HET NIEUWE AVONDBLAD Oudejaarsavondschotels vanaf 1.- sal^d^en" 22e JAARGANG No. 49 WOENSDAG 30 DEC. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Het Plan-Deterding. IJMUIDEN Het Kerstnummer van Reddingboot". De HAZENBERG's 1ste klas Banketbakkerij Telefoon 4613 VELSEN De Huwelijksfeesten. Historische optocht. TaxiVreeswijk HANDBAL. 8JI/AUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yi cents Incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—6 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUxigen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DB NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobasongevalfSOOO.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2004.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V,- Bank te Schiedam. Met verrassing zal men kennis genomen heb ben van het plan van den thans in Duitsch- land wonenden Sir Henry Deterding om een deel van zijn millioenen beschikbaar te stellen voor den aankoop van Nederlandsche land bouwproducten en vee teneinde daarmee den nood in Duitschland te helpen lenigen en te gelijk den Nederlandschen landbouw en vee teelt te steunen. Volgens de Tel. betreft het plan ook den tuinbouw. Dit blad doet nog de volgende mededeelingen over de zaak: „Het is hoofdzakelijk voorloopig de bedoeling van Sir Henry Deterding door middel van de instanties welke hij voor de uitvoering van zijn plannen gekozen heeft de groote over schotten in Nederland welke er aan produc ten van land- en tuinbouw en veeteelt be staan uit de markt te nemen met andere woor den al de onverkoopbare producten die an ders vernietigd zouden moeten worden, over te nemen. De groote hoeveelheden groente, welke op de veilingen „doorgedraaid" worden, komen voor deze aankoopen in aanmerking, alsmede het vee, dat afgeslacht zou moeten worden of in het algemeen niet in het normale handelsver keer gebracht kan worden. De te koopen overschotten aan land- en tuinbouwproducten en vee zullen in guldens in Nederland betaald worden en in marken door de Duitsche regeering worden overgenomen. Voor de uitvoering van de transactie heeft Sir Henry Deterding gekozen de onlangs opgerichte stichting De Waag te Haarlem, waarvan voorzitter is ir. B. Wigersma, aldaar. Bestuursleden zijn prof. J. Hessing, te 's Gravenhage, mr. J. A. P. C. ten Bokkel, te Haarlem en de heer A. Karseboom te Aerdenhout. Deze stichting is feitelijk geboren uit den arbeid en de doelstellingen van de Vereeni ging tot studie van den Staat, van welke ver- eeniging ir. Wigersma onder-voorzitter is. Tot de stichting De Waag, welke zich o.a. voor stelt samenwerking te bevorderen tusschen de Westersche staten buiten alle politiek en politieke partijen om, heeft Sir Henry Deter ding zich thans voor de uitvoering van zijn plannen aangetrokken gevoeld. Hij beschouwt deze plannen, naar ons ge zegd werd, slechts als een begin. De stichting De Waag zal half Januari ook een orgaan doen uitgeven van gelijken naam, waarin het economische gedeelte zal komen te staan onder leiding van dr. ir. D. M. Dijt, die dir. De- terding's adviseur is voor het beheer van diens goederen in Mecklenburg. Voorts zal redacteur worden drs. W. F. Hoyer, te Haarlem. Sir Henry Deterding vertoeft thans in Duitschland in een tijdelijk verblijf, door hem gehuurd aan den Kleinen Wannsee nabij Berlijn. Zonder vooruit te loopen op hetgeen nader door dr. Deterding over zijn plannen binnenkort gepubliceerd zal worden, verzocht men ons den nadruk er op te leggen, dat deze voornemens met geen enkele politieke gestie iets uitstaande hebben, maar slechts be schouwd moeten worden als daden van men- schelijkheid. Heden zijn te 's-Gravenhage nog met dr. Hirschfeld nadere besprekingen ge houden over de uitvoering van het aankoop plan." Inderdaad schijnen de bedoelde transacties met Duitschland zulk een omvang te zullen aannemen, dat het in eerste instantie door Het Volk genoemde totale bedrag van tien millioen gulden niet ver van de werkelijkheid verwijderd zou blijken te zijn. Ook de nadere mededeelingen duiden op een plan van groot- schen opzet, dat voor Duitschland een wel daad zou beteekenen maar voor Nederland van niet minder groot belang zou zijn. De bevordering van samenwerking tus schen de Westersche staten buiten alle poli tiek en politieke partijen om, zich uitend in daden van menschelijkheid is een program dat in tijden als deze welhaast als het Won der klinkt, waarop niemand meer durfde ho pen. Als de heer Deterding zijn levensavond en zijn enorm fortuin aan een dergelijke taak gaat wijden kan hij daarvoor niet an ders oogstten dan de dankbaarheid van een West-Europa welks internationale politieke spanningen bijna ondraaglijk zijn gewor den. Natuurlijk kan men ze niet bezweren zelfs met een zoo indrukwekkend bedrag als tien millioen. Indien hij dit aankoop-plan „slechts als een begin" beschouwt zal men met des te grooter belangstelling afwachten in welke richting en op welke wijze de verdere actie zal worden gevoerd. Wij hopen dat het spoedig mogelijk zal zijn daarover meer mee te deelen en komen in ons volgend nummer terug op de beteeke- nis die het aankoopplan voor den Nederland schen land- en tuinbouw en de veeteelt kan hebben. B. P. Sober relaas van moedig werk. In het fraaie kerstnummer van „De Red dingboot'' van de Noord- en Zuid-Holland- sche Redding Mij. vindt men een uitvoerig relaas van de vele scheepsongevallen, die in de laatste drie maanden van 1936 op of nabij onze kust plaats vonden. Wij in IJmuiden, die deze gebeurtenissen steeds met groote belangstelling volgen om dat wij door eigen aanschouwing weten wat het beteekent als het bericht „schip in nood'' rondgaat, herinneren ons maar al te goed de scheepsrampen, de reddingen of de pogin gen daartoe, die in een kort tijdsbestek plaats vonden. Daar vinden we weer terug, de beken de namen, waarvan sommige droevige herin neringen in ons opwekken: Sirenes, Baltic, Atlanticois, Okeanis, SCH 68, Gretha Glad, SCH 179, enz. Negentien menschenlevens gin gen verloren Bij het lezen van deze verhalen worden we getroffen door twee dingen: den heldenmoed, die onze redders telkens weer aan den dag leggen en het groote nut van de radio, met behulp waarvan de noodgevallen worden ge meld, de reddingbooten met elkaar in ver binding staan, spoedige hulp mogelijk wordt maar ook een zaaik van groot gewicht onnoodig uitvaren der reddingbooten wordt voorkomen. Wat zou thans het reddingwezen zijn zonder radio? De inleiding van den secretaris den heer H. de Booy laten wij hieronder volgen. „Krachtige, tot stormachtigen Westelijken tot Noordwestelijken .wind, zwaar bewolkt tot betrokken." „De Bilt seint aan alle posten: „Wordt ver wacht storm uit het Noordwesten"." Op alle Kustwachtposten wordt nu de kegel geheschen met de punt naar boven of, als het reeds donker is, 2 roode lampen. De zeeman is gewaarschuwd. In den wilden stormnacht gaan onze ge dachten herhaaldelijk naaf de schepen, die thans worstelen met de ontzettende kracht van de golven. De wind loeit over het land en giert langs de huizen maar alleen aan de kust, waar de zee, zooveer men zien kan, niets dan woest voortrollende branding is en het duinzand met razende vaart wordt mee gesleept, leert men de huiveringwekkende kracht van den storm eerst goed beseffen. Met bulderend geweld breekt de zee op de banken voor onze kust; dikke trillende schuimmassa's liggen aan den voet der dui nen en het is vrijwel onmogelijk om op het strand te komen. Onophoudelijk slaan zware zeeën over de pieren van IJmuiden en Sche- veningen; de witte omhoogspattende water massa's zijn van een barbaarsche schoonheid. Werkelijk ontzettend is de kracht van deze brekers, zij zijn in staat 15.000 K.G. zware betonblokken, die tegen de pieren van IJmui den liggen, op te nemen en mee te sleuren. Wee de schepen, die door dergelijke grond- zeeën worden getroffen. De herfststormen van 1936 hebben dit weer op tragische wijze bevestigd Het vergaan van de „Sch 68" en „Sch 179" op 27 October 1936, welke ramp negentien slachtoffers eischte, ligt nog versch in onze herinnering. Eerbiedige hulde brengen wij hier aan de nagedachtenis van de visschers, die als slachtoffers van hun moeilijk en ge vaarlijk beroep den dood in de golven vonden. Heroïsche strijd. Er is weinig dat zoo tot onze verbeelding spreekt als de heroische strijd van de beman ning van een schip, dat in een zwaren storm ten onder dreigt te gaan. Het is een vechten tegen de geweldige krachten van wind en water, waarvoor groote geestkracht en moed noodig zijn. Een worsteling soms van vele uren en steeds met den dood voor oogen. Vele malen verkeerden er tijdens de zware stormen van dezen herfst schepen in nood op onze kust, doch gelukkig kon in de meeste gevallen, dank zij het beleidvol en moedig gedrag der bemanningen van sleepbooten en reddingbooten, een ramp worden voorkomen. Het moet een onvergetelijk iets zijn voor de opvarenden van een in nood verkeerend schip om, als alles verloren schijnt, een redding boot te zien naderen door de stuivende brekers. Lichtend voorbeeld. Nimmer werd tevergeefs een beroep ge daan op de mannen, die zich beschikbaar hebben gesteld om onze reddingbooten te be mannen, In deze donkere Kerstdagen mogen wij wel eens extra dankbaar zijn voor hun lichtend voorbeeld. Ook den leden der Com missies van plaatselijk Bestuur, die ook dit jaar vele spannende uren hebben beleefd, nadat zij de verantwoordelijkheid voor het uitsturen der reddingbooten op zich hadden genomen, komt een woord van bijzonderen lof toe. In gedachten reiken wij al onzen vrienden op de stations der N. Z. H. R. M. de hand en wenschen hen een gelukkig Kerstfeest en een gezegend Nieuwjaar. Zware tochten. Er zijn dit jaar uiterst zware tochten ge maakt door onze reddingbooten; enorm wa ren de eischen die aan personeel en mate riaal werden gesteld en wij kunnen dan ook niet dankbaar genoeg zijn, dat de soms zeer gevaarlijke reddingspogingen zonder onge lukken zijn afgeloopen. Sedert 1 Januari 1936 werd 58 maal een beroep op een redding station gedaan; in 19 gevallen werden schip breukelingen gered. Zoo is dus het record van het beruchte stormjaar 1928 reeds thans overtroffen. 14 maal verleenden onze red- ddngbooten diensten aan schepen van andere landen. Het waren schepen van Duitsche, Roemeensche, Noorsche, Grieksche en Engel- sche nationaliteit. Het totaal aantal door de N. Z. H. R. M. geredde schipbreukelingen steeg sedert 1 Januari 1936 van 5865 tot 5939. In het jaarverslag over 1936 zullen de dien sten der reddingbooten in chronologische volgorde worden opgesomd doch dit speciale Kerstnummer van „De Reddingboot" zal slechts een aaneengeschakeld relaas bevatten van de activiteit der reddingbooten en red dingstations tijdens de herfststormen van dit jaar. BELANGRIJKE AANBESTEDING TE AMSTERDAM Burgemeester en Wethouders van Amster dam hebben aanbesteed het aanleggen van een rijweg met fietspad, aansluitende op den Rijksweg Amsterdam-Velsen, met bijbehoo- rende werken. Ingekomen waren, 22 biljetten. Laagste was de N.V. Bitumenweg te Utrecht met f 104290. De uitvoering van dit werk zal tengevolge hebben, dat eindelijk een verbinding wordt verkregen tusschen de Fordhaven en het wegennet van de hoofdstad. (Adv. Inqez Med.t HET CLUBGEBOUW VAN „JONG GELUK". Met den bouw wordt spoedig begonnen. Naar wij vernemen zal de Vereeniging voor Jdnderen van werkloozen „Jong Geluk" bin nenkort uitvoering kunnen geven van het voornemen een clubgebouw te stich ten, waar de kinderen van werk loozen op een nuttige en aangename manier bezig gehouden zullen worden. De vereeni ging ondervond van vele zijden medewerking. Zoo heeft de in Concordia gehouden too- neelavond netto f 133.01 opgebracht. De vereeniging heeft voor dit doel de be schikking gekregen over 600 M2 grond aan het einde van de Ahornstraat bij de terreinen van de A. J. C. Vermoedelijk zal begin Ja nuari begonnen worden, zoodat waarschijn lijk reeds in Februair ruim 100 nieuwe kinde ren kunnen worden toegelaten. Cursussen worden gegeven in handwerken, rhythmisch dansen, figuurzagen, slöjd, tee kenen, dammen, schaken. Esperanto, enz. Er zijn nog eenige leiders en leidsters noo dig. En verder nog veel speelgoed en ook is financieele steun welkom. Men kan voor een en ander terecht bij mej. G. de Vries, Velser- duinweg 151, IJmuiden (Oost). GESLAAGD. Bij de te Rotterdam gehouden examens voor costumière, afgenomen door de Vereeni ging van Mode-Vakscholen in Nederland, slaagden de dames T. v. d. Giessen, M. Fuld- ner en F. Wijker en voor coupeuse mej. A. Barg. Zij ontvingen haar opleiding van de Mode-Vakschool aan den Zeeweg, directrice mej. W. Roodenburg. CAFé BAVARIA Hedenavond wordt aan den Wijk-aan- /Zeeërweg geopend het café Bavaria. De zaak is geheel opnieuw ingericht en bovendien zijn de consumptieprijzen laag gesteld. Op den openingsdag is de zaak tot 's nachts 2 uur geopend. Den geheelen avond is er muziek. HET GAS WORDT GOEDKOOPER. Overeenkomstig een besluit van den ge meenteraad zal met ingang van 1 Januari a.s. een belangrijke verlaging van den gasprijs worden ingevoerd. Zooals men weet ging ook het debiet in onze gemeente, eensdeels door de economi sche omstandigheden, anderdeels door de concurrentie van de petroleum, omlaag, het geen tengevolge had, dat reeds eerder in den raad op verlaging van den gasprijs werd aan gedrongen, om aldus het verloren terrein te herwinnen. De verlaging is van vrij groote beteekenis, vooral wat het gas voor kamerverwarming betreft, waarvan de prijs van 4V2 op 3 ct. per M3. wordt teruggebracht. Met een prijs van 3 ct. levert onze gemeente het gas voor dit doel ongetwijfeld goedkooper dian in eenige andere gemeente in ons land. De prijzen van gewoon gas worden verlaagd van 9 op 8 ct. en van muntgas van 9 V2 op 8V2 cent per M3. TER EERE VAN HET KONINKLIJK BRUIDSPAAR. De directie van de Ver. Kon. Papierfabrie ken der firma van Gelder Zonen heeft hekend gemaakt, dat zij aan hare werklieden ter eere van het huwelijk van onze Kroonprinses met prins Bernhard een uitkeering zal doen van f 5 aan gehuwden en ongehuwden hoven 25 jaar, van f 4 aan ongehuwden beneden 25 jaar en van f 2,50 aan jongens beneden 18 jaar. STAND DER WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen in onze gemeente was 1936 1935 Mannen boven 18 jaren: 26 Dec. 28 Dec. Bouwvakarbeiders 596 631 Metaalbewerkers 292 339 Houtbewerkers 46 41 Landarbeiders 65 55 Havenarbeiders 90 96 Visschers 223 259 Kantoorbedienden 44 43 Losse arbeiders 764 712 Overige beroepen 322 320 2442 2496 Mannen boven 18 jaren 2442 2496 Mannen onder 18 jaren 140 172 Vrouwen boven 18 jaren 21 44 Vrouwen onder 18 jaren 26 42 Totale werkloosheid 2629 2754 A.s. Zaterdag generale repetitie. Den deelnemers aan den historischen op tocht wordt namens het Centraal Comité van Oranjevereenigingen medegedeeld, dat op Za terdag 2 Januari a.s. een generale repetitie plaats vindt te IJmuiden op den aanlegsteiger der Alkmaar Packet. Aanvang 2V2 uur. Allen worden op tijd verwacht. Hierbij worden tegelijk mededeelingen ge daan omtrent het tijdstip van aankleeding en grimeering op 9 Januari. Intusschen kan reeds gezegd worden, dat de groepen IV en V om 11 uur dien dag het eerst aan de beurt komen. De onderverdeeling der groepen is als volgt: Groep I. Schutterij van Amsterdam. 1. commandant, 1 vaandeldrager en 18 schut ters. Groep II. Lijfgarde van den Prins (helle baardiers), 1 commandant, 1 vaandeldrager. 2 trommelslagers en 16 soldaten. Groep III. Regeering van Amsterdam. 1 bode, 3 burgemeesters, 1 roededrager van den schout, 1 schout, 4 schepenen en 9 leden van de vroedschap. Groep IV. De prins en zijn gevolg. 1 com mandant van de garde (te paard), de prins, (te paard) 6 edelen van het gevolg (te paard), 2 secretarissen, 3 pages, en 6 dienaren. Groep V. Bemanning der schepen van den Prins. 1 kapitein, 3 onderbevelhebbers en 16 matrozen. De deelneming der verschillende vereenigin- gen aan het vaandeldefilé, dat aan den stoet vooraf gaat, moet voor zoover dit nog niet is geschied, schriftelijk worden medegedeeld aan den secretaris van het comité J. J. van der Weele, Feithlaan 5, Driehuis. Gaarne wordt die mededeeling nog deze week tegemoet gezien. BEKROONDE KONIJNEN Op de te Berkhout gehouden pluimveeten- toonstelling verkreeg de heer H. van Riessen alhier met zijn inzending roode oogpoolko- nijnen drie eerste en drie eereprijzen. WIE ZAG HET ONGEVAL IN DE J. P. COENSTRAAT? De commissaris van politie verzoekt den genen, die getuige zijn geweest van het voor gevallene op den hoek J. P. Coenstraat-Va- reniusstraat of omgeving op 23 December j.l. des namiddags ongeveer 5.45 uur, waarbij een jongen letsel opliep en daarna in een wo ning werd binnengebracht, inlichtingen te willen verstrekken aan het bureau van po litie, Willemsplein, tel. 5555. GEEN VERSIERING VAN DE KENNEMERLAAN. Naar wij vernemen zal de voorgenomen ver siering van de Kennemerlaan niet plaats vinden, aangezien gebleken is, dat er geen voldoende belangstelling bestaat. De voor dit doel ontvangen gelden zullen worden geres titueerd. BURGERLIJKE STAND. BevallenE. Uytendaal—Hilbers d„ Biezen- weg 90, Santpoort; G. E. v. d. Aart—de Vries d. Sm v. Gelderstraat 9, Velsen-N„ G. Mook— Koops z„ Tuindersstraat 108, IJmuiden; J. B. van Damme—Enzerink zz„ Broekbergen- laan 23 Santpoort; A. v. d. VlugtDuinmeijer d„ Pelsstraat 66, Velsen-N„ A. Meesters— Smakman z„ Zeeweg 161, IJmuiden; C. M. de Reus—van Zaanen z.. Gr. Houtweg 22, Velsen- Noord; J. H. Mooij—v. d. Nouwland d„ Kanaal straat 100, IJmuiden; H. C. Bron—Bos d„ Bak kerstraat 19, IJmuiden; G. Raspoort—Velle- ma z., Planciusstraat 59, IJmuiden; R. Wa- gelaarBrongers z., Haarlem; C. J. v. Vulpen- Spaans d., Driebergen-Rijsenburg; M. de Back—Dekker z„ Snelliusstraat 20, IJmuiden. Overleden: E. Renken 51 jaar, echtgenoote van G. Voorhout, Lumeystraat 11, IJmuiden; J. Braam 63 jaren, echtgenoot van Th. Mo- bran, J. P. Coenstraat 16, IJmuiden; H. Mars, 63 jaren, weduwe van J. Louwen. Beverwijk; G. E. Zeeuw 89 jaren, weduwnaar van M. Dronkers, Stationsweg 28. Velsen; J. Vrijhoef, 2 jaren, zoon van G. Vrijhoef, Zeeweg 36, IJmuiden; E. Brouwer 55 jaren, echtgenoot van J. Sluisman, Brederoodscheweg 42. Sant poort NIEUWE VOETBALCLUB OPGERICHT. Met een 50-tal leden is alhier opgericht de 1 voetbalclub Rood-Wit, die inmiddels erken ning door den H. V. B. heeft aangevraagd. De toegetreden leden bestaan in hoofdzaak uit leden van alhier gevestigde clubs, die voorheen in de werkloozencompetitie speel den Bestelt vroegtijdig - Uw wagen voor - OUDEJAARSNACHT (Adv. lngez. Med.) KERSTZITTING LOGE „IN VEILIGE HAVEN" De Loge „In Veilige Haven" der I.O.G.T. houdt hedenavond in de zaal Oranjestraat, haar jaarlijksche Kerstzitting. Medewerking wordt verleend door mevA Kroon—Kuneke, declamatie en den heer Kof man. Als spreker treedt op de heer Hessing. van Leiden ERTSAANVOER HOOGOVENS Gedurende het jaar 1936 werd bij Hoog ovens aangevoerd 498500 ton erts tegen 437977 ton in 1935 en 504010 ton in 1934. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Ask is van Sö- derhamn aangekomen met een gedeeltelijke lading cellulose, welke bij de papierfabriek gelost wordt. Daarna zal het schip naar Am sterdam verder gaan om de overige lading stukgoederen te lossen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitge sprokon op Dinsdag 29 December: 1. A. Westmyze, behanger en stoffeerder, wonende te Purmerend vroeger Hoogstraat 35, thans Peperstraat 6. Curator Mr. O. H. van Wijk, wonende te Heemstede. 2. J. J. Corrielissen, rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, Kampervest 1. Curator Mr. E. van Tuinen, wonende te Driehuis, Velsen. 3. Jan Groot Teuniszoon, timmerman, vroeger wonende Rijksstraatweg bij de Melk- laan VeLsen-Noord, thans aldaar Wij kerstraat- weg L 187. Curator Mr. A. M. van der Storm, wonende te Haarlem. 4. C. M. Grevenstuk, venter, wonende te Haarlemmermeer, Akerdijk 112. Curator Mr. J. O. Baron, wonende te Bever wijk. Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten Mr. L. A. Vliegenthart, te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van; H. van Lieshout, caféhouder, wonende te Haarlem, thans Lange Begijnestraat 10 rood. Curator Mr. J. G. Bettink, wonende te Haar lem. 2. J. F. de Geus voorheen firma B. Hagen, timmerman en aannemer, wonende te Haar lem, Olmenstraat 12 zw. Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. 3. J. P. de Pijper, rijwielhandelaar, wonen de te IJmuiden-Oost, Dennenstraat 15. Curator Mr. Dr. A. van der Flier, wonende te IJmuiden. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: J. Houwertjes, wonende te Assendelft. Curator Mr. E. van Tuinen, wonende te Driehuis, Velsen. HET K.N.G.V.-PROGRAMMA. Hoofdklasse (Heeren). Nieuwjaarsdag: NilocRapiditas 1.30 uur. D.O.S.Olympia 1.30 uur. TurnoSimson 2.30 uur. 3 Januari: TonidoRapiditas 1.30 uur. LijndenSimson 2 uur. NilocTurno 12.15 uur. D.O.S.Concordia 11.15 uur. Aalsmeer—Olympia 2 uur. Hoofdklasse: Dames. Nieuwjaarsdag: G.V.A.Carna. 3 Januari: 1.30 uur: Amsterd. Dames Athl. Club— Rapiditas. 11.15 uur: NilocSimson. 10.15 uur: ZeeburgG.V.A. 1.30 uur: D.O.S.Carna. K.N.G.V. Westelijke Eerste klasse. Dames: LijndenS.S.S. OdinConcordia. ZaanlandHercules Hebe. Rapiditas 2Concordia 2. Heeren AchillesS.S.S. Lijnden 2Olympia 2. ZaanlandConcordia 2 (Z.) Voor Nieuwjaarsdag staat Rapiditas voor een zwaren wedstrijd tegen de landskam pioenen. Dat de nederlaag zoo gering moge lijk mag zijn. Op 3 Januari heeft Rapiditas meer kans op succes tegen Tonido. Lijnden zal nu terdege od moeten passen tegen Sim son, vooral nu zij door de nederlaag van Niloc weer kampioenskansen heeft gekregen. Te Aalsmeer de strijd: AalsmeerOlympia; daar zal het zeker spannen. Zondagmiddag: Dames. A.D.A.Rapiditas; de groote ont moeting; hoewel Rapiditas thuis verloor van de Dames-athleten, geven wij aan de Haar- lemsche dames thans een goede kans op een kleine overwinning. Ook NilocSimson zal een spannende wedstrijd worden. Zeeburg en D.O.S. zullen hun supporters wel niet teleur stellen. In Haarlem komen de reserve damesteams van Concordia en Rapiditas in het strijdperk en te Halfweg komen de plaatselijke clubs Lijnden en S.S.S. tegen elkaar uit. Wij houden het hier op gelijke puntenverdeeling.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1