Positie bloembollenbedrijf optimistischer beoordeeld. .WEERBERICHT v.s.v. Wat zal het resultaat zijn der hearings in Washington Vergadering Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Het programma voor de a.s. Feestdagen. ExcelsiorXerxes uitgesteld. HaarlemDe Kennemers gaat door. E. D. O.Spartaan. Junioren-tournooi op het R. C. H.-terrein. Wedstrijden van H. F. C. Stormvogels. IJMUIDEN HOCKEY. BEVERWIJK HEEMSKERK CRICKET IN AUSTRALIë. Engeland wint de 2de test match met innings en 22 runs. HAARLEM Maandag. Heden, begon in het Krelagehuis te 11 irar de algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Aan de openingsrede van den voorzitter, dr. A. J. V e r h a g e, is het volgende ont leend: Spr. begon met het herdenken van de sedert de vorige bijeenkomst overleden leden der vereeniging, wijlen de heeren R. Veld- huyzen van Zanten, J. Pijnacker, C. Ludwig, C. Warmenhoven, A. H. Vreugdenhil, R. H. Beerhorst Jr. en A. Koper. Vervolgens herinnerde dr. Verhage aan den ondertrouw van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Zooals bekend heeft het Centraal Bloembollen Comité, namens het geheele vak, aan het vorstelijk bruidspaar een bloem bollenbeplanting voor het Paleis te Soestdijk aangeboden. Thans werd op voorstel van den voorzitter het volgend telegram aan het Prinselijk paar verzonden: „De Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, in algemeene vergadering bijeen, wil uiting geven aan de vreugde, die zij in deze blijde bruidsdagen voelt en haar aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis betuigen". Zij, die voor onze volksgemeenschap be langrijke nadeelen van de devaluatie vrees den, zoo vervolgde spr., hebben tot dusverre hun vrees gelukkig niet bewerkelijkt gezien. Voor de exportbedrijven heeft deze nieuwe monetaire politiek de opluchting gegeven, die er van verwacht werd. Een opluchting, die velen een last van de schouders heeft ge nomen. Dientengevolge wordt ook de positie van het bloembollenbedrijf optimistischer toeoor deeld en, naar ik meen, met recht. Ons vak is practisch geheel en al afhankelijk van den export, en het is volkomen begrijpelijk, dat men de toekomst weer met een geruster hart tegemoet gaat. Toen bekend geworden was, dat de Regeering het stelsel der minimum prijzen zou handhaven een maatregel die door onze vereeniging bestreden is aan de hand. van de uitspraak der in Juni ge houden algemeene vergadering, waarin alle richtingen in ons vak hun stem hebben doen gelden wierp zich de vraag op, of de mi nimumprijzen in bultenlandsch geld verlaagd moesten worden dan wel gelijk moesten wor den gehouden. Een beslissing in den laatsten geest is genomen, omdat van een prijsver laging geen overeenkomstige afzetvergroo ting werd verwacht en omdat men meende maatregelen van het buitenland op deze wijze zooveel mogelijk te kunnen voorko men. De devaluatie van den gulden is voor ons vak op een gunstig tijdstip gekomen, om dat het overgroote deel der verzendingen had plaats gehad. Nu de prijzen verhoogd zijn, verwacht men voor het volgend jaar ook betere uitkomsten voor het kweekersbedrijf, wat overigens ook dringend noodig is. Hoezeer ik dus de betere toekomstverwach tingen deel, toch zou ik willen waarschuwen tegen een overdreven optimisme. De mensch !s te vlug geneigd om de duisternis donker der te zien, dan deze is, vooral als men uit het licht komt, maar ook. om het licht heller te vinden, dan het in werkelijkheid is, vooral als men uit de duisternis komt. Laat men in ons vak hiervoor toch oppassen. De verhoogde prijzen, die nu een gevolg zullen worden van de devaluatie van den gulden, moeten nog gemaakt worden en zul len eerst in Mei 1938 direct in de zakken der kweekers komen. In dien tusschen tijd kan ook op monetair gebied nog veel gebeuren; op dit oogenblik kan nog niemand dit bekij ken. Zoolang er geen vaste verhouding is tusschen de wereldvaluta's den dollar, het pond sterling en daaraan hangende valu ta's weet men niet, wat ons op dit terrein nog te wachten staat. De politieke wereld situatie is bovendien nog onzeker, en niet te voorspellen valt, welke verrassingen ook daar in nog verscholen liggen. Hetzelfde geldt voor den economischen oorlog, die de laatste ja ren helaas gevoerd wordt. Alle mogelijke moeite wordt aangewend om onze uitvoer- tmogelijkheid te behouden en te vergrooten. Ik behoef als voorbeeld slechts te wijzen op de groote opofferingen, die het bloembollen vak zich heeft moeten getroosten om den export van ons artikel naar Denemarken nog eenigszins in stand te houden. Tot nu toe hebben deze pogingen wanneer we onzen uitvoer vergelijken met die van andere pro ducten in betrekkelijke mate een succes opg#everd. Maar desondanks ondervindt ook de uitvoer van ons artikel belangrijke bemoeilijkingen, en niet te zeggen is, of in de toekomst niet andere belemmeringen ons deel zullen zijn. Ik breng dit alles niet naar voren, om den gang van zaken pessimistisch te foeoordeelen. Integendeel, ik voel me ook optimistischer gestemd. Maar ik wil slechts waarschuwen tegen te hoog gespannen verwachtingen, die ik in sommige kringen van ons vak meen waar te nemen. Wanneer ik me optimistischer voel, wil dat alleen zeggen, dat naar mijn meening de toestand wat gunstiger beoordeeld moet wor den dan in de afgeloopen zeer moeilijke ja ren. Wanneer ik over mogelijke bemoeilijkin gen van ons product in de toekomst spreek, gaan onwillekeurig mijn gedachten uit naar de vorige week in Amerika gehouden hearing, waar ons vak vertegenwoordigd was door een u allen bekend driemanschap, dat met opoffering van eigen belangen en eigen ver langens ons vak daar dient. Narcisseninvoer in Amerika. Na de opheffing van het Amerikaansche embargo op narcissen, die ons zooveel reden tot vreugde heeft, gegeven, werden we on aangenaam verrast met de plannen voor warmwaterbehandeling bij invoer, waardoor deze zeer bemoeilijkt zou worden. Daar wij overtuigd zijn van de gezondheid der Neder- landsche narcissencultuur werd deze maat regel hier te lande als een overbodige voor zorgsmaatregel beschouwd. Toen kwam plotseling de verrassende me- dedeeling, dat op 15 en 16 December in Washington hearings" zouden worden gehou den met betrekking tot de bestrijding van het aaltjesziek, niet alleen in narcissen, maar ook in andere bolgewassen. Hieronder wer den zelfs tulpen genoemd, waarin hier te lande nimmer aaltjes worden aangetroffen. Het resultaat van deze hearings is heden nog niet bekend. Al het moge lijke is in het werk gesteld om de be langen van ons vak ook in deze kwestie te behartigenafgewacht moet worden, wat hiervan de resul taten zullen zijn. Ik wil de hoop uit spreken, dat men in Amerika zal in zien, dat de besproken voorzorgs maatregel, die onzen export zeer veel nadeel zou doen, om phyto-sani- taire redenen inderdaad niet noodig is, en dat men dus niet zal overgaan tot warmwaterbehandeling bij in voer. Ook de onderlinge handel in het binnen land heeft nog steeds onze aandacht noodig. Een goede regeling van dezen onderlingen handel is steeds een der belangrijkste doel stellingen onzer vereeniging geweest. Omdat de omstandigheden zich vaak zeer snel wij zigen, zijn in het Handelsreglement, dat hiervoor zeer belangrijk is, in den loop der tijden vele en velerlei wijzigingen gekomen Bij de laatste herziening in 1934 zijn maat regelen ge-troffen, die ten doel hadden een ongemotiveerd overdragen van risico's die de exporteurs behoorten te dragen, op de kweekers tegen te gaan. De practijk heeft geleerd, dat de toen hiervoor getroffen maatregelen weinig hebben uitgewerkt, en dat het euvel, dat men wilde ondervangen, is blijven voortbestaan, ook al worden nu de gewraakte clausules op de voorzijde van het koopbriefje gedrukt. Het hoofdbestuur heeft dit, nu met de laatste herziening eenige jaren practijk is opgedaan, nader overwogen, met als resul taat, dat met medewerking van den Bond van Bloembollen/handelaren en het H-ol- landsch Bloembollenkweekers Genootschap een commissie is ingesteld, die de opdracht heeft rapport uit te brengen over de moge lijkheid van zoodanige wijzigingen, dat de bovengenoemde, minder gewenschte toestan den uit wen weg worden geruimd. Over het rapport dezer commissie, die nog slechts kort geleden haar werkzaamheden is begonnen, valt nog niets te zeggen; dit rapport zal naar menschelijke berekening echter binnen zeer afzienbaren tijd worden uitgebracht. De afd. Heemstede stelt voor, een onder deskundige leiding staande economische af deeling bij het bureau der Alg. Vereeniging in te stellen. Het hoofdbestuur ondersteunt dit voorstel. Het voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen. Bij dit in te stellen bureau zullen de leden hulp, inlich tingen en adviezen kunnen verkrijgen in za ken van bedrijfsbeheer en van belastingkun digen en juridischen aard. Beurs-entrée. Hierna is aan de orde het hoofdbestuurs voorstel om met ingang van 1 Januari 1937 de beurs slechts toegankelijk te stellen na betaling van een entree van f 0.2 per dag of f 4 per half jaar. Hierdoor zal de contributie verlaagd kunnen worden. De afd. Sassenheim kon zich met dit voor stel niet vereenigen. De afd. Hillegom achtte het voorstel even eens onsympathiek en verklaarde zich tegen het plan. Ook de afd. Bennebroek bleek een tegenstandster te zijn. Eenige afdeelingen uit West-Friesland juichten het voorstel echter toe, omdat con tributieverlaging er het gevolg van is. De afd. Voorhout kon niet meegaan met het voorstel. De afgevaardigde van de afd. Westland constateerde dat de leden, die in de streek wonen, zich tegen het voorstel verzetten en de leden, die verder wonen, er voorstander van zijn. Dit is logisch. De eerstgenoemden maken het meeste gebruik van de beurs en hebben er dus ook het meeste voordeel van. Daarom achtte spr. een beurs-entrée billijk. De voorzitter verdedigde het hoofdbe stuursvoorstel. Spr. onderstreepte de woor den van de afgevaardigden van de afdeelin gen ten N. van het Noordzeekanaal en van het Westland. Wanneer de financieele toestand verbetert, zal de beurs-entrée verlaagd en wellicht af geschaft worden, aldus Dr. Verhage. Contri butieverlaging zonder beurs-entrée is op dit oogenblik niet mogelijk. Het voorstel van het hoofdbestuur kwam hierop in stemming. Met 118 tegen 113 stemmen werd het aange nomen. Hierna was aan de orde het voorstel van het hoofdbestuur om de statuten te wijzi gen. Het hoofdbestuur heeft de beslissing hierover uitgesteld tot de volgende vergade ring, omdat gebleken is, dat er nog te veel misverstand over de strekking van het voor stel heerscht. Wel werd over het voorstel gediscussieerd. De Alg. Ver. zal blijven bestaan uit afdeelin gen, terwijl daarnaast groepen voor bepaal de producten zullen worden gevormd. Deze groepen zullen werken via de afdeelingen. Veel tegenstand tegen deze reorganisatie kwam van de afd. Bennebroek-Vogelenzang. Men wilde ook het Hollandsch Bloembollen- genootschap en de Ver. van Handelaren in de reorganisatie betrekken. De heer Murk van de afd. Hillegom voerde als lid het woord over de reorganisatievoor stellen. Spr. betreurde het, dat zulk een een zijdig samengestelde commissie de wijzigin gen in de statuten heeft voorbereid. De af- deeling Hillegom juicht reorganisatie toe, maar déze reorganisatie verwerpt zij, want de wijzigingen zijn doeltreffend noch recht vaardig. Spr. motiveerde deze bewering uit voerig. Het voorstel kan nooit geaccepteerd worden. Deze reorganisatie beteekent af braak, zoo zeide hij. Wanneer het H.B. en de Bond van Bloembollenhandelaren niet aangesloten zijn, ontbreekt de zoo gewensch te eenheid. De heer Murk drong aan op een conferentie met alle betrokken organisaties. Nadat nog verschillende sprekers het voor en tegen van de reorganisatie hadden be licht, verdedigde de voorzitter het voorstel met klem. De replieken waren zeer uitvoerig. In de vacature-H. A. van Doorne voor het hoofdbestuur is gekozen de heer P. Vare kamp te 's-Gravenzande met 172 stemmen Op den heer P. C. de Zeeuw te Nieuw-Vennep werden 59 stemmen uitgebracht. In de bestuursvacature-wijlen A. Bergman werd gekozen de heer Jac. de Brabander te Hillegom met 123 stemmen. De reorganisatievoorstellen, waarover des morgens de algemeene beschouwingen zijn gehouden, werden nu artikelsgewijs bespro ken. Het eerst werd behandeld art. 7, dat be paalt, dat leden, die niet direct bij het bloem bollenbedrijf betrokken zijn, niet bij de af deelingen worden ingedeeld. Bij artikel 9, dat de royementen regelt, heeft de afd. Wassenaar een amendement ingediend, strekkende tot royeering van die leden, die in het buitenland cultures hebben De afd. Hillegom vereenigt zich hiermede. De afd. Lisse vraagt, de uitvoervergunnin gen van de firma's, die hun cultures naar het buitenland overgebracht hebben, in te trekken. Ten aanzien van dit laatste zal het hoofdbestuur zich in verbinding stellen met de regeering, aldus verklaarde de voor zitter. Bij art. 18 werd de kwestie van het stem recht uitvoerig besproken. Er wordt een nieuw artikel voorgesteld door het hoofdbestuur, luidende als volgt: „De leden, die kweekers van een zelfde geslacht van bol- of knolgewas zijn en die meer dan 15 Are van het betreffende artikel telen, worden vereenigd tot een groep. Een groep kan rechtspersoonlijkheid hebben. Het erkennen eener groep geschiedt door het hoofdbestuur". De afd. Schoten-Velsen wenscht de grens van 15 Are verlaagd te zien tot 7 Are. De afd. Heemstede wil ook de handelaren in de groepen opgenomen zien. De afd. Hillegom achtte dit heele artikel onrechtvaardig. De afd. Beverwijk wilde de grens op 3 Are gesteld hebben. Zooals wij reeds gemeld heb ben is de beslissing over deze statutenwijzi ging uitgesteld. Punt 9 van de agenda vermeldde het voor stel tot wijziging van het huish. reglement. Aangezien deze wijziging nauw verband houden met de verandering der statuten, wordt ook de beslissing hierover uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij deze wijzi ging is ook de contributieverlaging inbegre pen, die met de stemmen van de afd. Hille gom en Bovenkarspel tegen werd aangeno men. De stemming over de overige artikelen wordt aangehouden. Dan is de begrooting voor 1937 aan de orde. De begrooting sluit met een totaal van f 51.075. Bij de begrooting der uitgaven achtte de afd. Voorhout den nost salarissen te hoog. De afd. Heemstede verzocht bij motie een pensioenregeling vast te stellen voor het ge heele personeel. Tot dusver is alleen de se cretaris-penningmeester pensioen verechtigd Het hoofdbestuur kan met de strekking van deze motie accoord gaan, maar de finan cieele bezwaren ziin op het oogenblik onover komelijk. De voorzitter adviseerde, deze mo tie in te trekken. De begrooting werd vervolgens in haar ge heel goedgekeurd. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. In ons vorig nummer konden we reeds het voornaamste gedeelte van het programma voor de a.s. feestdagen publiceeren. Hieronder volgen de aanvullingen: AFDEELING IV. Eerste klasse: M.V.V.—B.V.V. Juliana—P.S.V. (Zaterdag). AFDEELING V. Eerste klasse: AchillesLeeuwarden. FrieslandG.V.A.V. Be QuickSneek. HoogezandH.S.C. VeendamVelocitas De eerste klas Rotterdamsche plaatselijke I ontmoeting ExcelsiorXerxes, die Zondag 27 I December gespeeld zou worden, is uitgesteld. Nu de roodbroeken De la Mar en Van Gooi in het Zwaluwen-elftal gekozen zijn, dat a.s. Zaterdag op het Ajax-terrein tegen het Am- sterdamsch elftal moet spelen, is er twijfel gerezen of de wedstrijd Haarlem—De Kenne mers voor het kampioenschap van Haarlem wel gespeeld zal worden. Wij vernemen echter, dat De la Mar en Van Gooi voor hun benoe ming hebben bedankt, zoodat bovengenoemde wedstrijd kan doorgaan. E.D.O. speelt a.s. Zondag 27 December op haar terrein in het Noorder Sportpark een competitiewedstrijd tegen Spartaan. De voet balliefhebbers kunnen dus ook op dezen der den Zondag van een wedstrijd genieten, want dat is dan de eenige in Haarlem. A.s. Zaterdag wordt op het terrein van R.C.H. in het Heemsteedsche Sportpark een juniorentournooi om een beker van „De Ar beiderspers" gehouden. Hieraan zullen negen elftallen van verschillende vereenigingen deel nemen. Het begint 's morgens 10 uur. H.F.C. speelt op den eersten Kerstdag in Den Haag een vriendschappelijken wedstrijd j tegen H.V.V.. Op tweeden Kerstdag wordt op het terrein aan de Spanjaardslaan een vriend schappelijke wedstrijd tusschen H.F.C. 2 en R.C.H. 2 gespeeld. Stormvogels zou a.s. Zondag tegen Kan- heirn spelen om het kampioenschap van Haarlem. Dit gaat echter niet door omdat de K. N. V. B. voor Kinheim een competitiewed strijd heeft ingelascht. De beide Kerstdagen gebruiken de Stormvogels om uit te rusten evenals Deze club speelt Zondag 27 December te gen Bloemendaal om het kampioenschap van Haarlem r STRAWBERRIES III—ALKMAAR III (5—4). De nieuwe voorhoede van de thuisclub vol I deed goed. De Jonge maakte na de rust drie I doelpunten. De Mooy en van Nieuwenhuize zorgden voor de beide andere. De Alkmaar- ders speelden een vlotte open partij en wisten van de kansen een goed gebruik te maken. ALKMAAR—STRAWBERRIES I (4—2). Zooals verwacht werd, heeft het sterke Alk maar van een gehavend Aardbeienteam ge- wonnen. De gastheeren verdienden de overwin ning. Het spel der Strawberries was niet slecht, doch het zal toch beter moeten worden, wil len zij een goed figuur in de Promotieklasse blijven slaan. FEESTAVOND RUITERCLUB „VELSERBEEK". Zaterdagavond hield de Ruitercluto „Vel serbeek" haar jaarlijksc-hen winter-feest avond in de Park-Manège te Velsen. Met ge noegen kon worden geconstateerd, dat de prestaties op rijgebied in stijgende lijn zijn Na een openingswoord door den penning meester, Ir. Wiersma, de voorzitter kon wegens een hem overkomen ongeluk niet aanwezig zijn waarin deze van de steeds grootere animo voor de Ruiterclub getuigde, werd begonnen met een Entrée-Manoeuvre, die keurig door drie dames en drie heeren, die betrekkelijk nog in het begin van hun rij- loopbaan zijn, werd uitgevoerd. Hierna volg de een nummer a la Flèche, gereden door mevr. Krijger, en den heer Van Gameren, dat evenals het daarna door laatstgenoemde voorgereden Hoogeschoolpaard „Sang Royal" met een warm applaus werd beloond. Pas- sade, Renvers en Travers, Contra-galop wer den uitstekend uitgevoerd; ruiter en paard vormden een zeer goed geheel. Vóór de pauze volgde nog een kleine- caroussel, gereden door zes dames, waarna als extra-attractie een wedstrijd voor het stalpersoneel werd ingelascht, hetgeen zeer in den smaak viel. Vervolgens een nummer vrijheids-dressuur met „Maruschika" door den heer Van der Wal, hetgeen een aardig show-nummer was. Ofschoon met het paard slechts kort was geoefend, bleek wel duidelijk dat het dier intelligentie heeft en zeer zeker voor ver dere beoefening dezer dressuur vatbaar is. Na een zeer goed voorgesteld „Jeu de Rose", dat menigmaal aan de aanwezigen de noo- dige spanning bezorgde, volgde de „Hongaar- sche Post", gereden door de jeugdige Mej. I. Veening. Dat niet alleen het aardige costuumpje, maar ook het rijden zeer werd geapprecieerd, bleek wel uit de warme toe juichingen. Een correct uitgevoerde galop manoeuvre en een demonstratie hindernis- springen vormden het slot van dezen zeer geslaagden avond, die wegens groote be langstelling Zondagavond nog eens werd herhaald. Het was een uitvoering van groote propagandistische waarde. RIJWIEL- EN ANDERE DIEFSTALLEN. Er vallen weer eenige diefstallen te ver melden waaronder de gebruikelijke rijwiel diefstallen. Een inwoner van Beverwijk die zijn rijwiel tegen een perceel aan de Trompstraat had geplaatst, kwam toen hij twee uur later wil de wegrijden tot de ontdekking dat een an der hem voor geweest was. Dezelfde onaangename ontdekking deed een inwoner van Santpoort, die zijn rijwiel voor het Evangelisatiegebouw aan den Kerk- weg had geplaatst. Het derde slachtoffer was een juffrouw uit Santpoort, die na een bezoek aan een kapster aan den Bloemendaalschen straat weg moest constateeren, dat haar karretje - verdwenen was. Verder heeft een vischrooker in IJmuiden bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige kistjes gerookte visch. AANRIJDING. Zaterdagmiddag had op den hoek van de Bloemstraat en de Koningstraat een aanrij ding plaats tusschen een slagersjongen en een vrachtauto De fiets werd geheel ver nield, terwijl het vleesch op straat terecht kwam. De slagersjongen bekwam eenig letsel. VERWACHTE TRAWLERS. Onderstaande trawlers, de z.g. schelvisch- booten voorzien van een x), bevonden zich Maandagmorgen 7 uur nog op zee. Vertrokken Woensdag 2 December.: 130 (in Frankrijk binnen geweest). Vertrokken Dinsdag 8 December: 195 x). Vertrokken Woensdag 9 December: 96: IJM 116 x). Vertrokken Donderdag 10 December: 29. IJM 46 x(, IJM 15 x)IJM 189 x), 190 x). Vertrokken Vrijdag 11 December: IJM 106; IJM 88; IJM 133; IJM 31 x)IJM 196 x) IJM 82 x)IJM 73 x)IJM 98 x) Vertrokken Zaterdag 12 December: IJM 18 x); IJM 87. Vertrokken Maandag 14 December: IJM 114; IJM 432; IJM 21 x)IJM 19 x); IJM 491 x). Vertrokken Dinsdag 15 December: IJM 42: IJM 159; IJM 177; IJM 64; IJM 39 x)IJM 91; IJM 167 x); IJM 8 x)IJM 112 x)IJM 10 x); IJM 26 x); IJM 48 x)RO 53 x). Vertrokken Woensdag 16 December: IJM 103; IJM 71 x); IJM 118; IJM 44 x)IJM 44); IJM 16 x); IJM 49 x). Vertrokken Donderdag 17 December: IJM 135; IJM 89 x), IJM 95 x)IJM 41; IJM 77x); IJM 147; IJM 86; IJM 85 x)IJM 1!1; IJM 54 x); IJM 179; IJM 1 x); IJM 417 x)IJM 60 x); IJM 58 x)IJM 59 x)IJM 165; RO 15 x); RO 16; RO 46 x). Vertrokken Vrijdag 18 December: IJM 22; IJM 7 x); IJM 117 x). Er bevonden zich Zaterdagavond 77 traw lers op zee. IJM IJM IJM IJM IJM. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, Zuidelijken tot Westelijken wind, nevelig tot zwaar be wolkt, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur. STRAWBERRIES I(Dames)—GOOI III (9—2) De groote overwinning van de thuisclub is vooral te danken aan het zeer goede en pro ductieve voorhoedespel. Mej. Pronk was weer uitstekend op dreef en maakte vijf goals; doch ook de andere voorhoedespeelsters lie ten zich niet onbetuigd. Mej. Van Malsen maakte twee goals en de dames De Mooy en Graper ieder een. Door dit resultaat komen de Strawberries in de tweede ronde. AMUDO—STRAWBERRIES II (Dames) (3—0) NED. HERV. KERK. De heer J. B. Oskamp, candidaat en hulp prediker te IJmuiden Oost, heeft het beroep naar Den Helder aangenomen. JEUGDIGE DIEF AANGEHOUDEN. Op den Wijkerstraatweg is door een surveil- I leerenden agent van politie een 13-jarige jon gen, wonende te Beverwijk, aangehouden, die I zich op verdachte wijze ophield bij een twee- I tal automaten. Bij onderzoek bleek, dat hij in het bezit was van een door hem ontvreemd jongensrijwiel. Hij is overgebracht naar het bureau van I politie te IJmuiden en voor den commissaris geleid. NOG TWEE RIJWIELDIEFSTALLEN. Twee inwoners van IJmuiden hebben aan- De tweede aardbeienploeg bracht het er niet pl'ifte gedaan van diefstal van hun rijwielen, zoo goed van af. De jeugdige thuisclub speelde die zij eenigen tijd onbeheerd hadden laten een enthousiast spel waartegen vooral de staan, resp. in de Reinier Claeszenstraat en halflinie van de gasten niet opgewassen bleek. op het gemeenteterrein aan de Kerkstraat. Met rust was de stand nog blanco, doch na de rust wist Amudo driemaal het net te vinden. STRAWBERRIES II—KRAAIEN (3—2) De voorhoede van de thuisclub was zeer goed op dreef, met Stada en Sluiters als uit blinkers. Doelman De Mooy deed zijn werk naar behooren. De Kraaien speelden verras send, doch technisch veel primitiever. Sluiters maakte twee doelpunten en Eerhart een. Trawlers: Zeeleeuw IJM 29 80 manden f 2460 Reiger IJM 106 60 manden f 2120 Vios IV IJM 96 85 manden f 2140 De Hoop IJM 46 300 manden f 2820 Henriette Jacoba IJM 190 250 manden 2730. Loggers: KW 78 f 1360; KW 86 f 1610, MARKTPRIJZEN van Dinsdag 22 December. Tarbot per K.G. f 1.80f 1.40 Griet per 50 K.G. f 42—f 20 Tongen per K.G. f 1.70f 1.40 Groote schol per 50 K.G. f 20f 17 Middelschol per 50 K.G. f 20—f 17.50 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 26 Kleine schol per 50 K.G. f 22—f 14 Schar per 50 K.G. f 16f 8 Vlet per stuk f 3f 1.30 Kleine poon per 50 K.G. f 7.70f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 46f 42 Middelschelvisc hper 50 K.G. f 41f 29 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 29— 22.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 25f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 94—f 49 Groote gullen per 50 K.G. f 26f 20 Kleine gullen per 50 K.G. f 20—f 8 Wijting per 50 K.G. f 10—f 4.50 Heilbot per K.G. f 1.20—f 0.82 Leng per stuk f 2.50—f 1.83 Beverwijk 21 Dec. 1933. Andijvie per kist f 0.250.35. Koolrapen per zak f 0.75. Wortelen per K.G. f 0.02 1/2. Bieten per K.G. f 0.03. Aardappelen, klei per K.G. f 0.02 1/20.05 1/2 Spruitjes per K.G. f 0.080.14. Boerenkool per bak f 0.100.20. Roode kool per 100 f 35. Savoye kool per 100 f 3.50. Bloemkool per 100 f 611. Uien per K.G. f 0.02V2. Prei per bos f 0.020.05. Sla per kistje f 0.46. Pieterselie per kistje f 0.28. Selderie per kistje f 0.08. Appelen per K.G. f 0.200.34. Peren per K.G. f 0.20. Druiven per K.G. f 0.70. Brusselsch lof f0.140.20. I ALGEMEENE NEDERLANDSCHE GEHEELONTIIOUDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Alg. Neu. Geheelonthoudersbond, zal) Woensdagavond in he lokaal aan den Arendsweg 94 een "rgadering houden ter bespreking van de ichting van een eigen A.N.G.O.B.-gebouw. PERSONALIA. De heer J. H. Kloes, directeur van het Ge meentelijk Electrisch Bedrijf alhier, slaagde te den Haag voor het staatsdiploma, Handels- practijk en Administratie. SYDNEY, 22 Dec. Allen's team heeft ook de 2de testmatoh, te Sydney gespeeld, met sprekende cijfers weten te winnen. De kans dat de „Ashes" door Engeland voor de derde acthereenvol- gende maal uit Australië teruggehaald wor den is belangrijk vergroot. Fingleton en Bradman vervolgden hedenmorgen hun in nings op Voce en Allen bij een stand van 1451. Het had niet geregend en het wicket was dan ook gemakkelijk bespeelbaar. Allen wisselde in het eerste halve uur driemaal zijn aanval en met succes want Sims de slow- bowler, weet met een prachtbal Fingleton's wicket te nemen voor 73. (1622). Mc. Cabe begint met uitsluitend verdedigend spel. Ve rity en Sims bowlen voorrtffelijk en de runs komen dan ook zeer langzaam. Op 186 wordt Australië's hoop den bodem ingeslagen als Varity op Bradman een leg-spinner loslaat die Bradman's mid-stump wegneemt. Brad man clean bowled voor 82. Stand 1863. Mc. Caber en Chipperfield brengen dan de 266 op het bord en bij de lunchpauze zijn er 268 runs voor het verlies van 3 wickets. Allen en Voce beginnen daarna weer met den nieu wen bal. Wanneer er 13 runs aan het totaal toegevoegd zijn mist Chipperfield een scherp rijzenden bal van Voce en hoort zijn off- stump tuimelen. 2214. De zieke Badcock is op zijn wensch naar het veld gehaald en heeft eene ovatie in ontvangst te nemen wanneer hij als 6de man inkomt. Op 226 gaat hij evenwel l.b.w. Allen. Sievers speelt dan een zeer goede innings, sterk aanvallend in Mc. Cabe's stijl, Sims heeft zijn lengte ver loren en wordt door het duo Mc. Cabe-Sie- vers geducht onderhanden genomen. Het on dernemende cricket van deze beide Austra liërs levert de noodige runs op en in een snel tempo wordt de 366 bereikt. De inningsne derlaag schijnt gered wanneer bij de thee pauze de stand 3695 is. Na de thee komt de collapse. Mc. Cabe gaat voor 93 l.b.w. Voce, de beste innings van den dag, Sievers runt zichzelf uit voor 24. De laatste 5 wickets vallen voor slechts 76 runs. De innings sluiut op 324 en Engeland wint de 2de testmatch met innings en 22 runs. Allen toonde, alhiewel hij ook in deze match fortuinlijker was dan Bradman, toch zeer bijzondere kwaliteiten als captain te be zitten. Er was geen enkele aanmerking op zijn leiding te maken. Nu Fleetwood Smith, de Australische googly- bowler. hersteld is en in vorm blijkt te zijn zal hij een welkome versterking van den Australischen aanval in de komende mat ches beteekenen. Door deze overwinning heeft Engeland thans van de 136 gespeelde testmatches tusschen Auustralië en Enge land er 54 gew. 53 verl. en 29 onbeslist zien eindigen. De scores: Engeland 426—6 (gesloten) Australië 80 en 324. 2de innings Australië: O'Brien c Allen b. Hammond Fingleton b. Sims Bradman b. Verity Mc. Cabe l.b.w. b. Voce Chipperfield b. Voce Badcock l.b.w. b Allen Sievers run out Oldfield c. Ames b. Voce O'Reilly b. Hammond Mc. Cormick l.b.w. b. Hammond Ward not out Extra's 17 73 82 93 21 2 24 1 3 0 1 7 324 Voce 3—66 G. O. Allen 1—61. Verity 1- 55 Hammond 3—29. R. W. V. Robins 0—26 Sims 180.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9