Het Geluk ligt in de Sneeuw BEVERWIJK HEEMSKERK Emigratie naar Zuid-Afrika. FEUILLETON De nieuwe bioscoop programma's. Het overzicht van de groentenmarkt DONDERDAG 24 DEC. De Arbeidsbeurs geeft advies. De gemeentelijke Arbeidsbeurs verzoekt ons opneming van het volgende: Zooals bekend is, zijn in de laatste twee jaar een groot aantal personen, in het bijzonder vakarbeiders, naar Zuid-Afrika vertrokken, die in dat land een behoorlijk bestaan hebben ge- vonnen. Het hoogtepunt van deze emigratiebeweging werd in het eerste halfjaar van 1936 bereikt, doch de beweging ls in den laatsten tijd afne mende. De redenen van deze afneming zijn verschillende. In de eerste plaats is de stand van de ar beidsmarkt niet zoodanig, dat een onbeperkt aantal vakarbeiders kan worden opgenomen. Voor de diverse beroepen is dit aantal ver schillend. Het is daarom wel eens noodig ge weest, indien de toevloed van arbeiders in een bepaald beroep buitengewone vormen aan nam, de bemiddeling te beperken en somtijds geheel stop te zetten. Dit schijnt sommigen er van terug te houden naar Zuid-Afrika te ver trekken. Voorts had voor eenigen tijd bij velen de meening post gevat, dat in practisch alle be roepen in Zuid-Afrika kansen tot plaatsing bestonden, hetgeen nimmer het geval is ge weest. Niettegenstaande aan velen is ontraden naar Zuid-Afrika te vertrekken, zijn toch een vrij groot aantal personen naar Zuid-Afrika ge- emigreerd, die geen beroep uitoefenden, waar in in dat land redelijke kansen tot plaatsing bestonden. Van deze personen kwam een ze ker aantal gedesillusioneerd terug, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat anderen er van af za gen naar Zuid-Afrika te vertrekken. De verha len, die sommigen omtrent de kansen in Zuid-Afrika hebben verspreid, grenzen veelal aan het ongelooflijke, welke tot gevolg hebben gehad, dat een zeker aantal is vertrokken, die er geen bestaan heeft kunnen vinden. Verder moeten personen, die naar Zuid- Afrika willen emigreeren, over belangrijke be dragen aan geldmiddelen beschikken, willen zij kunnen voldoen aan de daartoe door de Zuid-Afrikaansche regeering gestelde eischen. Het schijnt moeilijker te worden personen te vinden, die over genoeg geld beschikken, om aan deze eischen te kunnen voldoen. Tenslotte heeft de emigratiebeweging zich in hoofdzaak geconcentreerd op de stad Johannesburg, waai de hoogste loonen worden betaald. Dit heeft tot een zekerecongestie van arbeidskrach ten in deze stad geleid, waardoor sommigen moeilijkheden hadden werk te verkrijgen, ter wijl in andere plaatsen en vooral ook op het platteland, ruime werkgelegenheid bestond, zij het dan meestal tegen een lager loon. In het bijzonder hebben de arbeiders uit de groote steden van Nederland, en deze vormen het meerendeel der emigranten, minder ge neigdheid getoond, zich met een lager loon buiten Johannesburg tevreden te stellen. Toch zijn er in de eerste elf maanden van dit jaar door bemiddeiing van de Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging en de Stich ting Landverhuizing Nederland ruim 1500 menschen naar Zuid-Afrika vertrokken, het geen een cijfer van beteekenis vormt. Daaruit blijkt toch wel, dat er voor vele vakarbeiders plaatsing in het bedrijfsleven in dat land mo gelijk was. Ook het feit, dat den laatsten tijd een groot aantal vrouwen en kinderen van reeds in Zuid-Afrika gevestigde personen zijn nagereisd, bewijst, dat het dien menschen goed is gegaan en zij den toestand voldoende gunstig inzien, aangezien zij anders niet wa ren overgegaan tot het besteden van de be langrijke bedragen, welke voor den overtocht van het gezin noodig waren. Een belangrijke eisch hierbij ls wel, dat de personen volledig bekwaam in hun beroep moeten zijn. Personen, van wie dit niet gezegd kan worden, ondervinden de grootste moeilijk heden om zich te handhaven. Plaatsingkansen hebben ook nu nog tim merlieden, minder in Johannesburg, metse laars, tegelzetters (zeer goede kansen), stuca- doors, meubelmakers en in mindere mate elec- triciens, loodgieters, stoffeerders en automo bielmonteurs. De kansen voor metaalbewerkers zijn in het algemeen minder gunstig, zoodat daarvoor de bemiddeling is stopgezet. Ongun stig zijn de kansen voor administratief perso neel, onderwijzers, terwijl ook voor personen in meer intellectueele beroepen de kansen ge ring zijn. Dit laatste kan worden verklaard, doordat de Zuid-Afrikaansche jeugd relatief veel studeert en tracht voor deze betere be trekkingen een plaats te veroveren. Voor bui tenlanders worden de kansen daardoor be langrijk minder. Betrekkingen in overheids bedrijven kunnen buitenlanders in het alge meen niet krijgen, zoolang zij geen Zuid- Afrikaner zijn. Aangezien veelal aan het aanvaarden van betrekkingen in bepaalde beroepen bijzondere eischen worden gesteld, verdient het aanbeve ling dat ieder, die er over denkt naar Zuid Afrika te vertrekken, alvorens daartoe over te gaan, advies vraagt bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs, Raadhuisstraat 7 te Beverwijk, of zich rechtstreeks wendt tot de Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging, Keizersgracht 141 te Amsterdam, of tot de Stichting Landver huizing Nederland, Bezuidenhoutscheweg 97, Den Haag. KERSTFEEST VAN DE HERV. NAAISCHOOL De Herv. Naaischool zal op Maandag 28 December in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat het Kerstfeest vieren. De leiding van dezen avond berust bij Ds. C. M. Krijger, die o.a. een Kerstgeschiedenis zal vertellen. De presidente, mej. Blom zal eveneens een Kerstverhaal vertellen. Bovendien worden eenige tableaux opgevoerd. Een Wintersportroman, van PETER KRAYENBÜHL. 7) (Nadruk verboden.) Dieter is geen nieuweling. Hij weet van St. Tvioritz, Schreiberhau en Silvretta hoe snel de stijve Britten, de gereserveerde Hol landers en de gesloten Westfalers ontdooien en hoe graag de banden de conventie in de wintersche vrijheid worden verbroken. Wel iswaar treedt daarbij nog wel eens wat twij felachtigs aan den dag, maar daarnaast open baren zich ook andere verborgen eigenschap pen: kameraadschap, wederzijdsch vertrou wen en oprechtheid ook tusschen man en vrouw Vooral in St. Valentin en de naburige kleine wintersportplaatsen, waar men niet, zooals elders, alle mogelijke moeite doet de zuivere, wintersche atmosfeer door mondaine genoe gens te bederven. Nochtans kan Brigitte zich zeer mondain voordoen. Het staat haar even goed als het tegendeel; zen weet het en slaagt er telkens [weer in haar tijdelijken partner daarmee in Van a.s. Vrijdag af brengt het Luxor Thea ter het fantastische filmwerk „Onder twee vlaggen". Aan deze film verleenden niet minder dan tienduizend figuranten hun medewerking. Ronald Colman, Claudette Colbert, Victor Mc. Laglen en Rosalind Russell spelen in deze belangwekkende film de hoofdrollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: In het Pransche Vreemdelingenlegioen, het leger, dat de belangstelling van de geheele we reld op zich gevestigd houdt, wordt sergeant Victor wegens bijzondere verdiensten bij een aantal der Marokkaansche rebellen aan den dag gelegd, eervol onderscheiden. Hij krijgt dienst bij een bataljon, dat gecommandeerd wordt door majoor Doyle, die een heftige lief de heeft opgevat voor Cigarette, de dochter van een herbergier, waar alle Legionnairs hun vrijen tijd doorbrengen tot diep in den nacht. Deze Sigarette koestert maar één wensch op de wereld: de liefde te winnen van sergeant Victor, die haar wel lijden mag, maar die haar gevoelens toch niet zoo beantwoord, als zij hoopte. Zij zoekt zooveel mogelijk zijn gezel schap en neemt daarvoor alle listen te baat. Maar Victor leert een dame uit de eerste Engelsche kringen kennen, Lady Venetia, die in het gezelschap is van een Britsehe militai re deputatie, welke besprekingen voert met de Pransche militaire autoriteiten. Hij gaat haar bijzonder het hof maken, riskeert straf en an dere gevaren, om maar bij haar te kunnen zijn en de beide jongemenschen, zoo ongelijk in rang, krijgen elkander lief. Dat de Engelsche en Fransche legerstaven allerlei besprekingen hebben te voeren, komt door het feit, dat ditmaal erger en omvangrij ker opstanden onder de Marokkaansche stam men dreigen, dan in langen tijd voorgekomen zijn. Het stamhoofd, Sidi Ben Youssiff, is de leider van de opstandige beweging. Doyle, die inmiddels tot kolonel bevorderd is, wordt uitgezonden om de opdringende horden tegen te gaan, maar voor hij voorwaarts rukt, gaat hij Cigarette zijn promotie melden, in de hoop, dat zij nu met hem zal willen trouwen. Maar Cigarette weet maar één man op aarde, aan wiens zijde zij gelukkig zou kunnen zijn: Sergeant Victor en het is voor den kolonel een on verdragelij ke gedachte, dat hij het veld zou moeten ruimen voor een sergeant! Nu er werkelijk gevaar dreigt, vergeten Vic tor en Doyle de ernstige meeningsverschillen, die hen tot vijanden maakten en strijden zij schouder aan schouder. De mannen van kolonel Doyle zouden ten onder zijn gegaan, indien niet Cigarette had ingegrepen. In haar zucht, om den geliefden man te redden, weet zij andere troepen op merkzaam te maken op het gevaar, waarin ko lonel Doyle's regiment verkeert. Zelf rijdt zij met deze mee, om hen den weg te wijzen en het gevolg is, dat de Marokkanen de nederlaag lijden. Helaas is bij den eindstrijd ook Cigarette zelf omgekomen. Zij stierf in de armen van den door haar beminden Victor. Op haar kist wordt, ten aanschouwe van het gansche legioen, plechtig het Legioen van Eer gelegd. Voor den legionnair en voor Lady Venetia breekt echter een nieuwe en geluk kige toekomst aan. In het tweede hoofdnummer „Duizend maai bedankt" spelen Dick Powell en Ann Dvorak de hoofdrollen. OPENBARE VERKOOPING Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werd Woensdagmiddag in het Veilinggebouw „Centrum" een verkooping gehouden van on roerende goederen. De uitslag was: 1. Grond met opstal te Beverwijk, Wilhelmi- nastraat 15, groot 1 A. 67 cA., behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer W. Heek. Hoogste bieder E. Rus te Beverwijk voor 340.—. Op 275.— gemijnd door den heer H. Dekker alhier. Opbrengst 615. 2. Weiland onder Beverwijk in de voormalige Buitenlanden ten Noorden van den Polderweg, groot 1 H.A. 93 A. 40 cA. Afkomstig uit de na latenschap van Wed. J. Dierx-v. d. Wel Hoog verrukking te brengen. Haar onberekenbaar, steeds wisselend temperament werkt irritee rend op onschuldige naturen; meer ervare- nen echter weten dit ongewone zeer wel te waardeeren en afgaande op den drom van Brigitte's vereerders, is hun aantal niet ge ring Ja, Brigitte is een vlinder; zij fladdert van den een naar den ander ,haar vleugels zijn vol raadselachtige figuren, maar nergens toeft zij lang. Thans voelt zij zich tot Dieter aangetrok ken en hij laat zich haar belangstelling om verschillende redenen gaarne welgevallen. In geen geval wenscht hij thans reeds als spel breker van wie dan ook op te treden. Ondanks zijn jeugd, heeft Dieter een helderen kijk op menschen en toestanden. Het ontgaat hem niet, dat de schijnbare lichtzinnigheid van deze vrouw slechts als masker moet dienen voor diepere gevoelens, dat er momenten zijn waarin haar vleugels krachteloos neerhan gen, uren waarin zij zich ten prooi weet aan een moeilijk te bestrijden zwaarmoedigheid en een diepe melancholie Terwijl zij praat en schertst, plaagt en lacht en haar pijlen op den nieuwen, haar zichtbaar sympathieken partner afvuurt, glijden Dieter's jonge, vrijmoedige oogen over Brigitte's gelaat en figuur: een onwaarschijnlijk klein ge zicht met smalle wangen en onrustige barn- steenkleurige oogen, omlijst door een dichten koperen haardos, smalle heupen en In op ste bieder: E. Rus, Beverwijk voor 2325.—. Op 450.— gemijnd door D. Janse, alhier. Op brengst 2775. 3. Een woonhuis met schuurtje, erf en grond te Velsen aan den Schulpweg 95, groot 1 A. 60 cA. Hoogste bieder D. Bus te Velsen voor f 625. Op 80 gemijnd door J. Kruk, Beverwijk. Op brengst 685. Alle perceelen werden gegund. ZONDAGSDIENST GENEESHEEREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen zijn belast met den Zon dagsdienst: Eersten Kerstdag Dr. M. H. A. Melchior, Zeestraat 166, telef. 3340; Tweeden Kerstdag: Dr. O. J. R. Lappöhu, Dr. Schuitstraat 8, telef. 3652; Zondag 27 Dec.: Dr. W. W. Muijs v. d. Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. De Zondag, en Nachtdienst van de apothe ken wordt vervuld op den Eersten Kerstdag door de Apotheek Donker, Breestraat 67, telef. 3150; op den Tweeden Kerstdag door Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820 en op Zondag 27 Dec. en de daarop volgende week door de Duinwijk-apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388. BURGERLIJKE STAND. Geboren: d. van C. WarmenhovenSnijders. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN CHR. METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Metaalbewerkersbond zal haar 25- jarig bestaan herdenken in een feestelijke bijeenkomst, welke op Dinsdag 12 Januari in het Hervormd Vereenigingsgebouw zal worden gehouden. Voor dezen avond is een afwisselend programma samengesteld, waar aan ook de zusterafdeeling uit IJmuiden haar medewerking zal verleenen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK 23 Dec. 1936. Prijsnoteering: Waschpeen per kist 2030 Sla per kist 6090 Boerenkool per kist 1520 Andijvie per kist 3065 Wortelen per bos 46 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23y2 Prei per bos 37 Bloemkool le per stuk 10 Bloemkool 2e per stuk 34 Tomaten per K.G. 12—46 Aardappelen 2.002.50 Uien per K.G. 2—2i/z Witlof per K.G. 8—20 Wortelen per K.G. 1V/2 Spruiten per K G 6—11 Knollen per bos 27V2 Roode kool per stuk 3—5 Geele kool per stuk 35 Groene kool per stuk 24 Appelen per K.G. 1620 vallende tegenstelling daarmee zeer krach tige armen en beenen. Dieter bemerkt, dat haar dwalende blik steeds weer een bepaald punt zoekt om dan met iets afwezigs eenige seconden lang daarop te blijven rusten. Het is Girsholm, die half met den rug naar haar toegekeerd, onver schillig op een hooge tabouret tegen de bar leun en lusteloos aan een Manhattan cocktail nipt. Dieter's eerste opwelling is het veld te ruimen, maar zelfs deze dubbelzinnige diplo matie kan men Brigitte niet al te zwaar aanrekenen. De eerste les. Per telefoon en eigen boodschappers heeft de eigenaar van „Kaiserhof" onmiddellijk na Dieter's aankomst de belangrijke mededee- ling aan zijn collega's doorgegevende gasten van Pension Martin en van Hotel Ritter in St. Valentin weten nu, evenals die van het Grand Hotel in het naburige Antonswil, dat de gemeenschappelijk georganiseerde „Skicursus voor beginnelingen" vanmiddag om half drie zal beginnen. Verzamelplaats: de hal van Kaiserhof. Reeds om twee uur arriveert de eerste deelnemer: een van dat soort menschen, die eiken trein missen, waarop zij niet minstens een half uur hebben gewacht. Om kwart voor drie is weliswaar het grootste deel der ski- babies bijeen, maar het slaat toch al drie uur- als de laatste cursisten eindelijk hun entrée maken. Ronald Colman en Rosalind Russell in de 20 th. Century- Fox Film„Onder twee vlaggen". (Luxor Theater, Beverwijk). De handel blijft teleurstellen. De gang van zaken was in de afgeloopen week over het algemeen genomen niet erg bemoedigend. De inzinking, die vorige week na een kortstondige verbetering voor som mige producten weer intrad, bleef de laatste dagen nog steeds voortduren. Dat een trage en lustelooze stemming het meest drukt op die soorten groenten, die een belangrijk onderdeel van den aanvoer uitmaken behoeft geen be toog. Onder de groote aanvoeren kon ook deze week het product andijvie nog worden ge rangschikt. Al komt voor dit product door draaien niet meer voor, toch waren in door snee de prijzen wel zeer aan den lagen kant. De noteeringen bewogen zich van 20 tot 50 ct. per kist. De spruitenaanvoer neemt geleidelijk in om vang toe. Spruiten behooren thans tot de hoofdproducten. Voor dit artikel was de han del ook niet zoo bijzonder gunstig gestemd en de prijzen vielen in de afgeloopen week erg tegen. Naar kwaliteit werd besteed van 712 ct. per K.G., in uitzonderingsgevallen iets hooger. Boerekool maakte met de prijzen een slecht figuur. De prijzen wisselden dan ook van 10 20 st. per kist, terwijl sommige partijen aan geen bod toekwamen en doordraaiden. Het aanbod van waschpeen was deze week nog van beduidenden omvang. De aanvoer ondergaat nog weinig vermindering. De prijzen bleven vrijwel standvastig op een peil, naar soort, van 2055 ct. per kist. Boschpeen was nog wel aanwezig, maar in zeer beperkte mate. Zij werd verhandeld van 47 ct. per bos. Voor enkele partijtjes spinazie die nog werden aangeboden, werden ondanks dat de kwaliteit niet aan alle eischen voldeed, toch behoorflijke prijzen betaald. Ook het aan bod van schorseneeren bepaalt zich thans tot kleien hoeveelheden. Hiervoor werd naar kwa liteit van 714 ct. per K.G. betaald. De to matenprijzen gingen steeds meer in stijgenden lijn, waarvan echter slechts enkele tuinders profiteerden. Ofschoon witlof zich langzamerhand meer gaat vertoonen, toch blijft de aanvoer nog van bescheiden omvang. De noteeringen wisselen naar kwaliteit van 816 ct. per K.G. Voor enkele partijtjes sla, die nog van de partij waren, was nog al belangstelling. Hiervoor be wogen de prijzen zich van 3580 ct. per kist. Van de soepgroenten is prei nog het massa product. Zij worden in massa aangevoerd. De handel was iets stugger met prijzen van 37 ct. per bos. Voor knollen bleven de prijzen door veel kooplust op noteeringen van 38 ct. per stuk. Voor alle soorten stapelproducten bleven de noteeringen wegens geringe vraag zoo goed als ongewijzigd. Ook de aardappelenhandel vertoont nog steeds hetzelfde beeld, te weten een lustelooze stemming en lage prijzen. ONDERHOUD VAN DE UURWERKEN DER GEMEENTE. B. en W. hebben aanbesteed het onderhoud van de uurwerken der gemeente. Ingeschreven werd als volgt: D. C. G. Mey- ran f 200; J. F. Repko, f 2,50 en J. C. van Kampen, f 300. De gunning zal later worden bekend ge maakt. Dieter kent het onontbeerlijke telaatko- men van vroeger opgedane ervaringen, maar het ergert hem toch telkens weer opnieuw en ook ditmaal zal hij dan ook zeker niet nala ten tegen deze nonchalance te protesteeren.... Goeden middag, dames mijne hee- ren! Dat is aardig, dat u in zoo groote ge tale hier bent samengestroomd. Een deel der geachte aanwezigen zal echter na de eerste lessen beslist wel weer verdwijnen, anders zouden we den cursus moeten splitsen. Ik ben dus Dieter Prausnitz, ja en wie u bent, daar zal ik zoo langzamerhand wel achter komenHet verloren halve uur hebt u zeker al wel benut om met elkaar kennis te maken. Overigens zult u in het ver dere verloop van den cursus elkaar wel be ter leeren kennen, ongetwijfeld tot weder zijdsch genoegenMaakt u zich vooral niet ongerust het is geen levenskwestie en als het eens een keer niet wil vlotten, denkt u dan maar aan het gemaskefd bal aan het einde van den cursus! Mag ik u vriendelijk om stilte verzoeken?. Er is nóg een kleinigheid, waarop ik de aan dacht wensch te vestigen: U bent ongetwijfelt voor uw plezier hier en dat zult u ook heb ben. Maar ik verlang, dat u één ding zult ont houden: de dagelijksche cursus begint niet om tweeuur ook niet om drie, maar precies om half drie. Weest vooral correct tegenover mij en tegenover u zelf. Bedenkt, niettegen staande het lesgeld in den pensionprijs be grepen is, hoeveel het uw moreel gevoel van LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Dienaar en gezin, loodgieter, van Velsen, Acacialaan 40. J. H. ter Horst en gezin, bankwerker, van Hengelo, Acacialaan 78. R. A. Everaars en gezin, evangelist, van Vel sen, Narcissenweg 45. M. Luijt, zonder beroep, van Krommenie, J. Vermeijenstraat 40. A. W. Hogenstijn, dienstbode, van Amster dam, Kanaalweg 56. Vertrokken: C. M. van Etten, dienstbode, naar Velsen, Kennemerlaan 107. C. v. d. Leden en gezin, chauffeur, naar Vel sen, Wijkerstraatweg 39. C. van Doorn, chauffeur, naar Velsen, Smidt van Gelderstraat 22. H. J. van Ling en gezin, zonder beroep, naar Amsterdam, G. Flinckstraat 173 II. M. Mooij, idenstbode, naar Velsen, N. Schulp, weg 302. H. Hordijk en gezin, sigarensorteerder, naar Utrecht, Makassarstraat 28. W. F. de Wolf, sigarenmaker, naar Utrecht, Makassarstraat 28. EEN VERKEERSVERBETERING. De gemeente Beverwijk is door aankoop eigenares geworden van het café van den heer W. van der Mey in de Voorstraat te Wijk aan Zee. Het café zal worden afgebroken, waar door een belangrijke verkeersverbetering tot stand komt. Bovendien zullen dan ook de pas gerestaureerde kerk en toren beter in het ge zicht komen. De foto geeft een beeld van de tegenwoordige situatie. FEESTAVOND R.-K. GEZELLEN- VEREENIGING. Zondag 24 Januari wordt in het R.-K. Ver eenigingsgebouw een feestavond gegeven voor de leden der R.-K. Gezellenvereeniging, waar ook de ouders worden uitgenoodigd. Een goochelaar zal de jongens een uurtje gezellig bezig houden. KERSTFEEST. Woensdagavond kwam de Chr. Jongeman- nenvereeniging „Excelsior" en de Chr. Vrou- wenvereeniging „Dorkas" in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw bijeen om het Kerst feest te vieren. Na gebruikelijke opening heette Ds. IJzer man allen hartelijk welkom. Vervolgens hield de heer Treenus Wentink Dz. een voordracht. Het meisjeskoor zong eenige liederen. De jongeheer Van Tuinen hield een voor dracht over het onderwerp: „Bij Bethlehems kribbe". De heer J. Muijen hield een voordracht over het onderwerp: „Niet kan mij scheiden, leven noch sterven". Ds. IJzerman bracht dank aan allen voor het welslagen van dezen avond. Met dank gebed en gezang werd de avond gesloten. Het verdere gedeelte werd door de jonge mannen doorgebracht met verschillende spelen. ORANJESPEL EN TABLEAUX. De burgemeester heeft tot de hier be staande tooneelvereenigingen een verzoek gericht, om ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prinshard geza menlijk het door J. J. C. Böchling geschre ven Oranjespel en tableaux „Er waren twee Koningskinderen" op te voeren. De algemeene leiding is opgedragen aan STRAATVERSIERING. Ter gelegenheid van het vorstelijk huwe lijk zullen de bewoners van de Marquette- laan en Rensdorplein hun straat en plein versieren. Door het Oranje-Comité wordt opgewekt, gelden bijeen te brengen om te komen tot verdere versiering van het dorp. Van verscheidene vereeniigngen is bij het comité bericht ingekomen voor deelneming aan den lichtstoet. eigenwaarde ten goede zal komen, als u ten minste eenmaal per dag op tijd bent Ik verzoek nogmaals stilte! Bezwaren, wenschen, informaties en zoo voort dagelijks tusschen twee uur en half drie vóór den cur sus! Zoo en nu zullen we de kostbare Per zen in deze „heilige Halle" maar niet langer met onze bemodderde laarzen bederven, doch bij wijze van proef buiten de latten eens aan passen Het bonte volkje draait met veel lawaai door de deur, geaccordeerd door een zwerm, reeds bij voorbaat genietende toeschouwers, die een genoegelijk schouwspel verwachten. Achter een der ramen van het hotel ont waart Dieter Brigitte en achter haar Girs holm. Nu wordt u verzocht in een grooten hal ven cirkel om hij heen te gaan staan! Meer uiteen alstublieft, anders valt u elkaar al te vlug in de armen Zoo en nu zullen we dan eens kijken hoe die latten onder de voeten komen: allen on derbinden!Ja, het bukken kan ik u niet besparen. Verzuimt u vooral niet het h i e r te doen, ergens anders zal het u stellig nog moei lijker vallen.... Ho, ho, ho, dat is lastig, waarde heer, u hebt een wat al te dominee- rend voorfront! Mag ik voor dezen keer nog even helpen? 6) CWordt vervolgd.), De drie „Marx Brothers", een ver maard komieken-trio, spelen de hoofdrollen in de film „Een avond in de Opera". (Kennemer Theater, Beverwijk.) BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Bever wij ksche Damclub waren als volgt: le klasse: D. KikkeA. Peekei 20; J. A. OussorenK. Kikke, afgebroken; W. Span jaardL. Kluft 02. 2e klasse: VerdonkA. Hofland, afgebroken; H. de WaardA. Kemper 02; H. S. Hout wipperG. Rietkerk 02; J. Hollenbrand— Th. Kloes 1—1. BIJDRAGEN VOOR HET NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK. Het Algemeen Comité, dat zich heeft belast met de inzameling van gelden in Beverwijk voor het Nationaal Huwelijksgeschenk, deelt mede, dat nog is ontvangen van N. N. 15 en dat hans netto is bijeengebracht f 258,74, welk bedrag bereids is afgedragen aan het Pro vinciaal Comité. In aanmerking genomen de werkwijze van het Comité, dat geen huis- of straatcollecte voor dit doel heeft gehouden, stemt deze uitkomst tot voldoening. Bij de beëindiging van zijn taak dankt het Comité allen hartelijk voor de ondervonden medewerking, in het bijzonder de Redactie van de nieuwsbladen, hen, die gastvrijheid hebben verleend aan de collecte-bussen, alsmede den heer J. J. van Uum voor zijn voortreffelijke hulp.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5