Koning Edward heett nog geen beslissing genomen. IN ENGELAND. In afwachting van 's Konings besluit. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Verklaring van Baldwin voor het Lagerhuis Buitenlandsch overzicht DINSDAG 8 DECEMBER 1936 Langdurig rekken van den tegenwoordigen toestand niet wenschelijk geacht. Weer twee Duitschers gearresteerd. Het vliegtuigongeluk bij Grand Bornand. Mevrouw Simpson bereid zich terug te trekken. Fransch vliegtuig met vijf inzittenden vermist. Overstroomingen richten groote schade aan. Slachtoffer van moordaanslag trouwt met den dader. Het gevaar van te lang uitstel. De tweede verklaring van Baldwin. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Indien de Koning afstand doet De burgeroorlog in Spanje. RADM [f—'J PHIGMMMA In antwoord op een door Attlee gestelde vraag heeft Baldwin gistermiddag in het Britsche Lagerhuis de volgende verklaring afgelegd: „Het verheugt mij de gelegenheid te hebben wederom een mededeeling te kunnen doen over den toestand. Bij het overwegen van den geheelen toe stand is het geweest en blijft het de vurige wensch van de regeering den koning de meest uitgebreide gelegen heid te verleenen de beslissing af te wegen, die zoowel zijn eigen toekom stig geluk als de belangen van zijn onderdanen omvat. Tegelijkertijd kan de regeering niet uit het oog verliezen, dat een belang rijk rekken van den tegenwoordigen toestand van onzekerheid het gevaar met zich zou meebrengen van ernstige schade voor de nationale en rijksbe langen en waarlijk, niemand legt meer dan de regeering den nadruk op dit aspect van den toestand. Gegeven zekere verklaringen, die afgelegd zijn ten aanzien van de betrekkingen tusschen de regeeringen en den ko ning, zal ik hieraan toevoegen, dat met uitzondering van de kwestie van het morganatische huwelijk, geen en kele raadgeving door de regeering is verstrekt aan den koning, met wien al mijn besprekingen streng persoon lijk en informeel zijn geweest. Deze kwesties zijn het eerst niet door de regeering maar door den koning zelf te berde gebracht in een gesprek met mij, enkele weken gele den toen hij mij in kennis stelde van zijn voornemen in het huwelijk te tre den met Mrs. Simpson op het oogen- blik waarop zij vrij zou zijn. Het on derwerp is dus sedert eenigen tijd in de gedachten van den koning geweest en zoodra de koning tot een besluit zal zijn gekomen ten aanzien van den weg, dien hij wil volgen, zal hij daar- j van ongetwijfeld zijn regeeringen in dit land en in de dominions in ken nis stellen. „Het zal dan de taak dezer regeeringen zijn te beslissen, welken raad zij zoo noodig, wan neer zij dit haar plicht zouden achten, den koning zouden moeten geven in het licht van zijn besluit. Ik kan deze verklaring niet be sluiten zonder uitdrukking te geven aan het geen het geheele huis gevoelt, n.l. onze diepe en eerbiedige sympathie voor den koning in dit oogenblik". De leider der arbeidersoppositie, Attlee, merkte na de verklaring van Baldwin op, dat het Huis en het land levendig wenschen zoo spoedig mogelijk volledige inlichtingen te ontvangen, aangezien zonder deze het onmo gelijk is de kwestie behoorlijk te bespreken. Baldwin antwoordde: „Het zal mij ten zeer ste aangenaam zijn op het passende oogen blik de volledige inlichtingen, die ik in staat zal zijn te geven, te verstrekken, maar ik hoop, dat de Kamer zal toegeven, dat ik, nu de toe stand zoo ernstig is en de Koning nog bezig is met het overwegen van deze problemen en nog geen beslissing genomen heeft, groote moeilijkheden zou ondervinden in het ant woorden op vragen om aanvullende inlichtin gen, te meer, daar de antwoorden, die ik geven zou, geïmproviseerd zouden moeten zijn." Toen Churchill vervolgens de in de laatste dagen reeds eenige malen door hem gestelde vraag herhaalde, antwoordde Baldwin; „Ik moet Churchill er van in kennis stellen, dat het mij op dit oogenblik onmogelijk is een antwoord te geven. Ik weet nog steeds niet, ik kan nog niet weten, wat de koning kan be sluiten, of hoe hij kan besluiten op te treden. Het is mij volkomen onmogelijk in te gaan op hypothetische overwegingen." (Applaus). De vraag van Churchill wekte protest en hij had moeite zich verder verstaanbaar te maken. Tenslotte ging hij zitten, zonder zijn vraag teneinde te hebben kunnen uitspreken. De liberale afgevaardigde Lambert vroeg Vervolgens of Baldwin wist welke krachtige sympathie er voor hem bestond, hetgeen luid applaus van alle banken ontlokte. Baldwin stond toen weer op en richtte eenige verzoe nende woorden tot Churchill, waarmede het incident gesloten was. De ingenieur Metzger en zijn echtgenoote zijn te Leningrad gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. Duitsche dank aan de bevolking van het plaatsje. Havas meldt uit Annecy, 7 December: Wegens den grooten sneeuwval moesten de nasporingen in de overblijfselen van het nabij Grand Bornand verongelukte Duitsche vlieg tuig worden opgegeven. Uit de zich aan boord bevindende papieren is gebleken, dat het toe stel 29 November uit Stuttgart naar Lissa bon is vertrokken, waar het den eersten De cember aankwam. Na een oponthoud te Salamanca werd ver volgens Burgos bereikt. General Faupel werd met het toestel, dat 3 December naar Duitschlan-d vertrok, vervoerd. In de gevonden papieren komt geen enkele aanwijzing voor omtrent het aantal passa giers. Alle gevonden papieren zijn verzegeld en naar Parijs gezonden. Zij zullen door het ministerie van Buitenlandsche zaken aan den Duitschen ambassadeur worden overhandigd. Bij den prefect vond gisteren een bijeenkomst plaats, waar de Duitsche consul, de afgevaar digden van de Lufthanse en een officier van het Duitsche ministerie van luchtvaart aanwezig waren, evenals een officier van den generalen staf der Fransche luchtmacht. De Duitsche vertegenwoordigers spraken hun grooten dank uit aan den prefect, de burger lijke en militaire autoriteiten en de bevol king van Grand Bornand voor de verrichte nasporingen. De slachtoffers zullen Dinsdag naar Stuttgart worden overgebracht. Naar het D. N. B. meldt zou bij het onge luk ook een vooraanstaand lid van de Berlijnsche af deeling der Spaansche Pha- lanxisten gedood zijn. Verklaring van Koning Edward's secretaris namens Mevr. Simpson. Lord Brownlow, de particuliere secretaris van koning Edward, heeft gisteravond in hotel „Majestic" te Can nes de Fransche en Engelsche journa listen ontvangen en hun mededeelin- gedaan van de volgende Officieele ver klaring van mevrouw Simpson: Mevrouw Simpson heeft gedurende de laatste weken voortdurend ge- wenscht iedere daad of ieder voorstel te vermijden, die of dat onaangename gevolgen zou kunnen hebben voor den koning of den troon. Sedert is haar houding niet veranderd en, indien door een dergelijke daad het vraagstuk zou kunnen worden opgelost, zou zij wen schen zich onmiddellijk terug te trek ken uit de situatie, die tegelijkertijd ongelukkig en onhoudbaar is gewor den." Deze verklaring is door mevrouw Simpson geteekend. „Slechts de koning kan een beslis sing geven". LONDEN, 7 December (Reuter). In hof kringen heeft men pas uit het Reuter-bericht kennis genomen van de door mevrouw Simpson te Cannes afgelegde verklaring. Deze verklaring kwam in deze kringen ge heel onverwacht. Men is van meening. dat zij geen einde zal maken aan de crisis, maar toch beschouwt men haar ais een uit drukking van de persoonlijke opvatting van mevrouw Simpson. Men wijst in het bijzonder op de zinswen ding „indien door een dergelijke daad het vraagstuk zou kunnen worden opgelost", welke men veelbeteekenend acht. Personen, die het kunnen weten, zeggen, dat de door mevrouw Simpson afgelegde ver klaring op haar eigen initiatief berust. Men is van meening. dat slechts een daad van den koning een einde zou kunnen maken aan den tegenwoordi gen toestand en dat alle andere daden, hoe belangrijk deze ook zouden zijn, slechts een beperkte uitwerking zouden kunnen hebben. Naar nog uit Cannes gemeld wordt is het vrijwel zeker, dat mevrouw Simpson in de villa Lou Viei zal blijven totdat de uiteinde lijke beslissing van den koning bekend zal zijn. VERBETERING IN DEN GEZONDHEIDS TOESTAND VAN DEN PAUS. De verbetering in den gezondheidstoestand van den Paus blijft naar uit Rome wordt gemeld aanhouden. Zijne Heiligheid wil heden het bed weer verlaten. DE NEGUS MOET ZIJN ZILVER VERKOOPEN Uit Londen: De negus van Abessynië zal een groot deel van zijn zilve-rschatten verkoopen, waaron der verscheidene serviezen, bokalen en zilve ren borden, afgezet met goud en edelgesteen ten. Bestuurd door den bekenden piloot Mermoz. Uit Dakar 7 December: Sedert vanmorgen heeft men geen berichten ontvangen omtrent het vliegtuig, dat door den bekenden Fran chen piloot Jean Mermoz bestuurd wordt en dat van Dakar naar Natal is vertrokken om 6 uur 50. Behalve Mermoz zaten in het toestel de piloot Pichaudou, de navigator Ezan, de marconist Cruveilher en de mecanicien La- vidalie. Het toestel is het laatst gezien vanmorgen om 10.40 uur. Er wordt een onderzoek inge steld. Heden (Dinsdag)ochtend 4 uur G.M.T. was nog niets vernomen omtrent het toestel. Honderd slachtoffers in Turkije. Volgens de laatste gegevens verstrekt door het gemeentebestuur van Adana aan het blad Haber, zouden de overstroomingen tweehon derd huizen hebben doen instorten. Een honderdtal personen is verdronken, ter wijl veel vee door de wateren is meegesleept. De regen is inmiddels opgehouden, waardoor het water begint te zakken. Reeds langer dan een maand duurt de belegering van de Spaansche hoofdstad thans voort en nog steeds is er blijkens de uit verschillende bronnen ontvangen berich ten geen sprake van eenige belangrijke vor dering der belegeraars. Zeer groot is de ver woesting, die in dien tijd vooral in de bui tenwijken, maar ook in het centrum der stad is aangericht en zeer groot is het aan tal strijders en burgers, dat aan dezen met hevige verbittering gevoerden broederkrijg ten offer is gevallen. Aan den kant der rechtschen zouden reeds 18000 man gesneu veld of gewond zijn van de 80.000 strijders, waarover Franco sinds het beleg van de hoofdstad beschifte. De 120 000 Phalanxisten die op de andere fronten strijden moeten 25000 man verloren hebben. Eenigen tijd geleden reeds kwam uit Lis sabon het bericht, dat Franco zijn tot nogtoe gevolgde tactiek bij de belegering van Madrid zou opgeven om een ander plan te volgen en thans komen de Duitsche bladen met soortgelijke mededeelingen. Het blijkt wel, dat generaal Franco de kracht der ver dediging te laag heeft aangeslagen. Boven dien is het volgens veler meening niet aan te nemen, dat de „witten" in de komende koudeperiode een voortgezette belegering met de koloniale troepen zullen aandurven. Franco schijnt nu zijn troepen te willen hergroepeeren, ze te versterken en te ver eenigen met de strijdmacht van generaal Mola. Het Berliner Tageblatt, dat de positie van de rechtsche troepen bespreekt, waarschuwt generaal Franco tegen al te groot optimisme, nu zijn militaire actie met zooveel moeilijk heden gepaard gaat. De geweigerde toelating van den president der Catalaansche generaliteit,Luis Companys heeft in Frankrijk heel wat stof doen op waaien. Vooral in communistische kringen werd op een verklaring aangedrongen en ge vraagd op wiens bevel de prefect, die Com panys aan de grens den toegang ontzegde, handelde. De „Populaire", deelt thans mede dat de Fransche regeering niet was medegedeeld, dat Companys naar Frankrijk zou komen om te spreken op de meeting in het Vélodrome d'Hiver. Was dit wel het geval geweest, dan zou zij langs diplomatieken weg hebben mede gedeeld, dat zij Companys op 7 December zou ontvangen, doch dat zij er bezwaar te gen maakte, dat het hoofd van een buiten- landschen staat op een openbare vergade ring te Parijs het woord voerde, aangezien dit niet gebruikelijk is. Waar nu een démarche langs diplomatie ken weg niet tijdig ter kennis van Companys zou zijn gekomen, heeft volgens dit blad de prefect hem aan de grens opgewacht en den toestand uiteengezet en verzocht zijn reis uit te stellen. Companys moet in de meening hebben verkeerd, dat de organisatoren van de meeting in het Velodrome d'Hiver han delden in overeenstemming met de regee ring. Hij zeide later naar Parijs te zullen gaan. Men neemt aan, dat hij bij dit bezoek door Blum zal worden ontvangen. Vreemde liefdeshistorie in Warschau. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Te Warschau heeft zich deaeT dagen het merkwaardige geval voorgedaan, dat een jong meisje in het huwelijk is getreden met een jongeman, die nog pas geleden gepoogd had haar van het leven te berooven en die haar ernstig gewond had. De drieëntwintigjarige mecanicien Filaret was tot over de ooreh verliefd op een twintigjarige mannequin, Tony Funtovna geheeten. Het meisje wilde echter niets van hem weten en zeide tegen hem, dat zij de politie in den arm zou nemen, indien hij niet ophield haar te ver volgen. Filaret was ten zeerste ontstemd en op een avond wachtte hij op straat voor de modezaak, waar Tony in betrekking was. Toen het meisje naar buiten kwam, haalde hij een revolver voor den dag. „Wanneer je mij niet wilt hebben, dan zal ook geen ander jou krij gen" zei hij en hij loste een paar schoten op haar. Zwaar gewond stortte het meisje ter aarde. Filaret werd in hechtenis genomen. Het meisje werd in een ziekenhuis opgenomen en nu is zij er genezen uit gekomen. Haar eerste schre den richtte zij naar het huis van bewaring, waarin Filaret opgesloten zit. Zij wilde hem spreken en zij sprak hem ook en zij zei tegen den stom verbaasden jongen, die haar bijna vermoord had, dat zij van hem hield en met hem wilde trouwen. Nog voordat de verhandeling plaats heeft, zal het jonge paar in den echt vereenigd zijn. Men hoopt, dat Filaret milde rechters zal krijgen. Tony zal voor de groene tafel zeer ze ker voor hem pleiten. LONDEN, 7 December. (Van onzen Londenschen correspondent) Een Zondag vol ongerustheid en spanning in het land heeft tevens het eerste symptoom gebracht van een dreigende splitsing der be volking in pro-Edwardianen en anti-Baldwi- nianen. Het beteekende misschien niet veel. Er was een georganiseerde betooging van wellicht twee dozijn personen in Downing Street na de Kabinetsvergaderingen van Zondagmiddag Zij schreeuwde hoonende opmerkingen uit aan het adres van Baldwin en zijn collega's. De politie, een bereden man er bij, moest baan maken. Er waren vrouwen met borden waarop stond geschreven „We want Edward". Het was duidelijk dat deze personen meenden dat de constitutioneele kwestie een kwestie was tus schen een jongen, modernen, menschelijken Koning en zijn oude, ouderwetsohe, harde Ministers. Het is mogelijk, dat een te lang uit stel van een oplossing dit begin van een splitsende beweging zal doen groeien tot een ernstig feit van nationale tweedracht, tot een verdeeling van het land in groote groepen waarvan de eene zoogezegd achter de regee ring en het parlement, de andere achter den Koning staat. De gedachte daaraan is een 'van de redenen die aan het voorstel van Winston Churchill (naar men zegt door den Koning ingegeven) dat er nog vier maanden tijd was voor overleg, dat den Koning die tijd kon worden gegeven om een besluit voor het leven te overwegen en dat men nooit kon zeggen wat er in vier maanden kon gebeuren naar het bezadigst en verantwoordelijkst oordeel in het land zijn waarde ontneemt. Volgens dat oordeel is de tijdfactor zeer zeker van hoog belang, maar in een zin die tegen gesteld is aan dien, welken Churchill bedoelde De kwesties, die gaan rijzen als gevolg van deze ongelukkige gebeurtenis, zijn zoo ernstig dat men ze niet door uitstel uit den weg mag gaan. Het is de Koning die zijn keuze moet doen. Maar het effect van de keuze gaat het gansche land aan. Het gewone leven van het land |s in deze dagen van onzekerheid als met lamheid geslagen. Maatregelen van regee ringsbeleid in het binnen- en het buitenland zijn opgeschort. Deze toestand van verlam ming komt op den meest ongeschikten tijd welken men zich denken kan. Men behoeft slechts te denken aan den hachelijken inter nationalen toestand. Dit dan is de motiveering van het belang rijkste oordeel in het land. Zij die het uit spreken en alle verantwoordelijke organen der openbare meening, ook de Daily Herald, die de officieele Labour-opvattingen weer geeft, doen er aan mee dringen er dus bij den Koning op aan dat hij de positie op heldert, zekerheid verschaft in de plaats van de ontzenuwende onzekerheid. In zijn tweede verklaring, vanmiddag voor het Lagerhuis, heeft Baldwin zelf met diepen ernst en nadruk als zijn meening en die van het Kabinet weergegeven dat de huidige toe stand van uitstel en onzekerheid het gevaar meebrengt van de ernstigste schade aan de nationale en imperiale belangen. De verkla ring ruimde ook allerlei misverstand op over de houding, door de regeering tegenover den Koning aangenomen. Zulk misverstand had niet behoeven te bestaan. Het was voortge komen uit agitatie tegen de regeering door politieke en andere personen, die de gelegen heid meenen te mogen aangrijpen, de bevol king tegen haar regeerders op te zetten. Baldwin zeide dat aan den Koning geen ad vies (in den constitutioneelen zin) was ge geven met uitzondering van dat betreffende een morganatisch huwelijk. Al zijn gesprekken met den Koning hadden een persoonlijk en informeel karakter gedragen. De aangelegen heid werd het eerst door den Koning zelf aan geroerd. Dat was eenige weken geleden, toen Z.M. hem had doen weten dat hij Mrs. Simpson wilde trouwen zoodra zij vrij zou zijn. (Dat is bij de bepalingen van de Engel sche echtscheidingswet: over vier maanden) Baldwin merkte op dat de zaak den Koning dus reeds eenigen tijd heeft beziggehouden en dat Z.M. ongetwijfeld zijn besluit aan de Brit sche regeering en aan de regeeringen der Dominions kenbaar zal maken, zoodra hij het heeft genomen. Eerst dan zal de regeering moeten besluiten welk advies zij den Koning zal geven. Uit de ontvangst die de verklaring en die Baldwin persoonlijk kreeg, bleek ten duide lijkste dat de groote meerderheid van het Lagerhuis, de meeste Labour-leden incluis, de houding der regeering goedkeurde en haar opvatting van de behandeling van deze con stitutioneele zaak deelde. Terwijl dit wordt geschreven is er nog geen schijn van een aanwijzing, wat de Koning zal besluiten. De mogelijkheid van troonsaf stand wordt in het openbaar druk besproken. Het zou een nieuw feit zijn in de geschiedenis van Engeland. Vrijwillige troonsafstand heeft zich nimmer voorgedaan. Nieuwe wetgeving zou het feit moeten vaststellen en eventueele kinderen van den afgetreden Koning van de troonsopvolking moeten uitsluiten. De parle menten der Dominions zouden een zelfden maatregel moeten nemen, daar het Statuut van Westminster van 1931 opzettelijk voor schrijft dat de parlementen der zelfbesturende Dominions hun toestemming moeten geven voor veranderingen in de troonsopvolging. De bepaling geeft als zoodanig uitdrukking aan den volstrekt onafhankelijken staat der Do minions. A. K. VAN R. Weer bommen op Madrid. SALAMANCA, 8 December (Havas-A.N.P.) Het groote hoofdwartier der opstandelingen deelt mede, dat in den sector Belchite de regeeringstroepen terug werden gedreven. Acht mitrailleurs, vijftig geweren en verder oorlogsmateriaal werden buitgemaakt. In den sector Mondragon werd de kanonade en het geweervuur voortgezet. Het persbureau van de opstandelingen ont kent, dq,t een contingent Italianen te Algeciras aan land zou zijn gezet. Uit Madrid: 8 December. Gisteravond tus schen elf uur en middernacht heeft de ar- tillerie van de opstandelingen opnieuw de hoofdstad gebombardeerd. Groot kaliber pro jectielen vielen in de hoofdstraten, vooral bij de Britsche ambassade. Het aantal slachtof fers is nog niet bekend. Je begrijpt wel dat Thijs, in zijn haast om weg te komen, geen tijd meer had, om naar de zaal met het toovertouw te zoeken. Hij liep maar op goed geluk door het paleis, tot hij tenslotte in den kelder kwam. Daar was geen uitweg meer, en zij zouden dus toch in handen van den toovenaar vallen. Angstig keek Thijs om zich heen. Daar zag hij aan den muur een geheimzinnige kruk. Als hij daar eens aan trok .misschien gebeurde er dan wel wat. Maar juist kwam de toovenaar binnen, die angstig riep: „Niet doen, toe niet doen!" Toen zag Thijs hoe het vogeltje, dat met hen mee gevlogen was, goedkeurend naar hem zat te knikken. WOENSDAG 9 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8,159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ensemble v. d. Horst. 12,15 Gram. platen. 12,30 Vervolg ensembleconcert. 1,30 Gram. platen. 2.00 Or gelspel. 3.00 C-hr. lectuur; 3.30—3.45 Gram.- platen; 4.00 Chr. Liederenuurtje (zang en viool). 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouw halfuur, 6.30 Onderwijs voor de scheepvaart. 7.00 Be richten. 7,15 „Het 30-jarig bestaan der Theol. Opleidingsschool te Djokja. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P,, 8.15 Wie??? Waar???, luisterwedstrijd. 8.45 De Gooilanders. 9.15 „Voor de jonge menschen", causerie. 9.45 Ver volg concert. (Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.15 Schaakles. 10.30 Vervolg concert, 11.00 12.00 Gram. platen. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m, VPRO. 6.30 R.V.U. 8.00 Gram. platen. 9.30 „Onze keuken". 10.00 Morgenwij-ding. 10.20 Gram. platen en cau serie over opvoeding tot gemeenschapszin. 11.00 „Wij en onze zieken". 11,30 „Moreele en geestelijke gevolgen van de werkloosheid. 12.001,45 Gram. platen. 2.00 „Melody Circle" 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiterszang en gram. platen. 6.30 „Noodlot en vrije wil. 7.00 Sport. 7,15 Zang, hierna gram. platen. 7.40 „Probleem der de mocratie". causerie. 8.00 Herh. SOS-ber., 8.03 Berichten A.N.P.VARA-Varia. 8.15 Gram.- platen. 9.00 „Nederland-waterland", reportage van K. Smelik, muziek van H. de Groot. M. m. v. solisten en het VARA-Theater-orkest. 9.45 Gram. platen. 10.00 Berichten A.N.P. 10.10 Zang en orgel. 10.35 „Melody Circle" 11.00 „Huwelijksverhoudingen" causerie. 11,3012.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,05 Orgelspel. 11,3511,50 Gram. platen. 12,05 BBC-Northern-Ireland-orkest. 12,50 Jazzmuziek (Gr. platen). 1,202,20 Birming- hamsch Hippodrome Orkest. 3.10 Callender's Senior Orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Ves per. 5.10 Gram. platen. 5.35 BBC-dansorkest. 6.2-0 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-Harm-onie-orkest. 7.35 Radio-tooneel met muziek. 8.35 BBC-Symphonie-orkes-t, en viool. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg con cert. 19.30 Het Parkington Kwintet., en Zang. 11,20 Bram Martin en zijn Ban-d. 11,5012,20 Dansmuziek (Gr. platen). RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Pas-deloup- kamerorkest. 2,50 Orkestconcert. 4.20 Zang. 4.35 Gram. platen. 5.50 Poulet-kamer-orkest. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel. 11,20 12,35 Andolfi-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7,50 Omroep-Schrammel ensemble, en solisten. 11,29. Fabrieksorkest- concert. 12,35 Landessymphonie-orkest Saar- palts. 1,352.20 Gevar. concert. 3.50 West mark-orkest. 5.20 Klempt vocaal trio en viool 6.05 Omroeporkest. 7.35 Rijkszending: „Ruf der Er-de". 8.05 Omroeporkest. 8.5-0 Volkszang 9.5011,20 Omoepkleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroepdansorkest I,30 Saionorkest. 1,502.20 Gram. platen. 5.20 Fud Candrix' dansorkest. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroepsymphonie- orkest. 10.3011,20 Omroepdansorkest.. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. platen; 12,50 Salonorkest. 1,30 Omroepdansorkest. 1.50, 2,2-0 en 5.20 Gram. platen. 5.30 Zang. 6.35 Gram. platen. 6 50 Salonorkest. 8.20 Operette-uitzending. 10.30 II,15 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Barnabas von Geczy's orkest. 8.05 Rijkszending: Ruf der Erde. 8,35 Militaire marschen. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Barnabas von Geczy's orkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3