BERICHT Prins Bernhard als officier beëedigd. Cort van der Linden School Overeenstemming met Duitschland. Ongedwongen feestvreugde van de hofhouding. Slechts geringe verandering in de loopende verdragen. DONDERDAG 24 DEC. 1936 Chauffeur naast zijn wagen doodgereden. Jeugdig oplichtster gesnapt. DAMES-HOCKEY. DAMMEN. De match SpringerKeiler. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal ahonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Plechtigheid op het Haagsche Malieveld. Kleine klassen (25 leerl. per klas en per leerkracht) v.maf eerste klas: opleiding voor het M.o. eiken dag Fransche les in de hoogste klassen (geen aparte kosten). Inlichtingen: C. KEIZER, Julianakade 50, telefoon 4958. Totale kosten 45.— per jaar; aanmerkelijke reductie bij meerdere leerlingen uit een gezin. Neutrale Schoolver. KANAALSTR. 238a (Adv. Ingez. Med.) 's GRAVEiNHAGE, 23 December. De plech tige eedsaflegging als officier door Z. D. H. Prins Bernhard, heeft hedenochtend op het Malieveld plaats gehad, voorafgegaan door groote garnizoensparade. Het geheel is ge worden tot een militair schouwspel, zooals dat in vele jaren niet in ons land is geschied. Vele duizenden hadden zich langs den weg geschaard, welke de Koninklijke familie van het Paleis naar het Malieveld zou volgen en in de omgeving van het Malieveld was de be langstelling zoo mogelijk nog grooter. Alle onderdeelen der Nederlandsche weer macht waren vertegenwoordigd. De troepen waren reeds gisteren in den loop van den dag in de residentie aangekomen en door de zorgen van den garnizoenscommandant in de verschillende kazernes en kampen onderge bracht. Aan de garnizoensparade werd deelgeno men door een compagnie der koloniale re serve, een afdeeling marinetroepen, samenge- gesteld uit één compagnie mariniers en één compagnie matrozen met de marine-kapel. Voorts geformeerde bataljons uit de regimen ten grenadiers en jagers en het 4e regiment infanterie, en de Koninklijke militaire kapel, het geheel vereenigd tot een regiment, het vaandel en de vaandelwacht van 't regiment genietroepen, deputaties van de luchtvaart- afdeeling en van het corps motordienst standaard en standaardwacht van de Kon. marechaussee, het le en 2e eskadron van het 2e regiment huzaren met den standaard van het 3e half regiment, de trompetten met de pauken van het half regiment, een peloton pantserwagens, een afdeeling veldartillerie, en een aangespannen kanon van het korps rijdende artillerie. De genoodigden. Een breede kring van de hoogste militaire en burgerlijke autoriteiten was tot bijwoning dezer plechtigheid genoodigd. De minister van defensie a.i.. dr. H. Colijn, kwam, verge zeld van zijn beide adjudanten, omstreeks 11 uur op het Malieveld. Toen de minister op het veld verscheen, werden de eere-signalen gegeven, terwijl de troepen het geweer pre senteerden. Voorts waren genoodigd o.a. de minister van buiterilandsche zaken, jhr. de Graeff, de voorzitter van de beide Kamers der Staten- Generaal, de vice-president van den raad van state, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de directeur van het kabinet der Koningin, burgemeester de Monchy, vele burgerlijke en militaire autoriteiten, alsmede de militaire attaché's van buitenlandsche legaties. Voor het paleis. Vanochtend op een vroeg uur hadden zich velen reeds opgesteld in de onmiddellijke om geving van het paleis Noordeinde, om getuige te kunnen zijn van hetgeen zich daar zou af spelen. Om kwart voor 11 kwam een hofauto voor, waarin prins. Bernhard plaats nam. Hij was vergezeld van den ordonnance-officier der Koningin, jhr. van Lawick van Pabst en den reserve eerste-lpi,tenant,, der cavalerie jhr, Ir. W. G. Röell. De prins, die door het aanwezige publiek werd toegejuicht reed naar het gebouw van de Witte Sociëteit in het Haagsche Bosch, waar hij tegen 11 uur aankwam. Hij werd hier ontvangen door den gouver neur der residentie,den commandant van het veldleger, luit.-generaal jhr. W. Röell. en voor de eerste maal zag men den toekomstigen prinsgemaal der Nederlanden in den uniform van het Nederlandsche leger. De prins zag er rijzig en martiaal uit in het veldtenue van ritmeester der huzaren, met lange veldgrijze jas en den hoogen zwarten kolbak. Kort voor 11 uur werden de paarden voor geleid. Snel en behendig steeg prins Bernhard in den stijgbeugel en zette hij zich in het zadel. De andere heeren stegen eveneens te paard, waarna langs de paden van het Haagsche Bosch naar het Malieveld werd gereden. Het vertrek van de Koningin. Precies kwart voor elf kwam aan het paleis een calèche voor, wfcarin H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Aschwin plaats namen. De Koningin was gekleed in een petit gris bontmantel. Ter linkerzijde van haar had de prinses plaatsgenomen, gekleed in lichte roodbruinen bontmantel. Tegenover haar zat prins Aschwin, die een zwarte jas met bont kraag en hoogen hoed droeg. Achter de calèche reden drie open volgrijtui- gen mede. Het voor het paleis aanwezige pu bliek was verrukt. De vorstelijke personen werden bij het ver trek naar het Malieveld enthousiast toege juicht. Evenals rui mdrie maanden geleden het was op den avond van 14 September wa ren duizenden en duizenden hedenochtend naar het Malieveld gestroomd. Om kwart over elf kondigde het gejuich uit de richting van het Haagsche Bosch dat zich snel voortplantte, aan, dat Prins Barn- hard en generaal Roëll in het zich kwamen. Enkele oogeniblikken later verscheen de gouverneur der residentie, die als parade- commandant optrad, op het Malieveld, ver gezeld van den Prins en zijn gevolg. Luide werd Prins Bernhard toegejuicht toen hij met generaal Röell de vaandels, de troepen en de genoodigden begroette. De Prins zat kaarsrecht te paard, vast in den zadel. Na enkele minuten kondigt gejubel uit de verte, ditmaal van de zijde van de Bosch- brug aait, dat H.M. de Koningin in aantocht is. De manschappen en officieren nemen de houding aan, presenteeren de geweren en sabels, de vaandels en standaarden groeten, bij de marine wordt de parademarsch van tamboers en pijpers gespeeld, het eeif-sig- naal weerklinkt en H.M. de Koningin maakt haar entree op het veld. Bij den ingang wordt H.M. verwelkomt door den gouverneur der residentie bij wien Prins Bernhard zich gevoegd heeft. En nadat luit.-generaal Röell zijn rapport heeft uitgebracht en H.M. op ongeveer 25 pas van den rechtervleugel van het carré genaderd is, zet de marinekapel het „Wil helmus in. Dan inspecteert H.M. de troepen. De beëediging. Na enkele commando's wordt het desbe treffende koninklijke besluit eerst door gene raal de Jonge van der Halen, dan door vice- admiraal Kruijs en tenslotte door den luite nant-generaal Jhr. W. Röell in zijn hoedanig- heid van commandant van het veldleger, voorgelezen, terwijl de Koninklijke militaire kapel zacht het „Wilhelmus" speelt. Dan is het plechtige moment, waarop zijne doorluchtige hoogheid de eedsformule voor den commandant van het veldleger voor de drie benoemingen moet afleggen, aangebro ken. Met luider stemme leest de commandant van het veldleger de eedsformule voor. Luitenant ter zee der 1ste klasse, kapitein en ritmeester Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld, zijt gij bereid ten aanhoore van Hare Majesteit de Koningin, in tegenwoordigheid van uwe Koninklijke bruid Prinses Juliana, en ziende op de symbolen van Hare Majesteit in de weermacht vóór u, den eed van trouw aan de koningin, van gehoorzaamheid aan de wetten en onderwerping aan de krijgstucht af te leggen? Dan verzoek ik u de rechterhand te ontblooten en onder het opsteken van de beide voorste vingers dier hand mij met hoorbare stemme na te zeggen: Ik zweer trouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de wetten en onderwerping aan de krijgstucht. Zoo waarlijk helpe mij God almachtig. Duidelijk verstaanbaar over het geheele veld, althans voor hen, die onder den wind stonden, zegt Z.D.H. de woorden na. De prins is thans kapitein en ritmeester bij het Kon. Nederl.-Indische leger, tit., luite nant ter zee der le klasse en kapitein bij de Koninklijke Marine a la suite en kapitein en ritmeester a la suite van de koninklijke land macht. Toespraak van den commandant van het veldleger. Dan volgt de toespraak van den comman dant van het veldleger tot Prins Bernhard. Aan zijn rede ontleenen wij: Ik spreek de zekerheid uit in het bijzon der tegenover u officieren dat deze officier bij zijn intrede in de Koninklijke weermacht de volle militaire kameraadschap zal ontvan gen en als zoodanig in alles met raad en daad zal worden bijgestaan en voor zoover gij van lageren rang zijt, gelast ik u aan alle bevelen, welke zijnerzijds in het belang van den dienst of van de krijgstucht zullen worden gegeven te gehoorzamen en deze stiptelijk uit te voeren. Het is mij een groote vreugde, van H.M. de Koningin de toestemming te hebben mogen erlangen, Uwe Doorluchtige Hoogheid als nieuw beëedigd officier van Hare Majesteits weermacht, enkele gedachten op dezen voor u en voor de weermacht zoo belangrijken dag mede te geven. Voor eiken officier is de aflegging van den eed als zoodanig de belangrijkste in zijn mi litaire leven. Zij heeft voor hem als soldaat zelfs een sacramenteele beteekenis. In uwe benoeming bij de drie hoofddeelen der Koninklijke weermacht heeft Hare Majes teit daarenboven in u zelf gesymboliseerd de eenheid van beteekenis, optreden en kame raadschap van de geheele weermacht van Harer Majesteits 70-millioen en Imperium in de vier werelddeelen gelegen en in de Grond wet nadrukkelijk vastgesteld.. U zijt thans officier van de Koninklijke weermacht, drager van het Koninklijk char ter, steun er van het gezag en vrijheid, de groote goederen van het Néderlandsche volk. In die weermacht zien op ons neer vele eeuwen van roemrijk bestaan. Spreker wees op de groote pijlers van de Nederlandsche krijgstucht: rechtvaardig heid, belangstelling, en vrijheid den almach tige naar eigen geaardheid te dienen, zonder welk een Nederlandsche krijgstucht onbe staanbaar en met welke zij onverbreekbaar verbonden is. Hij besloot met een: Leve de Koningin! Leve Prinses Juliana! Als de gouverneur der residentie is uitge sproken, neemt de generaal zijn plaats voor het défilé in en stelt de prins zich op achter en terzijde van de koningin. Het défilé. Onder commando van den gouverneur der residentie had vervolgens het défilé plaats. Het militaire schouwspel duurde een uur. Vertrek van de Koningin. Te half een verliet de kleine stoet van hof- rijtuigen, in het voorste waarvan de Koningin Prinses Juliana en Prins Aschwin gezeten wa ren, het Malieveld. De wachtende menigte in de omgeving van het Voorhout juichte de vorstelijke personen hartelijk toe, welk ge juich zich langs den geheelen weg (Tour- nooiveld, Lange Vijverberg, Kneuterdijk, Heulstraat, Noordeinde) voortzette. Défilé der troepen voor Prins Bernhard. Voor het Koninklijk paleis aan het Noord einde stond een groote menigte te wachten op den terugkeer van de Koninklijke familie van de parade op het Malieveld en op het défilé der troepen voorbij het paleis. De ge heele ruimte rondom het standbeeld van Willem den Zwijger was vrijgehouden door politie, rijksveldwaeht en marechaussee, met behulp van langs de trottoirs gespannen koorden. Te ruim half een klonk uit de Heulstraat gejuich en reed de motorpolitie het Noord einde op en even later verscheen de door rui ters omgeven caleche, waarin de Koningin en Prinses Juliana naast elkaar gezeten wa ren en tegenover haar Prins Aschwin. Toen de caleche het voorplein van het paleis op zwenkte, wuifden alle drie inzittenden naar een der ramen van den linkerzij vleugel, waarachter men de in donker gekleede fi guur van Prinses Armgard kon waarnemen. Onder gejuich van het publiek, dat zich het wachten gekort had met het zingen va-n va- derlandsche liederen betraden Koningin en Prinses met de dames en heeren van het ge volg het paleis. En opnieuw werd er gewacht, nu op Prins Bernhard en de défileerende troepen. Viel het wachten de menigte niet lang, Prinses Ju liana kon blijkbaar nauwelijks het oogenbli.k verbeiden van de komst van den Prins, watnt eenige malen kwam zij voor het raam van den linkervleugel, van waar zij in de rich ting van de Heulstraat kon zien, kijken of er nog niets in aantocht was. Telkens opnieuw werd zij door het publiek toegejuicht. Te kwart voor een klonk eindelijk in de Heulstraat de muziek van de Koninklijke marinekapel. Deze stelde zich aan het einde van deze straat terzijde van den weg op, en onmiddellijk achter hen kwam een groepje ruiters aahigaloppeeren, Vooraan reed Prins Bernhard naast den gouverneur der residen tie, luit.-generaal RÖell. Een luid hoera steeg uit de menigte op. .Tegenover het paleis, met gezicht erheen .gewend, stelden de ruiters, in de volgorde waarin zij waren gearriveerd, zich links van het ruiterstandbeeld op. Lachend keek Prins Bernhard even naar bo ven en salueerde groetend naar de beide ra men tea- linkerzijde, waarachter nu de Ko ningin en Prinses Juliana met Prinses Arm gard zichtbaar waren, terwijl een der ramen van den rechterzij vleugel was opgeschoven om Prins Aschwin gelegenheid te geven eenige filmopnamen van deze standplaats uit te maken. Maar weldra zat Prins Bern hard weer stram en militair te paard. Want van links kwamen de eerste troepen voor het défilé aangemarcheerd, voorafgegaan door de Kon. Marinekapel, die het Lippe-Det- moldlied speelde. Het was ruim 1 uur toen de laatste troe pen voorbij waren getrokken en prins Bern hard -met de hem begeleidende officieren het paleis binnenging. Nog even wachtte de me nigte, in de hoop dat Prinses en Prins nog op het balcon zouden verschijnen. Toen dit ech ter niet gebeurde verspreidde het publiek zich langzaam, voor zoover dan niet in deze dagen altijd een groot aantal menschen in de na bijheid van het paleis blijft hangen, in af wachting van de dingen, die zullen komen. In het paleis begaven de Prins en de gou verneur der residentie zich naar 's Prinsen kamer, waar het proces-verbaal der beëedi ging werd onderteekend. Ook Prinses Juliana was hierbij tegen woordig. GESCHENK AAN HET VORSTELIJK PAAR VAN DE GEZAMENLIJKE NEDERLANDSCHE BURGEMEESTERS. In een Dinsdag ten stadhuize van Amster dam gehouden vergadering van eereleden en leden van h ri Comité tot aanbieding van een huwelijksge* senk van burgemeesters van Nederlandsche gemeenten aan H.K.H. Prinses Juliana onder leiding van mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, werd met algemeene stemmen besloten, als huwe lijksgeschenk aan te bieden de zilveren can delabres voor de eetzaal van het Paleis te Soestdijk. Deze candelabres zullen voorzien worden van een inscriptie. Niet alleen is van Hare Koninklijke Hopgheid zelve de wensch uitgegaan bovengenoemd geschenk van de Nederlandsche burgemeester te willen aan vaarden, doch tevens is geheel voldaan aan den opzet van het afzonderlijk geschenk der burgemeesters daar de candelabres een onder deel vormen van het nationaal cadeau en daarnaast toch weer als afzonderlijk geschenk van een geheel eigen karakter zijn te beschou wen. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen M.O. Nederlandsche Taal en Letterkunde de heer J. C. Vintges te Haarlem. In autobus en poffertjeskraam. Het is dikwijls bij feestelijke gebeurtenissen het geval, dat zij, die er het meest mee te maken hebben, het minst in de gelegenheid zijn, van verschillende goede kanten ervan te genieten. De leden der hofhouding van de Koningin en van Prinses Juliana behooren tot degenen, die in deze dagen van feestviering en voorberei ding van het prinselijk huwelijk zoo zeer door het voorbereidende werk in beslag worden ge nomen, dat zij nauwelijks tijd hebben, de ver siering en illuminatie van de stad in oogen- schouw te nemen. Waarschijnlijk daardoor ontstond bij eenige leden van de hofhouding zelf het initiatief, een gelegenheid te vinden om gezamenlijk en in gezelschap van echtgenooten en kinderen een rondrit door de stad te maken. Woensdagavond, toen de drukte van den ondertrouw en de beëediging van Prins Bern hard eenigsizins was geluwd, is aan dit plan uitvoering gegeven. Men heeft daarbij gebruik gemaakt van de gelegenheid, die de H.T.M. heeft geschapen voor het publiek, om met extra-bussen, die van het Plein vertrekken, rondritten langs de versierde wijken te maken. Twee van deze bus sen arriveerden Woensdagavond te ruim acht uur bij den hoek van Kneuterdijk en Heul straat. Over de radiator was horizontaal rood- wit-blauw en verticaal oranje en geel-rood vlaggedoek gespannen, en hoewel twee agen ten van de motorpolitie met motor en zijspan aanwezig waren, lette het publiek vrijwel niet op de groep dames en heeren, die zich ver zamelde op het trottoir achter de autobussen. Bijna alle hooge hofdignitarissen waren aan wezig, hofdames, kamerheeren en verschil lende andere hooge functionarissen, waarvan velen met hun dames en kinderen. Tegen half neggn verscheen ook mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van 's-Gravenhage, die door de leden van de hofhouding was uitgenoodigd, als hun gast dezen tocht door zijn feestvie rende gemeente mee te maken. Majoor Phaff, adjudant van de Koningin, die de leiding van de rondrit had, gaf de beide buschauffeurs nog eenige instructies en toen stapten de dames en heeren, die zichtbaar plezier hadden in deze gebeurtenis, in de beide bussen, die met de ongeveer tachtig deel nemers vol waren. Op het Tournooiveld stopten de bussen bij het établissement van den op alle wereldten toonstellingen bekenden Frans Goemans, de oud-Hollandsche poffertjeskraam, die daar tijdelijk, is opgeslagen en met haar geïllumi- neerden oud-Hollandschen gevel een ongewone plaats op den zoo deftigen Voorhout inneemt. Met moeite had de eigenaar, bij wien kort tevoren plaatsen voor een groot gezelschap waren gereserveerd, een kleine twintig tafels vrijgehouden en te kwart over tien stroomden de dames en heeren binnen. Het werd een genoeglijk uurtje van echt oud-Hollandsche vreugde. Een enkele maal eens los van het strenge hof-protocol en toch allen tezamen, wa«t buiten den dienst slechts zelden voorkomt, hadden de leden der hof houding zichtbaar en hoorbaar plezier in het geval, temeer waar het overige publiek er geen idee van had, welk gezelschap de invasie had veroorzaakt en met de jool van de groep on bekenden mee genoot. De aanwezigheid van burgemeester De Monchy, die dadelijk door velen uit het publiek herkend werd, deed de veronderstelling opperen, dat het waarschijn lijk gasten van het gemeentebestuur van bui ten Den Haag zouden zijn. Het was ruim elf uur toen de dames en heeren in groepjes vertrokken en het gezel schap geleidelijk uiteen ging. Over handels- en clearingverdrag. De onderhandelingen, welke sinds eenigen tijd afwisselend in Berlijn en in den Haag gevoerd werden met een Duitsche onderhandelingscommissie, hebben geleid tot overeenstemming over de regeling van het handels- en betalingsverkeer met Duitschland voor het jaar 1937. Op 23 December j.l. werden in den Haag onderteekend een nieuw clearingverdrag en een nieuw handelsverdrag. Het nieuwe clearing verdrag treedt in de plaats van het op 5 December 1934 gesloten verdrag, hetwelk op 31 December 1936 afloopt. Het heeft een looptijd van een jaar en het is in hoofdzaak gelijk aan het bestaande verdrag. In Januari 1937 zullen de oude handels schulden, waarvoor in het thans nog loopende verdrag een aflossings-regeling werd getroffen geheel zijn afgelost. Het dan vrijkomende percentage van de stortingen bij het Neder landsch clearinginstituut op rekening van Duitschland zal in de eerste plaats gebruikt worden om de positie van de Nederlandsch Duitsche clearing, die een in 1935 ontstanen nieuwen achterstand vertoont, te versterken Zoodra de omstandigheden het zullen ver oorloven, zullen beide regeeringen besprekin gen voeren, ten einde na te gaan, of een g deelte van de 14 beschikbaar gesteld kan worden voor de verruiming van den uitvoer van Nederland en van de Nederlandsche over- zeesche gewesten naar Duitschland, Het nieuwe handelsverdrag heeft eveneens een looptijd van een jaar en treedt in de plaats van het op 31 December afloopend verdrag van 23 December 1935. Ook dit verdrag is in hoofdzaak gelijk aan het dezer dagen afloopende handelsverdrag. Eenige wijzigingen, welke aange bracht werden, houden verband met de steeds voor het loopende verdrag aanvaarde grondslagen. De teksten van de nieuwe verdragen zullen na kerstmis worden gepubliceerd. De bij het clearing-verdrag aangewezen regeeringscommissies hebben de betalings contingenten voor het eerste kwartaal 1937 vastgesteld. Vooralsnog bleek het gewenscht te zijn voor de vaststelling van de betalings contingenten dezelfde grondslagen .aan te nemen als golden voor het vierde kwartaal 1936. Terwijl hij een band repareerde. Woensdagavond omstreeks half zeven is op den Rijksstraatweg nabij Waardenburg (Geld.) een doodelijk ongeluk gebeurd. De 32-jarige chauffeur A. v. d. D. uit Vechel, reed met zijn vrachtauto op den straatweg, toen hij plot seling een lekken band kreeg. De bestuurder zette den wagen aan den rechterkant van den weg, teneinde den band te repareeren. Kort nadat hij daarmede was begonnen, naderde uit de richting Utrecht een personenauto," waarvan de bestuurder noch den wagen, noch den chauffeur langs den weg zag staan. Het gevolg was, dat laatstgenoemde door de per sonenauto werd aangereden en vrijwel op slag werd gedood. Het lijk was ernstig verminkt. In de auto, die de aanrijding veroorzaakte, zat naast den chauffeur een dame, die bij de botsing haar pols brak. In den aangereden wagen bevond zich nog een persoon, die er zonder letsel is afgekomen. De auto moest later worden weggesleept. Ook de personenwagen werd ernstig beschadigd. LUCHTPOST VOOR NEDERLANDS'CH-INDIë. In verband met het vertrek van het eerst volgend vliegtuig van den luchtdienst Amster damBandoeng op tweeden Kerstdag moet de correspondentie, om met dit vliegtuig te worden vervoerd, vroeger dan gewoonlijk ter post worden bezorgd. Het verdient aanbeveling deze correspon dentie uiterlijk hedenavond vóór de laatste buslichting te posten. Veertienjarige fantaseerde er maar op los. Deze maand ontving de politie van Hilver sum herhaaldelijk klachten van winkeliers, dat zij waren opgelicht door een meisje. Men kon slechts een vaag signalement van haar geven. Het meisje gaf voor bekende adressen een briefje met bestellingen af en beweerde bij een der klanten in betrekking te zijn. Zij nam steeds enkele van de bestelde artikelen mee. Wanneer echter de winkelier aan het opgegeven adres de waren liet bezorgen, bleek men daar van niets te weten. Doordat de klachten bleven aanhouden, ging de politie er toe over in een circulaire de winkeliers te waarschuwen en een signalement van het meisje te verspreiden. Dinsdagavond is men er na een telefonische waarschuwing in ge slaagd het meisje te arresteeren. Het was de 14-jarige F. S. uit Baarn. Met de arrestatie was echter aan de moeilijkheden geen einde gekomen. Het kind kwam tot driemaal toe met een geheel vlot, leugenachtig en telkens anders luidend verhaal, waardoor de politie van Amsterdam, Soest en Baarn 's nachts aan het werk moest worden gezet om naar de waarheid van de verhalen te informeeren. Zelfs werd een huiszoeking verricht bij een vrouw in Soest, die gearresteerd werd. Het bleek echter, dat zij niets met het meisje had uit te staan. Het kind heeft ook in andere plaatsen tal rijke winkeliers opgelicht. De gestolen goede ren zijn nog niet teruggevonden. Het meisje verklaart ze te hebben weggeworpen, maar de politie hecht aan deze bewering niet veel waarde. MET BEKERPROGRAMMA. Voor de tweede ronde der bekerwedstrijden die op 3 Januari gespeeld wordt, heeft de lo ting het volgende programma opgeleverd: Jannette Walen-beker: Rood-WitHilversum. Amsterdam ILeiden. H. O. C.Amsterdam II. H. H. IJ. C.—H. D. M. Vrijgeloot hebben Kievieten, B.D.H.C. en Gooi. Amsterdam-beker: De Vierde—H. D. M. II. A. M. V. J.—Hudito. Hilversum IIB. D. H. C. III AmersfoortBe Fair II. StrawberriesH. O. C. II. Leiden II— H. H. IJ. C. II. Be Fair IAmersfoort II. S. C. H. IISchaerwelde TogoRood Wit IV. Keiler opnieuw ziek geworden. Bij het secretariaat van den Ned. Dam- bond is een telegram ontvangen van onzen nationalen kampioen R. C. Keiler, waarin hij mededeelt, onieuw ziek te zijn geworden. In verband hiermede is de match Keiler- Springer, welke Zaterdag a.s. (2den Kerst dag) te Haarlem zou gespeeld worden, voor- loopig door het bestuur van den Ned. Dam- bond tot nader te bepalen datum uitgesteld. De reeds gekochte toegangsbiljetten voor deze match blijven geldig voor de te Haarlem te spelen partij. KERSTPROGRAMMA. Kampioenschap van Haarlem. 26 December: HaarlemDe Kennemers, 2 uvae. 27 December: BloemendaalV. S. V, 2 uur. H.V.B.-Beker (3e en 4e klassers). 27 December: SchotenBeverwijk (terrein Beverwijk), 2 a, A. Pepee. EHSHillegom (terrein Hillegom), 2 uur, A. Peters». HalfwegRipperda, 2 uur, H, Sikman Jr. Competitie-programma voor Zondag 27 Dec. 103ft, 1A VI. Vogels—Stormvogels 3, 10 uur, J. A. van Gemerdea. SpaarnestadEDO 3, 10 uw, H. Seholts Hak. WBHaarlem 3a, 10 uur, M. Seubring. 1B Stormvogels 4Haarlem 3, 12 uur, A. H. F. SaeiSss. EDO 4RCH 3, 10 uur, H. Hurkmans, Kinheim 3Zeemeeuwen 2, 2 uur, J. H. Lutffeea. (Zaterdag 26 Dec., 2e Kerstdag). DWO—EDO 5, 10 uur, A. G. Lindhout. 2 A RCH 6—Kennemers 3, 10 uur, L. v. d. Ven. SpaarndamHillinen 2, 10 uur, J. F. Ploeg. Kinheim 5Haarlem 5, 10 uw, H. Seholts. Beverwijk 3—VSV 3, 12 u., F. J. Wallekers. 2B Schoten 3VSV 4, 10 uw, J. H. Martens Jr. Beverwijk 2Brederode, 2 uur, G. F. Bom, (Zaterdag 26 Dec., 2e Kerstdag). Bloemendaal 2RCH 7, 10 uw, H. D. Kist de Ruyter Jr. Spaarnevogels 2Swastika, 10 uw, Th. van Kampen. Kennemers 5Kinheim 4, 10 uw, J. M. P. Giebels. 2C Ripperda 2Hillegom 2, 10 uur, J. Fortgens. THB 2Kennemers 4, 10 uur, J. Weber, RCH 8Kenau, 10 uur, W. Bouwens. 2D Halfweg 2WH, 10 uw, J. Joosten. Bloemendaal 3EDO 6, 10 uw, F. J. Wempe Jr. Haarlem 4Vliegende Vogels 2, 10 uur, J. G. C. Scheffer. Zandvoort 4ETO, 10 uw, J. C. van Tol. 3 A WH 2—VSV 5, 10 uur, A. C. J. Crombeen. 3 B Brederode 2Haarlem 6, 10 uw, F. Hendriks. RCH 9—EDO 8, 10 uur, Th. Portegies. Swastika 2—THB 4, 10 uw, G. H. Wille. 3 C Droste 2—RCH 11, 10 uur, W. F. Kruyff. Haarlem 7Zandvoort 6, 10 uw, F. v. d. Bos. Spaarnevogels 3Halfweg 3, 12 uur, T. Kranenburg. 3D DOADroste 3, 10 uw, J. C. Luiten. Kennemers 8—Schoten 4, 10 uw, F. Keerwolf Jr. Kenau 2Stormvogels 5, 10 u., G. Kerkman. 3 E Hillinen 4Zeemeeuwen 3, 2 u., G. de Raadt. (Zaterdag 26 Dec., 2e Kerstdag). Hillegom 3DIO 3, 10 uur, J. Hafkenscheidt. 3 F Schoten 5Kennemers 6, 10 uw, S. Tulen. DIO 4Ripperda 3, 11.30 uur, J. Kerkman Jr. HFC 6—EHS 4, 10 uw, C. Drayer. 3 G Zandvoort 5DKT, 10 uw, J. H. v. Mechelen. IVO 2Hillegom 4, 10 uw, D. Baas. 3H HFC 8—THB 3, 10 uur, P. G. de Vries. EHS 2HSV, 10 uur, O. J. M. van Waveren. EDO 7WB 3, 10 uw, A. v. d. Wiel. 4 A KemphaanHeemstede 4, 10 uw, A. Kuyper. EHS 6Kennemers 9, 10 uur, K. Bergmann. Spaarnestad 3WB 4, 2 uw, E. van Milligen. EDO 10—Spaarnevogels 4, 10 u., F. H. Seljee. 4B RCH 13Zandvoort 7, 12 uur, G. Winkelaar. Ripperda 4N. Vennep 2, 10 uw, W. Kelder. (Zaterdag 26 Dec., 2e Kerstdag). DSK 3Bloemendaal 5, 10 uur, J. v. Dongen. 4 C Damiaten 2EHS 5, 10 uw, Th. J. de Wilde. Schoten 6Brederode 3, 12 uw, J. Diepgrond. 4 D DIO 5—EDO 9, 11.30 uur, C. J. Scheffer. VI. Vogels 3—Zeemeeuwen 5, 12 uur, N. Pannevls. Junioren-Competitie. A Geen wedstrijden. B RCH c—Zandvoort b, 12 u„ A. G. Peperkoorn. Haarlem b—HFC b, 10 uw, W. H. Korevaar. (Gem. Speelterrein Van Nesstraat) C Kinheim b—EDO b, 10 uur, J. W. J. Nijssen. Stormvogels b—Beverwijk a, 12 u., J. C. Butter RCH d—Bloemendaal b, 10 u„ L. A. A. Gieske. Haarlem c—WB, 10 uw, W. Goulooze. D Haarlem d—Hillegom, 12 u., H. H. Kraneveld. HFC cHillinen, 10 uur, J. Steffens. E WH bRCH g, 10 uw, G. van Dijk. Kennemers c—HFC c, 10 uur, J. N. Cramer, Haarlem eDIO, 12 uw, C. Dekker. i Brederode—HFC d, 2 uur, H, Bakker,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2