IVMXVt TJtMIN BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM BURGERLIJKE STAND De Koning van Engeland. Uitvoering van Hoogoven- tooneel. Commissie van Advies voor de Arbeidsbeurs. Het overzicht van de groentenmarkt V R IJ D 'A G 4 DEC. 1936 In dezen tijd vol conflicten en problemen blijkt Engeland met een extra moeilijkheid te kampen te krijgen, die overigens van zuiver nationale beteekenis is. Aan den Koning wordt namelijk het Verlangen toegeschreven, in het huwelijk te treden met mrs. Ernest Simpson. Deze dame is niet van adel, is Ame- rikaansche van geboorte en was tot voor kort gehuwd met den Londenschen effectenmake laar Simpson, van wien zij onlangs wettelijk gescheiden is. Dit was haar tweede echtschei ding. Reeds langen tijd liepen er geruchten over den Koning en mrs. Simpson. De Amerikaan- sche pers gaf er het eerst uiting aan, maar de Engelsche dagbladen hulden zich in een discreet stilzwijgen. De aanleiding tot het verbreken daarvan is een rede, Dinsdagmiddag in de Diocesane Conferentie van Bradfordt gehouden door den bisschop van Bradford, dr. A. W. F. Blunt. Deze hooge geestelijke van de Staats kerk sprak weliswaar in het geheel niet over huwelijksvoornemens van den Koning, maar hij hield een beschouwing over de religieuse beteekenis van den dienst bij de kroning. Zooals men weet zou Koning Edward VIII, die op 21 Januari van dit jaar bij den dood van George V zijn vader opvolgde, in den loop van het volgende jaar gekroond worden. De bisschop van Bradford nu weidde uit over de sacramenteele beteekenis van den kro- ningsdienst, waarbij de kerk den Koning tot den dienst van God wijdt. Sprekende over het koningschap bij de gratie Gods zeide de bisschop: „Wat dat betreft zou het mij niet passen iets anders te zeggen dan hem in Gods ge nade aan te bevelen, die hij zoozeer zal be hoeven bij de trouwe vervulling van zijn taak. Wij hopen dat hij zich van deze be hoefte bewust is. Sommigen onzer zouden echter wenschen dat duidelijker teekenen hiervan aanwezig waren". „Bij den kroningsdienst neemt de Koning een representatieve positie in. Zijn persoon lijke inzichten zijn zijn eigen zaak en indi vidueel heeft hij het recht, dat ieder mensoh bezit, om de stem van zijn eigen geweten te volgen, maar in zijn openbare kwaliteit bij de kroning is hij vertegenwoordiger van de opvatting, welke het Engelsche volk van het koningschap heeft". Men kan er zich nauwelijks over verwon deren dat dit bisschoppelijk vermaan want als zoodanig is het natuurlijk opgevat eerst de dagbladen in Yorkshire en onmid dellijk daarop de pers in het geheele land tot commentaar noopte en dat de geruchten omtrent huwelijksplannen van den Koning ten aanzien van hars. Simpson daarbij tot uiting kwamen. Een zoo aanzienlijk dagblad als de Manchester Guardian wist bovendien mede te deelen dat de haastig bijeengeroe pen kabinetsraad van Vrijdag 1.1. zich had bezig gehouden „met een binnenlandsch vraagstuk betreffende een belangrijke con- stitutioneele kwestie, daar het de verhou ding tusschen den Koning en hét ministerie betreft en zijn bereidwilligheid om zich in alle zaken, die het welzijn van de British Commonwealth betreffen, te laten leiden door het advies van den Premier". Ook de Daily Telegraph berichtte dat het kabinet „een buitengewoon delicate situatie betreffende het particuliere leven van den Koning onder oogen had moeten zien" en dit blad voegde er zelfs aan toe, dat volgens de meening der regeering, tenzij dit vraag stuk op bevredigende wijze zou worden op gelost, het tot een constitutioneee crisis van zeer ernstigen aard zou moeten leiden, waar mee niet alleen Engeland doch het geheele Britsche Rijk zou zijn gemoeid". Dergelijke berichten van zeer gezaghebbende Engelsche bladen leiden vanzelf tot de ver onderstelling, dat een aftreden der regeering denkbaar wordt geacht Als alternatief is zelfs al een abdicatie van den Koning geopperd. De liberale „News Chronicle" evenwel merkt op„De Koning zou ongetwijfeld bereid zijn toe te stemmen als het parlement een wet zou aannemen, waarbij aan kinderen, die uit een dergelijke echtverbintenis zouden voortsprui ten, het recht tot opvolging zou worden ontzegd." Dit blad duidt dus de mogelijkheid aan van een morganatisch huwelijk huwelijk met beperkende bepalingen ten aanzien van de opvolging in de rechten des vaders) en het legt nadruk op het feit dat de Koning evenals iedere man vrij is te kiezen, met wie hij een verbintenis voor het leven wil aangaan. Hij had dit geheel vrij kunnen doen zoo lang hij Prins van Wales was. Zijn vrouw zou dan prinses-gemalin (Princess-consort) zijn geweest. Nu hij koning is doet zich de kwestie der opvolging direct gelden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 2 v. Rott. te Baltimore. Edam, N.-Orleans n. Rott. via Londen 1 (6 n.m.) 1400 m. WZW v. Lands End. Burgerdijk, Rott. n. N.-York 1 (5.55 n.m. 125 mijl ZW v. Valencia. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 2 v. Londen. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 2 te South ampton. Breedijk, New-Orleans n. Rott. 30 te Galves ton HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 2 v. Bagnoli n. Susak/Sfax. Flensburg 4 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Haarlem, Caisole n. Rott. of Vlaard., pass. 3 Ouessant. KON HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland, 3 v. Amst. n. B.-Ayres. HOL AND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) 3 te Port Pirie. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) p. 2 Kaap de Goede Hoop. Modjokerto (uitruis) p. 3 Kaap de Goede Hoop. Kota Baroe (thuisr.) p. 3 Ouessant. Baloeran, Batavia n. Rott. 3 te Suez. Intusschen hebben de geruchten omtrent een regeeringscrisis al een enerveerende uitwer king op de Londensche Beurs gehad. En wij vermelden (met reserve overigens) een be richt van het Parijsche dagblad Excelsior vol gens hetwelk de Koning voornemens zou zijn zich in gezelschap van mrs. Simpson naar Parijs te begeven. Nu de situatie zoo is zal de Engelsche regee ring wel spoedig met eenigerlei officieale ver klaring voor den dag moeten komen. Het is volkomen begrijpelijk dat de regee ring zoowel als de Engelsche natie zich niet buiten deze Koninklijke voornemens kunnen houden. Hetgeen niet wegneemt dat men ook in het buitenland warme sympathie zal ge voelen met de positie, waarin de Koning ver keert. Het verdere verloop der gebeurtenissen zal algemeen met groote belangstelling wor den gevolgd. R. P. Opvoering van „In den Mist". Voor een stampvolle zaal heeft de Hoog oven Tooneelvereeniging Donderdagavond in het gebouw der K S.A. een opvoering gege ven van het kluchtspel „In den Mist", een vertaling van H. W. van Rijswijk van het Engelsche „Facing the Music". Voor den aanvang heeft de heer v. d. Too- ren medegedeeld, dat de vereeniging door ziekte onder de werkende leden bij de voor bereiding van deze opvoering met veel moei lijkheden te kampen had. Het grootste deel van de bezetting moest zelfs vervangen worden door jonge spelers. Teneinde den mist voor het publiek eenigs- zins te doen opklaren, heeft de voorzitter in korte trekken de intrigue van het ingewik kelde geval verteld. Deze klucht laat overigens aan duidelijk heid niets te wenschen over. Zij demon streert, dat een Londensche mist niet alleen moeilijke verkeersproblemen schept, maar dat hij ook hachelijke situaties teweeg kan brengen in het gezin van een eenzaam pre dikant. Hoogoven Tooneel had met deze klucht een oud beestje van stal gehaald, maar het dient te worden gezegd, het deed zijn plicht nog uitstekend. Een zekere stramheid, die zich nu en dan deed gelden, was niet zoozeer aan het beestje zelf, dan wel aan zijn be rijders te wijten. Het tempo liet zoo nu en dan nog wel eens te wenschen over en dat kan zoo'n klucht, die nu eenmaal veel vaart vereischt, niet verdragen. Het publiek amuseerde zich kostelijk en het nam de gezellige „alléén-spraken" en de vele „terzijde's" wel op den koop toe. De lachsalvo's waren om zoo te zeggen niet van de lucht en daar was het tenslotte toch eigenlijk maar om begonnen. Indien Hoog oven Tooneel met deze opvoering een gezel- ligen en vroolijken avond beoogde, dan is dit doel volkomen bereikt. De aaneenschakeling van dwaze situaties, veroorzaakt door nog mallere verwikkelin gen, verwekten lachsalvo's, die nu en dan het ergste deden vreezen, waarmede maar gezegd wil zijn, dat zoo'n oud paradepaard je het ook in onze verlichte tijden toch nog maar uitstekend doet. Trouwens, Hoogoven Tooneel is in goed gezelschap, want zonder in vergelijkingen te willen treden, maar speelt Louis Saalborn op het oogenblik ook niet „De Sabijnsche Maagdenroof! En met succes! Daaraan ontbrak het ook in dit ge val niet. Toen de mist schier ondoordring baar was en geen sterveling meer in staat was den weg te vinden, was ook de vroolijk- heid op haar hoogtepunt gekomen. En dat pleit voldoende voor de spelenden, die zelf plezier in deze wazige geschiedenis hadden Er werd met entrain gespeeld en, de hier boven gesignaleerde moeilijkheden in aan merking genomen, ook behoorlijk getypeerd. Er waren rollen bij, waarin het succes zoo maar voor het grijpen lag, welnu, de heeren Van Galen, Van Baar en S. de Koning, wel de ergste slachtoffers van dezen Londen schen mist, hebben zich dit buitenkansje niet laten ontglippen. Vooral laatstgenoemd tweetal droeg de opvoering door zeer goed samenspel. Van mevr. Huisstede-Loohs za gen wij een goede creatie als Mabel. Heel goede momenten hadden ook mej. Meerhof als Nora en mej. De Pagter als de huishoud ster. Mej. Brandjes is ook een van de veelbe lovende jonge krachten van H. O. T., al kon zij dan ook de rol van de artiste Flora nog niet geheel aan. Maar met zulke reserves be hoeft de Hoogoven Tooneevereeniging zich voor de toekomst niet bezorgd te maken. Het was een gezellige en vooral een vroo- lijke avond, waarmedede vereeniging velen aan zich heeft verplicht. In' de pauzes bespeelde de heer Lou Ter voort het cinema-orgel van het W.B.-thea ter. FEESTAVOND VAN DE KENNEMER ZWEMCLUB. De jaarlijksehe feestavond van de Ken- nemer Zwemclub is vastgesteld op 30 Januari 1937 in de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- stein" HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 3 v. Amst. n. Hamburg. Serooskerk (thuisr.) 1 v. Kobe. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Flandres (charter) 30 v. Rott. te B.-Ayres. Alwaki (thuisr.) 2 v. Victoria (Braz.). Alcyone, 3 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein, 2 v. Rott. te Hamburg. Jagersfontein (uitr.) 3 te Port Natal vertr. 5. Bloemfontein (uitr.) 3 (n.m.) v. Antwerpen. Heemskerk (thuisr.) 2 te Mombassa. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk 3 v. Amst. n. West-Afrika KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, 3 van Patras te Amsterdam. Titus, 3 van Amst. te Tarragona. Hebe, 3 van Kopenhagen te Gdynia. STOOMVAAR! MIJ OCEAAN. Menelaus, Japan n. Rott. 3 te Suez. Alcinous, 3 van Batavia te Amsterdam. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Niobé is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Vega kwam hier van Amsterdam in de Hoogovenhaven om ijzer bij te iaden en vertrok daarna, naar Stockholm. Afscheid van den directeur. Donderdagavond heeft de Commissie van Advies voor de Arbeidsbeurs een vergadering gehouden, waarin afscheid werd genomen van den voormaligen directeur van den dienst, den heer N. H Smit, die door den gemeenteraad onlangs tot gemeente-ont vanger werd benoemd. De voorzitter van de commissie, de heer N. J. Out, dankte den aftredenden directeur mede namens het gemeentebestuur voor het vele belangrijke werk, dat hij voor den ge meentelijken dienst voor werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling heeft ver richt. De heer H. Rothe spraik een dankwoord namens de moderne vakorganisaties. De heer J. van Zutphen sloot zich hierbij aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Vader, directeur van de districts arbeidsbeurs, die mede namens den direc teur van den rijksdienst der werkoos'heids- verzekering en arbeidsbemiddeing, tot den heer Smit woorden van erkentelijkheid richtte. Tenslotte spraken nog van werkgeverszijde de heer J. P Y. de Vries en van de zijde der werknemers de heer Rozemeyer. De heer Veen dankte den scheidenden di- retceur namens de R.-K. organisaties van Heemskerk. De heer N. H. Smit heeft alle sprekers af zonderlijk dank gebracht voor hun vriende lijke woorden. Daarna heeft de wethouder van Sociale Zaken, de heer N. J. Out, den nieuwen direc teur verwelkomd. Hij uitte daarbij den wensch, dat de heer V. Ph. Braun de voet sporen van zijn voorganger zou volgen en zich met ambitie en nauwgezetheid aan zijn taak zou wijden. De heeren Vader, Rothe, Van Zutphen en Veen spraken in gelijken geest. De heer Veen vond de keuze voor de benoeming van den nieuwen directeur een zeer gelukkige, omdat de functionaris geheel in den dienst is opgegroeid. Aan het einde van de vergadering heeft de heer J. van Zutphen verzocht hem eervol ontslag als lid van de commissie voor advies te willen verleenen. GEWIJZIGDE OPSTELLING VAN BEVERWIJK. Beverwijk speelt Zondag te Alkmaar tegen Alkmaarsche Boys. In het elftal van Bever wijk is eenige wijziging gekomen. G. de Ruiter wordt vervangen door J. Wiilems, A. Markx zal weer de middenvoorplaats bezetten. Het elftal is: Doel: Hoogewerf. Achter: Bruins, J. Kuyer. Midden: A. de Ruyter, Th. Kuyer, W. Kuyer. Voor: J. Wiilems, Vessies, A. Markx, J. Maen- hout, A. Koning. SPARTAAN 3—KENNEMERS 2. Het tweede elftal van de Kennemers speelt Zondag in Amsterdam tegen Spartaan 3. De opstelling is: Doel; Grapendaal. Achter: P. Versluis, B. Brethouwer. Midden: Haen, Vessies, Blom. Voor: Bakker, Rekveld, v. d. Kolk, Ten Wolde, Dekker. UITZENDING NAAR DE WERKVERSCHAF FING GEëINDIGD. Op Zaterdag 12 December zal de dagelijk- sche uitzending van werkloozen naar de werk verschaffing te Bergen een einde hemen. Met het graven van de putten voor de waterlei ding is men dan namelijk geheel gereed ge komen. In totaal hebben daaraan vijf ploegen van 20 man uit Beverwijk gewerkt. HET GEMASKERD BAL VAN „KENNEMER- LAND". Het jaarlijksehe bal-masqué van de Rede rijkerskamer „Kennemerland" is vastgesteld op Maandag 8 Februari 1937. Het maskeradefeest zal gehouden worden in alle zalen van hotel „Oud Meerenstein". AANGEKOMEN. 2 December: Menes s.s. Ned. Indië Nereus s.s. Gothenburg Mado m.s. Londen Sardinia m.s. Londen Theseus s.s. Stettin Niobé s.s. Caen Rhea m.s. Genua 3 December: Amstelstroom m.s. Leith Melampus s.s. Hamburg Sepia m.s. Curasao Beira s.s. Rotterdam Soroka s.s. Archangel Gees m.s. Hull Gateshead s.s. Newcastle Stella s.s. Patras Darcolm s.s. Santa Fé Vechtstroom s.s. Hull Mineral s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 2 December: fJstroom m.s. Hull Theano s.s. Rotterdam Joh. de Witt s.s. Ned. Indië Ek s.s. Oslo Alkmaar s.s. Chili Waterland (Ned.) s.s. Hamburg Surville-s.s. Casablanca Orpheus s.s.Kopenhagen Towneley s.s. Rotterdam 3 December: DE HANDEL BLIJFT STUG. Konden wij over den gang van zaken in ons vorig overzicht van een kleine verbetering spreken, waarvan sommige producten profi teerden, deze verbetering bleek van korten duur te zijn. De laatste dagen brachten weer veel teleurstellingen. De handel, die aan het einde der vorige week zich nog kenmerkte door een willige stemming, was in het begin dezer week sterk gedrukt en toonde ook op de volgende veiling nog geen neiging tot ver betering. Wat de aanvoer betreft, hierin viel bij vergelijking met vorige opgaven nog weinig vermindering te eonstateeren, zoodat van de meeste artikelen nog flinke voorraden aan wezig waren. Andijvie werd nog in groote partijen aan geboden. De vraag naar dit product is lang niet in overeenstemming met het aanbod. De laatste dagen was de handel weer zeer slecht gestemd, met als gevolg lage prijzen. De no teeringen wisselden naar soort van 1025 ct. per kist. Ook de spruitenhandel vertoonde weer een sterk inzinking en vertoonde een groot verschil met de vorige week. Op de vei ling van Vrijdag konden nog prijzen worden genoteerd van 814 ct., doch de inzet bij het begin dezer week kwam weer met cijfers van 510 ct. per K.G. Bloemkool, waarvan de aan voeren sterk verminderden, maakte voor eerste soort een gunstigen prijs en werd verhandeld van 8—10 ct. per stuk. Voor afwijkende kwa liteit werd naar verhouding betaald van 25 ct. Boerenkool had nog weinig vraag en- daar het aanbod nog al van beteekenis was, draai den weer veel partijen door. Van hetgeen werd afgenomen kwam niet veel terecht. De prij zen schommelden van 1020 ct. per kist. Groene en gele kool kon eveneens aan geen behoorlijken prijs komen. De handel bleef stug. Spinazie schijnt altijd nog iets meer belang stelling te hebben. Voor goede kwaliteit wa ren de prijzen zoo ongeveer van 4055 ct. per kleine kist. Sla maakte door verschil van kwaliteit wisselende prijzen van 2050 ct. per kist of van 12V2 et. per stuk. Bospeen komt sporadisch voor. Enkele partijen, die nog werden aangeboden noteerden van 57 ct. per bos. De aanvoer van waschpeen is echter nog zeer ruim. De prijzen varieerden naar kwaliteit van 20—50 ct. per kist. Tomaten bleven prijzen handhaven naar soort van 822 ct. per K.G. Witlof bleef evenwel met de prij zen schommelen van 10—14 ct. per K.G. Prei, die vorige week een vluggen handel had, maakte deze week slechte prijzen. Voor goede soort was de laatste dagen de noteering van 46 ct., terwijl vorige week nog tot ruim 10 ct. werd betaald. Knollen bleven standvastig en waren goed te verkoopen. Hiervoor wissel den de prijzen van 28 ct. per stuk. Voor an dere soorten soepgroenten waren de prijzen aan den lagen kant. Raapstelen en Radijs, die nog geregeld van de partij zijn, werden afge nomen voor 23 ct. per bos. Appelen en peren maken hooge prijzen. Vooral de fijne tafel soorten worden duur betaald. CHRISTELIJK WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM. In het vereenigingsgebouw bij de Gerefor meerde Kerk werd een vergadering van het. Christelijk Werkliedenverbond „Patrimonium" gehouden. De voorzitter, de heer Slings, open de na gemeenschappelijken zang met gebed en het lezen van Micha 6. De heer Huizing, sprak over het onderwerp „De taak van Patrimonium, practisch en prin cipieel". De verklaring van Dr. Kuipers over de gelijkenis van het zuurdesem en de drie maten meel, wijst op onze drieëerlei roeping in Kerk, Staat en Maatschappij, aldus begon spreker. Onze maatschappij komt voort uit het gezin, dat de heer Huzing den van God verordenden levenskring noemde, waaruit alle leven opbloeit. Het is de taak van de Overheid om dit leven te beschermen, zoodat de orga nische levenskringen zich naar aard en ka rakter kunnen ontwikkelen. Spreker vond het betreurenswaradig dat het leven zoo vermate- rialiseert en dat het geloof dreigt ten onder te gaan. Hier ligt voor „Patrimonium" de groote taak, om principieel en practisch haar werk in dienst van God te doen. Het leven hangt tegenwoordig aan elkaar van persoon- lijk- en groepsegoïsme. Het is, vervolgde spre ker, de plicht van Patrimonium", om dit Amstelkerk s.s. West Afrika Gaasterkerk s.s. Hamburg Vega s.s. Stockholm Heien s.s. Rotterdam Asta s.s. Hartlepool Constantinos Loudloudis s.s. Gdynia Mall s.s. Barry Tankfahrt II m.s. Vlaardingen Portia s.s. Hamburg Martha Halm s.s. Dordrecht Kalinin m.s. Leningrad Reyston s.s. Newcastle Kyloe s.s. Hartlepool Odysseus m.s. Hamburg Henca s.s. Kings' Lynn Ingarö s.s. Helsingborg Oddvar II s.s. Oslo Mount Lycabettus s.s. B. Aires Amstelland s.s. B. Aires Tower Crown s.s. B. Aires Machineschade. Het van Rotterdam naar Elbing bestemde Duitsche stoomschip Mineral is hier binnen- geloopen tot herstel van een lichte machine- schade. Een lange reis Na een reis van twintig dagen is het Rus sisch stoomschip Soroka hier van Archangel aangekomen. Door den storm had het schip dubbel zoo lang als normaal over de ries ge daan. egoïsme te bestrijden met Gods Evangelie. „Hebt uw naasten lief als Uzelve" moet de grondwet zijn voor haar arbeid, ook op sociaal terrein en tevens onze levenshouding be palen. Steeds meer wordt getracht de kerk van haar plaats en uit de belangstelling te drin gen. Alles wordt verwacht van den Staat en men is geneigd om het leven geheel onder voogdij van den Staat te stellen. De positie van het gezin wordt bedreigd, door de propa ganda voor kinderperperking, het gezag wordt ondermijnd door het streven naar Vlokssouve- reiniteit. Wij christenen, vervolgde spreker, weten dat wij bij deze dreigende gevaren niet stil mogen blijven. Patrimonium probeert haar zaak, vooal tegenover de jeugd, te vervullen, door het organiseeren van cursussen, om de jongeren op te leiden voor haar christelijke sociale taak, opdat zij later mannen en vrouwen worden, die de plaatsen der ouderen kunnen innemen. De vraagstukken, die ons tegenwoordig voor gelegd worden zijn actueel en veelsoortig, al- dus sprckcï. Laten wij, zoo eindige spr., onder den vaan van van onze beginselen, onze taak welbe wust aanvaarden, tot eer van God en tot v'3il van ons Volk. Een geanimeerde discussie volgde na de rede van den heer Huizing. De heer Slings sloot de bijeenkomst met dankgebed. DE KENNEMERS—SPARTAAN. De Kennemers spelen a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark tegen Spartaan, waar van in de eerste helft der competitie met 3o werd verloren. In het elftal van de rood-zwarten is een kleine wijziging gebracht. Veenstra is name lijk vervangen door Brethouwer. De opstelling zal nu zijn: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Steeman, Horeman, v. d. Wal. Vóór: Schipper, Boom, Groot, Heidematt, Brethouwer. KENNEMERLAND" SPEELT VOOR „STAATSPENSIOEN". De Rederijkerskamer „Kennemerland" zal in dit seizoen optreden voor de leden van de plaatselijke af deeling van den .Bond van Staatspensionneering. De feestelijke jaarver gaderingen zijn vastgesteld op 11 en 12 Feruari. Zij zullen als gewoonlijk worden gehouden in het Kennemer Theater. .Kennemerland" zal deze feestelijke bijeen komsten opluisteren met opvoeringen van het blijspel „Polly Perkins". ST. NICULAAS OP DE SCHOOL. St. Nicolaas bracht gistermiddag een bezoek aan de R'.K. Meisjesschool alhier. De leerlingen der laagste drie klassen moesten alle bij den Sint komen om hun geschenken in ontvangst te nemen. De kinderen zongen hierbij eenige Sinterklaasliedjes. Pieter zijn knecht reikte aan de kinderen lekkernijen uit. L.T.B.-ST. NICOLAASFEEST. Circa 200 kinderen zullen Zaterdag a.s. wor den onthaald in het gebouw van de K.S.A. Om half drie zal Sinterklaas met Zwarten Piet aankomen. De ouders der kinderen worden ver wacht alsmede zij die geen- of kinderen boven 9 jaar hebben. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 8 December des namiddags te 2 uur ten Raad- huize. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling. I. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken en mededeelmgen. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven van den tot lid van den Raad genoemden heer Th. Berlee. 4. Behandeling van het verzoek van Dr. J. Ch. v. d. Sluis inzake immunisatie tegen rood vonk en diphterie. 5. Behandeling van het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Beverwijk tot toelating van leerlingen tot de school voor buitenge woon lager onderwijs. 6. Behandeling van het voorstel tot wijzi ging en aanvulling van het reglement voor de gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. 7. Behandeling van het schrijven van den Algemeenen Bond van forensen afd. Castri- cum inzake ophalen van vuilnis. 8. Behandeling van het voorstel tot vast stelling van een verordening, aanwijzende de ambten en betrekkingen in dienst der ge meente, welke met uitsluiting van andere gegadigden slechts door capitulanten kun nen worden vervuld met aanvulling van de rechtstoestandverordening. 9. Behandeling van het voorstel om in prin cipe te besluiten tot uitvoering van het rio- leeringsplan. 10. Voorstel aanvulling Verordening Veld wachters. II. Behandeling belasting-reclames. HAARL. WEER- EN STERRENKUNDIGE KRING. De Haarl. Weer- en Sterrenkundige Kring houdt een vergadering op Vrijdagavond 11 December a.s. in het gebouw Ged. Oudegracht 104. Drs. A. N. Borghouts zal spreken over: „Mo derne kosmologische theorieën; het uitdijen heelal". HAARLEM, 3 December. Ondertrouwd 2 December: w. J. v. d. Bel e M. Nowicki. Ondertrouwd 3 December: J. Hertog en J Kakhuis Rozeboom; A. E. Preedy en A. Halm, F. de Vos en Chr. Suurendonk. Bevallen 1 December: J. H. Schoorl—Visser, d.; E. C. Rijneveld—Heemskerk, d.; W. J A Thijssen—v. Kessel, z.; J. A. Appelman— Stuart, z.; 2 December: S. M. v. Gelder Kruijff, z.; P. C. J. A. M. Snoeck—de Graaf, z 3 December: W. G. Groen—van Roon, z.; D v. d. EistZeeman, d. Overleden: 1 December: T. Pels, 71 j., Dr. Leydsstraat; A. E. LangeveldSchreuder, 68 j„ Pres Steijnstraat; 2 December: T Tim mer—Prins, 82 j„ Ged. Oude Gracht; L. J. C van Buchem—Beijer, 51 j., Ged. Oude Gracht. De jongste zitting van de Italiaansche Kamer was uitsluitend aan de over winning ki Oost-Afrika gewijd. Zeventig afgevaardigden, die allen aan den veldtocht hebben deelgenomen, waren aanwezig.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5