Constitutioneele crisis in Engeland heden ten einde? Engeland en de Spaansche burgeroorlog De kwestie der vrijwilligers Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Verwachting in parlementaire kringen. Een Beethovenhuis in opspraak. flatvc tïuid WÖËNSDAG 9 DECEMBER' Iw De hoogste stad der wereld. België Frontisten en Vlaamsch- Katholieken sluiten een overeenkomst. Kamer aanvaardt de Perswet Engeland Gentleman's agreement over de Middellandsche Zee. Spaansche bom op Noorsch vrachtschip. Verwacht offensief der Spaansche opstandelingen bleef uit. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Vloer tijdens bijeenkomst ingezakt. PUROL (WIT) PROGRAMMA Uit Londen: Tal van leden van het parlement verwachten, dat de ontwik keling van den toestand thans snel verloopen zal. Zij zijn van meening, dat de consti tutioneele crisis zeer wel binnen 24 uur, d-w.z. nog voor Woensdagavond beëindigd zal kunnen zijn. Sommigen zijn hiervan zelfs overtuigd. Andere leden van het parlement verklaren dat Baldwin vandaag een belangrijke ver klaring in het Lagerhuis zal kunnen afleg gen. In de omgeving van Baldwin verluidt echter dat hij vandaag toch nog geen definitieve verklaring zal afleggen. Indien de minister president al het woord zal nemen in het par lement, dan zal hij zich tot beperken tot een korte uiteenzetting van den toestand, zooals deze op het oogenblik is. In politieke kringen leidt men hieruit af, dat de koning nog geen beslissing heeft genomen. Toen Baldwin vannacht in Downingstreet terugkeerde werd hij onmiddellijk bestormd door journalisten. De parlementaire secretaris van den premier, captain Dugdale, zeide hen, dat het niet waarschijnlijk was, dat Baldwin Woensdag een verklaring zou afleggen in het Lagerhuis. Het bezoek van Baldwin aan Fort Belverdère heeft ongeveer vijf uur geduurd. Deze verliet het kasteel om even na tien uur in den avond Gistermiddag tegen één uur had de koning den hertog van Kent naar Fort Belvedère ont boden. De hertog bevond zich te Windsor en zou het dejeuner met prins-regent Paul van Zuid-Slavië gebruiken. Hij annuleerde deze afspraak en begaf zich onmiddellijk naar den koning. Even voor vier uur kwam de secretaris van den 'hertog van York en de attorney general van het hertogdom Cornwall, Walter Monch ton, in Downingstreet aan. Enkele oogenblik- ken later vertrokken zij weer van hier in gezelschap van Baldwin. Ondanks de houding, die door Mrs. Simpson is aangenomen, staat het toch vast, dat de eerstvolgende stap door den koning gedaan zal moeten worden. De opvatting van Baldwin, dat een verlengen van de onzekerheid ernstige consequenties met zich zou kunnen mee brengen, wordt volledig gedeeld door de leden van het parlement, die van meening zijn, dat er talrijke redenen zijn om een oplossing spoedig tot stand te doen komen. Een „geheimzinnig" vliegtuig. Gisterochtend zijn drie personen, niette genstaande het slechte weer, van Croydon per vliegtuig naar Cannes vertrokken. Aanvanke lijk wist men niet, wie deze personen waren en hing er een waas van geheimzinnigheid over het geval. De- passagiers bleken later te zijn dr. Kirk- wood, Goddard en Baron. Na een kort verblijf te Marseille zijin zij per auto met onbekende bestemming vertrokken waarschijnlijk echte: naar Cannes. Naar uit Cannes door Reuter wordt gemeld heeft lord Brownlow, de particulier secretaris van den koning gisteravond verklaard, dat Goddard de raadsman van mevrouw Simpson op zijn voorstel naar Cannes zal komen ter bespreking der bijzonderheden van de cessie van het huis, dat mevrouw Simpson te Londen bezit, daar zij in het geheel niet voornemens is, naar die stad terug te keeren, alvorens ge- ruimen tij d verstreken is. Mrs. Simpson naar Indië? Het gerucht wordt te Rome verspreid, dat mevrouw Simpson binnenkort haar intrek zou nemen in de villa van Lord Berkeley te Rome. Niets doet echter vermoeden, dat dit huis wel dra de Amerikaansche zou ontvangen. De Times schrijft, dat de spanning onder het publiek is verminderd, doch niet tenge volge van de verklaring van mevrouw Simp son. De ontspanning wordt toegeschreven aan de opheldering, welke Baldwin heeft gegeven. De Daily Telegraph verklaart, dat de mede- deeling van mevrouw Simpson haar tot eer strekt, doch die grond van het probleem on aangetast laat, aangezien de toestand steeds „onhoudbaar" was. Het blad hoopt, dat de verklaring van mevrouw Simpson den koning zal helpen een juiste beslissing te némen, wel ke het volk van hem verwacht. De Daily Express zegt: „We kunnen ons ver heugen, de crisis is geschiedenis geworden, we hebben den koning nog". Het blad schrijft verder de oplossing toe aan de verklaring van mevrouw Simpson. De Daily Mail schrijft, dat de verklaring van mevrouw Simpson hoop geeft op een spoedig einde van de crisis. Indien de koning de zelf opoffering van mevrouw Simpson aanneemt, zal hem dit worden vergoed door een verdub belde genegenheid en sympathie van zijn onderdanen, Het persbureau Belga meldt uit Brussel: Er is een overeenkomst tot stand gekomen tusschen de Frontisten en de Vlaamsche Katholieke partij. Deze overeenkomst heeft groote politieke beteekenis, daar zij een herstel der groote Katholieke partij zal kunnen begunstigen. De overeenkomst handhaaft de economi- •sche eenheid van het koninkrijk, evenals de eenheid der buitenlandsche, der militaire en der koloniale politiek. Deze eenheid is gewaarborgd door de dynastie en door wetgevende en uitvoerende machtsorganen in Vlaanderen en in het Wa lenland. Een politiek parlement blijft dus gehand haafd. Dit zal gekozen worden volgens alge meen kiesrecht met uitsluiting van alle staatscorporaties. De leiding op cultureel, economisch en sociaal gebied wordt toever trouwd aan beroepscorporaties fo corporaties, doch regeering en parlement beslissen in laatste instantie op aanbeveling der corpo raties. De tusschen frontisten en Vlaamsch- Katholieken gesloten overeenkomst handhaaft tenslotte de vrijheid van sociale en vakver- eenigingen en beoogt voorts het maatschap pelijke en economische leven te bevrijden van politieken strijd. De overeenkomst bevestigt voorts de nood zakelijkheid van een publiekrechtelijk statuut voor de Vlaamsche gemeenschap, verwezenlijkt en gewaarborgd door een autonome politieke vertegenwoordiging. De houding tegenover de Rexisten, Havas merkt op, dat de Frontisten reeds met de Rexisten verbonden zijn. Men vraagt zich nu af of dit bond genootschap gehandhaafd zal worden. De nieuwe partij zou in dat geval nog veel machtiger zijn. De tot stand geko men fusie kan belangrijke gevolgen hebben in de binnenlandsche politiek. De Kamer heeft het wetsontwerp tot wijziging van de perswet van 1881 aangenomen met 359 tegen 193 stemmen. Van officieele zijde worden, naar Havas uit Londen verneemt, de be richten bevestigd, volgens welke Sir Eric Drummond, de Engelsche ambassadeur te Rome nieuwe be sprekingen zou hebben gevoerd met den Italiaanschen minister van bui tenlandsche zaken, graaf Ciano, betreffende het sluiten van een Gentleman's agreement tusschen bei de landen ten aanzien van de Middel landsche Zee. Er zouden nog een aantal punten moeten worden opgehelderd alvorens de onderhandelingen het laatste sta dium zouden kunnen binnentreden. Een doode en zes gewonden. Blijkens een bericht van het Norsk Telegrambyraa is het Noorsche vrachtschip Gulnes Maandag door een bom getroffen tijdens een lucht bombardement bij Sevilla. Een Noor werd gedood, zes werden gewond, ter wijl het schip beschadigd werd. De Gulnes had te Porto een lading steen kool gelost en was op weg naar Se villa om er een lading erts voor Man chester in te nemen. MERMOZ IS NOG STEEDS NIET TERECHT. Uit Rio de Janeiro, 8 December: De onge rustheid over het lot van Mermoz, den Fran- schen vlieger en zijn metgezellen wordt groo- ter, aangezien alle oproepen der radiostations aan de kust onbeantwoord blijven. Men hoopt nog, dat zijn toestel een normale landing zal hebben kunnen maken, aangezien zijn toe stel in staat is te blijven drijven tot hulp uit Dakar of Natal zal zijn aangekomen. Bommen op het Escuriaal. Uit Madrid, 8 December: Ondanks alle voor spellingen. die deden gelooven aan een gewel dig offensief dat vandaag door de troepen der opstandelingen zou worden ontketend, zijn heden aan het geheele front van Madrid geen dingen van groote beteekenis gebeurd. Vanmorgen hebben escadrilles der loyalen verkenningstochten ondernomen teneinde in de eerste plaats te verhinderen, dat vijande- ijke vliegtuigen boven de hoofdstad vliegen zouden. Op grond van deze verkenningstoch ten kon een groep van 15 bombardements vliegtuigen der regeering een tocht maken boven de linies der opstandelingen en belang rijke concentraties en convooien mitrailleeren. Van het begin van den middag af bestook ten de loyale batterijen van alle kalibers de stellingen der rechtschen, waardoor zij de optrekkende colonnes ontwrichtten en het aanleggen van versterkingen verhinderden. Om vier uur des middags bombardeerden zes driemotorige toestellen der opstandelingen vrij hevig zekere buiten het centrum gelegen wij ken en plaatsen achter de republikeinsche inies. Het radiostation der vakvereenigingen te Barcelona heeft medegedeeld, dat de lucht macht der opstandelingen het Escuriaal heeft gebombardeerd. Onder de burgerbevolking vielen enkele gewonden, doch het is niet be kend of het klooster getroffen werd. Vliegtuig in dienst der Fransche ambassade neergeschoten. Een vliegtuig, dat ten dienste van de Fransche ambassade te Madrid op Toulouse vloog en om kwart over twaalven gistermiddag derwaarts was vertrokken, werd bij Pastranoa in het Zuidoostelijk deel der provincie Gua dalajara op 100 K.M. van Madrid om laag geschoten. Het is slecht neerge komen. De speciale verslaggever van Havas, Cha teau, brak een been. Hij moest naar het zie kenhuis te Guadalajara worden overgebracht. Dr. Enny, een vertegenwoordiger van het In ternationale Roode Kruis werd door een schot in het dijbeen getroffen, terwijl een speciale verslaggever van de Paris Soir, Louis de la Prée, een schot in den arm kreeg. Een meisje, dat dr. Enny vergezelde, brak een arm. De drie laatstgenoemden zijn in het ziekenhuis te Pastranoa opgenomen. Een ander jong meisje bleef ongedeerd, I evenals de bestuurder Boyer en de marconist Bougrat. 1 Merkwaardige verschijnselen in de hoofdstad van Bolivia. La Paz, de hoofdstad van Bolivia, is onge twijfeld de hoogst gelegen stad der geheele wereld, want zij ligt 4000 meter boven den zeespiegel, hetgeen hooger is dan de meeste bergen in Europa. De stad wordt zeer wei nig door toeristen bezocht daar zij de ijle berglucht niet kunnen verdragen. Vooral voor menschen die een hartkwaal hebben is het verblijf in La Paz hoogst gevaarlijk zelfs. Wanneer men in goeden gezondheid naar La Paz komt zal men na zeer korten tijd toch den nadeeligen invloed van dit verblijf in hooger sferen ondervinden, ofschoon men zich daarover niet behoeft te verontrusten: men kan bijv. .geen honderd meter loopen zonder buiten adem te geraken. Er zijn nog andere vreemde verschijnse len van deze luchtverdunning waar te ne men: zware vliegmachines die niet op groo te hoogte vliegen kunnen heel moeilijk van het vliegveld los komen en de Fransche vlie ger Costes is er bijna omgekomen bij een zeer sensationeel vertrek Een ander zeer merkwaardig verschijnsel is, dat de voetbalclubs van La Paz wel kun nen winnen van de wereldkampioenen mits er maar op hun eigen terrein gespeeld wordt: de tegenstanders zijn niet aan deze ijle lucht gewend. Maar dezelfde ploegen uit La Paz zullen hun kampioenschap onherroepelijk verliezen wanneer ze bij hun tegenstanders in de lager gelegen streken op bezoek gaan, daar zij niet aan die zware lucht gewoon zijn. (K.W.P.) Dronkemansvreugde, waar de meester eens zijn pastorale schiep. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Moet ik feitelijk niet aan den aanhef .van deze regelen het oude „tempora mutantur...." schrijven? Het wordt misschien te afgezaagd en bovendienhetgeen thans geschiedt had wellicht even goed gebeurd kunnen zijn, toen Beethoven zelf nog hier in Weenen leefde. Ik had bijna in plaats van „leefde" „woonde" gezegd, maar Beethoven woont nog altijd hier zij het dan ook in een graf op den uitgestrek- ten Zentralfriedhof. even buiten de huizenzee van de groote stad. Het huis aan den Hermaplatz No. 2 in de idyllische Weensche buitenwijk Heiligenstadt, waar nog de sfeer van vroegere eeuwen hangt, werd dezer dagen door een ,,Heurigen"-waard gekocht, die naar den braven en solieden naam Franz Maier luistert. Herr Maier wil van dit huis een „Heurigen"-lokaal maken. Een ieder, die wel eens in Weenen geweest is, weet, wat een „Heurigen" is. Dat is een gelegenheid, waar men soms nuchter heen gaat en waar men zeer vaak dronken van daan komt. „Heurigen" zijn gezellige gelegen heden, waar veel wijn gedronken wordt. „Heurigen" ontleenen hun naam aan „heuri gen Wein", dat is. wijn van het „heurige" jaar, van dit jaar, van den laatsten oogst. Som mige Heurigen-lokalen zijn maar gedurende een korten tijd van het jaar open, maar an dere echter gedurende alle twaalf maanden van het jaar. Heurigen-vreugde is altijd dronkemanspret en geep Weener zal mij serieus kunnen ver wijten, dat ik dronkemansvreugde" in het opschrift van dit stukje geschreven heb. In het oude huis aan den Hermaplatz, dat nu door dien Heurigen-waard gekocht is met het doel er 'n wijn-feestlokaal van te maken, heeft Beethoven indertijd gewoond. Beethoven heeft in veel Weensche huizen gedomicileerd, ik zou niet in staat zijn u in één dag tijds alle huizen in Weenen te laten zien, die er zich op kunnen beroemen den grooten toon dichter voor meer dan honderd jaar gehuis vest te hebben, maar in dit huis heeft Beet hoven zijn „Pastorale", zijn zesde symphonic gescomponeerd. En er is zulk een hemelsbreed verschil tusschen die Pastorale en dronke- mans-Heurigen-pret. Het huis staat onder „Denkmalschutz", dat wil zeggen, dat Monumentenrecht verbiedt, dat er aan den gevel van het huis wat ver anderd wordt. Maar dit geldt alleen maar voor het uiterlijk van het gebouw. Wat er van bin nen mee geschiedt, dat gaat niemand wat aan en dat kan niemand verbieden. Misschien is dat wel een hiaat in de bepalingen van den Oostenrijkschen Denkmalschutz. In ieder geval gaan er in muziek- en kunstkringen ver ontwaardigde stemmen op, die ten hevigste tegen het bestaande project protesteeren. W. M. BEKAAR. Londen, December (Van onzen correspondent) Het wetsontwerp om te verhoeden, dat Brit- sche schepen oorlogsmiddelen naar Spanje brengen is al in tweede lezing door het Lager huis goedgekeurd. Het is thans aan de arti- kelsgewijze behandeling toe en er wordt haast mee gemaakt. De regeering verdedigt het ont werp als een natuurlijk gevolg van het non- interventie vergelijk. Britsche schepen mogen al geen wapens uit Engeland naar Spanje ver voeren. Het non-interventie vergelijk verbiedt dit uiteraard. De regeering zegt, dat de Brit sche schepen evenmin mogen worden gebruikt om uit andere landen dan Groot Brittannië wapenen naar Spanje te brengen. Het ont werp neemt ook den wind uit Franco's zeilen. Hij kan nu geen reden hebben Britsche sche pen in Spaansche wateren te doorzoeken of op te brengen. De Britsche vloot in die wa teren zal er voor zorgen, dat de bepalingen van het ontwerp, wet geworden, door Brit sche reeders worden geëerbiedigd. Zoo lang Franco door Engeland niet als oorlogvoerende wordt erkend, heeft hij overigens ook het recht niet Britsche schepen te hinderen. Als hij het toch zou willen doen zouden ernstige incidenten rijzen. Engeland wil ernstige inci denten voorkomen. En de beste weg is daar om geen rechten van oorlogvoerenden te ge ven aan de partijen in Spanje en tevens met dit ontwerp Franco te verstaan te geven dat hij zich niet met Britsche schepen behoeft te bemoeien. De Oppositie meende, dat het ontwerp een teeken van zwakheid was. Eden bestreed dit. Engeland deed integendeel zijn gezag gelden, want indien Franco het alsnog zou wagen zich met de Britsche scheepvaart te bemoeien, dan zou de Britsche vloot daar gauw een stokje voor steken. Drie aspecten van het ontwerp werden aan oppositioneele critiek onderworpen. Het ont werp verbiedt niet het transport van wapenen naar Portugal. Er is een ruim verbreide over tuiging, dat Franco's kant steun krijgt van buiten via Portugal. Dat kan gemakkelijk ge beuren, omdat de oostgrens van dat land langs Spaansch gebied gaat, dat geheel in de handen der rebellen is. Het lijkt dus, dat de Britsche koopvaardij wel mee kan werken aan de versterking van Franco's troepen, maar niet aan die van de regeeringstroepen. Eden beantwoordde deze critiek door zijn goed ver trouwen uit te spreken in de stiptheid, waar mede Portugal het non-interventie vergelijk in acht nam. Een tweede aspect van het ont werp, waarover critiek werd gehoord, gold de positie der Dominions en Runeiman scheen den indruk.te vestigen in zijn antwoord op deze critiek, dat Britsche oorlogsschepen niet geroepen zouden worden Dominion-koopvaar ders bij te staan in Spaansche wateren. De positie is, dat de Dominions als onafhankelij ke Britsche landen uiteraard niet gebonden zijn aan de Britsche wetgeving. Franco zou dus kunnen vreezen, dat Dominion-schepen, waargenomen in Spaansche wateren, wape nen voor de Spaansche regeering zouden kun nen aanvoeren. Maar een beginsel van vér strekkenden aard en hoog belang voor het Britsche geemeenebest van naties zou worden aangetast indien de Britsche vloot Franco met Dominion-schepen zijn gang zou laten gaan. Eden corrigeerde den indruk van Run- ciman's woorden op dit punt en wees er voorts op dat de kwestie alleen theoretisch belang had, daar men niet behoefde te verwachten dat Dominion-schepen wapenen naar Spanje zouden gaan brengen. Het ernstigst bezwaar echter, dat tegen het ontwerp werd geopperd was, dat Engeland de zen maatregel op eigen houtje ondernam, bui ten de non-interventie commissie om. De Duit- sche en de Italiaansche koopvaardij kunnen voortgaan Franco van oorlogsmiddelen te voorzien, indien men hier en daar de hand blijft lichten met het non-interventie verge lijk. De regeering kon daartegen niet veel van concreten aard inbrengen, maar zij kon met recht betoogen, dat zij zich door haar houding in het conflict zoo onpartijdig mogelijk en altijd met de gedachte voorop alle wrijving met de partijen daar te voorkomen (ook het nieuwe ontwerp was daar uiteraard op ge richt).bij uitstek geschikt en bevoegd maak te haar goede diensten aan te bieden om er een einde aan te maken zoodra daartoe de tijd rijp was. Inmiddels is bekend geworden, dat Frank rijk en Engeland gezamenlijk hun best doen de omstandigheden te scheppen, die voor be middeling in het conflict gunstig kunnen worden geacht. Daarvoor is in de eerste plaats noodig de striktst mogelijke onzijdigheid in het buitenland. De non-interventie overeenkomst is in dit opzicht in gebreke gebleven. Men kan zeggen, dat ze een snelle verspreiding van de zen burgeroorlog over Europa heeft verhoed; of misschien moet men zeggen, vertraagd. Want het ziet er thans weer leelijker uit in dat opzicht. Pogingen worden thans ondernomen om de non-interventie ook „vrijwilligers" te doen omvatten en om werkelijk van het begrip een levend en sterk ding te maken. In de hui dige positie lijkt dat weer een haast onmoge lijke taak. Men heeft alle reden te vreezen, dat de landen, die de Franco-regeering in Spanje hebben erkend, zulk streven naar vol strekte non-interventie maar half waardee- ren. Deze erkenning zelf is tevens de erken ning van een diep zetelend en krachtig ver langen, dat Franco het zal winnen. Wat Duitschland betreft heeft dit verlangen juist indrukwekkende materieele uitdrukking ge vonden in de verschijning in Franco's Spanje van eenige duizenden Duitsche „vrijwilligers". Men verdenkt er de Duitsche regeering van en de verdenking kan niet zoo ongegrond zijn dat men hier te doen heeft met bevo len vrijwilligheid. (Hierbij zij opgemerkt, dat ook aan de zijde der regeeringstroepen vele Duitschers anti-nationaal-socialisten meevechten. Red.). Dit nieuwe feit moet de Fransch-Britsche bemiddelingspogingen, die thans worden over wogen, ten zeerste bemoeilijken. Het was juist Franco's gebrek aan manschappen, dat zijn aanval op Madrid had doen doodloopen. De laatste weken waren de zware gevechten ge reduceerd tot schermutselingen. De Duitsche bijstand met manschappen dreigt de slach ting in al haar afschuwelijkheid te doen te- rugkeeren en moet de spanning in Europa verhoogen. Ontzettend ongeluk in Portugeesche stad. LISSABON, 8 December. Uit Leiria wordt gemeld, dat de vloer van een zaal in het schoolgebouw, waar een Katholieke vereeni- ging een bijeenkomst hield, is ingezakt. Veer tig personen kwamen om het leven, terwijl meer dan honderd personen gewond werden. (Reuter) DE „GNEISENAU" TEGEN EEN MUUR GELOOPEN. Tijdens het te water laten van het nieuwe slagschip „Gneisenau", in tegenwoordigheid van den Fuehrer, is het schip te snel wegge gleden, zoodat het aan de overzijde van het bassin tegen een muur stiet, welke 5 meter opzij werd gedrukt. Onmiddellijk hebben ingenieurs het schip onderzocht. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Thijs had onmiddellijk spijt, dat hij niet naar de waarschuwing van den toovenaar had geluisterd. Want toen hij de kruk neerdrukte, klonk er een vreeselijke knal. Ook zagen zij een felle vlam, die het keldergewelf spookachtig verlichtte. Onmiddellijk daarop heerschte er weer een diepe duisternis, zoodat Thijs angstig Dickie stevig tegen zich aandrukte. DONDERDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gram. pl. 4.00 Bij bellezing 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Cello en piano. 6.15 Gram. pl. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Z. Exc. mr. J. A. de Wilde spreekt over Weldadighèldspost- zegels. 7.20 Gram. pl. 7.30 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Adventsklanken mmv. so listen, Chr. Orat. Vereen. „Oefening en Stich ting", Nederl. Kamerorkest en orgel. 10.15 Be richten ANP. 10.2011.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRÜ-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gr. pl. 11.00 Causerie „Hoe zeggen wij het". 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Orgelspel. 12.45 Gram. pl.. 1.15 Het omroeporkest. 2.00 Declamatie. 2.20 Het Omroeporkest. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gr. pl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram. pl. 4.50 Voor de kinderen. 7.05 Gr. pl. 7.15 Z. Exc. mr. J. A. de Wilde spreekt over Weldadigheidspostzegels. 7.20 Gram. pl. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Hierna Concertgebouw. Toonkunstkoor en solisten. In de pauze: Radio-tooneel. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO Dans- orkest DROITWICH, 1500 M. 11.15—11.50 Gram. jpl. 12.10 BBC Welsch orkest mmv. solist. 1.05 alt en sopraan. 1.35 2.20 Dansmuziek (gr. pl.) 3.35 Sted. orkest Bournemouth mmv. solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Variété-programma. 7.50 BBC Schotsch orkest. 8.50 „Free Man versus the State", causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Lite raire causerie. 10.00 Jazzprogramma. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Literair-muzikaal pro gramma. 11.00 Twee violen en cembalo. 11.35 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek. (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 4.20 Zang. 5.20 Radio-tooneel. 8.20 Vocaal kwartet en solist. 9.05 Nat. Orkest. 11.2012.35 Pascal-dansorkest KEULEN, 456 M. 5.50 SA-concert 7.50—8.50 Westduitsch Ka merorkest. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Or- kestconc. 12.35 Omroepamusementsorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Omroepkleineorkest 4.35 Volksliederenconcert. 5.40 Omroeporkest. 7.10 Reportage. 9.5011.20 Omroepkleinorkest. BRITSSEL, 322 M. 12.20 Gram pl. 12,50 Salonorkest. 1.05 Caba ret. 1.15 Salonorkest. 1.30 Klein-orkest. 150 Cabaret. 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Klein-orkest 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 11.20 Garam. pl. BRUSSEL, 484 M 12.20 Gram. pl. 12.50 Klein-orkest i 302.20 Gram. pl. 5.20 Omroeporkest. 6 35 en 7 35 Gram. pl. 8.20 Omroepsymphonieorkest 1.30 11.20 Gram. pl. DEUTSrHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Reportage. 9.20 Berichten. 9.50 Het Har- tig-trio. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Barna bas von Geczy's orkest. i

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3