Het Geluk ligt in de Sneeuw BEVERWIJK Na Kerstmis. SANTPOORT HEEMSKERK CASTRICUM Kerstvergadering van de S. D. A. P. De viering van den Nationalen Feestdag. FEUILLETON [DINSDAG 29 DEC. 1936 De afsluitboom van den over weg moest het weer ontgelden. TAFELTENNIS. WIELRIJDEN. Rede van Paul Kiès. De Kerstvergadering' van de plaatselijke af- deeiing van de S. D. A. P., welke Maandag avond in de zaal van het gebouw „Odeon" werd gehouden, was zeer druk bezocht. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Gabel, zong de zangvereeniging „De Daad" onder leiding van den heer P. J. Potgieser achtereenvolgens „Morgenrood" van O. de Nobel en „Op het kerkhof", een compo sitie, oorspronkelijk geschreven voor mannen koor en door den heer Slings uit Velsen-Noord gezet voor gemengd koor. Het koor oogstte er veel succes mee. De heer Paul Kies hield daarna de Kerst rede. Het eerste deel van zijn betoog handelde over Spanje. Spr. schetste in de eerste plaats de groote tegenstellingen, die in Spanje aan den dag traden en die vele malen tot bloedige botsingen hebben geleid. In het begin van dit jaar werd een regeering gevormd, die uitsluitend bestond uit Roomsch- Katholieken en Vrijzinnig-democraten. Geen enkele socialist of communist had zitting in deze regeering. Onmiddellijk na haar verkie zing werd deze regeeriag door het miiitairisme naar de keel gegrepen. Het volk kwam in ver zet en streed voor zijn vrijheid. Een vrijheid, aldus spr., die ook onze vrijheid is. Deze strijd, waarin het volk vocht voor zijn politieke rechten, heeft nu internationale be- teekenis gekregen en geen enkele bemidde lingspoging zal er meer effect op hebben. Het Spaansche volk, zoo betoogde spr., doet precies hetzelfde, wat wij Nederlanders onder Alva deden. Alva en zijn tijdgenooten handel den tenminste nog in opdracht van hun over heid, hetgeen van Franco en de zijnen niet gezegd kan worden. Hij toch keert zich tegen de wettige regeering en bevecht het eigen volk met Mooren, met het schuim der naties, ver zameld in een Vreemdelingenlegioen, en met de hulp van Hitler, die zijn kans schoon ziet om ten zuiden van Frankrijk een fascistisch bol werk te vestigen. Uitvoerig behandelde de heer Kies vervol gens de politieke verhoudingen in Spanje. Het was spreker's meening, dat de anarchis tische partij aldaar, zich in positieve richting zal ontwikkelen. De Spanjaarden zullen, naar sprekers meening nimmer communisten wor den, althans niet naar den geest van de Derde Internationale. Daarna heeft de heer Kies talrijke bijzon derheden verteld over zijn reis naar Barcelona. Het was spr. opgevallen, dat in Spanje ge bouwd wordt aan een nieuwe samenleving. Dit demonstreert zich in het openbare leven wel met een grooten nadruk. Spr. sprak ook over de positie van de kerk, dis practisch in geheel Spanje, althans in Ca- talonië totaal vernietigd is. Tien eeuwen lang was de kerk oppermachtig, aldus spr., en nu is zij vernietigd, omdat zij de vijandin van het volk was. Het volk wierp zich op zijn beide onderdrukkers, kerk en adel. Tot slot van het eerste deel van zijn betoog verzocht spr. eenige oogenblikken van stille herdenking van de gevallenen in Spanje, aan welk verzoek de vergadering voldeed. Na de pauze sprak de heer Kies over de Kerstgedachte en over de internationale be- teekenis van de gebeurtenissen in Spanje. De figuur van de Christus heeft spr. nooit landers kunnen zien, dan als die van een groo ten strijder voor recht. De eerste Christenen waren socialisten en revolutionnairen, die in hun spelonken het Kerstfeest vierden op 6 Januari. Toen de bezittende klasse de leer van het Christendom naar zich toehaalde werd het Kerstfeest bepaald op 25 December, den dag, waarop het Romeinsche feest van het licht werd gevierd. In latere eeuwen werd de Christelijke leer misbruikt tot nieuwe knechting van de mas sa's, maar in onze dagen herhaalt zich de historie van 18 eeuwen geleden, zoo vervolgde spr. Ook nu grijpt de bezittende klasse naar de leer van de massa, het socialisme, dat thans misvormd en geëxploiteerd aan het volk wordt voorgezet in den vorm van het nationaal- socialisme. In dezen kapitalistischen staat, aldus spr., is het „Vrede op Aarde" onmoge lijk. De gebeurtenissen in Spanje houden nauw verband met den internationalen toestand. „Maar", zoo zeide spr. „Franco maakt in Spanje geen schijn van kans. De overwinning is aan de zijde van het volk, al zal het nog veel bloed kosten. Spr. heeft in de voorste loopgraven den strijd gevolgd en hij heeft groot respect voor de ontzettende offers, die het volk gebracht heeft. Daarna wijdde de heer Kies een deel van 1 zijn betoog aan het fascisme. Duitschland, aldus spr., moet het hebben van sensatie om de aandacht van de binnenland- sche moeilijkheden af te wenden, evenals Italië en het „gele fascisme" van Japan. Spanje werd het slagveld van den. strijd, die los barstte. Spr. is een voorstander van een gematigde politiek, maar met deze onverbiddelijke uit zondering: niet tegenover het fascisme. De N. S. B. noemde spr. om twee redenen een gevaar. In de eerste plaats, omdat de duizen den radeloozen gauw vatbaar zijn voor infec ties. De N. S. B. vangt deze radeloozen op en dezen stroom zal de S. D. A. P. moeten afdam men. Dan kan, wanneer allen als één man achter het Plan van den Arbeid staan. De tweede reden ziet spr. in het bezoek van Mus sert aan Hitier. Spr. zag daarin, naast een onbeschaamdheid tegenover de Nederland- sche regeering, ook aanleiding tot het stellen van de vraag, of Mussert een voorpost moet zijn voor het Derde Rijk. Een van de jongste en wonderlijkste ontwikke dekt.... skispringen. De allernatuurlijkste Madison Square Garden te New-York In een hartstochtelijke peroratie riep spr. zijn gehoor op tot waakzaamheid. „Duldt niet", zoo eindigde hij, „dat het fascisme de baas wordt; duldt geen slavernij op Neder- landschen grond". Deze rede werd langdurig toegejuicht. Nadat de zangvereeniging zich nogmaals had doen hooren, vertoonde de tooneelver- eeniging „De Strijd" de aangrijpende scène „Kerstmis 1936". De heer Gabel heeft daarna de bijeenkomst met een woord van dank gesloten. De radio-uitzending. Verscheidene ingezetenen, die niet in het bezit zijn van een radio-toestel, hadden het bestuur van de Vereeniging Koninginnedag naar de mogelijkheid gevraagd, om de uitzen ding van de huwelijksplechtigheden op 7 Ja nuari in één of andere zaal te kunnen beluis teren. Dank zij de medewerking van de Vereenigde Veilingen is Koninginnedag in staat gesteld dezen wensch te verwezenlijken. Daartoe heeft zij gratis de beschikking gekregen over de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemer- land". die zich wel bijzonder goed voor dit doel leent. Daar zal dan op 7 Januari voor iedereen gelegenheid zijn, om de uitzending van de huwelijksplechtigheden te hooren. De toegang is gratis, maar men wordt verzocht om 10.45 uur aanwezig te zijn, teneinde stoor nissen te voorkomen. Personen beneden de 16 jaar hebben geen toegang. Naar het vuurwerk. De Vereeniging „Koninginnedag" heeft in- tusschen nog steeds financieele zorgen. De be dragen, waarvoor de ingezetenen op de lijsten hebben ingeteekend, ter bestrijding van kos ten der feestviering op 7 Januari, zijn niet voldoende om de vereeniging in staat te stel len den feestdag op passende wijze met een vuurwerk te sluiten. Zij heeft evenwel ge meend, dat aan het einde van dezen gedenk- waardigen feestdag een vuurwerk niet achter wege mocht blijven. In verband hiermede is besloten de kosten daarvan te dekken, door het heffen van een gering entree voor het terrein van het vuurwerk en wel van 10 cent per persoon. Dit kan voor niemand een be zwaar zijn en bovendien hebben kinderen be neden 14 jaar vrijen toegang. Teneinde een vlotten gang van zaken te bevorderen zullen aan het terrein géén toe gangsbewijzen worden afgegeven. Men zal zich dus tevoren van kaartjes moeten voorzien. Van a.s. Donderdag af zullen deze verkrijgbaar worden gesteld bij de sigarenwinkeliers, terwijl bovendien een colporteur de ingezetenen zal bezoeken, om de toegangsbewijzen tegen den zelfden prijs van 10 cent te verkoopen. De in gezetenen worden vriendelijk verzocht zich vroegtijdig van kaarties te voorzien, teneinde teleurstelling te voorkomen. Het bestuur stelt zich voor om eventueel het batige saldo van den feestdag beschik baar te stellen voor een liefdadig doel. Of dit bedrag groot of klein zal zijn, zal veel afhan gen van het bezoek aan het vuurwerk. De lichtstoet. Vereenigingen en particulieren, die deel willen nemen aan den lichtstoet. moeten zich vóór 3 Januari a.s. aanmelden bij den heer H. J. Blaauw, Vondellaan 55. De opstelling van den stoet geschiedt in volgorde van de binnen gekomen opgaven. EEN ONVERHOEDSCHE AANVAL. In de Breestraat ontstond na aankomst van den laatsten trein een woordenwisseling tus- schen een tweetal jongelieden. Een van beiden ging plotseling tot den aanval over en bracht zijn tegenstander met een of ander voorwerp een vrij ernstige wonde aan het hoofd toe. De jongeman, die hevig bloedde, werd naar het politiebureau gebracht, maar de slag was zoo ernstig aangekomen, dat de hulp van een geneesheer moest worden ingeroepen. Een dokter heeft de wonde gehecht. Tegen den dader, die na het gebeurde van het tooneel van den strijd verdwenen was, heeft de politie procesverbaal opgemaakt. Een Wintersportroman, van PETER KRAYENBÜHL. 9) (Nadruk verboden.) Dieter spoedt zich erheen om hem de be hulpzame hand te bieden, maar de jonge dame wie het niet aan tegenwoordigheid van geest schijnt te ontbreken, is reeds tot stilstand ge komen en is hem juist voor. Resoluut bindt zij den dikken man zijn latten af en helpt hem overeind. U hebt gelijk, dame, dank u zeer. Stop met die plagerij. Mag ik u naar Kaiserhof ver gezellen? De man blijkt zich echter te hebben ver gist het is Grace niet om een nadere ken nismaking met den dikkerd te doen. - Nee dank u wel, maar een goeie raad wil ik u toch wel geven: Om te skieën bent ute dik en voor clown ontbreekt u de humór. Gaat u maar liever rodelen! Dieter hoort zich dat alles aan met een open mond van verbazing. Als hij zich eindelijk hersteld heeft, is Grace reeds verdwenen Allen beneden blijven! Voor vandaag is het genoeg! Morgen de Stemmbogen-oefe- ning! Met volgende oogenblik zet hij zich in be weging; met een scherpe bocht suist hij om laag, zijn schapen ver achter zich latend Als hij eenigen tijd later in Hotel Kaiserhof bij een kop koffie in een geïllusteerd tijd schrift bladert, valt zijn oog op een ongewo ne zin in een roman van Peter Krayenbühl: ,,De taal van het toeval is de ontmoeting...." Grace. Precies negen dagen geleden reed Grace in haar kleine Chevrolet naar Hampstead, waar Reginald Arlen, haar boven alles be minde Pap" in een kleine villa aan den Ooste lijken rand van de stad zijn incunabels ver zamelde. Reginald Arlen was vrij laat en niet be paald gelukkig getrouwd. Grace bleef het eenige kind; zijn verlangen naar een zoon ging niet in vervulling. Dat deed hem er te gemakkelijker toe besluiten de van zijn vader geërfde spinnerijen in Lancashire van de hand te doen. Hij verkocht de in den loop der jaren sterk uitgebreide en wereldbekende fa briek zonder verlies. Grace was destijds zeven jaar oud. Het lag niet in mr. Arlen's karakter de toekomst van zijn dochter door de hoop op een geschikten schoonzoon aan die van zijn zaken te verbin den. Tusschen de ouders onstond daarover nogal wat meeningsverschil, dat eens zelfs in lingen van de binnenshuissport is het over- wintersport dus binnenshuis in den winter, heeft dit nieuwtje gelanceerd. Het feest is weer voorbij, het werk gaat weder voort En na de „Stille Nacht" volgen weer drukke dagen, Een jaar lang wordt het oude lied niet meer gehoord, 't Decor van sparregroen en kaarsen gaat vervagen. De teere glazen sier wordt van den boom geplukt, En voor het volgend jaar voorzichtig opgeborgen. Drie dagen heeft de last van 't leven licht gedrukt, Het Kerstfeest is voorbij, nu komen weer de zorgen. De een heeft van zijn maag wat al te veel gevraagd. Doordat hij aan de gans haast tot ongansch zijn smulde, De ander wordt misschien ook door zijn maag geplaagd, Maar dan doordat hij haar slechts onvoldoende vulde. De groen en roode hulst, eerst zulk een lust voor 't oog, Wordt door de huisvrouw nu weer schielijk weggenomen, De besjes rimplen al, de blaadjes werden droog, En strakjes zal de vuilnisman er wel om komen. De kerstboom blijft misschien nog even hier en daar. Maar met de meeste maakt men toch wel korte metten. En wel geen enkle overleeft het oude jaar. 't Wordt nu weer tijd om andre boomen op te zetten. Het is een droevig ding, dat het weer is gedaan, De tijd snelt voort en wij wij worden meeged reven, 't Zou niet zoo erg zijn, dat de kerstboom moet vergaan, Wanneer de kerst gedachte zeker voort zou leven. P. GASUS VERGADERING VAN DEN WERKMANSBOND. Op Donderdag 21 Januari houdt de Chris telijke Nationale Werkmansbond in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk- straat een ledenvergadering. De heer Strating, propagandist van den bond, zal in deze bijeenkomst een propaganda - rede uitspreken. SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. Belastingambtenaren hebben met assisten tie van de politie een inval gedaan in een woning aan den Grooten Houtweg op grond van het vermoeden, dat de bewoner in het be zit zou zijn van frauduleus ingevoerd sigaret tenpapier. Inderdaad werd een hoeveelheid sigaretten papier in de woning aangetroffen en in beslag genomen. Tegen den bewoner werd procesverbaal op gemaakt. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 28 Dec. 1936. Waschpeen per kist 2065 cent. Boerenkool per kist 2045 cent. Andijvie per kist f 0.40f 1.05. Peterselie per bos 33V2 cent. Selderie per bos 23 cent. Prei per bos 313 cent. Uien per K.G. IVz—2 cent. Witlof per K.G. 12—18 cent. Bieten per K.G. 2 cent. Wortelen per K.G. 12 cent. Champions per K.G. 95 cent. Nero per K.G. 410 cent. Spruiten per K.G. 1119 cent. Knollen per bos 2V28 cent. Roode kool per stuk 35 cent. Gele kool per stuk 34 cent. Groene kool per stuk 23 cent. een openlijken strijd ontaardde, welke tus schen beide partijen een onoverbrugbare kloof deed ontstaan. Reginald Arlen bleef echter onverbiddel- lijk. Grace werd in den geest van haar vader opgevoed, d.w.z. niet in een van die roem ruchte internaten, welke het voor haar leven geschoolde „hoffahige" type der Engelsche Lady plegen af te leveren, maar op een Zwitsersche kostschool, die weliswaar op niet geheel volmaakte, maar nochtans met de practijk van het leven rekening houdende paedagogische principes was gegrondvest. En toen Grace later een bijzondere belang stelling voor sociale vraagstukken aan den dag bleek te leggen, maakte haar beminde- zij het ook zeer voorname „Pap" zich daarover geenszins ongerust. Innerlijk verheugde het hem zelfs, toen Grace hem op zekeren dag een brief van de directie van een groot waren huis voorlegde, waarin haar werd- meegedeeld dat zij als leerling-instructrice welkom zou zijn. Wat is dat voor een baan? Wie wil je in- strueeren? De klanten soms, wat ze moeten koopen? Pap kon zich aanvankelijk geen nauwkeu rige voorstelling maken van het toekomstige emplooi van zijn dochter, maar Grace hielp hem met zeldzaam enthousiasme: Ja, pap, in die eerwaardige, kostbare boe ken van je staat daarover niets! Maar de lei ders van dat warenhuis zijn moderne men- ÏNVAL IN EEN CAFé. De Rijkspolitie heeft met assistentie van de gemeente-politie een inval gedaan in een café. Vermoed werd, dat in deze verlofzaak sterke drank aanwezig zou zijn. Naar wij ver nemen moet de politie echter geen sterken drank in het perceel hebben aangetroffen. INBRAAK. Zondagnacht is ingebroken aan den Bloe- mendaalschen straatweg alhier. Door verbre king van een ruit van een keukendeur heeft men zich toegang tot het perceel verschaft Uit een tweetal portmonnaies wordt eenig geld vermist. TOONEEL. De zaal van „Zomerlust" was met een be hoorlijk aantal donateurs gevuld, toen de tooneelvereeniging V. O. O. T. A. G. daar voor het voetlicht bracht „Wij zoeken.... zoe kentooneelspel in 3 bedrijven door A. Boeree. Wat die „wij" zochten? Geluk. En wie de schrijver met „wij" bedoelden? In zijn too neelspel Van Rossem den scheepsbouwer, Kitty, diens tweede vrouw e.a., doch in zijn algemeenheid de menschheid, die altijd tracht het kleine bewegelijke wezentje, dat geluk heet te ontdekken, te grijpen en vast te houden, de menschheid, die maar al te vaak voorbij ziet, dat het ware geluk hierin bestaat, an deren gelukkig te maken, zoodat aan dit ware geluk alle egoïsme vreemd is. De schrijver nu laat Van Rossum (de heer P. Mooy), Kitty, zijn tweede vrouw (mej. Ma rie Oudendijk) en René van Rossem, een zoon uit het eerste huwelijk (de heer Joh. Meesters) naar dit egoïstischte geluk zoeken elk op zijn eigen wijze, waarvan natuurlijk anderen de dupe worden. Van Rossem ont houdt zijn kinderen zijn vaderliefde, Kitty zoekt het in uitgaan en René in braspartijen, zeer tot schade van het huiselijk geluk. In z'n inleiding wees de voorzitter er op. dat dit tooneelspel weinig handeling bood en veel dialoog. Dit was niet te veel gezegd. En het hinderlijke van deze vele „tweegesprek ken" viel te meer in 't oog doordat er steeds over hetzelfde onderwerp werd gesproken, meer dan eens zelfs in vrijwel dezelfde be woordingen. 't Was dan ook een verademing als René op z'n luchthartige wijze er eens iets anders tusschen „gooide". Dit bleek den heer Meesters uitnemend toevertrouwd en voor hem had V. O. O. T. A. G. bezwaarlijk een be tere kracht kunnen vinden. Een zeer goede vertolking van zijn rol gaf de heer Van Schie als Jacob Radden, een vroegere werkmakker van scheepsbouwer Van Rossem. Radden was arm gebleven en meen de nu, dat de rijk geworden Van Rossem het ware geluk wel gevonden zou hebben, Reeds bij zijn eerste opkomen viel het goed aange vulde spel van den heer Van Schie op, wat hij in z'n gesprekken met Van Rossem uitne mend wist vol te houden. De heer Mooy had als Van Rossem goede en minder goede mo menten. Over het geheel' had een stemveran- dering geen kwaad gekund. Zagen we hem, dan geloofden we met een 50-jarig scheepsbouwer te doen te heb ben, doch als we even de oogen sloten en hem alleen hóórden, dan wilde crat er bij ons niet in. Mej. Marie Oudendijk was een lieftallige tweede vrouw, lieftallig dan alleen naar het uiterlijk, want zij was het, die steeds sprak •van „recht op geluk hebben" en die daardoor opvallend egoïstisch was. Dat daardoor haar spel ,,koud" was, was juist aangevoeld. Toen zij echter haar man verliet, om het geluk el ders te gaan zoeken, had haar spel sterker, nog minder gemoedelijk kunnen zijn. Moge- lenk kwam dit echter, doordat deze vertrek- scène wel wat lang duurde. Wat eenigszins vreemd aandeed, maar wat op rekening van den auteur moet geschreven worden, was, dat mej. Oudendijk haar vroege- ren verloofde, dien zij echter ter wille van den rijken Van Rossem den „bons" gaf, als deze na een vierjarig verblijf in de tropen ten huize van Van Rossem komt wat ook al niet gewoon is: meestal zoekt men zijn ex- verloofde niet op aan haar huiselijken haard na eenige minuten reeds vraagt, weer „met haar te willen gaan". Deze „vriend des huizes", de heer Kappers, weigert echter hardnekkig, omdat hij dit im moreel vindt. Als boetprediker levert de heer Kappers dan goed werk. Een sympathieke figuur was Jo, Van Ros- sems dochter. Mej. Gré Oudendijk, speelde deze rol uiterst sober, juist, zooals het hoorde. Vooral in het eerste bedrijf, als haar stiefmoe der vraagt, waarom zij „kleurt" en in het tweede bedrijf als zij haar vader zegt, dat haar roeping niet meer is liefde-zuster, doch te zorgen voor haar vader, vonden wij haar spel heel goed. Waar de andere bijrollen goed vervuld wer den, kan V. O. O. T. A. G. dus over het geheel op een goede opvoering terugzien. De band ,,La Bohème" zorgde voor een pret tige muzikale afwisseling. BILJARTCLUB. De biljartclub der Gezellen zal in de win- ter-competitie meespelen met twee viertallen Zij komt uit tegen Haarlem I Haarlem U Haarlem III en Velsen-Noord schen! Die weten, dat hun zaak er geen scha de door zal lijden, als zij zich wat aan hun personeel gelegen laten liggen. Daar heb je b.v. de twaalfhonderd verkoopsters, die aan het contant betalende publiek zijn overgele verd. Diet moeten leeren wat „Service" is en voorkomendheid, hoe je je geduld niet ver liest en steeds weer vriendelijk kunt kijken, ook als er geen reden voor is, zooals tegenover heeren van jouw serieuzen leeftijd! Welnu, om die t.waalfhonderdvoudige vrouwelijkheid in goed banen te leiden niet om haar alleen maar achterna te rijden daarvoor heeft men de instructie uitgevonden. Gesnapt Pap? Pap was nu ongeveer op de hoogte maar tevens bedroefd, dat hij Grace voortaan niet meer als tot dusver om zich heen zou hebben. Want vóór alles was het noodzakelijk, dat zij zich te Londen, niet al te ver van haar toe- komstigen werkkring, vestigde. Grace kende haar Pap en ging tot zijn groote voldoening tweemaal per week en met elk weekend naar huis. Toen Grace na een jaar volontairsdienst vast werd aangesteld, keerde zij naar het ouderlijk huis terug, want Pap had door haar een kleine Chevrolet te schenken, van zijn voldoening over haar vorderingen blijk ge geven waardoor de afstand tusschen Londen en Hampstead, ondanks den voor een dee' zeer slechten weg, tot veertig minuten kon worden teruggebracht zoover de mist, die DAM- EN SCHAAKCLUB. Voor de dam- en schaakclub der Gezellen hield ae heer G. Zonneveld een wedstrijd tegen elf jongens van de damclub. De wed strijd verliep goed. Na ruim een uur spelen waren er nog drie spelers, die stand gehou den hadden. Toen eindigden P. Beentjes en P. Veldhuis met remise; L. van der Kolk wist het zelfs tot een overwinning te brengen, zoo dat de avond goed geslaagd mag heeten. A.D.O.—GEEL-WIT (1—D. Als Brasser den bal voor A.D.O. aan het rollen brengt, beweegt het spel zich aanvan kelijk in het middenveld', de beide aanvals- linies laten voorloopig weinig gevaarlijks zien. Geel-Wit neemt de leiding door een fraai schot van G. v. d. Erf (0—1). Reeds spoedig daarop krijgt Koopman Jr. een kans om den gelijkmaker te scoren, doch door talmen gaat deze verloren. Ook na de hervatting ziet het er niet dadelijk naar uit. dat A.D.O. gelijk zal maken. Wel wordt het Geel-Wit-doel enkele malen in ge vaar gebracht, doch het verband tusschen de linies ontbreekt. Geel wit wordt geheel teruggedrongen; ten slotte gelukt het Zonneveld, met een fraaien kopbal den gelijkmaker te scoren (1—1). A.D.O. zet dan alles op den aanval, zelfs de backs lossen enkele schoten, die echter- te hoog gericht zijn. Als het eindsignaal klinkt, zijn de punten gedeeld. De verdere uitslagen van dezen dag zijn: A.D.O. 2Oranje Wit 2 3—0 Zeevogels 3A.D.O. 3 01 Vitesse bA.D.O. b 12 Op tweeden Kerstdag werden de volgende wedstrijden gespeeld: Oranje Wit 2A.D.O. 2 10 Volendam aA.D.O. a 52 RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert Woensdagmid dag te 2 uur ten raadhuize. Als eenigs punt van behandeling vermeldt de agenda: Wijziging besluit tot het aangaan van een geldleening, groot f 257.840. Driemaal is scheepsrecht. Dit is weliswaar een uitspraak,, die verband houdt met de scheepvaart, maar zij kan blijk baar toch ook van toepassing zijn op het spoorwegverkeer. Voor de derde maal binnen een tijdsverloop van enkele weken is de Zuide lijke afsluitboom van den overweg in den Rijksstraatweg bezweken voor het geweld van een aanstormende auto, waarvoor hij een hin derpaal had moeten zijn. Slechts twee dagen was deze sluitboom aangebracht op de plaats, waar reeds twee voorgangers gesneuveld waren. Het ongeval liep weer best af. Nog be paalden de gevolgen zich tot materiëele schade, al moest dat een wonder lijken voor degenen, die de ook nu weer aangerichte ra vage in oogenschouw namen. De automobilist, die den overweg naderde, verkeerde in de meening, dat een voor hem uitgaande autobus stopte bij een halte. Hij reed om de bus heen en bemerkte te laat zijn vergissing, want in het volgende oogenblik reed zijn auto door den afsluitboom. De be stuurder en een passagier bleven ongedeerd. De auto moest worden weggesleept.. De vierde boom is inmiddels aangebracht. Voor hoe lang? VEILING „ONS BELANG". Spruiten 1510 ct. per K.G. Prei 7 ct. per pond. Bloemkool 45 ct. per stuk. Groene kool 23 ct. per stuk. Gele kool 24 ct. per stuk. Boerekool 820 ct. per kist. NEDERLAND—FRANKRIJK. Te Utrecht werd onder geringe belangstel ling de tafeltenniswedstrijd Nederland Frankrijk gespeeld. De uitslag werd 52 voor Frankrijk. DE ZESDAAGSCHE TE GENT. Uit Gent: Maandagavond en -nacht ls er veel gejaagd, zonder dat dit wijziging in den stand bracht. Na twee uur was het stil op de baan. De stand bij de neutralisatie luidt: 1. BillietDekuysscher, 312 p. 2. KilianVopel, 257 p. 3. Pijnenburg—Wals, 215 p. 4. PellenaersSlaats, 164 p. 5. CharlierDepauw, 94 p. Op twee ronden: 6. Debruycker—Verhaeghen, 117 p. Op drie ronden: 7. Deneefvan Buggenhout, 307 p. Op 5 ronden: 8. MeerschaertVerreycken, 182 p. 9. Van Schijndel—Van den Broek, 148 p. >p 7 ronden: 10. RaesChristensen. 63 p. dikke, kleverige, van kolenstof bezwangerde mist in het wintersche Londen dat althans veroorloofde. Het is waarlijk geen pretje een auto door een dergelijken nevel heen te sturen. Men heeft geen tien meter vrij zicht en de licht signalen, alsmede de verkeersregeiende Bobby Ontwaart men gewoonlijk eerst dan, wan neer men bereids met een tegenligger caram boleert. Met trage voorzichtigheid schuift de file auto's door de city te voet komt men vlug ger vooruit maar Grace heeft acht uur dienst in het grootste warenhuis van Eastend achter zich en dies lokt het gedrang in de ondergrondsche en in de overvolle straten haar allerminst. In haar wagentje voelt ze zich zoo veilig als op een onbewoond eiland. Als Pap nu maar niest ongeduldig wordt! Hij is vandaag naar de Staatsbibliotheek ge weest om met professor Mellingrodd over den verkoop van twee doebletten te onderhande len. Van daar uit heeft hij telefonisch met Grace afgesproken, dat zij samen naar Hamp stead zullen terugkeeren. Op een niet bijzonder druk kruispunt her kent Grace in het geel-witte schijnsel van een lantaarn Pap's breedeschouderde gestalte in een bontjas en op hetzelfde oogenblik brengt zij den wagen tot stilstand. De oude heer stapt kuchend in, blij van de straat weg en bij Grace te zijn. (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6