Uit het Buitenland D Weenen in Kerststemming. De gouden en de zilveren Zondag. PUROL er op Thijs IJs en de taart van Dickie Dons Ziek van verkoudheid 1 ampo daar lucht je van opl Van Kerstboomen eege straten. en PROGRAMMA DONDERDAG 24 DECEMBER 1936 Tsjang Kai Sjék voorloopig niet vrij? De toestand in het Verre Oosten. Tsjang Kai Sjek's invrijheidsstelling voorloopig nog niet te verwachten. Wil Tsjang Tsoe Liang het land verlaten? Cuba's president afgezet. Twintig nationaal-socialisten gearresteerd. Cuba. President Gomez afgezet. Massaproces tegen Duitschers. Visscherij-accoord met Japan verlengd. De „vlooienkoning" gestorven. Zwitserland erkent Abessynië als Italiaansch bezit. Leerafval heeft waarde Britsche waarschuwing aan Duitschland. Het verzacht en geneest Sluitzégels zijn geen post zegels. RADIO MOORS N.V. De Nanking-regeering verwacht, dat de on derhandelingen over de vrijlating van Tsjang- Kai Sjek nog verscheidene dagen zullen du ren. De maarschalk en zijn vrouw zullen dan ook aldus het D.N.B. naar men gelooft, niet tij dens de Kerstdagen te Nanking terugkeeren. Volgens geruchten houdt Tsjang Sjoe Liang zich gereed voor een vertrek naar het buiten land, hij zou dan echter eischen, dat zijn veiligheid tot zijn aankomst te Honkong door Tsjang Kai Sjek persoonlijk gewaarborgd zou worden. De regeeringstroepen hebben Weinan aan den spoorweg Toengkwan-Sianfoe ingeno men. Herhaaldelijk vliegen regeeringtoestellen boven Sianfoe om te voorkomen, dat Tsjang Sjoe Liang zich uit de voeten maakt. Betreffende het staken der opera ties tegen de muiters meldt Havas, dat de regeering van Nanking heeft be sloten alleen de luchtbombardemen ten drie dagen stop te zetten. wereld door te dringen. Hij begon zijn diertjes in verschillende soorten en rassen in te deelen. Bij zijn dood had hij reeds honderdvierender tig verschillende soorten ontdekt, doch de eenige soort, die gedresseerd kon worden, zijn tot nu toe die vlooien, die op het menschelijk lichaam onderzoekingstochten en smulpartijen houden. Of de intellectualiteit van de gedresseerde vlooi op rekening moet worden gesteld van het kostbare menschenbloed, waarmede het dier tje gewend is zich te voeden, is een vraagstuk, dat zelfs Hechler, de vlooienkoning, gedurende zijn veeljarige studie nog niet tot oplossing heeft kunnen brengen. Onder beschuldiging van voor die pairtij Schadelijk optreden is een twintigtal leden der nationaal-socialistische partij gearres teerd, aldus Havas. Onder de gearresteerden bevinden zich dr. Walter, medewerker van 't nationaal-socialistische Dantziger blad „Vor- posten" en twee assessoren van het gerechts hof. De juiste oorzaak dezer arrestaties is nog niet bekend. President Gomez heeft gisteravond in den senaat te zijner verdediging tegen de tegen hem ingebrachte be schuldigingen verklaard„Deze beschul diging is niet ingegeven door een ge voel van rechtvaardigheid doch een voudig door den wil mij af te zetten,. Mijn ontslag zal misschien tot gevolg hebben, dat de vrijheid van Cuba zal verdwijnen. De democratie is dood, de dictatuur leeft. Gij veroordeelt de de mocratie door mij te veroordeelen." De senaat heeft na zes uur beraad slagen besloten Gomez af te zetten. Hij wordt opgevolgd door vice-presi dent Laredo-Bru. De houding der Ver. Staten. Naar uit Washington wordt gemeld, volgt men aan het ministerie van buitenlandsche zaken de Cubaansche crisis met aandacht. Men vraagt zich af, of het ministerie van buitenlandsche zaken de nieuwe regeering als constitutioneel zal erkennen. Patterson, de ambassadeur der Vereenigde Staten op Cuba, heeft president Roosevelt een nota doen toekomen, doch tevens ver klaard, dat deze nota slechts een samenvat ting van den toestand op Cuba was. De 34 Duitschers, die in de Sovjet-Unie zijn gearresteerd, zullen naar Reuter meldt ver moedelijk binnenkort terechtstaan, beschul digd van spionnage en fascistische actie. Na langdurige onderhandelingen heeft de Russische regeering er in principe in toege stemd het Japansch-Russische visscherij- accoord van 1928 voor een jaar te verlengen. De Japansche ambassade werd gisteren door het Russische departement van buitenland sche zaken hiervan op de hoogte gebracht. In- tusschen gaan de onderhandelingen over het nieuwe accoord voort. Wilhelm Hechler, de stichter van het eerste vlooientheater. Uit Bazel verneemt de Kath. Wereldpost, dat Wilhelm Hechler. de man, die de vlooien- dressuur heeft uitgevonden, is overleden. Hij was eigenaar van het eerste vlooientheater, dat weldra ook het grootste in haar soort is geworden en zoo kwam het, dat hij zich in de artistenwereld den weinig benijdenswaardigen naam van „Vlooienkoning" verwierf Als jonge man trok Hechler naar Amerika, om daar zijn geluk te beproeven. Zijn finan- cieele positie was allesbehalve rooskleurig. Geen wonder, dat Hechler in plaats van in een comfortabele scheepshut, als tusschendeks- passagier den oceaan moest oversteken. De reizigers in die goedkoope verblijven brachten veelal nog een aantal verstekelingen mede, die als bijters en springers van oudsher bij de menschen even vermaard als gevreesd zijn. Zoo moest Hechler tot zijn zelfverdediging dikwijls op jacht. Het schijnt, dat deze jachtpartijen zoo'n rijken buit opleverden, dat Hechler weldra tot de overtuiging kwam, dat dé uitroeiing van de kwelgeesten onbereikbaar was. Hij sloot daarom vriendschap met de kleine springers, begon er voor tijdverdrijf mede te spelen en kwam tot zijn groote verbazing plotseling tot de ontdekking, dat de beestjes zich dresseeren lieten. Zij, die den meesten aanleg vertoonden, werden zorgvuldig bewaard en nog tijdens de reis tot merkwaardige kunststukjes afgericht. Bij aankomst te New York wist Hechler wat hem te doen stond. Hij richtte een vlooien theater op en het duurde niet lang of hij ver diende zeer veel geld. Hechler, die ziin rijkdom aan de gevreesde springertjes te danken had, voelde zich ge drongen, op een min of meer wetenschappelijke wijze in de nog zoo goed als onbekende vlooien- VLIEGONGELUK IN AMERIKA EISCHT VIJF DOODEN Uit New-York, 23 December: Kort nadat het voor een proefvlucht was opgestegen is heden een passagiersvliegtuig nabij Dallas in Texas verongelukt. Twee leden der beman ning en drie passagiers, onder wie de direc teur-generaal der luchtvaartmaatschappij waartoe het toestel behoorde, zijn daarbij om het leven gekomen. NOG MEER SLACHTOFFERS BIJ DE ONTPLOFFING IN MEXICO. Het aantal dooden der ontploffing van Nueva Rosita (Mexico) bedraagt 44. Gisteren zijn nog een tiental lijken van mijnwerkers aan de oppervlakte gebracht, die men nog had gehoopt te redden. De toestand van 23 ge wonden scheen minder ernstig. Mededeeling aan graaf Ciano gedaan. Het Zwitsersche Telegraafagentschap meldt „Het Zwitsersche gezantschap te Rome heeft opdracht gekregen de Italiaansche regeering mede te deelen dat de bondsraad, de Italiaansche souvereiniteit over Abessynië erken nende, dit land beschouwt als deel uitmakende van het consulaire ge bied, dat direct onder dit gezantschap ressorteert. De Zwitsersche gezant Rueger. heeft deze mededeeling aan minister Ciano gedaan" Duitschland verbiedt den uitvoer er van. De Duitsche regeering heeft den uitvoer van leerafval verboden. Deze maatregel heeft ten doel de inheem- sche industrie de stoffen te verschaffen, die noodig zijn bij de bereiding van kunstmest en lijm. Dampo in de neus en Dampo inademen. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) WEENEN, 20 December (Van onzen correspondent) Kerstmis in Oostenrijk! Behoef ik u eigen lijk nog te vertellen, dat Kerstmis hier in Oostenrijk, net als trouwens in het naburige Duitschland, hèt groote familiefeest is? Kerst mis is voor de menschen hier ongeveer wat bij ons te lande Sinterklaas is. Behalve dan, dat het Kerstfeest ook nog een religieus karakter heeft. Met Kerstmis geeft men elkander ca- deaux; groot en klein ontvangt geschenken Aan alles merkt men, dat het Kerstfeest in aantocht is. Niet alleen, omdat het werkelijk winter geworden is en de lampen al vroeg ont stoken moeten worden en het iederen dag al spoedig donker wordt, niet alleen, omdat er roode lichten in de étalagekasten van de win kels branden en men overal dennegroen en sedert eenige jaren is dat hier eerst in zwang gekomen mistletoe en (helaas nog maar al tijd weinig) hulst ziet, niet alleen omdat de groote en voorname winkels in de drukke Kartnerstrasse in de binnenstad en vooral de warenhuizen aan de Mariahilferstrasse zich in een zee van licht baden en er reusachtige groene Kerstboomen met brandende electri- sche lichtjes aan hun gevels hangen, waarvan de takken zich zachtjes in den wind heen en weer bewegen, niet alleen omdat er soortgelijke Kerstboomen met electrische peertjes op den Stefansplatz en voor de Opera en op tal van andere plaatsen staan om de voorbijgangers er aan te herinneren, dat men geld kan geven voor de „Winterhilfe", waarmede armen en ouden van dagen ondersteund worden, en niet alleen omdat er overal in de stad zoo ontzaglijk veel sparreboomen en -boompjes te zien zijn, die ten getale van duizenden en tienduizenden van alle kanten, maar voornamelijk van de lage bergen en heuvelen van het Wienerwald naar Weenen gekomen zijn. Doch ook, om dat mijn Hollandsche lezer en lezeres zullen wellicht glimlachen! óók omdat het in de restaurants en de cafés en de bier- en wijn huizen in de laatste weken al zoo abominabelst stil en leeg geworden is, dat de kellners, als ieder jaar, steen en been klagen, èn omdat het op twee Zondagen verschrikkelijk druk in de stratën geweest is. De reden, waarom men haast geen gasten in de lokalen en établissementen aantreft, ligt voor de hand. Omdat het hier gewoonte is dat men elkander met Kerstmis geschenken geeft, zooals ik u juist tevoren verteld heb; daar heeft men geld voor noodig en waar alles hier in Oostenrijk veel duurder is dan bij ons en de salarissen en loonen daarentegen veel en veel lager zijn dan bij ons, moeten de arme Weeners verschrikkelijk ploeteren om in staat te zijn hun familieleden en vrienden en kennissen wat fatsoenlijks te koopen en daarom gaan zij in de weken vóór Kerstmis, geheel tegen hun gewoonte, zoo goed als in het geheel niet „uit". Er zijn lokalen, die doorgaans goed bezet zijn, maar waarin men tegenwoordig heel goed zou kunnen schieten zonder ook maar de minste kans te hebben iemand te raken, zóó leeg zijn zij. En waarom het on twee Zondagen zoo ont zettend druk op straat geweest is, waar het vertier juist anders op Zon- en feestdagen veel geringer is? Omdat wij hier den Gouden en den Zilveren Zondag hebben! De Gouden Zondag is de Zondag vlak vóór Kerstmis en de Zilveren Zondag valt één week vroeger. On die dagen mogen alle winkels ooen zijn, opdat ~°n groot gedeelte van de bevolking van Wee nen, dat op door-de-weeksche dagen in fabrie ken en op werkplaatsen, op kantoren en in '•iiksbureaux en in particuliere betrekkingen '"erkzaam is. oo die twee vriie dagen inkoopen kan doen. Er werd dan ook druk gewinkeld, al- 'een bepaalde dit zich meer tot het bekijken ■ter winkeluitstalkosten van den buitenkant en werd er in de winkels zelf maar dit is na- 'uurlijk betrekkelijk heel weinig aan den man gebracht. Een koopkrachtig publiek ont breekt nu eenmaal en pluk maar eens veeren van een kikker. Het is te Weenen langzamerhand zóó, dat de toestanden onophoudelijk slechter worden en bet den lieden steeds slechter gaat. En het merkwaardige is, dat de menschen sedert ja ren al voortdurend zeggen, dat nu wel het cul minatiepunt bereikt is en dat het nu niet meer achteruit kan gaan! En toch is de situatie het jaar daarop nóg veel slechter! Men kan be nieuwd zijn hóé lang dat nog zóó kan door gaan! Het doet denken aan het oude verhaal van den boog, die niet té lang te strak gespan nen kan zijn. Dit neemt echter niet weg, dat het Kerst feest op de een of andere manier gevierd moet worden. Met of zonder dure cadeaux. In ieder geval heeft men gepoogd in den laat- sten tijd zoo min mogelijk uit te geven om iets voor een waardige Kerstviering over te heb ben. Met Kerstmis wil men in elk gezin een Kerstboom of een -boompje hebben, al is dat boompje nóg zoo klein! Voor een paar schil lingen krijgt men al op een van de vele, in heel de uitgestrekte wereldstad verspreide Kerstboommarkten een heel aardig exem plaartje dat dan thuis natuurlijk „aufgeputzt" oftewel opgetuigd moet worden, met zilveren slingers en sneeuw van watten, met fonkelende sterren en glinsterende belletjes, met kaarsjes die op den „Heiligen Abend", den avond van den vierentwintigsten December, ontstoken worden, en met suikeren kransjes en bonbons en ander snoepgoed. Op den „Heiligen Abend" wordt overal, waar dit maar éénigszins mogelijk is al moest men er later krom voor liggen! goed gege ten en gedronken. De hoofdschotel van het feestavondmaal bestaat uit gebakken karper, hoewel er tegenwoordig ook wel veel andere visch gegeten wordt. Dit jaar komt er onge veer driehonderdduizend kilogram zeevisch op de Weensche markt en wordt circa tweehon derdduizend kilo riviervisch naar Weenen ge bracht. Dat maakt dus tezamen ongeveer een half millioen kilo visch. In haast alle woningen branden op den avond van den vierentwintigsten December de kaarsjes aan de Kerstboomen. Voor eenzamen, die geen familie en geen vrienden en geen kennissen hebben, bij wie zij uitgenoodigd zijn, is dit wel de vervelendste avond van het ge- heele jaar, want zij kunnen nergens heen gaan, noch naar een schouwburg of naar de opera noch naar een operettetheater of een Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tn1'. 60 .li 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv Ingez. Med.) cabaret of variété, noch naar een „Kino" of een bar, en zelfs de restaurants en de cafés zijn potdicht, omdat het personeel al in de vroege avonduren vrij krijgt, teneinde naar huis te gaan om daar Kerstmis te vieren. De straten van de stad lijken wel uitgestorven, alleen tegen middernacht wordt het plotseling druk, omdat er plechtige diensten in de ker ken gehouden worden, waarvan wel de voor naamste de „Mitternachtsmette" in de St. Ste- fanskathedraal is, welke door de Oostenrijk- sche radio-omroepmaatschappij in het lucht ruim gezonden wordt en die dus goed in Hol land te hooren zal zijn. Op den „Heiligen Abend" wordt overal het plechtige „Stille Nacht, Heilige Nacht.." ten gehoore gebracht welk lied van Oostenrijkschen oorsprong is en eerst(!) in 1818 voor het eerst in een klein kerkje in een dorp in de buurt van Salz burg gespeeld en gezonden werd. Niet alleen in de huizen staan Kerstboomen, die des avonds een vredig licht uitstralen, maar ook op de vele kerkhoven van Weenen treft men ze in grooten getale aan, waar zij door piëteitvolle menschen neergezet worden op de graven van hen, die zij eens, toen zij nog in leven waren, liefgehad hebben. Het gebruik van Kerstboomen werd in Oostenrijk ingevoerd door een telg van het oude Huis van Nassau, door prinses Henriëtte van Nassau-Weilburg, de echtgenoote van den grooten Oostenrijkschen veldheer aartshertog Karl, den tegenstander van Napoleon. Deze Habsburger was een jongere broeder van kei zer Franz I. In September 1915 was zij met hem in het huwelijk getreden en reeds enkele maanden later stond de eerste groene Kerst boom op Oostenrijkschen bodem in haar Weensche woning. Henriëtte van Nassau-Weil burg, die een dochter was van den souverei- nen vorst Friedrich Wilhelm van Nassau- Weilburg, is het eenige Protestantsche lid van de keizerlijke familie der Habsburgers, wier stoffelijk overschot in den keizerlijken graf kelder der Habsburgers onder de Kapuziner- kirche te Weenen rust. W. M. BEKAAR Londen beschouwt het zenden van vrij willigers naar Spanje als een ernstige zaak. Reuter meent te weten, dat Eden, den Duitschen ambassadeur Von Ribbentrop bij de laatste besprekingen gewaarschuwd heeft, dat de Britsche regeering het zenden van vrijwilligers naar Spanje door Dutschland als een ernstige zaak beschouwt. Men gelooft, dat Von Ribbentrop tijdens zijn verblijf in Duitschland Hitier daarvan persoonlijk in kennis zal stellen. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen (Adv. Ingez. Med.) GERUCHTEN OVER HUWELIJK VAN KONING LEOPOLD TEGENGESPROKEN. Het agentschap Belga verklaart, dat de be richten in een Brusseisch dagblad over een a.s. verloving van koning Leopold met een Deensche prinses, waarschijnlijk prinses Feo- dora Louise, de nicht van den Deenschen ko ning Christiaan, „volkomen onjuist en belache lijk" zijn. CHURCHILL'S DOCHTER TREEDT IN HET HUWELIJK. De tooneelspeler Vico Liver heeft mede gedeeld, dat hij binnenkort in het huwelijk zal treden met de dochter van Winston Chur chill, Sarah. Vervolgens zal het jonggehuwde paar naar Engeland vertrekken. Onjuist gebruik geeft moeilijkheden. Het blijkt dat er sluitzegels in omloop zijn met de beeltenissen van Prinses Juliana en Prins Bernhard, welke door afmeting en ge- kartelden rand zeer veel gelijken op post zegels. Het komt daardoor voor, dat deze sluitzegels als frankeerzegels op brieven worden geplakt hetgeen niet is toegelaten en zelfs tot straf rechtelijke vervolging kan leiden. Poststukken, welke van sluitzegels als de bedoelde zijn voorzien, worden niet verzonden maar aan de afzenders teruggegeven of indien deze niet bekend zijn als onbestel baar beschouwd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Met de mooie taart in zijn handen wil Hector Pruikebok op den wormenbak gaan zitten. Hij kijkt nog even met welbehagen naar zijn prooi en zet zich dan gemakkelijk neer. Maar op hetzelfde oogenblik slaakt hij een hevigen gil Hij springt van schrik zeker wel een meter de lucht in, want.de haakjes zijn hem door zijn broek gedrongen en de booze Pruikebok voelt een paar prikken, die lang niet mis zijn! Naar de taart kijkt hij heelemaal niet meer om ei} het is maar goed, dat Dickie zoo goed vangen kan ZONDAG 27 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna Nederl. vocaal ensemble, en orgel. 12.15 KRO- orkest (Om l.OO Boekbespreking). 2.00 Gram.p.l 2.30 KRO Symphonie-orkest, en soliste. 3.20 Gram.pl. 3.30 Vervolg concert. 4.15 Gram.pl. 4.30 Voor de zieken. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Chr. Zangvereen. „Advendo". 5.50 Geref. Kerk dienst. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sport nieuws. 7.50 „Van een wondere oogst", cause rie. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.20 R'damsch Philh. Orkest, mmv. solisten. (Om 9.05 Gram.pl.) 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Esperantolezing. HILVERSUM II. 301 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 6.30 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.20 Zondagmorgentoespraak. 9.35 Gram.pl. 1.00 Natuurhistorische lezing. 10.15 Residentie-orkest. 11.15 „Van staat en maatschappij", lezing. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Orgelspel. 12.10 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroep orkest en soliste. 3.00 Declamatie. 3.15 Om roeporkest en soliste. 4.00 Declamatie. 4.15 AVRO-Dansorkest. 4.45 Berichten ANP. Gram. platen. 5.00 „Gesprekken met luisteraars", lezing. 5.30 Gram.pl. 6.00 Voetbalpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gram.pl. 6.30 „Een laatste woord in 1936". 6.45 Gram.pl. 7.00 Kerk dienst. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Omroeporkest en solist. 8.55 Causerie. 9.05 Radiojournaal. 9.20 Solistenconcert. 9.45 Radiohoorkrant. 10.30 AVRO-Dansorkest. 11.00 Berichten ANP. Hier na tot 12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 12.50 Hanwell Silver orkest, en solist. 1.50 Mario de Pietro's Mandoline-orkest. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Het R. Crean-orkest. 3.40 Gram.pl. 4.20 Relig. causerie. 4.40 E. Pini's Tango-orkest. 5.20 Causerie over geestelijk leven. 5.40 Brosa-strijkkwartet en bariton. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Orgelspel. 7.15 Radio- tooneel. 7.50 Zang. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Lief- dadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Radio- tooneel. 10.15 BBC-orkest en solist. 10.50 Epi loog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Poulet-kamer- orkest. 12.20 Orgelconcert. 1.10 Vervolg orkest concert. 3.20 Zang. 3.35 Populair concert. 4.05 Zang. 5.20 Andolfi-orkest. 8.00 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.2012.35 Pas cal - dansor kes t. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Westduitsch Kamer orkest en solisten. 9.50 Gram.pl. 11.20 Militair orkest. 1.20 Omroepschrammelensemble en solisten. 2.35 Zang. 3.20 Omroeporkest en so listen. 7.20 Omroepkleinorkest, vocaal sextet en solisten. 9.5011.20 Bamabas von Geczy's orkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gram.pl.. 11.05 Orgelspel. 11.35 Felle- man's orkest. 12.20 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest. 2.052.20 Gram.pl. 2.35 dito. 2.50 „Die Wun- dergeige", opera. 5.50 Gram.pl. 6.20 Kamer muziek. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Omroepdansorkest. 10.50 Reportage. 11.05 12.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Felleman's orkest. 11.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert. 12.20 Accordeon- muziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Russisch or kest. 2.202.35 Gram.pl. 2.50 Operettemuziek. 3.50 Gram.pl. 4.20 Cellorecital. 4.45 Zang en piano. 5.00 Pianorecital. 5.15 Gram.pl. 7.35 Gram.pl. 8.20 Nat. orkest. 10.30 Gram.pl. 11.20 12.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Radiotooneel. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.5012.15 Barnabas von Geczy's orkest (Om 10.05 Weerbericht). KRUISSTRAAT 38, TELEF.14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 28 DECEMBER 1936. HILVERSUM I. 1875 M. NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Gra- mofoonplaten. (Om 12.00 berichten); 12.30 Het Amsterd. Kamermuziekwartet; 2.00 Zang en piano; 3.00 Wenken voor de keuken; 3.30 Gramplaten; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Stiohtsch Salonorkest; 6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart; 7.00 Berichten; 7.15 Vra genuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Momenten uit 1936; 9.45 CRV-orkest. (Om 10.05 Berichten ANP.) 11.00 Gram.pla ten. Hierna; Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platen; 9.00 Ensemble J. Cantor, 10.00 Morgenwijding. Gram.nlaten; 10.30 En semble J. Cantor; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 Cantabile-orkest en gram.platen; 2.00 Cabaret; 3.45 Voor de kinderen; 4.30 Piano recital; 5.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram. platen; 6 45 Causerie over Wijkverpleging; 7 00 Het Boedapester Trio; 7.30 Causerie „Het orobleem der Ijstijden"; 8.00 Berichten A. N. P..; 8.10 Cabaret-programma; 8.45 Verkor te opera „Traviata"; 10.30 Gram.nlaten; 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest. peOmVICH 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gram.platen; 12.20 r>nC-Northern Ireland orkest en soliste; 1.20 O""*lconcert; 2.05 Gram.platen; 2 50 Vocaal ("meert; 3.20 Gramplaten; 3.50 Het „Harp"- rrno; 4.20 Dansmuziek (Gr.platen); 4 50 Pia norecital; 5.20 .Museums can be fun", cause rie: 5.35 Fr. Biffo's Blaaskwintet en soliste; 6 20 Berichten; 6.40 Landbouweauserie; 7.10 De BBC-Zangers en solist; 7.40 Variété; 8.20 Causerie „The Frozen North", 8.40 Viool en piano; 9.20 Berichten; 9.40 Buitenlandsch n-erzicht; 9.55 Orgelspel; 10.20 BBC-orkest en solist; 1120 Billy Gerhardi's Band; 11.50 Dansmuziek Gr platen) r» 'PTO-PARTS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 11.20 Parijsch Kamerorkest; 4.20 Orkestconcert;, 5.50 Pas- delouP-Kamerorkest; 9.05 Can^ie-'-wartet, zan? en declamatie; 11.20 Orkestconcert. TUTT.FN 456 M. 5.50 Fr. Hauck's orkest: 7.50 Gram.platen; 9 20 Fabrieksorkest; 12.35 Nedersaks Sym- ohonieorkest; 3.20 Concert; 4.20 Gram.pla ten: 5.20 Omroeporkest, Boerenkapel en so- u^en: 7.30 Omroepkleinorkest; 9.50 Omroep orkest. 322 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Salon-orkest; 1.30 ^'einorkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Omroep kleinorkest; 6 50 Gram.platen; 7.20 Salonor kest: 8.20 Omroep-symphonie-orkest; 10.30 Reportage; 10.40 Omroep-dansorkest. OFTPrsCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczv's orkest; 9.20 Be richten; 9.40 Nieuws uit Amerika; 9.50 Ka- mermuriek dooi solisten; 10.05 Weerbericht; 10.20 G-ivar programma.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7