Het Geluk ligt in de Sneeuw Snelheid. BEVERWIJK Het overzicht van de groentenmarkt Cursus van de Jongeren Vredes Actie. HEEMSKERK SANTPOORT VOETBAL. Lezing J. Mutters over de spelregels. Junioren-tournooi R. C. H. FEUILLETON V R ÏJ D A G 18 D E C. 1936 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE KYNOLOGIE. KORFBAL. Haarl. Korfbalfoond. De handel wordt er niet beter op. Dat de aanvoeren van de verschillende groente nsoorten ondanks het vergevorderd seizoen nog steeds van beteekenis zijn, is zeker wel toe te schrijven aan het feit, dat tot heden yipg geen vorst of winterweer van beteekenis hierin storing bracht. Wel is over de geheele linie inkrimping waar te nemen, doch voor dezen tijd valt de aanvoer niet tegen. Het verloop van den handel was in de afgeloopen week weer zeer wisselvallig en bracht nog al eens teleurstellingen. De belangstelling, die vorige week voor de meeste producten werd aan den dag -gelegd, waardoor de prijzen gun stiger werden, maakte in het begin dezer week weer plaats voor lusteloosheid en een gedrukte stemming. De inzet op de veiling van Maandag was in één woord slecht te noe men en het waren juist de hoofdproducten, die hiervan te lijden hadden. Andijvie kwam juist vorige week zoo aardig op dreef, maar de laatste dagen liep het met de prijzen weer heelemaal mis. De noteeringen verschilden in doorsnee heel wat, al kwam nog een enkel partijtje aan een behoorlijken prijs. In het midden dezer week stonden de noteeringen op 20—50 ct. per kist, terwijl den Vrijdag daar voor nog 3575 ct. werd betaald. Boerekool, die^ vorige week vlug te verhandelen was voor prijzen van 2535 ct. per kist werd thans, wanneer zij niet doordraaide, met zeer lage prijzen betaald. Hiervoor liepen de prijzen te rug tot 1015 ct. per kist. Bloemkool wordt weinig meer aangevoerd en vooral de goede soort is schaarsch. Tengevolge van groot kwa liteitsverschil loopen de prijzen uiteen naar soort voor 312 ct. per stuk. De spruitenhand°l leed ook al onder den druk van den stug en handel. De noteeringen wisselden naar kwaliteit zoo ongeveer van 8—13 ct. per K.G. Groene en gele kool hebben weinig vraag en noteerden vrijwel standvastig naar soort van 24 ct. per stuk. Voor tomaten, waarvan het aanbod minder wordt, was nog wel belangstelling. De goede kwaliteit ging voor behoorlijke prijzen. Naar soort liepen de prijzen uiteen van 12—30 ct. per K.G. Witlof blijft vrijwel op prijs, naar kwaliteit van 12- 16 ct. per K.G. Spinazie wordt thans belang rijk minder aangevoerd. Voor dit product be staat nog al kooplust. Deze week liepen de prijzen nog tot 80 ct. per kleine kist. Waschpeen van goede kwaliteit noteerden van 4050 ct. per kist. Mindere soorten liepen terug tot 20 ct. Bospeen verschijnt nog steeds in kleine partijen. De prijzen waren 37 ct. per bos. Raapstelen werden afgenomen voor 34 ct. en radijs die eveneens nog aanwezig zijn, van 23 ct. per bos. Voor soepgroenten was de laatste dagen de belangstelling niet meer zoo groot als vorige week. Voor prei daalden de prijzen. Knol- selderie bleef echter vrijwel dezelfde notee ringen handhaven, naar soort van 38 ct. per stuk. Voor uien, breekpeen, rapen en andere stapelproducten bleven de prijzen on gewijzigd, dat wil zeggen: zeer laag. Als een nieuw product verschijnen thans geregeld champignons aan de veiling. De prijzen variee- ren van 7580 ct. per K.G. Als een bijzonder heid kan vermeld worden, dat deze week door een tuinder nog eenige doozen aardbeien wer den aangevoerd. DE EERSTE COMPETITIEWEDSTRIJD VAN T. O. P. De Damclub T. O. P. heeft Donderdagavond haar eersten competitiewedstrijd gespeeld voor de derde klasse van den Nederlandschen Dambond tegen D. C. H. 3. Deze eerste wedstrijd eindigde in een ne derlaag van 216. De uitslagen waren: H. J. v. d. AkkerJ. Hartel, afgebroken D. NoordmanJ. H. Burghout 11; L. v. d. Aar— A. Kuis 0—2; J. C. Pel—A. Elzing 0—2; L. KettingL. P. Huges 11; H. G. MaksG. M. Eising 02; G. SmitA. Burghout 0—2; A. Lor jéH. W. de Mol 0—2; W. de Smit—T. H. Terpoorten 02; P. Vlot—D. Sibie 02; totaal 2—16. Op Maandag 28 December speelt T. O. P. tegen de Haarlemsche Dam club „Het Noorden". OPENBARE VERGADERING VAN DE BELLAMY-BEWEGING. De plaatselijke afdeeling van de Inter nationale Vereeniging „Bellamy" houdt he den, Vrijdagavond in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een propaganda verga dering. Spreker is de heer J. Boogaard over het onderwerp „Het Bellamy-economisch stelsel: arbeid en welvaart voor allen." VERGADERING VAN DE S.D.A.P. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. zal op Maandag 21 December in de zaal van het gebouw „Odeon" een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zullen o.m. de Congres- voorstellen en het verslag van de raadsfractie worden behandeld. MEDISCH ADVISEUR VOOR EERSTE HULP. De heer O. J. R. Lappöhn, arts alhier, heeft zich bereid verklaard op te treden als medisch adviseur van de onlangs alhier opgerichte vereeniging „Arbeiders Eerste Hulp bij On gelukken" (AJE.H.B.O.) Instructeur is de heer De Jong uit Am- Vredeskrachten in economie en politiek. Voor den cursus over vredeski-achten, ge organiseerd door de Jongeren Vredes-Actie hield de heer J. Koopman uit Amsterdam een inleiding over „Vredeskrachten" in economie en politiek". Na te hebben betoogd, dat economisch inzicht is te beschouwen als een sleutel tot velerlei sociale problemen, hield spr. een be schouwing over het tegenwoordige wereldbe stel, dat gericht is op het maken van winst en niet op de behoefte. Dit stelsel, dat crisis en werkloosheid tot gevolg had, moet on vermijdelijk tot oorlog leiden. Waren vorige crises binnen het kapitalistische stelsel te overwinnen, deze was het niet. Door aanpas sing kon aanvankelijk de op winst ingestelde productie weer opleven. Dit stadium is ech ter al weer voorbij. De aanpassing faalt, het kapitalisme is vastgeloopen. De productie ter wille van de winst moet naar spreker's meening, plaats maken voor de productie naar behoefte zij moet van privaat belang tot collectief belang worden. Spr. toonde aan, dat dit proces zich voltrekt Beperking van het eigendomsrecht vindt men bijvoorbeeld in de teeltregeling, het verbin dend verklaren van ondernemersovereenkom sten enzoovoort. De reegeeringen zijn genoodzaakt in te grijpen in het econo mische leven, omdat handelen naar een vast plan geboden is. Een vast plan op internatio nale basis beteekent vrede. Nationale autar kie door contingenteeringen en tariefmuren vergroot, door het scheppen van tegenstel lingen, het oorlogsgevaar. Dat doet ook het fascisme, dat de interna tionale ordening wil beletten. Uit de ingekomen antwoorden van de cur sisten werd de politieke stand opgemaakt.^ Voor een wereldvrede is machtsevenwicht noodzakelijk en deze is in Europa thans niet aanwezig. Als vredeswachten werden gezien: Frankrijk met de volksfrontregeering, die de status-quo-politiek, d.w.z. de vasthoudend heid aan Versaillles loslaat; Engeland, dat door een voorzichtige buitenlandsche poli tiek gevaarlijke situaties ontwijkt, en voor komt; Rusland, dat belang heeft bij den vre de, tot haar behoud; Roemenië, Tsjecho Slo wakije en Joegoslavië als wachters in mid den-Europa en tenslotte de Scandinavische landen en België op socialistischen grond- rifver deze belangrijke zaken ontspon zich een langdurige en zeer levendige discussie, die dezen cursusavond tot een zeer leerzamen maakte. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT Stille genieting. Donderdagavond werd in het Kenneimer Theater de derde voordrachtavond gehou den van het Departement Beverwijk en Om streken van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De belangstelling was dezen avond niet zoo groot, als gewoonlijk. De voorzitter, Ds. J. D. van Calcar, schreef dit toe aan de minder gunstige weersomstandigheden Ds. G. Westmijse uit Rotterdam hield een causerie over het onderwerp: „Stille Genie ting". De causerie handelde over het groote en stille genot: het lezen. Radio en film kun nen ondanks de schier volmaakte techniek, niet zoo'n uiterst genot bieden als lezen. Nog ni-et zoo heel lang geleden vondi men in ieder huis slechts twee boeken: den Bijbel en Va der Cats. Thans zou d-e inkt, die noodig is om boeken te drukken, het Uitgeester- en Alk- maardermeer kunnen vullen. Als een stroom trekt de lectuur voorbij, dik wijls verdwijnt een boek ten onrechte, soms is het goed, wanneer een boek in -dien stroom onder gaat. Met veel waardeering sprak Ds. Westmijse over de uitleenbibliotheken, maar niets gaat boven het bezit van een boek. Niet genoeg kon spr. in dit verband het werk prij zen van de Maatschappij voor goede en goed- koope lectuur. Dank zij haar is een novelle opnieuw uitgegeven, waarvan men zich moet afvragen, hoe het mogelijk is, dat zij ooit vergeten kon worden. Spr. bedoelde een no velle van Simon Gorter, vroeger hoofdre dacteur van het oude „Nieuws van den Dag". Zij dateert van 1868, maar zij kon gisteren ge schreven zijn en het verhaal speelt overal en nog heden ten dage. Deze novelle, aldus spr., die verscheen in den tijd van Ten Kate en van de dominé's-poëzie, was ironisch. Ironie ligt niet in onzen aard. Was dit wel het geval, men had er een Nederla-ndsch woord voor ge vonden. Nu moeten wij het omschrijven met: ironie is met een lachend gezicht de waar heid zeggen." Ds. Westmijse heeft de novelle voorgedra gen op boeiende wijze, raak van zegging en gebaar. En inderdaad, zij kon in Beverwijk geschreven zijn, deze novelle, die dateert uit den tijd van den vader van Pieter Stastok. On getwijfeld tot geruststelling van de toehoor ders had de causeur gezegd, dat het verhaal zich overal afspeelde. Dat is nog het geval Wij leven zeventig jaar later en we hebben er een heel leelijk woord voor; het heet nu „roddelen". Maar Simon Gorter noemde het een „praatje", dat overal binnensluipt, dat in de lucht zit, als radio-golven in den aether. Er is geen binnen-antenne voor noodig, om het op te vangen. Het publiek was er stil van. In het tweedie deel van den avond heeft Ds. Westmijse gedichten voorgedragen van Win kler Prins Frederik van Eden, van Cau- welaer en anderen. Ds. van Calcar vertolkte de gevoelens van allen, toen hij Ds. Westmijse dankte voor den genotvollen avond, dien hij zijn toehoorders had geboden (De grootste snelheid, m,et een vliegtuig bereikt, is thans 745 K.M. per uur, maar men verwacht, dat deze nog wel tot 1000 K.M. kan worden opgevoerd.) Het gaat in de wereld al sneller en sneller, Ons leven wordt al ongeduriger, feller, Wij razen maar steeds harder voort; De snelheid is tot onzen afgod verheven, De rust v-oor bezinning, zoo noodig in 't leven Is blijkbaar voor altijd verstoord. Wij bouwen motoren van steeds grooter krachten Weer harder en harder, wij suizen en jachten Hoe sneller, hoe minder voldaan; Wij hebben de kalme beheersching verloren Door 't wreed tyrannieke geweld der motoren. De gangmakers van ons bestaan. Voor de Ouden van Dagen werd Donder dagavond in de „Westerbürcht" het jaar- lijksche Kerstfeest gehouden. Na het zingen van Gez. 220 1 en 3 ging Ds. C. M. Krijger voor in gebed. Een koor uit het personeel bracht onder leiding van Zr. Elderenbosch vervolgens een Kerstlied ten gehoore. Ds. Krijger las hierna voor uit Lucas 2, naar aanleiding waarvan hij de Kerstgedachte ont wikkelde. Verder verleenden aan den avond verschei dene zusters met solozang en declamatie haar medewerking. Ds. Krijger hield na de pauze, waarin de aanwezigen getracteerd werden, een Kerst vertelling: „Grootvaders Kerstboom" van Jan Blocxman. De avond werd, na het zingen van gezang 96, op de gebruikelijke manier gesloten. INTERNATIONALE KRACHTSPORT WEDSTRIJD. De krachtsportvereeniging D.O.K, heeft een plan in voor bereiding om op 23 Januari 1937 een internationalen wedstrijd in worstelen en gewichtheffen te houden. De tegenstanders zullen bekende Belgische athleten zijn, waarvan enkelen zijn uitge komen op de jongste Olympiade. SCHOOLVOEDING. Dezer dagen is een begin gemaakt met het verstrekken van warm eten voor schoolgaande kinderen. 125 kinderen nemen hier aan deel, wat in de komende weken nog uitgebreid kan worden. De kinderen worden door de onder wijzers naar het R.K. Vereenigingsgebouw ge bracht, zoodat alles geregeld verloopt. Het vorig jaar zorgde de commissie voor al les en werden door die commissie de kinderen aangewezen, doch nu gaat het op medisch advies van den dokter. ORANJE-COMITé. Het Oranje-Comité verzoekt aan alle inge zetenen op den dag van aanteekening van het Vorstelijk Bruidspaar, Zaterdag 19 Dec. a.s., de vlag uit te steken. HOUTVEILING „MARQUETTE". Donderdagmorgen werd ten overstaan van Notaris Moens uit Beverwijk in het lokaal van den heer L. Schipper een veiling gehouden van verschillende perceelen eiken-, esschen-, el zen-, wilgen- en ander hakhout in Marquette en omliggende bosschen. Er bleek voor deze veiling veel belangstelling en kooplust te zijn. Goed rijshout was dan ook tamelijk duur. Het brandhout had minder belangstelling. De prijzen van het rijs-hout varieerden naar gelang van kwantiteit en kwaliteit van 11 tot 31 gulden. De boomen gingen naar gelang der grootte van 2 tot 6 gulden van de hand. DE FEESTEN OP 7 JANUARI. Door een sub-comité van het plaatselijk Oranje-comité is aan alle vereenigingen ter plaatse een schrijven gericht om deel te ne men aan den lichtstoet welke ter gelegenheid van de feesten op 7 Januari a.s. zal worden geformeerd. Vaandels, emblemen, transparanten enz. enz mogen in dezen lichtstoet meegedragen wor den. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het sub-comité bestaande uit de heeren P. G. Henneman, D. J. Schipper en A. Th. Zuurbier, R.K. BOUWVAKARBEIDERS. Vrijdagavond houdt bovengenoemde vakbond een ledenvergadering in het R.K. Vereenigings gebouw. HAARLEM Vrijdag. Donderdagavond vervolgde de heer J. Mut ters in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt zijn lezing over de spelregels. Evenals de vorige week was er flink aantal scheidsrechters en bondsofficials aanwezig. De heer A. van der Aart, voorzitter van den H.V.B., sprak eenige inleidende woorden, waarna de heer Mutters begon met het geven van nuttige wenken aan scheidsrechters. O.a. zei hij, dat het gewenscht is, dat de scheids rechters minstens een half uur van te voren op het terrein aanwezig zijn, opdat zij gelegen heid hebben, op rustige wijze tal van dingen te controleeren. Dat voorkomt onaangenaam heden tijdens den wedstrijd. Hierna besprak hij het aanvallen van den doelman. Er heerschte bij vele scheidsrechters en bij een groot gedeelte van het publiek de meening, dat een keeper niet mag worden aangevallen, als hij in het bezit van den bal is. Men mag dan niet schoppen naar den bal, maar een faire duw is zeker geoorloofd. Dit werd met lichtbeelden toegelicht. Uitvoerig ging de heer Mutters in op het toekennen en het nemen van strafschoppen. Een scheidsrechter moet met het toekennen van een strafschop voorzichtig te werk gaan. In dubieuze gevallen mag nooit een strafschop worden gegeven. Alléén opzettelijke handsge- vallen mogen worden gestraft. Uitvoerig be handelde hij ruw spel en ook gevallen, die oogenschijnlijk gestraft moeten worden, doch die wel degelijk toelaatbaar zijn. Voor een voetballer, die een tegenstander slaat, moed willig trapt of dit zelfs maar poogt te doen, bestaat maar één straf: het veld uit! Met dergelijke voetballersr moet een scheids rechter nooit medelijden hebben. Indien er onregelmatigheden tijdens een wedstrijd plaats hebben, dan heeft de scheidsrechter slechts met den aanvoerder van de thuisclub te maken. Hij gelast dezen speler, de zaak on verwijld te regelen. Nog tal van interessante punten werden be sproken, toegelicht door lantaarnplaatjes. De heer Mutters was zooals altijd, duidelijk in zijn betoog; het was voor de aanwezigen heel leerzaam. Na de pauze beantwoordde hij eenige vra gen. Hierna sloot de heer Van der Aart de bijeenkomst; hij bood den heer Mutters namens den bond een paar fraaie manchet- knoopen aan. Het wedstriidrooster voor het Junioren- tournooi van R.C.H. op 26 December luidt als volgt: Groep 1. 10.0010.30 Kennemers aH.F.C. a„ A. C. Siobb» Een Wintersportroman. van PETER KRAYENBÜHL. 2) (Nadruk verboden.) Petra! Petra von Brittinghoff?! Tja, dat is niet met een paar woorden te zeg genEen zeer uitzonderlijke vrouw, een stuk natuur, m'n waardeWat? De Brit- tinghoffs? O nee, baron, dan kan ik u beter inlichtenSlaat er uw Gotha maar eens op na; zeer oude baltische adel. Reeds ette lijke jaren woont ze daarboven. Ja, een zeld zame geschiedenis, verre van alledaagsch, zoo als trouwens alles aan haar. Ik ben toevallig op de hoogte, door een neef van haar, die hier eens geweest is om haar terug te halen. Ik vergezelde hem op zijn tocht naar boven. Zij was nog bijna een kind toen de oorlog uitbrak en het boijewisme zich van de Koerlanden meester maakte. Haar vader en moeder, broer en zusters hebben de oproerige Letten neer geschoten. Hoe ze er in geslaagd is den dans te ontspringen, weet ik niet. Sindsdien is er niets in haar zoo sterk als een grenzelooze haat te gen de zoogenaamde beschaafde wereld van Europa, die een dergelijke cultuurschande on gestraft toeliet. Van tijd tot tijd hield ze zich in het Witte leger op, waarmee ze dan als een man en een tweede Jeanne d'Arc ten strijde trokToen Koltschek zoo smadelijk werd verraden, vluchtte ze, nouen toen verrasten op een goeden ochtend vreemde bergbeklimmers haar,, terwijl ze niet ver van hier probeerde om dien top daar van een kloof in de lucht te laten springen. Verstan digheid is nu eenmaal haar sterkste eigen schap niet, tenminste niet, wat wij zoo onder verstand verstaan.. Wederom verdweenze voor een jaar, toen dook ze plotseling opnieuw op, engageerde houthakkers en timmerlui, kocht daar boven de geheele helling tegen grof geld en het bosch eronder, bovendien en in korten tijd verrees daar toen dat duistere blokhuis. Ja en sindsdien heeft ze zich hier geheel en al ingeburgerd, al is de toestand dan eigenlijk zoo, dat iemand, die toeval lig haar weg kruist nooit precies weet of hij nu een mensch van vleesch en bloed of een of anderen boschgeest voor zich heeft Wat? O nee, daarin vergist u zich, baron!! Ze heeft alle menschen volkomen op haar hand! U moot in het dorp niet probeeren één woord kwaad van Petra te zeggen, want dan ris- keert u uw gezonde botten! Als een koe niet kan kalven of een of andere dorpeling aan een onbekende ziekte lijdt, dant komt meestal eerst Petra en dan mijn persoontje, de dok terWe begrijpen elkaar, maar nog liever vermijden we elkaar.Ze leidt den dorps- Geen eeuw nog geleden beheerschten de paarden, De snelheid van menschlijk bewegen op aarde, De klop van hun hart was de grens; Men had nog niet anders en was dus tevreden, Be mensch had 'n drie, vier geslachten geleden, In snelheid geen hoogeren wensch. Maar nu waarom zouden wij ergens nog stoppen, 't Mechanische hart kan nog veel sneller kloppen, Straks duizend per uur met gemak; De tijd vliegt, zoo zegt men, wij willen de tijden Al vliegende met eigen wapen bestrijden, Aan risico hebben wij lak. Wij zullen ons tot d' allersnelsten verheffen, Ons mogen slechts licht en geluid overtreffen, Wij buigen ons nog voor die twee; Maar of wij daarmee het geluk ook bereiken, Veel sneller dan vroeger, dat moet nog maar blijken, Geluk is geen snelheidstrofee. P. GASUS. AQUARIUM VEREEN IG1NG „KENNEMER LAND". De Aquariumvereeniging „Kennemerland" houdt Maandagavond in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" een vergadering, waarin de heer Sybrandi uit Haarlem een lezing zal houden. KERSTFEEST IN DE „WESTERBÜRCHT". stier, alsof het een kind is en in den zaaitijd vragen de boeren om den eersten worp uit haar hand U moest Petra eens zien melken!! Voor mij zelf heeft ze met de wichelroede naar water gezocht, toen ik twee jaar geleden m'n huis liet bouwenToch geloof ik, dat ze den laatsten tijd wat veranderd is; ze schijnt wat kalmer te zijn geworden.... Het niet oninteressante verhaal van den medicus wekt zoowel twijfel als verbazing, al naar den aard, de herkomst en de toe komst van de luisterende hotelgasten. De laatste extravagance van alle gebla- seerden: Terug naar de natuur! Ik dank je! zegt Girsholm, die zelf van alles blasé is. Zijn ontmoeting met Petra en haar raadselachtige opmerking, laten hem nog geen rust. Zou ze de toekomst kunnen voorspellen en geesten kunnen opwekken? wil de onge durige Brigitte weten, een flapper, hunkerend naar romantiek en fantasie. Girsholm klemt zijn monocle vaster in het oog en staart haar verbaasd aan. Vierhonderd jaar geleden zou men haar als heks op den brandstapel hebben ge bracht" meent dr. Muschle, die in het maat schappelijk leven griffier aan een klein Sak sisch kantongerecht is. En ik zou haar als vriendin willen heb ben, denkt eenigszins afzijdig, Grace Arlen, een jonge Engelsche miss, die slechts een korte trip naar Kaiserhof in St.-Valentin heeft gebracht. Want eigenlijk hoort ze met EEN 40-JARIG JUBILEUM. Op 28 December 1896 werd de heer J. J. van Wort in de vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk als opvolger van wijlen den heer' Jac. van Goeverden, die tot koster was benoemd, verkozen tot diaken. In de vergadering van bovengenoemd kies college van 15 September 1933 werd de heer J. J. van Wort verkozen tot ouderling, zoodat hij toen op de plaats kwam, die, zooals Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga dat uitdrukte, zoo vele jaren met eere door den vader van den heer Van Wort was bekleed. Veertig jaren heeft de heer Van Wort dus onafgebroken deel uitgemaakt van den kerke- raad te dezer plaatse, wat zeker een niet alle daagsch jubileum mag worden genoemd. Met 4 predikanten heeft de heer Van Wort in dit tijdsbestek kennis gemaakt. Toen hij tot diaken werd benoemd, stond hier ter plaatse als predikant Ds. Kutsch Loyenga. In 1905 werd deze opgevolgd door Ds. W. Bax Jr., die juist, voordat de oorlog uitbrak Santpoort verwisselde met Maastricht. De opvolger van Ds. Bax was Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, die op 26 April van dit jaar zijn af scheidspreek hield. Hoezeer deze het werk en den persoon van den heer Van Wort waardeer de, bleek wel uit zijn bij die gelegenheid tot den heer Van Wort gerichte afscheidswoorden. En na Prof. Dr. van den Bergh van Eysinga heeft de heer Van Wort hier Ds. R. H. Olde- man „helpen beroepen", want hoewel de a.s. jubilaris reeds 72 jaar oud is, heeft hij zeer actief aan het beroepingswerk deelgenomen en er zelfs niet tegen opgezien de verre autoreizen naar Oudkerk (Fr.), Borculo en tweemaal naar Varsseveld mede te maken. haar vader thuis in het Grand Hotel van het naburige Antonswil. In stilte neemt Grace zich voor, Petra bij de eerste de beste gele genheid, die zich daartoe biedt, op te zoeken. Een zeldzaam bloeddorstig mensch, die meneer de griffier! stoort Girsholm zacht fluisterend haar overpeinzing. Maar wat denkt u van onze vrouwelijke berggeest? Of die Petra nu blasé is of een heks of wat dan ook, kan me minder schelen. Hoofdzaak is, dat haar oor het hart der aarde nabij schijnt te zijn en dat is on getwijfeld iets groots en zeldzaams, ja dat is een groote genade Dieter in de sneeuw. Terwijl men beneden in Kaiserhof de raad selachtige figuur der Baltische vreemdelinge onder den loupe neemt, onderbreekt Petra aan den voet van het „Helle Joch" haar razennde vaart, werpt zich juichend in den bocht om daarna met een ruk stil te staan. Dan trekt ze de zeehondenvellen over haar ski's om de steile helling te beklimmen. Boven op den tweeden bergrug onder den grooten top bindt ze af, gooit haar latten naast zich neer, ontdoet zich van haar lede ren jekker en wollen vest en wrijft haar armen flink met sneeuw in. In haar rugzak vindt ze appels en brood en bovendien iets vloeibaars, dat scherp in de keel brandt. Dan legt ze zich op haar rug ln de sneeuw, de armen onder het hoofd gevou- 10.50—11.20 H.F.C. aR.C.H. a, G. H. Wille. 11.4012.20 Kennemers aR.C.H. a, A. Freeke. Groep n. 10.00—10.30 V.S.V. a—Kinheim a, A. Freeke 10.50—11.20 Kinheim a—Bloemendaal a, Th. v. d. Putten. 11.4012.20 V.S.V. a-^Bloemendaal a. A. C. Slobbé. Groep III. 10.00—10.30 R.C.H. bHaarlem a, Th. v. d. Putten. 10.50—11.20 Haarlem a—Stormvogels a, G. Kerkman. 11.4012.20 R.C.H. b—Stormvogels a, H. Hurkmans. Winnaarsronde. 1.00—1.30 Winnaar 1—Winnaar 2, G. H. Wille. 1.50—2.20 Winnaar 2—Winnaar 3, G. Kerkman. 2.40—3.10 Winnaar 1—Winnaar 3, H. Hurkmans. De wedstrijden worden gespeeld volgens be palingen en reglementen van den Haarlem - schen Voetbalbond. Zij zullen worden geleid door scheirsrechters van den H.V.B. en/of er kende bonden. Het elftal dat in zijn groep het hoogste aantal punten heeft behaald, is winnaar en wordt gep'a-'-t in da winnaarsronde. Bij gelijk aantal punten wordt beslist door het nemen van 3 strafschoppen, of zooveel als noodig zijn om een beslissing te verk zelfde geldt voor de winnaars ronde. De winnaar komt in het bezit van een wisselbeker, uitgeloofd doorde Arbeiders pers. De beker komt definitief in het bezit van de club die vijf keer in totaal winnaar van het tournooi is geworden. Ranglijstjes na Zaterdag 12 Dec. 1936. Afdeeling A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Kennemerl. 1 7 6 1 0 13 24—7 1.86 V. V. IJ. 1 9 7 0 2 14 33—20 1.56 V. V. IJ. 2 8 5 0 3 10 27—20 1.25 Tweede Jeugd 8 4 0 4 8 21—23 1.— V. J. B. 8 3 1 4 7 15—19 0.88 V. G. S. 9 2 2 5 6 20—27 0.67 Telefonia 6 2 0 4 4 10—18 0.67 S. I. Z. O. 7 0 0 7 0 10—26 0.00 Afdeeling B: 38—12 1.83 Johez 6 5 1 0 11 Kennemerl. 3 8 6 2 0 14 38—19 1.75 Z. S. V. 7 5 2 0 12 30—10 1.72 V. E. W. 7 3 1 3 7 29—32 1 Kennemerl. 2 8 2 1 5 5 1529 0.63 S. I. Z. O. 2 7 1 1 5 3 16—24 0.43 V. V. R. A. 3 1 0 7 2 19—49 0.25 Afdeeling C: 35—13 2.— V. E. W. 2 7 7 0 0 14 Kennemerl. 5 7 4 1 2 9 22—22 1.29 Kennemerl, 6 5 2 1 2 5 13—26 1.— Kennemerl. 4 9 4 0 5 8 35—23 0.89 Johez 2 7 2 1 4 5 19—21 0.72 Z. S. V. 2 7 2 1 4 5 13—21 0.72 V. E. W. 3 (a) 8 3 0 5 4 32—25 0.50 V. V. IJ. 3 (a) 6 2 0 4 2 15—33 0.33 (a) Twee straf punten in mindering wegens niet opkomen. CLUBMATCH VOOR HONDEN VAN ALLE RASSEN. De Kynologen Club „Kennemerland" orga niseert op 26 December (2en Kerstdag) een clubmatch voor honden van alle rassen in Café Restaurant „Brinkman" aan het Plein. De keuringen beginnen 1 uur namiddags. Ook dezen keer zullen er ongetwijfeld vele pracht exemplaren te zien zijn. De volgende keurmeesters hebben hun medewerking toe gezegd. Voor windhonden, de heer P. M. C. Toepoel; voor groote rassen de heer J. L. J. J. Harms; voor Duitsche doggen de heer H. Grobben; voor jachthonden mevrouw van Herwaarden; voor herdershonden de heer S. Franzen; voor boxers en bulldoggen de heer H. Th. de Weert; voor terriers de heer M. J. Nout; voor dameshondjes de heer J. L. P..J. Harms. Deelneming aan deze match is opengesteld voor honden uit Haarlem en omstreken; de eigenaars behoeven geen lid van „Kennemer land" te zijn. Kersttournooi adspiranten. Dit tournooi wordt verspeeld op 19 Decem ber en 2 Januari. Het programma van 19 December luidt: Afdeeling Oost A: Oostërkwartierterrein D. S. V. 1—Animo 22.30 AnimoOosterkwartier 1 2.353.05 Oosterkwartier 1—D. S. V. 1 3.103.40 Afdeeling Oost B: V. S. V.-terrein: Oosterkwartier 2—Flora 2 22.30 Haarlem 3—O. K. 2 2.35—3.05 FloraHaarlem 3 3.103.40 Afdeeling Santpoort: S. V.-terrein: Meerlebosch 3S. V. 2 22.30 Oosthoek 1Meerlebosch 3 2.353.05 S. V. 2Oosthoek 1 3.103.40 wen. Het spel van de middagzon op de, door sneeuw gekoelde huid is een prikkelend genot, dat elke zenuw spant en het geheele lichaam nieuwe kracht geeft De met ijs bedekte Kaiserspitze breekt de helle zonnestralen, die in bonte kleuren op de Rothornalm vallen. Om de steile Annen- rots trekt de wind weerbarstige nevelsluiers, de Lange Finger verheft zich dreigend in een valsch licht en slechts het Satanshorn ligt in diepe, indigodonkere schaduwen. De Blaue Wand kleurt zich meer en meer Petra droomt. Ze heeft een dwerg met een bulten een achthoekige monocle bij zijn vestje en zet hem aan een ijsreus, die op een fluit blaast en een rok draagt als voedsel voor Een krakende donderslag in haar onmid dellijke nabijheid doet haar wakker schrik ken. Verdraaid! Kunnen jullie niet stil zijn, als ik Van de noordelijke helling van den Schlehenkamm is een lawine omlaag gestort en in de smalle kloof, welke het Helle Joch van de Antonshoogte scheidt terecht geko men. Petra staat op, eerst nog wat traag, maar dan strekt zij haar armen naar voren en maakt achter elkaar een serie diepe knie buigingen. Bij de zesde maal breekt zij haar vrije oefeningen echter plotseling af Wo-dt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6