HET NIEUWE AVONDBLAD Vliegramp. 22e JAARGANG No. 33 DECEMBER'36 IJMUIDEN Het Prinselijk Huwelijk. De Kruidbergerweg. Onze tentoonstelling Oud- IJmuiden. Ook de laatste dag nog veel belangstelling De protestvergadering tegen het wetsontwerp tot regeling der Ziekenfondsen. Vereeniging van Jong- Hervormden. Brief van de samenwerkende organisaties. yr. Weldadigheidspostzegels en Prentbriefkaarten voor het Kind. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feesiaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.v. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ1000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van flen man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Schoolkinderen krijgen een wandbordje. Door Burgemeester en Wethouders is be sloten aan de leerlingen der openbare en bij zondere scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs, benevens aan de leerlingen der „Wilhelminaschool", een wandbordje uit te reiken ter herinnering aan het huwelijk op 7 Januari 1937 van Prinses Juliana met Prins Bernhard. VELSEN. SPEELTUINVEREENIGING „KINDER VREUGD". Zaterdagmiddag 3 uur geeft de Speel- tumvereeniging „.Kindervreugd" in het club gebouw aan den Doodweg voor de kinderen der leden een Sint-Nicolaasfeest Dank zij den financieelen steun, welke het bestuur van de inwoners te Velsen-Noord mocht ondervinden is het mogelijk aan een 350-tal kinderen een groot feest te berei den. Niet alleen dat een goochelaar hen eenige uren zal bezighouden, ook komt er nog een kleine verrassing terwijl voor de grage mon den voldoende voorraad is ingeslagen. Het belooft een middag van pret en jool te zullen worden. Waarom geen bestrating? Ons bereiken geregeld klachten over den toestand, waarin zich het wegdek van den Kruidbergerweg bevindt. De weg is vol kui len en gaten en bovendien zoo slecht verlicht, dat hij hij avond haast onbegaanbaar is. Wij vreezen dat er voorloopig weinig kans is op verbetering. Dit stuit af op de houding van een aantal bewoners-huiseigenaars, die niet bereid zijn, den grond, noodig voor de verbreeding van den weg af te staan, of dit slechts bereid zijn op voorwaarden, die voor het gemeentebestuur onaanvaardbaar zijn. Bij de behandeling van de begroeting heb ben eenige raadsleden deze kwestie ter spra ke gebracht. Hun werd medegedeeld, dat zij inzage konden nemen van de corresponden tie tusschen B. en W. en de weerspannige huiseigenaars. Mocht dan al de verbetering van den weg direct niet mogelijk zijn, aan de verlichting zou het gemeentebestuur toch wel wat kun nen doen. Ds. J. W. SWAAN. Naar wij vernemen is Ds. J. W. Swaan, Ned. Hervormd predikant alhier, die door ziekte gedurende langen tijd verhinderd was zijn ambtswerk te verrichten, thans zoover hersteld, dat hij hoopt op den eersten Kerstdag weer in den dienst te kunnen voorgaan. Het totale aantal bezoekers was ruim 3100! De laatste dag, dat onze tentoonstelling ge opend was, was de belangstelling nog geens zins geluwd. Het bezoek in de middaguren deed vermoeden, dat des avonds nog al wat kijkers verwacht konden worden. En dit is ook geble ken. Het was haast zoo druk als op een dei- eerste avonden. Geregeld bevond zich een 50 tal menschen in de zaal, die nog den laatsten avond wilden benutten. Het was ons wel een buitengewone verras sing, die groote drukte. We telden 's middags en 's avonds in totaal nog 325 bezoekers, zoo- dat in totaal meer dan 3100 personen op „Oud- iJmuiden" zijn geweest. Wie had dat kunnen denken? Het is tegen woordig lang niet gemakkelijk de belangstel ling te wekken voor iets anders dan bioscoop of voetbalveld en dat het met onze tentoon stelling zoo druk geloopen is bewijst, dat zij zich mocht verheugen in de sympathie van heel IJmuiden. En thans gaat alles weer uit elkaar. Dat is, in zekeren zin te betreuren. Wat zou het mooi geweest zijn, als die fraaie collectie, die historische verzameling intact had kun nen blijven en had kunnen worden gebruikt als de basis van een permanent historisch mu seum, een instelling, die voor IJmuiden van zulk een groote be teekenis zou kunnen zijn. Is niet duidelijk bewezen, dat er een schat van waardevolle stukken bestaat, die de moei te waard zijn, te worden bijeengebracht? Zeker, we weten heel goed, dat we den Provincialen Atlas niet mogen meetellen en ook vele inzen dingen van particulieren niet. Maar ons ge meentearchief, vele particulieren. en dan denken we in de eerste plaats aan wat er zich in IJmuiden bevindt op het gebied van scheepsmodellen, oude foto's enz. zouden meer dan voldoende kunnen bijdragen om een begin te vormen van datgene, waaraan reeds eerder gedacht en waarover reeds eerder ge sproken is: een historische verzameling met als onderdeel een visscherijmuseum, dat op zichzelf reeds bijzonder interessant is, als men daarvoor zou kunnen krijgen, wat in den loop der jaren in IJmuiden is aangebracht, als de bekende collectie van den heer Vermeulen. Wij laten de gedachte niet los, dat onze ten toonstelling de stimulans zou kunnen zijn voor gen permanent museum. De „Lijster", welk toestel Woensdag vlak bij l:et vl. gu Croydon is neergestort. Initiatief van leden en bestuur wordt onmogelijk gemaakt. Men schrijft ons: Heden, Donderdagavond, wordt door de plaatselijke ziekenfondsen „Velsen" en „Vel- seroord" in het Patronaatsgebouw te IJmui- den-Oost een protestvergadering gehouden Het door den Minister van Sociale Zaken bij de Tweede Kamer ingediende Ziekenver zorging-wetsontwerp is hiervan de oorzaak. Dit ingediende wetsvoorstel heeft in ver schillende kringen, in het bijzonder in die van de zelfbeheerde Ziekenfondsen een sterke beroering gebracht. Dit is ook zeer verklaarbaar. Het wetsontwerp zal, eenmaal tot wet ver heven, het principieele karakter van het zelfbeheerde ziekenfondswezen zoo goed als geheel vernietigen, terwijl hen, die lid van een ziekenfonds zijn extra zware lasten op de schouders gelegd zullen worden, zonder dat een betere medische verzorging deze zwaardere belasting compenseert. Hoeveel meer deze lasten zullen bedragen is nog niet met absolute zekerheid te zeggen. Ingewijden in het zieken fonds vraagstuk weten echter dat een contributieverhooging van 20 a 30 pet. zeker te verwachten is. Om toegelaten te worden tot de regeling zullen de reglementen der fondsen ambtelijk moeten worden goedgekeurd! Uit de toegelaten fondsen zullen districts commissies benoemd worden. Zoo'n commis sie zal het lichaam worden, dat bepaalt wat- een fonds ten opzichte van verstrekkingen zal mogen doen. Boven deze commissie komt een Algerneene Raad, welke bij verschil van meening met de Centrale Commissie den mi nister bij zijn te nemen beslissing adviseert. Vrije artsenkeuze wordt verplicht gesteld, terwij 1 aan de medische medewerkers een plaats tot ten hoogste de helft der bestuur ders in het bestuur der organisatie gegeven moet worden. Door deze bepalingen wordt het initiatief uit de leden en het bestuur practisch onmo gelijk gemaakt, terwijl dit toch 'n heilzamen invloed op de ontwikkeling van het Zieken fondswezen gehad heeft. Naast deze bepalingen zijn nog vele andere voorschriften die het Ziekenfonds zullen doen veranderen van een levend organisme in een zuiver administratief lichaam. Zij, die er meer van willen weten, bezoeken heden de protestvergadering. OUDERAVOND DER CHR. SCHOOL VOOR VOLKSONDERWIJS. Op Donderdag 17 December a.s. zal een ouderavond worden gehouden in het gyn> nastieklokaal der Christelijke school aan de Van Langenveldstraat. Deze vangt aan te 8 uur; vóór dien tijd is er gelegenheid voor de ouders tot klassebezoek en tot het stellen van vragen aan het onderwijzend personeel. De leerlingen der 6de en 7de klasse zingen een Kerstcantate onder leiding van den heer A. Verhoeff; voorts zal de heer A. M. van Bruggen een referaat houden over Het kind, Huisgezin en School. Door meisjes zullen gymnastiekoefeningen worden uitgevoerd. IJ. O. V. TREKT DE MASSA. Dat de reclamecommissie IJ. O. V. de massa tot zich weet te trekken is gister weer bewe zen. Heeft IJ. O. V bij de vorige reclame feesten succes weten te boeken, het kinder feest van gister, gehouden in het patronaats gebouw is eveneens uitnemend geslaagd. Ruim 1100 kinderen hebben een feest gevierd waarover nog langen tijd gesproken zal wor den. Wegens het groote aantal was het feest in tweeën gesplitst. Eerst 's middags half drie werd feest gevierd met de kleintjes en 's avonds halfzeven met kinderen van 10-14 jaar. Beide keeren kwam St. Nicolaas te paard naar het patronaatsgebouw. Voorts werden de kinderen aangenaam bezig gehouden met de vertooning van het poppenspel door den heer Brugman uit Blaricum, Aan het einde van het feest ontving ieder kind van St. Ni colaas een pakket versnaperingen, terwijl de door ziekte verhinderde kinderen, dit thuis bezorgd kregen. IJ. O. V. heeft door dit kinderfeest weer bewezen iets te kunnen organiseeren en de massa tot zich te kunnen trekken. Weer heeft de dood van 't luchtverkeer Op 't onverwachtst een tol geheven, Een vliegtuig stortte brandend neer En velen kwamen om het leven. Weer heeft een zwarte onheilswolk De zon der K.L.M. verduisterd, Een huivering vaart door ons volk, Er wordt een woord van rouw gefluisterd. En eens te meer blijkt, hóe men werk Van menschen altijd broos moet achten Al lijkt het ons zoo hecht en sterk, 't Wordt steeds bedreigd door grooter krachten. Wij blijven even treurend staan, Dan zullen wij weer op gaan stijgen. Het leven dwingt tot verder gaan, Met.de gevaren, die ons dreigen. P GASUS. Opvoering van Kerst-Leekenspel. Aan de Reedersvereeniging. De samenwerkende organisaties in het IJmuider visscherijbedrijf, de Centrale Bond van Transportarbeiders, de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, de Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" en de Bond van Oud-Katholieke Fabrieks- en Transportarbeiders, hebben Woensdag in antwoord op den Dinsdag ge- publiceerden brief van de Vereeniging van reeders van visschersvaartuigen te IJmui den onderstaanden brief verzonden: „Wij ontvingen Uw schrijven dd. 7 dezer, en namen kennis van uw mededeeling, dat de door ons gedane voorstellen tot wijziging van de bestaande loon- en arbeidsvoorwaarden geen basis kunnen vormen voor onderhan deling over collectieve arbeidscontracten voor het jaar 1937. Onzerzijds moeten wij er op wijzen, het uit gesloten te achten, dat de arbeiders in het IJmuider visscherij bedrijf bereid zullen zijn de besturen opdracht te geven tot het aan gaan van nieuwe overeenkomsten, die niet meer zouden inhouden dan handhaving van de thans geldende loon- en arbeidsvoor waarden. Met Uw principieele bereidverkla ring te overwegen of door het opnemen van een bijzondere bepaling tegemoet zou kunnen worden gekomen aan den door ons geuiten wensch met betrekking tot eventueele stij ging van de kosten -van het levensonder houd, komen wij er niet. Indien het ook Uw bedoeling is ernstig te pogen tot overeenstemming te komen en den bedrijfsvrede te bevorderen, dan achten wij het starre standpunt door U tegenover de door ons ingediende voorstellen ingenomen, daartoe allerminst bevorderlijk, waar de be staande overeenkomsten einde van dit jaar afloopen dringen onze besturen nogmaals met klem aan op het openen van ernstige onderhandelingen, waarbij uitgangspunt zal dienen te zijn het zoeken naar een positie, die ook de werknemers kan bevredigen. Wi.i verklaren ons onzerzijds bereid in bespreking hierover te treden". R.-K. VROUWENBOND Maandagavond a.s. 14 December houdt de afdeeling van den R.K. Vrouwenbond een vergadering in de R.-K. Vereeniging, waarin de Weleerw. heer A. v. d. Hoever, vroeger ka pelaan alhier, zal spreken over „Moeder en Kind". Tevens zal dien avond een tentoon stelling van de door de Naaikrans vervaar digde kleedingstukken worden gehouden. In bespreking komt een vanwege de Crisis-Zui- velcentrale te houden kookcursus in Januari. „VLAMMENDE VLEUGELS". Naar wij vernemen heeft de tooneelclub „Onder Ons", onderafdeeling van de Chr. Jongemannen Ver. te IJmuiden-Oost besloten wegens het groote succes het tooneelstuk „Vlammende Vleugels" nog eens voor het voetlicht te brengen. De opvoering vindt plaats op Donderdag 17 December a.s. in het Hervormd Verenigings gebouw Kalverstraat. De resultaten, die de Vereeniging van Jong Hervormden en niet minder andere groepen vorige jaren in den Kersttijd met het uitvoe ren van een eenvoudig Kerstspel door leeken bereikt had, hebben de afdeeling IJmuiden- West van bedoelde vereeniging dan ook doen besluiten wederom zulk een spel te doen op voeren. Reeds meerdere malen hebben wij van deze plaats af gewezen op het tekort aan dergelijke wijdingsavonden-voor-iedereen in de maand December en het is verheugend, dat dit lang zamerhand weerklank gevonden heeft, want hoewel nog slechts schoorvoetend, wordt er door de door ons bedoelde groepen en ver- eenigingen steeds meer aandacht aan den Kersttijd geschonken en ook naar buiten meer publiciteit aan hun streven gegeven. Zoo kan het gebeuren, dat Woensdagavond het Gebouw voor Chr. Belangen tot in de uiterste hoeken met genoodigden bezet was om een kerst-leekenspel, ditmaal getiteld: „Christus ook voor mij?" bij te wonen. Aangemoedigd door den grooten toeloop wordt hedenavond een herhaling, voor ieder een toegankelijk, gegeven. Een frissche geest breekt zich baan bij de voorbereiding van het Feest des Lichts. Zoo was er dus geheel iets anders dan de traditio neele Kerstfeestviering die vaak belast is met hinderlijke, ietwat banale bijkomstigheden. Er was dezen avond een eerbiedige sfeer in het gebouw; er was en dit is toch wel waar het op aan komt, als van het mysterie van Kerstmis verhaald wordt eerbied en devotie bij de uitvoerenden zoowel als bij de luisterenden. Het is niet onze bedoeling door een criti- sche beschouwing de uitvoering op den voet te volgen, maar wel de aandacht te vestigen op het verblijdende verschijnsel, dat nieuwe wegen gezocht en gevonden worden om het verhaal van het Groote Wonder door middel van het historische Kerstspel dichter tot den luisteraar te brengen en dat dit dan gebeurt op een wijze, die de geheele opmerkzaamheid vraagt. Hoe modern de daad ook wezen mag. het spel heeft in melodie en harmonie, in rhythme en in zeggen toch alle naïveteit van het pri mitieve gebeuren behouden. In een serie tableaux trekt de strijd tusschen het goede en het kwade in den menschen aan het oog van den toeschouwer voorbij en kris talliseert het zich later in het verhaal van Bethlehem's Kribbe. Alle medewerkenden aan het leekenspel kwe ten zich met ernst en toewijding van hun taak. Er waren achter de schermen de vertel ler, het spreekkoor en het Jeugdkerkkoor, die voor het bereiken van het meerdere effect zorg droegen. Het muzikale gedeelte was in handen van mevr. H. E. DoevendansOortwijn, de harmo niumbegeleiding werd op de bekende, muzi kale wijze waargenomen door den heer Sj. Doevendans, die ook de verschillende scènes instrumentaal aan elkander „reeg". Het dameszangkoor weerde zich eveneens duchtig en had een voornaam aandeel in het succes van den avond. De vele tooneelveranderingen gaven natuur lijk handen vol werk. Toch mogen deze chan gementen wel wat minder gepraat achter het scherm met zich meebrengen, anders wordt de sfeer te onrustig. De heer C. Lijnzaad introduceerde het spel en gaf daarbij als interessante quintessence, dat deze avond georganiseerd was door enkele personen van verschillende kerkelijke richtin gen, die zich aaneengesloten hadden om dit spel van den strijd tusschen God en Satan op te voeren. Zij hebben teruggegrepen tot in de geschiedenis der middeleeuwen, toen zulk een spel door allen-een-van-geest voor het pu bliek werd vertoond. Omdat op het podium verschillende overtui gingen hun beste krachten gaven, hadden de organisatoren ook „vogels van diverse plui mage" (zooals spr. het uitdrukte) uitgenoo- digd. Zeer zeker is het organiseeren van een avond als deze een gelukkige gedachte gewest, die voor de uitvoerenden vruchten moge afwer pen. En mogen we daar aan toevoegen: tot vol gend jaar! Plak ze op uw Kerst- en Nieuwjaars- wenschen. De Nederlandsche Bond tot Kinderbescher ming wordt sedert 1924 telkenj are door den Minister van Binnenlandsche Zaken belast met propaganda en verkoop en ook met de verdee ling der gelden, onder goedkeuring van den Minister. De opbrengst wordt, naar een voor allen gelijk rekenkundig systeem, verdeeld onder de instellingen, die zich belasten met de ver zorging of uitzending van zieke, zwakke, blinde, doove, doofstomme, gebrekkige achterlijke, verwaarloosde of misdadige kinderen, van alle gezindten. De nood dezer instellingen, tengevolge van vermindering van contributie en subsidies is groot. De nood in de gezinnen stijgt eveneens, zoodat meer kinderen verzorging behoeven. Men vraagt nu van het publiek een kleinen toeslag op de postzegels en briefkaarten, welke men toch noodig heeft. Deze geldinzameling bracht verleden jaar, dus winter 1935, in 5 weken niet minder dan f 160.000 op, dit was bijna f 20.000 meer dan in 1934. De postzegels worden uitgegeven van 1 De cember tot 5 Januari a.s. Ze zijn geldig als ge wone postzegels, ook voor briefwisseling met het buitenland. De geldigheidsduur is 5 jaar. De postzegels zijn ontworpen door Mr. J. Sjoilema te Amsterdam. De serie bedraagt 4 stuks. Frankeerwaarde lJ/2 cent kost 3 cent. 5 „8 6 y, 16 i2y2 i6 Eveneens zullen verkocht worden prent briefkaarten. In een volgend stukje in dit blad wordt op deze kaarten uitvoerig teruggekomen. Wil de verkoop slagen, dan moet tot 5 Januari a.s. krachtig worden gewerkt. Het Comité, onder leiding van Mevrouw H. A. KwintWiersum, zal al het mogelijke doen om zooveel mogelijk te verkoopen en te doen verkoopen. Mochten er nog dames en/of hee- ren zijn, die een arbeidsterrein weten waar zij met succes zullen kunnen verkoopen, dan kunnen zij zich mondeling of schriftelijk rich ten tot één der onderstaande adressen. Mevrouw H. A. KwintWiersum, Presiden te, Hotel „Velserbeek". Mej. E. Vijlbrief, Se cretaresse, Roggeveenstraat 27. IJmuiden. De heer W. Chr. Suwerink, Penningmeester, Trompstraat 72, IJmuiden. Het 1ste en 3de adres is ook per telefoon te bereiken. Indien eens op alle Kerst- en Nieuwjaars- wenschen een Weldadigheidspostzegel geplakt werd, dan zou de opbrengst van 1935 met dui zenden worden overschreden, tot heil van het misdeelde kind. Koopt Weldadigheidszegels en Prentbrief kaarten. ZEEVISCHDISTRIBUTTE. Vanwege het departement van Sociale Za ken zijn Woensdag aangekocht de volgende hoeveelheden visch, welke voor distributie onder de werkloozen ter beschikking van de hierna te noemen gemeentebesturen zijn gesteld: Eindhoven 550 K.G. makreel; Waalwijk 100 K.G. makreel; Oudenbosch 50 K.G. makreel; Dongen 100 K.G. makreel; Goirle 100 K.G. makreel; Oirschot 50 K.G. makreel; Oister- wijk 100 K.G. makreel; Rucphen 150 K.G. makreel; Oosterhout 100 K.G. makreel; Veen 50 K.G. makreel; Schijndel 150 K.G. makreel; Someren 100 K.G. makreel; Helmond 50 K.G. makreel; Gemert 100 K.G. makreel; Aarle- Rixtel 50 K.G. makreel; Beek en Donk 100 K.G. makreel; Berghem 50 K.G. makreel; Maarheeze 100 K.G makreel; Son en Breu- gel 50 K.G. makreel; Valkenswaard 200 K.G. makreel; Uden 50 K.G. makreel; Wijchen 100 K.G. makreel; Oss 100 K.G. makreel; Heer len 50 K.G. wijting, 150 K.G. makreel; Helden 100 K.G. makreel; Schinnen 50 K.G. makreel; Swalmen 100 K.G. wijting, 100 K.G. makreel; Kerkrade 50 K.G. wijting, 100 K.G. makreel; Arcen en Velen 50 K.G. makreel; Brunssum 50 K.G. makreel; Beesel 50 K.G. wijting, 50 K.G. makreel; Eijgelshoven 50 K.G. makreel; Gennep 50 K.G. makreel; Gulpen 50 K.G. makreel; Meerssen 100 K.G. makreel; Roer mond 50 K.G. makreel; Schaesberg 50 K.G. makreel; Sittard 50 K.G. wijting, 50 K.G. makreel; Susteren 50 K.G. wijting, 50 K.G. makreel; Ubach over Worms 50 K.G. wijting, 50 K.G. makreel; Vaals 200 K.G. makreel; Melick en Herckenbosch 50 K.G. wijting, 50 K.G. makreel. HOCKEY Het programma van Strawberries. Het programma van Strawberries voor a.s. Zondag luidt: H. D. M. 2—Strawberries 1, 12.30 uur. Pinokkio 2Strawberries 2, 12.30 uur. H. B. S. 4Strawberries 3. Te WerveStrawberries 1 (dames) 12 uur. NOORDZEESLUIZEN. Gedurende de maand November zijn door de Noordzeesluizen alhier geschut: uit zee 289 zeeschepen met een inhoud van 1.832.845 M3„ 135 visschersvaartuigen met T650 M3. en 907 binnenvaartuigen met 134.086 M3.. totaal 1331 schepen met een inhoud von 1 874 581 kub. M. Naar zee 267 zeeschepen met een inhoud van 1.681.990 M3„ 93 visschersvaartuigen met 4235 M3„ en 881 binnenvaartuigen met 112.328 M3„ totaal 1241 schepen met een inhoud van 1.798.643 M3. Totaal uit en naar zee 2572 schepen met een inhoud van 3.773.224 M3.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1