Het Geluk ligt in de Sneeuw WEEKABONNEMENTEN Wintersport. BEVERWIJK Jubileum van het Doopsgezind Gemengd Zangkoor. FEUILLETON ZATERDAG 19 DEC. '1936 HEEMSKERK Vijftien jaren koorzang. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, dat ln de rij van vereenigingen, die in Beverwijk de vocale kunst beoefenen, een zeer eervolle plaats inneemt, herdenkt dezer dagen zijn derde lustrum. Het is vijftien jaren geleden, dat dit koor op initiatief van Ds. J. D. van Calcar, den predikant van de Doopsgezinde Gemeente, werd opgericht met als voor naamste doel: het beoefenen van den kerk zang en het opluisteren van den eeredienst, in de Doopsgezinde kerk. Er werd een vergadering gehouden, waar in een voorloopig bestuur werd gekozen. Dat werd als volgt samengesteld: J. Kostelijk, de toenmalige gemeente-secretaris van Velsen, voorzitter; Jac. Groot, secretaris; A. Heynis, penningmeester; Jb. Boogaard, tweede pen ningmeester; R. Meijer, tweede secretaris; mej. W. Liefhebber en mèj. T. M. Veen, com- inissaressen. De heer J. J. Zwart, organist van de kerk, werd benoemd tot directeur. Ds. J. D. van Calcar aanvaardde zijn benoeming als eere voorzitter, een functie, die de predikant nog steeds vervult en waarin hij het koor met raad en daad terzijde staat. De repetities namen terstond een aanvang en reeds op (het Kerstfeest van 1921 heeft de jonge vereeniginig zich tijdens de kerkdien sten doen hooren. In een vergadering van 12 Januari 1922 werd het koor definitief opgericht. In het voorloopige bestuur kwam eenige wijziging; de heer J. Waagmeester belastte zich met het voorzitterschap, de heer Braakman werd secretaris. Geen van de tegenwoordige leden is vijf tien jaren onafgebroken lid geweest. Zij heb ben allen gedurende langen of korten tijd de vereeniging verlaten. Alleen de eere-voorzitter jubileert met zijn koor. Al stelde het Doopsgezind Zangkoor zich voornamelijk ten doel, het beoefenen van den kerkzang, dat wil geenszins zeggen, dat het de amusementsmuziek versmaadde. Om de zes of zeven weken werden trouw de kerkdiensten met gewijden zang opgeluisterd, maar daarnaast werden ook de programma's ingestudeerd voor de concerten, die jaarlijks in de kerk werden gegeven. Een zware slag trof de vereeniging toen haar directeur, de heer J. Zwart wegens ziek te het koor moest verlaten. Hij kwam nim mer op zijn oude plaats terug, want de dood maakte aan de loopbaan van dezen bekwa men Beverwij kschen musicus en begaafden muiziek-paedagoog een einde. De heer D. Veen, vioolleeraar alhier, be lastte zich met de leiding van het koor. De vereeniging maakte nu een zeer moei lijken tijd door. Verscheidene leden verlie ten de vereeniging, de prestaties bleven niet meer op het oude peil, kortom de toekomst bood weinig hoop gevende perspectieven. In Juni 1925 nam de heer Veen ontslag als di rigent. Met 25 leden werd, zooals men het noemde „doorgesukkeld", maar van den moed opgeven was geen sprake. Op den 27sten Juni 1925 werd de heer H. van Dijk, alhier tot dirigent benoemd. Met nieuwe energie werd de studie hervat en wel dra waren de resultaten daarvan merkbaar. Niet alleen dat het met de prestaties cres cendo ging, ook het ledental kwam weer op het oude peil. De heer H. van Dijk heeft zich voor het koor groote verdiensten verworven. Dat kwam vooral tot uiting in den zomer van 1928 toen de vereeniging voor de eerste maal aan een concours, dat te Lisse werd ge houden, deelnam. Het koor verwierf in de derde afdeeling een eersten prijs. Het con cours te Hilversum in 1929 leverde wederom een eersten prijs op, nu in de tweede afdee ling en bovendien nog een eereprijs voor het hoogst aantal punten. Verdere concourssuc cessen waren: 1931 Loenen aan de Vecht, eerste prijs, eerste afdeeling; 1934 Zutphen, eerste prijs afdeeling uitmuntendheid; 1935 Den Haag, tweede prijs, eere-afdeeling. Aan dit laatste concours heeft de vereeni ging al heel onaangename herinneringen. Niet alleen, dat de organisatie zeer veel, zoo niet alles te wensohen overliet, maar toen bovendien de uitgeloofde prijs arriveerde, bleek het een zeer slecht afgewerkte bron zen medaille te zijn. En dat voor een goede prestatie in de eere-afdeeling. De prijs werd teruggezonden en het drei gement, dat van een en ander gewag zou worden gemaakt in de muziektijdschriften maakte blijkbaar zoo'n indruk, dat geruimen tijd later een zilveren tak werd ontvangen. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor heeft zich ook talrijke malen verdienstelijk ge maakt voor liefdadige doeleinden. Het zong o.a. voor de slachtoffers van den watersnood en voor de Lighal, kortom, waar haar mede werking werd ingeroepen, was de vereeni ging aanwezig. Het koor telt thans 45 leden en weet zich gesteund door 53 donateurs, zoodat er alle reden is, bij dit jubileum even stil te staan en de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Heden, Zaterdagmiddag recipieert het be stuur in de kerkekamer van de Doopsgezin de kerk aan de Meerstraat. Vervolgens zal het derde lustrum worden herdacht met een jubileumconcert op 22 De cember in de Doopsgezinde kerk. Tijdens dit concert zal onder meer een Weihnachtsoratorium van Barth worden uit gevoerd met medewerking van zeer bekende solisten. Een Wintersportroman. 3) van PETER KRAYENB ÜHL. (Nadruk verboden.) Haar scherp oog heeft een donkere stip ont dekt iets zwarts ontsiert de smetteloos witte pastelglans van den Blaue Wand, juist daar, waar deze een knik vertoont en zacht glooiend naar het dorp St. Valentin afloopt. De stip beweegt zich zelfs Dan aarzelt Petra niet langer; innerlijk heeft ze ergens een geheime wekker, die haar nooit zonder reden en steeds stipt op tijd waarschuwt In tien seconden heeft ze haar ski's aan gebonden en het volgende oogenblik suist ze weg diep in de knieën doorbuigend. Binnen twee minuten in sneltreintempo is ze aan den overkant, waar de korte helling naar boven spoedig is genomen Voor haar ligt het lichaam van een jonge man in een blauw Noorsch skipak. Zijn muts hgt tien meter hooger op de helling; het rood- felonde haar hangt gedeeltelijk over het bree- KERSTFEEST HERVORMDE MEISJES- VEREENIGING „ORA ET LABORA". De afdeeling groote en kleine meisjes van de vereeniging „Ora et Labora", heeft gis teravond in het Hervormd Vereengiingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat het Kerstfeest gevierd. De zaal was voor deze gelegenehid keurig versierd. De tafels waren met groen opgemaakt, in den hoek prijkte een schit terende kerstboom en de sfeer werd nog ver hoogd dor de roode balonnen om de lampen, die daardoor een warm licht verspreiden. Na de gebruikelijke opening heeft Ds. Krijger het bijbelgedeelte Lucas II gelezen, en aan de hand daarvan de Kerstgeschiedenis besproken. Afwisselend hebben de groote en kleine meisjes verschillende kerstliederen gezongen Daarna vrtelde Ds. Krijger een boeiend kerst verhaal: „De doorbraak". Na gemeencshappelijke zang sloot Ds. Krijger den welgeslaagden avond met gebed. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOKTOREN Voor spoedgevallen wordt aa. Zondag den dienst waargenomen door Dr. Jac. v. d. Ree, Dr. Schuitstraat 44, telef. 3553. Van 20 tot 25 December is de Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, be last met den Zondags- en nachtdienst. MARKTBERICHTEN. 18 December. Prijsnoteering: Waschpeen, per kist 2055 ct. Spinazie per kist 3555 ct. Boerenkool per kist 1015 ct. Andijvie per kist 1545 ct. Wortelen per bos 36 ct. Peterselie per bos 33'/2 ct. Selderie per bos 23 ct. Prei per bos 36 ct. Tomaten per K.G. 1240 ct. Uien per K.G. 22y2 ct. Witlof per K.G. 10—16 ct. Wortelen per K.G. 1iy2 ct. Nero per K.G. 712 ct. Knollen per bos 27 ct. Roode kool per stuk 24 ct. Gele kool per stuk 34 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Appelen per K.G. 1624 ct. OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL 4. In de werkzaal van de school aan den Ro- merkerkweg werd gisteravond de ouderavond van de Openbare Lagere school 4. hoofd de heer Vonk, gehouden. De heer Vonk heeft gesproken over „De school der toekomst". De school kent, als teeken van het leven in steeds wisselenden vorm, geen stabiliteit, al dus begon spreker. Het is daarom de taak van lederen ouder, om het begrip „school", onbevooroordeeld te bestudeeren. Dikwijls wil men tegenwoordig de school verwijten dat zij niet in overeenstemming zou zijn met de waarheden, door de psychologen ontdekt. Dit ontkende spreker. De school werkt met het gemiddelde kind en een normale pro gramma. Wel is waar, dat de school een ze kere starheid heeft. De speciale zielkunde heeft ons geleerd, dat de kinderen elkaar beter begrijpen dan ouderen. In de gemeen schap kunnen de kinderen hun leven meer vorm en kleur geven, dan wanneer het kind tegenover den oudere staat. Het duidelijkste zullen de typische talenten van een kind aan den dag treden, indien het in een vrije activiteit leeft. Door het klasse onderwijs is een zekere nivelleering noodig. Menig psy choloog heeft beweert, dat de school „Welt- fremd" is. De huidige maatschappij vraagt menschen met activiteit en practische eigen schappen. Het is dus noodzakelijk, zoo ver volgde spreker, dat wij in de schoolgemeen schap de kinderen in deze richting opvoe den, maar tevens moeten wij hierbij voor oogen houden, dat de moderne techniek tot den absoluten ondergang leidt, wanneer de school niet aan de eeuwige waarheden van goedheid, liefde en begrip vasthoudt. Men mag de school niet alles euvel duiden. De invloed van milieu en opvoeding zijn niet te ontkennen, belangrijke factoren. Het on derwijs wordt overspoeld door een golf van modernisme. Als voorbeeld noemde de heer Vonk de humanitaire school te Laren., de vrije school te Den Haag, e.a. Of deze blij vend resultaat hebben, is nog niet te zeggen. Wel is het, volgens spreker, zeker, dat de school der toekomst een democratische school zal zijn, een werkschool, waar door uit de prestaties de aanleg wordt gedetermi neerd. Zelfs de meest conservatieve onderwijsman beseft, wat de nieuwe school eischt, maar, aldus spreker, velen worden nog door de tra ditie vastgehouden, en kunnen zich niet van de suggestie, die zij door hun opleiding op gedaan hebben, bevrijden. Dat de actie voor de nieuwe school niet meerdere resultaten heeft, komt door de vasthoudendheid van de autoriteiten. Nog altijd willen vele ouders hun kinderen tot een maatschappelijke po sitie pressen, die hun in het geheel niet ligt, terwijl weer anderen een vrees hebben voor een ambacht. Dit noemde spreker een foutief standpunt. In deze maatschappij, waarin het probleem van de school der toekomst ten nauwste ver bonden is met de maatschappelijke toe komst, moet waardeering gevonden worden voor handenarbeid. Vervolgens schetste de heer Vonk eenige moderne scholen, en hun opvoedingssyste men, om. de werkschool van Kees Boeke, en hij eindigde met een opwekking aan de ouders, om de actie voor de nieuwe school te steunen, daar ook school 4 reeds moderne begrippen toepast. De heer Van Os vertoonde hierna een aan tal fraaie lichtbeelden over de Luchtvaart en de Glasindustrie. Tenslotte was er gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen. De tijd is weder aangebroken Van 't hoogtij van de wintersport, Die, de reclames nagesproken, Nog jaarlijks populairder wordt. In een decor van hooge bergen Verstild onder een sneeuwtapijt, Glijden de menschjes rond als dwergen, Vol lustige sportiviteit. Men kan er op een bobslee glijden, Langs de geprepareerde baan, Men kan er vroolijk schaatsenrijden, Of in een ar uit toeren gaan. Maar bovenal op skis gaan loopen, En neerwaarts suizen naar het dal, Waarbij men dan maar stil blijft hopen, Dat men gespaard blijft voor een val. 't Is heerlijk als men onzen regen En onze grauwe kou ontvlucht, Om wintersportvermaak te plegen In zonnig ijle reine lucht. Ik kan er wat jaloersch op wezen, En ik ben waarlijk niet alleen, Als ik er enkel van kan lezen, Waarom kan ik daar nou niet heen. Ik blijf mijn wintersport bedrijven Des Zondags aan de voetballijn. Of in mijn huis met sjoelbakschijven, Als 't veld soms afgekeurd mocht zijn. Ik ga zoo nu en dan biljarten, Moyenne ongeveer nihil, Of waag vijf gedoubleerde harten, Of fiets wanneer het weer wat wil. De bergen zullen mij niet dragen In snelle vaart naar 't witte dal, Maar 'k denk, dat ik de voorjaarsdagen, Tenslotte ook wel halen zal. P. GASUS. WIJZIGING IN DE STEMPELUREN. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken bezwaar gemaakt tegen de wijze waarop tot nu toe de stempeluren voor de georganiseerde werkloozen werden vastgesteld. Het voornemen bestaat om van 1 Januari af de stempeluren steeds één dag van te voren bekend te maken. De plaatselijke vakcen trales konden zich met deze regeling niet vereeniigen. Men voorzag vele moeilijkheden bij de uitvoering. De Ned. R.K. Volksbond, de Christelijke Besturenbond, de Bever- wijksche Bestuurdersbond en het Plaatselijk Arbeiders Secretariaat hebben aan B. en W. om een onderhoud verzocht, teneinde den nieuwen toestand onder de oogén te zien. Het resultaat van dit onderhoud was, dat B. en W. aan den minister zullen verzoeken, om de stempelgelegenheid voor een maand te mogen vaststellen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. M. Dekker en C. A. de Graaf. Getrouwd: J. Boon en M. J. Bakker; H. Brethouwer en M. Luijt. Bevallen: C. v. Limmende Ruijter, d.; W. A. P. L. de GraaffOosterwal, d.; A. C. Reijn- dersBuhre, d.; J. M. NiestenKoopman, z. Overleden: H. S. Duivenvoorde, oud 7 jaar; W. J. Steinhaus, oud 39 jaar. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor te Beverwijk viert haar derde lustrum. Het bestuur staand van links naar rechts: F. N. Braakman, Mej. H. H. Hommes, J. v. Dijk, Mej. R. van Balen, J. T. Groot. Zittend van links naar rechts: L. v. d. Wal, Ds. J. D. van Calcar (eere-voorzitter), Jb. Bakker, H. van Dijk, directeur. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen. Wed. F. H. GillissenRijkeboer, z. ber., van Amsterdam, Wijkermeerw. 53. J. H. Auwens, zonder ber., van Amsterdam, Wijkermeerweg 53. J. Th. Bakker, handelaar, van Heemskerk, Heemskerkerkweg 81. J. Huisman, dienstbode, van Heemskerk, Zeestraat 96. C. A. de Graaf, dienstbode, van Castricum, Breestraat 3f. G. Paardekooper en gezin, arbeider, van Velsen, Munnikenweg 137. Th. van Roon, fabrieksarbeider, van Heems kerk, Creutzberglaan 133. L. Lammers, tuindersknecht, van Heems kerk, Hoflanderweg 176. H. H. v. d. Vlugt, religieuse, van 'sGraven- hage, Relweg 51. F. J. Nieuwenhuijsen, religieuse, van Lisse, Relweg 51. C. A. v. Engelen, religieuse, v. Amsterdam, Relweg 51. C. de Reus, dienstbode, van Velsen, Jan Alsweg 26. G. ten Napel, rijwielhersteller, van Velsen, Stumphiusstraat 13. Wed. S. Slotemakerten Napel, z. ber., van Velsen, Stumphiusstraat 13. J. P. Vlek, dienstbode, van Amsterdam, Baanstraat 57. - tv 1 pill 41' <1 De gemeente Bloemendaal heeft den ambtsketen aangekocht, die indertijd aan den vroegeren burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Bas Backer, is aangeboden. Het ligt in de bedoeling dat deze keten zal gebruikt worden door den tegen- woordigen burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex en zijn opvolgers. A. Mets, leerling- verpleegster, van Haarlem, Vondellaan 13. Vertrokken P. Koning, kapper, naar Monnikendam, Noordeinde 36. C. H. Weeland, schipper, naar Lage Zwaluwe Wijk D 199. J. Haan, dienstbode, naar Bloemendaal, N. Stationsweg 5. P. G. Peperkamp, hulp in de huish., naar Alkmaar, Lindegracht 37. A. Tibboel, leerl. verpleegster, naar Zeist, Sanatorium. J. G. Schuchart, handelsreiziger, naar Heemskerk. Oosterstreng 110. A M. L. Moormann, dienstbode, naar Vel sen Wijkerstraatweg 45. Th. C. Schutten, kapper, naar Purmerend, Varkensmarkt 19. C. van Wonderen en gezin, fabrieksarbeider, naar Amsterdam, Barendzstraat 44. A. A. van Tijn, kantoorbediende, naar Rot terdam, Boezemsingel 106. C. C. M. Wintershoven, dienstbode, naar Amsterdam, Spa arndammer dijk 59. C. Jongbloed, koopman, naar Velsen, Zee weg 108. J. G. J. en J. C. M. de Swart, zonder ber:, naar Hilversum, Langestraat 22. G. L. Rumping, vrachtrijder, naar Heems kerk, Hoogdorperweg. R. Dijksma, slager, naar Hoorn, Kleine Noord 8. J. Boon, blikslager, naar Krommenie, Militaireweg. M. J. Bakker, z. ber., naar Krommenie, Militaireweg. KERSTVIERING VAN „MARANATHA". De Naaikrans „Maranatha" zal op Woensdag 23 December het Kerstfeest vieren, des namid dags van 45.30 uur met de kinderen en des avonds te 7 uur voor de ouderen onder leiding van den heer F. de Weys. In deze laatste bijeenkomst zullen tevens de Kerstgaven aan de behoeftigen worden uitgereikt. R.K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". In Hotel ter Burg werd gisteravond een vergadering va nde plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Technici „St. Ber in zijn openingswoord deelde de voorzit ter, de heer P. Kee mede, dat hij met ingang van 1 December tot bondssecretaris benoemd is. Verder werd een uiteenzetting gegeven over een concept-regeling voor „Jongere Technici", dat den Minister ter goedkeuring is voorgelegd. Zeer waarschijnlijk zal binnen kort wel de principieele toestemming komen, zoodat dan de belemmeringen voor de jonge ren zijn weggenomen, om zich bij den Bond aan te sluiten. Bij de besprekingen over een in Januari te houden propaganda-avond werd besloten om dien avond een film te vertoonen en als spre ker uit te noodigen den heer J. Staalenhoef, lid van het hofodbestuur. Tenslotte werden langdurige discussies ge voerd over een actie om meer leden te win nen. NIEUW-GUINEA. Maandagavond wordt in het café van Gebr. Dam een openbare vergadering gehouden voor propaganda voor Nieuw-Guinea, het onderwerp is: Nieuw-Guinea wacht op Ne- derlandsche arbeidskrachten. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. de, licht gewelfde voorhoofd. Aan zijn linker slaap kleeft bloed; een der stokken heeft hem bij den val verwond. Petra knielt bij hem neer, ontbloot de borst van den verongelukte en constateert hartslag en pols. Hij steunt zachtjes De even geopende mond heeft om de smal le lippen een kinderlijke trekDe neus is kort en recht met een fijne boog bij de vleu gels. Petra steunt het achterover gevallen hoofd, zet hem een, met cognac gevulde veldflesch aan den mond en constateert tot haar bevre diging, hoe hij gretig slikt. Met haar krach tige linkerhand wrijft zij over het voorhoofd van den vreemdeling. Het duurt niet lang of bij slaat de oogen op; verwonderd glijdt zijn blik over het donkere gelaat van de vrouw die zich over hem heen heeft gebogen. Ach, neemt u me niet kwalijk, ik geloofzegt hij fluisterend. De luchtdruk van die lawine daar heeft u tegen den bergwand geslingerl. U mag van geluk spreken. Het is nogal lichtzinnig om op die steile plaats hier zonder het roode touw rond te wandelen U hebt gelijknatuurlijk, neemt u me niet kwalijk, maar.... En slechts aarzelend komt het van zijn lippen: Hebt u misschien wat te eten? Snel haalt Petra haar restant aan brood en appels uit haar rugzak te voorschijn en gretig strekt de jongeman zijn handen er naar uit. Langzaam, langzaam. Uw maag is stellig nog niet heelemaal in orde. Ik voelde me wat zwak, anders zou ik me zeker niet zoo gemakkelijk omver hebben laten blazen, zegt hij, zichtbaar verlegen. Dit is juist een geval voor Petra. Een schepsel, een mensch zelfs, dat honger lijdt.... Geen leed, geen ongerechtigheid grijpt dieper in Petra's elementaire natuur als dit simpele feit, dat er iemand is, die honger heeft. Zij slikt een paar maal heftig, maar weet zich spoedig te beheerschen, waar na ze op eenigszins geforceerd drogen toon vraagt: Hebt u uw botten nog allemaal bij elkaar? Ik geloof het wel, met uitzondering van een ontwrichten schouderHij komt moei zaam half overeind, daarbij door Petra ge steund. Tja, we zullen hier niet kunnen overnach ten. De moeten naar het dal. In een uurtje zullen we het wel klaar spelen. Een afdaling durf ik wel te riskeeren, als u voorop gaat. Vooruit dan maar! Ja, maar ik moet eerst weten, wie u bent. Ik voel me zeer verplicht Onzin. Verzoeke van bloemen en rouw beklag verschoond te blijvenIk heet Pe tra. En nu voorwaarts, ook al doet het pijn... Voor de laatste helling blijft Petra plotseling staan. En hoe heet jij eigenlijk? vraagt ze, ter wijl ze haar metgezel met gefronst voorhoofd onderzoekend aanziet. Dieter. Ja, Dieter Prausnitz Daarom behoef je nog niet zoo te bloe zen. Allons, de Raupenpas zullen we afsnijden en de helling naar boven nemen we op ons ge mak in een half uurtje. Lang voor zij de hut bereiken, staat Boll- man achter de deur en zijn klagend gehuil is tot ver in den omtrek hoorbaar. Af, Bolles. Dat is een gast; Dieter heet hijGeef hem een hand, Dieter, dan kent hij je en behoef je niet bang voor hem te zijn Dieter voelt instinctief dat hier slechts zel den een vreemdeling een voet over den drem pel zet. Er hangt iets in de lucht, dat niet al leen op uiterlijke afzondering duidt, maar te vens het vermoeden wekt, dat zij, die hier haar intrek heeft genomen, gewend is ook in nerlijk met zichzelf en haar belevenissen al leen te zijn. Kom, sta er niet zoo houterig bij; je latten kan je daar in den hoek zetten, meent Petra het ingetreden zwijgen te moeten ver breken. Het klinkt wat ruw, maar Dieter be merkt in haar toon toch een zekere welwil lendheid. Ga daar maar op die vacht liggen en maak je schouder vrij! Dieter gehoorzaamt. Petra verdwijnt en keert terug met een flesch olie. Zie zoo, dan zullen we je maar eens even masseeren. Je spieren slap houden. Doet het pijn? Dat moet ook. Straf volgt op de zonde. Maar jvaag het niet een kik te geven! Neen. Dieter geeft geen kik, hoewel de be handeling zeer pijnlijk is. Petra masseert elke spier afzonderlijk en spaart hem niets. Boll- man volgt geïnteresseerd elke beweging. Dieter voelt zich gedrongen op een of ande re wijze van zijn waardeering blijk te geven. U verstaat de kunst als de eerste de beste trainerzegt hij steunend, terwijl hij een steelschen blik op haar bezige handen werpt. Merkwaardig, zoo klein als die handen zijn, bijna als die van een kind, maar desondanks intensief ontwikkeld en gespierd. De bruin zwarte huid is ruw en geschilferd. Je thorax is goed. Zwem je veel? vraagt Petra. Vier maanden als badmeester op Sylt Wel verdraaid! Dan ben jij zeker ook de nieuwe skileeraar? Nou wat zou dat is dat zoo erg? vraagt Dieter op zijn beurt, terwijl hij zich hoog op richt. Petra is tot de schoorsteen terugge deinsd. Bollman bromt ongemotiveerd Wees blij, meneer Prausnitz, dat ik daar nu pas achter kom! (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5