HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT 22e JAARGANG No. 43 MAANDAG 21 DECEMBER'36 IJMUIDEN Hoogoven Tooneelclub „Tavido". Om den Meestertitel Dammen. Internationale visscherij- statistiek voor 1934. De haring visscherij in 1936. Dood langs den weg gevonden. Neem Domaniale 'f is de beste Eendeneieren en paratyphus. Prof. N. van der Waay. overleden. Prins Bernhard verlaat de Ned. Handel Mij. De heer Klaas de Vries gehuldigd. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weck 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Aigemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeli.ngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150,- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van beven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; /tOOO- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. „De Privé-Verpleegster". De tooneelclub „Tavido", regisseur de heer A. H. Holtslag, had de Kindervereeniging „Jong Geluk" te welker bate Tavido een uit voering gaf, een goed bezette Concordia-zaal bezorgd. Daar zal de attractie der „Privé-ver- pleegster" niet vreemd aan geweest zijn. De Kindervereeniging „Jong Geluk" te IJmui- den-Oost stelt zich ten doel kinderen van werkloozen op verschillend gebied bezig te houden. Voor deze werkzaamheden is een eigen clubgebouwtje onontbeerlijk en om de gelden hiervoor bijeen te zamelen heeft men dezen tooneelavond georganiseerd. De heer H. N. Allan heette allen hartelijk welkom en bracht dank aan alle medewerken den namens het voorbereidende comité. Een der dames-bestuursleden gaf daarna een uiteenzetting over het werken van Jong Geluk en de bedoeling van het eigen clubge bouwtje, dat men wenscht te stichten. „De Privé-Verpleegster" is een gezellig blij spel van de hand van A. den Hertog, die de tooneellitteratuur reeds met enkele vlotte wei- ken verrijkte. Het is een vervolg op het char mante blijspel „De Privé-Secretaresse" van Edward Compton en Hilary Bankford, dat en kele seizoenen geleden zulk een klinkende ver- tooning door Varia genoot. Joyce Allingworth, als secretaresse ln „veili ge haven" bij haar werkgever Darnley beland, werd toen aan het slot levenslang tot diens privé-secretaresse genomen. In de P. V. zien we echter de verloving ver broken en tracht Joyce weer werkende aan den kost te komen. Juist het feit, dat ze zich „werkende vrouw" voelt, deed haar met Darn ley breken. Maar het loopt haar niet mede en ten einde raad geeft ze zich voor verpleegster uit en vindt ze als zoodanig een plaats in het huis van een ouden, brommerigen zeekapitein. Daar ontmoet ze (geforceerd toevallig weliswaar) Darnley weer en weldra Is de vrede weer ge- teekend. Zoo eenvoudig als het hier te lezen staat gaat het echter niet in z'n werk, want hoe had Ta vido anders het publiek aangenaam moeten bezig houden? En dat heeft ze ongetwijfeld gedaan, al was het dan alleen al door de pittige creatie van deze Joyce (mevr. S. Brands-v. d. Linde), den scheepskapitein, waarvan regisseur Holtslag zulk een raak-getypeerden, koddigen brom beer maakte, het als het ware door den heer B. Hagen „gekoesterde" rolletje van Markham, den ouwen boekhouder en den aangeschoten Darnley. Dit was een prachtig kwartet; zoo kon het eerste bedrijf bij de eerste tooneelen reeds een fleurigen indruk maken en maken we gaarne melding van een vlotte, natuurlijke Joyce en een uitstekenden Markham, geflankeerd door een schraperige huishoudster van mevr. Hak- steen, een lossen Dicky den tuinjongen (mevr. van der See) en een berekende tante (mevr. Gregouir) In 2 zat het tempo en ook de spanning er al dadelijk fiks in door de aanwezigheid van dien ouden kribbebijter, zoo smakelijk door den regisseur gespeeld. Dat rolletje ging er bij het publiek in, dat spreekt vanzelf. Niet minder droeg Darnley (W. Gregouir), die in de tipsy-scène werkelijk onbetaalbaar was, het zijne bij dit tweede bedrijf tot een kloppend geheel te maken, daarbij trouw ter zijde gestaan door zijn vriend Hilary (P. Zwart), die zijn acteeren nog wel iets meer nuance geven kan. Dr. Sloane (H. v. d. See), de hulsknecht (H. Gerssen) en het kamermeisje (mej. de Vos) waren een passende entourage. De P. V. is in Concordia gastvrij onthaald. De vertooning had een vlotter verloop mogen hebben, want door de 4 bedrijven was het mid dernachtelijk uur meer dan nabij, toen Fran cis zijn verpleester-secretaresse en ex-verloof de weergevonden had. De Hoogovenkunstkring kortte de pauzes met populaire muziek, de Concordia-bana kwam op het bal in actie. W. DE POST EN DE FEESTDAGEN De Directeur van het post- en telegraaf kantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het hoofdkantoor te IJmuiden en het hulpkan toor te Velsen op de beide Kerstdagen zullen zijn opengesteld als op Zondagen. Op den 2en Kerstdag kunnen aan te teekenen stukken ter verzending worden aangeboden. Op den len Kerstdag bestaat gelegenheid tot afhalen van correspondentie als op Zon dagen; op den 2en Kerstdag worden één brief- en één pakketpostbestelling uitgevoerd, welke te circa 9 uur aanvangen. De postagentschappen Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en Driehuis gein. Velsen blijven op de beide Kerstdagen gesloten. Op 25, 26 en 27 December geschiedt de ver zending van de Nederlandsche corresponden tie naar en over Engeland uitsluitend via VlissingenHarwich. DE KERSTCOLLECTE VAN HET LEGER DES HEILS De crisisomstandigheden hebben zich ook doen gevoelen bij de Kerstcollecte, die door het Leger des Heils gehouden is voor de Kerst uitdeelingen. Door de mindere inkomsten zal het Leger minder ker.stmanden kunnen uit deden dan vorige jaren, tenzij er nog zijn die door hun gaven het Leger hierin willen hel pen. Giften kunnen alsnog gezonden worden aan de officieren of den secretaris J. Bos, Gerard Doustraat. De Boer en Suyk spelen remise. Zaterdagmiddag werd in Hotel Kennemer- hof de derde ronde gespeeld voor den wed strijd om den meestertitel. De uitslagen lui den: De BoerBom 11, SuykHelleman 11 StahlbergSchroder 02, StahlbergVos 0—2. Een fraaie partij speelde H. de Boer tegen Bom. De geheele partij was de Boer in het offensief en het moet dan ook wel een te leurstelling voor hem geweest zijn, dat het spel remise liep. Suyk speelt in dit tournooi uitstekend. Ook nu was de kleine D. C. IJ.-er sterk in het voordeel maar hij verzuimde jammerlijk een winstvariant. De stand van dit tournooi luidt: Suyk 3 gesp. 4 pnt H. de Boer 3 gesp. 3 pnt. Vos 1 gesp. 2 pnt. Bom 2 gesp. 2 pnt. Schro der 2 gesp. 2 pnt. Stahlberg 3 gesp. 1 pnt. De volgende partijen zijn vastgesteld: 25 December Den Haag: VosSuyk. 26 December Amsterdam: StahlbergH de Boer. ONGEDEKTE ALCOHOL AANGEHOUDEN Door de Rijkspolitie is alhier aangehouden een auto, afkomstig uit Haarlem, waarmee een hoeveelheid alcohol zonder geleidebiljet werd vervoerd. Proces-verbaal werd opgemaakt en auto en alcohol werden in beslag genomen. De auto is later tegen borgstelling weer vrijge geven. OPHALEN HUISVUIL. De directeur van den Reinigings- en Ont- smettingsdienst verzoekt ons te melden, dat in verband met de Kerstdagen het huisvuil zal worden opgehaald in plaats van Donder dag 24 December in de betreffende wijken op Woensdag 23 December, in Santpoort en IJmuiden-Oost in plaats van Vrijdag 25 De cember op Donderdag 24 December, in Vel sen (Noord), Velsen en Driehuis in plaats van Zaterdag 26 December op Maandag 28 De cember. DE IJ. O. V. VIERT FEEST. Tot besluit van de tournée met de operette „Polenbloed" heeft de IJmuider operette Vereeniging gemeend in Hotel nr. 1 een bon ten avond te moeten organiseeren voor alle medewerkers aan deze operette. Zondagavond heerschte er dan ook in beide zalen van genoemd hotel een geanimeerde stemming, die nog verhoogd werd door de feestelijke kerstversiering en het gezellige „praatje" van den conferencier Gerard de Vos Alles wat behoort bij een bonten avond, zooals voordracht, zang en solodans, enz., prijkten op het programma. Vele herinnerin gen aan voorvallen uit Polenbloed en andere operettes werden nog eens gereleveerd en plannen voor de komende operette extra be sproken. Tot ver na middernacht hebben de IJ. O. V.-ers getoond, dat zij niet alleen in plan- kenland dansen konden maar ook, dat 'n op gewekte stemming ook door hen als nood zakelijk onderdeel van een gezonden ver- eenigingsgeest wordt beschouwd. De heer Hans Klaaissen uit Haarlem, de Popiel uit Polenbloed, die met zijn vrouw aanwezig was, mocht onder algemeenen bij val een kistje geurig kruid en een fraaie Fransche ets als blijken van waardeering voor zijn welwillende medewerking in ontvangst nemen. En nu werpt de IJ. O. V. zich met frisschen moed op de nieuwe operette. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Nederland op de zesde plaats. De totale aanvoer vanalle in de Noord- en West-Europeesche landen in 1934 aangevoerde visch bedroeg 3400 millioen K.G. ter waarde van 45.5 millioen pond sterling tegen 3700 milloen K.G. ter waarde van 42.7 millioen pond sterling in 1933. De gemiddelde opbrengst per K.G. steeg van 11.2 op 13.2 shilling. De opbrengst en aanvoer in de verschillende landen was: mill. sh. mill. K.G Engeland 247.4 691.2 Frankrijk 193.1 294.1 Duitschland 114.9 391.2 Schotland 72.7 256.7 Noorwegen 69.8 796.6 Nederland 45.2 136.5 Portugal 35.5 206.8 Denemarken 33.5 86.6 Zweden 31.6 98.7 IJsland 24.8 312.2 België 14.5 28.5 Finland 6.5 25.7 Faroer 5.7 56.3 Ierland 3.0 11.8 Polen 3.0 14.8 Letland 2.6 11.8 Groenland 7.3 Naar het gewicht gerekend staat Noorwegen nog op de eerste plaats, doch bij 1933 verge leken is de aanvoer 31 pet. achteruit gegaan. De aanvoer in Nederland daarentegen was in 1934 24 pet. hooger dan in 1933 De aan voeren der andere landen vertoonden een ge ringe stijging of daling. Do totale aanvoer van alle landen steeg in vergelijking' tot het jaar 1933 met 18 pet. Bij 1933 vergeleken zijn de aanvoeren vooral van haring en schelvisch verminderd. De plat- visschen vertoonden, met uitzondering van heilbot, een geringe toeneming. Tegen ver wachting nam de opbrengst van schol met 5 pet. toe, een opmerkelijk verschijnsel, want de laatste jaren viel een voortdurenden achter uitgang waar te nemen. De onbrengst van tong- steeg, evenals de vorige jaren. Bij heilbot zette de daling zich voort, ofschoon door het uit breiden der vanggebieden, de totale opbrengst steeg. Er worden steeds meer kleine exempla ren gevangen en men vermoedt, dat de afne ming een gevolg is van het te vroeg wegvis- schen van nog niet geslachtsrijpe visschen. Wat de vanggebieden betreft, zoo leverde de Noordzee c.a. 15 pet. minder op dan in 1933 (1.17 millioen ton in 1933, 1.0008 mill, ton in 1934), hoofdzakelijk door geringe haring vangsten. De visscherij van Noorwegen op de Noordzee liep met niet minder dan 58 pet. terug, welk land 14 pet. van de totale opbrengst der Noordzee visscherij voor zijn rekening nam. Zweden vroeg 1/3, Nederland 1/4 meer dan in 1933, Engeland 9 pet. en Denemarken 13 pet. minder. De Noordzee en de Noordelijke vanggebie den (IJsland, Barendszee, Bereneiland en Groenland) leverden 75 pet. van de totale op brengst, waarvan de Noordzee 31 pet. (in 1925: 37 pet.), de aangevoerde gebieden 44 pet. 1925: 38 pet.). Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip „Dagfrid" is van Foldafoss bij de papierfabriek te Velsen aan gekomen met een lading cellulose. Van deze deklading is een hoeveelheid verloren gegaan door overkomende stortzeeën. Groote diepgang. Het naar Ned. Indië vertrokken motorschip „Poelau Tello" passeerde het Noordzeekanaal met een diepëgang van 8 Meter. Om te dokken. Het Zaterdagmorgen naar Amsterdam- ge passeerde Russische stoomschp „Karna" zal, bij de Nederlandsche Dok Maatschappij aldaar eenige reparaties ondergaan. De dokken te Amsterdam hebben in den laatsten tijd de handen en dokken vol met de vele opdrachten voor herstellingswerkzaamheden aan buiten- landsche schepen. Naar wij vernemen worden de volgende week nog meer schepen voor dit doel te Amsterdam verwacht. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 48 stoom- en 12 motorscehpen, tezamen 60 schepen tegen 73 schepen in de vorige week. Naar zee vertrokken er 48 stoom- en 13 mo torschepen, tezamen 61 schepen tegen 67 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden er in de laatste week 121 schepen tegen 140 schepen in de week tevoren. Ertsinvoer. Het Fransche stoomschip Dione is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Bijleggers. Het van Rotterdam naar Hamburg bestem- de Nederl. motorschip Regeja is hier binnen geloopen wegens storm. Het van Hamburg naar Antwerpen bestemde Duitsche stoomschip Kalmar liep hier binnen om den kolenvoor- raad aan te vullen, evenals het naar Antwer- 1 pen bestemd Finsche stoomschip Lahti. Aanvoer pekelharing ruim 45 meer dan in 1935! Van de haring visscherij zijn tot en met No vember binnengekomen: te Vlaardingen 243 stoomschepen met 150044 kantjes en 2 onder Poolsche vlag varende stoomschepen met 316 kantjes, 292 motor schepen met 90264 kantjes en 7 onder Poolsche vlag varende motorschepen met 1618 kantjes; te Scheveningen 11 stoomschepen met 5032 kantjes, 671 motorschepen met 279169 kantjes en 92 onder Poolsche vlag varende motor schepen met 12005 kantjes; te IJmuiden 16 stoomschepen met 6440 kantjes en 252 motorschepen met 95906 kantjes. In het geheel hebben dit jaar tot en met No_ vember 1482 Nederlandsche haringdrijfnet- schepen in Nederlandsche havens aangevoerd 645754 kantjes en 99 onder Poolsche vlag va rende schepen 43623 kantjes gezouten Noord- zeeharing. Verleden jaar bedroeg de aanvoer 438906 kantjes door 1200 Nederlandsche en 37192 kantjes door 93 onder Poolsche vlag varende schepen. De totale aanvoer in 1936 bedroeg dus 689377 kantjes tegen 476098 kantjes in 1935, dus 213279 kantjes of ruim 45 pet. meer. Bovendien zijn dit jaar tot en met Novem ber door Nederlandsche drijfnetharingschepen ongeveer 3700000 K.G. versche haring aange voerd in IJmuiden en Scheveningen tegen 6070000 K.G. tot en met November 1935. IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING Hoewel de keuze van de in April op te voe ren operette eerst gevallen was op de Show- operette „Het Witte Paard" oordeelde de re gisseur den tijd van voorbereiding te kort om deze geheel afgewerkt in vier maanden in te kunnen studeeren. Daar de IJ. O. V. uitvoeringen door haar leiders gaarne model ten tooneele gebracht worden, zal deze operette dan ook pas in het volgende tooneelseizoen worden „voorgezet". Einde April zal men de première tegemoet kunnen zien van „Die Czardasfürstin", mu ziek van Emmerich Kalman, tekst van Leo Stein, die ook het libretto voor „Het vroo- lijke Weeuwtje" schreef. De nieuwe operette, welke in het Neder- landsch „De Cabaretprinses" gedoopt is, is een gaarne gehoord en gezien zangspel met tal van populaire melodieën. PROTESTMOTIE. Op de in Thalia gehouden protestvergadering werd de volgende motie aangenomen. „De gedupeerde zelfstandigen der gemeente Velsen, in openbare protestvergadering bijeen ter bespreking van de onaanvaardbaarheid der toegepaste bepalingen op zelfstandigen als nieuwe bron van ellende, protesteeren ten scherpste tegen de uitvoeringen dezer bepa lingen en verzoeken den minister met klem, deze bepalingen ongedaan te maken en besluit deze motie te publiceeren in de pers." Misdrijf of ongeluk? De beide verpleegsters Zr. Stuit (links) en Zr. Berghuys (rechts) vierden Vrijdag resp. haar 10- en 12'/2-jarig jubileum als verpleeg ster aan de Kinderverpleging „De Lichthoeve" te Santpoort. De jeugd biedt bloemen aan. NAAR DEN SLOOPER. De stoomtrawlers Amsterdam IJM. 100 en Rotterdam IJM. 105 zijn aan een slooperij verkocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men te De Krim in de buurtschap de Scheere een vreeselijke ontdekking gedaan. Het betrof een geval, dat men dienzelfden nacht niet heeft kunnen ophelderen, hoewel de rijks veldwachter Schuring, geassisteerd door mare chaussees, oogenblikkelijk een diepgaand on derzoek instelden. De 60-jarige arbeider Jan Booi had zich des avonds te voet naar Coevorden begeven, vermoedelijk om getuige te zijn van de fees telijkheden in die plaats ter gelegenheid van de vorstelijke ondertrouw. Vrij laat in den avond keerde de man huiswaarts. Te bijna middernacht vond men den man nabij de woning van den arbeider Meierink levenloos midden op den weg met een geheel ver pletterde schedel. Voorbij gangers uit Slag haren hebben direct de noodige stappen ge daan, opdat een onderzoek ingesteld zou kunnen worden. Een ontboden geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren, die volgens hem was ingetreden door geweld. Er was echter geen enkel vaststaand spoor waar te nemen waarmede dit geweld was aan gedaan, hoewel men onmiddellijk heeft ge dacht aan een auto. Geen enkel autospoor, dat eenige opheldering gaf, kon men evenwel in de nabijheid van het slachtoffer aantreffen. Het eigenaardige van het geval is bovendien, dat de man, die van de richting Coevorden kwam, voorover met zijn hoofd naar Coe vorden lag. Zulk een zwaai tengevolge van een auto-aanrijding is moeilijk verklaarbaar, hoewel niet uitgesloten. Daarnaast trof nog weer het vreemde, dat het lijk even op de rechterhelft van den weg lag, gerekend in de richting van Slagharen naar Coevorden. De politie heeft zich onmiddellijk met ver schillende plaatsen in verbinding gesteld om op het autoverkeer te letten. Daar het slachtoffer bekend' stond als iemand, die nogal eens een borrel gebruikte, heeft men direct een nauwkeurig onderzoek in die richting ingesteld, doch bij den man kon men geen enkel spoor van alcoholgebruik waarnemen, terwijl van betrouwbare zijde werd medegedeeld, dat de man zich den laat sten tijd van alcoholgebruik onthield. Des nachts kreeg de oolitie nog een mededeeling, die haar aanleiding gaf het onderzoek voort te zetten. De overledene laat een vrouw en twee vol wassen kinderen achter. Encsonsstraat 1, IJmuiden ZEEWEG 263t«l. 5220, Gr. Hout.tr. 187te'. 12504 (Adv. Ingez. Med.J Waarschuwing van Sociale Zaken. Vanwege het departement van So ciale Zaken wordt het volgende mede gedeeld: Nu en dan worden gevallen van pa- ratyphusbesmetting bekend, veroor zaakt door het gebruik van eenden eieren. Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voorkomen is het noodig voor direct gebruik deze eieren hard te koken (pl.m. 8 minten) en ze in bakwaren slechts te gebruiken, indien deze hard gebakken worden. Aangeraden wordt daarom: eenden eieren niet te gebruiken voor de be reiding van pudding, vla, slagroom mengsels, e. d., taartvullingen, con sumptie-ijs, zacht gebak, kortom: niet voor eetwaren, welke niet of on voldoende verhit worden. AMSTERDAM, 19 December. Gisteravond is te dezer stede in den ouderdom van 81 jaar overleden de schilder Nicolaas van der Waay. Van 1891 tot 1925 was prof. Nic. van der Waay hoogleeraar aan de rijksacademie van beeldende kunsten. De overledene was drager van de eere medaille voor Kunsten en Wetenschappen en de huisorde van Oranje in zilver. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. te een uur op Zorgvlied geschieden. Afscheid van directie en personeel. Na van September af ten hoofdkantore van de Nederlandsche Handel Maatschappij te zijn voorgelicht over den economischen toe stand van ons land en van Nederlandsch- Indië is Prins Bernhard Vrijdagmorgen in een vergadering van de directie der Maatschappij toegesproken door den president, den heer mr. D. Crena de Iongh. Na deze toespraak heeft de prins zijn dank betuigd voor het geen de Ned. Handel Mij. te zijnen aanzien heeft gedaan om in de kortst mogelijken tijd het gestelde doel te verwezenlijken. Na vervolgens met de directie den lunch te hebben gebruikt, heeft zijne doorluchtige hoogheid afscheid genomen van het perso neel, dat zich daartoe in de koffiekamer had verzameld. Als geschenk werd den prins een van een fraaie houtsoort vervaardigde tabaksdoos met zilveren versiering aangeboden. De Prins deelde mede dat de Koningin de eere-medaille in zilver, verbonden aan de huisorde van Oranje-Nassau. verleend heeft aan den bode J. K. Beaux, als dankbetuiging voor de diensten welke de heer Beaux den Prins gedurende zijn verblijf bij de Neder landsche Handel Mij. heeft bewezen. Ter gelegenheid van zijn 75sten verjaardag. Op zeer hartelijke wijze is Zaterdagmiddag de heer Klaas de Vries ter gelegenheid van zijn vijf en zeventigsten verjaardag en zijn aftreden als secretaris-penningmeester van „Volksonderwijs" gehuldigd. Na de huldiging van den jubilaris in den intiemen kring van de pas gehouden aige meene vergadering van „volksonderwijs" wilde het hoofdbestuur ook de gelegenheid geven hem in den wijden kring van zijn vroegere en nog huidige werkzaamheid op velerlei gebied te huldigen. Zeer vele vrienden van den jubilaris, autoriteiten en vertegenwoordigei's van vereenigingen op onderwijsgebied, waren in de Onix-zaal van het American hotel te Amsterdam aanwezig om deze huldiging luister bij te zetten. Wij merkten o.a. op minister mr. P. J. Oud, de Commissaris der Koningin in Noord-Hol land, jhr. mr. dr. A. Röell, den heer Charles E Boissevain, den heer Oerhard, oud-gedepu teerde, de Eerste Kamerleden Van Embden en Ossendorp,, de gemeentelijke onderwijsinspec- teur Hoogland en Vrijburg en mej. Van der Giesen. Een groot aantal sprekers heeft van zijn waardeering voor het werk van den heer De Vries getuigd, terwijl tenslotte meegedeeld werd, dat deze tot eere-lid der Vereeniging was benoemd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1