Tsjang Kai Sjek in vrijheid. Radio Kooi De maarschalk te Nanking aangekomen. Thijs IJs en de taart van Dickie Dons JMfcAkr^nifclMl Buitenlandsch overzicht M A AND A J 28 DECÈMÏÏEi? Ï93Ö Generaal Tsjang Sjoe Liang spreekt van een „misverstand". Hevige aardschok in Japan. DRAISMA-vanVALKENBÜRQ'S-:] e A .-I LEVER! Strijd om Madrid opgelaaid. Generaal Von Seeckt overleden. Duitsch schip door Spaansche oorlogsbodems opgebracht. Oosterduinweg 84, IJmuiden-O. Telef. 4264 Ontploffing op een Italiaansch schip. Een Engelsch prinsesje geboren. Brand in de Berlijnsche „ondergrondsche". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Aankoop van tien millioen landbouwproducten. Geste van Sir Henry Deterding. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. MINIMUM-TARIEF PROGRAMMA Maarschalk Tsjang Kai Sjek is op den Eersten Kerstdag in vrijheid gesteld. Per vliegtuig kwam. Ihij dien dag te Loyang aan. Hij was in gezel schap van zijn zwager Soeng en me vrouw Tsjang Kai Sjek. Van Sian- foe naar Loyang werd hij begeleid door drie vliegtuigen. Den volgenden dag arriveerde de maarschalk te Nanking te zamen met den Australiër Donald en zijn eeht- genoote, vijl uur voor het verstrijken van het ultimatum. Bij zijn aan komst verklaarde maarschalk Tsang Kai Sejk: „dat ik ben vrijgelaten is grootendeels aan den moed te dan ken en de tact van mijn vrouw". Op het vliegveld werd de maar schalk door 200.000 mensehen toege juicht. Twee uur na hem kwamen generaal Tsjang Sjoe Liang en T. V. Soeng aan, eveneens per vliegtuig. In het geheele land zijn feestelijke betoogingen gehouden, ter gelegen heid van de bevrijding van den ge neralissimus. Tsjang Kai Sjek, is, naar men van officieele zijde mede deelt, onvoorwaardelijk in vrijheid gesteld. De eerste daad van den maar schalk was zijn bevel de vijandelijk heden te staken en de ontruiming van Sjensi door de regeeringstroepen. Voor zijn vertrek uit Sianfoe heeft maar schalk Tsjang Kai Sjek een brief gezonden aan Tsjang Sjoe Liang en Jang Hu Tsjeng, waarin hij o.a. zegt: „gij werd beïnvloed door reactionnairen, doch zij.t bereid uw fout te herstellen. De verantwoordelijkheid van dezen greep naar de macht draagt gij en aangezien ik uw opperbevelhebber ben, treft ook mij blaam-omdat ik de discipline heb laten verslapen. Ik bied hiervoor het land mijn verontschuldigingen aan. Tenslotte verzoekt Tsjang Kai Sjek, Jang Hu Tsjeng en Tsjang Sjoe Liang zich bij de regeering te melden om gestraft te worden. Hij belooft hen tevens te hunnen gunste zijn invloed aan te wenden, omdat zij hun daad oprecht betreuren. Een „misverstand". Tsjang Sjoe Liang heeft uitgelegd, dat de opstand het gevolg was van een thans ver dwenen misverstand. Naar hij verklaart heeft hij de verkeerde gedachte gehad, dat Tsjang Kai Sjek hem wilde ontheffen uit zijn functie en zijn troepen afdanken. Daarom heeft hij om zichzelf te bescher men Tsjang Kai Sjek gevangen genomen. Nanking zijn troepen niet op tijd soldij heeft uitbetaald, doch dat nu is komen vast te staan, dat een zijner onderbevelhebbers zich de voor dat doel ontvangen gelden, heeft toegeëigend. Tsjang Sjoe Liang heeft niet gezegd, dat politieke kwesties in het spel waren. Tsjang Sjoe Liang richtte een schrijven aan Tsjang -Kai Sjek, waarin hij zegt- „Ik ben een ruwe en onopgevoede boer en daarom heb ik deze misdaad begaan. Als boetvaardige ben ik u thans naar Nanking gevolgd teneinde mijn straf voor mijn mis daad af te wachten. Ik zal zelfs den dood aanvaarden, indien deze nuttig is voor mijn land. Laat geen gevoel van vriendschap u er van af houden mij te behandelen als ik verdien". Vermoedelijk zal maarschalk Tsjang Kai Sjek binnenkort een verklaring publiceeren, waarin hij wijst op de loyaliteit van Tsjang Sjoe Liang en Jang Hu Tsjeng, den pacifi catie-commissaris van Sjensi en waarin Huizen stortten in. HET A.N.P. meldt uit Tokio 27 December: Even over negenen vanmorgen heeft een hevige aardschok in Nijima, prefectuur Tokio, veel schade aangericht. Eenige huizen stortten in en vele werden beschadigd. Er deden zich ook aardverschuivingen voor. Volgens deskundigen was deze aardschok, die zijn middelpunt in den Stillen Oceaan had, een der hevigste in de Japansche ge schiedenis. Indien het middelpunt in het land had gelegen, zou de schade veel grooter ge weest zijn. Nader wordt gemeld, dat er één doode te betreuren valt, twee personen worden vermist. Tien. anders®- kregen, kwetgurtii. i hij aantoont, dat hun daden niet moeten worden beschouwd als opstand of muiterij. Ook zal in de verklaring worden ontkend dat de kwestie op financieele wijize wordt ge regeld. Generaal Tsjiang To Jun, de minister van Binnenlandsche Zaken, die tegelijk met Tsjang Kai Sjek gevangen werd genomen, is -eveneens in vrijheid gesteld. De Ohineesche pers beschouwt de ontwik keling van den toestand -als een overwin ning van de openbare meening op het mili tarisme. Vermoedelijk -zal Tsjang Sjoe Liang te Nanking blijven en men aaht dit een be- j wijs, dat hij geheel verzoend is met Tsjang Kai Sjek. Volgens inlichtingen uit goede bron zou Tsjang Sjoe Liang binnenkort naar Sianfoe terug keeren, teneinde weer het bevel zijner troepen op zich nemen, zulks in overeenstem ming met de aanbevelingen van Tsjang Kai Sjek. Volgt Soeng Tsjang Kai Sjek op? Hardnekkige geruchten doen te Nanking de ronde volgens, welke T. V. Soeng maarschalk Tsjang Kai Sjek zou opvolgen als eerste minister. Soeng, die een kraehtigen weerstand tegen Japan bepleit heeft, toen Japan zich meester maakte van Jehol, geniet een groote populari teit in kringen, die voorstander zijn van een energieker buitenlandsche politiek. -TRACHT:VAN SMAAK - PRUS 70 ct (Adv. Ingez. Med.) Zware verliezen aan beide kanten. De troepen van generaal Franco hebben Zondagochtend naar Havas meldt een hevigen aanval gedaan in het Caso del Campo. Zij slaagden er in de Manzanares over te trekken en bedreigden de stellingen van de regee ringstroepen. Na de eerste oogenblikken van verrassing herstelden de regeeringstroepen zich en hun artillerie verhinderde den vijand op te rukken. De aanval werd tot staan gebracht, doch de strijd bleef voortwoeden. Bij hun herhaalde aanvallen leden de opstandelingen aanzien lijke verliezen, doch de regeeringstroepen evenzeer. Daarna deden de regeeringstroepen tegen aanvallen om het verloren terrein te herwin nen, doch zij werden ontvangen met een hevig mortier- en mitrailleurvuur. Den geheelen dag werd overal aan het front voor Madrid fel gestreden. In het zuiden openden de regeeringstroepen een offensief, in het westen vielen de opstandelingen aan. Het gedonder van de kanonnen was niet van de lucht, sedert het begin van het beleg van Madrid is het geschutvuur nog niet zoo hevig geweest. Franco roept nieuwe lichting onder de wapenen. Generaal Franco heeft de dienstplichtigen van de lichting 1936, die geboren zijn in het tweede of het derde kwartaal van 1915, als mede degenen, die geboren zijn in het eerste kwartaal van 1919 en deel uitmaken van de lichting 1931, onder de wapenen geroepen. De opgeroepen groepen hebben de sterkte van een geheele lichting. Vrijdag heeft Franco in gezelschap van ge neraal Mola een onverwacht bezoek aan hef front in de Sierra gebracht. De organisator van de Duitsche Rijksweer. Uit Berlijn, 27 December: Generaal Hans von Seeckt is vanmiddag in den leeftijd van 70 jaar overleden. Generaal von Seeckt was de orga nisator van de Rijksweer, het beroeps- leges van 100.000 man, dat Duitsch- land bij het verdrag van Versailles was toegestaan. Onder zijn leiding werd iedere nieuwe li-hting gedrild tot een ensemble dat zijn weerga nog niet gevonden had. De onderhandelingen over het Britsch- Italiaansche gentleman's agreement, dat de gewenschte ontspanning in de betrekkingen tusschen beide mogendheden moet brengen, bevinden zich thans in 't laatste stadium. Blij kens informaties uit Rome is het definitieve ontwerp reeds eenige dagen geleden tot stand gekomen. De bij het begin der onderhande lingen beoogde pariteit in de Middellandsche Zee is opgegeven en wel op grond van het feit, dat de samenstelling der Italiaansche en Brit- sche vloten te zeer verschillend is. Hiervoor is de „status quo" in de plaats gekomen. In hoofdlijnen komt het accoord op het volgende neer: 1. Bevestiging der wederzijdsche belangen in de Middellandsche zee. 2. Bevestiging van het vrije binnenvaren en uitvaren uit deze zee. 3. De verbinding met alle middelen en onder alle omstandigheden den vrede te hand haven. 4. De wederzijdsche verplichting tot de formeele verbintenis den status quo in de Middellandsche zee te eerbiedigen; beide lan den zouden iedere poging tot gebiedsuitbrei ding van de hand wijzen. Italië bevestigt geen plannen te hebben ten aanzien van de Aegei- sche zee, Zuid-Slavië, of de Balearen. 5. Re geling van zekere kwesties, zooals de inciden ten in de Middellandsche zee met betrekking tot den Spaanschen burgeroorlog. In officieele kringen in de Italiaansche hoofdstad blijkt men anderzijds de laatste dagen weer wat minder optimistisch gestemd tegenover Engeland. Dit houdt verband met de Fransch-Engelsche stappen over de niet inmenging en de uitzending van vrijwilligers naar Spanje. Duitsche oorlogsschepen naar de Spaansche wateren? Officieel wordt te Berlijn medege deeld, dat het Duitsche schip „Palos" van de OldenburgPortugeesche scheepvaartmaatschappij buiten de Spaansche wateren is aangehouden door oorlogsbodems van de regeering en naar Bilbao is gebracht. Het schip bevond zich op weg van Hamburg via Rotterdam naar Spaansche havens. De lading bestaat niet uit oorlogsmateriaal. De noodige maatregelen zijn genomen aldus een D.N.B.-bericht om de vrijlating van het schip te verkrijgen. Men verwacht, dat het schip voor het inwerkingtreden van deze maatregelen zal worden vrijgelaten met ongeschonden lading en met de drie passa giers, die zich aan boord bevinden. Een bericht uit San Sebastian meldt in te genstelling met het bovenstaande, dat het Duitsche schip 1500 ton verboden goederen vervoerde,- Naar men, volgens Reuter meent, zijn Duitsche oorlogsschepen op volle kracht.onder weg naar Bilbao. Deze gevolgtrekking maken Duitsche waar nemers uit het communiqué, waarin wordt verklaard, dat de noodzakelijke maatregelen getroffen zijn voor de bevrijding van het Duitsche stoom schip „Palos". Naar Havas meldt, heeft een goed inge lichte persoonlijkheid in de Duitsche hoofd stad verklaard, dat voor het geval de „Palos" onbeschadigd zou worden teruggegeven, men kon hopen, dat het incident geen gevolgen zal hebben. Hij voegde er echter aan toe, dat de toestand zich zou kunnen verergeren, wanneer de „rooden" het vaartuig zouden beschadigen of de bemanning zouden molesteeren. Generaal Von Seeckt. Gedurende den wereldoorlog was de toen malige kolonel Von Seeckt chef van den staf van het elfde leger, dat aan het oostelijk front opereerde. Hij organiseerde den slag van Gor- litz en Tarnnow en de veldtochten in Galicië en Polen. Vervolgens werd Von Seeckt chef van den staf van de legergroep van Mackensen en leidde hij de operaties in Servië, vervolgens in Galicië en Roemenië. Einde 1917 werd hij chef van den staf van het Turksche leger. In 1919 maakte hij deel uit van de Duitsche dele gatie op de vredes-conferentie van Versailles. De republikeinsche Duitsche regeering droeg hem in 1920 op de „Reichswehr" te organisee- ren. In 1926 verliet hij den dienst wegens een incident met de regeering. Hij had namelijk een zoon van kroonprins Wilhelm toegestaan dienst te nemen bij de Rijksweer. Van 1930 tot 1932 was hij afgevaardigde van de Duitsche Volkspartij (de partij van dr. Stresemann) in den Rijksdag. Daarna ver toefde hij eenigen tijd in China, waar hij met de reorganisatie van het Chineesche leger be last was. Generaal von Seeckt genoot een goede repu tatie als militair schrijver en zijn werken zijn ook nu nog van grooten invloed bij de orga nisatie van het huidigs Duitsche leger. Uw adres voor WALDORP - TELEFUNKEN - ERRES - PHILIPS - EKCO - KOLSTER BRANDES - RADIO-BELL. (Adv. Ingez. Med.) Vele slachtoffers. Haves bericht uit Rome, dat zich op 23 December een ernstige ontplof fing heeft voorgedaan aan boord van het Italiaansche mailschip „Cesare Battiist" in de haven van Massaoea (Italiaansch Oost Afrika). Tenge volge van een explosie in den ketel werd de bruig van het schip openge reten. Hierbij werdien 26 personen gedood en ongeveer honderd gewond. De slachtoffers zijn meerendeels arbeiders, die zich naar Oost-Afrika begaven. Twintig gewonden verkeeren in ernstigen toestand. De minst ernstig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis van Asmara. Na de ontploffing werd de „Cesara Battisti" aan de kade vastgelegd. De passagiers, wier bestemming Djibouti was, zijn overgenomen door de mailboot „Tripolitania". FRANSCHE SENAAT SPREEKT ZICH UIT VOOR VERPLICHTE ARBITRAGE. De Fransche senaat heeft met 170 tegen 89 stemmen het wetsontwerp tot verplichte ar bitrage aangenomen. De tekst, welke door den senaat is aangenomen, verschilt aanzienlijk van die, welke de Kamer heeft goedgekeurd, terwijl nog wijzigingen zijn aangebracht op het ontwerp van de senatoriale commissie voor handel en arbeid. DE JOURNALIST ARTHUR BRISBANE OVERLEDEN. Arthur Brisbane, een der hoogst gesalari eerde dagbladschrijvers van Ameerika, is op Eersten Kerstdag overleden, op 72 jarigen leeftijd, een paar uur, nadat hij zijn laatsten artikel had gedicteerd. Hij leed aan een hart kwaal. Zijn artikelen werden in ongeveer 200 dagbladen gepubliceerd. Men zegt, dat hij een salaris ontving van 260.000 dollar per jaar. Op 19-jarigen leeftijd trad hij in de journa listiek als verslaggever. Een passage uit zijn laatsten artikel luidt als volgt; een nieuwe Kerstmis is gekomen, een geboortedag, welke goedheid' en hoop be- teekent voor millioenen menschen. De wereld is nog vervuld van oorlog, wreedheid en smart, maar de vooruitgang is geleidelijk. De „Vrede op aarde aan de menschen van goeden wil" zal stellig eens komen. Op den eersten Kerstdag heeft de hertogin van Kent het leven geschonken aan een dochter. Groote schade aangericht: geen slachtoffers. In den in aanbouw zijnden tunnel Van de „Noord-Zuid-snelverbinding" onder het Pots- damsche plein te Berlijn' is gisteravond door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken. De blussching was zeer moeilijk door de groote rookontwikkeling, in verband waarmede met gasmaskers moest worden gewerkt. De brandweer hakte de straat met houweelen open. Vlammen van drie meter hoog sloegen uit de gaten omhoog en dikke rookwolken dreven boven de huizen. Met fakkels en elec trische toortsen daalden de brandweerlieden in de gangen om het vuur te bestrijden. Door middel van luidsprekers werden hen orders gegeven. Te middernacht scheen de brandweer er in geslaagd het vuur in de metro te overmeeste ren. Te half elf konden de brandweerlieden de gangen van den ondergrondschen spoorweg binnendringen, het vuur scheen zich over een lengte van 150 meter te hebben uitgebreid Bij den vuurhaard was de hitte zoo groot, dat de koperen straalpijpen van de brandweer smolten. Door deze hitte bestaat gevaar, dat de bezine-opslaagplaatsen in de nabijheid zullen ontploffen. Het is moeilijk te zeggen, hoe groot de aange richte schade is. Het staat vast, dat geen slachtoffers te betreuren zijn. Voor een groot deel zal de bouw van den tunnel opnieuw moeten worden begonnen. Het ongeluk gebeurde op een afstand van ongeveer 500 meter van de plek, waar in het voorjaar de instorting plaats had. Hieruit blijkt wel, hoe moeilijk het werk in het zand onder Berlijn is. Tenslotte wordt nog gemeld, dat de tunnel ten koste van groote moeite en met de beste huimiddelen tot stand is gebracht onder de Potsdammer Platz, een van de drukste plei nen van Berlijn. Van schrik zet de booze Pruikebok het op een loopen, zonder zich verder om de taart te bekommeren. Achter hem aan sleept een heele bundel snoeren en haken, die in zijn broek zijn blijven vastzitten! Zoo vreemd is dat schouwspel, dat Thijs en Dickie in luid lachen uit barsten. Daar komt Dickie al met een verheugd gezicht met de taart aanzetten. Nu zal hun de smulpartij niet meer ontgaan En Hector Pruikebok? Die liet zich niet meer zien, want hij dacht niet anders dan dat hij door een heele zwerm wespen achterna werd gezeten!. Voor Duitschland. Naar „Het Volk" verneemt is sir Henry De terding voornemens om ten behoeve der Duitsche voedselvoorziening voor een bedrag van tien millioen gulden aan Nederlandsch vee en Nederlandsche landbouwproducten aan te koopen. Hij zou deze voedselvoorraden ter gelegenheid van zijn heengaan uit het di rectoraat van de „Koninklijke" geheel be langeloos ter beschikking van de Duitsche re geering stellen, en anderzijds de aankoop daarvan in Nederland als een geste bij zijn afscheid bedoelen. Officieel zou van een en ander nog vóór 1 Januari, de datum van zijn aftreden, kennis gegeven worden. Het blad kan echter reeds thans mededeelen, dat de aankoop neer zal komen op een uitvoer van 700 wagons landbouwproducten. De aankoop daarvan zal via afzonderlijk daartoe gestichte provinciale inkoopbureaux geschieden. Het centrale in koopbureau zal te Haarlem gevestigd worden en onder leiding staan van dr. M. D. Dijt, die thans de Duitsche landgoederen van sir Henry beheert, aldus meldt het blad. Het A. N. P. deelt ons in verband met dit bericht mede, dat sir Henry Deterding, be gaan met de moeilijkheden, waarin de Ne derlandsche landbouw verkeert en onder den indruk van de bezwaren, die de voedselvoor ziening aan Duitschland baart besloten heeft buiten de Nederlandseh-Duitsche clearing om, middelen ten bedrage, van eenige millioenen guldens beschikbaar te stellen voor den aan koop van Nederlandsche landbouwproducten, die binnenkort naar Duitschland zullen wor den geëxporteerd. De Nederlandsche regeering heeft haar me dewerking in zooverre verleend, dat de noo-' dige vergunningen voor de uitvoering van deze transacties, die een extra uitvoer naar Duitschland beteekent verstrekt zullen wor den. Uiteraard kan over de grootte van het be drag niets positiefs worden medegedeeld. (tegenover het oude raadhuis). Geheel gebit met inb. van trekken ƒ35.— met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-.9 uur (Adi). Ingez. Mvd:r- DINSDAG 29 DECEMBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzding. 8.009.15 Gram.pl. 9.30 H. Mis. 11.30 Gram.- platen. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melo- disten en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 4.10 KRO-Kamer- orkest en Gram.pl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— KRO-orkest. 6.40 Esperanto-cursus. 7.Be richten. 7.15 Sporthalfuur. 7.40 Voor Kath. Padvinders. 8.Berichten A.N.P. Mededeelin- gen. 8.10 Gevar. programma. 9.10 KRO-orkest en de Comedian Harmonists. 10.15 Terugblik op het Oude Jaar. 11.15 Berichten A.N.P, 11.20—12.— Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.- platen. 10.30 Omroeporkest 11.Huish. wen ken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Gram.- platen. 1.15 Orgelspel. 1.45 Gram.pl. 2.Om roeporkest en solist. 2.40 Voordracht met muziek. 3.Knipcursus. 4.Pianorecital. 4.30 Voor de kinderen. 5.Kinderkoorzang. 5.30 Het Omroeporkest en Gram.pl. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-Dansorkest. 7.30 Engel- sche les. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10Gram.pl. 10.15 Renova-kwintet. 11.Berichten A.N.P. Hierna A. V. R. O.-Dansorkest. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICII 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gram.pl. 12.05 Orkest v. h. Royal Theatre te Birmingham. 1.05 H. Engleman's kwintet. 1.35 Orkestconcert in.m.v. solist. 2.35 BBC-Empire orkest. 3.35 Gram.pl. 4.20 Changes in Londen, causerie. 4.40 Het Forum Theaterorkest. 5.10 Gram.pl. 5.35 Het Hallis-kwintet en soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Pianorecital. 7.20 Het Campoji-trio. 7.50 The Savoy Hotel Orpheans. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Programmabespreking. 9.55 B. B. C.-Theater-orkest en solist. 10.45 Radio tooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Programmabe spreking. 9.55 BBC-Theater-orkest en solist 10.45 Radiotooneel. 11.35 M. Winninck's Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Pasdeloup- Kamerorkest. 2.50 Zang. 3.05 en 4.20 Gram.- platen. 5.50 Poulet-Kamerorkest. 9.05 Zang. 11.2012.35 Pascal-Dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Militair concert. 7.55 Amusements orkest en Schrammel-Ensemble. 11.20 Politie- muziekcorps. 12.35 Omroeporkest en -dans- orkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 B. v. Geczy's orkest. 4.40 Het Peter-kwartet. 6.Gram.pl. 7.30 Omroeporkest. 10.2011.20 Omr: epdans- orkest, vocaal en instrumentaal kwartet. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep- kleinorkest en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Maand-Revue. 9.20 Mexicaansche liederen 10.30 Gram.pl. 11.0511.25 Reportage. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50 2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.05 Gram.pl. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.30— 11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy's orkest. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gram.- platen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2