange toond, dat eenige bijmenging, welke dan ook, schadelijk moet worden geacht voor het vee (bijv. voor zeer jonge dieren), waarvoor dit product als voeder wordt gebruikt. Behalve met bijmenging van 25 pet. grof gebroken mais of harde haver kan echter, met be trekking tot meel, hetwelk voor het eigen vee van den bakker is bestemd (en dus niet tot voer brood verbakken wordt), genoe gen worden genomen met een bijmenging van 5 pet. sterk rie kend visch. of diermeel, of 50 pet. meel van voergranen (be halve gerst, haver en tarwe), dan wel meel van voor veevoe der bestemde peulvruchten. Dit zelfde geldt ten aanzien van bakkers tevens handelaren in voederartikelen. Geconstateerde overtredingen worden tucht rechtelijk vervolgd. 'S GRAVENHAGE, 3 De«. 1935 (nitehiitend bij v<xwuitbeta,ling) Luidsprekers, na uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. FLINKE HUISHOUDSTER gevr. Brieven no. IJ 1505 bur., v.d. bl. RACEFIETS, z. mooi cadeau, slechts 15. Prima en goed in lak Stationsweg E 69, IJm. O. ST. NIC.. Zilveren thee- en sui kerschep 2.25. Zilv. jamlepel 1.50. Gebakschepje verzilv. 0.75 6 theelepels, Gerozilver bloem 2 1 pr. pant. bl. leer gev. m. 40. Driehuizerkerkweg 110, Driehuis. PIANO TE KOOP. Velserduinweg 115, IJmuiden Oost BANKETLETTERS a 4 penn. 50 c. BANKETSTAVEN a2penn.25c. zijn een DELICATESSE. U kunt ze INGEPAKT MEDENEMEN. Fijn - Versch - Voedzaam - Fluks M&N EERSTE KWALITEIT DOORR. LAPPEN m. b3 pond voor 60 ct. MAGERE CARBONADE 3 75 ct. MAGERE LAPPEN 3 100 ct, LAMSBOUT 3 110 ct. VET 3 85 CL Beleefd aanbevelend, 2 electrische treinen met electrische wissels. Od de locomotieven staan bekende personen, raadt U mee, wie dit zijn? 5 prijzen van 1.00 - 5 prijzen van 0.75 - 5 van ƒ0.50 - en 5 van 0.25. Een bijzondere attractie is alleen al het zien rijden van de locomotieven. Schoenreparatie, Leder, Rubber, Steunzolen. Telef. 5162 - M. REM - Kalverstraat 14, llmuiden-O. VOOR UW NUTTIGE SLAAGT U het VOORDEELIGST bij VELSERDUINWEG 84 IJMUIDEN-OOST. ZIE ONZE ETALAGE. voor elk besteed bedrag van 40 cent. Ruime sorteering in ALLE GEBAKSOORTEN. IJMUIDEN-OOST. Gevr. FL. WERKSTER, 2 dagen p. w. Aanm. Zandv. Allee 23, Heemstede Net en flink DAGMEISJE gevr. Bosch en Hovenstraat 4, Haarlem FLINK DAGMEISJE gevraagd, 8.305 uur. Loon 5. Aanm. 's avonds na 7 uur Tuinwijklaan 29, Haarlem Z. SPECIAALSCHOEN GEHEEL VBU LIGGEN UW TEENEN IN DG FORMA HATU 8 A SCHOENEN ALLEEN ECH) MET PIT MERK IN PLAATS VAH MAATSCHOENEN VOOR HEEREN MET BREED BALVLAK. GEMAAKT VAN ZACHT BOX CALF LEDER. ZONDER HARDE NEUZEN. SLANKE VORM DOCH RUIM AAN DE TEENEN. SPECIALE HAKVORM EN HOOGTE 3 c.M HOOGE HIELEN. METALEN VEEREN. LEEST 20. FORMA-NATURA SPECIAALZAAK: M AFSLAG SCHAPENVLEESCH AFSLAG VARKENSVLEESCH Doorr. Lappen m. been Magere Carbonade Doorr. Lappen z. been Magere Lappen z. been Bout Schapenvet 20 Carbonade, Schouder 35 26 Carbonade, Haas en Rib 38 30 Magere Lappen 40 33 Fricandeau 43 38 Knieschijf 30 30 Kop en pooten 15 5 pond 1.40 Rauwe Rookworst 38 Probeert onze ERWTENSOEP, eigen fabrikaat, per groot blik 20 ets. ZEEWEG 83—85 TELEF. 4026 JMUIDEN-OOST. FLINK DAGMEISJE gevraagd v. 85 uur, niet ben. 18 jaar. Aan- m. tusschen 7 en 8 uur Lod. v Deysellaan 166 (betonbrug over de Delft). Gevraagd FLINK DAGMEISJE 14 a 15 jaar, van 's morgens 91. Aanmelden Kleverlaan 21, Bloe- mendaal. 's avonds na 7 uur. Juffr. vraagt NOODHULP voor huish. of kinderen, g. g. Br. G 9590 bur. van dit blad Wordt gevr. te Aerdenhout met 15 Dec. of 1 Jan. een TWEEDE MEISJE v. d. en n„ P.G., v. g. S v. Br. G 9589 bur. van dit blad Dir. gevr., flink zelfst. WERK MEISJE, boven 18 j„ v. g. g. 7., van half 8 tot 12 uur. Loon 3. Aanmelden Westerhoutstraat 35 Gevr. NET MEISJE, ongev. 16 j. van 8.1512.15, Vrijdags tot 4 u. Zondags vrij. Adres Bleekenberg- straat 5, Haarlem Noord

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4