HET NIEUWE AVONDBLAD 4220 WENSCHT IJMUIDER COURANT GELUKKIG NIEUWJAAR Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 42 ZATERDAG 19 DECEMBER '36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Vaccinatie. IJMUIDEN Bel uitsluitend IJmuider Taxi Onderneming Ned. Vereen, van Huisvrouwen De Huwelijksfeesten. uw vrienden en cliëntèle een door middel van de Ook dit jaar zullen wij in ons nummer van DONDERDAG 31 DECEMBER weder gaarne NIEUWJAARSWENSCHEN in de Dmuider Courant opnemen volgens het tarief van 25 cent voor het minimum van drie regels, elke regel meer 10 cent. Men zende ons slechts de plaatsings opdracht, vergezeld van het verschuldigde bedrag en wij doen de rest, veel goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan U langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Reeds is ons een belangrijk aantal ter plaatsing op gegeven. Wanneer gij dit nog niet hebt gedaan, doet het dan nu. IJMUIDEN: Kennemerlaan 42, Telef. 5301; School straat 15; Helmstraat 9; Alex. Bellstraat 21. IJMUIDEN-OOSTAlb. Cuypstraat 17; Zeeweg 55 rd.; lepenstraat 6. SANTPOORTKerkpad 26. VELSEN-NOORD Wijkerstraatweci 281 rd. TaxiVreeswijk IJMUIDER COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVKRTENTIeN: l_s regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et, elke regel 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTlëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Df DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van beven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ1000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- Wj overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van rttt of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.- Bank te Schiedam. t Voor de negende achtereenvolgende maal heeft de Tweede Kamer een wetje „tot op schorting van den indirecten vaccinatieplicht voor den tijd van één jaar" aanvaard. Minister Slingenberg is er heelemaal niet mee ingeno men. Hij heeft de Kamer gewaarschuwd. Het liefst zou hij verplichte inenting van kinderen vóór het tweede jaar zien vastgesteld. De poli tieke bezwaren tegen een koersverandering op dit gebied schijnen evenwel vervaarlijk groot te zijn, zooals tijdens het debat dan ook wel bleek toen mr. Terpstra den afkeer der anti revolutionairen tegen inentingsdwang vertolk te en ook ds. Kersten er zijn protest tegen deed schallen. En nu heeft de minister maar „voorshands" vertrouwen uitgesproken in den suggestieven invloed die van congressen van medici en van een energieke propaganda voor vrijwillige inenting zal uitgaan. Ideaal vindt hij de situatie evenwel allerminst. Hij acht zelfs bespreking van het vaccinatie-vraagstuk bij de toekomstige kabinetsformatie uitermate wenschelijk. Hij heeft de aandacht gevestigd op de enorme daling van het aantal inen tingen In Nederland, op het feit dat de ons omringende volken alle geïmmuniseerd zijn door verplichte vaccinatie, hetgeen ons even wel op den duur niet voldoende beveiligt, en hij noemt de vergelijking van den toestand in ons land met de buitenlandsehe situatie zelfs beschamend. Door het verkeer met de overzeesche gebieden kunnen in ons land groote gevaren ontstaan. En als het zoo doorgaat zal over eenige jaren ons geheele leger on-gevaccineerd zijn, zoodat in oorlogstoestand alle legers immuun zouden zijn tegen pokken behalve het onze. Hier dacht de minister waarschijnlijk ook aan dat lief- talligste aller moderne strijdmiddelen: de bacillen-cultuur-bom, en moet zich een oogen- blik minister van Defensie inplaats van van Sociale Zaken gevoeld hebben. Tijdens het debat bleek niet alleen het op treden van het godsdienstige gewetensbe zwaar tegen vaccinatie dat men trouwens ook bij een verplichte inenting als uitzonde- rings-faetor zou kunnen blijven eerbiedigen maar werd tevens, met name door ds. Kersten, grooten ophef gemaakt over het ge vaar van encephalitis lethargica na inenting, dat ook bij kinderen onder de twee jaar niet geheel ontbreekt. De minister deelde evenwel mede dat zich bij 250.000 kinderen, onder de 2 jaar ingeënt in ons land in de jaren 19341935, slechts 10 ge vallen van encephalitis hadden voorgedaan, waarvan geen enkel een doodelijken afloop had gehad. En in 1871, toen er nog geen inenting- in Nederland bestond, stierven hij een pokken epidemie bijna zestienduizend van de 39000 lijders aan de ziekte. Als men dergelijke cijfers vergelijkt schijnt „de keus tusschen twee kwa den" niet moeilijk. De houding, door den minister van Sociale Zaken in deze kwestie aangenomen, noopt wel tot zeer ernstige beschouwing van deze zaak. Het is duidelijk dat de minister het voort laten bestaan van den huidigen toe stand onverantwoord acht. En men is geneigd de vraag te stellen, of het publiek niet te onverschillig tegenover de werkelijkheid van dit opnieuw naderende gevaar staat, omdat de huidige generaties zich de gruwelen van pokken-epidemieën niet meer voor kunnen stellen. Alleen de oudsten onder de thans levenden hebben die gekend, en hun stem klinkt te zwak. Uitvoerige medische voorlichting op dit belangrijke punt schijnt meer dan ooit ge- wenscht, althans waar het menschen geldt, die geen gewetensbezwaren tegen inenting heb ben, maar die er niet licht toe geneigd zijn als geen dwang wordt toegepast. In het Noorden en Oosten van het land is de inspectie van de Volksgezondheid al met de propaganda voor vrijwillige inenting begonnen. R. P. WIE ZAG DE AANRIJDING? De Commissaris van Politie te Velsen ver zoekt dengenen, die getuige zijn geweest van de op 15 December j.l. des n.m. om ongeveer 8.15 uur op den hoek HoofdstraatRijksweg te Santpoort plaats gehad hebbende aanrijding tusschen een auto en een wielrijdster, hier van kennis te geven aan het bureau van po litie, Willemsplein 1 te IJmuiden (tel. 5555). PERSONALIA. Tot commies in vasten dienst bij de Gem. Financiën alhier is benoemd de heer L. B. J. de Wilde, te Apeldoorn. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider apo theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord is morgen en in de volgende week ook des nachts geopend. (Adv. ingez. Med.) „De Feesttooi onzer Woning". Een feestelijk versierde kerstboom vol brandende kaarsen, gedekte tafels en een volle zaal kenmerkten de laatste bijeen komst in dit seizoen van de plaatselijke af deeling der Ned. Vereen, van Huisvrouwen, die in het Ned. Herv. Vereeniginigsgebouw in de Kal verstraat gehouden werd. Mevr. Groosmuller-Voet sprak een inlei dend woord als afdeelinigspresidente, het huisvrouwenkoortje onder leiding van mevr. M. Rambonnet-Speet zong toepasselijke kerstliederen en de heer A. V. Hartogh, ar chitect N.I.V.A. te Haarlem, die reeds meer voor de IJmuidensche huisvrouwen had ge sproken, hield een beschouwing over: „De feesttooi onzer woningen". Alhoewel de heer Hartogh een man van practisehe beginselen is vond hij, dat men bij feesten het practisehe wel eens eenigs- zins ter zijde zetten kan. In onze omgeving zooeken wij in gewone omstandigheden naar rust, want de moderne tijd is al jachtig ge noeg. Toch is het eigenlijk noodig, dat in de rust van het gezin aandacht wordt gewijd aan het vieren van een feest. Dat vieren kan zich uiten in versleren. Versieringen kunnen worden aangebracht buiten- of binnenshuis. Buiten wordt veel met vlaggen gewerkt en spr. geeft dan eenige voorbeelden van vlag gen uithangen. Dit moet overeenkomstig het lijnenspel gebeuren en niet op de manier van het drogen van de wasch. De heer Har togh illustreert zijn rede met voorbeelden op het teekenbord. Kleuren voor buit en versiering met bloe men is voor den winter groen, denne- of sparregroen, in 't voorjaar geel, 's zomers bont en in den herfst blauw-grijs-groen. Ook de verlichting speelt in den feesttooi onzer woning een voorname rol. Kaarsen, als bewegende lichtjes en dus bewegende schaduwen ook, zijn de beste illuminatie-ar tikelen; ze geven het meest feestelijke aan zien aan een huis. Aan de hand van teekeningen illustreert de spreker hoe een huis wel en hoe het niet versierd moet worden. Eenheid, rust en rhyt.hme in versiering moet bij den feest tooi voorop staan. In de pauze bestond voor de sierlijk ge dekte kerst- en huwelijksdisch en het fraaie tafelzilver van de firma Bode groote belang stelling. Ook het inwendige van het huis moet qua versiering in overeenstemming zijn met de sfeer van het home. Van de soort verlichting is voor een feest toch altijd nog kaarslicht te pref er eer en. Indirecte verlichting, ook in de huiskamer, mits op de juiste wijze toege past, kan sfeer en stemming scheppen. Voor het dekken der tafel en de aanklee ding van de lamp gaf de heer Hartogh tal van practisehe aanwijzingen. Na afloop der lezing bestond er gelegen heid tot het stellen van vragen, welke door den spr. uitvoerig werden beantwoord. Mevr. Groosmuller bracht aan het einde der bijeenkomst dank aan den inleider voor zijn heldere uiteenzetting. VOORBEREIDINGEN VOOR HET VORSTELIJK HUWELIJK. Ook in onze gemeente begint men reeds de voorteekenen te bemerken van het komend huwelijksfeest van de prinses. De fa. Van Reeuwijk Ratelsstraat heeft zijn étalage reeds geheel in feesttoon gebracht. De geheele achtergrond is uitgevoerd in nationale kleuren waartegen de opgaande Oranjezon.De étalage is geflankeerd door fraai uitgevoerde wapens van het huis van Oranje en Van Lippe-Biesterfeld. Voorts zijn in de étalage aangebracht de bustes van de prins en prinses. Het geheel doet aardig aan. KERSTWIJDING. Donderdagavond 8 uur heeft in de Herv. Kerk Kanaalstraat een orgelbespeling plaats door den organist, den heer J. Falk, die bij deze gelegenheid ook eenige bekende Kerst liederen ten gehoore zal brengen. Mevrouw RambonnetSpeet zal eenige liederen zin gen. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Op de propaganda-vergadering, die a.s. Maandagavond door de afdeeling Velsen der Nederl. Beweging voor Eenheid door De mocratie in „Het Wapen van Velsen" gehou den zal worden zullen als spreker optreden de heeren Mr. G. A. Boon, lid der 2e Kamer over „Democratie voorwaarde voor gezond staatkundig leven" en P. van Stam, voorzit ter der afdeeling Laren-Blaricum van E. d. D. over „Wat wil E. d. D.? BENOEMING AANGENOMEN. De heer B. J. Oskam alhier heeft de benoe ming tot voorganger van de Herv. Evangeli satie te den Helder aangenomen. De heer Oskam zal vermoedelijk eind Januari zijn afscheidspredicatie houden. DIEFSTALLEN EN-GROS. Bij de politie is wederom aangifte gedaan van een aantal diefstallen. Uit een mand, welke op een rijwiel zat, is, terwijl het rijwiel eenigen tijd onbeheerd in de Enschedéstraat werd achtergelaten een paar dameshand schoenen gestolen. In de Kennemerlaan ver dween spoorloos een rijwiel en van twee fiet sen staande op het plein van school K aan de Van Hogendorplaan werd het rijwielmerk gestolen. De politie is op zoek naar de daders. Iets over den historischen optocht. De historische optocht, de op Zaterdag 9 Januari gehouden zal worden, belooft de clou der feestelijkheden te zullen vormen. Nog zijn weliswaar niet alle plaatsen bezet (wie wil er nog meedoen?) maar in elk geval kan men er op rekenen, dat er vele mooie groepen te zien zullen zijn. Daarvan noemen wij in de eerste plaats de Prins en zijn gevolg van edellieden, allen op een vurig ros gezeten, de schutterij van Am sterdam in haar kleurrijke uniform, de lijf garde van den Prins, gevormd door zwaarge wapende hellebaardiers, de regeering van Am sterdam, de bemanningen der schepen, waar mede de Prins en zijn gevolg zijn aangekomen enz. De deelnemers kleeden zich in Driehuis en worden dan met een autobus van Stormvogels vervoerd naar de plaats waar hun rol begint. A.s. Woensdagavond half acht vindt een bij eenkomst van de deelnemers plaats in Hotel No. Eén, waar de deskundige medewerker dr. Rüter voorloopige instructies zal geven. Ook zal de costumier aanwezig zijn om voor de verschillende sujetten de noodige costumes te reserveeren. Wij hopen spoedig de geheele opstelling van den stoet te kunnen vermelden. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. In de Hervormde Kerk Kanaalstraat, zal 6 Januari ter gelegenheid van het huwelijk der prinses, een wijdingsdienst plaats hebben. De zangvereeninging „Looft den Heer" verleent haar medewerking. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: P. M. de KortWallenburg d„ Planciusstraat 21, IJmuiden (O.); H. M. de Jongvan Borre z., Elzenstraat 33, IJmui den (O.), J. BierPlugboer z„ Terrasweg 13, Santpoort; A. P. Wijfjesvan Heumen d., Snelliusstraat 21, IJmuiden; G. van Heijst— Gerritsen z., Meervlietstraat 8, Velsen; J. M. C. KramerJansen d., Ger. Doustraat 5, IJmuiden (O.) Overleden: B. J. Sintenie, echtgen. van A. E. Zwanenburg 65 j., Bloemend, straatweg 180 Santpoort; P. A. Castien, echtgen. v. J. M. Handgraaf 88 j., Voorplaats 11, Santpoort. Ondertrouwd: J. H. M. Plant en G. Bos, Schipholdijk 135 Haarlemmermeer, J. van Heemskerkstraat 73, IJmuiden; F. J. Nieu- wenhuis en M. A. Sevenhuijsen, v. Gaesbeeke- straat 29, Voorburg; C. van der Zwan en W. Zwart, Julianakade 14, IJmuiden; Sirene straat 9. IJmuiden; G. Kramer en Tr. van der Wel, Stephensonstraat 28 rood, IJmui den; Tuindershofje 9, IJmuiden. Gehuwd: J. Zwaaij en A. Glas, Wilhelmina- straat 145 II, Amsterdam; C. de Vries en A. Vlasblom, W. Beukelsznstraat 3, IJmuiden; P. Snijder en A. A. Jimmink, Tulpenlaan 9, Be verwijk; W. G. F. van der Kuyl en A. Visser, Cremerstraat 19, Haarlem; P. J. van der Lin den en A. Dalmeijer, P. J. Troelstraweg 15, IJmuiden (O.), J. L. Holtes en C. C. Koeman, Hoofdstraat 42, Santpoort. GESLAAGD. Mej. H. H. Oud alhier slaagde aan de Uni versiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Duitsche visscherij. De voor de reederij H. Fock te Altona ge bouwde stroomtrawler „Hermann Krohne" heeft een geslaagde proefreis gemaakt en is door deze reederij van de werf overgenomen. De voor de „Nordsee" te Cuxhaven gebouwde stoomtrawler „Ernst Flohr" heeft eveneens een proeftocht gemaakt en is ook overge nomen. Opleving in de Nederl. scheepvaart. Er komt voor onze Nederlandsche Scheep vaartlijnen meer lading te vervoeren. In ver band hiermede heeft de Rotterdam-Zuid- Amerika Lijn een Belgisch schip en de Hol lend-Amerika Lijn een Noorsch schip gehuurd voor het vervoer van de lading, welke de eigen schepen moesten achterlaten. Vlootuitbreiding. De firma Ruys Co. te Rotterdam heeft aan de scheepswerf der firma P. Smit Jr. aldaar den bouw opgedragen van een motor-vracht- schip dat een draagvermogen van 9.300 ton en een vaarsnelheid van 13 Mijl zal krijgen. Nederlandsche koopvaardijvloot. In het jongste nummer van Handelsberich ten wordt een opgave gepubliceerd van het aantal in de vaart zijnde en dat der opgelegde schepen van de Nederlandsche koopvaardij vloot. Het betreft hier het aantal en de ton nage der schepen, toebehoorende aan leden der Nederlandsche Reedersvereeniging en voorzien van Nederlandsche zeebrieven. a. opgelegd Aantal Br.reg.ton 1 Jan. 1935 63 297.798 1 Juli 1935 58 276.727 1 Jan. 1936 26 132.263 1 Juli 1936 26 94.608 1 Aug. 1936 19 69.140 1 Sept. 1936 16 63.191 1 Oct. 1936 13 50.066 1 Nov. 1936 8 33.589 b. in de vaart 1 Jan. 1935 343 1.602.563 1 Juli 1935 334 1.575.096 1 Jan. 1936 358 1.660.545 1 Juli 1936 354 1.715.190 1 Aug. 1936 363 1.754.807 1 Sept. 1936 363 1.775.361 1 Oct. 1936 371 1.788.526 1 Nov. 1936 375 1.803.747 Van de totale vloot bestaande uit 383 schepen met 1.837.336 bruto registerton, was op 1 dezer 1.8 pet. opgelegd, tegen 2.7 pet., 3.4 pet. en 3.8 pet. resp. op 1 October, 1 September en 1 Augustus j.l. Op 1 November j.l. waren nog slechts opgelegd 3 schepen van de groote lijn- vaart, 2 schepen van de korte lijn vaart en 3 sleepbooten. Voor het eerst sinds de crisis wa ren alle Nederlandsche trampschepen in de vaart. Buiten Ritten per K.M. Garage, Tusichenbeeksweg 7 (Adv. Ingez. Med.) OCLXXXV. Nu zijn er tachtig booten in de vaart, na de aderlating ongeveer het maximum, dat in de vaart gebracht kan worden, elke week komen er 40 a 50 trawlers aan den afslag plus 30 a 40 loggers en ondanks dat is er steeds te weinig visch aan de markt. Sohel- visoh en kabeljauw, vischsoorten die vroeger eigenlijk een beetje ordinair waren, gaan door hunne voortdurende schaarsohte lang zamerhand over van de categorie „ordinaire viseh" tot die der „fijne visch". Zoodat we ook in de vischiwereld een rolutie meema ken. Het is dat tong en tarbot thans ook duur zijn, maar anders zou er niet zooveel verschil in prijs zijn tusschen deze van huis uit fijne soorten en de van ouds bekende huis- tuin- of keukenvisch sohelvisch en ka beljauw. Men betaalt thans grif 70 a 80 ets. voor een Kilo schel visch of kabeljauw en dat is geen prijs meer voor visch als volks- voedsel. Het is een evolutie, die ook verder naar beneden doorwerkt. Neem bijv. de zwarte boolvisch. Wie at er vroeger zwarte koolviscïi in ons land? Thans wordt er heel wat van deze viseh voor het binnenland gekocht, vooral kleine, maat gul met het gevolg dat deze visch in den regel veel duurder ia dan eenige jaren geleden en de reeder nu niet meer zwart kijkt als er zooveel zrwarts uit het vischruim omhoog komt. Zoo zien we, dat het niet meevalt, om de visch tot een algemeen volksvoedsel te pro- moveeren, In Duitschland zal visch voortaan een hoofdnummer op de hotelmenu's par don: Speisekarten uuitmaken, maar dan moet de visch daar toch heel wat goedkooper zijn dan in IJmuiden, want in ons 1 and zullen de hoteliers er zeer zeker niet aan denken schelvisch, kabeljauw of tong als hoofdscho tel op te dienen. Er kwamen deze week 48 trawlers binnen met over het algemeen geen slechte besom mingen. Er wordt nog steeds over slecht weer geklaagd en de visscherman zal er me nigmaal van moeten lusten. Voor de vis scherij is het weer anders niet zoo slecht, want de kans op overvoerde markten in En- gelsche, Deensche of Belgische havens is niet zoo erg groot. In de groote kwestie, die ons aller aan dacht vraagt, de contractactie, is nog geen verandering gekomen. En we naderen snel den kritieken datum, zoodat het tijd wordt dat er een oplossing komt. Ik heb nog niet gepubliceerd gezien de eischen der organi saties inzake de sterkte der losploegen. Daar deze nog al afwijken van de bestaande re geling, laat Ik hieronder volgen hoe de werk nemers art 6 van de overeenkomst der loon- en arbeidsvoorwaarden voor het vischlossen wenschen te wijzigen (volgens een bijvoegsel van „Toenadering" van 12 December jl.) Voor de vangst van een normale reis tot en met 10 manden wordt vereischt een los ploeg van 10 man, waaronder de pakkers zijn begrepen; voor de vangst van een reis van 101 tot en met 250 manden wordt vereischt een losploeg bestaande uit 12 man, voor de vangst van een reis van 251 tot en met 400 manden een losploeg van 14 man, van 401 tot en met 500 manden 15 man, van 501 tot en met 600 manden 16 man, van 601 tot en met 700 manden 17 man, van 701 tot en met 1000 manden 19 man, terwijl voor vangsten boven 1000 manden worden vereischt twee losploegen elk van 12 man, echter alleen voor die schepen, welke aldus zijn ingericht, dat gelijktijdig met twee ploegen kan wor den gelost. Voor schepen met vangsten boven 1000 manden, welke niet gelijktijdig met twee ploegen kunnen worden gelost, wordt het aantal vischlossers bepaald op 19 man. Voor de vangsten tot en met 400 manden zal de ploeg, onverschillig of voor of na drie uur v.m. met de lossing wordt aangevangen, niet worden uitgebreid. Voor de vangsten van 401 en meer man den en niet meer dan 1000 manden zal, wan neer met de lossing vóór drie uur v.m. wordt aangevangen, een man meer te werk worden gesteld met dien verstande, dat bij 601 tot en met 1000 manden de ploeg uit 19 man zal bestaan. Mechanische lossing te wijzigen als volgt: „Wanneer de reederij voor de lossing een of meer mechanische hijsehinrichtingen ter beschikking stelt, zal voor ieder mechanische hijschinrichting een lier- of winchman wor den aangewezen en zal daartegenover de los ploeg worden verminderd bij vangsten tot en met 100 manden met 2 man, bij vangsten van 101 tot en met 400 manden met 3 man, bij vangsten van 401 tot en met 1000 man den met 4 man, enz. PIETERMAN. VOORSCHRIFTEN VOOR HET BOUWEN IN DE BEBOUWDE KOM. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 18 December af gedurende veertien dagen, op de gemeente-secretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd, een bij Raadsbesluit van 15 Dec. 1936, no. 5, vast gestelde verordening, houdende voorschriften betreffende den aard van de bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen in de be bouwde kom der gemeente, zooals nader op een bij die verordening behoorende kaart is aangegeven (aan de Wüstelaan en de Pastoorsstraat te Santpoort.) Binnen zes weken na afloop van den opge- melden termijn kunnen de belanghebbenden, die zich met bezwaren tegen de ontwerp-ver- ordening tot den Raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland be zwaren tegen de vordening indienen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1