VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: BERICHT BEVERWIJK Het Kinderfeest van Plan West De nieuwe bioscoop- programma's. IJMUIDEN DONDERDAG 17 DEC. '1936 WIJK AAN ZEE HEEMSKERK Het jaarlijksche St. Nicolaasfeest voor de kinderen, dat de Winkelcombinatie „Plan West" te Beverwijk wederom had georgani seerd, is Woensdagmiddag' in het Kennemer Theater gehouden. Dit feest geniet een nog steeds stijgende belangstelling van de jeugd. Het aantal liefhebbers is nu reeds zoo groot geworden, dat het bestuur genoodzaakt was twee voorstellingen te doen geven. Meer dan 500 kinderen hebben genoten van het mooie programma, dat „Plan West" aan bood. In de eerste plaats was St. Nicolaas zoo vriendelijk geweest, zijn vertrek naar Spanje nog even uit te stellen, teneinde een bezoek te brengen aan de jeugdige gasten van „Plan West". En toen de Sint de jongens en meisjes toesprak, konden zij heel goed hoorei, dat hij langer dan gewoonlijk in Beverwijk had ver toefd, wegens het onmiskenbare accent, waar mede Sinterklaas zich vertrouwd had ge maakt en dat het jeugdige gezelschap zoo ver trouwd in de ooren klonk. Zoodoende bleef deze toespraak niet zonder effect. De St. Nicolaasliedjes schalden door de zaal en met het klankvolume steeg ook de feestvreugde, die culmineerde op het oogen- blik, dat <Te groote kisten open gingen, waar uit allerlei heerlijkheden te voorschijn kwamen. Voor een wijle verstomde elk geluid. Dat bleef zoo, toen René van Duinen met zijn uit stekend verzorgd programma begon. Wat heb ben de kinderen genoten van zijn optreden als jongleur, als muzikale clown en zelfs als koorddanser, maar hei meest toch nog wel van zijn hond Bobby, die rekenen kon. Bobby was zóó goed op dreef en gaf zulke verstandige ant woorden, dat er een ademlooze stilte in de zaal heerschte, die werd vervangen door daveren de toejuichingen, toen Bobby het heele ge zelschap tenslotte vertelde „hoe laat het was". Tot slot van den prettigen middag' vertoonde de heer Marx nog de film van den boottocht van „Plan West". En ook dat was een succe? want de meeste jeugdige toeschouwers von den zich zelf op het witte doek terug. Weliswaar slaakten de bestuursleden en hun helpers een zucht van verlichting, toen de woelige schare, hoogst tevreden over het feest, huiswaarts toog, maar aan den anderen kant was er het prettige gevoel van voldaanheid, dat het St. Nicolaasfeest van „Plan West" weer zoo voortreffelijk was geslaagd. ROBIN HOOD IN HET KENNEMER- THEATER. Het Kennemer-Theater vertoont van Vrij dag as. af de spannende avonturiersfilm „Robin Hood van El Dorado", waarin Warner Baxter en Ann Loring de hoofdrollen spelen. Aan den inhoud van deze boeiende film hebben wij het volgende ontleend: In 1848 kwam er een einde aan den oorlog tusschen de Vereenigde Staten en Mexico, waarbij laatstgenoemd land Californië aan de U.S.A. moest afstaan. Op de hacienda van Ramon de la Ouesta denkt men alleen aan het feest, dat gegeven wordt ter eere van de bruiloft van een der peons, Joaquin Murrieta, met de schoone Rosita. Tomas, een andere peon, is zoo verbitterd tegen de Amerikanen, dat hij een mes werpt naar een der Amerikaansohe gasten van den landheer, doch het mest mist zijn doel en Joaquin neemt de schuld op zich voor zijn vriend Tomas. Ramon de la Cuesta beveelt Joaquin den dag na zijn huwelijk de haciënda te ver laten. Even na Murietta's huwelijk komt de tij ding, dat er goud gevonden is in Californië en dan begint de beruchte „goldrush". De rustige,vredelievende peon laat zich niet be- heerschen door den gouddorst. Hij vestigt zich op een kleine boerderij met zijn oude blinde moeder en is dol gelukkig met zijn bekoorlijke jonge vrouw. Lang zal dit geluk niet duren. Een paar onimensohelijk wreede Amerikaansohe goudzoekers, begeerig naar Joaquiun's land, waarop goud gevonden is, dooden zijn vrouw en mishandelen zijn moe der. Thans wordt de wijsgeerige peon een an der mensoh. Alleen door gedachten van .haat bezield, wreekt hij zich op de moordenaars van de onvergetelijke geliefde, wier nage dachtenis hij immer trouw blijft, maar bij zijn bloedwraak treedt hij eerlijker en edel moediger op, dan zijn tegenstanders. Bij een plundertocht ontmoet Joaquin Jua- ni'ta, de dochter van Ramon de la Cuesta. Dit jonge meisje, dat hem in 't geheim altijd heeft lief gehad, deelt hem mede, dat haar vader eveneens als slachtoffer viel van de Amerikaansehe onderdrukkers en zij sluit zich bij Murrieta's bende aan. Hoewel Joaquin als mensch door dit roo- versleven ongetwijfeld is verruwd zijn z'n betere gevoelens toch in zijn ziel blijven le ven, maar het noodlot wil, dat hij, juist als hij een nieuw en beter bestaan wil gaan zoe ken, gestrafd wordt voor zijn misdaden. Zijn bende wordt door de Amerikanen ontdekt en omsingeld; dapper vecht hij tot het bittere einde, docih tenslotte delft hij het onderspit en sterft op het graf van zijn Rosita. Met hem ging een historische, legenda risch geworden Californische figuur heen. CHIRLEY TEMPLE IN LUXOR-THEATER. Er schijnt geen einde te komen aan Shir- le Temple's vermogen om het publiek te ver overen en vast te houden. In de eene film danst zij, in een andere zingt ze, in weer een andere roert zij haar publiek tot tranen toe en in nog andere maakt zij, dat het publiek brullende van het lachen om haar grappige in- en uitvallen naar huis gaat. In „Curly Top" -echter, welke film in Ne derland is uitgebracht onder den titel „Krul- lekopje", zijn al haar talenten gecombineerd, terwijl er nog nieuwe aan toegevoegd zijn. Shirley zingt, danst, lach'ten speelt voor cupidootje bij het tot elkaar brengen van een tweetal geliefden. De eerste scènes van „Krullekopje" spelen in een weeshuis, waar Shirley een kleine last post is. die steeds weer standjes krijgt en zie1- telkenanalen uit de moeilijkheden weet te lachen. John Boles, de rijkste regent van het weeshuis, neemt het kind, dat door haar vroolijkheid en ongekunstelde eerlijkheid reeds terstond zijn hart heeft gestolen, hij zich in huis, doch dan moet hij zich even eens ontfermen over haar lievelingspony, haar afgericht eendje en niet te vergeten haar lieftallig oudere zusje, Rochelle Hudson. De volgende scènes van de film toonen, hoe zich langzamerhand een liefdesgeschiedenis ontwikkelt tusschen Boles en Miss Hudson, (lip v/>nr beiden eelukkig eindigt. w er on> pnm? moe^iikheden of mis- y\pr<^toriden dan was het steeds kleine Shir- lev die de breuk heelde. Als aandenken aan haar vader en moeder, beeft Krullekopje een afgerichte pony en een eend, die kunstjes kan maken meege bracht, doch terwijl de kinderen zich met de heide dieren kostelijk amuseeren, jhelpen zij Shirley Temple in „Krullekopje". (Luxor Theater Beverwijk). niet, om het norsche karakter van de direc trice te verzachten. Wanneer Krullekopje tenslotte den pony mee naar de slaapzaal neemt en heim in een leegstaand bedje legt, is de maat vol en krijgt de kleine weer straf, welke bestaat uit het ver.koopen der dieren. Den volgenden dag zullen de regenten van het weeshuis op bezoek komen en natuurlijk zijn de zenuwen van de directrice en haar helpsters hierdoor tot het uiterste gespannen. Shirley Is werkelijk gelukkig ln deze film daar zij de gelegenheid heeft haar groot ta lent geheel tot ontplooiing te brengen, wan neer zij haar liedjes Animal Crackers in my soup" en „When I grow up" zingt. Shirley is echter niet de eenige, die zingt in deze vreugdevolle film. John Boles geeft nl. eveneens twee liedjes ten beste, en wel „'tis all so new to me" en „Curley To.p", ter wijl Rochelle Hudson ons verrast door voor het eerst in een film een liedje te zingen, ge titeld „The simple things in life". De muziek voor deze vijf schlagers werd gecomponeerd door Amerika's Deroemdsten componist Ray Henderson. De 'liederteksten werden geschreven door Eward Heyman, Ted Koehler en Irving Caesar. De film werd vervaardigd onder regie van: „Erving Cumuiings". Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Rannah als Detective", -met Rin Tin Tin, den beroemden fihnbond. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM". Het Christelijk Werkliedenverbond „Patri monium" hield gisteravond in het lokaal bij de Gereformeerde Kerk een vergadering. Na de gebruikelijke opening door den voor zitter, den heer C. Slings, was het woord aan den spreker der; heer C. M. J. van Eek, die het onderwerp „De kerk en de krant" behandelde De heer Van Eek besprak allereerst de taak van de kerk en van de krant. Beide zijn, aldus sprekr, wereldmachten. De één door het ge sproken woord, de ander door het geschreven woord. Beide zijn van invloed op den mensch in zijn denken, handelen en willen. Wat is nu Schip Anna Bulgaris (Gr.) Bacchus (Ned.) Bengkalis x) Bennekom (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Breda Calypso (Ned.) Coryton (Br.) Caribia (Du.) x) Chr. Huygens x) Clytoneus (Br.) Crijnssen Duisburg (Du.) Diana (Pin) Eemland (Ned.) Eurymedon (Eng.) Essen Euterpe (Ned.) Enggano - Ella (Zw.) x) Farmsum Genota (Eng.) x) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heemskerk x) Henry Stamley (Eng.) Irene (Ned.) Invergarry (Enig.) x) Invergordon (Eng.) x) Jagersfontein x) Juno (Ned.) Katendrecht (Ned.) x) Laertes (Ned.) Laomedon (Eng.) x) Laurent Meeus (Belg) Luneburg Moena x) Maaskerk (Ned.) Meerkerk x) Mars (Ned.) Montferland x) Mello (Portug.) Naumburg (Du.) Nereus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Odysseus (Ned.) Osmussaar Orestes (Ned.) Poelau Laut x) Poelau Bras x) Poei. Roebiah (Ned. x) Peisander (Br.) x) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Phrontis (Ned.) x) Ralla x) Rand fontein Reggestroom Serostris (Du.) Svithiod (Pan.) x) Serooskerk x) Salland x) Springfontein x) Simon Bolivar (Ned.) x Samlanes (Noor) Troja (Du.) Tawali x) Tabian x) Tiberius (Ned.) Triton (Ned.) Telamon (Ned.) Tela (Ned.) Titus (Ned.) Uckermark (Du.) x) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) van verm aankomst Laatste bericht Santé Fé 6 Jan. 5 Dec. van La Plata. Alexandrië Batavia Chili Beira Chili Chili 19 Dec. 13 Dec. te Izmir. 12 Dec. van Gibraltar. 6 Dec. van Cristobal. 16 Dec. te Bremen. 14 Dec. te Callao. 13 Dec. te Valparaiso. Midd. Zee Villa Constitucion Pto Barrios Ned. Indië Batavia West Indië 16 Dec. 31 Dec. 26 Dec. 29 Dec. 4 Febr. 22 Dec. 15 Dec. te Rotterdam. 28 Nov. van La Plata. 16 Dec. van Barbados. 9 Dec. van Colombo. vertrekt 2 Jan. 16 Dec. van Flores. Ned. Indië Trangsund 2 Jan. 21 Dec. 2 Dec. van Colombo. 15 Dec. vertrokken. B. Aires Batavia Ned. Indië Bordeaux Ned. Indië Gothenburg 27 Dec. 2 Jan. 12 Jan. 17 Dec. 8 Dec. van Bahia. 6 Dec. van Colombo. 14 Dec. van Aden. 16 Dec. van Lydd. 13 Dec. van Batavia. 10 Dec. vertrokken. Buenos Aires 24 Jan. vertrekt 24 Dec. Curacao in lading. Bourgas Constantza (via Hbg) Z. Afrika W. Afrika 27 Dec. 20 Dec. 11 Dec. van Stamboul. 16 Dec. te Hamburg. 15 Dec. van Pt. Said. 12 Dee. van Las Palmas. Danzig Falmouth Falmouth 20 Dec. 18 Dec. 24 Dec. 15 Dec. vertrokken. 15 Dec. vertrokken, in lading. Zuid Afrika Genua 14 Dec. van Port Natal. 12 Dec. te Barcelona. Honston 16 Dec. 14 Dec. van Land's End. Hamburg Batavia Houston Ned. Indië 24 Dec. 28 Jan. 20 Dec. 24 Jan. vertrekt 19 Dec. vertrekt 19 Dec. 2 Dec vertrokken. 12 Dec. van Soerabaja. Soerabaja W. Afrika Japan Triest Buenos Aires Buenos Aires 23 Dec. 22 Jan. 17 Jan. 13 Dec. van Batavia. 13 Dec. van Las Palmas. 13 Dec. van Haifa. 10 Dec. van Xante, vertrekt 23 Dec. 17 Dec. vertrokken. Macassar Uddevalla 20 Dec. heden 14 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Marstrad. W. Indië Stettin Sfax Bourgas 16 Dec. 22 Dec. 12 Dec. van Madeira, vertrekt 19 Dec. 14 Dec. vertrokken, in lading. Batavia Batavia Batavia Batavia Mexico Batavia Batavia 25 Dec. 22 Dec. 21 Dec. 15 Jan. 8 Jan. 11 Dec. van Sabang. in lading. 13 Dec. van Port Said. 15 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. v. d. Azoren. 15 Dec. van Belawan. 8 Dec. van Padang. Constantza Z.-Afrika West Afrika 23 Dec. 17 Dec. 20 Dec. 9 Dec. van Stamboul. 16 Dec. van Hamburg, vertr. 19 Dec. v. Hamburg Mexico Constantza Japan Buenos Aires Zuid Afrika Hamburg Klaipeda 19 Jan. 21 Dec. 8 Jan. 20 Dec. 18 Dec. 12 Dec. vertrokken, pass. 8 Dec. Galata. 14 Dec. van Manilla. 15 Dec. van Montevideo. 13 Dec. van Beira. vertrekt 19 Dec. 13 Dec. vertrokken. West Indië Batavia Ned. Indië Varna Hamburg Midd. Zee Buenos Aires Valencia 12 Jan. 23 Dec. 20 Dec heden 28 Dec. 29 Jan. 20 Dec. 16 Dec. van Pto Colombia, in lading. 15 Dec. van Marseille. 14 Dec. van Algiers. 16 Dec. vertrokken. 11 Dec. van Haifa, vertrekt 29 Dec. 14 Dec. van Gibraltar. Macassar Izmir 19 Dec. 20 Dec. pass. 13 Dec. Gibraltar, pass. 13 Dec. Gibraltar. Stamboul Hamburg 31 Dec. 20 Dec. 11 Dec. van Limni. vertrekt 19 Dec. de taak van de kerk en wat die van de krant? i Naar aanleiding van deze vraag ging spreker de ontwikkeling van de krant na, hoe ze van enkel berichtgeving is gegroeid tot leidend or gaan, dat ook dagelijks haar preek geeft. Het doel van iedere krant is, om haar lezers te overtuigen, dat zij het rechte beginsel en de rechte levensovertuiging heeft. Daartegenover staat de taak van de kerk, om de meening der vergadering onder de eri- tiek van Gods Woord te brengen, den men- schelijken nood voor aller oog te openbaren, en den mensch te doen zien in zijn geestelijke ellende. Spreker behandelde voorts het gevaar voor de kerk, wanneer zij in haar houding te slap is. Zij is dan aldus de heer Van Eek, in haar prediking niet anders dan „journalistiek op extra geduldig' papier", waardoor zij dikwijls een werktuig wordt voor de overheerschende partij. De heer Slings sloot de goed bezochte ver gadering met gebed. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwij ksebe Damclub speelt heden, Donderdagavond, in haar clublokaal café „De Groentenbeuxs" met twee tientallen tegen Zaandam 2 en 3 Deze wedstrijd is voor de competitie. OM DEN MEESTERTITEL DAMMEN. C. Suyk wint van H. de Boer. Tegen aller verwachting in wist C. Suyk zijn clubgenoot H. de Boer voor de tweede ronde in den wedstrijd om den meestertitel te kloppen. Het was een geheel onregelmatige partij waarin de Boer door beter openingsspel, de beste kansen had. Tijdnood speelde hem ech ter parten en eenige minder geschikte zetten deden de kansen naar Suyk overslaan. Prachtig buitte Suyk de zwakke zetten uit en hij won na een lang eindspel. De stand luidt thans: C. Suyk 2 gesp. 3 pnt. De Boer 2 gesp. 2 pnt. Zaterdagmiddag vijf uur zal in Hotel Ken nemerhof de derde ronde gespeeld worden. Dan ontmoeten elkaar C. SuykHelleman en De BoerBom. De heer Lochtenberg zal in den eindstrijd worden opgenomen, om hem in staat te stel len zijn verloren rechten op den meestertitel te trachten te herwinnen. AANGEKOMEN 15 December: Poelau Tello m.s. Hamburg Euryades s.s. Batavia Yorkbrook s.s. Swansea 16 December: Bodegraven s.s. Chili Thalia (Gr.) s.s. La Plata Orpheus s.s. Stettin Schokland s.s. Seaham VERTROKKEN. 15 December: Sambre m.s. Parijs Borthwiek s.s. Leith Berenice s.s. Guatemala Perseus s.s. Vigo Leeuwarden s.s. Londen Bur s.s. Oslo IJstroom m.s. Huil Sollund s.s. Oslo Ransdorp m.s. Nordenham 16 December: Niets KERSTFEEST VAN DE NED. HERV. ZONDAGSCHOOL. Het Kerstfeest der Ned. Herv. Zondagschool wordt, in verband met de restauratie der kerk, dit jaar gehouden in restaurant De Tuinberg De viering zal plaats hebben op den lsten Kerstdag des middags 4 uur. Ds. C. Aalders zal de Kerstgeschiedenis vertellen, mej. J. van Amersfoort houdt de vrije Kerstvertelling. COLLECTE VOOR HET COMITé VAN DE NEDERLANDSCHE SCHOOLJEUGD. In de beide lagere scholen te Wijk aan Zee is de jeugd Dinsdag in de gelegenheid gesteld een bijdrage te geven voor bovengenoemd Comité dat namens de geheeele Nederland- sche Schooljeugd ter gelegenheid van het hu welijk, het Prinselijk Paar een geschenk zal aanbieden. De collecte heeft in totaal f 4.86V2 opgebracht. BAKKUM. DE C. O. V. VOOR OUDEN VAN DAGEN EN WERKLOOZEN. De C. O. V. organiseert Zondagmiddag a.s in de Rustende Jager, met medewerking van het Comité voor ouden van dagen een muziek uitvoering van 3 tot 5 uur.. Hierbij zijn tevens de werkloozen met hun vrouwen uitgenoodigd. De oudjes uit Bakkum worden gehaald met de bus bij Café Borst, terwijl in Castrlcum de bus bij de R. K. Kerk staat te wachten om de oudjes te vervoeren en weer terug te brengen. De C. O. V. rekent op aller medewerking om dezen middag te doen slagen. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van Bloembollencultuur een vergadering in het locaal van den heer L. Schipper on der voorzitterschap van den heer P. v. Es sen. De voorzitter opende met een woord van welkom. Hierna werd behandeld de beschrij vingsbrief der a.s. algemeene vergadering. Naar aanleiding hiervan werd besloten het reorganisatieplan niet te steunen. Nog werd voorgelezen een circulaire van het anti-sa- neeringscomité waaraan adhaesie werd be tuigd. Het bestuur heeft f 5 afgedragen aan het Oranje-comité als bijdrage voor het Natio naal huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernard. De vergadering betuigde haar goedkeuring. Ingekomen was een circulaire van het plaatselijk Oranje-comité om een kleine bij drage voor de feesten op 7 Januari. Daal de kas niet zoo sterk is werd dit voor kennis geving aangenomen. Nog een schrijven van hetzelfde comité waarin de afdeeling werd uitgenoodigd om deel te nemen aan de lichtstoet op 7 Januari a.s. Besloten werd de regeling hiervan aan den voorzitter over te laten. Door den heer C. Duin zijn op het tentoon stellingsterrein in Marquette voor de afdee ling twee perken tulpen (Vuurbaak) be plant. De kosten van dekking en materiaal zullen door de afdeeling worden gedragen terwijl voor een eventueel misgewas f 7,50 aan den heer C. Duin wordt afgedragen. Door de afdeeling werden aan het tentoon stellingscomité twee medailles ter waarde van f 25 als prijzen voor de a.s. tentoonstelling be schikbaar gesteld. Bij het einde der vergade ring bracht de voorzitter dank aan de leden voor hun medewerking bij het beplanten van Marquette. KERSTFEEST. Voor de kinderen der Chr. School zal op Zaterdag 26 December (2e Kerstdag) 's mid dags 5 uur het jaarlijksche Kerstfeest gehou den worden in de Ned. Herv. Kerk. KINDERKERSTVACANTIEFEEST. Voor de kinderen van de leden van volks onderwijs zal het jaarlijksche Kerstvacantie- feest worden gehouden op Dinsdag 29 en Woensdag 30 Dec. in het locaal van den heer L. Schipper. De eerste dag zal wezen voor de belangstellenden en de tweede dag voor de kinderen en voor die Ouders, die kin deren op school hebben. Dien dag zullen tevens de cadeaux worden uitgereikt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 16 v. Philadelphia te Rotterdam. Nijhaug, 16 v. New-Orleans te Rott. Rotterdam, Rott. n. New-York 15 van Bou logne. Veendam, N.-York n. Rott. 18 (9.30 n.m.) te Plymouth verw. Drechtdijk 14 v. Vancouver n. Rott. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 15 te Lon den. Drechtdijk, 14 v. Vancouver n. Rott. 15 te Londen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 15 v. Port Said. Algorab (uitr.) 15 v. Dakar. Randfontein, 16 v. Hamburg n. Amst. Boschfontein, 16 van Rott. te Bremen. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Vlaardingen n. Bagnoli p. 14 Gibraltar. Rozenburg, 15 v. Spezia te Sfax. Stad Zaandam, Gefle n. Rott.-Vlaard. p. 16 Holtenau. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Meliskerk (uitr.) p. 15 Ouessant. Streefkerk (thuisr.) 15 v. Bona. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 14 v. Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 16 te Bhavnagar. Almkerk (thuisr.) 15 v. Dakar. Nijkerk (thuisr.) 16 v. Sydney. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 15 te Montevideo. Montferland, 15 v. Amst. te B.-Ayres. Zaandam, 16 v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bodegraven, 16 v. Chili te Amsterdam. Crijnssen, Barbados n. Amst. p. 16 Flores. Saturnus, 14 v. Gibraltar n. Malta. Orpheus, 16 v. Stettin te Amst. Colombia, 13 v. Cristobal n. Cartagena. Barneveld, 14 v. Coral te Callao. Deucalion, Amst. n. Malta 15 (9.37 v.m.) 40 mijl Z.O. v. Land's End. Trajanus, Amst. n. Napels p. 15 Ouessant. Amor, 15 van W. Indië te New-York. Merope, 16 v. Kopenhagen n. Gdynia. Ganymedes, Amst. n. Middell. Zee 16 (12 '3 midd.) op 75 mijl W. v. Ouessant. Ulysses, Izmir n. Amst. 16 (12 's midd.) 80 mijl N. van La Coruna. Cottica, 14 v. W.-Indië te N.-York. Hercules, 16 v. Bourgas te Hamburg. Orestes, 16 v. Stamboul te Bourgas. Bacchus, 13 v. Beyrouth te Izmir. Euterpe, Bordeaux n. Amst. p. 16 (10.10 v.m.) Lidd. i Poseidon, 16,van Genua n. Palermo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 16 v. Colombo. Soekaboemi (thuisr.) p. 16 Ouessant. Kota Baroe (uitr.) p. 16 Ouessant. Buitenzorg (uitr.) 16 te Antwerpen. Slamat (uitr.) 15 v. Gibraltar. Blitar, 16 v. Batavia n. Rott. Kota Baroe (uitr.) p. 15 Beachy Head. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabian (thuisr.) 15 v. Marseille. Johan de Witt (uitr.) 16 v. Suez. Salabangka, Calcutta n. Macassar, 14 v. Sin gapore. Tajandoen, 16 v. Amst. n. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Titan, Rott. n. Japan 16 van Port Sudan. City of Derby, Japan n. Rott. vertr. 17 V. Havre via Londen. Rhesus, Liverpool n. Java 14 te Singapore. Radnorshire, Dairen n. Rott. 13 te Singa pore. Gleniffer, Dairen n. Rott. 14 v. Oran. Benvenue, Japan n. Rott. 14 te Kohsichang. Prometheus, 14 v. Batavia en Amst. te Li verpool. Peisander, Batavia n. Amst. p. 14 Gibraltar. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 17 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonspleinde danse res La Teresina voor „Kunst aan het Volk", 9.15 uur. Café „Het Bolwerk": Jaarvergadering IJs- vereeniging Haarlem en Omstreken, 9.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Sutter's goud", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een lied van de aarde", T en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De drie Musketiers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Klokslag 12", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 18 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 18 DECEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Vogelvrij" (Robin Hood van EI Dorado) met Warner Baxter, 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: Shirley Temple „Krullekopje" en „Rannah als detective" en Rin-Tin-Tin. 8 uur.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6