Ook heden nog geen beslissing in Engeland? Thijs Us en Dickie Dons in de wolken. Men wil den Koning tijd gunnen. Buitenlandsch overzicht ENCELANDS KONING. MAANDAG 7 DECEMBER" 1936 Lagerhuis dient eerst geraadpleegd, zegt Churchil Fraelkrijlk Buitenlandsche politiek de Kamer. voor De toestand van den Paus. Zes dooden bij het vliegongeluk in Frankrijk. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. MINIMUM-TARIEF Er is geen middenweg naar een oplossing. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De strijd om Madrid. PROGRAMMA Zondag heeft de Britsche regeering ten aanzien van de constitutioneele crisis nog geen enkele beslissing ge- nqinen. Men acht het niet waarschijnlijk, aldus werd medegedeeld, na afloop van de kabinetsbijeenkomst, welke om 19 uur 07 geëindigd was, dat he den in het Lagerhuis een beslissende verklaring zal worden afgelegd. Reuter verneemt, dat de situatie gisteravond aldus was, dat men den koning zooveel tijd als hij wenscht wil laten om te besluiten op welke wijze hij de kwestie van het morga natisch huwelijk zou willen liqui deeren. Er is geenszins sprake van, dat het kabinet den koning op eenigerlei wijze een ultimatum zou hebben gesteld of eenig formeel advies zou hebben verstrekt omtrent hetgeen hem te doen zou staan. Al wat tot nu toe geschied is, is, dat na den stap van den koning bij den minister president aangaande de mogelijkheid een morganatisch huwelijk te legaliseeren Bald win eenige besprekingen met den koning heeft gevoerd, welke natuurlijk de reeds be kende toespeling inhielden, dat het Ver- eenigd Koninkrijk en de regeeringen der do minions niet bereid zijn het initiatief te ne men voor een morganatisch huwelijk. Men meent te weten, dat het onderwerp der beraadslagingen van het kabinet de voorbe reiding is geweest van documentaire forma liteiten welke vereischt zouden worden, in dien de koning een beslissing zou nemen, welke constitutioneele gevolgen zou hebben. Ofschoon Baldwin vandaag in het Lagerhuis waarschijnlijk een verkla ring zal afleggen, zal deze toch be perkt zijn tot het wegnemen van alle misvattingen, welke wortel zouden kunnen schieten. Het oordeel van Churchil. Winston Churchill heeft met be trekking tot de constitutioneele crisis verklaard, dat geen conflict bestaat tusschen den koning en het parlement daar dit geenszins is geraadpleegd. De vraag waar het om gaat, is, moet de koning op advies van het kabinet van den dag aftreden? Een degelijk advies is onder het parlementair regime nog nimmer aan den koning gegeven. Geen enkele minister heeft bevoegdheid om den koning tot af treden te adviseeren. Het kabinet heeft geen enkel recht zich over deze kwestie uit te spreken, zonder zich tenminste van te voren van den wensch van het parlement te hebben vergewist. Een onbeheerscht aftreden onder de huidige om standigheden zou voor de constitutioneele positie van de monarchie een onberekenbaar nadeel beteekenen, en dit instituut zelf zeker schaden. Indien, zooals men beweert, de koning aan zijn ministers heeft voorgesteld, een wet in te dienen, waartoe dezen niet bereid zijn, moet het antwoord der ministers een weigering zijn om aan het verzoek des konings recht te doen wedervaren, en indien de koning weigert den raad zijner ministers op te volgen, staat het dezen vrij hun ontslag te nemen, doch zij hebben geenszins het recht, pressie op den koning uit te oefenen, door te trachten van den leider der oppositie de verzekering te krijgen, dat deze geen „alternatief kabinet" zal vormen. De Labourleider Attlee heeft met betrek king tot de laatste passage van de rede van Churchill gezegd, dat voor een dergelijke ver klaring geenszins aanleiding bestond. De Labour-afgevaardigde Stafford Cripps, zeide in een interview o.m.: Toegevende, dat wij de monarchie in Engeland zullen voort zetter. kan ik persoonlijk geen enkele steek houdende reden zien om den koning te dwin gen in verband met de door hem gedane keuze afstand van den troon te doen. Betoogingen voor den koning. LONDEN, 6 December. In het begin van den middag kon men bij Fort Belvedere nog al wat auto's zien aankomen of vertrekken. Omstreeks half drie arriveerde de auto van den koning met twee personen, die men niet kon herkennen, doordat ze hun gezicht trach ten te verbergen. In den namiddag heeft de aartsbisschop van Canterbury een bezoek aan Baldwin ge bracht. Toen hij in Downingstreet arriveerde riep de menigte: „Wij willen koning Edward". Bij zijn vertrek moest de politie tusschenbeide komen om den weg voor zijn auto vrij te maken. Twee vrouwen droegen borden, waar op te lezen stond: „Laat den koning met rust. Abdicatie zal het sein voor de revolutie zijn". Onmiddellijk na aankomst van Monckton, den procureur-generaal van het hertogdom Cornwall, heeft zich later in Doningstreet een nieuwe betooging van aanhankelijkheid aan den koning voorgedaan. De menigte zong het „God save the King" en andere liederen, waarin de verknochtheid aan het koningschap wordt tot uitdrukking gebracht. 500 a 600 personen stonden opeengepakt op de trottoirs van Downingstreet kort voor den aanvang van den kabinetsraad. De menigte werd zenuwachtiger, toen de staatslieden aankwamen. De politie was slechts zoo nu en dan genoodzaakt de me nigte te verspreiden. Tegen half acht kwamen eenige „zwart- hemden", colporteurs van fascistische bladen aan. Deze bladen vermeldden met geweldige koppen: „Wij willen onzen koning". In een speciale editie meldt de „Sunday Dispatch" met enorme kop pen, dat de koning zijn besluit heeft genomen en dat het hem onmogelijk is, het verzoek van de regeering in te willigen. Het blad voegt hieraan toe, dat de aankondiging van een abdicatie in be ginsel slechts kan geschieden door den minister-president in het Lagerhuis, de koning kan niet ingaan op de wen- schen die men heeft uitgesproken ten aanzien van zijn particuliere leven. Evenmin kan hij het rijk een slag toe brengen, die 't gevolg zou kunnen zijn van de onmogelijkheid, een andere re geering met een ander standpunt te vinden. George Lansbury, de vroegere leider der arbeiderspartij, heeft zich in een Zondag avond te Islington gehouden bijeenkomst den tolk gemaakt van eenparige sympathie met den koning, met koningin Mary en met de leden der Koninklijke familie. Hij verklaarde met name: „Wij be treuren allen deze moeilijken toestand en hopen, dat er nog een middel zal worden gevonden om deze kwestie te regelen, op een wijze, welke het land en de koninklijke familie zal kunnen voldoen. Mrs. Simpson te Cannes. Mrs. Simpson is Zaterdagavond te Cannes aangekomen. Zij heeft haar intrek genomen ten huize van de familie Rogers. Reuter is gemachtigd te melden, dat me vrouw Simpson tijdens haar reis naar Can nes aan geen enkelen journalist mededeelin- gen heeft gedaan. Zij heeft geen enkel inter view toegestaan en noch in Groot Brittannië noch in Frankrijk eenige verklaring afge legd. De Kamer heeft Zaterdag den geheelen dag vergaderd. Het woord werd o.a. gevoerd door Taittinger van de Fédération Républicaine, die de noninterventiepolitiek der regeering goedkeurde, doch zeide de werving van Fran- sche vrijwilligers om aan de zijde der Spaan- sche republikeinen te strijden, te betreuren. Toen hij verklaarde, dat zich op het oogen- blik in Spanje 25.000 Franschen bevinden, protesteerde minister Delbos tegen dergelijke „fantasieën". Als volgende spreker verklaarde Flandin (Democratische Alliantie) de jongste rede van Delbos volkomen goed te keuren. De communist Thorez las een passage uit „Mein Kampf" voor, waarin Hitier zegt, dat er binnenkort in Europa 250 millioen Duitschers zullen zijn. Onder applaus van uiterst links zeide spreker daarop: „Om het Duitsche plan te verijdelen verlangen wij. dat men de repu- blikeinsche regeering in Spanje niet laat verpletteren." Met verheffing van stem eischte spreker „opheffing van de blokkade tegen Spanje, die den oorlog niet verlangt en hem nog moorddadiger doet zijn". Thorez besloot met de verklaring, dat het den communisten niet mogelijk is, voor de buitenlandsche politiek, die de goedkeuring heeft van de vijanden der arbeidersklasse, te steunen. Na de rede van Thorez nam Blum het woord. De ministerpresident stelde de kwestie van vertrouwen en herinnerde aan hetgeen hij aan den vooravond van het congres der radicalen te Biarritz had gezegd, namelijk dat indien de communisten uit de meerderheid traden, de regeering van het volksfront haar taak niet. langer zou kunnen voortzetten. Hij betreurde het, dat de vredespolitiek der regeering niet de instemming van een fractie der meerderheid heeft. „Ik herhaal, aldus de premier na den minister van buitenlandsche zaken, dat de Fransche regeering slechts één wettige regeering in Spanje kent. De instel ling van een militaire dictatuur in Spanje, met medewerking van Duitschland en Italië zou den internationalen toestand slechts kunnen verduisteren en de ongerustheid om trent den vrede bijgevolg doen toenemen. Het is zonderling, dat deze waarheid niet direct tot alle Franschen is doorgedrongen. De non interventiepolitiek heeft het oorlogsgevaar tenminste verminderd. In Augustus j.l. was Europa aan den rand van den oorlog, en naar myn meening werd het door het Fransche initiatief van den oorlog gered. Communisten onthielden zich van stemming. Nadat de zitting na de rede van Blum een oogenblik was geschorst voerde o.m. nog de communist Duclos het woord, die zeide: „Uw motie spreekt niet over de gebeurtenissen in Spanje, doch wij kunnen het drama daarginds niet vergeten. Wij zouden tegen deze motie moeten stemmeh, doch wij denken aan het volksfront. Daarom onthouden wij ons met den wensch, dat gij zult weten wat uw plicht is." De motie werd daarop met 350 tegen 171 stemmen aangenomen. Zij had den volgen den inhoud: „De Kamer, instemmende met de politiek welke door de regeering wordt gevolgd, ter verzekering en handhaving van den Europeeschen vrede, in haar vertrouwen stellende voor de verdedi ging van het belang en de veiligheid van Frankrijk en iedere toevoeging af wijzende, gaat over tot de orde van den dag". Reden tot bezorgdheid. Havas meldt uit Vaticaanstad, dat de ge- zondheidstoestar* van den Paus aanleiding geeft tot bezorgdheid. De geestelijke oefeningen, welke gedurende een week werden gehouden en door Z. H. wer den bijgewoond, zijn zonder zijn tegenwoor digheid gesloten. In tegenstelling met andere jaren werden deze oefeningen in de parti culiere kapel van den Paus gehouden, ten einde te voorkomen, dat hij zich te veel moest bewegen. Zaterdagochtend na de laatste preek las kardinaal Paeelli een boodschap van Z. H. voor, waarin werd gezegd, dat hij tot zijn spijt niet tegenwoordig had kunnen zijn bij de sluiting van de geestelijke oefeningen tengevolge van een ongesteldheid. De Paus verieende zijn zegen aan alle aanwezigen. Alle door hem te verleenen audiënties zijn uitgesteld. De Pan-Amerikaansche conferentie in de Argentijnsche hoofdstad, waar de 21 staten uit het Verre Westen thans de politieke en economische banden nauwer aanhalen, vraagt opnieuw de aandacht van de Oude Wereld. Na de rede, waarmede president Roosevelt het congres inleidde en waarin de toestand in het huidige Europa zoo stei'k aan het licht trad, komt thans de delegatie der Vereenigde Staten met een belangrijk voor stel voor het voetlicht. Het betreft een neu- traliteitspact, dat alle Amerikaansche sta ten moet verplichten tot het regelen langs vreedzamen weg van alle geschillen, welke tusschen hen kunnen ontstaan. Het verdrag omvat twaalf artikelen en is gebaseerd op de neutraliteitsfcheorie, zooals Roosevelt die in zijn jongste rede uiteengezet heeft. De waarde en de strekking van het verdrag moge blijken uit de volgende samenvatting van den inhoud. Artikel 1 voorziet, dat de aangesloten staten plechtig hun verplichtingen hernieuwen langs vreedzamen weg hun geschillen te rege len. Een permanente commissie, bestaande uit de ministers van buitenlandsche zaken zal worden ingesteld om het naleven van deze verplichtingen te verzekeren. Artikel 2 voorziet in de oprichting van een consultatieve commissie uit vertegenwoordi gers van de contracteei-ende partijen voor de practische toepassing van het verdrag. Artikel 2 zet uiteen, dat de onderteekenaars alle Amerikaaxxsche geschillen moeten rege len langs diplomatieken weg of door middel van de commissies, welke bij verdrag zijn in gesteld. Artikel 4 geeft de permanente consultatieve commissie het recht de onderteekenaars aan hun verplichtingen te herinneren en de rol van bemiddelaarster te spelen. Artikel 5 verbiedt den onderteekenaars hun toevlucht te nemen tot militaire actie voor dat verklaard is dat de vijandelijkheden zijn geopend. Artikel 6 verklaart, dat ingeval van oorlog de ovei'ige onderteekenaars een gemeenschap pelijke politiek van neutraliteit zullen toepas sen, de consultatieve commissie den aanvaller zal aanwijzen en volgens artikel 1 „zullen de onderteekenaars alle handels-restricties ten aanzien van de oorlogvoerenden toepassen, welke zij nuttig oordeelen tot het handhaven van den vrede. Overeenkomstig artikel 8 zul len de neutralen een uitvoerverbod van wape nen en munitie ten aanzien van de oorlog voerenden afkondigen en zullen zij weigeren hen crediet of betalings-faciliteiten te ver leenen. Cordell Huil, de Amerikaansche staatssecre- taris voor buitenlandsche zaken, heeft Zater dagavond de conferentie toegesproken in een rede, die een pleidooi voimde voor het begin sel der internationale samenwerking en her stel voor het internationale recht. Hij sprak van het „bankroet van de eer" en oordeelde het noodzakelijk, dat een einde werd gemaakt aan „practijk" van het breken van verdragen door eenzijdige opzegging. Vier Duitschers en twee Spanjaarden. Uit Grenoble 5 December: Een hedenmorgen vertrokken reddingsploeg heeft den romp onderzocht van het Duitsche vliegtuig, dat eergisteren in het gebergte is verongelukt. Het toestel droeg de letters D. A. S. I. H. Men vond binnenin de lijken van vier Duit schers en twee Spanjaarden. Behalve het log boek, trof men in het vliegtuig ook Spaan- sche brochures, mutsen van leden van de Spaansche Phalanx en foto's van generaal Franco aan. (Havas.) (tegenover het oude raadhuis). Geheel gebit met inb. van trekken ƒ35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) Emotie in den lande. Onze Londensche correspondent schrijft: Het hart van de Britsche natie is diep be wogen. Men hoort dit somtijds zeggen wan neer de aanleiding niet overtuigend is. Op het oogenblik is ze dit wel. De menschen die winkelen in het West End, die zich laten vervoereix in bus en tram en trein, die zich vertreden in de City gedurende het lunch- uur, praten met en onder elkaar al zien zij elkaar voor het eerst in hun leven over het nieuws in de elkaar snel volgende edities der kranten. Zij praten ernstig en met bezorgde gezichten. De invloed op den 'handel van het constitutioneel con flict is ongetwijfeld rampspoedig. Verliezen in millioenen dreigen te worden geleden door de onzekerheid met betrekking tot de kro ningsfeesten. Men spreekt zonder opvallen de aanleiding wildvreemden aan om bezorgd heid te kunnen deelen Het is een zeer onge woon verschijnsel en het komt voort uit het feit dat de natie inderdaad diep bewogen is. Geenszins materieele motieven dwingen de menschen tot deze eigenaardige cameraderie. Deze kunnen een passend aanknoopingspunt geven. De ware drang naar gemeenzaam heid komt voort uit diepe ongerustheid over en gevoel voor de Kroon, die Kroon welke in 1935 in hcogsten luister en hoogste waar digheid, gedragen door den nersoon van wij len Koning George, den Britten zulk een be nijdbaar, zulk een samenbindend, zulk een onschatbaar bezit had toegeschenen. Het ge voel is dat het zóó goed en zegenrijk was, een symbool van nationale eenheid en waardig heid, versterkend en bezielend de nationale moraal. De vrees is dat dit symbool zijn on gereptheid en daarmee zijn diepe beteekenis en zijn rechtvaardiging dreigt te verliezen. In enkele bladen, heel enkele bladen, is gepoogd een toon te laten hooren die wilde doen gelooven, dat moderne inzichten een andere opvatting van de functie en de be teekenis van de Kroon toestaan. Hier en daar is gepleit voor de aanspraken der lief de. Er is geen twijfel aan dat het in de ooren van een 'overweldigende meerderheid heeft geklonken als misplaatst sentiment. Het tijdpei'k is niet zoo zorgeloos als men soms heeft willen doen gelooven. De Britten blij ven temidden van alle moderniteit in hun harten ernstige menschen. De verklaring van den premier, Vrijdag middag in het Lagerhuis, heeft bovendien een einde gemaakt aan de onoordeelkundige ideeën voor een oplossing, luchtig aan de hand gedaan door enkele pei'sorganen en personen. De regeering kan niet ten behoeve van een bijzonder geval de landswetten ver anderen. Er zijn geen morganatische huwe lijken mogelijk voor de koningen van Enge land en regeering en parlement, hier en in de Dominions, zijn niet bereid ze mogelijk te maken. Deze houding is geheel in overeen stemming met de waarde en de positie die hier aan de Kroon worden gehecht. De Brit ten willen alleen een koningschap dat de hoogste waarde vertegenwoordigt, zij willen alleen een monarchie wier positie ongerept is. De regeeïingen-van het Britsche gemee- nebest zijn overtuigd en zij hebben ampel grond voor de overtuiging' dat het voor genomen huwelijk groote deelen van de be volkingen die zij besturen diep zou kwetsen en verbijsteren, dat het onherstelbare scha de zou toebrengen aan de Monarchie, die de leden van het gemeenebest samen bindt. De moeilijkheid kan niet worden omzeild door geschipper met de wetgeving. Uit den bij - val dien Baldwin ontving toen hij dit in het Lagerhuis deed beseffen kon worden afgeleid, dat alle partij, vertegenwoordigend aristocra tie en burgerdom, rijk en arm, dit gevoelen deelden. De wetgeving naar thans is geble ken door den Koning zelf, die zijn dilemma voor het Kabinet bracht, voorgesteld zou naar deze bijval doet begrijpen dus niet door het Lagerhuis aangenomen worden en slechts het aanzijn geven aan een kleine Koningspartij (reeds in den kern in wording, blijkens de hou ding van Churchill). Hiermede zou het doel, de Monarchie te herstellen in haar vroegere positie, een onpolitieke positie boven alle par tijen, gemist worden. Reeds thans is het gevaar gerezen van een Koning, die zich aan de zijde van enkele po litici en hun volgelingen bevindt. Z.M. is in het gansche land zeer bemind om de democra tische opvatting van zijn taak. Wat hij deed als Prins van Wales, zich vrij en openlijk onder houden met de menschen in alle lagen der samenleving, de slechtst bedeelden en misera belsten incluis, en zich geen moeite en last ontzeggen in dit opzicht, heeft hij als Koning voortgezet. Het is niet te verwonderen dat hij algemeen een goed Koning wordt genoemd en dat millioenen in den lande hem op de han den dragen. De populariteit van de regeering in het algemeen, van Baldwin in het bijzon- Tder, is daarmee allerminst in overeenstem ming, Oppervlakkig oordeel was daarom i gauw gereed om te wijzen op de kans een goed Koning te houden en een weinig gewaardeer- den Premier kwijt te raken. De antithese is echter on juist en ontoepasselijk. Maar ze is gesteld en daarmee is de Koning reeds in de politiek gemoeid. Het gevaar van uitstel van de oplossing er zijn praktisch geen andere oplossingen dan keuze tusschen troonsafstand en afzien van het huwelijk is dat een politieke groeps vorming ten gunste van een compromis, dat den .Koning in zijn persoonlijke verlangens zou dienen, scherper gaat afteekenen. De zaak is al betreurenswaardig genoeg en men kan al niet inzien hoe ze kan worden opgelost zonder nationaal hartzeer achter te laten. A. K. VAN R. Bombardementen maken nieuwe slachtoffers. Uit Madrid, 6 December. Van regeerings* zijde woi'dt medegedeeld, dat de hoofdstad Zondagmorgen gebombardeerd werden door rechtsche vlietuigen, waardoor velen gewond werden. 's Middags vielen vijanderlijke granaten in het centrum der stad. Hierdoor werd aanzienlijke schade aangericht en er vielen eenige slacht offers. In den avond hebben de regeerings- troepen een aanval ten westen en ten zuiden van de stad afgeslagen en den ï'echtschen zeer zware verliezen toegebracht, vooral in de wijk Barriodusera. Het dorp Anover de Rio werd volkomen door de regeeringsartillerie vernield, zoodat de opstandelingen zich moesten terug trekken. Heftige gevechten werden geleverd in den sector Guadalajara, waar de regee- ringstroepen verscheidene dorpen hebben bezet. Mededeelingen uit het rechtsche kamp. De speciale correspondent van Havas meldt uit Talavera de la Reina, dat de operaties rondom Madrid wederom tot staan zijn ge komen. Zaterdag is het den geheelen morgen stil geweest. In den middag vertoonde de artillerie een zekere activiteit, waarbij het vuur gericht werd op de wijken van het noorden der hoofdstad. Van den kant der regeeringstroepen viel geenerlei reactie waar te nemen. Men gelooft algemeen onder de opstande lingen, dat de loyalen uitgeput zijn door de herhaalde pogingen het beleg te verbreken. Zij wantrouwen echter deze apathie, die wel eens niets ander zou kunnen zijn dan een op adem komen voor een nieuw tegenoffensief. Het weer blijft mooi, maar de nachten worden steeds kouder. SCHOTEN GELOST OP LéON DEGRELLE? Op Degrelle, den leider der Belgische Rexis- ten, zou, naar van de zijde der beweging ge- meldt wordt, een aanslag zijn gepleegd. Er zou met een revolver op Degrelle geschoten zijn, op het oogenblik, waarop hij in een auto wilde plaats nemen. Dit bericht is echter van officieele zijde nog niet bevestigd. ""ZACHT VAN SMAAK-PROS 70 ct. (Adv. Ingez. Med.) Thijs IJs en de toovenaar Akoedeboe wantrouwden elkaar. Daardoor merkterf ze niet, dat ze het eigenlijk beiden goed bedoelden. Thijs nam Dickie in de armen en maakte dat hij weg kwam. Akoedeboe maakte zich boos en rende achter Thijs aan, die bij drie treden tegelijk de trap afstormde. „Kom hier, kleine man, kom hier," riep toovenaar Akoedeboe. „Waar ga jij met Dick heen. Je mag hem niet ontvoeren." Maar Thijs luisterde niet, en rende als een haas door de vele gangen van het paleis, op den voet gevolgd door den toovenaar. DINSDAG 8 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 8.30 Plechtige H. Mis. 9.45 Gram.pl. 11.3012.00 Gram.pl. 12.15 KRO- Orkest en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3. Modecursus. 4.05 Gram.pl. 5.De KRO-Melo- disten en solist. (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.Berichten 7.15 Cyclus „Wat deze tijd leert". 7.35 Sporthalf- uur. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 KRO-Orkest. 9.20 Cabaret. 9.50 KRO-Melodisten. 10.20 Gram.pl. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.35 KRO-Orkest. 11.05 Gram.pl. 11.15 KRO-Boys. 11.45—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8— Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 11.Wenken voor de huishouding 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Aeolian-orkest en solist. 1.15 Gram.pl. 1.45 Omroeporkest en solist. 3.05 Kniples. 4.Pianospel. 4.30 Radio- kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest 7.Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Causerie „Prins Bern- hard". 7.50 BBC-Theater-orkest. Revuekoor en solisten. 9.05 Reportage. 9.30 Vocaal concert. 10.Orgelspel en vioolrecital. 10.30 Gram.pl. 11.Berichten A.N.P. AVRO-Dansorkest. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Het Royal Theater-orkest. 12.50 Het Aminton- orkest. 1.20 Sportreportage. 1.402.20 Jack Wilson's kwintet. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 De Carl Caylus Players. 6.20 Berichten. 6.45 Het BBC Northern-orkest. 7.50 Cyclus ,,The village". 8.20 Amerikaansch cabaret-program ma. 8.50 De BBC-Zangers. 9.20 Berichten. 9.40 Wetenschappelijke causerie. 10.Orgelspel 10.30 Londensch Blaaskwintet en sopraan. 11.5012.00 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gium.pl. 11.20 Parisch Kamer orkest. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Pasdelour- kamerorkest. 9.05 Zang. 11.2012.35 Pascal dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Omroep kleinorkest. 11.20 Militair concert. 12.35 Leipz. Symphonie-orkest. 1.352.20 Gevar. concert. 3.35 Gevar. concert. 4.45 Dansmuziek. 6.Om- roepkleinorkest. 7.30 Gram.pl. 7.50 Uit Londen BBC-Theaterorkest en solisten. 10.2011.20 Populair concert. BRUSSEL, 323 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest en Gi'am.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.3011.20 Gram.- platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gi-am.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein- oi-kest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Fud Candrix' orkest. 6.35 Omroepdansorkest. 7.50 BBC- Theaterorkest. Revuekoor en solisten. 9.05 Gxam.pl. 9.35 Salonorkest. 10.3011.20 Gram.- platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gram.pl, 7.50 Zie Keulen. 9.05 Voor- di'acht. 9.30 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Barnabas von Geczy's orkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2