Begrooting van Sociale Zaken aangenomen. TWEEDE KAMER Lof voor de cursussen voor jeugdige werkloozen. Europeanen rooven een prauw K. L. M. breidt haar corps stewardessen uit. Fraude op notariskantoor? Tuchtrechtelijke boeten land- bouw-crisiswet overtredingen. Liquidatie Kon. Holl. Lloyd voorgesteld. Ook de Graaf van Athlone naar ons land. Agrarische politiek in Nederland. „Nieuwe lente op Holland's erf.'* Instelling van een rubberfonds Voor vrachtauto gevallen. DINSDAG 22 DECEMBER 1936 (Adv. Inqez DEN HAAG Maandag Met den voorzitter Mr. Aalberse, den ge meenlijk avond- en nachtdienst verrichtenden eersten onder-voorzitter v. Dijk, den griffier en commiezen-griffier moeten in deze don kere dagen voor Kerstmis de Minister, wier be grootingen er nog op tijd door moeten, en ook die afgevaardigden, die op hun post zijn, over heel wat uithoudingsvermogen beschikken. Zoo kon Mr. Slingenberg heden het „genoegen" smaken na den langen lieven mid dag, vanavond wederom op 't appel te zijn, terwijl hem ook nog een heel stuk nachtwerk wacht. In de middaguren kwam men door de af- deeling „Volksgezondheid" van de begrooting van Sociale Zaken heen. Hierbij traden Mevr. BakkerNort (v.d.), Mr. Duys (ex-soc.) en Dr. Vos (lib.) als pleitbezorgers voor de z.g.n. bevoegde tand heelkundigen op, wien het wel is toege laten kiezen en tanden te trekken om ze door een kunstgebit te ver vang? naar die overi gens ïi.et gerechtigd zijn tandheelkundige oraktijk uit te oefenen. De Minister kon echter op 't oogenblik aan dit verlangen nog niet vol doen; binnenkort ko men er eenige adressen over heel dit vraag stuk aan de orde en dan zal de Minister eens afwachten, hoe de Kamer zich daarover zal uitspreken. Had mevr. De VriesBruins (s.d.) de later ook door den revol. soc. Sneevliet gedeeelde meening te kennen gegeven, dat het weerstandsvermogen der bevolking, in 't bijzonder van de arbeidersklasse achteruit is gegaan, in welk verband ze o,m. wees op de vele uitvallers bij de herhalingsoefeningen, haar liberale collega Dr. Vos schreef dit ver schijnsel meer aan gebrek van training toe. Deze spreker, die o.m. algemeene registratie van mcephalitisge vallen gewenscht achtte, drong er op aan door de gezondheidsinspectie vooral aandacht te laten wijden aan den ge zondheidstoestand der moeders in de werk- looze gezinnen. Voorts zij nog aangeteekend dat de heer en mevr. Bakker wel te verstaan de c.h. afge vaardigde en zijn v.d. naamgenoote het eens waren over het feit, dat de hooge re tributies, welke de be drijven in verband met de Warenwet voor de warenkeuringen moe ten betalen, reden tot klagen bieden, en dat Mr. v. D ij k (a.r.) de splitsing van de af dee ling Volksgezondheid en Volkshuisvesting betreurde. Minister Slingenberg stelde vast, dat de gezondheidstoestand van ons volk in het al gemeen zeer goed is, al erkende hij tevens, dat groote gezinnen van werkloozen tengevolge van den nood niet die krachtige voeding ge nieten, die men hun gaarne zou toewenschen. Een onderzoek hiernaar is thans gaande. In- tusschen, er zijn geen aanwijsbare verschijn selen van ondervoeding. Mr. Slingenberg zette verder uiteen, dat een Directeur-Generaal van de volksgezondheid in verband met de wetgeving aan het depar tement niet gemist kan worden, terwijl hij in de kringen van de medici, van de wetenschap, den Minister moet vertegenwoordigen. Aan de kwestie van de hooge restituties door kleinbedrijven met 't oog op de toepassing van de Warenwet op te brengen, zal de Mi nister aandacht wijden. De afdeeling Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering gaf Mr. Slingenberg ge legenheid zijn groote bewondering te uiten voor wat de arbeidersorganisaties op het ge bied der werkloosheidsverzekering hebben ge presteerd. Van Mr. Westerman's (nation.) weer eens gevoerde philippica tegen den dwang der vakvereenigingen begreep hij niets en hij merkte op, dat die afgevaardigde als hij voor de hem politiek nastaande arbeiders een werk- loozenkas zou willen oprichten, precies de zelfde rechten zou krijgen als de vakvereeni- gingsbesturen, maar zich dan ook genoodzaakt zou zien dezelfde maatregelen te treffen als die besturen! Buitenlandsche arbeidskrachten mogen, ook volgens den Minister, alleen dan de plaatsen van Nederlanders innemen als het onvermijdelijk is. Maar men moet tevens re kening houden met de mogelijkheid van re presailles in het buitenland tegen daar werk zame Nederlanders, welke laatste in verhou ding heel wat talrijker zijn dan de buiten landers, die hier werken. Wat het amuse mentsbedrijf aangaat kan de Minister er op wijzen, dat er thans 300 Nederlanders meer wetkzaam zijn dan 2 jaar geleden. De opleiding van jeugdige werkloozen tot vakbekwaamheid, die, die mevr. de Vries- B ruins (s.-d.) met name wat de opleiding tot dienstboden betreft naar „Onderwijs" overgebracht wilde zien, moest bij Sociale Zaken blijven: zij mocht geen doublure van het gewone nijverheidsonderwijs worden. VOORBEREIDINGSCOMMISSIE INTERNA TIONAAL WEGENCONGRES 1938. Bij Kon. Besluit is ingesteld een commissie van voorbereiding van het in 1938 in Neder land te houden achtste internationale we gencongres en zijn in die commissie benoemd tot lid, tevens voorzitter ir. W. G. C. Gelinck, inspecteur-generaal titulair van den rijkswa terstaat, lid voor Nederland van de permanen te internationale vereeniging voor wegen congressen, te Haarlem, tot lid, tevens plaats vervangend voorzitter, dr. ir. L. R. Wentholt, hoofdingenieur- directeur van den Rijkswa terstaat, lid voor Nederland van de perma nente internationale vereeniging voor wegen congressen te 's-Gravenhage, en tot leden jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur directeur van den Provincialen Waterstaat in Noord-Holland, te Haarlem, L. C. A. van de Kasteele, gep. generaal-majoor der genie van het Kon. Ned.-Indische leger te 's-Graven hage, ir. W. W. E. von Hemert, ingenieur van den Rijkswaterstaat in bij zonderen dienst, te 's-Gravenhage, en ir. G. D. C. André de la Porte, ingenieur van den Rijkswaterstaat, te Hoorn. Hierna volgde „Werkverschaffing en Steun verlening", waarvoor zich meer dan 15 sprekers hadden aangemeld, die zooveel tijd in beslag namen, dat Mr. Slingenberg pas midden in den nacht hierover aan het woord kon komen. Te midden van veel cri- tische opmerkingen over de steunregeling en het beleid i.z. den huurbijslag hoorden we tenminste ook eens klanken van lof. Zoo uit den mond van den heer Kupers (s.-d.), die vond, dat er voortreffelijk werk gedaan wordt voor de bestrijding van de werkloos heid onder de jeugd, in welk verband hij zeer veel goeds zeide over de vakcursussen, terwijl Mr. Schwartz (a.-r.) het boek van Mr. v. Balen over „Het werkende land" ten zeerste prees. De revol. soc. Sneevliet liet echter niet lang op zich wachten om met veel welsprekendheid, voor een bijkans leege zaal, lijnrecht in te gaan tegen de lof tuitingen van den heer Kupers. Als we nog vermeld hebben, dat Dr. Vos (lib.) er op wees, hoe zelfs bij de meest gun stige opleving van de conjunctuur er toch zeker 15 pet. van de nu ingeschreven werk loozen niet meer als volwaardige arbeids krachten zal kunnen worden beschouwd, zoo dat de Regeering ook daarvoor blijvende maatregelen zal moeten beramen, laten we het er bij. Een paar uur voor zonsopgang brak eindelijk het gelukkige oogenblik aan, waarop de begrootingsarbeid dit jaar weer tot het verleden behoorde. E. v. R. Inlanders met revolvers bedreigd. DEN PASSAR; Bali), 21 December (Aneta) Twee Europeesche passagiers van een, naar Bali varende, prauw dwongen Zaterdagavond op de reede van Koeboe, een eenzaam dorpje op de oostkust van Bali, onder bedreiging met een geweer en twee -evolvers de bemanning van die prauw zich over te geven en de prauw te verlaten. De Europeanen voeren daarna in Oostelijke richting weg. De prauw was geladen met vaten solar-olie en veel stukgoederen. De resident van Bali bracht telegrafisch den marine-commandant van de roof op de hoogte. De resident verzocht hult). Hierop gaf de marine-commandant opdracht aan den kruiser „Java" op de reede van Banjoewangi liggend, om deze zeeroovers spoedig te ach tervolgen. De nationaliteit van de roovers is onbekend. DE HEER J. DOITWES 70 JAAR. AMSTERDAM, 21 December. De heer J. Douwes, oud-wethouder en voorzitter van de burgerlijke instelling voor maatschappelij- ken steun, heeft gister den 70-jarigen leeftijd bereikt. In den huiselijken kring is gister door den heer Douwes de dag gevierd. Hij had echter de persoonlijke gelukwenschen in ontvangst te nemen van den burgemeester dr. W. de Vlugt en de wethouders Mr G. Kropman, en F. van Meurs. Hedenmorgen was er gelegenheid den 70- jarige in het American Hotel meer in het openbaar geluk te wenschen. Van die gele genheid is door zeer velen gebruik gemaakt. BIJ EEN RUZIE DEN NEUS AFGEBETEN. ROTTERDAM, 21 December. De 34-jarige J. L K., geboren te Rozenberg, thans gedeti neerd, stond heden voor de rechtbank te recht, wegens mishandeling met voorbe dachten rade. Verd. had op 29 September van dit jaar op de Kruiskade te Rotterdam een woordenwisseling met mej. Crammaert. Tij dens deze ruzie heeft hij de vrouw den neus afgebeten. Het O. M. achtte het ten laste gelegde be wezen en eisehte drie jaar gevangenisstraf. Mr. J. Rombach, vroeg vrijspraak. Uitspraak 4 Januari. Voortaan zullen zij ook op de korte lijnen te werk worden gesteld. Bij de staking van de K. L. M.-diensten ge durende den winter op de lange trajecten als AmsterdamStockholm, Amsterdam—Mi laan en AmsterdamBoedapest zijn de stewar dessen der K. L. M., die in de vliegtuigen op deze routes werkzaam waren, tijdens de win termaanden overgeplaatst in de vliegtuigen op de kortere trajecten als die naar Londen. Parijs, Berlijn, enz. De charmante lucht-gastvrouwen worden echter ook op deze kortere trajecten door het vliegend publiek zoodanig gewaardeerd, dat de K. L. M. er noode toe zou kunnen overgaan, bij de heropening der eerstgenoemde lucht lijnen in het komende voorjaar, de stewardes sen op de kortere trajecten weer uit den dienst te nemen. Het is gebleken dat ook op de korte vluchten naar de nabijgelegen Europeesche hoofdsteken het publiek de hulp, de inlichtin gen, de practische wenken en de charmante gastvrijheid der jongedames niet gaarne meer zou willen missen. Slechts in Amerika hebben sommige maatschappijen in al hun vliegtui gen jongedames, die als „air-hostess" een zelfde functie vervullen als de stewardessen der K. L. M., doch in Europa heeft slechts Zwitserland het Nederlandsche voorbeeld met enkele stewardessen nagevolgd. Teneinde nu in het komende voorjaar op alle Europeesche lijnen over stewardessen te kunnen beschikken, heeft de K. L. M. besloten het corps stewardessen uit te breiden, zoodat men in het voorjaar over een twintigtal zal kunnen beschikken. In het begin van Februari, als de sollicitatie zal zijn gesloten en de selectie is geschied, zal de derde opleidingscursus beginnen, die onge veer een maand duurt en gevolgd wordt door een practische opleidingsperiode aan boord van de vliegtuigen. Zoo men weet komen voor deze functie slechts in aanmerking jongedames die een Gymnasium of H. B S hebben doorloopen of een daarmee gelijkstaande opleiding hebben i gehad. Bedrag van duizenden zou ermee gemoeid zijn. Het parket uit Roermand heeft op een no tariskantoor te Gemert een onderzoek inge steld in verband met geruchten, dat ernstige malversaties op dit kantoor zouden zijn voor gekomen. Er zou een tekort zijn van .vele dui zenden guldens, waarbij zelfs een bedrag van 60 mille wordt genoemd. De notaris heeft zich zelf bij de Justitie gemeld en is te Roermond ingesloten. De schulden bedragen ongeveer 70.000, waartegen staat een actief aan contanten, hy potheken en vorderingen van ongeveer 8000. Men betale terstond Reeds meermalen werd er de aandacht op gevestigd, dat niet-vrijwillige betaling van tuchtrechtelijke boeten tot hooge extra-kos ten voor den betrokkene leidt, Ook thans wordt wederom van bevoegde zijde mededee- ling gedaan van een geval, waarin een zeer geringe boete door de invordering langs ge rechtelijken weg, uiteindelijk met ruim zestig malen het bedrag aan kosten verhoogd is ge worden. Betrokkenen mogen daarom nogmaals in hun eigen belang worden aangeraden, de hun opgelegde tuchtrechtelijke boeten onmid dellijk te voldoen. VERVROEGDE AANNEMING VAN MARINE VLIEGERS Bij de Koninklijke Marine kunnen op het oogenblik, eenigszins vroeger dan gebruikelijk is, sollicitaties worden aangenomen voor de opleiding tot officier- en onderofficier-vlieger, leeftijd 19 tot 24 jaar. Inlichtingen zijn te ver krijgen aan het Departement van Defensie, 3e afdeeling A. De aanmelding voor de officiers opleiding moet geschieden voor 1 Februari, die voor de onderofficiersopleiding voor 8 Fe bruari a.s. De Koninklijke Hollandsche Lloyd houdt op 9 Januari a.s. een buiten gewone algemeene vergadering van aandeelhouders, waarop de volgende voorstellen behandeld zullen wor den: 1. Machtiging aan de directie om aan de surséance-crediteuren der vennootschap en accoord aan te bie den en tevens machtiging om daar in zoodanige wijzigingen aan te brengen, als bij de behandeling van het accoord alsnog wenschelijk mochten blijken. De voordeelen van dit accoord voor de surséance-crediteuren liggen in de toezegging van de maatschappij ter behartiging van de Nationale Scheepvaartbelangen N.V. (Benas) eenerzijds en in dew mogelijkheid van niet geforceerde liquidatie der activa anderzijds. Voor de vennootschap ligt het voor deel van het accoord hierin, dat na de vereffening der activa op de in het accoord omschreven wijze en na bevrediging der preferente crediteu ren de ontbinding der vennootschap op de meest eenvoudige wijze kan plaats vinden. 2. Besluit tot ontbinding der ven nootschap met ingang van den dag, waarop de rekening en verantwoor ding van de vereffenaars zal zijn goedgekeurd. De belooning voor de liquidateuren wordt bepaald op nihil. POGING TOT MOORD Voor de Rotterdamsehe rechtbank heeft Maandag terechtgestaan wegens poging tot moord, bedreiging, mishandeling en verzet tegen de politie, de 29-jauge zwervende mars kramer J. V. v. d. L., geboren te Leiden, Ver dachte had op 5 October van dit jaar met zijn kramerij de scheersalon van den heer Schalkwijk te Waddinxveen betreden om iets te verkoopen. De kapper wilde niets van za ken doen weten Verd. wierp toen zijn trom mel met snuisterijen door een ruit en ging den kapper met een mes te lijf. De bur gemeester van Waddinxveen, de heer Troost, die zich op dat moment in de scheersalon bevond, was op het hulpgeroep van den kap per komen toesnellen, waarop verd., toen de burgemeester zich bekend maakte, dezen een hevigen slag in het gelaat toediende. Bij zijn arrestatie door veldwachters had verd. te genstand geboden. Het rapport betreffende verdachte luidde niet gunstig. Het O. M. achtte het ten laste gelegde be wezen en eisehte een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. In verband met het huwelijk van Prinses Juliana. BBehalve de hertog van Kent zullen ook de graaf van Athlone en zijn gemalin prinses Alice, naar Reuter ons uit Londen meldt, bij het huwelijk van Prinses Juliana tegen woordig zijn. De hertog van Kent is door ziin echtgenoote verwant met, wiilen Prins Hendrik. De zuster van Prins Hendrik, hertosin Maria Pavlovna van Meckenburg was getrouwd met groot hertog Wladimir van Rusland. Hun dochter grootvorstin Helena van Rusland trouwde Prins Nicolaas van Griekenland. Deze waren -te ouders van Prinses Marina, de °chtgenoote n den T-ertéc van Kent. Prins Hendrik was dus een oud-oom vai Prinses Marina. Liberaal-socialisme, een spel van woorden. HAARLEM Dinsdag. Voor de afdeeling Haarlem van den bond van Jonge Liberalen hield gisteravond mr. J A. H. Coops een lezing over „Liberaal-socia lisme, een spel met woorden." De waarnemend voorzitter, de heer D Wieringa opende dezen avond met een korte inleiding, waarin hij in het kort uiteenzette, wat het liberaal-socialisme eigenlijk wil. Dit is een nieuwe beweging, die uitgaat van de liberale grondbeginselen, doch keert zich te gen het huidige kapitalistische stelsel. Daarna was het woord aan den heer J. A. H. Coops, uit Apeldoorn, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De term liberaal-socialisme, aldus deze spr. is eigenlijk een contradictio in terminis. Liberalisme en socialisme zijn twee uitersten, en de naam is voor spr. een raadsel. Van het liberalisme, dat gepredikt wordt, is wel iets te vinden, doch van het socialisme in het geheel niets Het socialisme, meent spr., wil de productie middelen, waaronder het grondbezit, in han den van de gemeenschap brengen. Doch het liberaal-socialisme wil juist integendeel het kleingrondbezit propageeren, wat zeker geen socialisme is In Nederland bestaat het groot-grondbe- zit, uitgezonderd de enkele groote stukken heideterrein die economisch van geenerlei belang zijn, in feite niet. Hier en daar in den Gelderschen en Over- ijselschen Achterhoek bestaat eenig groot grondbezit, doch hier bestaan zeer lage pach ten, heerschen patriarchale verhoudingen en is van land woeker geen sprake. Bovendien, en spr. illustreert dit met een voorbeeld, hoe ven pachters volstrekt geen economisch na deel te zijn. De Pachtwet, welke onlangs in de Tweede Kamer werd behandeld, wordt niet alleen door de Libera-le staatspartij afgekeurd, doch, en volgens spr., op dezelfde gronden, ook door de liberaal-socialisten. Door deze wet zou een verstarring ontstaan, die volgens spr. onge- wenscht is De liberaal-socialisten maken niet precies duidelijk, hoe zij de misstanden, welke vol gens hen bestaan, uit den weg willen ruimen Een van hun wenschen is, dat de belastingen op het grondbezit zoo hoog worden gemaakt, dat het aanbod zal stijgen, en het groot grondbezit zal afnemen. Doch niet alleen dat dit naar spreker's meening „een economische ketterij" is, doch bovendien bestaat deze toe stand ten deele reeds. Tenslotte meent spr., dat de liberaal-so cialisten den boerenstand te idealistisch en poëtisch zien, en bovendien het niet-agra rische deel van de bevolking teveel op den achtergrond dringen. Dit is volgens hem in Nederland zeker uit den booze, omdat ons land zeker niet overwegend agrarisch is. Spr hoopt van harte dat er een tijd zal komen dat de waanzin der autarkie voorbij zal zijn. en wij onze agrarische producten op normale wijze aan den man kunnen brengen, Dit acht hij de eenig juiste oplossing. Na de pauze was er gelegenheid tot ge- dachtenwisseling, waarvan door enkele voorstanders van het liberaal-socialisme ge bruik werd gemaakt, en wat aanleiding gaf tot een levendig en soms stormachtig debat VASTE COMMISSIE VOOR ECONOMISCHE VOORLICHTING. Bij beschikking van den minister van Han del zijn benoemd tot leden van de vaste com missie van den economischen raad voor de economische voorlichting: dr. E. Heldring te Amsterdam, mr. R. A. M. H. Gielen te Maas tricht, J. A. L. van der Lande te Deventer, W. A. Engelbrecht te Rotterdam, G. H. Crone te Amsterdam en Mr. K. P. van der Mandele te Rotterdam. Voor het tijdvak van 15 December 1936 tot en met 25 November 1937 is bij deze beschik king dr. E. Heldring benoemd tot voorzitter van deze commissie. BURGEMEESTER BENOEMD TOT RIDDER IN DE ORANJE-NASSAU-ORDE. De burgemeester van Westdongeradeel, de heer J. L. Oosterhoff, heeft Maandag in den raad afscheid genomen en zijn functie neer gelegd. Bij deze gelegenheid is de scheidende bur gemeester benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Med.) De Nederlandsche regeering heeft naar reeds gemeld besloten om de Nederlandsche schooljeugd ter herinnering aan de Prinselijke echtverbintenis van 7 Januari een rijmprent ten geschenke te geven. De tekst van Dr. P. C. Boutens herplaatsen wij, in verband met een storende correctiefout, in haar geheel hier onder. Keek niet door 't volle zomergroen de gele pij al van den herfst, I waar straks het schoone jaar in sterft?...* daar viel weer, buiten elk seizoen, een nieuwe lente op Hollands erf. De dagen keerden licht van lust, de nachten, van belofte zwoel, mijn hart, door 't blinde bloed ontrust, als in een doolhof op gevoel tastte naar ongeweten doel Daar zag het midden in den hof uw oogen. waar verlangen sliep, zich openen tot bloemen diep, daar vond mijn hart zijn zingens stof, daar rees het stomme bloed en riep: „Dat hebt gij goed en vroom gedaan, want die vertrouwen haasten niet, en diep in 't hart uws volk verstaan het bloed dat kruipt, waar 't niet kan gaan, totdat het breekt in lucht en lied: „Dezelfde grond, hetzelfde veld, waar ons gemeene dooden zijn in hun verheerlijking besteld, oefent aan u zijn zoet geweld van levens Mei en hoogfestijn. „Hoe rijker gij beminnen moet, te minder schieten wij te kort. Een wedstrijd zal het zijn voorgoed in liefdes eerlijke' overvloed, die door geen deelen minder wordt. „Al wat van u hoort lijven we in met u bij Hollands huisgezin, nu in u zelf verweezlijkt werd de zoete zekerheid van 't hart: daar is geen Meimaand zonder min Ujtgaven ten laste van het bijzonder uitvoer recht moeten gefinancierd worden. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot instelling van een rubberfonds, een fonds, waarin de opbrengst van het bij zonder uitvoerrecht op de bevolkingsrubber in Ned.-Indië (zoolang dit nog zal gelden) zal worden gestort en waarin later een be drag zal worden gestort ten laste van de In dische begrooting, waarin de tot dusver ge accumuleerde overschotten van dit invoer recht zijn gereserveerd. Uit dit fonds zullen de gelden beschikbaar worden gesteld voor de doeleinden, waarvoor tot dusver de op brengst van het bijzondere invoerrecht al was bestemd. Dit zijn volgens de memorie van toelich ting de kosten, verbonden aan de toepas sing van de betreffende ordonnantie, een bijdrage ter tegemoetkoming in de kosten, voortvloeiend uit den internationalen arbeid ter bevordering van de toepassing en het verbruik van rubber en latex en de kosten, verbonden aan maatregelen tot bijzonderen steun aan of tot verlichting van lasten van de bevolking in de bevolkingsrubber produ- ceerende streken van Ned.-Indië. Wielrijder overreden en gedood. Maandagavond omstreeks half zes reed een 25-jarigen man, die in de Arntzeniusstraat te Amsterdam woonde, op de fiets door de Sarphatistraat, ter hoogte van de Oranje- Nassau-kazerne in de richting Muiderpoort aldaar; achter hem reed een vrachtauto. Plotseling is de wielrijder komen te vallen en onder de wielen van de auto geraakt. De man was op slag dood. Het is niet duidelijk hoe de man is komen te vallen. Men dacht aanvankelijk dat hij geslipt zou zijn, doch daar hij wel eens aan toevallen leed, ligt mogelijk in deze om standigheid de oorzaak van het ongeluk, v 1. B&kk.r (ChrUI.I Mevr. mr. B, Bakker Nort (V.DJ

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7