Regeling van aantal jeugdige arbeiders WEERBERICHT Ondertrouw van het Prinselijk Paar. V/etsontwerp wil zekere verhoudingen in de bedrijven vast stellen. VILLAPARK „DE NEETHOF" N AANLEG. HAARLEM, 19 December. f Het Jonge Paar. Sociale Zaken aan de orde. HAARL. VOETBALBOND IJMUIDEN IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting SNELLIUSSTRAAT 59 TELEF. 4571 BEVERWIJK LÏ I Vanmorgen om half elf, toen Prinses Juliana en Prins B'erohard aanteekenden op het Haagsche Stadhuis, hetgeen door bazuin blazers en carillonspel den volke is aange kondigd, is een feestperiode voor ons land ingeluid die drie weken zal duren. Voor bruid en bruidegom zal dit een tijd zijn, waarin zij tenvolle zullen beseffen hoeveel trouw aan het Huis van Oranje, hoeveel blijdschap over hun jonge geluk, hoeveel hartelijke en warme gevoelens jegens hen persoonlijk het Neder- landschè volk bezielen. Het is lang geleden dat ons land een dergelijke feestperiode heeft beleefd. Het is nog maar kort geleden dat het in rouw verkeerde over de slagen die de Koninklijke Familie troffen. Des te grooter is de vreugde, nu de Oranjezon weer straalt en ook aan H.M. de Koningin, zoo zwaar beproefd in de laatste jaren, dit geluk ten deel valt. Vol hoop en vol vertrouwen ziet Nederland de toekomst van dit jonge paar tegemoet. Nog zijn de tijden voor velen uiterst moeilijk, nog wordt veel geleden door de internatio nale ontwrichting der wereld, nog dreigen gevaren vooral in dit deel der wereld, maar er is eenige ontspanning gekomen, het daghet weer in het Oosten, en het is of dit Prinselijk huwelijk door een schoone lotsbe schikking juist komt op het oogenblik, waar op nationale eenheid en nationale moed vereischt worden om het wassende getij te baat te nemen. „The comes a tide in the affaires of Man, which, taken at the flood, leads on to Fortune". Moge dit woord van een der grootste dichters die de wereld ooit ge kend heeft, William Shakespeare, aan Prin ses en Prins en aan het lot van dit volk be waarheid worden. De blijde jeugd van dit Prinselijk paar zal voor velen, moede van de zorgen en de desillusies van een treurig tijd perk, een nieuwe inspiratie inhouden, een nieuwe belofte voor beter tijden die op komst zijn niet alleen in materieelen zin. Want een feesttijd als deze doet ons allen toch wel beseffen dat het niet alleen den materieelen vooruitgang is die wij van noode hebben, maar ook het vertrouwen in de leiding die wij van noode hebben, de vreugde in het leven en in zijn eeuwige vernieuwing, het besef van onze saamhoorigheid en onze kracht om gezamenlijk iets goeds tot stand te brengen. In het buitenland zal men deze nationale feestviering in Nederland zien als een uiting van de saamhoorigheid en kracht van onzen wil om onszelf te blijven, zooals H.M. de Ko ningin dat indertijd op treffende wijze in haar vermaarde rede in het Amsterdamsche Stadion heeft uitgesproken. Terecht zal men het daar zoo beschouwen. Dit volk geeft op een oogenblik als dit een vierkante tegenspraak van sombere profetieën als die van Oswald Spengler in „De Onder gang van het Avondland". Het heeft zware tijden, het opgelegd door omstandigheden bui ten zijn wil en macht, dapper weten te door staan en het is paraat voor den opgang die het symbolisch ziet weerspiegeld in liet geluk van zijn jonge Prinses en Prins. Er heerscht weer vreugde in Nederland. R. P. 'S-GRAVENHAÖE7 19 December. De eer ste dag van den bruidstijd van Prinses Ju liana en prins Bernhard is aangebroken; de lang verwachte dag, welke een serie van feest dagen zal inluiden. Over enkele oogenblikken zal het prinselijk paar van het paleis' aan het Noordeinde ver trekken voor het 'aanteekenen, dat ten stad- huize door den burgemeester als ambtenaar van den burgerlijken stand zal geschieden. Zooals te verwachten was hadden velen zich al vroegtijdig opgemaakt om langs den weg, dien het prinselijk paar zal volgen, getuige te zijn van dezen rit. Het ziet er echter naar uit, dat de belang stelling niet zoo overweldigend zal zijn als b.v. op Prinsjesdag. Het aantal belangstellenden langs de vorstelijke route dit geldt zoowel voor den heen- als voor den terugweg be droeg hedenochtend omstreeks 10 uur enkele duizenden. De grootste drukte concentreerde zich rondom het stadhuis en in de omgeving van het paleis Noordeinde. De politie, o.a. versterkt door marechaus sees te paard, was in grooten getale aanwezig en zorgde er voor, dat de straat vrij bleef. In de Hoogstraat b.v. stonden aan weerszijden van den weg agenten op ongeveer 10 m. af stand van elkaar, blijkbaar om zoo noodig een cordon te vormen. Ook op de tribunes in de winkelhuizen langs den weg hebben reeds enkele belang stellenden plaats genomen, evenals op de tri bune van het agentschap van de Nederland- sche Bank, schuin tegenover den hoofdinging van het paleis Noordeinde. Het zal op den zevenden Januari zeker veel en veel drukker worden, omdat dan vreemde lingen en landgenooten uit alle windstreken aanwezig zullen zijn. De straten zijn kleurig versierd met slingers van groen, oranjewimpels, wapenschilden en andere versieringsattributen. Van vele huizen wappert de nationale driekleur. Een verkwik kend zonnetje geeft aan dezen dag warmen gloed. Mogen de weersomstandigheden op den dag van de huwelijksvoltrekking even gunstig zijn. Dat is het, wat velen uitspreken oi al thans denken. Naarmate het oogenblik van het ver trek van het prinselijk paar van het Kon. paleis naar het stadhuis naderde nam de drukte op het voorplein van het paleis toe. Reeds lang voor 10 uur stond een groote menigte achter de afzettingen langs het Noordeinde en voornamelijk tegenover het paleis, waarvan het voorplein geheel was vrijgehouden. Het was een feestelijk schouw spel, het fraai versierde paleis, de bevlagde en versierde straten, de kleurig behangen gevels, de feestelijk met oranje getooide menigte en over dit alles het licht van een zachte winter zon. Te ruim half tien betrad een deputatie der blauwe huzaren het paleis en te kwart voor tien arriveerde een marine-deputatie bestaan de uit vice-admiraal Kruys en den luit. ter zee le klasse Reinierse. Kort voor half elf reed een gesloten auto voor, met den standaard van de Prinses erop. Ongeveer tegelijkertijd torsten 2 padvinders, onder leiding van een comitélid, de zware cassette het paleis binnen met de 34.000 hand- teekeningen van leden der bij het comité aan gesloten vereenigingen. Vertrek van het prinselijk paar. Enkele minuten voor half elf ging er een gejuich uit de menigte op. Prinses Juliana en Prins Bernhard verschenen voor den uitgang van het paleis. De prinses was gekleed in een groen fluweelen mantel, afgezet met zwart bont; de prins hield zijn hoogen hoed in de hand. TWEEDE KAMER Mevr. A. E. J. de Vries—Bruins DEN HAAG Vrijdag. Hoe dichter tegen Kerstmis, hoe harder de Kamer werkt. Vannacht ging ze eerst om half vijf uiteen. Toen was ze door de Landbouw- crisisfondsbegrooting. heen. Hedenmiddag be sloot ze volgende week niet eens „Maandag te houden" maar dien dag, ook 's avonds, te ver gaderen, terwijl Dinsdag er vermoedelijk ook wel bijkomt. En vandaag werd het half acht, eer de 4 nog aanwezige Kamerleden (hier onder de voorzitter), de Minister en de overige voor hun werk aanwezige heeren kon den gaan eten. Ofschoon gemeenlijk bij Sociale Zaken" al- gemeene beschouwingen alleen bij de afdee- iingen van het begrootingshoofdstuk worden gehouden, brak de com munist de Visser heden met dit gebruik. Hij zette Minister Slin- genberg op het bankje van de beschuldigden neer, wegens door dezen bewindsman die daarom met het kabinet-Colijn straks hoort te verdwijnen verbroken beloften. Bij de afdeeiing „Ar beid" vrij veel spre kers, die echter vrij kort van stof waren. Mevrouw de Vries—Bruins (s.d.) bleek niet erg gesteld te zijn op het versche kadetje. De Minister moest niet toegeven aan den aandrang der voorstanders, aangezien aldus wederinvoering van den bakkers-nachtarbeid te duchten viel. Voorts waarschuwde zij tegen het plan om met 'n regeling te komen tot strenge inperking van den vrouwenarbeid m fabrieken en werkplaatsen, wat haar den bij- val van Mevr. Mr. B a kke rN or t (v.d.) doch niet van den R.K. afgevaardigde v. d. Putt en evenmin van Mr. Katz (c.h.) bezorgde. Want v. d. Putt haakt juist naar 's Ministers maatregelen op dit gebied. Volgens hem be hoort de gehuwde vrouw in geen geval tot de fabriek te worden toegelaten. Hij achtte het zelfs tijd, dat men 'n einde zal maken aan de z.i. hier en daar in verband met den vrouwen arbeid bestaande schandelijke toestanden. De heer Bakker (c.h.) vond, dat de bedrijfs- raden eerst wat meer ervaringen moeten heb ben opgedaan alvorens het geraden is hun verordenende bevoegdheid toe te kennen. Op vatting, die de heeren Kuiper (r.k.) en K u p e r s (s.d.) allerminst deelen, want zij achten hier juist spoedig doortasten gewenscht ten einde die raden tot volwaardige ordenings- örganen te maken. Dit tweetal was het ook "eens omtrent invoering der 40-urige werkweek in bedrijven, die zich tot dezen maaoregei i/Ou verdeeling van den beschik-en arbeid over meer arbeiders leenen. De s.d. spreker achtte het verkeerd, dat Mi nister Slingenberg de 40-urige werkweek in de bouwbedrijven niet bevorderde, ofschoon de arbeiders in kwestie bereid bleken een loon- offer te brengen. Ook de a.r. A me link bleek niet zoo afkeerig van de 40-urige werk week. Nederland moet z.i. niet bij alle andere landen t. o. v. deze methode tot bestrijding van werkloosheid ten achter blijven. De heer v. d. Putt (r.k.) vond, dat verkorting van den arbeidstijd alleen voor beschutte bedrijven in aanmerking komt. Dr. Vos (lib.), die wees op het versche ka detje, spoorde in verband met onze concur- rentie-mogelijkheid ten opzichte van andere, minder sociaal ontwikkelde landen, aan tot voorzichtigheid t.a.v. het ratificeeren van in ternationale arbeidscon ven ties. In de oogen van den wildnationalen Mr. Westerman zijn de Geneefsche arbeidsconferenties een soort opiumkitten. Wat men daar doet is volgens dezen afgevaardigde voor 90% zin- en nutte loos. Minister Slingenberg giaf dit Kamerlid dat ook 'n warm pleidooi had gevoerd voor de 40-urige werkweek te verstaan, dat hij wel zeer inconsequent was. Want met die kwestie hield men zich in Genève ook intens bezig. Voor den arbeid der internationale arbeids- conferentie had de Minister grooten eerbied. Ratificatie van arbeidsconventies geschiedt hier te lande zoo spoedig mogelijk, maar somis gaan onze nationale regelingen al verder dan Geneefsche conventies: en dan is natuurlijk ernstig beraad noodig. Verordenende bevoegdheden aan de be- drijfsraden toekennen komt pas in aanmer king als die lichamen meer ingeburgerd zul len zijn. Daarom zullen de kampioenen voor dergelijke publiekrechtelijke bevoegdheid genoegen moeten nemen met de op privaat rechtelijk terrein blijvende, voorgestelde ver bindendverklaring der collectieve arbeids overeenkomsten. En voor uitbreiding van de economische bevoegdheden der bedrijfsraden moet men bij zijn collega van Handel, aan kloppen. Tot bevordering van 't instellen van bedrijfsa-aden is minister Slingenberg bereid, als 't bedrijfsleven het verlangen daartoe te kennen geeft. En nu 't versche kadetje. Het verbod van bakkers nachtarbeid wordt voldoende ge waardeerd om zonder gevaar voor opheffing- of ondermijning daarvan, het vervoerverbod van brood vóór een bepaald uur te kunnen missen. Verzwakking van laatstgenoemd ver bod kan dus zonder gevaar geschieden. Daarom heeft de Minister dan ook het ver sche kadetje in de hotels reeds zijn blijde in- comste laten doen. Maar dit beteekent niet, dat hij nu ook bereid is nog verder te gaan. BeLangrijker dan dit materieel genot, is ongetwijfeld het probleem van de verdeelin.g K. L, H. v. d. Putt (R.K. gt&atBp.) Gelukkig lachend keken zij even naar de menigte, waaruit eenige hooge meisjesstemmen het Wilhelmus in zetten. Toen wipten beiden vlug in de gereedstaande gesloten auto, wel ke slechts voorafgegaan en gevolgd door motorrijders der verkeerspolitie langs het Noordeinde in de richting van het stadhuis vertrok. van den beschikbaren arbeid. Binnenkort zal er 'n wetsontwerp verschijnen beteeffende regeling der verhouding tusschen oudere en jongere arbeiders, waaraan tevens de kwes tie van den vrouwenarbeid zal worden vast geknoopt. Het zal een crisis-ontwerp zijn, uitgaande van de gedachte, dat de sterke ver houding van volwassen tot jeugdige arbei ders niet ongunstiger mag zijn, dan ze op een bepaalden in de wet te vermelden da tum was. De regeering zal door die wet een groote algemeene bevoegdheid dienen te krij gen, want de regelingen in de verschillende bedrijven zullen uit den aard der zaak vrij sterk uiteen moeten loopen. Wettelijke invoering der 40-urige werk week acht Minister Slingenberg onmogelijk. Doch hij is wel bereid het overleg tot invoe ring hiervan in bepaalde bedrijven te_ bevor deren. Zoo ondernam hij 'n poging voor het bouwbe om door overeenstemming tusschen werkgevers en werknemers te bereiken. Toen de arbeiders in een even redige verlaging van het weekloon wil den toestemmen, gaven de werknemers te verstaan, dat zelfs zoo de kosten van de bedrijven te groot zouden worden. Tot verdere financieele offers was men in geen van beide kampen te vinden. Bovendien ver langden de arbeiders, dat de steunuitkeerin- gen aan werkloozen bouwvakarbeiders op de IA Stormvogels 3— Kinheim 2, 12 uur, H. Scholts Hzn. DrosteHaarlem 3a, 10 uur, A. H. D.etz. Zandvoort 2EDO 3, 10 uur. C. J. Roodt. RCH 5Spaarnestad. 10 uur, G. F. Born. VI. VogelsVVB, 10 uur, Th. v. Kampen. 1 B EDO 5RCH 4, 10 uur, A. v. Dam RCH 3—EDO 4, 10 uur, F. J. Wallrkers. Kinheim 3Stormvogels 4, 10 uur J Joosten. DWOSchoten 2, 10 uur, J. Fortgens Haarlem 3Zeemeeuwen 2, 10 uur. Smink. 2 A Beverwijk 3VOG. 2 uur H D. Kist de Ruyter. Kinheim 5Heemstede, 10 uur, J. D. Rigbers Jr. Kennemers 3Haarlem 5, 10 uur. J. G. C. Schetter. IVO—RCH 6, 10 uur. W F. le Fèbre. VSV 3Spaarndam, 12 uur. H Hurkmans. 2B SwastikaBrederode, 10 uur H Scholts. Bloemendaal 2— Kennemers 5. 10 uut M. Bloemink. VSV 4Beverwijk 2, 12 uur, L. Bonkerk Spaarnevogels 2Schoten 3, 10 uur. J. A. v Gemeraen. DIO 2—RCH 7, 11.30 uur, H. H. Kraneveld. 2 C HFC 4—Kenau, 10 uur, J. M. P Giebels. Hillegom 2Zandvoort 3, 10 uur. J. F Ploeg. DeCeOKennemers 4, 10 uur, J. Sondorp Ripperda 2—THB 2, 12 uur, W. v. Loenen. 2D WH—EDO 6, 10 uur. Joh. Hendriks. ETOHalfweg 2, 2 uur. E. Kerkman. N. VennepBloemendaal 3, 2 uur, J. H. v. Mechelen. Zandvoort 4HFC 3, 12 uur, L. van der Ven. 3 A Bloemendaal Vet.Kennemers 7, 10 uur, G. J. Tillemans. Hillinen 3WH 2, 10 uur, W. Bouwens. VSV 5—EHS 3, 12 uur, W. Lubbers. 3 B DamiatenHaarlem 6,10 uur, J. H. Martens Jr. VVB 2—RCH 9, 10 uur, A. v. d. Wiel. EDO 8Swastika 2, 10 uur, G. v. Slooten. 3 C Haarlem 7DSK 2, 10 uur, O. J. M. Waveren. Halfweg 3RCH 11, 10 uur, J. C. de Graal. Spaarnevogels 3Zandvoort 6, 12 uur J. Hafkenscheidt. Zeemeeuwen 4Vijfhuizen, 10 uur D. Baas. 3 D Stormvogels 5Schoten 4, 12 uur, M. J. van Toorenburg. RCH 10Kenau 2, 10 uur, T Kranenburg. Kennemers 8DOA, 10 uur, J. Post Spaarnestad 2DeCeO 2, 10 uur, J. West. 3 E DIO 3Hillinen 4, 11.30 uur, J. Keur. Kenau 3Zeemeeuwen 3, 10 uur, W. Goulooze. Spaarndam 2—Hillegom 3, 10 uur, J. v Aalst. 3 F Schoten 5HFC 6. 10 uur, J. J. Rosier. Ripperda 3DIO 4, 10 uur, T. Post. EHS 4Heemstede 2, 10 u„ A. C. J. Crombeen. 3 G HFC 5Zandvoort 5. 10 uur, J. Steffens. DKT—DWO 3, 10 uur, H. C. de Wid. Bloemendaal 4IVO 2, 2 uur, Th. Verhoef. Hillegom 4Heemstede 3 2 uur, G. Kerkman. 3 H VVB 3—HSV, 10 uur, F. v. d. Bos. THB 3—VSV 6, 10 uur. P. G. de Vries. EDO 7Kinheim 6, 10 uur, A. C. J. Lorjé. HFC 8—EHS 2, 10 uur, E. v. Milligen 4 A Spaarnestad 3Beverwijk 5, 2 uur, J. Pronk. Heemstede 4—Spaarnevogels 4, 10 uur. J. C. Luiten. SV'34Kennemers 9, 10 uur, J. W J. Nijssen. WB 4Kemphaan, 2 uur, A. Bras. 4B RCH 13Bloemendaal 5, 10 uur, S. J. de Vries. Haarlem 9Zandvoort 7, 10 uur, W. F. Kruyff. (Gem. Sportpark Van Nesstraat) WH 3Ripperda 4, 10 uur, N. Pannevis. DSK 3N Vennep 2,10 uur, P. A. W. de Rooy. 4 C RCH 14Dam'aten 2 12 uur. M. Kruyff. E.HS. 5Swastika 3, 10 uur, S. Duin. THB 5DeCeO 4, 10 uur, G. Winkelaar Schoten 6SV 34 2, 10 uur, W. de Groot Jr. Brederode 3Kemphaan 2, 10 uur, W J C. v. d. Bosch. 4D Spaarnevogels 5Ripperda 5, 2 uur A Loos. VOG 2—HSV 2, 10 uur, A. Freeke. EDO 9Zeemeeuwen 5, 12 uur, I. Notenboom. Zandvoort 8Vl.Vogels 3, 10 u„ A. v. Kampen JUNIORrN - COMPETITIE. A Haarlem aVSV a, 10 uur, S. Tulen. Stormvogels aBloemendaal a, 2 uur, A. J. Deen. EDO aKinheim a, 12 uur, J. Weber B HFC b—RCH b, 12 uur, A. C. Slobbe. Schoten—Haarlem b, 12 uur, A. Kuijper. C Beverwijk aHaarlem c, 12 uur A. Schoenmaker Jr. Bloemendaal bVSV c, 12 uur, Th. J. ae Wilde. Kinheim bRCH d, 12 uur, G. A. H. v. Royen. WB—Kennemers b, 12 uur, J. P J. den Nicuwenboer. D RCH f—WH a, 12 uur, C. A. de Feber. RCH eHillegom, 12 uur, C. Drayer. HFC c—VI. Vogels, 12 uur, N. de Haan. E WH b—DIO, 12 uur, L. Menist Brederode- -RCH h, 2 uur. L d< Boer Kennemers cHaarlem 10 i' Diepgrond. HFC e—RCH g, 10 uur, P. R bestaande basis gehandhaafd zouden worden. Dit nu was voor den Minister onaanvaard baar, aangezien dan de steun veelal gelijk zou kunnen worden aan het loon der werkende ar beiders. Niettemin wil hij het nog wel eens met de beide partijen probeeren, maar dan zullen ze eerst schriftelijk moeten meedeelen, dat ze tot overleg en eventueel tot verdere offers be reid zijn. Blijven ongelukken uit, dan komt het zulks tot bevrediging van den heer Loerak ker (r.k.) nog in dit zittingsjaar tot indiening van een wetsontwerp tot verbod van kinder arbeid in den landbouw. Verder zou de Mi nister het aangenaam vinden als de Kamer er toe zou willen meewerken, dat nog vóór het eind van dit zittingjaar de wet op het verbin dend en onverbindend verklaren van collec tieve arbeidscontracten in het Staatsblad zal komen. Bij de afdeeiing „Arbeidsverzekering" kwam vooral ter sprake de toekenning eener ouder domsrente aan 65-jarigen, arbeiders en kleine zelfstandigen, die niet voor een ouderdoms rente krachtens de Invaliditeits- en Ouder- domsverzekering in aanmerking komen om dat ze geen of te weinig zegels plakten. Hier over spraken o.m. de heeren Bakker (c.h.), Kuper (s.d.) en v. Houten (chr. dem.), welke laatste een pleidooi voor staatspensioen hield, iets waartegen de heer Smeenk (a.r.) bezwaar had, want premie-vrij pensioen voor niet-arbeiders en wel premie betalen door ar beiders acht hij 'n onbillijken gang van zaken. Hierna sprak de heer v. d. Putt (r.k.) de hoop uit, dat de Minister het vraagstuk der fondsvorming ernstig zal doen onderzoeken en bepleit verder bevordering, van oprichting van pensioenfondsen. Dr. Vos (lib.) acht een crisistijd als we nu beleven ient geschikt om nieuwe sociale regelingen te treffen, maar wel om het bestaande te consolideeren en te reor- ganiseeren. In dit verband bepleitte hij uni ficatie. Een anti-verzekeringsspeechje van Ir. v. Dis (Stk. Ger.) en tenslotte de heer Drop (s.d.) nog eenige technische kwesties op het gebied onzer verzekeringswetgeving aanroerde, terwijl hij verder tegenover den heer v. Dis de lof van den verzekeringsdwang zong. Minister Slingenberg was het op dit punt met den laatsten spreker eens. Als men thans ten behoeve van de niet-ver- zorgde ouden van dagen wat gaat doen, zou dat uitloopen op premievrij staatspensioen. Zelf is de Minister hier voor, doch hij weet niet of allen, die nu voor bedoelde 65-jarigen pleit ten, zulks wel verlangen. Deze kwestie moet overigens overgelaten worden aan het volgend kabinet. De gedifferentieerde premie bij de Raden van Arbeid zal weer verdwijnen en dank zij 'n zoo spoedig mogelijk in te dienen wetsont werp door een uniforme premie vervangen worden. Maandag voortzetting van dit be- grootingsdebat. E. v. R. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Vrijdagmiddag had in „Het wapen van Vel- sen" ten overstaan van notaris G. D. Boerlage een openbare verkooping van huizen plaats. De uitslag is ais volgt: Tien woonhuizen met schuren enz. Piet Heinstraat 105 tot met met 123 (oneven) brachten op f 17.000. Vijf woonhuizen en een winkelhuis, Beuken straat 6, 8, 10. 12 en Lindenstraat 29-31 brachten op f 9301. Zeven woonhuizen en een winkelhuis Piet Heinstraat 46 tot en met 58 (even) en Lu- meystraat 33 brachten op f 17,701. Het woon- en winkelhuis met bovenwoning Visseringstraat 12, bracht op f 3900. Kooper van al deze perceelen was de heer H. Busscher qq. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Christine IJM. 2 vangst 70 manden schel visch, 85 manden braadschelvisch. 75 manden gul, 70 manden kooivisch en wijting, 20 man den radio, 15 manden varia, totaal 335 man den benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Gloria IJM. 37, vangst 5 manden schelvisch, 25 manden braadschelvisch, 40 manden gul, 125 manden wijting, 300 manden kooivisch, 20 manden makreel, 20 manden hake, 5 manden varia, totaal 540 manden. Gerberdina Johanna IJM. 38, vangst 25 man- Wat betreft onze waschverzorging hier mee staan wij aan de spits. Geef ons een proefwasch en wij zijn verzekerd dat U geregeld Uw wasch blijft zenden. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Afnemenden Zuid-Westelijken tot Wes telijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen regen, aan vankelijk nog zacht, later kouder. Ver dere vooruitzichten: afnemende wind, kouder. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 50 F. Laagste hedennacht 45 F. Hoogste heden 45 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 766 m.M. Neiging: vooruit Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 7.03 uur; n.m. 7.26 uur. Maandag v.m. 7.56 uur; n.m. 8.22 uur. Dinsdag v.m. 8.53 uur; n.m. 9.26 uur. den schelvisch, 20 manden braadschelvisch, 90 manden gul en blanke kooivisch, 80 man den wijting, 190 manden kooivisch, 15 manden makreel, 10 manden hake, 30 manden varia, totaal 460 manden. KERSTVERGADERING VAN DE S. D. A. P. De Kerstvergadering van de plaatselijke afdeeiing van de S. D. A. P. zal op Maandag 28 December in het gebouw Odeon worden gehouden. Spreker is Paul Kies die het onderwerp: „Socialisme en Kerstgedachte" zal behan delen. Medewerking aan deze bijeenkomst verlee- nén de Zangvereen. „De Daad" en de Arbei ders Tooneelvereen. „De Strijd". HET ROGRAMMA VOOR DEN NATIONALEN FEESTDAG. De Vereen. Koninginnedag heeft het pro gramma voor de feestviering op 7 Januari officieel vastgesteld. Het luidt als volgt: 'sMorgens 88.45 uur: reveil. 8.4510.15 uur: bioscoopvoorstelling voor de eerste groep schoolkinderen. 10 uur: koorzang van zangers en zangeressen. 101.30 uur: pauze, om ieder een in de gelegenheid te stellen, de uitzending van de huwelijksplechtigheden door de radio te kunnen volgen. 12.301.30 uur: bioscoopvoorstelling voor de tweede groep schoolkinderen. 24 uur: voet balwedstrijd in het gemeentelijk Sportpark. In de rust: demonstratie met zweefvliegtui gen. 56.30 uur: verlichte optocht. 89 uur: cabaretvoorstelling in de groote hal van het veilinggebouw „Kennemerland". 89 uur: kerkconcert in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente. 10.30 uur: Vuurwerk. 11.15 uur: 2e cabaretvoorstelling in de hal van „Kennemerland". De schoolkinderen krijgen een herinnerings geschenk en zoo mogelijk een traktatie. Het batig saldo, dat deze feestelijkheden eventueel zullen opleveren zal worden afgedragen aan het comité voor de Schoolvoeding. Terrein van 20 H.A. in exploitatie. ':s<KX |P*v>.> De N. V. Kennemer Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen te Bloemendaal heeft een uitgebreid plan ontworpen en reeds ge deeltelijk in uitvoering gebracht om van het bekende bosch „De Neethof" onder Sant poort een villapark te maken. Zooals op bovenstaande kaart te zien is, is op het terrein van het tegenwoordige bosch, dat reeds eenigen tijd voor het publiek geslo ten is, een wegennet geprojecteerd. De groote weg, die evenwijdig loopt met de spoorbaan, zal Willem de Zwijgerlaan heeten, terwijl een der andere lanen den naam van Neethof- laan krijgt. De overige wegen hebben nog geen naam gekregen. Het te exploiteeren terrein beslaat een op pervlakte van ongeveer 20 H.A. Er zullen een paar honderd huizen, voor het meerendeel dubbele villa's, op verrijzen. Met den bouw daarvan is men reeds begonnen. Bij den aanleg van het villapark „De Neet hof" wordt er naar gestreefd, het natuur schoon zooveel mogelijk te behouden. De voetpaden loopen voor een deel dwars door het park. Ongetwfijld zal het nieuwe villapark het aanzien van dit Zuidelijk deel der gemeente Velsen verhoogen cliché

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3