HET NIEUWE AVONDBLAD 22e JAARGANG No. 38 DINSDAG 15 DECEMBER 193. IJMUIDEN De minimum-maaswijdte. Vragen van den heer Drop beantwoord. nagekomen besommingen van gisteren De heer L, Natte overleden. chr. nat. werkmansbond. De steunverlaging. De rioolmisère in de Trompstraat. Velsen's Ziekenfonds bestaat 40 jaar. kersttentoonstelling. eenheid door democratie sint nicolaas op bezoek bij kindervreugd. De Rijkspostspaarbank in November. in het dok voor bodemonderzoek. bonte-avond ijmuiden's mannen koor. Neem Domaniaie 't is de beste Spannende onderlinge competitie D. C. IJ. gereform. jeugdcentrale. filmavond n. c. g. o. v. v. g. s. n—v. v. ij. vleet van duitschen logger aangebracht. Indienstneming op arbeids overeenkomst door de gemeente. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 V«rschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drufcker^N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DTT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Dl DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobasongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Regeering wil inwerkingtreding van het besluit niet uitstellen. De minister van Landbouw en Visscherij heeft geantwoord op vragen van den heer Drop in verband met het Koninklijk Besluit van 8 Juli 1936, waarbij een maaswijdte van ten minste 7,5 cM. van de netten der vis- schersvaartuigen is voorgeschreven: 1. Een deel der Noordzeevisschers en in het bijzonder zij, die de kleine zeevisscherij uit oefenen, hebben bezwaar gemaakt tegen de betreffende bepaling. 2. Nederland is niet het eenige land, dat zoo- danigen maatregel voor de visscherij heeft ge nomen. Groot-Brittannië, Duitschland en De nemarken zijn reeds voorgegaan in het ne men van maatregelen tegen overbevissching van de Noordzee door het voorschrijven van een minimum maaswijdte der netten en een minimum maat voor sommige vischsoorten. Doordat dit goede voorbeeld tot dusver niet is gevolgd, is ons land steeds meer achter ge raakt. In een van 23 tot 28 Nov. 1936 te Londen gehouden conferentie van afgevaardigden van Janden, welke bij de Noordzeevisscherij zijn betrokken, is men tot overeenstemming geko men omtrent een aanbeveling tot invoering van een minimum maaswijdte voor trawl- en snurrevaadnetten van 7 cM., de maas gemeten op de wijze, zooals hier te lande is voorge schreven. 3. De maatregel zal voor bepaalde groepen van belanghebbenden aanvankelijk bezwaren meebrengen, in zoover, dat het zich laat aan zien, dat minder te kleine viseh, z.g. puf, zal worden aangevoerd, zoodat daardoor in den eersten tijd de besommingen minder zullen zijn. Hiertegenover staat, dat een net met wij dere mazen meer gewicht aan grootere visch vangt dan een net met nauwere mazen. Beperking van het wegvangen van te klei ne visch zal, naar verwacht mag worden, bin nen betrekkelijk korten tijd voeren tot ver betering van den vischstand, zoodat het ver lies van de opbrengst der te kleine visch bin- rien afzienbaren tijd compensatie zal vinden in de vangst van grootere visch. In het verlies van de opbrengst der te klei ne visch door de kleine zeevisscherij en in de kosten van het wijzigen der netten, wordt dit bedrijf bovendien voor een deel tegemoet ge komen door de tot stand gekomen steunrege ling, waarvoor een bedrag van 50.000 op de begrooting' van het landbouwcrisisfonds voor 1937 is gereserveerd. 4. De minister is niet bereid te overwegen alsnog de inwerkingtreding van het besluit tot een naderen datum uit te stellen of voor de zeevisscherij met kleine schepen te bepa len, dat met een uitrusting met netten van een maaswij de van ten hoogste 6 cM. kan worden volstaan. Een wijziging van het Koninklijk Besluit van 1 October 1936 in dier voege, dat de mini mum maaswijdte der netten van 7y2 cM. wordt teruggebracht tot 7 c.M., waardoor aan sluiting wordt verkregen met de aanbeveling der Londensche conferentie, is evenwel in voorbereiding. OM DEN MEESTERTITEL. H. de Boer wint van Schroder. De eerste ronde welke Zaterdag te Am sterdam voor den eindstrijd om den meester titel is begonnen, is voor de IJmuidenaren nogal succesvol geweest. H. de Boer wist zijn eerste partij tegen Schröder te winnen en C. Suyk speelde in een zeer fraaie partij tegen J. Born remise, wat een even prachtige prestatie genoemd mag worden. Dinsdagavond ontmoeten elkaar in Ken- nemerhof H. de Boer en C. Suyk LEZING. Voor de Chr. Geref. Jongelingsvereeniging zal Woensdagavond 16 December in de Chr. Geref. Kerk de pastor-loci, Ds. A. Zwiep, een rede houden over „De vier dieren en de vier raderen." HOOFDKLASSE WEDSTRIJD HAARLEM—D.C.IJ. Voor de hoofdklasse-competitie van den N. D. B. zal Woensdagavond in het clubgebouw van de Damclub Haarlem de ontmoeting Haarlem ID.C.IJ. I plaats vinden. Voor Donderdagavond is te Castricum vast gesteld D.C.IJ. IICastricum, voor Dinsdag avond in Hotel Kennemerhof D. C. IJ IV U. D. C. V. STORMSCHADE AAN TRAWLERS. Met binnen komen rapporteeren de trawlers nog steeds zeer slecht weer en weinig vang sten, terwijl bovendien telkens weer melding wordt gemaakt van meer of minder lichte schade. Nu eens is het een vernielde scheeps- boot, dan weer schade aan brug of dek. Versche haring KW 29 f 1650, 40 f 290, 95 f 680. 124 f 1600, VL 197 f 570, SCH 210 f 830, VI. 130 f 740. VL 103 f 350, VL 195 f 440, KW 50 f 240, 37 f 980, 36 f 310. 167 f 530. 122 f 104 39 f 340, 32 f 220. 58 f 350, 49 f 240. loggers: IJM 204 f 1150, KW 162 f 680, 75 f 720, 89 f 660, 154 f 920, 112 f 480, 91 f 820, S& i 670, 153 f 620, 132 f 780, 46 f 1004, 51 f 1050 Hij diende de gemeente 32 jaar als ontvanger. In den ouderdom van 75 jaar is j.l. Zondag overleden de heer L. Natte, oud-ontvanger der gemeente Velsen. Toen de heer Natte op 1 November 1892 tot ontvanger werd benoemd, was deze functie nog van weinig beteekenis. Maar de gemeente groeide snel en daarmede werd ook het ambt van den heer Natte zwaarder. Hij was echter volkomen voor zijn taak berekend, een taak, die hij met groote plichtsbetrachting vervulde. En daarbij was hij steeds de welwillendheid in persoon. Hij was een ambtenaar van den ouden stempel. Zoo was hij er nooit voor te vinden, zijn bureau op het telefoonnet aan te sluiten. Gedurende vele jaren was de heer Natte rentmeester van Jhr. Mr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden. Op 31 December 1924 ver liet de heer Natte den dienst met pensioen, zoodat hij 12 jaar lang daarvan genoten heeft. Met het openbare leven bemoeide hij zich na zijn pensionneering weinig. Zijn eenige lief hebberij was zijn tuin bij zijn woning aan den Stationsweg, waarin hij menig uurtje door bracht. Een lang ziekbed is den heer Natte bespaard gebleven. De vorige week werd hij plotseling door een beroerte getroffen. Dat zoo spoedig het einde zou komen, had men toch niet ver wacht. De teraardebestelling vindt plaats a.s. Woensdagmiddag op Westerveld, na aankomst van trein 15.10 uur. CENTRAAL GENOOTSCHAP. De afdeeling Velsen van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellings en vacantie- kolonies houdt hedenavond een ledenvergade ring in het gymnastieklokaal der Chr. school aan de van Langeveldstraat. Besproken zal worden een voorstel van het bestuur betref fende de gemeentesubsidie over 1937. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen. zal worden gehouden op Woensdag 16 December 1936, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur. De Chr. Nat. Werkmansbond in de gemeen te Velsen belegt a.s. Vrijdagavond een ver gadering in het gebouw voor Chr. Belangen in de Meervlietstraat. De agenda vermeldt o.a, een gedachten wis seling over het werk van den bond en een lezing over „De geestelijke nood van dezen tijd". Een adres aan den minister. Namens het „Plaatselijk Comité tegen steunverlaging" is het volgende adres ver zonden aan den minister van Sociale Zaken: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen A. J. Chr. Evertsen, wonende te Velsen, aan die Melklaan 94 en optredende als secretaris van het „Plaatselijk Comité tegen Steunver laging" te IJmuiden;; dat door ingrijpen van de regeering in de steunregeling te IJmuiden, meer dan 350 man die z.g. Crisissteun gedurende eenige jaren hebben ontvangen, zijn ondergebracht on der de steunregeling van Maatschappelijk Hulpbetoon; dat ten gevolge van dezen maatregel be doelde personen, vaders van gezinnen, de dupe geworden zijn, doordat de steunregeling van Maatschappelijk Hulpbetoon hen brengt op een nog lager levensniveau dan de crisis- regeling hen reeds heeft gebracht; dat het grootste deel der gedupeerden wel degelijk crisiswerkloozen zijn en mitsdien in aanmerking dienen te komen voor crisissteun mede doordat de verlaagde steun, die door Maatschappelijk Hulpbetoon wordt uitbetaald den toestand in de gezinnen van die gedu peerden onhoudbaar maakt, daar de vroe gere betrekkelijke welstand geheel ver loren is gegaan door den langen duur dier werkloosheid dat uit de dagbladen is gebleken, dat d-e „georganiseerde werkloozen" gelijk alis in voorafgaande jaren den z.g. B steun zullen genieten dat de werkloozen die door Maatschappelijk Hulpbetoon worden gesteund van dezen B' steun zijn uitgesloten; dat door dezen maatregel de hier bedoelde gedupeerden eveneens van den B steun wor den uitgesloten, terwijl zij bovendien niet in aanmerking komen voor brandstoffentoeslag, met als gevolg dat zij naast hun lagere uit- keering wederom ook ten dezen worden ge dupeerd; dat de hierbedoelde gedupeerden hebben getracht, zoo lang mogelijk, door het verrich ten van arbeid of door het doen van nering, in hun onderhoud te voorzien en gepoogd hebben zoolang mogelijk buiten iedere steun regeling te blijven; dat zij daarin niet zijn geslaagd ten ge volge van den langen duur der crisis, waar door het geheele economische leven en niet het minst dat in IJmuiden en Velsen wordt ontwricht; dat nu door de ministerieele beschikking de hierbedoelde gedupeerden zeer onrecht vaardig zijn en worden behandeld. Reden waarom ondergeteekende namens bovengenoemd comité er bij Uwe Excellentie op aandringt, wel te willen bewerkstelligen, d'at alsnog de thans gedupeerden hun vroe- geren steun zullen ontvangen, alsmede hen in aanmerking te doen komen voor toeken ning van den B' steun alsmede van iederen extra steun die wordt of zal worden toege kend, Engeland's nieuwe koning George VI wordt bij aankomst voor zijn woning in Piccadilly door een dichte menschenmenigte geestdriftig toegejuicht. Zal men spoedig beginnen? Naar aanleiding van het stukje in ons blad van j.l. Zaterdag over de rioolmisère in de Trompstraat deelt de directeur van Openbare Werken ons mede, dat de vrees van de be trokkenen, dat het wel drie maanden zal duren eer met het werk begonnen zal werden, ongegrond is. Om het werk zoo snel mogelijk te kunnen uitvoeren, is een tweede ploeg ar beiders aangesteld. Als het werk niet zoo snel wordt uitgevoerd als men dat zou wenschen ligt dit aan het feit, dat de minister heeft bepaald, dat alle werkverschaffingsobjecten in December Januari drie weken stopgezet moeten worden. De directeur erkent dat het voor de winke liers onaangenaam is, dat de rioolbuizen daar geplaatst zijn; er is echter zooveel mogelijk rekening mee gehouden, dat er een doorgang tot de winkels overbleef. Hij heeft er per soonlijk voor gewaakt, dat zulks geschiedde. Receptie in „Concordia". Op Zaterdag 26 December zal 'het 40 jaar geleden zijn, dat de oprichting plaats vond van Velsens Ziekenfonds. In verband hiermede zal het bestuur Dins dag 4 Januari a.s. recipieeren in Concordia, hiervoor welwillend afgestaan door de di rectie der Papierfabrieken. De zaagclub der afdeeling Velsen van den R.K. Volksbond houdt van 1820 December een Kersttentoonstelling in het Patronaats gebouw te IJmuiden-Oost. Niet-Jeden van den R.K. Volksbond kunnen werkstukken ter op luistering inzenden. Aan de tentoonstelling zullen eenige attracties zijn verbonden. De afdeeling Velsen van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie be legt op Maandag, 21 December een propa- gandavergadering in café „Het Wapen van Velsen". De sprekers op dezen avond zullen zijn Mr. G. A. Boon, Lid der Tweede Kamer over het onderwerp: „Democratie voorwaarde voor gezond staatkundig leven" en de Voorzitter van de afdeeling Laren-Blaricum, de heer P. van Stam met het onderwerp: „Wat wil E. d. D.?" Zaterdagmiddag vond in het clubgebouw der Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" een St. Nicolaasfeest plaats voor de kinderen der leden, dat in alle opzichten uitstekend is ge slaagd. hetgeen voor de werkers en werk sters, alsmede voor hen die door financieelen steun dit feest mogelijk maakten een groote voldoening mag wezen. Aan dit kinderfeest werkten mede Paul Antoni en zijn clown en de heer Ramakers als pianist. Maar het bezoek van Sint Nico- laas en zijn trouwen knecht was het glans punt van dezen middag Bij zijn binnentre den werd Sint Nicolaas met luiden kinder zang begroet. Hij sprak de jeugd toe en liet verschillende kinderen bij zich komen, wees hen persoonlijk op hun kwajongensstreken als steenen gooien, vuurtje stoken, materiaal vernielen in den tuin en alle toonden berouw De tuinopzichter mocht van den goeden Sint een envellop met inhoud in ontvangst nemen voor al zijn werk dat hij voor den tuin deed en nog doet. Nadat de ruim 250 kinderen waren ont haald op chocolade, speculaas en andere lek kernijen, werden ze door Paul Antoni en zijn clown eenige uren bezig gehouden. Maar vooral de oud-Hollandsche poppenkast viel in den smaak, Aanzienlijke stijging van het tegoed. De maand November zag een niet onbelang rijke toeneming van het tegoed der spaarders. Het totaal der ingelegde gelden bedroeg n.l. f 168.132,08, dat der uitbetalingen f 140.065,50 hetgeen een vermeerdering beteekent van f 28.066,58. Alleen Velsen-Noord boekte een achterstand maar overigens leverden alle kan toren een stijging op. Er werd op de verschillende kantoren in gelegd en terugbetaald: IJmuiden: Ingelegd 81.804,56 Terugbetaald 74.372,53 Meer ingelegd dan terugbet. 7.432,03 IJmuiden-Oost: Ingelegd 22.218,70 Terugbetaald 17.496,04 Meer ingelegd dan terugbet. 4.722,66 VG1S€ii Ingelegd 18.630,97 Terugbetaald 10.342,96 Meer ingelegd dan terugbet. 8.288,01 Velsen-Noord: Ingelegd 9.543,98 Terugbetaald 14.174,98 Minder ingelegd dan terugbet. 4.631, Santpoort-Dorp Ingelegd 21.837,39 Terugbetaald 14.703,67 Meer ingelegd dan terugbet. 7.133,72 Santpoort-Station Ingelegd 14.096,48 Terugbetaald 8.975,32 Meer ingelegd dan terugbet. 5.121,16 De logger KW 112, die Zaterdagavond nabij Callantsoog op het strand liep, doch Zondag middag door twee sleepbooten van Bureau Wijsmuller werd vlotgesleept, is in het droog dok geplaatst voor bodemonderzoek. Voor een tot in de uiterste hoeken bezette zaal van het gebouw „Cycloop" giaf IJmui- den's Mannenkoor zijn jaarlijkschen bonten avond. Te ruim half negen heette de voorzitter van IJ.M.K., de heer A. Oostendorp, de aan wezigen hartelijk welkom, terwijl hij dank bracht aan allen, die medegewerkt, hadden dezen avond te doen slagen. Hierna kwam de humorist-conferencier voor dezen avond, de heer Henk Smal, voor het voetlicht, die met heit zingen van eenige liedjes direct een flink applaus in ontvangst had te nemen. De heer Maas, tenor van IJ.M.K. zong twee Richard Crooks liederen op zeer beschaafde wijze en droeg later op den avond- nog eeni ge Joseph Schmidt-liederen voor, die zeer in den smaak vielen en veel bijval vonden. Ook was er nog de pianist-accordeonist Bob van Dantzig, die zeer muzikaal 2 solonummers op accordeon, nl. Wiener Praterleben en Wien bleibt Wien speelde, hetgeen bij het publiek geweldig insloeg. Het mannenkoor liet zich hooren in ,,Le Rossignol" en „Er was ereis". Nadat de heer Henk Smal nog eenige num mers gezongen had, kwam de pauze, waarin de verloting plaats vond van de door het damescomité vervaardigde artikelen Een komisch tooneelstukje werd door eeni ge dames en heeren van het damescomité en het koor opgevoerd; zij wisten hiermede de lachspieren danig in beweging te brengen. Éen gezellig bal o.l.v. H. Smal met de 7 Lido's als dansorkest besloot dezen avond. Aan stemming ontbrak het niet! Het IJmuiden's Mannenkoor kan zeer ze ker op een welgeslaagden avond, die door de eereleden, de heeren Van Leeuwen uit Den Helder en A. Baas uit Amsterdam, werd bij gewoond, terugzien. Ericsonsstraat 1, IJmuiden ZEEWEG 263te!. 5220, Gr. Hout.tr. 187 tel. 12504 (Adv. Ingez. Med.) Ligthart heeft de leiding. Dit jaar heeft de onderlinge competitie van D. C. IJ. een spannend verloop. Met geen mo gelijkheid is te zeggen, wie de kampioensti tel zal winnen voor de hoofdklasse. De stand luidt: Ligthart 10 gesp. 17 pnt. Leyte 11 gesp. 16 pnt. B. Dukel 10 gesp. 15 pnt. H. de Boer 8 gesp. 11 pnt. C. Suyk 9" gesp. 11 pnt. F. Basstra 10 gesp. 9 pnt. Postma 8 gesp. 6 pnt, H. Buis 8 gesp. 6 pnt. C. Bais 9 gesp. 5 pnt. J. Smit 10 gesp. 6 pnt. D. Ott 8 gesp. 4 pnt. Kramer 7 gesp. 3 pnt., Nadat alle hoofd klassers elf wedstrijden hebben gespeeld, spe len de bovenste 6 om den kampioenstitel. In de tweede klas is Laros met 10 gesp. 19 pnt. practisch al kampioen. In de derde klas heeft Snel een grooten voorsprong op no. 2. Ook hier is de beslissing practisch gesproken reeds gevallen. In de vierde klas staan Wouthuizen, Broek en Lichtendahl bovenaan. In de vijfde klas is Huel nog steeds favo riet. Dinsdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Woensdagavond vindt in het patronaats gebouw aan den Zeeweg een bijeenkomst plaats van de Gereformeerde Jeugdcentrale Deze bijeenkomst is bedoeld als voortzetting van den onlangs gehouden avond in het R.K. Vereenigingsgebouw Mahustraat waar toen velen teleurgesteld moesten worden wegens plaatsgebrek. Woensdagavond heeft in het Herv. Ver eenigingsgebouw Kalverstraat een filmver- tooning van de Nat. Christ. Geh. Onth. Ver. plaats. De agent der vereeniging, de heer Veen uit Utrecht zal om 5 uur voor kinderen een filmvertooning met als hoofdnummer „De Kleine Zwerver" geven en 's avonds 8 uur met als hoofdnummer: Nelly. Deze film, een propagandafilm voor de drankbestrijding heeft een ernstigen ondergrond. Aan vroolijke momenten ontbreekt het desondanks niet. Zaterdagmiddag speelde Van Gelder's tweede elftal een wedstrijd tegen V.V.IJ. Van Gelder won met 53. De alhier binnengekomen motoriogger KW 75 heeft een deel van een vleet va.n een Duitschen logger opgevischt en aan land ge bracht. Bepalingen ter vaststelling aan den gemeenteraad aangeboden. Ter voldoening van het bepaalde in art. 8 van het Ambtenarenreglement stellen B. en W. den Raad voor, vast te stellen „bepalingen be treffende de gevallen waarin en de voorwaar den waaronder indienstneming op arbeidsover eenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben door of vanwege de gemeente Velsen". Volgens art. 2 dezer bepalingen kan indienst neming op arbeidsovereenkomst naar burger lijk recht plaats hebben: le. van personen voor de uitvoering van een bepaald werk en voor werk, dat een tijdelijk karakter draagt; 2e. van personen ter vervanging van tijdelijk afwezig personeel; 3e. van personen beneden den leeftijd van 21 jaren; 4e. van personen, die geen volledige betrek king in rechtstreekschen of zijdelingschen dienst der gemeente bekleeden; 5e. van personeel, belast met werkzaamheden inzake de verwarming en het schoonhouden van gebouwen; 6e. van personen, van wie met groote waar schijnlijkheid mag worden aangenomen, dat de tijd, in rechtstreekschen of zijdelingschen ge meentedienst doorgebracht, die van één jaar niet zal overschrijden; 7e. van personen, die niet voldoen aan be paalde eischen, welke voor de aanstelling in vasten dienst zijn gesteld. Het loon wordt in de arbeidsovereenkomst aangegeven, met inachtneming van het daar omtrent bepaalde in de verordening tot rege ling der loonen van de gemeentewerklieden. Voor de ambtenaren wordt als leidraad geno men de jaarweddenregeling voor overeenkom stig personeel in vasten dienst. De werknemer, die voor herhalingsoefenin gen in werkelijken dienst is, behoudt over den tijd van dezen dienst het volle genot van het aan zijn betrekking verbonden loon. A

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1