De Koe. BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. /rmp/ I'JMNCtN) HEEMSKERK RAADSVERGADERING VOETBAL. Bondselftal-Hongaarsch Elftal. De Hongaren winnen met 10. 'JIT DE STA ATSCOUR ANT. Het Luxor Theater vertoont van Vrijdag af als hoofdnummer het fantastische filmwerk „De man, die zijn ziel verkocht"; met Boris Karloff en Anna Lee in de hoofdrollen. Aan deze zonderlinge, maar niettemin toch zeer interessante geschiedenis, ontleenen wij het volgende: Professor Laurience, een bekende geleerde, is verliefd op zijn vroegere leerlinge Dr. Clare Wyatt, zelf een knappe specialiste en heeft haar daarom verzocht met hem samen te werken. Zij, die op haar beurt verliefd is op Dick Haslewood, zoon van een krantenmag naat, stemt daarin toe, afschoon Dick dat niet erg prettig vindt. Boris Karloff en Anna Lee in „De man, die zijn ziel verkocht". (Luxor Theater, Beverwijk). Prof. Laurience heeft namelijk een grootè ontdekking gedaan. Hij kan door electrische beweegkracht de hersenen van een mensch verwijderen, terwijl de patient gewoon leven blijft. Hij kan deze hersenen geruimen tijd bewaren en ze later weer in den schedel te rug plaatsen. Lord Haslewood, Dick's vader is geïnteres seerd in het werk van Laurience en biedt hem een mooi laboratorium aan, indien hij ten minste een lezing wil houden over zijn proef nemingen. Laurience neemt dit dan, maar als hij de lezing houdt, lacht men hem uit. Hasle wood is kwaad over dit echec en verbiedt Lau rience verder in het laboratorium te experi menteeren. Tot nu toe had Laurience steeds voor de wetenschap gewerkt, maar de on- heusche behandeling van Haslewood brengt zijn verstand geheel in de war. Hij bindt Haslewood vast in een stoel en verwisselt dan diens hersenen met die van den mismaakten Clayton. Van nu af aan huist in het lichaam van Haslewood het brein van den sarcastischen Clayton en heeft de kreupele Clayton de hersenen van Lord Haslewood. Eenigen tijd later sterft Clayton (met de hersenenvan Haslewood) en voorspelt even voor zijn dood, dat ook Haslewood (met het brein dus van Clayton) spoedig zal doodgaan. De echte Haslewood leed n.L, zonder dat Lau rience en Clayton het wisten, sinds lang aan hartzwakte. Van nu af is Laurience's doel, alleen voor zijn eigen .voordeel zijn ontdekking aan te wenden. Hij is van plan zijn geest in een jong lichaam te laten huizen, om zoo de liefde van Clare te winnen. Als hij dan Dick ziet, besluit hij zijn lichaam hiervoor te gebruiken. Laurience ziet echter het gevaar van ont dekking nu in en gaat naar Haslewood toe. Deze is wanhopig door het besef, dat hij door zijn zwakke hart niet meer lang te leven heeft en wil nu, dat Laurience zijn geest zal over brengen in het jonge lichaam van Dick. Maar Laurience wil van Haslewood af zijn en doodt hem, waarbij hij er voor gezorgd heeft, dat de verdenking op hemzelf, dus Laurience zal vallen. Maar eerst zal hij Dick's geest in zijn lichaam over brengen en zijn hersenen in Dick's lichaam. Deze overbrenging gelukt. Dick herstelt nu weer, maar Laurience sterft nadat hij echter Clare heeft laten beloven het geheele apparaat te vernietigen. Zij doet dit en een booze droom is nu ten einde. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond het realistische drama „Mag een vader?...." Lyn Harding vertokt in deze film op buiten gewone wijze de vaderrol. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Muiterij op de Bounty". In deze film met zeer groote kwaliteiten spe len Charles Laughton, Clark Gable en Fran chot Tone de hoofdrollen. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: In 1787 lag het Engelsche oorlogsschip de „Bounty" in de haven van Portsmouth gereed om naar Tahiti, in de Stille Zuidzee, te ver trekken, teneinde daar broodboomen te halen en die te gaan overplanten op de West-Indi sche eilanden, als voedsel voor de slaven. Adelborst Roger Byam komt aan boord. Dit is zijn eerste zeereis en hij behoort tot een familie, welke van geslacht op geslacht bij de Engelsche marine heeft gediend. Men heeft hem de taak opgedragen een woordenboek te vervaardigen van de Tahitiaansche taal. De kapitein van de „Bounty" is op de vloot berucht wegens zijn onmenschelijike wreed heid. Men erkent zijn zeevaartkunde en zijn moed, doch vreest zijn ruw optreden. Als eerste ondervinding van het zeemansleven woont Roger Byam bij hoe lcapiteip Bligh een reeds doodgegeeselden matroos toch het aan tal voorgeschreven zweepslagen laat toedienen. Na deze gebeurtenis begint de „Bounty" den tocht naar Tahiti, die twee jaar zal duren. De bemanning van het schip, ondervoed, overwerkt en beu van de lijfstraffen is tot muiten gereed, wanneer het schip Tahiti nadert. Hitihiti, het opperhoofd van de Tahitianen is aanwezig, om de equipage te verwelkomen. Roger maakt kennis met de bekoorlijke Tehani. Eerst den volgenden morgen meldt Fletscher zich op de Bounty. Bligh's eerste daad na het vertrek is dan ook eenige matrozen te laten geeselen wegens veronderstelde desertie. Dit doet de maat overloopen, de muiterij breekt uit en Christian plaatst zich aan het hoofd van de opstandige bemanning. Hij brengt den oorlogsbodem naar Tahiti terug en huwt daar met den kleindochter van het opperhoofd. Het einde van deze spannende en toch ook weer romantische geschiedenis speelt voor den krijgsraad, die den jongen adelborst veroor deelt. Hij wordt echter begenadigd. PRIJSUITREIKING VAN DE TUIN- KEURING. Woensdagavond werden in een der zalen van het Witte Kruisgebouw de prijzen uitge reikt van de keuring van tuinen, die in den afgeloopen zomer was georganiseerd door de af deeling Beverwijk en omstreken van de Koninklijke Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter van die afdeeling, de heer B. Heinekamp, zei in zijn openingswoord, dat deze keuring was georganiseerd in navolging van vele andere plaatsen, in de eerste plaats om particulieren zooveel mogelijk kennis bij te brengen omtrent tuinaanleg. Ook vele vak lieden kunnen met deze keuringen hun voor deel doen, omdat het vooral in dezen tijd niet gemakkelijk is, bij iedere moderne wo ning een passenden tuinaanleg te ontwerpen. Het bestuur was zeer voldaan over het aan tal deelnemers. 31 particulieren hebben hun tuinen laten keuren. Daarbij waren ook tui nen, die de moeite van het keuren niet waard bleken te zijn, maar over het algemeen heeft de jury toch een strenge maatstaf moeten aanleggen, omdat de meeste deelnemers el kander naar de kroon staken. Met de door de jury gemaakte opmerkingen kunnen de deelnemers hun voordeel doen, terwijl daar naast het afdeelingsbestuur steeds bereid is alle gewenschte inlichtingen omtrent den tuinaanleg te verstrekken. Namens de jury, die gevormd werd door de heeren N. Passchier, Dijkema en Ewoudt, dankte de heer Passchier voor het vertrouwen en voor de welwillende ontvangst door de deelnemers bij de keuring. Spr. achtte deze eerste keuring zeer geslaagd en hij had de verwachting, dat het aantal deelnemers vol gend jaar stellig grooter zal zijn. De heer Passchier was van oordeel, dat het aantal keuringen tot vier moet worden uitgebreid, omdat dan ook de vroege bolgewassen be oordeeld kunnen worden. Het keuren van de tuinen wekt de liefde van de natuur op en bovendien maken goed verzorgde tuinen in de mooie straten van Beverwijk een pretti- gen indruk op vreemdelingen. Spr. hoopte, dat dank zij deze keuringen en het daardoor betere aspect van de woonwijken, Beverwijk weldra zal mogen behooren tot de mooiste steden van Kennemerland. De voorzitter reikte vervolgens met eenige vriendelijke woorden de prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, uit. De prijswinnaars kregen bovendien een diploma. De voorzitter sloot de bijeenkomst met een opwekking tot de deelnemers, om zooveel mo gelijk propaganda te maken voor deze keu ringen. (Op het Vreeburg te Utrecht staat op een reclamezuil een levens- groote koe, in verband met de Kerstvee- en Slagersvaktentoon- stelling.) Daar staat ze op haar hooge post, het trouwe beest der boeren, Op 't Vreeburg als een levensgroot en vredig monument. Ze staat er eenzaam in de kou maar stil te koe-keloeren. En blikt er neer op het gewoel, dat z' in de wei niet kent. De gulle geefster van de lap, de biefstuk en de lende, De koemest en de koepok en de koe-koek en het leer, Het ribstuk, de rollade en de rosbief und kein Ende, De melk, de boter en de kaas, het hoorn en nog veel meer. Zij doet haar plicht van Koedijk via Koegras en Koekange, Kauwt en herkauwt met al haar magen en vraagt nimmer dank, Dien zij per slot van rekening van ons toch mag verlangen, Wij gaan met haar wel aan gebrek aan appreciatie mank. Zij is den mensch een dienares reeds sinds het grijs verleden, Ik wijdde, als ik dichten kon, haar gaarne een sonnet, Wij hebben nu het gouden kalf al eeuwen lang aanbeden, 't Werd tijd dat eens de moeder op een voetstuk werd gezet. P. GASUS. FILMVOORSTELLING VAN DE FORD FABRIEKEN In het Kennemer Theater werd Woensdag avond een filmvoorstelling gegeven, georga niseerd door den Forddealer te Beverwijk, in samenwerking met de N.V. Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam. De vertegenwoordiger dezer fabriek hoeft een inleidend woord gesproken, waarbij hij mededeelingen deed over de te vertoonen films. De eerste film toonde het uithoudings vermogen van de Ford-8 cylinders in een wedstrijd, waarvoor het parcours in het berg land was uitgezet. Zeer amusant was ook het filmpje, waarin een Fordwagen het gezelschap meevoerde op een huwelijksreis door Amerika, met als eind punt de wereldtentoonstelling te Chicago. Na de pauze werden twee films vertoond van de enorme Ford fabrieken te Detroit. Deze uitstekende films gaven een indruk van het machtige bedrijf, dat een uitgestrektheid heeft zoo groot als het bebouwde gedeelte van de stad Den Haag en waarin dagelijks 5000 Ford-auto's kant en klaar worden afgeleverd. De geluidsfilm „Rhapsodie in staal" gaf een indruk van het werk aan den loopenden band die het mogelijk maakt tot een rustige en vooral evenwichtige arbeidsverdeeling te komen, zoodat de duizenden arbeiders acht uren per dag in hetzelfde gelijkmatige tem po kunnen werken. Tenslotte kreeg men nog een kijkje op de bekende Ford-service, die zich over de geheele wereld uitstrekt en die overal gelijk is Aan het slot van den avond heeft het tal rijke publiek met een langdurig applaus zijn ingenomenheid met het op dezen filmavond sebodene tot uiting gebracht. Charles Laughton, Clark Gable en Franchot Tone in „Muiterij op de Bounty". (Kennemer Theater, Beverwijk.) HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 9 van Antwerpen. Streefkerk (thuisr.) 9 van Suez. HOLLAND--AMERIKA LIJN Nijhaug, N.-Orleans n. Rott. via Londen 8 (11.5 v.m.) 250 mijl v. Bishops Rock. Beemsterdijk, Baltimore n. Rott. 8 te Norfolk Damsterdijk, 7 v. Rott. te Vancouver. Statendam, 9 v. Rott. n. New-York. Maasdam. N.-York n. Rott. p. 8 Lizard. HOLLAND AFRIKA LIJN Jagersfontein, 8 v. Rott. te Beira. Boschfontein (thuisr.) p. 8 Niton, via Duin- kerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom (thuisr.) 11 te Havre verw. Jaarstroom (uitr.) 9 van Dakar. HOLLAND- AUS'l KALle IAJN Nijkerk (uitr.) 8 van Melbourne. HALCYON LIJN Stad Vlaardingen, 9 van Vlaardingen te Narvik. Stad Schiedam, vertr. 10 van Londen n. Rott.-Vlaard. KON NED STOOMBOOT. MIJ. Bacchus, 8 v. Jaffa n. Haifa. Berenice, 9 van Oporto te Amst. Crijnssen, 8 van Barbados n. Amst. Deucalion, 8 van Cavalla te Hamburg. Hermes, 8 van Varna n. Constantza Oberon, 8 v. Salonika n. Nea Playa. Orion, 9 v. Amst. n. Hamburg. Triton, 9 v. Amst. n. Hamburg. Venus, 9 v. Malta n. Piraeus. Hermes, 9 v. Varna te Constantza. Calypso, 8 v. Valencia n Rott Luna, 7 v. W. Indië te New-York. Tiberius, 8 van Messina naar Palermo. Titus, 8 v. Burriana te Valencia Vulcanus, 8 van Salonika n. Limni. Ariadne, Amst. n, Guatemala 8 (9.2 v.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. Aurora, Amst. n. Setubal p. 7 Start Point. Saturnus, Rott. n. Tanger 8 (8.31 v.m 120 mijl Z.O. van Land' End. Theseus, 9 v. Aarhuus n. Kopenhagen. Bodegraven, Chili n. Amst. 9 v. Liverpool via Antwerpen ligt op de Mersey geankerd. Telamon, 9 v. Gocek te Jaffa. Nereus, 9 van Amsterdam te Odense. Orpheus, 8 v. Kopenhagen te Stettin Irene, 9 v. Amst. te Kopenhagen. Juno, 9 van Livorno te Genua. Hercules, Rodosto n. Hamburg p. 9 Gibral tar. Alkmaar, Amst. naar Chili 8 (4 n.mJ 49 mijl N. van Flores. KON Mf'|.l AMIp'-M'' I LOV' Zaanland (thuisr 1 10 (1 n.m.) te IJmuiden verwacht. Montferland (uitr.) 9 te Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba (thuisr.) 8 van Montevideo. Alcyone, 8 van Hamburg n. Rott. Aldabi (uitr.) 8 van St. Vincent. Alpherat, 10 (12 's midd.) v. Buenos-Ayres te Rott. verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (thuisr.) 8 van Marseille. Kedoe (uitr.) 9 te Belawan. Soekaboemi (thuisr.) p. 8 Kaap del Armi. Tapanoeli (uitr.) p. 9 Ouessant. Kota Nopan (uitr.) 9 van Port Said. Sibajak, 9 v. Batavia n. Rott. Garoet, 9 van Antwerpen n. Londen en p. Vlissingen. Slamat, 8 v. Rott. n. Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 9 van Colombo. Tarakan (uitr.) 9 van Suez. Johan de Witt (uitr.) 9 v. Algiers. Poelau Laut (thuisr.) 7 van Singapore. STOOMVAART MIJ OCEAAN Phrontis, Batavia n. Amst. 8 v. Padang. Memnon, Japan n. Rott. 9 v. Singapore. Euryades, Batavia n. Amst. pass. 6 Gibraltar Gleniffer, Dairen n. Rott. 8 v. Port Said. Glenbeg, Dairen n. Rott. 7 v. Penang. Prometheus, Batavia n. Londen, 9 v. Amst. VRIJZINNIG CHRISTELIJKE JONGEREN. De plaatselijke afdeeling van den V.C.J.B. vergadert op Donderdag 10 December in de consistoriekamer van de Doopsgezinde Kerk. Een der leden zal een lezing houden over den dichter Camphuysen. Daarna zullen eenige werken van dezen dichter worden voor gedragen. KERSTFEEST VAN DE HERVORMDE ZONDAGSSCHOLEN. In het vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat zal op den Eersten Kerstdag het Kerstfeest worden gevierd van de West-Hill- afdeeling van de Hervormde Zondagsschool. Voor de Junioren- en Senioren-afdeelingen is het Kerstfeest op den Tweeden Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. 9 December. Prijsno teering: Waschpeen, per kist 3045 ct. Boerenkool per kist 2535 ct. Andijvie per kist 4570 ct. Raapstelen per bos 2V2ZYz ct. Peterselie per bos 23y2 ct. Selderie per bos 23 ct. Prei per bos 39 ct. Aardappelen per 100 K.G. 2.402.60. Uien per K.G. 22y2 ct. Witlof per K.G. 8—14 ct. Wortelen per K.G. 11V2 ct. Spruiten per K.G. 813 ct. Knollen per bos 39 ct. Roode kool per stuk 35 ct. Gele kool per stuk 34 ct. Groene kool per stuk 34 ct. De begrooting vastgesteld. A.s. Maandag begint de schoolvoeding. Vele klachten over de wegen. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De raad was voltallig. Na goedkeuring der notulen werden vastge steld: een suppletair kohier voor de honden belasting en voor de belasting van den vuil nisophaaldienst 1936. Vastgesteld werden de pensioengrondslagen van het gemeentepersoneel. B. en W. stellen den raad voor, medewerking te verleenen aan het bestemmen van den Noord-Madeweg tot openbare weg ingevolge de de Wegenwet. Daartoe hebben ook reeds belanghebbenden hun medewerking toege zegd.. Met algemeene stemmen werd dit voor stel aangenomen. Vastgesteld werd de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1935, in ontvang sten op een bedrag van 82.784.77, uitgaven 83.451, 64, nadeelig saldo 666.87. Nadat de raad goedkeuring had gehecht aan een suppletoire begrooting dienst 1936, werd overgegaan tot behandeling van de begroo tingen voor 1937. Deze waren onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren S. v. d. Kolk, v. d. Outenaar en Zuurbier. Namens deze commissie deelde de heer v. d. Kolk mede, dat de begrooting weinig aanleiding gaven tot op- en aanmerkingen. Spr. vroeg in de eerste plaats, of het juist is, dat de gemeenteopzichter, de heer B. J. W. Langendijk, slechts een halven dag ter be schikking zal hebben, om het werk in Heems kerk te verrichten. Indien dit juist is, zou spr. willen voorstellen het honorarium, groot 600 te verlagen. De voorzitter antwoordde, dat hem of ficieel daarvan niets bekend is. Maar spr. wil het gaarne onderzoeken. De commissie verzocht voorts zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken met de werk verschaffing. De voorzitter zei, dat in 1936 niet be gonnen kon worden, omdat de daarvoor uit trokken bedragen niet werden goedgekeurd Voor 1937 zijn reeds eenige objecten goedge keurd, o.a. de verbetering van het Huldtoo- neel, de peilregeling in de duinstreek en de ver betering van den Noord-Madeweg. Na 1 Januari zal dus met de werkverschaffing een aanvang worden gemaakt. De commissie maakte voorts bezwaar tegen de bijdrage van 700 in de kosten van controle op de werkloozen, terwijl Castricum en Lim men, waarmede een gemeenschappelijke rege ling werd aangegaan, minder betalen. De voorzitter zegde een onderzoek toe.. De heer Muyen miste op de begrooting een post voor de brandbluschmiddelen. Toch zag spr. gaarne een bedrag uitgetrokken voor een oefening van de brandweer. Wanneer dit noodig is, zei de vo o r z i 11 e r, kan dat gebeuren. Er is een memoriepost ge raamd. Wethouder Henneman deed de mede- deeling, dat in Heemskerk eigenlijk geen brandweercorps bestaat. De voorzitter lichtte dit toe. In geval van brand beschikt de commandant over de beide gemeentewerklieden en de politie. In dien het noodig is, worden door den comman dant vrijwilligers aangesteld. De heer v. d. Kolk: Wanneer er dus oefe ning is, dan is de spuit er wel, maar we kun nen niet spuiten. De voorzitter: „In ieder geval is dan toch de commandant aanwezig". Wethouder Henneman merkte op, dat de vorige burgemeester bij zijn vertrek de plannen voor een reorganisatie van de brand weer nagenoeg gereed had. Toen heeft zijn o- volger de zaak overgenomen, maar tot cl' DONDERDAG 10 DEC. 1936 dag van heden denkt hij er nog over na. (Vreugde). De heer Muyen vond het wel gemakkelijk om de zaak maar op de schouders van den. burgemeester te schuiven, maar er zijn toch. ook nog twee wethouders. Spr. drong er bij het college op aan, een vaste kern van men- schen aan te stellen, die bij brand kunnen optreden. De Voorzitter zal deze aangelegenheid in B. en W. bespreken. De heer Muyen informeerde voorts naar den luchtbeschermingsdienst. De Voorzitter antwoordde, dat deze zaak reeds is voorbereid, al kon daarvan naar buiten nog niet veel blijken. De onlangs afge kondigde wet zal het misschien mogelijk maken, gelden voor luchtbescherming op de begrooting uit te trekken. De heer Muyen brak een lans voor het aanbrengen van een beplanting op de be graafplaats. Op zijn voorstel werd daarom de post voor onderhoud met f 85 verhoogd. De heer Muyen vroeg gelden beschikbaar te willen stellen om langs den Kleinen Hout weg en den Streng voetpaden aan te brengen, in het belang van de veiligheid. Op voorstel van wethouder van Duiven voorden zal voor dit doel een plan voor werkverschaffing worden gemaakt. De begrooting werd daarna met algemeene stemmen vastgesteld, voor den gewonen dienst in inkomsten en uitgaven op een be drag van f 280.235.59. Kapitaaldienst f 173.000. De begrootingen van het Electriciteitsbedrijf en van het Woningbedrijf werden vastgesteld op f 35.991 en f 16663,78 in ontvangsten en uitgaven. Op voorstel van B. en W. werd besloten deel te nemen in het borgstellingsfonds voor den Middenstand tot een bedrag van 10 ct. per inwoner. Bij de rondvraag deelde de Voorzitter op een vraag van den heer v, d. Outenaar mede, dat „Marquette" voor drie jaren wordt opengesteld, inplaats van. zooals tot nu toe gebruikelijk was, van jaar tot jaar. De heer Zuurbier klaagde over de water- loozing van den Kerkweg en van de Maerten van Heemskerkstraat. De voorzitter onderschreef deze klach ten, maar slechts een goede rioleering in de gemeente zal aan het euvel een einde kun nen maken. De kosten daarvoor zijn echter veel te hoog. B. en W. zullen trachten op de genoemde plaatsen eenige verbetering te brengen. De heer Vendel had gehoord ,dat het Oranje-comité een vuurwerk zal doen afsteken Spreker verzocht dit plan tegen te gaan, om dat dit geld beter besteed kan worden aan een tractatie voor de kinderen. De Voorzitter verwees den heer Vendel voor deze zaak naar het Oranje-comité. Tenslotte werden nog vele klachten geuit over den toestand van de wegen. De heer K1 a a s s e stelde voor er bij den minister op aan te dringen toestemming te verleenen voor het verwerken van het uitge trokken bedrag van f 10.000 aan de wegen. Ook stelde spr. voor een van de wethouders met het toezicht op openbare werken te be lasten. De Voorzitter wilde gaarne aan den minister goedkeuring vragen, dat aan de ver betering van de wegen wordt begonnen. Het toezicht op het gemeentepersoneel wordt uitgeoefend door den gemeente-opzich ter en indirect ook door den burgemeester. De heer Zuurbier deelde tenslotte nog mede, dat a.s. Maandag met het verstrekken van schoolvoeding een aanvang wordt ge maakt. Hierna sluiting. In het Hongaarsche elftal, dat Woensdag middag op het Sparta-terrein te Rotterdam met 10 van een Nederlandsch Bondselftal heeft gewonnen, waren negen spelers opge steld, die ook te Londen een week geleden tegen Engeland uitkwamen. Slechts drie internationals speelden in het Bondselftal mee, n.l. Van Heel, Bakhuys en De Bock. Smit moest op het laatste oogenblik verstek laten gaan wegens een nog niet vol doende genezen blessure. De linkervleugel, bestaande uit Linssen en Van der Tuyn, was zeer zwak, vooral in de eerste helft. Het gevaar moest voornamelijk van rechts komen, van den vleugel Vrauw- deuntDe Bock met Bakhuys als schutter. De middenlinie speelde op dit zeer zware veld zeker uitstekend. De opstelling van het bondselftal was: Doel: Van Male (Feijenoord) Achter: Cuyten (N.E.C.) en Van Stokken (D.W.S.) Midden: Pellikaan (Longa), Wilders (Blauw Wit) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord), De Bock (Bloemendaal), Bakhuys (H.B.S.), Van der Tuyn (Hermes-D.V.S.) en Linssen (Feijen oord). Het eenige doelpunt van den wedstrijd werd •ia 25 minuten door den Hongaarschen mid- envoor gescoord, waarbij keeper Van Male een ut maakte. Groote diepgang Het Ned. m.s. M. v. St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Om te dokken Het Noorsche tank-motorschip „Pan Scan dia" is van Aruna via Huil naar Amsterdam gepasseerd om bij de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij aldaar eenige reparaties te ondergaan. AANGEKOMEN. 8 December: England s.s. Gdynia Simon Bolivar s.s. West Indië Storfors s.s. Skoghall C. F. Liljevalch s.s. Lulea 9 December: Pan Scandia m.s. Huil Ellen (tank) s.s. Danzig Berenice s.s. Alicante VERTROKKEN. 8 December: Ransdorp m.s. Nordenham Borthwick s.s. Leith IJstroom m.s. Huil Bolista s.s. Oslo 9 December: Paralos s.s. Sunderland Prowess mi Londen Ebenhaezer m.s. Londen Gees m.s. Strood Visten s.s. Otterbacken Patria s.s. Rotterdam IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Patria" is van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf aange komen om een partij ijzer te laden voor Zweden. Scheepsbouw. De in aanbouw zijnde vrachtmotorschepen voor de K. N. S. M. welke gebouwd worden op de scheepswerf van Gebrs. Pot te Bolnes elk schip met een laadvermogen van 570 ton, zul len de namen krijgen van „Dido" en „Neroen Plato". Het derde schip hetwelk bij de N.V. C. v. d. Giessen Zoon's Scheepswerven te Krim pen a. d. IJsel gebouwd wordt zal in de vaart komen onder den naam „Strabo". Deze nieuwe motorschepen zullen van hetzelfde type zijn als de reeds in de vaart zijnde motorschepen „Ino" en „Clio", die naar men weet in West Indië in de kustvaart zijn. tt Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „C. F. Liljevalch" is van Lulea bij het Hoogovenbedrijf gearri veerd met een lading ijzererts. Bij K. B. van 8 December 1936 is met in gang van 1 Jan. 1937 benoemd tot buroe- meester der gemeente Gulpen: jhr mr r'a Th. M. van Rijckevorsel. De nieuw benoemde burgemeester van Gul pen is in 1907 in Nijmegen geboren. Hii woont thans in Beek, waar hij volontair ter gemeentesecretarie is

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5