BERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: .WEERBERICHT aan den vooravond. Den Haag v R TT13 A G IJMUIDEN Haringaanvoer na 31 December beperkt. VOETBAL. CASTRICUM BEVERWIJK VOETBAL. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART 18 D E C. 1936 Voor het Kind. BURGERLIJKE STAND. Na 31 December zullen schepen, visschende in het Kanaal, hun vangst van gezouten ha ring, welke zij 31 December aan boord hebben, gespecificeerd en schriftelijk moeten opgeven te Dieppe aan den vertegenwoordiger van de reedersvereeniging voor de Nederlandsche ha- ringvisscherij aldaar, den heer Joh. Poortman. Alleen deze kwaliteiten zullen dan nog in Ne derland mogen worden aangebracht. OUDERAVOND VAN DE CHRISTELIJKE SCHOOL Gisteravond werd de jaarlijksche ouderbij eenkomst in de gymnastiekzaal van de Christelijke school aan de Van Langeveld- straat gehouden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Van Geelen, openden na gebed en ge meenschappelijken zang, met een woord van welkom aan de vele aaanwezigen, deze bijeen komst. Spreker noemde het verheugend, dat zoovele ouders aan de oproeping om deze vergadering bij te wonen, gehoor hadden ge geven, daar alleen op deze manier 't contact tusschen ouders en onderwijzend personeel bewaard en versterkt kan worden. De leerlingen uit de zesde en zevende klasse gaven hierna een uitstekende vertolking van de Kerstcantate van Cath. van Rennes „Volendam Vooruit", een aardige voordracht viel eveneens bijzonder in den smaak. Na de pauze hield een der onderwijzers, de heer A, M. van Bruggen, een lezing over: „Kind, huis gezin en school". Spreker heeft hierin, in afwijking van de,, gewoonte om slechts een onderdeel van de opvoeding van het kind te behandelen, eenige algemeene gedachten uitgewerkt. Tusschen de begrippen kind, huisgezin en school is een zeker verband, een zekere verhouding op te merken, aldus ving spreker aan. Wanneer wij de vraag stellen: Moet er in dezen tijd nog gesproken worden over een juiste verhouding tusschen gezin en school, terwille van het kind, dan moet het antwoord bevestigend luiden. Het is n.l. in onze dagen een zeer bedenkelijk verschijnsel, dat het gezin zwak ker en de school sterker wordt. Men is licht geneigd, om aan het gezin een te geringe en aan de school een te groote plaats toe te wijzen bij de opvoeding van het kind. Dat deze houding foutief is, toonde spr. met voor beelden aan. De school blijft altijd een op leidingsinstituut, de ouders hebben de zorg voor de opvoeding. Slechts de fijne invloeden van het gezinsleven kunnen de ziel van het kind ten goede vormen. Om evenwel de op voeding van het kind ook buiten het gezin om op de juiste wijze te regelen, moet er contact zijn tusschen ouders en school, vooral in geestelijk verband. Als voorwaarden voor een goede overeenstemming, noemde de heer Van Bruggen onderling vertrouwen tusschen ouders en personeel, belangstelling en waar deering voor elkanders werk en als grootste factoren, liefde voor het kind en gebed bij het werk. Naar aanleiding van de lezing van den heer Van Bruggen sprak Ds. Bronsgeest nog een kort woord. Hierna werden door het hoofd der school de heer L. Verhoeff enkele zakelijke mede- deelingen gedaan. O.m. verzocht hij de ouders hun kinderen zoo regelmatig mogelijk te wil len laten sparen voor het schoolreisje, daar hierdoor aan het eind van het jaar vele moei lijkheden voorkomen worden. Verder wekte de heer Verhoeff de aanwezi gen op, om door het koopen van bonnen, de schoolvoeding die in Velsen door particulieren wordt bekostigd, te willen steunen. Met het zingen van den avondzang en ge bed, werd deze welgeslaagde ouderavond be sloten. VERBETERING NOORDZEEKANAAL. Op Vrijdag 15 Januari zal door den Rijks waterstaat worden aanbesteed het maken van een tijdelijke waterkeering ten behoeve van het in aanbouw zijnde watergemaal van -den Houtrakpolder, behoorende tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal. CHR.-DEM. UNIE. De afdeeling der Chr.-Dem. Unie houdt Dinsdag 22 December een vergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw, waar in verslag zal worden gedaan van het gehou den congres te Amsterdam, terwijl een lezing zal worden gehouden over het onderwerp „Wat beteekent democratie?" C. V. V. —STORMVOGELS. Stormvogels verschijnt met een invaller voor Fijen als volgt: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Van der Steen, Van Pel, Schoorl, Woudenberg, Prins. V. S. v.—SPARTA. V. S. V. verschijnt met een invaller voor Van der Griendt in de volgende opstelling: Michel Jr., Broek, Rechtsteiner, Van Os, De Koning, Van Osch, Heins, Van Leeuwen, Michel Sr., Sterk, Teeling. STORMVOGELS 2—ZEEBURGIA 2 Stormvogels komt uit met: Wagenaar, Jongsma, Groen, Keerssemaker, Wilderom, v. d. Velde, Van Pel, Schildwacht, Bloemink, Schippers, Van der Steen W. M. S. 2—V. S. V. 2. V. S. V. 2 vertrekt met: Douma, Rosier, Kossen. Glas Sr., Glas Jr., Hillekamp, Stoker, Karrebelt, Dohring, De Weers, Bruisschaart, AANGEKOMEN. 16 December: Ousel, s.s. Liverpool Hydra m.s. Londen 17 December: Embla s.s. Söderhamn Calypso s.s. Valencia Euterpe s.s. Bordeaux Amstelstroom m.s. Leith Zaanstroom s.s. Forwey Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 16 December: Tajandoen ip.s. Ned. Indië Zaanland s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam 17 December: Panis s.s. Londen Aurania s.s. Norrköping Norita s.s. Gent Waterland s.s. Buenos Aires. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 18 DEC. Schar per 50 K.G. f 18.50f 11. Versche haring per kist f 10.10f 7.70. BESOMMINGEN. Versche haring: KW 69 f 240, SCH 261 f 2564, SCH 120 f 2120. CONCERT VOOR OUDEN VAN DAGEN EN WERKLOOZEN. De Castricumsche Orkestver. heeft in sa menwerking met het comité voor ouden van da-gen een concert georganiseerd voor de ouden van dagen en werkloozen van Castri- cuim en Bakkum. Dit concert wordt Zondag middag in ,,De rustende jager" gegeven. Door de goede zorgen van bet comité zullen de oudjes per autobus naar de concertzaal worden gebracht. De plaatselijke winkeliers hebben voor de verloting een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld. REVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond speelde het eerste team van de Beverwij ksche Damclub een compe titiewedstrijd 'tegen Zaandam n. De Bever- wijkers wonen -dezen wedstrijd met 119. Beverwijk II speelde tegen Zaandam 133 en bleef met 128 in de meerderheid. VER. VAN VOLIèREHOUDERS. Door eenige vogelliefhebbers worden po gingen aangewend om te komen tot oprich ting van een vere-eniging van houders van binnen- en buitenvolières. De heer C. Ro- zenhart, N. Scholtenstraat 4, heeft zich voor- loopig met de leiding belast. Aan dit adres kunnen houders van volières, die met dit plan sympathiseeren, zich opgeven. Na Nieuwjaar zal een vergadering worden gehouden, waarin de plannen verder zullen worden besproken. Zoo mogelijk zal in deze bijeenkomst ook een bestuur worden geko zen. CHRIST. METAALBEWERKERSBOND. Donderdagavond vergaderde in^ het ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat de Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. plaatselijke afdeeling van den Christ. Me- taalbewerk-ersbond. De heer Kooy, districts bestuurder, heeft in deze bijeenkomst een rede gehouden over het onderwerp: ,,De nood van dezen tijd". Spr. schreef in dit betoog den maatschap- pelij'ken nood toe aan de Christelijke tekort komingen. Hij behandelde in groote lijnen de economische crisis. De kleine opleving, die o.m. blijkt uit de scheepvaartorders, was volgens den heer Kooy niet het gevolg van de devalutatie, maa was veeleer te beschou wen als een uitvloeisel van de aanpassings politiek van Colij'n. Aan de hand van statis tische gegevens betoogde spr. dat de export van ons land tijdens de regeering-Colijn met 0.04 pet. gestegen was. Nadat de heer Kooy uitvoerig was inge gaan op het nut en de voordeele-n van de vakbeweging, besloot hij deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze GEEN KERSTVERGADERING VAN DE SCHAKEL. De Kerstvergadering, die de Christelijke Geheelonthoudersve-reeniging „De Schakel" op Dinsdag 22 December zou houden, kan door bijzondere omstandigheden niet door gaan. H. R. C—E. D. O. Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Den Helder: Verhagen, v. d. Borne, Zandstra, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, Spek, Schijvenaar, Timmerman, Perukel, C. v. d. Schalie. Schip van Anna Bulgaris (Gr.) Albula (Ned.) Bacchus (Ned.) Bengkalis x) Bennekom (Ned.) Boschfontein (Ne-d.) Barneveld (Ned.) Breda x) Coryton (Br.) Caribia (Du.) x) Chr. Huygens x) Clytoneus (Br.) Crijnssen Duisburg (Du.) Diana (Fin) Eemland (Ned.) Eurymedon (Eng.) x) Essen Eng-gano Ella (Zw.) Farmsum Genota (Eng.) x) Gotland (Lith.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heemskerk x) Henry Stamley (Eng.) Irene (Ned.) Invergarry (Enig.) x) Invergordon (Eng.) x) Iskra (Russ.) Jagersfontein x) Juno (Ned.) Katendrecht (Ned.) x) Laertes (Ned.) Laomedon (Eng.) x) Laurent Meeus (Belg) Luneburg Moena x) Maaskerk (Ned.) Meerkerk x) Mars (Ned.) Montferland x) Mello (Portug.) Midsland Martha Halm (Du.) Naumburg (Du.) Nereus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Odysseus (Ned.) Osmussaar Orestes (Ned.) Poelau Laut x) Poelau Bras x) Poel. Roebiah (Ned. x) Peisander (Br.) x) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Phrontis (Ned.) x) x) Raila x) Randtontein Reggestroom Sersostris (Du.) Svithiod (Pan.) Serooskerk x) Salland x) Springfontein x) Simon Bolivar (Ned.) x Samlanes (Noor) Troja (Du.) Tawali x) Tabian x) Tiberius (Ned.) Triton (Ned.) Telamon (Ned.) Tela (Ned.) Titus (Ned.) Uckermark (Du.) x) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Zaanland x) Santé Fé Danzig Alexandrië Batavia Chill Beira Chili Chili Villa Constitucion Pto Barrios Ned. Indië Batavia West Indië Ned. Indië Trangsund B. Aires Batavia Ned. Indië Ned. Indië Gothenburg Buenos Aires Curacao Klaipeda Bourgas Constantza Z Afrika W. Afrika Danzig Falmouth Falmouth Leningrad Zuid Afrika Genua Honston Hamburg Batavia Houston Ned. Indië Soerabaja W. Afrika Japan Triëst Buenos Aires Buenos Aires Newcastle Danzig Macassar Udde valla W Indië Stettin Sfax Bourgas Batavia Batavia Batavia Batavia Mexico Batavia Batavia Constantza Z.-Afrika West Afrika Mexico Constantza Japan Buenos Aires Zuid Afrika: Hamburg Klaipeda West Indië Batavia Ned. Indië Varna Hamburg Midd. Zee Buenos Aires Valencia Macassar Izmir Sta-mboul Hamburg Hamburg verm. aankomst Laatste bericht 6 Jan. 19 Dec. 31 Dec. 26 Dec. 29 Dec. 4 Febr. 22 Dec. 2 Jan. 21 Dec. 27 Dec. 2 Jan. 12 Jan. 24 Jan. heden 27 Dec. 20 Dec. 20 Dec. 18 Dec. 24 Dec. heden 16 Dec. 24 Dec. 28 Jan. 20 Dec. 24 Jan. 23 Dec. 22 Jan. 17 Jan. 19 Dec. 24 Dec. 20 Dec. he-den 19 Dec. 22 Dec. 25 Dec. 22 Dec. 21 Dec. 15 Jan. 8 Jan. 23 Dec. 19 Dec. 20 Dec. 19 Jan. 21 Dec. 8 Jan. 20 Dec. 18 Dec. 12 Jan. 23 Dec. 20 Dec heden 28 Dec. 29 Jan. 20 Dec. 19 Dec. 20 Dec. 31 Dec. 20 Dec. 25 Dec. 5 Dec. van La Plata, in lading. 13 Dec. te Izmir. 16 Dec. te Londen. 10 Dec. van Curasao, vertr. 24 Dec. van Hamburg. 15 Dec. van Callao. 13 Dec. te Valparaiso. 28 Nov. van La Plata. 16 Dec. van Barbados. 9 Dec. van Colombo. vertrekt 2 Jan. 16 Dec. van Flores. 2 Dec. van Colombo. 15 Dec. vertrokken. 8 Dec. van Bahia. 6 Dec. van Colombo. 14 Dec. van Aden. 16 Dec. van Penang. 10 Dec. vertrokken. vertrekt 24 Dec. In lading. 12 Dec. vertrokken. 11 Dec. van StambouL 16 Dec. te Hamburg. 15 Dec. van Pt. Said. 12 Dec. van Las Palmas. 17 Dec. van Kopenhagen. 15 Dec. vertrokken, in lading. 13 Dec. vertrokken. 14 Dec. van Port Natal. 16 Dec. van Barcelona. 14 Dec. van Land's End. vertr. 23 Dec. van Bremen. 18 Dec. vertrokken. 2 Dec. vertrokken. 12 Dec. van Soerabaja. 13 Dec. van Batavia. 16 Dec. van Finisterre. 13 Dec. van Haifa. 16 Dec. van Gibraltar, vertrekt 23 Dec. 17 Dec. vertrokken. 18 Dec. vertrokken, vertrekt 20 Dec. 14 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Marstrad. 18 Dec. van Havre, vertrekt 19 Dec. 14 Dec. vertrokken, in lading. 11 Dec. van Sabang. in lading. 13 Dec. van Port Said. 15 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. v. d. Azoren. 15 Dec. van Belawan. 8 Dec. van Padang. 16 Dec. van Gibraltar. 18 Dec. van Hamburg, vertr. 19 Dec. v. Hamburg. 12 Dec. vertrokken. 15 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Manilla. 15 Dec. van Montevideo. 13 Dec. van Beira. vertrekt 19 Dec. 15 Dec. van Brunsbuttel. 16 Dec. van Pto Colombia, in lading. 15 Dec. van Marseille. 16 Dec. van Gibraltar. 16 Dec. vertrokken. 11 Dec. van Haifa, vertrekt 29 Dec. 14 Dec. van Gibraltar. 16 Dec. van Ouessant. 16 Dec. van La Coruna. 11 Dec. van Limni. vertrekt 19 Dec. vertrekt 24 Dec. si Schepen voorzien van een xi zijn groorer ban HOOti bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Overal groen en oranje. Overal verwachting en vreugde. Overal versiering en licht. Zaterdag gaan wij beginnen. In onze goede, anders zoo voorzichtig langs de lijnen der geleidelijkheid voortschuifelen- de Den Haag, is een danige verandering ge komen. Onze stad is anders altijd zoo'n beetje het particuliere jachtterrein van strambee- nige uiterst correcte heeren en dames die niet veel anders te doen hebben dan aan zich zelve te denken. Een jachtterrein dat grenst aan de eeuwige jachtvelden. De opper vlakkige beschouwer van onze stad denkt wel eens dat er niet anders dan keurig-nette, uiterst-correcte, maar niet zoo bijster amu sante dames en heeren wonen, mitsgaders een aantal jongelieden, wier eenigszins ge zwollen vocabularium dikker is dan de wei- tasch hunner prestatiën. De oppervlakkige beschouwer, zeg ik. Want er wonen hier h-eusoh wel dioor-de-weeksche menschen óók. Hardwerkende, aan de diepere dingen des levens deelhebbende mannen en vrouwen, die waarlijk wel wat anders te doen hebben dan alleen maar cocktail-parties, premières, Men- gelbergco-ncerten en dinertjes na te loopen. Het uiterlijk bedriegt wel ©ens, al kan rn-e-n zich voorstellen dat de provinciaal bij het hooren van den naam ,,'s-Gravenhage", een indruk krijgt van een keurige douairière met een vleugje lavendel om ihare breekbare stoffelijkheid Maar nü Is de douairière dan tocfh een vroolijke, rappe jonge vrouw geworden, die met de potjes en pannetjes der schoonheids cultuur wel raad weet en den ganschen dag in de weer is, om zich te kleeden voor den grooten dag. Het is werkelijk verbijsterend te zien hoe Den Haag zich versiert en hoe de guirlandes van groen en oranje als -het ware boven de straten opbloeien. Er is vrijwel geen straat zoowel in het centrum als in de vele en uit gestrekte buitenwijken, die niet de laatste hand aan haar „bruidstoilet" legt. Overal tintelt en geurt het sparregroen tegen en tusschen de huizen, overal verrijzen kleurige oranje-masten met oranje wimpels en oran je-ballons. De Spuistraat bijvoorbeeld heeft een heel dak van oranje gekregen. Het Noordeinde heeft zich gesmukt met forsche eerepoorten. De Groenmarkt waar niets dan benijdenswaardige menschen wonen, want daar worden de vensters met goud be hangen (hoorde ik niet 'n zacht prijsje van f 1000 per raam noemen?) de Groenmarkt moet indrukwekkend-mooi worden en wat men vertelt over het Binnenhof is in staat, de hoogste verwachtingen bij ons te wek ken. Dit moet ge beschouwen als een voorloopigen indruk. Wanneer alles gereed is, ga ik een lange reis door onze uitgebreide stad maken, om u een getrouw verslag van de makelij van haar bruidsjapon te geven, Overal en op alle gebied zijn de voorberei dingen in vollen gang. Wij hebben plotseling een stuk of tien tijdelijke restaurants in het midden der stad erbij gekregen. En men kan nu reeds met een gerust gemoed voorspellen dat die op 7 Januari stampvol zullen zijn en goede zaken zullen doen. De Cinéac nummer 2 opent eerstdaags haar deuren. Tijdelijk onbe woonde en al maanden te huur staande hui zen worden plotseling van gordijnen en meu bilair voorzien of staan volgebouwd met tribu nes, die zóó ver naar achteren uitwijken, dat het onbegrijpelijk is, dat de toekomstige „be zitters" der goedkoope plaatsen nog een glimp van den stoet zullen opvangen. En alom schit teren 's avonds de vele proef-illuminaties, die den Haag nil reeds een ongekend feestelijk aanzien geven. Eerlijkheidshalve moet ik er nu toch óók bi; zeggen, dat niet alle verwachtingen verwer kelijkt zullen worden. Zoo vernam ik van be trouwbare zijde, dat het met den verkoop van plaatsen op de „officieele" tribunes langs de bruidsronde niet zoo vlot als de exploitanten wel gehoopt hadden. Dat komt hierdoor, dat de menschen die op een tientje meer of minder niet behoeven te kijken zich reeds sedert ge ruimen tijd van vensterplaatsen hebben voor zien en dat voor hen, voor wie tién gulden een héél bedrag vertegenwoordigt, de prijzen die voor tribuneplaatsen gevraagd worden véél en véél te hoog zijn. De exploitanten hebben blijkbaar vergeten, dat 95 percent van de be volking niet zóó maar f 25 of f 50 kan uitge ven, waardoor het zich laat aanzien dat die heeren, die aan de gemeente alléén voor grond- huur f 90.000 betaald hebben (waarbij dan nog de werkloonen, de tribunes, het personeel komt) wel eens een verlies zouden kunnen lijden, dat ik hun allerminst gun, al moet mij de opmerking van het hart dat men wel zéér optimistisch omtrent de draagkracht zijner medeburgers geoordeeld heeft. En dan komt daar nóg wat bij: nu de uiterst gestrenge po litiemaatregelen bekend zijn geworden, dringt het tot het publiek door dat men op den groo ten dag op zijn minst van negen uur 's och tends tot drie uur des middags gedwongen zal zijn op-d-e-plaats-rust te maken. Dat is op een open tribune, op een Januari-dag geen on verdeeld genoegen! Dit alles in aanmerking genomen mag men misschien wel verwachten, dat de prijzen nog aanmerkelijk zullen gaan dalen, zoodat velen er dan ook de voorkeur aan geven de kat uit de tribune te kijken. Inmiddels zullen Zaterdag, den dag der aanteekening van het vorstelijk huwelijk, de feestelijkheden binnenshuis eerst recht be ginnen. Er komt een groot officiersbal in de Ridderzaal, waarnaar vele jonge harten po pelen. En dien avond is er gala-première van het Oranje-stuk dat Cor van der Lugt Melsert ten tooneele gaat voeren. Alom worden de avondjurken, de rokcostuums en de ridder orden verfraaid, gestreken en opgepoetst. Zoo wel de „vrouwelijke" als de „mannelijke kleermakers -beleven een gulden tijd. Maandag was de zaal reeds besproken uitverkocht. Het wordt de inzet van het groote feest, waarvan ik u natuurlijk verslag hoop te doen, opdat gij die niet het actueele voorrecht hebt Hage naar te zijn in deze welhaast historische da gen, niettemin, zij het via de courant, een blik kunt slaan binnen de feestzalen, die tezamen en in vereeniging, het huidige den Haag vormen. De oude, trage douairière is verdwenen. Een jeugdig deerntje met blozend-gepoetste wan getjes heeft haar plaats ingenomen. En zoo, dat zelfs de grijsaards ter Witte er tierig van worden Mr. E. ELIAS. De Bilt voorspelt: Aanvankelijk stormachtigen tot krachti- gen Zuidelijken tot Zuidwestelijken, later ruimenden en afnemenden wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later opklarend. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Aan vankelijk zacht, later kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 772.4 m.M. te Zürich. Laagste 724.1 m.M. te Thorshavn. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 46 F. Hoogste heden 50 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 mM. Neiging: stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 6.18 uur; n.m. 6.37 uur. Zondag v.m. 7.03 uur; n.m. 7.26 uur. Maandag v.m. 7.56 uur; n.m. 8.22 uur. Papierfabriek Hoogovens Zweedsch Zwëedsch s.s. s.s. Embla Skirner Söderhamn Amsterdam cellulose laden H. K. H. Prinses Juliana gaf den hoofdprijs voor de Tandem-puzzle; een geschenk ter waarde van f 100.Dan volgen 5 Tandems en een massa prijzen. Lezer, de puzzle was, is of komt ook in dit blad. Verzuim niet haar op te lossen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 16 v. Londen. Rotterdam, Rott. n. N.-York p. 16 Lizard. Burgerdijk, Rott. n. Philadelphia 16 te Boston. Nictheroy, Vancouver n. Rott. 11 te N.-West- minster. HALCYON LIJN. Rozenburg, 16 van Sfax n. Stad Zaandam, 17 (n.m.) v. Gofle te Rott.- Vlaard. verwacht. Stad Vlaardingen, 17 (n.m.) v. Narvik te Rott.-Vlaard. verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) p. 16 Finisterre. Reggestroom, 17, v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 17 v. Bremen te Hamburg. Randfontein, vertr. 19 v. Hamburg naar Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 16 te Dairen. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 15 (3.31 n.m.) 85 mijl O. V. Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom, Chili n. Amsterdam via Liverpool 10 v. Curacao. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amst. 17 V. Plymouth via Havre. Irene, 16 v. Danzig te Kopenhagen. Juno, 17 van Barcelona te Tarragona. Baarn, 17 v-. Amst. n. Chili. Vesta, 17 v. Amst. n. Hamburg. Achilles, 16 v. Pyli te Piraeus. Calypso, 17 v. Rott. te Amst. Ceres, 16 v. Algiers n. Patras. Euterpe, 17 v. Bordeaux te Amst. Mars, Xante n. Amst. p. 16 Gibraltar. Oberon, 17 v. Kymassi te Piraeus. Rhea, Rott. n. Genua 16 (12 midd.) 50 mijl N. v. Finisterre. Tiberius, Varna n. Amst. p. 16 Gibraltar. Titus, Valencia n. Rott. p. 16 Finisterre. Triton, 16 v. Hamburg n. Amst. Venus, 16 v. Piraeus n. Salonika. Barneveld, Chili n. Amst. 15 v. Callao. KON. HOLL. LOYDD. Zaanland, 16 v, Amst. n. Hamburg. Waterland, 17 v. Amsterdam n. B. Ayres. ROTTERD AM—Z UID - AMERIKA L3JN. Alchiba (thuisr.) 16 v. Victoria (Br.). ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitr.) p. 17 Finisterre. Dempo, 17 v. Rott. te Batavia. Kota Pinang (thuisr.) p. 17 Perim. Slamat (uitr.) 17 te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Engga-no (thuisr.) 16 v. Padang. Bengkalis (thuisr.) 16 te Londen. Simaloer (uitr.) p. 16 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Perseus, Japan n. Rott. 17 v. Penang. Eurymedon, Batavia n. Amst. 17 te Suez. Patroclus, Japan n. Rott. 17 te Marseille. Teucer, Gdynia n. Rott. 16 te Hamburg. Euryades, Amst. n. Londen 17 te IJmuiden vastgemaakt met machineschade. Antenor, Japan n. Rott. 16 v. Hongkong. Gleniffer, Dairen n. Rott. p. 15 Gibraltar Antilochus, 15 v. Rott. te Dairen. Deucalion, 17 van Japan te Rotterdam. HAARLEM, 17 December. Ondertrouwd 16 December: K. Kotlar en A. M. Zimmermann. Getrouwd: 17 December: A. E. Preedy en A. Halm; F. de Vos en Chr. Suurendonk. Bevallen 15 Decemebr: C. T. FaasBos, d.; N. KaartWeesman, d.; 16 December: W. R. ScholteDruiven, z.; M. E. PuntTerstall, z.; M. J. Laadstra—de Bruin, z.; G. Doets— Serné, d.; 17 December: E. W. van LooijWil helm, z.; Overleden 14 December: H. Delmonte, 84 j., Rozenprieelstraat; M. ten Haken, 30 j., Haze- paterslaan; 15 December; G. de Wilde, 78 j., Zuiderstraat V. Egmondde Jong, 72 j„ Ju- lianalaan; A. E. KlaasingNellen, 59 j., K. Vlamingstraat; 16 December: A. G., 9 j., d. v. H. C. Berends, Gasthuisvest; J. C. Ritsema, 65 j., L. Begijnestraat; A. Bakker, 89 j., Duven- voordestraat; R. Visser, 66 j., Rustenburger laan. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 18 DECEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater; De kleine Madonna met Frederic March, 2 30 en 8 uitr. Rembrandt Theater: Damona met Lau retta Young, 2.30, 7 en 9 15 uur. Luxor Sound Theater: De verleider met Spencer Tracy, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Een avond in de Opera, met de 3 Marx-Brothers. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg: Nationale avond, 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Kennemer Padvin ders, groep 4, feestavond. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avondis.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7